CABALLER0 hoort er Vriendschapsgedachte staat voorop bij uitwisselingen Oxford-Leiden Echt genieten, vrank en vrij... Vrolijk liockeyfeest op De Krogt Bij C.H.U. is niet de organisatie, doch liet beginsel hoofdzaak Burgemeester tijdens ontvangst in stadhuis DONDERDAG 1 MEI 1958 De burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, heeft het dinsdagavond tijdens een ontvangst in het stadhuis van de gasten uit Oxford, nog eens duidelijk onderstreept, dat de sportresultaten van de uitwisseling tussen deze Britse universiteitsstad en Leiden niet het belangrijkste zijn. In de eerste plaats gaat het om een versteviging van de goede verstandhouding tussen de beide nabuurlanden. Door deze uitwisseling wil men iets van elkaar leren, van de cultuur en de levens wijze van het andere volk. Fraai geschenk voor Leidse burgervader Een beter moment voor dit Ox- fordse bezoek aan Leiden had men moeilijk kunnen uitkiezen, aldus hei dens eerste burger. Koninginnedag, dodenherdenking en het bevrij ding sjeest vielen en vallen tijdens dit bezoek, zodat de Britse gasten kunnen kennisnemen van het Ne derlandse volk in feestvreugde en uren van bezinning. Met dankbaar heid maakte hij voorts gewag van het gastvrije onthaal, dat de Leide- naars een jaar tevoren in Oxford ten deel was gevallen. Het zou niet mee vallen om een dergelijke vriendelijk heid hier te evenaren. Maar hij hoopte vurig, dat naast het contact dat op de sportvelden werd gelegd, ook bij andere gelegenheden banden van vriendschap werden gelegd. De voorzitter van het Oxfordse co mité, dat zich met deze uitwisselingen belast, de heer D. A. Organ, zeide, dat men in Engeland de dagen heeft ge teld tot men weer terug zou gaan nafir Leiden. Men komt in de Sleutelstad niet als vreemdelingen, maar als vrienden. Ieder jaar is de ontvangst vriendelijker en hét uitstapje gezelliger. De genoeg lijke rivaliteit, die op de sportvelden heerst, kan alleen maar bijdragen tot een steeds betere verstandhouding. Uit erkentelijkheid voor de prettige ont vangst in onze stad, bood de heer Organ de burgemeester een tekening aan van een van de beroemde gebouwen van Ox ford, de Christchurch Toren. Met enkele woorden vertelde hij iets over de ge schiedenis van dit gebouw. Nadat een frisse dronk was gebruikt, werden de Britse gasten door de burge meester, de wethouders J. C. v. Schaik en S. Menken en de leden van het Leidse Uitwisselingscomité door het stadhuis rondgeleid. Genoeglijke hockeydag Vermoedelijk zal het moeilik ztfn een sterker voorbeeld aan te halen om de vriendschapsgedachte, die deze uit wisselingen beogen, te bewijzen dan de hockeydag, welke gisteren op De Krogt werd gehouden. Het was voor de derde maal, dat de Leidse en Oxfordse hockeyers elkaar ontmoet ten, dus toen de Britse gasten om streeks twaalf uur in het clubhuis ontvangen werden, was dat veelal een begroeting van oude bekenden. Ge zamenlijk werd de lunch gebruikt, waarbij over en weer vriendelijke dingen werden gezegd. Na de speeches werden de sticks opge zocht. Het eerst waren de dames aan de beurt. Hoewel het team van de Leidse Mixed Hockey Club met acht speelsters ui't het eerste elftal in het veld 'trad, moesten de Leidse dames toch met 51 haar meerdere erkennen in de Britse gasten, die er zichtbaar feller op waren gebrand om de zege in de wacht te slepen. De zusters Cook uit Oxford namen de Britse doelpunten voor haar rekening, Alyson drie en Jo twee, de Leidse eer werd op hét nippertje ge red door Lien Boeree. Waren de dames uit de Engelse universiteitsstad bezeten van de wil om te winnen, de heren nog meer. Twee jaar geleden moesten zij alle eer in de Sleutelstad laten. Zij vochten nu voor een revanche, temeer daar de Leidenaren