Ongekende drukte bij aantrekkelijk Oranjefeest in Oegstgeest Eén mei: dag van de arbeid Uek?" DONDERDAG 1 MEI 1958 Dr. P. S. Pels op Leids meifeest: verloren terrein zo spoedig mogelijk terugwinnen Vandaag viert de sociaal-democra tische beweging en de bü haar aange sloten organisaties de dag van de ar beid. Ook het Leidse 1 mei-comité had voor deze dag weer een aantrek kelijk en gevarieerd programma sa mengesteld, waarin zowel ouderen als jongeren volop deelden. Met feestelijke klanken het Arbei dersmuziekgezelschap „Nieuw Leven" was reeds vroeg in de weer en een met vaandels en vlaggen omzoomde stoet trok reeds om acht uur door de stad.. Naar het Vander Werfpark, waar leden van de A.J.C. rond de meiboom meidansen uitvoerden. Voorts was er declamatie van de heer A. C. van der Woerd, die daarin reeds direct de juiste sfeer van strijd en overwinning wist te treffen. In de foijer van de Stadsgehoorzaal werd hierna een vrij goed bezochte bezinningsbijeenkomst gehouden. Als spreker was aanwezig dr. P. S. Pels uit Voorschoten. Voordat deze echter het woord mocht nemen beklom de heer W. G. den Dubbelden het podium om op hartelijke wijze hulde te brengen aan mevr. C. BraggaarDe Does, die 45 jaar geleden lid van de socialisti sche beweging is geworden. Behalve de nodige gelukwensen kreeg mevr. Braggaar ook bloemen aangeboden. Dr. Pels wees er in zijn toespraak o.m. op, dat het karakter van de 1 mei-bij eenkomsten in deze na-oorlogse jaren weliswaar veranderd is, maar dat de be tekenis ervan onmiskenbaar is gebleven voor het bestaan van de partij. Hij schetste vervolgens de situatie in de tweede helft van de vorige eeuw. de Lijd van het zo hooggeroemde liberale kapi talisme. Van de 38.000 inwoners, welke Leiden toen telde, moesten er niet min der dan 16.000 geheel of gedeeltelijk worden onderhouden door verschillende liefdadige instellingen. Meer en meer ontstond er in onze stad een ras van paupers. Uit al deze ellende is voortge komen een georganiseerde socialistische beweging. Een beweging, welke vooral ook in de jaren dertig veel constructief werk heeft weten te verzetten. Wat de tegenwoordige periode betreft vestigde spreker de aandacht op de ordeningsge- daohte, welke na afloop van de oorlog toegepast, ingevoerd en gemeengoed is geworden, in plaats van aparte sociale achterstand vindt men thans steeds meer de sociale rechtvaardigheid in de prak tijk toegepast. In dit verband bracht dr. Pels de reeks sociale maatregelen, welke sedert 1945 zijn genomen, in her- lnering. Hij sprak echter als zijn over tuiging uit, dat de strijd voor werk en welvaart nog niet uit gestreden is. Bepaalde georganiseerde conservatieve krachten vormen een bedreiging voor onze jeugd en ook in dit opzicht is er dus voor de P.v.d.A. een belangrijke taak weggelegd, aldus dr. Pels. Spre kende over de gehouden en nog te hou den verkiezingen riep hij tenslotte allen op om op een wijze zoals men dat vroeger deed, desnoods met veel ge zwoeg, het verloren terrein terug te winnen. Na de pauze volgde het optreden van de pantomimespeler Rob van Reijn. Aan de piano zat Anton Dijkman. De A.J.C. hield in de kleine zaal de kinderen van de bezoekers van deze bij eenkomst bezig met spel en dans. In de middaguren was het voor de jeugd feest in de Stadsgehoorzaal. In twee opeenvolgende samenkomsten gaf de A.J.C. een aantrekkelijke opvoering van het spel „De vrolijke kookpot", waarmede de jeugd zich uitermate amu seerde. Lesers schrijven