Moge (le Koningin nog jaren aan liet hoofd van liet Rijk staan TONICUM „KATWIJK" en TONICUM „KATWIJK" a'cohoivrij BELANGRIJKE MEDEDELING Voorkaag werd prettige zeildag DONDERDAG 1 MEI 1958 Radiorede minister Drees: „In ons democratisch staatsbestel ligt constitutionele monarchie vast verankerd" In het over beide Hilversumse zenders ter gelegenheid van Koninginnedag uitgezonden nationaal programma heeft de minister-president, dr. W. Drees, gistermiddag de volgende rede uitgesproken: Als ik een kort woord tot u zeg in verband met de viering van de verjaardag van Koningin Juliana, dan laat ik mijn gedachten gaan over hetgeen het jaar, dat achter ons ligt, heeft betekend voor ons vorstenhuis, voor ons Koninkrijk en voor u, Rijksgenoten. Ik geef er mij dan rekenschap van, dat dat jaar donkere randen heeft gehad. Velen van u, die leefden en werkten in het vroeger zo nauw met Nederland verbonden Indonesië, hebben zich genoodzaakt gezien dat land te verlaten en moeten trachten hier een nieuw bestaan op te bouwen. Wie er indertijd getuige van is geweest in welke geest Koningin Juliana de Indonesische vertegenwoordigers tegemoet trad, die de sedertdien verbroken over eenkomsten aangingen, zal beseffen wat de ontwikkeling in dit laatste jaar, ook voor haar, moet hebben betekend. De gerepatrieerden hebben intussen ondervonden welke een diepe, innige be langstelling bij de Koningin leeft voor hun lot. Zij zullen, vertrouw ik, ook heb ben ervaren, dat Nederland het moge lijke zal doen om nieuwe uitzichten voor hen te openen. Wij hebben in Nederland zelf te wor stelen gehad met moeilijkheden zoals we gedurende enige jaren niet hadden beleefd. Na jaren van ongekende bedrij vigheid en overvolle werkgelegenheid is weer een werkloosheid van enige om vang opgetreden. Ook hier heeft de Koningin blijk gegeven van haar intens medeleven. Het contact van de draagster der Kroon met degenen, die tijdelijk zonder arbeid zijn, is niet alleen mense- lijk van grote betekenis, het is ook een getuigenis van de wens van haar en haar regering, dat zakelijk gedaan wordt wat gedaan kan worden, om een zo gun stig mogelijke ontwikkeling van de eco nomische en sociale verhoudingen te bevorderen. Draagster der Kroon is Koningin Juliana niet enkel voor Nederland, maar voor het Koninkrijk, waarvan ook Suriname en de Ned. Antillen zelfstandige delen zijn. Er is daarom steeds reden om bij haar verjaardag ons rekenschap te geven van de band met die Rijksdelen. Dit jaar echter is daarvoor nog een bijzonder motief. Zoals in 1955 het bezoek, dat H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Ne derlanden hadden gebracht, een bij zonder accent gaf aan dc onderlinge verbondenheid, zo is dat dit jaar het geval geweest met de reis van Prinses Beatrix. De warme geestdrift, waar mede zij en in de Ned. Antillen en in Suriname ontvangen is, heeft bewe zen hoe politieke meningsverschillen, zoals onvermijdelijk wel eens voorko men, in de geest der bevolking geep afbreuk doen aan het gevoel voor een saamhorigheid, die in het vorstenhuis zijn bekroning vindt in figuurlijke zo wel als in letterlijke zin. Niet enkel binnen het Rijk, maar ook in onze internationale betrekkingen komt telkens weer ons Koninklijk Huis tot gelding op een wijze, die zowel voor de bekendheid en het aanzien van ons land van betekenis is, als ook tot uiting brengt welke hoge waarde wij hechten aan goede verhoudingen in de wereld. Het is bekend hoezeer de