nü kaas40 - 50 ct goedkoper SIMON DE WIT SIMON DE WIT WEER VOORAAN IN DE PRIJZENSLAG! Internationale bijeenkomst van Kotisseurs in Noordwijk aan Zee Bond Heemschut ernstig bezorgd Kerkelijk Leven VEEL GOEDKOPER dan de overheid mogelijk maakte! 97ste Jaargang Maandag 28 april 1958 Vierde blad no. 29427 HVL had aan Vires Vieuwe leden geïnstalleerd - Tulp gedoopt De Confrérie de la Chaine des Rötisseurs, de culinaire broederschap, waarvan de oorsprong teruggaat tot de Franse middeleeuwen, en die n 1950 in Frankrijk heropgericht is, hield zaterdag in Noordwijk een nternationaal kapittel. De Nederlandse afdeling van de broederschap werd in 1954 opgericht. Tijdens de bijeenkomst van zaterdag, die in luis ter Duin werd gehouden, werden verscheidene binnen- en buiten anders geïnstalleerd als lid. Minister Luns terug Sceptisch over Russische houding Minister Luns is gisteren in ons land teruggekeerd uit Amerika. „De Amerikaanse regering streeft er ernstig naar." aldus de minister, „om te komen tot een topconferentie tussen Oost en West, die kans van slagen heeft. Maar er is twijfel gecon stateerd over de vraag, of de houding van Rusland nog dezelfde is als die van enige tyd geleden. Er zijn symp tomen. welke er op duiden, dat Rus land bezig is terug te krabbelen. Het is teleurstellend, dat Rusland over het constructieve aanbod van de V. S. om tot een praktische regeling te komen van een stopzetting c.q. een verbod van atoomwapens, niet wil spreken. Van Russische zijde schijnt men zich te blij ven baseren op een rauwelings afzien van atoomproeven zonder begin van con trole," aldus de minister. Mr. Luns gaf toe, dat Indonesië en ook andere vraagstukken, betrekking hebbend op het Verre Oosten, tijdens zijn ontmoetingen met minister Dulles te sprake zijn gekomen, maar de minis ter weigerde zich hierover nader uit te laten. Arabische Liga is volledig bankroet Irak weigert nog langer in de kosten bij te dragen Irak zal niet langer zijn aandeel In de kosten van de Arabische Liga beta len. De Iraakse ambassadeur te Cairo, Ibrahim Chodeir, deelde dit gisteravond mede na een vergadering van de Ara bische Liga te Cairo. Irak geeft als reden op, dat het schulden heeft tengevolge van het beschadigen van de aardolielei dingen tijdens de Israëlische en de Brits- Franse aanval op Egypte. De buislekiingen van de Iraakse Pe- troleummaatschappij door Syrië werden beschadigd en drie pompstations werden opgeblazen. De oliestroom, ongeveer 26.000 000 ton per jaar, kwam hierdoor tot stilstand. In maart 1957 begon de olie weer te vloeien, maar het transport is nog steeds niet op het oude peil •terug. Chodeir zei. dat Irak niet zal kunnen betalen alvorens het al zijn schulden tengevolge van de vernielingen zal heb ben betaald. De politieke commissie van de Arabi sche Liga heeft in een gisteravond uit gegeven verklaring haar leedwezen uit gesproken over de Iraakse houding en erbü de regering te Bagdad op aange drongen van haar besluit terug te ko men. Volgens berichten in de Egyptische pers is de Arabische Liga bankroet. Ten gevolge van het feit, dat verscheidene aangesloten landen achter zijn met het betalen van hun contributie zou er op de bankrekening van de Liga slechts 198 pond staan. Irak betaalde tot dusver zestien procent van de begroting van de