Wanklank in feestvreugde Koninginnedag is weer gevierd. De buurtverenigingen en de Vereniging „Koninginnedag" hadden haar uiterste best gedaan om deze dag tot een ware feestdag te maken. In het bijzonder de jeugd werd be trokken in deze feestmanifestaties. Een zeer loffelijk en prijzenswaardig streven. Zo was er ook feest in de (grote) Stadsgehoorzaal, alwaar een aantal „artiesten" probeerde op hun wijze een steentje bij te dragen tot het welslagen van de dag. Ik geloof wel te mogen spreken na mens heel veel collega's, als ik hierbij verklaar, dat het gebodene op een zo danige banale en ordinaire bruilofts manier werd gepresenteerd, dat het ge heel een diepe belediging moet zijn ge weest voor de geleiders en zelfs voor de kinderen. Indien de verantwoordelijke instan ties voor deze feestmorgen niet in staat zijn om een opvoedkundig en zedelijk verantwoord programma te brengen, dient het dan geen aanbeveling, om hiervoor bevoegder personen aan te trekken? HENK FRANKE, dir. „De Leidse Sleuteltjes". WARMOND Wensen van de K.V.P. Onder voorzitterschap van de heer A. G. van Leeuwen hield de K.V.P.af deling Warmond, een propaganda-ver- gadering in het stationskoffiehuis. De heer G. J. van der Kroft gaf op deze avond een uiteenzetting van de plannen die de R.-K. raadsfractie in de komende vier jaar zal trachten te reali seren. Men vraagt zich tegenwoordig af of Warmond nog wel recreatie-oord is, al dus spreker. Warmond is historisch ge groeid als watersportcentrum en dit zal het moeten blijven. De voornaamste wensen zijn een oeververbinding, kam peerterreinen en eventueel een jeugd herberg. Het gemeente-bestuur, aldus spreker, moet zich in de komende jaren actief met de watersport gaan bezig houden. De werkgelegenheid hangt samen met de recreatie van Warmond. Wanneer de gemeente alleen als woonoord zou be staan zou er veel welvaart verloren gaan. Ook aan de ambachtelijke bedrijven moet gelegenheid gegeven worden zich te ontwikkelen en uit te breiden. Een juiste oplossing voor een en ander is moeilijk te noemen, doch mogelijk zijn er buiten de kom der gemeente terreinen vrij te maken voor kleine industrieën. Industrieschap „De Grote Polder" W. DE HARTIGH DIRECTEUR Het uit acht leden bestaande bestuur van het Industrieschap „De Grote Pol der" heeft dinsdagmiddag voor het eerst in de geschiedenis van het Industrie schap in het Stadhuis een openbare ver gadering gehouden. De voorzitter, wethouder A. J. Jonge- leen, die over twee jaar zijn presidium aan de burgemeester van Zoeterwoude, de heer H. J. J. A. Smeets reglementair zal moeten overdragen, sprak een inlei dend woord, waarin hij wees op de nood zaak van samenwerking der beide ge meenten. Leiden heeft nog 10 ha grond voor industrialisatie beschikbaar. Industrievestiging is van belang voor beide gemeenten. Hij was dankbaar, dat Zoeterwoude en met name zijn burge meester, zoveel begrip voor de problemen toonde. Burgemeester Smeets dankte hierna voor deze woorden en gaf in het kort een overzicht van wat er in Zoeterwoude ten aanzien van dit Industrieschap reeds gedaan was. Men ging vervolgens over tot het kie zen van leden en plaatsvervangende leden in het dagelijks bestuur. Gekozen werden als leden de heren Van der Kwaak en Van der Ploeg, zodat het be stuur thans als volgt gevormd is: (ach ter de namen tussen haakjes de plaats vervangende leden) A. J. Jongeleen (K. de Bree), D. v. d. Kwaak (J. G. Hagens), H. J. J. A. Smeets (J. M. Kraan), J. H. van