Koningin bij herhaling, in het bijzonder van humani tair oogpunt uit. pleit voor internatio nale saamhorigheid, voor begrip voor de onderontwikkelde gebieden en voor de nood van vluchtelingen. Bezoeken, die Z.K.H. de Prins ook dit jaar weer aan andere landen heeft ge bracht, hebben opnieuw de ontplooiing van Nederlandse activiteiten in de we reld gestimuleerd. En in ons aller gedachten leeft nog een verse herinnering aan het bezoek van het Britse Koninklijk paar aan ons land, dat de banden nog nauwer heeft aangehaald met Groot-Brittannië, waar- Voetgangers attentie De „beschermde voetgangers-over steekplaatsen", herkenbaar aan de be kende knipperbollen, zijn thans in vele steden ingevoerd. Een „beschermde VOP" is echter geen tovermat, hij biedt geen absolute vei ligheid en de voetganger dient wel de gelijk bepaalde gedragsregels ln acht te nemen. aan wij voor het herwinnen van onze vrijheid zoveel te danken hebben gehad. Weer is tot uiting gekomen, als In vorige jaren bij vorstelijke bezoeken van Scandinavische zijde, hoe in het democratisch staatsbestel van onze landen, de constitutionele monarchie vast verankerd is en verbonden is met de gedachten van vrijheid en van samenwerking tussen de vrije volkeren. Moge het Koningin Juliana gegeven zijn nog vele jaren aan het hoofd van het Rijk te staan! Namens ons volk en namens onze Rijksgenoten wens ik haar en Z.K.H. de Prins met hun ge- Wijziging inspectie landbouwonderwijs Met ingang van heden is de inspectie op het landbouwonderwijs gereorgani seerd. Tot dusverre werd de inspectie op de middelbare landbouwscholen (de voormalige 1 a.ndbouwwintersoho 1 eneen traal uitgeoefend. De inspectie op de lagere landbouwscholen en landbouw- cursussen berustte bij 19 directeuren van Rijks Middelbare Landbouwscholen en 8 Rijkslandbouwconsulent-en die als „toezichthoudende consulenten" dit Rijkstoezicht op de scholen derhalve als taak naast hun hoofdfunctie uitoefen den. De belangrijke ontwikkeling, die het landbouwonderwijs doormaakt, vraagt erom. aldus deelt het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning mede. dat 'het toezicht daarop zo doeltreffend mogelijk wordt uitgeoefend terwijl anderzijds de functies van direc teur van een middelbare landbouw school en van Rijkslandbouwconsulent de betrokken functionarissen geheel op eisen. Met het oog hierop wordt met ingang van vandaag het toezicht op de middelbare en lagere landbouwscholen verricht door zes inspecteurs. De vierde inspectie omvat Noord- en Zuid-Holland. Texel. Goeree-Overflak- kee, Sohouwen-Duiveland. St.-Philips- land. Tholen Inspecteur is de heer I. J. SChroevers, te Alkmaar. IDA WASSERMAN ONDERSCHEIDEN Aan de lijst van onderscheidingen dient nog te worden toegevoegd: be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau mevrouw I. DielsWas serman, toneelspeelster bij de Haagse Oomedie. liefde dochters van harte geluk met deze dag. Moge zegen rusten op hen en op de volkeren van het Koninkrijk". De rede van dr. Drees is ook door de wereldomroep uitgezonden. Bij VOORJAARSMOEHEID, GEBREK AAN EETLUST, enz. A KATWIJK Beide bevatten VITAMINE C. N.V. Sociëteit v. Chem. Industrie „KATWIJK". Opdracht aan prof. Wenckebach Het Groningse provinciale comité voor de stichting van een oorlogsherin neringsmonument heeft enige tijd ge leden aan prof. L. O. Wenckebach te Noordwykerhout opdracht gegeven een ontwerp voor dit monument nader uit te werken. Het monument, dat een plaats zal krijgen op het Martini-kerk hof in Groningen, onmiddellijk ten noorden van de Martinikerk, geeft een voorstelling van St.