organisatie. De Leidse aanval imponeerde in deze wedstrijd allerminst. Het plaatsen en vangen liet veel, zo niet alles te wensen. Gelukkig, dat de Vires-defensie ook be paald niet het sterkste deel van de ploeg was. Zodoende kregen de HVL- schutters toch nog kansen. Duursma en Van Zijl waren met elk 3 doelpunten topscorers. Lucas, Kagie en Verver wis ten eenmaal het Goudse net te vinden. In de tweede helft, toen Vires het windvoordeel had, werd het in de rood witte achterhoede even hard werken ge blazen. Bronk kreeg in die periode alle gele genheid om te tonen, dat hij zijn inzin king van de vorige week geheel te boven is. De wijze waarop hij o.a. een uitste kende boogbal van de Vires-aanvalslei- der, rechtsschuin voor de cirkel in vrije positie gemanoeuvreerd, onschadelijk maakte, leverde hem een open doekje op, niet alleen van zyn eigen achter hoede, maar ook van de Vires-voor- hoede. Toch kon ook hij tenslotte Goudse doelpunten niet voorkomen. Viermaal werd hij verslagen. Duursma en Van Zijl zorgden er evenwel voor, dat de Vires-doelman even zovele keren de trieste gang naar het net moest maken, zodat HVL als overwinnaar het strijd perk kon verlaten. Intussen zijn door net verrassend gelijke spel van SOS iDen Haag) tegen concurrent de Schut ters de kampioenspapieren van de rood- baadjes aanmerkelijk In waarde geste gen. De stand is thans: 1. H.V.L. gesp. 14, punten 24 2. De Schutters gesp. 13, punten 22. Andere kanshebbers op de titel zyn er niet. No. 3. Animo (Den Haag» staat met 2 wedstrijden minder gespeeld, 9 punten achter op de leiders. Voetbal in Engeland Sunderland naar tweede divisie De nieuwe leden zijn in twee groepen verdelen, n.l. de beroepsmensen, die s een voortreffelijke maaltijd kunnen relden en de „amateurs", die een der- iJke maaltijd naar waarde weten te latten. De eerste groep werd getooid i oranje linten, de tweede met paar- afgezet met een bies in verschillende luren, afhankelijk van de rang, die m verwierf. Op het podium had een groot aantal ituursleden van het internationale en tlonale kapittel plaats genomen, uorden van welkom werden gesproken or de baljuw voor de provincie Zuid- illand, Jhr. G. A. A. van Nispen en de ljuw voor Nederland, de heer B. D. oo6 Hoogendijk. NIEUWE TULP Tot de nieuwe leden behoorde ook de sr T. M. H. van Waveren, voorzitter i „Keukenhof" te Llsse, die alvorens werd geïnstalleerd een nieuwe tulp jpte. De tulp, rood van kleur, kreeg naam „Docteur Charles Guébel". Dr. lébel is de grootmeester van de Chaine Rótisseurs; deze toonde zich zeer entelijk voor het feit dat een tulp »r hem is genoemd. De groot-kanselier van de broeder- ïap, de heer Jean Valby, hield ter leiding van de installatie van de luwe leden, een toespraak, waarin hij es op de waarde die er schuilt in tra les. Voorts bracht hij dank voor de ede ontvangst en de prachtige tocht, men 's morgens had gemaakt naar laarvergadering Bond van spastische kinderen (Speciale berichtgeving) >e Bond van Ouders van Spastische ideren (de BOSK) heeft in Arnhem jaarvergadering gehouden, onder irzitterschap van mr. G. C. van der iligen uit Hoofddorp. Hijkens het door de secretaris, de r Schravezande te Amsterdam, uit- rachte jaarverslag over 1957, kan ireiding van het aantal mytylscholen ie naaste toekomst tegemoet worden len. Door