der Ploeg (mevr. A. E. M. Neuwahl- Sanders) Mr. Th. Verduin (Leiden) werd tot secretaris gekozen en de heer W. de Hartigh (Leiden) tot directeur van het Industrieschap. MUZIEK EN ZANG IN KOKSSCDOOL Het is een goede gedachte geweest van de officier Welzijnszorg, adj. J. L. Nieu- wenstein, om dinsdagavond voor zijn manschappen en genodigden een herha ling te geven van het concert dat de Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" m.m.v. het Koksschoolkoor en het Sleu telkoor in februari in de Stadsgehoor zaal gebracht heeft. Voor deze reprise welke in de kantine van de Doelenka zerne werd gegeven, bestond zeer grote belangstelling. „Werkmans Wilskracht" trad het eerst op. Na een weifelend begin, misschien wegens de onwennigheid van zaal en omgeving, was er van geen aarzeling meer sprake. De samenwerking van Sleutelkoor en Kokssdhoolkoor o.l.v. de heer H. Rijnbeek is een goed idee ge weest. Ondanks de korte tijd van sa menwerking en het wisselende materiaal zijn reeds goede resultaten bereikt. Gezamenlijk zongen zij met pianobe geleiding van de heer Mart. Opdam een Eachcantate. Bij het Zigeunerkoor van Verdi en het Slavenkoor bleek duidelijk welk goede stemmen er in dit koor schuil gaan. De beide koren en het orkest traden daarna op met een lied uit één van de operettes. Aan het einde van de avond dankte adj. Nieuwenstein de uitvoerenden voor deze kunstzinnige avond. Na een taptoe op het kazerneplein van „Werkmans Wilskracht" was er in de kantine nog gelegenheid tot dansen, waarbij de muziek werd verzorgd door „The Rhythm Makers" oJI.<v. Wim Mark. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jan Henk, zn van R. L. Zielhuis en H. A. van der Worp; Johanna, dr van L. Verwelj en N. Op 't Land; Gerardus Pe trus Johannes, zn van M. J. Maters en J. M. Meiman; Margaretha Elisabeth, dr van I. de Graaf en D. de Wolf; Lodewljk Jo hannes Maria, zn van L. J. Staats en C. M. Vinken; Emily Edith, dr van W. Lange- veld en A. M. Keijzer; Monica Carolina Maria, dr van C T. van Dorp en M. M. van Ulden; Herman Antoni, zn van J. van der Schrier en E. C. Coppens; Robert, zn van G. van Nleuwenhufjzen en J. Kanbier; Eduard. zn van G. Bl&nsjaar en J. Voge laar; Theodorus, zn van T. W. van LelJ- Oegstgeest kan mede dank zij het prachtige weer terugzien op een zeer ge slaagd Koninginnefeest. De belangstelling voor alle programma-onderdelen was dermate groot dat men hier een ongekende drukte heeft meegemaakt. Het bestuur der Oranjevereniging komt ongetwijfeld lof toe voor het aantrekkelijke programma.dat werd geboden. Ook onze onvermoeide Rijkspolitie, die naast de hulp die zij geboden op alle punten heeft verleend, nog de zorg had voor een intens druk verkeer, mag een pluim op de hoed worden gestoken. De feestelijkheden werden ingezet op dinsdagavond met een goed geslaagde lampionoptocht. De feestdag zelf werd geopend met een aubade voor de burge meester voor het Raadhuis. De kinder zang werd afgewisseld door volkszang met medewerking van de koperblazers van het Chr, Muziekkorps „Concordia" uit Leiden, het geheel stond onder de voortreffelijke leiding van de heer Chr. Hanegraaff. Deze zanghulde was een der besten die wij na de oorlog hebben meegemaakt. Burgemeester H. L. du Boeuff, die met zijn echtgenote en geno digden de zanghulde in ontvangst nam sprak zijn dank uit voor het gebodene en het vertrouwen, dat dit zangfestijn op Koninginnedag steeds meer in omvang zal toenemen. Met een