pas gepromoveerd waren. Een zege hebben zij niét kunnen behalen in een vlot gespeelde wedstrijd, maar zij kwamen toch tot een puntloos gelijk spel. Het feit, dat de Leidse ploeg niet heleemaal compleet was, mag aan deze prestatie geen afbreuk doen, daal de Engelsen niet reegelmatig met elkaar spelen. Tot slot van dit bijzon der genoeglijke hockey festijn werd een gemengde wedstrijd gespeeld, aan iedere zijde zes heren en vijf dames. De Brit ten waren in dit soort wedstrijd niet zo erg vertrouwd, dus won Leiden met 4—0. Maar deze nederlaag werd tijdens het daarop volgende gezellige borreluurtje net zo vrolyk beklonken als de zege van .de dames en het gelyke spel van de heren. Tennis De tennisspelers uit Oxford hebben zich tot nu toe veruit sterker getoond dan hun gastheren. Dinsdagmiddag speelden zij enige officiële wedstrijden op het fraaie sportpark aan de Haar- - lemmervaart tegen de vertegenwoor digers van de r.-k. tennisvereniging „Unicum". De gasten wonnen met 1-5. Gedetaillerde uitslagen: Heren-enkel: NoordmanBaylis (O.) 6-2, 6-0; PetitLewis 2-6, 6-4, 4-6. Heren-dubbel: v. d. Heijden, Van Ei senBale, Smith 5-7,6-2, 0-6. Gem. dubbel: Gribnau, Noordman Baylis, Dive 3-6,4-6. Dames enkel: mevr. v. UldenJ. Bale 2-6,3-6; L. v. UldenRogg 8-6, 7-9, 3-6. Ook tijdens de stralende tennisdag, die gisteren op De Munnik in Leider dorp werd gehouden, waren de Ox fordse gasten veel sterker. Zij wonnen hier mét 2-6. De spelers waren vrijwel de gehele dag de gasten van De Mun nik. Nadat enige partijen waren ge speeld kregen de gasten een lunch aan geboden en na afloop een z.g. „Tea". Vol lof waren zij dan ook over deze ont vangst. De vriendschapsbanden zijn hier eveneens versterkt. NIEUW STRATENBOEKJE Bleef een stratenboekje in vroeger jaren lange tijd „bij", nu de stad zioh aan alle zijden sterk uitbreidt is een dergelijke gids spoedig verouderd. Van daar dan ook, dat de firma B. de Kier eenzelfde tot 1 januari j.l. bijgewerkte druk deed verschijnen van het dooi de heer K. W. Wijk samengestelde stra ten boekje van Leiden en Oegstgeest. Een gids, waarin mede zyn opgenomen de namen van de bruggen, hofjes, poorten etc. binnen deze gemeenten en waaraan een plattegrond van Leiden en Oegst geest is toegevoegd. De uitslagen waren: Heren-enkel: F. EngelenburgD Mit- chel 0-6, 2-6. D. E.: mevr. D. Boot--Mrs G. Lid- diard 3-6, 6-8. D. E.: mej. H. v. d. Moortelmrs J. Dive 6-8, 4-6. Gem. Dubbel: mej. P. Bouhuys, C. Hollebrandsemrs en mr Bale 4-6, 2-6; mej. F. Kasten, W. Kooreman-mrs Ro semary Oggmr Lewis 5-7, 6-2, 2-6; mej. T. Bouhuys, F. Engelenburgmrs en mr Bale 0-6, 6-4,6-1. Heren Dubbel: P. NijhoffJ. Vodegel M. Baylis en N. Smith 4-6, 6-3, 8-6; F. EngelenburgH. v. ZwietenD. Mit- chel—Bale 5-7, 1-6. De Oxfordse wielrenners hebben het er niet zo daverend afgebracht. Zes van hen kwamen gisteren uit in de Ronde van Lisse. De tegenstand van de „Kam pioen", Swift en „De Bollenstreek" was echter te groot. Wel lag M. Brown nog een tijd lang goed geklasseerd in de koers, maar een trieste valpartij maakte ook aan deze Britse illusies een einde. Vijf van hen haalden de eind streep, maar wisten zich niet onder de eerste tien te plaatsen. Maar het rijden in deze bloemrijke omgeving was op zich zelf reeds een feest. Burgemeester jhr. mr. F. hl. van Kinschot bekijkt de tekening, die hij heeft ontvangen van de voorzitter van het Oxford-comité, de heer D. A. Organ (links van de burgemees ter), Wethouder Van Schaik kijkt toe. Rechts wethouder Menken (nog juist zichtbaar) en de ge meentesecretaris, mr. J. Bool. (Foto L.D./Van Vliet) D. V. cl. Kwaak sprak voor Over 40 jaar zal aantal mensen zijn verdubbeld VIRO KWAM BIJEEN Het bestuur van de afdeling Leiden/ Oegstgeest van de VIRO. tezamen met het bestuur van de Nederlandse Vereni ging voor Wereldrechtsorde en het So ciologisch Instituut, belegde dinsdag avond een bijeenkomst in het pand Ra penburg 59. Op deze vergadering, die bijzonder matig bezocht was, voerde prof. dr. W. Brand het woord. Deze sprak over het moeilijkste probleem waartegenover de wereld zich thans ge plaatst ziet n.l. dat van de snelle be volkingstoename. Aan de hand van een aantal cijfers toonde spreker duidelijk aan hoe brandend op het ogenblik het wereldbevolkingsvraagstuk wel is. Wa ren er in 1956 niet minder dan 2700 mil joen mensen op de wereld, zoals uit de gegevens, waarover de V.N. beschikt, blijkt, in 1996 zal dit aantal reeds zijn verdubbeld. Over 200 jaar zullen waar schijnlijk 86.400 miljoen personen de aarde bevolken, zo had prof. Brand be rekend. Hij vertelde dat slechts drie grote landen, n.l. Japan. India en China, sedert enige tijd pogingen doen om de bevolkingsgroei enigszins aan banden te leggen. Deze landen zijn echter verant woordelijk voor 42% van de wereldbevol king. Ook Porto Rico, een land, dat ruim twee miljoen inwoners telt en overwe gend R.-K. is, doet in sterke mate aan geboortebeperking. In India verzetten velen zich tegen de maatregelen van de regering o.m. op religieuze gronden. Spreker zette verder uiteen, dat voor vrijwel alle landen de onrustbarende be volkingsaanwas een obstakel betekent in de economische ontwikkeling. Vooral voor een klein land met een grote toena me van het aantal inwoners is het zeer moeilijk om de levensstandaard op te voeren. Een onopgelost probleem noem de prof. Brand de geboortedaling zoals die in de afgelopen eeuw in West-Euro pa heeft plaats gevonden. In ieder ge val hangt deze daling van het geboor tecijfer samen met de verbetering in de levenssituatie. Na de pauze was er gelegenheid om vragen over het behandelde onderwerp te stellen. Ned, Coöp. Vrouwenbond leerf met Soedanwol om te gaan In aansluiting op een excursie, die de leden van de Leidse afdeling van de Nederlandse Coöperatieve Vrouwenbond enige weken geleden hielden naar de Parley Wolspinnerij NV te Lieden, kwam de heer H. Marck van dit bedrijf dins dagavond in de bovenzaal van het ge bouw aan de Korevaarstraat 30 iets vertellen over de werkwijze met Soedan wol. In samenwerking met mej. Kenbeek demonstreerde en leerde hij de aan wezige dames vijf verschillende metho den, drie kelimsteken, een flanelsteek en een soedansteek. Alle dames hadden wat wol gekregen, een naai en een proef lapje, zodat men onder deze deskundige leiding naar hartelust kon oefenen. Te voren had de heer Marck nog het een en ander verteld over babywol. Frap pant is wel, dat in deze soort wol mo menteel geel de uitgesproken modekleur is. En dat allemaal omdat Prinses Gra- cia van Monaco de klein Prinses Caro line in het geel heeft gestoken. Dus wordt Koning Baby thans veelal in geel gehuld. Alles bij elkaar een nuttige en erg genoeglijke avond. De voorzitster van de Leidse afdeling, mevrouw Marjolee, die aan het begin van de avond een woord van welkom had gesproken, dankte aan het slot de heer Marck en mej. Kenbeek voor het gebodene. Advertentie CONSTANTE KWALITEIT HOOGLERAAR HEBREEUWSE UNIVERSITEIT KOMT NAAR LEIDEN. Onder auspiciën van het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten en als onderdeel van de culturele samenwer king tussen Nederland en Israël, zal prof. dr. Yigael Yadin, hoogleraar aan de Hebreeuwse Universiteit te Jeruza lem en leider van de „James A. Roth- shield expeditie" te Hazor, van woens dag 7 mei tot zaterdag 10 mei in ons land vertoeven voor het geven van een viertal lezingen. Deze lezingen zullen ge houden worden in Leiden op woensdag