-Joris. dié zojuist de draak heeft verslagen. Prof. Wenckebach is thans gereed gekomen met het model van deze onge veer vier en een halve meter hoge figuur, die geplaatst wordt op een 2 meter hoog voetstuk. Zodra de met op drachten overladen gieterij daartoe in staat is, zal dit beeld in brons worden gegoten. Verwacht wordt, dat omstreeks half november van dit jaar het geheel zal zijn voltooid. Nat. Luchtvaartschool kreeg concessie De N.V. Nationale Luchtvaartschool N-L.S. te Den Haag heeft van de Kroon een concessie gekregen voor het vervoer van personen met Nederlandse vliegtui gen. De bedoeling is rondvluchten te houden met de vliegvelden van Rotter dam en Hilversum als bases. Zeer binnenkort zal de Nationale Lucht vaartschool 'hiermee beginnen. Slechts vliegtuigen tot een maximumgewioht van 5700 kg. zullen voor deze rondvluch ten mogen worden gebruikt. De toestel len worden gevlogen door instructeurs van de N.LS met de bevoegdheid van het brevet B 3. Van de zjjde van de Kon. Ned. Ver. •voor Luchtvaart vernemen wij nader, dat het de bedoeling is, met deze rond vluchten van de N.L.S. grotere bekend heid te geven aan de mogelijkheden van het sport- en privévliegen. Direct en indirect wil men daardoor de lucht vaartgezindheid van het Nederlandse volk vergroten. Uitsluitend sportvlieg- tuigen zullen voor dit doel worden ge- i bruikt, tegen een eenvoudig tarief, nl. een Piper Cub, een driepersoons Auster en een vierpersoons Piper Super Crui ser. NIEUWE RODE KRUIS HULPPOSTEN Op advies van de ANWB heeft het Nederlandsche Roode Kruis een viertal Rode Kruis hulpposten ingericht aan de rijksweg 4a. tussen Ypenburg en Hoog- made. en wel in de gemeenten Leid- schendam. Zoeterwoude en Leiderdorp, i Evenals alle andere Rode Kruis hulp posten zullen deze nieuwe posten door de ANWB worden gecontroleerd en on- derhouden. De ANWB heeft op deze punten tevens telefoonposten ingericht. NIEUWE PRIJZEN ZIJN BIJV.: afdruk op AGFACOLOR- papier 6| x 6| of x 9j - f 1.20 vergroting op AGFA- COLOR-papier x 10j of 9 x 9 - f 1.80. De prijzen voor grotere formaten weet de fotohandelaar. Kleurenfotografie is dus veel goedkoper geworden. Probeert U het nu ook eens met een ylcjjacolor CN 17 NEGATIEFFILM De zeer grote opgang die de kleurenfotografie met Agfacolor-Negatief film in de laatste jaren heeft gemaakt en de in gebruikneming van nieuwe, elektronische afdrukappa- raten, stelt de bedrijver die deze negatieven in complementaire kleuren afdrukken en/of vergroten in staat, de prijzen voor dit werk aanzienlijk te verlagen. Een rolfijm 6xl~9 (6 x 6) icost excl ontwikkelen slechts f 3.80 (Van onze zeilmedewerker) De uitgestelde wedstrijden van de Voorkaag, die op Koninginnedag ver zeild werden, hebben de wedstrüdzei- lers op de Kager plassen een prettige zeildag bezorgd. Het weer deed zomers aan en de oliekleding kon eens een keer achterwege blijven. Het is altijd weer prettig namen uit het verleden van de zeilsport te zien opduiken en het was daarom wel een bijzondere verrassing dat Wit Ritman, teruggekeerd uit Indonesië, met zijn nieuwe schip in de Valkenklasse, een mooie overwinning behaalde die hij echt niet cadeau kreeg. Na de ochtend wedstrijd had Ed. Hoppe de beste papieren. In de beslis sende laatste race rondde Arie Klein het laatste merkteken voor de winlijn nog voor