driewerf hoera op onze jarige Vorstin werd dit programma- deel besloten. LEIDERDORP Koninginnefeest De feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana zijn hier ook ditmaal uitnemend geslaagd. Het bestuur van de Leider- dorpse Christelijke Oranjever., dat nu al vele jaren deze feestelijkheden alhier organiseert, had van verschillende per sonen die geacht kunnen worden alle lagen der bevolking te vertegenwoordi gen assistentie gekregen en zodoende kon alles keurig worden geregeld. Eigenlijk werden de feestelijkheden al ingezet zaterdag j.l. toen de Toneel vereniging ..Ons Genoegen" in het Dorpshuis een blijspel opvoerde, waar van op de de avond van de Koningin nedag een herhaling volgde. Op de vooravond van de feestdag trok er een lichtstoet door de gemeente. Plaats van samenkomst was het Zijl kwartier. De stoet trok via de woning van de burgemeester, waar een vaan- delgroet werd gebracht en vandaar naar de richting Achthoven. Bij de Ruigekade werd gedraaid en de ontbin ding van de stoet had plaats aan de Acacialaan. De lichtstoet ontmoette aan de wegen die zij langs trok veel bekijks Bekende vereniging0" 7oals Sparta, de Buurtverenigingen „De Does" en „Het Zijlkwartier" verleenden hier aan hun medewerking. Op de morgen van de feestdag was er eerst koraalmuziek op het terrein naast de Ned. Herv. Kerk. De school kinderen brachten hierna een zanghul de aan de Burgemeester. Voor de kin deren was het daarna feest in Irene en het Dorpshuis, waar films werden ver toond. In de voormiddag was er dan nog een hindernisrit voor auto's op het Burge meester Brugyplein. Niet minder dan 48 deelnemers hadden zich hiervoor aan gemeld. De uitslag van de wedstrijd was den en G. van Strater; Annetje, dr van G. Roordink en A. van de Langemheen. GETROUWD J. Delfos en M M. E. van Kouwenhove. OVERLEDEN H. Borgerding, 74 Jaar, man; A. Blom, 39 Jaar. man; J. Duindam, 76 Jaar, man; P. A. Smit, 47 Jaar, man. De burgemeester vertrok daarna met zijn echtgenote naar de Hoge Mors waar hem ook door kinderen een aubade werd gebracht. De klanken van verschillende muziek korpsen en drumbands werden al spoedig daarna vernomen, Kostelijke gekostu meerde kleuterstoeten trokken naar hun feestzalen en Irene en het Patronaats gebouw waar een voorstelling voor de kinderen plaatsvond. De leerlingen der 5e en 6e klassen van de lagere scholen zagen een Marionettenspel dat verzorgd was door theater „Miniatuur" Om elf uur waren alle leerlingen der lagere scholen verzameld voor de start van een zeer geslaagde kinderoptocht, waaraan zoveel zorg was besteed dat tal van ca mera's en filmapparaten in werking wer den gesteld om dit fleurige beeld te ver eeuwigen. Zeer de aandacht trokken de wagens van Rode Kruis en Veilig Ver keer. Voor het volksspel tonknuppelen waren vele deelnemers. Het middagfeest op het ASC-terrein is zeer in de smaak gevallen. Afwisselend traden daar op een plankier op de kin derdrum en doedelzakband „De Scotjes" uit Tilburg en de Westfriezen in hun De Scotjes", het bijzonder ge slaagde troepje Tilburgse doedel zakspelertjes dat een der hoogte punten van het middagfeest. in Oegstgeest vormde. (Foto L.D./Van Vliet) fleurige en kostbare kostuums. Groot succes oogstte het spel „De strijd om de man en de vrouw" waarbij het publiek betrokken werd en wij o.m. onze burge meester met een Westfriese schone aan de arm op het plankier zagen. De voorzitter der Oranjevereniging de heer N. van Weizen, dat dit middag