avond 7 mei in het Academiegebouw en in Amsterdam, Utrecht en Nijmegen. Prof. dr. Yigael Yadin zal daarbij spreken over de opgravingen in het bij belse Hazor, die hij van 1955 af leidt. Prof. Yigael Yadin is de zoon van de bekende Israëlische hoogleraar prof. dr. E. L. Sukenik, één der vermaarde ont- cijferaars der „Dode Zeerollen", op welk terrein ook de zoon gewerkt heeft. Daar naast is prof. Yadin bekend als mili tair, aangezien hij in de Arabisch-Israë- lische oorlog van 1948 chef van de staf van het Israëlische leger is geweest. PAKISTAANSE RECEPTIE TER ERE VAN PROF. G. W. J. DREWES. De handelssecretaris van de Pakis taanse ambassades in Den Haag, de heer S. M. Chowdhry, heeft dinsdag avond te zijnen huize een receptie ge geven ter ere van prof. G. W. J. Dre- wes van de Leidse Universiteit en dr. C. A. O. van Nieuwenhijze, secretaris van het Institute of Social Studies in Den Haag, tevens voorzitter van de Vereniging „NederlandPakistan". Zij hebben op uitnodiging van de Pakistaanse regering eén tiendaags colloquium te Lahore (Pakistan) bijge woond. dat werd georganiseerd door de Punjab-universiteit. Tijdens dit con gres. waaraan 175 Moslems en Moslem kenners uit meer dan 30 landen deelna men, werd een tiental actuele proble men varf ''e Moslems besproken. Prof. Drewes heeft op dit congres een voordracht gehouden over de invloed van moderne ideëen en moderne waar den op de Moslemsamenleving. Hij heeft tevens voordrachten gegeven in Dakar, Oost-Pakistan en de noordgrens van Pakistan bezocht. Onder leiding van mevrouw N. Kui- perHazewindus, kwam dinsdagavond I de Christelijk Historische Vrouwengroep in café-restaurant „In den Vergulden Turk" byeen. De spreker van deze avond, de heer D. v. d. Kwaak, sprak over het onderwerp „Juist nu, de C.H.U." Allereerst stond de heer Van der Kwaak stil bij de spanningen, die er internationaal en nationaal heersen. De moeilijkheden stapelen zich op en de gewone man begrijpt niets meer van de gang van zaken. Volgens spreker rust op de politieke partijen grote verant woordelijkheid om de kiezers zo objec tief mogelijk voor- en in te lichten. Al kunnen velen hun gedachten niet j onder woorden brengen, toch voelen zij zeer goed aan wanneer een verkeer de of gekleurde voorstelling van zaken wordt gegeven Een reactie hiervan zag de heer Van der Kwaak bij hetgeen op 26 maart j.l. plaats vond. Wat gebeurde op 26 maart? Een groot deel van de kiezers heeft toen „neen" gezegd tegen die mensen die al tijd alles en beter weten. Zolang tien duizenden landgenoten en duizenden stadgenoten nog verstoken zijn van een woning moeten alle paradepaarden op stal gelaten worden. Er wordt volgens spreker veel geschreven en gesproken over de woningnood, echter men krijgt dikwijls het gevoel alsof men al aardig verzoend is met de gedachte dat er op dit gebied een nood is. De heer Romme heeft onlangs gezegd, dat de C.H.U. een groepering is die bij een verkiezing niet of weinig belooft. Inderdaad kon de heer v. d. Kwaak deze opmerking onderstrepen. Volgens hem ligt daarin juist de kracht van de C.H.U. Met haar spreken, werken en handelen heeft de C.H.U. het gehele volk op het oog; zij is wars om enig groepsbelang voor te staan. Verheugend vond de heer Van der Kwaak het, dat zoveel jongeren zich aansluiten bij de 50-jarige C.H.U., dat geeft moed voor de toekomst. Vervolgens stond spreker stil bij de oprichting en de ontwikkeling van de C.H.U. De start van de C.H.U. op 9 juli 1908 is volgens de heer v. d. Kwaak wel overwogen, goed doordacht en geestelijk gefundeerd geweest. De passage uit de openingsrede van de eerste voorzitter van de C.H.U. op 9 juli 1908 is nog on verkort van kracht, namelijk deze: „Wij moeten de vrijheid