het teruglopen der behoefte verpleegruimte voor tbc-patiënten ft men ook aan enkele sanatoria de andeling van cerebraal getroffenen hand genomen. De nieuw op te rich- afdelingen zullen, met de reeds be tode. het land in 15 rayons verde- Het aantal leden bedraagt thans het aantal donateurs (-tri ces) 830. et tekort op de begroting 1958 wordt aamd op f. 9500. De heren Kapsen- g en H. W. Vlietstra werden herkozen bestuursleden. De heer Vis bedankte penningmeester en de heer Vlietstra mt voorlopig het penningmeester- ap waar. Besloten werd de jaarlijkse tributie vast te stellen op minimaal 50. De heer C. D. Moulijn. directeur de Nederlandse Centrale Vereniging r Gebrekkigenzorg, hield een inlei- g over de aspecten van het uitge- chte rapport der commissie voor ce- rale aandoeningen. De heer TM. H. van Waveren doopt de nieuwe tulp met champag- ne. Dr. Guébel houdt de naar hem genoemde tulpen ten doop. (Foto L.D./Van Vliet) de bloemenveiling in Aalsmeer. Keuken hof en de bollenvelden. De heer V-^by zette vervolgens uiteen wat men .-*»»r een gastronoom verstaat en schets, m korte trekken de geschiedenis van de Chaine. die thans leden heeft over de gehele wereld. Hierop legden de nieuwe leden de eed af. NIEUWE LEDEN Onder hen. die werden geïnstalleerd bevonden zich mr. J. Klaasesz, commis saris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. G. F. W. van Berckel, burgemeester van Noordwyk, de heer T. M. H. van Waveren, voorzitter van Keukenhof, mevrouw H. R. Lotgering—Hillebrand, die regelmatig voor de radio kookles geeft, S. E. Sis Paul Mason, Engels am bassadeur te Den Haag en mevrouw M. TappenbeckHoekstra te Noordwyk. Na de Champagne d' Honneur, aan geboden door Sir Paul Mason, zaten de leden van de Chaine met hun dames aan aan een diner. Wordt U qekweld door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88 Nieuw automatisch luchtverkeerssysteem (Speciale berichtgeving) De Rijksluchtvaartdienst heeft bij de N.V. Hollandse Singaalapparatenfabriek te Hengelo, een order geplaatst voor de installatie van het eerste gedeelte van Satko automatisch luchtbeveiligings- systeem), ten behoeve van het ludht- verkeerscentrum op Schiphol. De in stallatie zou midden 1959 inwerking wor den gesteld, vooruitlopend op de invoe ring van straalvliegtuigen in het bur- gerluchtverkeer. Het zal het eerste auto matische luchtverkeerssysteem zyn, dat in Europa zal worden geïnstalleerd. Internationale conferentie over het zeerecht De internationale conferentie over het zeerecht te Genève heeft zaterdag in pjlenaire vergadering een resolutie aan genomen. waarin gezegd wordt dat bij een eventueel nodig geachte beperking van de visvangst de voorkeurspositie dient te worden erkend van landen die voor hun economisch bestaan of hun levensmiddelenvoorziening afhankelijk zijn van de visserij. Daarbij dient uiter aard rekening gehouden te worden met de belangen van andere landen. Wat de kwestie van de breedte der territoriale wateren betreft werd beslo ten. de algemene vergadering der V.N. te verzoeken zich tijdens haar komende zitting, welke in september begint, te be raden over de wenselijkheid een nieuwe conferentie te beleggen voor de verdere behandeling van de kwesties, waarover men het nu nog niet eens is geworden. Een daartoe strekkend voorstel