programma geopend o.m. met voorlezing van een gelukstelegram aan de Ko ningin. De dankwoorden aan het slot gingen vergezeld van een bloemenhulde aan alle deelnemers, zodat zowel de Schager als Tilburgse medewerkers met bossen narcissen het ASC-terrein ver lieten. Aan de puzzelrit voor automobilisten hadden 50 rijders deelgenomen. De prijs uitreiking geschiedde door de heer W. N. Steur. Hiervoor bestond grote belang stelling en uit de reacties bleek dat deze rit zeer in de smaak was gevallen. Het feest werd besloten met een mu zikale rondgang door „Werkmans Wils kracht", welke harmonie in het Wilhel- minapark een populair concert gaf. Rest nog te vermelden de buitenge wone drukte op het feestelijk markt terrein. Wat de woningbouw betreft verrijzen er op het ogenblik gelukkig 22 woning wetwoningen en staan er voor het ko mende jaar nog 21 op het programma. In het plan Oost zijn zeven woningen gereserveerd voor eigen bouwers. Hiernaast is Warmond rijk aan oude huizen en zou men nodig tot krot-oprui ming moeten overgaan. De meeste hui zen echter die op het punt staan onbe woonbaar verklaard te worden, worden heden ten dage toegewezen aan jonge paren die met veel kosten dergelijke huizen nog voor een poosje bewoonbaar maken. De jeugd in Warmond heeft weinig gelegenheid tot ontspanning. Gelukkig bestaat er momenteel de Speeltuinver eniging „Speelvreugd". Bijzondere aan dacht moet echter worden besteed aan de jeugd beneden 17 jaar waarvoor spre ker gaarne meer subsidie van de ge meente zag gegeven. Na de heer Van der Kroft gaf de frac tie-voorzitter, de heer J. G. van Vliet, een overzicht van de werkzaamheden in de afgelopen vier jaar. De heer Van Vliet wees er nog eens op, dat vooral de pro blemen, welke de heer Van der Kroft gesteld heeft, moeilijk oplosbaar zijn, doch dat ook de nieuwe fractie weer haar uiterste best zou doen deze tot een oplossing te brengen. Onder bijzonder grote belangstel ling van de leden van de Retraitever eniging ,St.-Agnes" werd in Huize St.- Liduina de eerste collectie-avond van dit seizoen gehouden. Pater Tijnnagel, uit Leiden, die de recollecte-avond heeft gehouden, sprak over ihet onder werp „Waarom ben ik rooms-katho- Met lofliederen, gezongen door het St -Agnes Zangkoor „Jubilate Deo", on der leiding van mej. J. Machen, werd deze avond besloten. WASSENAAR Verjaardag Koningin in Wassenaar gevierd De viering van de Koninklijke ver- iaardag is in Wassenaar uitstekend ge slaagd. Terwijl op de lagere en kleu terscholen de kinderen bezig waren zich met allerlei spelletjes te vermaken en te genieten van de hun geboden traktaties, traden op de schoolsportvelden aan de Prinsenweg leerlingen aan van de ulo- en nijverheidsscholen, Van het lyceum en het St. Adelbertscollege om zich daar op sportgebied te meten, voor wat de drie hoofdprijzen betreft, met de navolgende ^Hardlopen 80 m. meisjes: 1. Truus Greuning, 10.7 sec.. 2. Lenie Schroder 11.6 sec., 3. Evelien Meyer 11.9 sec. Hardlopen jongens i00 1. Jan Blankespoor 12.3 sec., 2. A. den Hollan der 12.4 sec.. 3. Erik Jansen 12.9 sec. Verspringen meisjes: 1. Truus Greu ning 4.76 m.. 2. Evelien Meyer 4.62 m., 3. Willy 'zuurdeeg 4.23 meter. Verspringen jongens: 1. A. den Hol lander 5.08 m., 2. Flip Stenger 5.04 m„ 3. Arie Bakker 4.95 m. Mii„or Estafette 6 x 80 m. meisjes: 1. Nijver heidsschool 1.11.6; 2. St. Adelbertcollege 1.12.4. 3. Chr. Ulo 1.13.2. 4. Openb Ulo. 5. Rijnlands Lyc., 6. R.-K. Ulo. R.