TELEVISIE Voor de jeugd is aantrekkelijk programma op herv. kerkdag Oud huisje te Zwarnmerdam valt onder slopers handen Verslaafdheid aan alcohol is in Oost-Europa ware volksziekte Loop der bevolking te Leiden Op KONINGINNEDAG TEXTIELZAKEN NA 1 EUR GESLOTEN SERVEERSTERS MEISJES gem. zit- en slaapk. OP EIGEN Brieër's het voorjaar komt vanzelf met deze LENTE COMBINATIE 16,95 28.50 MAANDAG 28 APRIL 1958 Tweede Pinksterdag in Leiden Op verzoek van de Kerkdagcommissie heeft de Herv. Classicale Commissie voor het Jeugdwerk haar best gedaan om ook voor de Jonge generatie een aantrekkelijk programma voor de Kerkdag, die tweede Pinksterdag in Leiden wordt gehouden, klaar te maken. Men onderscheidt drie groepen. De jongeren van 17 tot ongeveer 30 jaar doen in de ochtenduren gewoon mee aan het programma van de Kerk dag, dus: kerkdienst en samenkomsten, waarin gesproken wordt over de nood en de vreugde van de gemeente. Direct na deze samenkomst verzamelen zij zich in de foyer van de Stadsgehoorzaal, waar gemeenschappelijk de lunch wordt ge bruikt en enkele jongeren uit Oegstgeest een aantal sketches zal opvoeren, waarin ernst en humor oop origfneele wijze aan het woord zullen zijn. Daarna is er in deze zelfde groep een bespreking over ,,God met ons", te weter in ons gezin, in het verkeer en op ons werk. Aan deze bespreking zullen deelnemen: Me vrouw Bomhoff te Oegstgeest en de he ren A. C. Leenders (K.L.M.-employé) en C J. Mol (econoom grafische vak ken), beiden te Voorschoten. Wika M. A. de Vlieger uit Oegstgeest heeft de algehele leiding. Aan het slot van dit samenzijn, ongeveer 3 uur. voegt men zich weer in het grote geheel van de Kerkdag. De jeugd van 12—16 jaar en de kin deren van 711 jaar verzamelen zich om 9.45 uur op het Pieterskerkplein. Ge zamenlijk gaat het dan zo mogelijk met de muziek voorop naar Den Burcht". Voor de oudste groep wordt boven op „Den Burcht" een hagepreek gehouden, met als voorganger ds. T. D. van Soest te Rijnsaterwoude, tevens Jeugdpredi- kant te Leiden. Voor de jongste groep is er tezelfder tijd in één der zalen van .Gen Burcht" een kinderdienst onder leiding van me vrouw JansmaVan Schouwenburg te Leiden en mevr. C. Slump—Beauveser te Oegstgeest. Tot half één wordt er verder aan bui ten- of binnenspelen gedaan. Dan heeft picknick plaats. De oudsten gaan 's mid dags een speurtocht houden in het min der drukke gedeelte van Leiden; de jongsten blijven op het terrein van ..Den Burcht". Zf) zullen o.a. van een poppenkast kunnen genieten, verzorgd door de heer Noordende te Sassenheim. Zal Soekarno overmoedig worden Minister Luns weer op dat risico (Van onze Amerikaanse correspondent) Het gevaar is niet geheel denkbeeldig, dat Soekarno na het militaire suc ces tegen de opstandelingen van Su matra zich een strateeg van beteke nis zal voelen. Zal de overwinningswUn hem naar het hoofd stijgen en zal h(j de waan gaan koesteren, dat zijn militair apparaat nu ook wel In staat moet zUn een actie tegen Nieuw- Guinea te ondernemen? Een gedeelte van het publiek in Ne derland is van mening, dat Soekarno wel eens tot onbezonnen daden over zou kunnen gaan en minister Luns, die te Washington allerlei onderwerpen met Dulles heeft besproken, heeft niet nage laten de Amerikanen te wijzen op be paalde gevaren, die inherent zullen zijn aan een situatie, waarin Soekarno zich militair een groot man zou voelen. Het zou zijn nut kunnen hebben, wanneer de Amerikanen in dat geval de Indone siërs wezen op het waarlijk zeer grote risico, dat het gebruik van geweld ln het conflict over