van discussie behou den, mits wij één blijven op de hoofd zaak, het fundament. Wij willen slechts door overtuiging komen tot eenheid. Daarom is bij ons niet de organisatie, doch het beginsel de hoofdzaak". Deze markante karaktertrek van de C.H.U., de merkwaardige verbinding van eenheid en geestelijke vrijheid, domi neerde toen, gedurende 50 jaar en ook in 1958. In de afgelopen 50 jaar zijn twee din gen zeker niet veranderd, aldus spreker, n.l. de inhoud van de bijbel en de men selijke instelling. Daarom is voor de C.H.U. nog steeds artikel 1 van haar program onverkort van kracht „dat bij de uitoefening van het gezag in de staat richtsnoer en toetssteen behoort te zijn hetgeen in de Heilige Schrift wordt ge openbaard, ongeacht de personen, die met enige overheidsgezag zijn bekleed". Voor de C.H.U. is het begrip staat niet: de Staat mag, kan en geeft alles, want volgens de heer Van der Kwaak volgt Leidse Vrouwengroep daar onherroepelijk op, de Staat neemt ook alles. Voor de leden van de C.H.U. geldt.dat zij een dienende taak hebben tegenover Staat en medemens. Zij verafgoden daarom vadertje Staat niet en hierdoor voorkomt men volgens spreker, het diri gisme en ook het systeem van beloven, geven en nemen. Indien er gestreden moet worden, al dus eindigde de heer Van der Kwaak, dan is het om het erfdeel der reformatie te bewaren. Jubileum J. E. E. de Keuning VEERTIG JAAR BIJ NED. ROTOGRAVURE MIJ. De heer J. E. E. de Keuning vierde dinsdag zijn 40-jarig jubileum bij de N.V. Ned. Rotogravure My. Dit jubileum is op een voor de jubilaris onvergetelijke wijze gevierd in de gezellige recreatie zaal waar de jubilaris, zijn vrouw en kinderen die morgen werden ontvangen. De directeur, de heer J. C. Stafleu, die als eerste spreker het woord voerde, schetste de jubilaris als een uitstekend vakman, die hij, met de heer C. Smit, als de eerste vellendrukker in Nederland aanmerkte. Sprekend over de geweldige vlucht- die de vellendruk by de N.V. in de loop der jaren heeft genomen en waarin de jubilaris een belangrijk aan deel heeft gehad, vertelde spreker dat deze vellendruk in grootte slechts wordt overtroffen door één drukkerij. En deze bevindt zich niet in Nederland doch in Italië. Als dank voor het vele dat de jubilaris aan de N.V. heeft bewezen, overhandig de spreker hem een enveloppe met in houd en de verguld zilveren medaille van de Ned. Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Spreker verontschul digde de heer Coebergh, die voor zaken in het buitenland vertoefde en tot zijn spijt dit jubileum niet kon mee vieren. Mevrouw De Keuning mocht een fleu rig boeket bloemen in ontvangst nemen. Hierna sprak namens het personeel, de heer W. Streefland de jubilaris op rijm toe. In een geestig betoog tekende hij de jubilaris ten voete uit, noemde zijn kwaliteiten als vakman en als col lega en vergat bovendien niet herinne ringen op te halen uit de tijd, dat de jubilaris zijn zilveren jubileum vierde en waarbij men destijds vergat de jubilaris zijn geschenk van het personeel te over handigen. Namens het personeel over handigde hjj hem eveneens een enveloppe met inhoud. Hierna sprak als zijn onmiddellijke chef, de heer C. Smit. Namens de afde ling Vellendruk overhandigde hy de jubilaris een prachtig servies, terwijl mevrouw De Keuning opnieuw in de bloemen werd gezet. Vervolgens bood de heer C. v. d. Hey- den de gelukwensen van de K.A.B. aan. Spreker had veel waardering voor de activiteit van de jubilaris als propagan dist voor de Kath. Bond en bood de jubi laris een bankschroef en een kistje siga ren aan. Als laatste spreker nam de heer Neu teboom het woord, die vertelde dat men bij al de activiteiten die waren opge somd, er één vergeten