-K. Huishoudschool. Estafette jongens 6 x 80 m.: 1. Openb. Ulo 1.3.7, 2. St. Adelbertcollege 1.7.-. 3. Chr. Uloschool, 4. Rijnl. Lyceum. 5. R.- K. Uloschool. Voetbaltoernooi. In de voorronde won nen het Rijnlands Lyceum en de R.-K. Uloschool. Zij speelden vervolgens gelijk met 3—3. De R.-K. Ulo won de wissel beker na strafschoppen. Verliezersronde: Openbare UloChr. Ulo 2—2. Met strafschoppen won de Chr. Ulo. Op het terrein van Blauw Zwart was het bij de door Sportcontact georgani seerde sportmiddag bijzonder druk. Het eerst ging de hockeywedstrijd tussen Wassenaar en De Batavieren met een 3—1 uitslag voor De Batavieren. Hierna marcheerden de dames van de drie Wassenaarse sportverenigingen het veld op. voorop de leden van de drum band van „Irene", welke voor het eerst in keurige nieuwe uniformen waren ge stoken. De dames van WIK vertoonden in drie groepen de Nederlandse vlag. In druk maakte de vlaggenparade, waarbij onder tromgeroffel de vlaggen van alle sportverenigingen de hoogte ingingen en het Wilhelmus werd gespeeld. Terwijl de dames haar gymnastische bekwaamheden demonstreerden werd 'n aanvang gemaakt met de voetbalwed strijd tussen een Wassenaars elftal en Scheveningen Holland Sport (profs) Het was een zeer aantrekkelijke strijd, wel ke eindigde in 44. De aftrap geschied de door de burgemeester. Ten besluite volgde de nationale at letiekwedstrijd over 3000 meter. Hiervoor zie men onder de sportrubriek. De burgemeester reikte de prijzen uit. s'Avonds was er nog een taptoe, waar voor ook weer veel belangstelling was. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN Zondag j.l. vond vanuit Vilvoorde de eerste wedvlucht met oude duiven plaats van de Postduivenvereniging De Gevleugelde Vrienden". Afstand 135 km. In concours waren 154 vogels, die wer den gelost om 9 uur. De eerste duif kwam aan om 11.06.35 uur De uitslag was als volgt: W. v. d. Zwaan 1, 7; A. Lodder 2; J. P. Brederode 3. 10; L. Farla 4: J. Parlevliet 5; W. C. v. Eek 6; J. J. Lourier 8; J. M- de Wit 9. als volgt: 1. J. L. van Velzen 56 p.; 2. A. van Winkel 82 p.; 3. E. v. d. Berg Jeths 88 p.; 4. H. G. Bloemendaal 92',2 p.; 5. dr. Bakema 93 p. De namiddag was geheel gewijd aan de sport: voetballen, korfballen en tennis. R.C.L. 1 speelde een wedstrijd tegen A.S.C. 1. Hoewel het een vriend schappelijke wedstrijd was, gaven de spelers zich toch geheel, zodat de tal rijke bezoekers een aantrekkelijke wed strijd kregen te zien. De uitslag was 42 in het voordeel van de thuisclub. De korfbalwedstrijd, die gespeeld werd tussen Velocitas en een Pernix-combi- natie werd door Pernix met 32 gewon nen, zodat hier de gasten met de zege gingen strijken. Gedurende de pauzes van het voetbal len en korfballen werden de bezoekers aangenaam beziggehouden door demon straties van de Gymnastiekvereniging „Sparta". Mevr. Remmerswaal—Mont- foort van de Leidse Gymnastiekclub gaf hierbij een demonstratie paardspringen ten beste. VOORSCHOTEN Welverzorgde optocht van honderden kinderen Het is een traditie geworden, dat het eerste belangrijke evenement op Konin ginnedag in Voorschoten een optocht is, waaraan alle schoolkinderen hun mede werking geven. Ook dit jaar weer slaag de deze optocht volkomen, ja het lijkt wel, of er ieder jaar meer werk van ge maakt wordt. Er liepen erg veel ver klede kinderen bij en zowel de individue- len als de groepen zagen er over het geheel genomen fleurig uit. Na de optocht brachten de sohoolkin- deren aan de burgemeester, als verte