van Cuba werd met 48 tegen twee stemmen, bij 26 onthoudingen aanvaard. De IJslandse vertegenwoordiger gaf te kennen dat zijn regering zich' het recht voorbehoudt de territoriale wateren uit te breiden. „Verbazingwekkende onverschilligheid" Nimmer tevoren is er zo'n ernstige re den tot bezorgdheid geweest als dit jaar, aldus de secretaris van de Bond Heem schut. de heer Ton Koot. in zijn in de zaterdagmiddag in het American Hotel te Amsterdam uitgebracht jaarverslag. De fout schuilt bij de eenzijdig ge richte economische belangstelling en de aan het verbazingwekkende grenzende onverschilligheid van onze volksverte genwoordiging, aldus spreker. De voorlopige monumentenlijst, aldus het verslag, staat vol gebreken en on nauwkeurigheden: een groot deel der daarin vermelde monumenten - het per centage wordt tussen de 15 20 geschat - bestaat zelfs niet meer. Vele andere monumenten, welke vermelding op de monumentenlijst verdienen, ontbreken eraan. De post op de begroting, reeds vijf jaren op f. 5.000.000 gefixeerd, is zodanig ontoereikend, dat de kwalificatie be schamend hier volkomen op haar plaats is. aldus het verslag. Het herstel aan talrijke monumenten is. ten koste van veel kapitaalverlies voor de eigenaren, voorlopig stopgezet, dan wel - en dit met groot cultureel ver lies - niet in behandeling genomen. .Als regeren vooruitzien is. dan is men hier wel bijzonder kortzichtig geweest". Voorts wordt in het verslag gewezen op de tientallen stads- en dorpskernen, waar talloze waardevolle panden staan te verkommeren en waarvan de verdwij ning onherstelbaar verlies zal betekenen, architectonisch, stedebouwkundig en cultureel. Het verslag wjjst verder op het belang van een goede en geconcentreerde be woning van onze oude stadskernen, het geen door de eeuwen heen by gedragen heeft tot een krachtige stimulans op de economie en welvaart. Alle historische Nederlandse steden zijn daar stuk voor stuk bewijzen van. Het zou diep betreu renswaardig zijn en onherstelbare gevol gen hebben, als dit In 1958 niet meer begrepen werd en de kernen door de zgn. city-vorming ontvolkt, ontwricht en ontluisterd worden". De toestemming tot sloping van de belendende panden van het Anne- Frank-huis te Amsterdam laat, aldus het verslag, opnieuw zien, hoe nodig het is dat spoedig het beleid ten aanzien van de binnenstad positief wordt. „Ons protest kan niet krachtig genoeg weer klinken en allerwege overgenomen wor den om er toe bij te dragen dat deze aanslag op Anne Franks nagedachtenis voorkomen wordt". Het ledental van de Bond Heemschut groeit gestaag. Het aantal gewone leden (verenigingen en gemeenten) bleef sta tionair op 205, dat van de individuele letden nam toe van 1703 tot 1880. De voorzitter mr. S. P. baron Bentinck opperde het voorstel om bij de radio cursus openbaar kunstbezit naast de schilderijen ook de kunstvoorwerpen in ons land te betrekken. Het algemeen bestuur van de Bond werd uitgebreid met mr. B. P. baron van Harinxma thoe Slooten, voorzitter van de provinciale Friese commissie van de Bond en de heer G. Brinkgreve uit Am sterdam. NED. HERV. KERK Beroepen te Loosduinen (4de pred. pl.) J. A. van Boven te Nleuw-Vennep. Be dankt voor Nederlangbroek (toez.) II. van der Linden te Scherpenzeel (Geld.). Beroepen te Oude- en NIJehorne J. Boe- kee te Nuls en Nlebert GEREF. KERKEN Benoemd tot hulpprediker te Castrlcum IJ. van der Zee, a s. emeritus predikant te Nleuw-Vennep. GEREF. KERK (Onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Enumatll (2de maal) E. Koop te Zaandam. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Artesla (Callfornlë) (Old Chr. Ref. Church) M. Vlietstra te Eemdljk. AARTSBISSCHOP VAN WENEN ZAL ONS LAND BEZOEKEN. De aartsbisschop van Wenen, primaat van Oo6tenryk, dr. Franz König zal op 9 mei een bezoek brengen aan ons land. Aartsbisschop dr. König komt naar Nederland op uitnodiging van de Ver eniging Nederland—Oostenrijk en de „Verein der Osterreicher in den Nieder- landen". Dr. König maakt een reis door West-Europa. De aartsbisschop verlaat Nederland op 10 mei per vliegtuig om de terugtocht naar Wenen te aanvaarden. Ambonezen eten te duur Snelle gezinsuitbreiding Een enquête naar de voeding en de voedingsgewoonten is onlangs door het voorlichtingsbureau voor de voeding in de 70 Ambonezenkampen in Nederland ingesteld. Van de 3500 daar woonach tige gezinnen zijn er 126 ondervraagd. De belangrijkste conclusie is, dat het dagelyks menu veel rijst met vlees en vis der Ambonezen voor het gemid delde inkomenspeil veel te duur is: drie kwart van de verdiensten wordt aan de voeding uitgegeven. Tweede conclusie: een voorlichting, die verder gaat dan thans het geval is, zal de Ambonese vrouwen moeten helpen van dit in Ne derlandse verhoudingen onjuiste voe dingspatroon af te komen. Ook zal die voorlichting gericht dienen te zijn op een betere wyze van huishouden in het algemeen. Het rapport over de resultaten van deze enquête is inmiddels aan de leden van de Staten-Generaal toege zonden. Al voltrekt de integratie zich uiterst langzaam, de leergierigheid van Am bonese Jongeren is dikwijls groot. Zeven jonge Ambonezen studeren op kosten van de staat aan een universiteit, 1100 jongeren bezoeken instellingen van voortgezet onderwijs (in meerderheid ULO en ambachtsschool). Een bijzonder probleem van ae Am- bonezenzorg in ons land vormt de snelle uitbreiding der gezinnen. Ons land zal over driekwart eeuw niet minder dan 300.000 Ambonezen tellen. Hond gaf mens een lesje. Ds. JAC. THIESSEN 70 JAAR. Ds. Jac. Thiessen te Valthermond, emeritus-predikant van de Doopsge zinde Broederschap, viert morgen zijn 70ste verjaardag. PREDIKANTEN TREDEN TOE TOT „KERK EN VREDE". Vyf predikanten van de Herv. Ge- I meente in Den Haag, n.l. dr. C. P. van Andel, ds. A. W. Lazonder, ds. W. Sy- brandy, ds. J. J. P. Valeton en ds. J. J. W. A. Wijchers, hebben het hoofdbe stuur van de Vereniging „Kerk en Vrede" bericht dat zij als lid wensen toe te treden tot deze geloofsgemeenschap van christen-antimilitaristen. Van oor deel. dat de oorlog niet onder alle om standigheden volstrekt moet worden ver worpen, wijl het gebruik van geweld in handen van de overheid onder bepaalde omstandigheden noodzakelijk kan zijn om onrecht te weren of terug te dringen, zijn zij van gevoelen zich thans niet langer te kunnen onttrekken aan hun verantwoordelijkheid om tegen de mo derne oorlogvoering en de voorbereiding daarvan een duidelijk „neen" te laten horen, aldus deze predikanten, die me nen, dat de voorbereiding van een mo derne oorlog met kernwapenen en het gebruik daarvan in de praktijk niet