Ritman, die hem evenwel in dat korte stukje nog aan ly voorbij ging en daardoor de hoofdprijs bemachtigde. Minder spectaculair was de Regen- bogenstrijd. Hier was John Hofland niet te genaken en de werkelijke strijd speel de zich achter hem tussen zijn rivalen af. Fred Buys heeft het in de Draken Wim Klomp niet gemakkelijk gemaakt en tweemaal zag het er werkelijk naar uit, dat Klomp met een tweede plaats ge noegen zou moeten nemen. In beide races echter zette Klomp zijn achter stand weer om in een zege, zodat hij met drie gewonnen races op een succes volle Voorkaag kan terugzien. Ook G Biesot speelde het in de Pam- pusklasse klaar driemaal als eerste bin nen te komen, In de laatste wedstrijd met een zeer grote voorsprong, maar in de ochtendwedstrijd was het benauwd. G. K. Pauli lag aan de kop in het kruis- rak naar de laatste boei voor de finish. Biesot draaide kort onder hem en wist daardoor binnenboei te verkrijgen, waar op Pauli protesteerde. Doordat het pro test onbeslist bleef, behield Biesot ook in deze race zijn eerste plaats. De geduchte 16 M2 Streepklasse-crack Jan van Dijk ging bijzonder goed. Zon der merkbare moeite behaalde hij drie maal een fraaie zege in de Voorkaag. Meer strijd moest mej. H. F. Hageman leveren voor een allszins verdiende zege in de 12 voetsioilenkiasse. Des ochtends lag z'i in het laatste kruisrak boven mej. I. van Kampen die haar bakboordslag wat langer doorzette Door de schiften de wind kon mej. Hageman toen het merkteken niet meer bezeilen en zowel mej. Van Kampen als J. Hulsker ging voor haar door de finish. In de laatste race zette zij alles op alles en slaagde erin e?n goede eerste plaats te verove ren die haar tevens de overwinning in he» yiqR.comorjt hezorede. C A A. Visser \yas de meest SUrces- vollc Olympiajollenzeiler, maar ook hij heeft moeten vechten voor zijn over winning op H. Tournier en Rudy Rijks. Bij de Vrijheidsklasse waren de krach ten eerlijk verdeeld tussen twee heren en twee dames. Tenslotte behaalden de heren meer punten dan de dames, na melijk J. R. de Vries en Kees Gaillard kwamen in het klassement voor mej. M. Warmenhoven en mej. I. Westen. In de belde Jeugdklassen staken J. C. de Winkel ln de A- en mej. E. van Tien hoven in de B-klasse met kop en schou ders boven de rest uit. KLASSEMENTEN VI. Hollanders: 1. E. Frech 12 M2: 1. W. Guldemond; 2. N. Boschma. Valkenklasse A: 1. W. Ritman: 2. E. Hoppe: 3. E. Rolf v. d. Bouman; 4. A. J. Klein; 5. J. M. Snijders. Valken B: 1. mr. J. Krassinga. Drakenklasse: 1. W. Klomp; 2. F. J. Buys; 3. ir. J. C. P. Hofkes. Regenbogen: 1. J. Hofland; 2. J. H. C. Sieverts; 3. ir. G. A. Bakker. Finnjollen: 1 W. Grimm; 2. H. Starke 3 L. Gerhards. Olympiajollen: 1. C. A. A. Visser: 2. H. Tournier: 3. R. Rijks; 4. Sj. Haaksma 5. H. Möllers. Vrijheidsklasse A: 1. J. R. de Vries; 2. G. C. Gaillard; 3. mej. Warmenhoven 4 mej. I. Westen. Vrijheidsklasse B: 1 C. Wolzak; 2. H. Derkhuysen: 3. J. Bakker; 4. mej. P. Chr. M. Hoefsmit. Sternklasse: 1. E. Hofkes; 2. C. Boers; 3. I. de Vos. 16. M2 Streepklasse: l.J. P. van Dijk; 2. H. Worst; 3. L. v. Eenige; 4. H. v. d. Kooy. 16 M2 Puntklasse: 1. J. van Bergen. Pampusklasse; 1. G. Biesot: 2. E. A. Labouchère; 3. G. K. Pauli; 4. H. Ducha- teau; 5. L. van Dijken. 