had en wel die van lid der brandweerploeg. Waar de Jubilaris als plicht heeft een eventueel HANDSCHRIFTEN TENTOONSTELLING UNIVERSITEITSBIBLOTHEEK. Van 1 t/m. 8 mei zal in de Universi teitsbibliotheek (Tijdschriftenzaal) een tentoonstelling „Klassieke Handschrif ten uit Leids bezit" worden gehouden. Het is enerzijds de bedoeling iets te laten zien van de wijze, waarop teksten uit de oudheid tot ons gekomen zijn, anderzijds enige van de beroemdste Leidse handschriften te tonen. Zo zijn in de Griek.se afdeling o.a. een litte raire papyrus, een palimpsest en een serie wastafeltjes te zien. Bij de Latijn se perkamentcodices uit de grote centra van cultuur in de 9de eeuw vallen twee handschriften van Plinius op. waaraan men kan zien, hoe het een uit het an dere gekopiëerd werd .verder vooral de zo belangrijke nandschriften van Lucre tius. Ook zijn enige beroemde geïllumi neerde handschriften tentoongesteld, waarvan sommige nog een getrouw beeld geven van de boekverluchting in de Oudheid. De tentoonstelling is doorlopend ge opend op werkdagen van 9.30—5.30 uur. voorkomende brand te blussen, overhan digde hij hem nu als geschenk der ploeg iets waar hij met een gerust hart de brand in mocht steken, n.l. een kist sigaren. Hierna dankte de jubilaris voor de vele waarderende woorden en de prach tige geschenken, die hij in ontvangst had mogen nemen. Onder het genot van een kopje koffie bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. In schaduw van gouden feest L.C.O.V. vierde Koninginnedag Het is langzamerhand een traditie ge worden, dat de Leidsche Christelijke Oranjevereeniging ter gelegenheid van Koninginnedag een feestavond geeft. Ditmaal bleef het echter beperkt tot een gezellige en intieme feestavond, dinsdag gehouden in het gebouw Leven daal. De reden van deze besloten feest avond is gelegen in het feit. dat het be stuur dit jaar in november het 50-jarig bestaan hoopt te vieren met een grote openbare jubileumbijeenkomst. De avond werd geopend door ds. J. van der Wiel, voorzitter van 'de L.C.O.V.. Spreker sprak er zijn vreugde over uit dat God de Ko ningin weer een jaar geschonken heeft om haar van Hem ontvangen taak weer voort te zetten. De Kroon, die onze Koningin draagt, is door God gegeven; 250 staat zij als een dienares bij de gratie Gods temidden van haar volk. Als zij geroepen is, be sloot ds. v. d. Wiel, tot deze dienende taak, dan zijn wij geroepen om te hel pen haar zeer zware opdracht te ver lichten. Nadat men het gelukstelegram had voorgelezen, dat de L.C.O.V. naar de Koningin zal sturen, werden staande twee coupletten van het Wilhelmus Kinderzang op het Stadhuisplein. Tweeduizend schoolkinderen brach ten het College van B. en W. een aubade. (Foto L.D./Van Vliet) 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL Misbruik het materiaal van de Leidse Reddingsbrigade niet. In geval van nood moet het in goede staat beschikbaar zijn. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIIIIIIIIIIIII Inmiddels hadden de leden van het muziekgezelschap „De Algemene" hun plaats al ingenomen. Het duurde niet lang of onder leiding van de heer Sloos klon ken de vrolijke noten door de keurig ver sierde zaal van het wijkgebouw. Het hoogtepunt van de avond was on getwijfeld het optreden van het ballet- dansersje Lia Sloos Op zeer verdienste lijke wijze danste zy een stukje uit de Faust Opera ran Ch. Gounod en een werkje van Brahms. Na de pauze brachten enige leden van de toneelclub der C.J.M.V, een vro lijk één-acter „Alles om een dienst meisje" te tonele. Het stuk werd met veel vaart en enthousiasme gebracht, zo dat allen na deze gezellige avond vol daan naar huis keerden.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7