Nieuw-Guinea met zich zou brengen. Niet alleen Nederland, maar ook andere landen om alleen Australië maar te noemen zouden militaire actie van Djakarta als een zeer ernstig vergrijp beschouwen. Overigens moet men niet menen, dat zulk een actie door alle experts wordt verwacht. Zou Soekarno al niet naar advies van Amerika luisteren, dan kan ook de wijze raad van Nehroe hem van onbezonnen daden weerhou den. Bovendien moet Soekarno zelf wel beseffen, dat een actie tegen Nieuw-Guinea zowel technisch als internationaal-politiek veel en veel moeilijker is in de uitvoering dan de operatie tegen Padang. Auto moet zich aanpassen aan stad, niet omgekeerd (Speciale berichtgeving) „De auto heeft zich aan te passen aan de stad en niet omgekeerd. Men zal in alle nuchterheid moeten vaststellen, dat de consequenties van het steeds opnieuw aanpassen van de wegen aan de altijd toenemende eisen van het verkeer voor ons land niet te dragen zijn. Dit kan niet uit ruimtelijke over- wegingen, omdat elke vlerkante meter grond in ons overbevolkte land nodig is voor de behoeften van de landbouw en de recreatie. Het is ook financieel onmogelijk steeds kostbaarder verkeersvoorzleningen te treffen, gezien tegen de achtergrond van de enorme Investeringen, welke vereist zijn voor de bevordering van de werkge legenheid, de woningbouw, het Delta plan .de kernenergie en het onderwijs. Het is voor ons volk al moeilijk genoeg zich niet aan deze taken te vertillen en het is onredelijk, dat ons gehele volk miljarden guldens zou moeten opbren gen wegens het onnodig gebruik van auto's, daar het openbaar vervoer zeer goed in staat is aan de verkeersbehoef- ten tegemoet te komen". Deze geprononceerde opvatting werd door de Utrechtse wethouder H. Ploeg jr. verkondigd tijdens een discussie welke zaterdag plaats vond op een door de Dr. Wiardl Beckman-8tichtlng in Amster dam belegde conferentie over het onder werp ..Weggebruiker en openbaar ver voer". INTER8CHOLAIRE HERSENGYMNASTIEK Onder auspiciën van het Verbond voor Veilig Verkeer werd in Arnhem een wedstrijd in interscholaire hersengym nastiek gehouden, welke hedenavond in de radioscoop van de AVRO zou worden uitgezonden. Gelet op de bijzondere kwaliteiten van deze wedstrijd, heeft de AVRO evenwei besloten hier op 12 mei een afzonderlijke uitzending aan te wij den. Om half vijf zal ds. Saraber, voorzit ter van de Classicale Commissie voor het Jeugdwerk, een kort slultingswoord spre ken, waarna het weer in optocht naar het Pieterskerkplein gaat en de kinderen zich weer bij hun ouders voegen. De centrale leiding voor de oudste groep berust bij de heer M. Wielinga te Oegstgeest terwijl de heer M. Kouwen- hoven te Leiden de algehele leiding heeft van de Jongste groep. Gevolgen van daling boter- en kaasprijzen Te Dusscldorp wordt vernomen, dat reizigers uit Nederland voortaan nog slechts een kilogram boter per persoon via de Nedersakslsche douanekantoren mogen invoeren. De douane in de grensgebieden ver wacht in de komende tijd een aanzien lijke toeneming van het zgn. kleine grensverkeer, daar nu vermoedelijk ge hele gezinnen naar Nederland zullen gaan om er hun kwantum goedkope bo ter te kopen. Wegens de aanzienlijke boterprijsver- lagingen, die worden verwacht, trachten zeerecht te Genève heeft zaterdag in Rijn/westfalen gedaan te krijgen, dat er beperkingen worden opgelegd aan de hoeveelheden boter, die in het kleine grensverkeer tussen deze staat en Ne derland worden ingevoerd. Als gevolg van de verlaging van de Nederlandse kaasprijzen hebben Duitse afnemers een