12. Voetsjollen: 1. mej. H. F. Hageman 2. H. M. Re.vers; 3. mej. I. van Kampen; 4. P. H. de Koster; 5. J. Hulsker. Jeugdklasse A: 1. J. C. de Winkel; 2. A. Hofland; 3. G. Na ter. Jeuedklasse B: 1. mej. E. v. Tienho ven; 2. T. Westen jr.; 3. T. M. de Vries; 4 L. C. Schut; 5. Leeksma. VOOR LASTIGE MANNEN De ANWB beveelt daarom deze regels aan: Het rijverkeer mag niet in gevaar worden gebracht, Maak dus zoveel mogelijk gebruik van een hiaat in de verkeersstroom. Het rijverkeer moet vóór de over steekplaats kunnen stoppen als U oversteekt. Is de auto of motorfiets al té dicht bij, dan moet U wachten. Steek niet weifelend over, toon dui delijk uw bedoeling. Steek zoveel mogelijk over in groep jes. Wordt het verkeer op het kruispunt ge regeld door een agent, dan mag de voet ganger - ook in het geval er „bescherm de" oversteekplaatsen zijn, dus de knip perbollen in werking zijn alleen dan oversteken, indien het door hem te krui sen rijverkeer tot stilstand is gekomen, danwel aan dit verkeer een stopteken is gegeven De voetganger dient zich dus te houden aan de tekens van de agent Een oversteekplaats voor voetgangers is alleen dan beschermd, indien: een „zebra"-markering op de rijbaan aanwezig is, en tevens de oranje knipperbol op de zwart/wit geringde paal in werking is. Man probeerde zijn vrouw te vermoorden Een 34-jarige Poolse immigrant, een koperslager, wonende te Vlissingen, heeft getracht zijn 24-jarige echtge note, een Nederlandse, van het leven te beroven. Tussen de echtelieden, die twee kinderen hebben, bestond sinds geruime tijd een gespannen verhou ding. Nadat het echtpaar een bezoek ge bracht had aan de bioscoop te Vlissingen wandelden zij over de boulevard naar huis terug. Daar heeft de man zijn vrouw toen vastgegrepen, haar opgetild en haar over de ongeveer een meter hoge muur naar beneden op de 8 tot 9 meter lager geleggen stenen glooiing van de Westerschelde gegooid. Hij nam daarna de vlucht. Een later passerende wandelaar hoorde de vrouw om hulp roepen en waarschuwde de politie, die de vrouw naar boven wist te halen. Het bleek, dat zij, behalve enkele builen en schrammen, vrijwel geen letsel had opge lopen. Geestelijk zeer geschokt is zij opgenomen in het St. Josephziekenhuis te Vlissingen. De man had zich inmiddels naar enige vrienden begeven, waar hij vertelde zijn vrouw te hebben vermoord. Vervolgens begaf hij zich naar zijn woning en daar na naar het ziekenhuis om te informe ren naar zijn vrouw. Daar werd hij ge arresteerd door de politie. Hij heefteen volledige bekentenis afgelegd en is op gesloten De heer R. A. Ferrier Officier Oranje Nassau Bij Kb. is de heer R A. Ferrier. di recteur Economische Zaken van Suri name. benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau De h^er Ferrier maakt deel uit van de Coördinatiecommissie Nederland- Suriname. die dezer dagen hier te lande vergadert De leden van de dele gatie uit Suriname zyn door de minis ter van Zaken Overzee op diens werk kamer ten departemente ontvangen, waar mr. Helders de heer Ferrier mede deling heeft gedaan van de hem ver leende Konnklijke onderscheiding. Wereldkampioenschap roeien in 1962 In een bestuursvergadering van de Internationale Roeifederatie in de Zwit serse plaats Montreux, is 'n voorstel ge formuleerd om voortaan om de vier jaar wereldkampioenschappen roeien te hou den. De eerste van de reeks zou in 1962 plaatsvinden en de volgende met tussen pozen van vier jaar. steeds tussen twee Olympische Spelen. Op het congres van de Internationale Roeifederatie. dat in augustus tijdens de Eurone-e kampioen schappen te Poznan in Polen gehouden i wordt, zal over dit voorstel worden