al leen gelijkstaat met massamoord en zelfvernietiging, maar dat de moraal daarvan ook in flagrante strijd is met het evangelie en samen te vatten is in de stelling, dat het doel te middelen heiligt. OECUMENISCHE RAAD VAN KERKEN. De Oecumenische Raad van Kerken heeft tijdens zijn maandelijkse vergade ring te Utrecht, de conferentie van predikanten van Nederlandse gemeen ten in het buitenland besproken. Er zijn thans 12 van deze gemeenten, die een duidelijk oecumenisch kenmerk dragen. Uit deze conferentie kwam de wens naar voren naar meer onderling contact en via de Raad meer relatie tot de kerken in Nederland. De Raad besloot daartoe de plannen uit te werken. Een voor de mens beschamend lesje in naastenliefde heeft de hond van een in woner van Diesen (in het Franse Moe zeldistrict) zyn baas gegeven. Deze in woner merkte namelijk dat zijn kat een nest met konijnen had uitgemoord. Hij was hierover zo verontwaardigd, dat hij de kat in een zak naaiden en in een diepe poel wierp. Een half uur later werd zijn keuken deur opengeduwd en tot zijn grote ver bazing stapte zijn hond. met de druipen de maar levende kat in zijn bek naar binnen. De hond, die kennelijk de red ding van zijn aartvijand nog niet vol doende had gevonden, had tevens de zak aan stukken gebeten. Beschaamd boog de eigenaar van het tweetal het hoofd en verleende de kat gratie. Sportsplinters De Brit Johnny Draper met BS A. heeft te Jupille bij Luik de motorcross van Houilpaix gewonnen, gereden op een zeer modderig terrein. Zijn tijd was 27 min. 19 sec. Tweede werd de Belg Scaillet op F N. in 28 min. 57 sec.. De Nederlander Broer Dirks met B.S.A be zette de 7e plaats in het klassement. Danny Blanchflower. aanvoerder van de nationale ploeg van Noord-Ier- land, is door de vereniging van Britse voetbaljournalisten gekozen tot voetbal ler van het jaar. De 20ste party van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Botwinnik en Smyslov is uitge steld tot dinsdag as., aangezien Smys lov nog ziek is. Competitie Leidse Volleybal Bond Na enkele jaren op de streep te zijn geklopt is het herenteam van Or. Groen er nu in geslaagd het kam pioenschap van de derde klas te be halen. In de heren vierde klas moeten het Alphense DES en Argos 1 een beslis singswedstrijd spelen voor de titel, terwijl ook in de dames derde klas de finale zeer spannend is. Leidster Nw. Brunh. 4 kreeg n.l. de afgelopen week twee nederlagen te slikken en het Sas- semse Tevlingen kan nu via een over winning op Nw. Brunh. 5 toch nog de titel binnenhalen. De uitslagen luiden: Dames tweede klas: KVC 2—NVC 1, 1—3; Rouwkoop 2—DES 1, 2—2; Or. —Groen 2—LUSV 2, 3-0. Sunderland heeft zyn laatste wed strijd van het seizoen met 20 tegen Portsmouth gewonnen. Maar in weer wil van deze zege zal het afstand moe ten doen van het fiere record van enige Engelse eerste divisie club. die nog nooit gedegradeerd is. Want wel iswaar heeft het evenveel punten (32) als Newcastle en Portsmouth, en moet Newcastle nog een wedstrijd spelen tegen Burnley, maar van deze drie is Sunderlands doelgemlddelde verreweg het slechtste. Alleen als Newcastle zijn laatste wed strijd met astronomische cijfers zou ver liezen (meer dan 40-0) zou deze club nog beneden Sunderland komen te staan. Het is dus wel zeker dat Sunderland Sheffield Wednesday