aantal bestellingen voor Deense kaas Ingetrokken. Duitsland neemt meer dan de helft van de Deense kaasuitvoer af. De nieuwe ontwikkeling zal vele Deen se zuivelfabrieken hard treffen, daar zij grote bedragen in de kaasproduktie heb ben geinvesteerd en kaas tegenwoordig een beter exportartikel is dan boter. Voorzitter Ziekenfondsraad Bü K b. is tot voorzitter van de Zie kenfondsraad benoemd de heer Ph. J. van der Burg, die in deze functie dr. ir. A. H. W. Hacke opvolgt, aan wie met ingang van 1 juni a.s. eervol ontslag is verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Van der Burg, die zijn loopbaan is be gonnen als beroepsofficier bij het wapen der artillerie, is sedert 1945 verbonden aan het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, laatstelijk als hoofd van de afdeling maatschappelijke ge zondheidszorg, en sedert 1950 lid en waarnemend voorzitter van de Zieken fondsraad. Overleg in Noord-Afrika Er is gisteren te Tanger een confe rentie begonnen van vertegenwoordigers van de Marokkaanse en de Tunesische regeringspartijen en van de Algerijnse opstandelingen, die spreken over een heid in Noord-Afrika. De meningen van de vertegenwoordigers op de conferentie variëren van een Marokkaans plan voor een tamelijk losse federatie tot oprich ting van een Noordafrikaanse oorlogs raad voor de strijd tegen de Fransen in Algerije. Deze oorlogsraad wordt voorge staan door een aantal Algerijnse afge vaardigden. RECHTZAKEN EEN JAAR GEBIST TEGEN DIRECTEUR „STARLIFT" De officier van Justitie bij de recht bank te 's-Gravenhage. mr. G. J. de Lint, heeft een gevangenisstraf van een Jaar geëist tegen de directeur-eigenaar van de N.V. „Starlift" en de N.V. Hydraulic Holland. Mr. de Lint achtte het bewezen, dat deze zich schuldig heeft gemaakt aan uitlokking van valsheid in geschrifte door drie zijner employe's, en aan op lichting van de afdeling van de Fokker Vliegtuigfabriek te Dordrecht, waartoe hij een employé van deze fabriek zou hebben omgekocht. Uitspraak 9 mei. Eindelijk zal het dan zover zijn. Het helaas in zeer slechte toestand verkerende maar toch zo mooie en oude huisje aan de Kerklaan te Zwarnmerdam, dat de laatste jaren tot woonhuis diende aan de heer Zwijnenburg, zal binnen afzien bare tijd niet meer zijn. Jammer dat dit vertrouwde huisje, daterende uit het jaar 1763 onder slopershanden zal moeten bezwijken. Mej. Klompé in het hal van de leeuw (Van onze correspondent ln Brussel) De Nederlandse minister voor Maat schappelijk Werk, mej. M. Klompé, zeide zaterdag het gevoel te hebben in het hol van de leeuw te vertoeven. Zij was de ere-gaste van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor België en sprak voor dit conservatieve milieu van zakenlieden uit de drie Benelux- Ianden over sociale planning in het kader van de economische structuur veranderingen. De rede werd door haar slagvaardigheid een groot succes. Vier Belgische ministers cn de voor zitter van de Senaat, de heer Gillon, zaten mede aan de lunch van de Kamer aan. Haar uiteenzettingen over het maat schappelijke werk in de negen ontwik kelingsgebieden van ons land, waar men vaak te doen heeft met een stugge en achtergebleven bevolking, wekte grote belangstelling, daar ook in België ge tracht wordt, in sommige Vlaamse ge bieden, in de Ardennen en in de Bori- nage, nieuwe industrieën aan te trekken en de bevolking met de steeds wijzigen de economische omstandigheden ver trouwd te maken. Duitse pelgrimstocht naar het graf van Anne Frank Meer dan 2500 jonge Duitsers, afkom stig uit vijf Noordduitse