be- slist. De data voor de Europese kam- I pioenschappen 1958 werden als volgt vastgesteld: heren: van 29-31 augustus, dames, van 22-24 augustus. Voorts werd het meer van Albano, aan de rand van de stad Rome, goedgekeurd voor de Olympische roeiwedstrijden in 1960. BILJARTEN Biljartwereld kan weer rustig ademhalen Dankzij de bemoeienissen van Kees v. Oosterhout is het dreigende conflict in de nationale biljartwereld bijgelegd. Zoals bekend had Henk Scholte, toen hij door de Belgische Biljartbond als tweede Nederlander voor het Europese kampioenschap 47/2 in Gent werd ge weigerd, omdat hij niet het reglementair voorgeschreven gemiddelde had gehaald, besloten zijn aangevraagd lidmaatschap van de KNBB in te trekken en dit ook voor te stellen aan de andere leden van de biljartclub Holland. Kees van Oosterhout heeft daarop als voorzitter van de biljartclub Holland een diepgaand onderzoek ingesteld naar alle gebeurtenissen van de laatste tijd en is tot de conclusie gekomen, dat er reglementair juist is gehandeld en dat van enig 'vermeend) opzet van de zijde van de KNBB geen sprake is geweest. Op Koninginnedag heeft Van Öóster- hout over deze zaken een langdurig ge sprek met Henk Scholte gehad, met als resultaat, dat de Eindhovenaar beslo ten heeft zich in het belang van de een heid in de nationale biljartsport niet te rug te trekken uit het wedstrijdwezen. De tijd is nog niet rijp voor een overvloed van mozaieken. maar in Noord wijk, waar in verband met dc tulpen rallye al velerlei activiteiten plaats vinden, heeft men er toch al een bescheiden begin mee gemaakt. Een mozaiek op het plein van de Jeroenschool in Noordwijk-Binnen in wording. (Foto L.D /Van Vliet) Vergeer won ."(100 m in Wassenaar Tijdens de sportmiddag, die het Was senaars Sportcontact ter gelegenheid van de Koninginnefeesten organiseerde, was ook een nationale 3000 meter wed strijd opgenomen. Voor deze loop be stond bij de atleten grote belangstelling. Meer dan twintig deelnemers hadden zich gemeld. Reeds in de eerste ronden was het duidelijk dat de strijd om de ereplaatsen zich voornamelijk zou af spelen tussen Oosterman (Suomi, Vel- zen), Sjoerd Koster (Trekvogels) en Jan Vergeer (AV '47, Boskoop). De WIK-atleet en marathonloper Al- bert van der Linden, die zo dapper van start gegaan was, verdween al snel naar het tweede plan. Toen werd het gevecht in de voorste linie pas goed spannend. Met felle tussensprints poogde eerst Koster en later Oosterman een voor sprong te nemen. Geen van beide had succes. Wel echter de Boskoper Jan Vergeer (weer hersteld van zijn bles sures) die zich tijdens al dat vuurwerk opvallend rustig hield en er slechts voor zorgde in het zog van zijn concurrenten te blijven om op het beslissende moment in de aanval te gaan en met ruime voor sprong als eerste te finishen. De uitslagen waren: A-klasse: 1. J. Vergeer 'AV' 47 Boskoop) 9 min., 2. Oosterman (Suomi. Velsen) 9 min. 2.8 sec.. 3. Sj. Koster (Trekvogels, Den Haag) 9 min. 12 sec., 4. A. v. d. Linden 'WIK. Wassenaar) geen tijd. B-klasse: 1. C. de Meester (Suomi. Veisen) 9 min. 27 sec. De hockeywedstrijd tussen het Wasse naars elftal en de Batavieren werd met 31 door de Bat&vieren gewonnen. Bij de rust was de stand nog gelijk, 11. Rome-Napels-Rome Het klassement van de eerste etappe van de wedstrijd Rome-Napels-Rome. van Rome naar Campobasso, over een afstand van 241 km., luidt: 1. Miguel Poblet (Spanje) 7 uur 38 min. 12 sec., 2. Hoevenaers (België) op 