genwoordiger van HM. de Koningin een zanghulde in het Burg. Berkhoutpark, waarna burgemeester Van der Hoeven een toespraak hield. Des middags namen honderden, kinde ren deel aan kinderspelen. SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester C. J. van der Hoeven is in verband met verblijf buitenslands in de maand mei verhinderd spreekuur te houden, behalve op 30 mei a.s. De loco burgemeester houdt gedurende deze maand spreekuur op nog nader aan te kondigen data. WARMOND Muziek en bloemencorso Begunstigd door fraai weer werd de verjaardag van Koningin Juliana in Warmond op de meest gezellige wijze gevierd. In de vroege morgenuren maakten alle schoolkinderen een rondgang door het dorp. Voorop marcheerden de beide plaatselijke muziekkorpsen. Bij het gemeentehuis hield burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne een korte toespraak tot de kinderen, waarna deze op de scholen een trak tatie in ontvangst konden nemen. Voor het in de middaguren georgani seerde kinder-bloemencorso bestond bij zonder veel belangstelling. De uitslag van dit bloemencorco was als volgt: Autopeds: 1. G. Meskers, 2. J. Land man, 3. W. Welsink, 4. C. Post, 5. E, van der Weerd. Fietsen: 1. H. Boer, 2. J. Landman, 3. W. Welsink, 4. C. Post, 5. A. van Ton geren. Andere voertuigen: 1. C. van Noort, 2. N. Wassenaar, 3. A. Roest. Groepsverband 3 t/m. 6 personen: 1. kinderen Van Stijn, 2. kinderen Broer, 3. kinderen Breedijk. Geestigste uitbeelding: 1. kinderen Vollebregt, 2. kinderen Hoekstra. De muziekvereniging „St.-Matthias" verleende medewerking aan dit corso. Des avonds gaf Warmonds Fanfare een concert in de gemeentelijke muziek tent. Tot besluit van deze feestdag werd een rondgang door het dorp gemaakt. BOTSING IN VOORSCHOTEN Bij een botsing tussen twee bromfiet sen, welke gistermiddag te Voorschoten, ter hoogte van „De Vink", plaats vond. kwam de Katwgker D. Nasveld. lid van de gemeenteraad voor de P.v d A„ dus danig te vallen, dat hij een hersen schudding en een diepe hoofdwonde op liep. Hij werd vervoerd naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden, vanwaar hij, na te zijn behandeld, per zieken auto naar zijn woning kon worden over gebracht. BEURSOVERZICHT Kon. Olie willig Amsterdam, 1 mei De twee beursdagen in New York, die aan de beursdag te Amsterdam van vanmiddag waren voorafgegaan, door dat het Damrak gisteren gesloten was wegens Koninginnedag, hebben een zeer gunstig effect gesorteerd voor de gehele markt, doch in het bijzonder voor de aandelen Koninklijke Olie. De koers- vorming duidde een willige stem ming aan. Bij openig bedroeg de notering f 174.80. De vraag voor bui tenlandse rekening, speciaal Zwitserland, bleef aanhouden Bij gebrek aan mate riaal, was men alleen maar bereid stuk ken af te geven tegen hogere koersen. Dientengevolge liep de prijs op tot f 176.80 waarna een reactie intrad en verder gehandeld werd rond f 175,80, tegen een slotkoers van dinsdag van f 165,30. De koerswinst bedroeg derhalve bijna fll,ofwel 55 punten oude om rekening. Hiermede werd duidelijk aan getoond dat het fonds een zeer groot speculatief karakter draagt. De willige stemming voor Kon. Olie werd veroorzaakt doordat Amerika toe nadering zoekt tot Egypte door het vrij geven van 28 miljoen pond Egyptische activa in Amerika. Hierdoor wordt ge tracht een betere politieke sfeer te scheppen t.a.v. het olierijke Midden- Oosten. Aandelen Philips kwamen op 279. ruim 4 punten hoger. Unilevers boekten een avance van ruim 5 punten en AKU voegde een drietal punten aan de vorige slotkoers toe. KLM verbeterde ruim f. 1. De scheepvaarten zetten in op iets la gere koersen. Later werd de stemming vaster en kwamen de koersen boven die van dinsdag uit. HVA's noteerden bijna 2 punten hoger. Amsterdam Rubbers en Ver. Deli's goed prijshoudend. Staats fondsen wederom vast. WISSELKOERSEN Amsterdam. 