naar de tweede divisie zal vergezellen. Ook Wednesday nam waardig afscheid met een over winning, en nog wel op de leaguekam pioen Wolverhampton. Maar de ploeg bleef hekkesluiter met een totaal van 31 punten uit 42 wedstrijden. West Ham en Blackburn Rovers verzekerden zich op deze laatste za terdag met een volledig leaguepro gram van de promotie naar de eerste divisie. West Ham, dat met 31 Midd lesbrough klopte, keert terug na een afwezigheid van 26 jaar. Blackburn een van de oudste league clubs met een prachtige staat van dienst (twee kampioenschappen en zes overwinningen in de bekerfinale), scha kelde Charlton met 43 uit op het terrein van laatstgenoemde club. Meer dan 56.000 toeschouwers woonden dit treffen tussen de twee promotie-kan didaten by. Ben gelijk spel was voor Charlton ge noeg geweest voor dde promotie De uitslagen in de eerste divisie lul den: Birmingham CityLeicester City 01; BrunleyBolton Wanderers 3-1; ChelseaManchester United 2-1; Man chester CityAston Villa 1-2; New castle UnitedLeeds United J-2; Not tingham Forest-Everton 0-3Portsmouth Sunderland 0-2: Preston North End Arsenal 3-0; Sheffield WednesdayWol verhampton Wanderers 2-1: Tottenham HotspurBlackpool 21; West Brom- wich AlbionLuton Town 4-2. Dames derde klas: Nw. Brunh. 4— KVC 3, 1—3; Nw. Brunh. 4—Teylingen 0—3. Heren eerste klas: KVC 1-WS 2, 1—3. Heren tweede klas: Rouwkoop 1—KVC 2 30 (regl.)HVL 3—VVS 3. 2—2; Prof. Wijk 3—Donar 2, 2—2; PSVA 2—NVC 1, 1—3; LUSV 2—L.D. 1, 0—3. Heren derde klas: WS 4—Kangoeroes 2. 1—3; Prof. Wyk 4—Wavoc 0—3; Or. Groen 2—Or. Groen 1, 0—3; Or. Groen 2—De Vlam 1. 0-3. Heren vierde klas: KVC 4—LUSV 3 3—0 (regl.)HVL 5-DSB 1. 1—3. COMPETITIESTANDEN Heren eerste klas Heren tweede klas VVS 2 17—34 VVS 3 18—26 KVC 1 18—28 KVC 2 16—25 PSVA 1 18—25 Donar 2 18—25 Kangoeroes 18—25 Prof. W. 3 19—25 HVL 2 17—19 LUSV 2 19—24 Prof. W 2 17—12 HVL 3 17—18 Donar 1 18—11 Rouwk: 1 19—18 GGV 1 17—10 NVC 1 18—14 LUSV 1 18— 9 LD. 1 17—11 LPSV 1 18— 3 GGV 2 18— 7 PSVA 2 19— 5 Heren derde klas Heren vierde klas Or. Groen 1 18—34 DES 1 18—29 De Vlam 2 17—27 Argos 1 18—29 De Vlam 1 17—27 L D. 2 18—26 Kangoer. 2 17—19 DSB 1 18—26 KVC 3 18—19 VOGEL 1 17—12 WAVOC 18—19 Donar 3 17—12 WS 4 18—15 KVC 4 17—12 WPSS 1 17—14 Koksschool 17—11 Prof. W. 4 19—14 HVL 5 18—10 Or. Groen 2 19— 3 LUSV 3 18— 9 Dames eerste klas Kangoer. 1 14—24 Or. Groen 1 14—12 N. Brunh. 1 15—20 Rouwk. 1 15—11 KVC 1 1516 Argos 2 16—11 Prof. W. 2 16—16 N. Brunh. 2 15— 6 LUSV 1 12—14 Dames tweede klas N. Brunh. 3 16-26 NVC 1 KVC 2 Or. Groen 2 DES 1 Prof. W. 3 Argos 3 Rouwk. 2 LUSV 2 16—24 16—21 16—21 16—14 16—11 16—10 16—10 16- 7 Dames derde klas Teylingen 15—27 KVC 3 15-26 N. Brunh. 4 16—25 GGV 1 NVC 2 KVC 4 Prof. W. 4 N. Brunh. 5 16—18 16-12 16—12 16—12 14- 5 Or. Groen 3 16— 3 Advertentie harde dobber HVL heeft het in Gouda tegen Vires I et Celeritas, ondanks een technisch surplus, verre van gemakkelijk gehad. Met de rust was de stand weliswaar 52 voor Rijnsburger c.s„ maar die voorsprong was verkregen met een stevige wind in de rug. Bovendien had doelman Bronk in de eerste helft en kele knappe reddingen moeten ver- I richten om meerdere treffers van de enthousiaste Gouds ploeg te voorko men. dé kaasspecialisi sinds 90 jaar

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9