24 sec., 3. Moser (Italië) op 55 sec.. 4. Fallarini (Italië) op 1 min. 9 sec.. 5. Bover (Span je) op 1 min. 45 sec.. 6. Wout Wagtmans (Nederland) op 1 min. 52 sec.. 7. Reitz (Duitsland) op 2 min, 5 sec.. 8. Ronchini 'Italië) op 2 min. 14 sec.. 9. Azzini (It.) op 2 min. 19 sec., 10. Gouget (Fr.) op 2 min. 23 sec. Peter Post eindigde on de 31e plaats met 14 min. 16 sec., en Piet van Est op de 34e plaats met 17 min. 59 sec. ach terstand op de winnaar. Ronde van Spanje De eerste etappe van de Ronde van Spanje is gewonnen door de Spanjaard Migual Pacheco. Hij legde de afstand van Bilbao naar San Sebastian (164 km.) af in 4 uur 32 min. 6 sec. De uitslag was: 1. Pacheco (Sp.) 4.32. 06. 2. Barbosa (Port.) z.t., 3. Rik van Looy 'Belg.) 4.33.23, 4. Botella (Sp.) z.t., 5. Bahamontes (Sp.) z.t., 6. Daan de Groot (Ned.) z.t.. 7. Suarez (Sp.) z.t.. 8. Hilaire Couvreur (Belg.) z.t., 9. Car doso (Port.) z.t., 10. Manzaneque (Sp.) z.t. De plaatsingen van de overige Neder landers waren: 22. Wim van Est 4.35.58. 27. Stolker z.t„ 39. Van der Pluvm 4.44.51 44. Kersten z.t., 46. De Jongh z.t., 63. Geldermans 4.45.30, 68. Huissoon z.t,. 71. Gramser 4.49.57. Van Steenvoorde heeft de strijd gestaakt. Het ploegenklassemcnt na de eerste etappe luidt 1. Spanje 13.38.52. 2. Por tugal 13.40.09. 3. België 13.41.26. 4. Frankrijk 13.45.18, 5. Nederland 13.45.19, 6. Italië 14.11.45. Een boorddie absoluut 16 uur per dag keurig glad blijft zitten! Dat is de oronized boord van Kerko's sneeuw witte „Espresso" shirt, ge. maakt van no-iron poplin I maar wérkelijk no-iron! Slechts f lS.5(k DAMMEN Koeperman leidt in IJmuiden Als dessert van het in Rotterdam ge houden kandidatentoernooi, worden in IJmuiden internationale damwedstrij- den gespeeld. De uitslagen: Verpoest (België)Van Dijk (Nederland) 1 1; Koeperman (Rusland) Hisard (Frankrijk) 20; Laros 'Ned.)Dukel (Ned.) 20: Ver- pcest—Koeperman 1—1: Hisard—Laros 11: Dukel—Van Dijk 11: Koeper manDukel 11; HisardVerpoest 11 LarosVan Dijk 11; DukelVerpoest 11; Van DijkHisard 11: Koeper man— Lfiros 20. De stand na de vierde ronde luidt: Koeperman 6 pnt., 2. 3. en 4. Verpoest, Laros en Van Dijk ieder 4 pnt., 5. en 6. Hisard en Dukel ieder 3 pnt. De laatste ronde wordt vandaag ge speeld. Sportsplinters In het Stadion Diekman in En schede speelde Sportclub Enschede voor 16.000 toeschouwers een wedstrijd tegen de pas naar de eerste divisie gepromo veerde Blackburn Rovers. Het was een prachtige wedstrijd die door de Engel sen met 2—1 werd gewonnen. Sparta speelde gistermiddag te Rot terdam gelijk (0—0) tegen de Rovers. De keuzecommissie van het Ne derlands Golfcomité heeft voor de in ter landwedstry den tegen België en Frankrijk, die op 17, 18 en 19 mei as. te Brussel worden gespeeld, de volgende spelers aangewezen: W. Oh. van Lan- sohot. A. M. van Borren, J. F. Dudok van Heel, J. Eschauzier, D. P. Hudig, A. F. Knappert. R. H B Olland en F. G Waller. De Hilversummer Van Ginkel heeft gistermiddag een in de omgeving van Blaricum gehouden 25 km -loop gewon nen in 1 uur 37 min. 47 sec. Tweede werd Van Hoorn (Gaasberg-Limburg) in 1-38.39- In het Zuiderpark te Den Haag werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen ADO en de Duitse club Duisburger SV ADO won met 3—2. Denemarken won gisteren in Den Haag een tafeltennisontmoeting tegen een Nederlnds team met 9—1. Scheffer zorgde voor het enige Nederlandse punt.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 21