1 mei - Londen 10.59% 10-60V&; Ne<w York 3.78%—3.78%: Mon treal 3.90%3.90% Parijs 89.92%— 90.02%; Brussel 7-59%—7 60; Frankfurt 90.41—90.46; Zürich 86 50%—«6.55%; Zürich (vr. fr.) 88.31—38.36: Stockholm 73.05—73.10; Kopenhagen 54 74—54 79; Oslo 52.93%—52.98%Milaan 60 68%— 60 73%; Wenen 14.59%—14.60%. Beurs van Amsterdam Donderdag 1 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden ,3/ 94B 93% Ned. 53 3% rjQ NeT'47°e3k%b(3)3^.:: g* Ned.' '53 3(3%)92%B 93% Ned. '56 3% 9J A on j? Ned. '48 3% Ned. '54 3% 89% Ned. '55 I 3% Ned. '55 II 3% JO%L 90 Ned. '37 3 ,^2} Ned. WJB. lening 6% Igi® Dollarlng'47 3 93% 94% Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 93% 93* Cert. NWS S9% f» Indië '37 A 3 aw* Grootboek '46 3 88 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 25% 25% Nat. Handelsbank 75% 76 Ned. Handelmij160 160 Amst. Rubber 55% 55% Deli Mij.en (Ver.) 78% 79% H.VA93% 94% Java Cult31% 30 Senembah 55% 55 Vorstenlanden9% 9% A.K.U171 175 Berkei's Patent (v.) 194% 194% Calvé Delft cert. 277 286% Kon. Pap v Gelder 165% 166% Hoogovens cert289 290 Müller en Co. NJB 309 304 Ned. Kabelfabr225 226 Philips 272% 279 Philips pref153% 154 Unilever326% 332% Wilton Feyenoord i88exd. 187% Biliton 2de r167% 166% Dordtse Olie gew. 685 730 Kon. Petr (f.20.—) 155 175 idem (50 f.20.— 165.65 175.65 Holl Amer lijn 134^ 1353/4 Java China Paket 123 122 KIM. 106 107.90 Ned. Stoomv. Mij. ioqVa 131% Kon. Paket Mtl- lm, jogg Stoomvaart Mg. Ned 137 137 Nievelt Goudr cert 143i/ 145^, v. OmmereD cert 205 s(m4 Kon Rott. Lloyd 1 ia ifWTt Ned Scheepv Unie JjgjJ NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92% 92 Den Haag 1937 1 3 94 Leiden 1947 90 R'dam '37 I-Hl 3% 89 96% 97 97% 95 86 86% 80% 80% 95% 95% 81 81 83% 82% 90% 90% 85% 90 90% 89% 89% 91% 90% Industr. Obligaties 3hilips Dollarlng '51 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 12% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Utrecht '52 2% NIET-ACT1EVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 207 207 H.B.U. cert188 188 Rott. Bank 178 178 Twentsche Bank 156 157 Industrie Ondernemingen Albert Heyn222B 224B Borneo Sum. HMij 39% 39% Ned. G. en Sp. fabr 175 176% Kon. Ned. Grofsm 101% 102B Internatio 62% 63 Rott. Droogdok Mij 478 480 Tieleman en Dros 8 Ned. Mij. Walv.vrt. 67% 67% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij 7% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 24} i Intern. Nickel 72% Anaconda 45 %B Bethlehem Steel38% Cities Service 50 General Motors 36% Kennecott83% Republic Steel 41% Shell Oil 69% Union Pacific 28% Un. States Steel 59% 7% 24} 72% 46% 39% 49% 37A 86 42% 71 28% 60% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen VK 29/4 Edelmet Kon. AA 45GL 43GL Pref. wa idem 57GB Electrolas B 374GB 374 Holl Constructie 398G 398 Ing bur v Bouwnljv 124% Int Kunststoff Ind 42GL 41 Leidsche Wolsplnn 139GL 138L Sikkens Lakfab '53 430 431 Ver. Touwfabrleker 159 160 Wernlnk's Betonm 85GL 83L Van Wijk Textiel 64L 62L Zaalberg 117% 113%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11