staten, hebben gisteren deelgenomen aan de jaarlijkse pelgrimstocht naar het graf van het Amsterdamse joodse, meisje Anne Frank. Zij legden kransen op het massagraf in de nabijheid van het vroegere kamp Bergen-Belsen, waar Anne Frank werd vermoord. De voorzitter van de Vereniging tot bevordering van christelijk-joods begrip, Erich Lüth, sprak de jongeren toe. Hij zei hen o.m. hun idealisme te gebruiken voor het bereiken van een betere toe komst en hun idealen te wijden aan het welzijn van de mensheid. Volendams meisje kocht eerste zomerzegel Een allerliefst meisje in Volendammer klederdracht heeft vanochtend in het hoofdpostkantoor te Amsterdam de eerste zomerzegel van dit jaar gekocht met de afbeelding van een vrouwtje in haar eigen klederdracht. Onder het toe ziend oog van de burgemeester van Edam-Volendam, de heer G. G. M. van Baar, kregen ook de drie andere kinde ren uit Volendam gelegenheid zegels te kopen, gevolgd door de even fraai in plaatselijk kostuum uitgedoste twee Jon gens en twee meisjes uit Marken, die zegels met het Markerkostuum kochten. Ook de burgemeester van deze plaats, de heer B. G. van Hout was bij de korte plechtigheid aanwezig. Room wordt niet duurder De algemene vereniging voor melk- voorziening deelt mede, dat hier en daar misverstand is ontstaan over de prijs van room. Het is alleen de koffiemelk, welke duurder wordt. Van duurder wor den van room is geen sprake. GEEN TOESTEMMING VOOR T.V. OPVOERING „DE OPGAANDE ZON" Mevrouw Hermine Heyermans, oudste dochter van de overleden schrijver Her man Heyermans, heeft een telegram ge zonden aan de Vara-televisie, waarin zij zegt geen toestemming te verlenen voor de opvoering van het stuk „De opgaande zon" voor de Vara-televisie op 1 mei a.s. Zij weigert haar toestemming voor de opvoering van het stuk te geven, daar men haar geen vergunning heeft ge vraag en evenmin condities heeft mede gedeeld. Nabestaanden van Engelse mili tairen, die bij de bevrijding van Nederland om het leven kwamen, dienst bijgewoond op de Britse be graafplaats ..Jonkerbos" bij Nij megen. Na afloop legde men bloe hebben gisteren een herdenkings-1 men op de graven. Trooster voor communistische controle, onderdrukking, vernedering en plagerij (Van onze Weense correspondent) Men behoeft zich niet af te vragen waarom het mlébruik van sterke drank achter het ijzeren gordijn zo schrikwekkend is toegenomen. Het is een volksziekte geworden, waarvoor zelfs de over heid de ogen niet kan sluiten en waarover de pers met ongeëvenaarde openhartigheid schrijft. De mensen hebben geen plezier in het leven of hun werk en al komen er langzamerhand meer con sumptie-artikelen op de markt, ze zijn itoch te duur voor de gewone man. Het enige genot dat men zich nog kan veroorloven, is sterke drank, die boven dien een goede trooster blijkt, te zijn, want bij een glas jenever of wod ka vergeet men alles wat men aan onderdrukking, vernedering, plagerij en controle moet verduren. Deze volksziekte neemt zulke afmetingen aan, dat. enkele regeringen drastische maatregelen hebben genomen. In Tsje- cho Slowakije zijn alle sterke dranken, vooral de pruimenjenever of slovi- vic, 20 tot 25 duurder geworden. Aanvankelijk had de regering nog een uitzondering gemaakt .oor wijn en bier, maar toen de consumptie van deze artikelen schrikba rend begon te stijgen, werd ook hiervoor een gevoelige prijsverhoging voorgeschreven. In Hon garije gaat men anders te werk. Wat de werkman in zijn vrije tijd met zijn geld doet, moet 'hij zelf weten, maar zolang hij werkt mag hij geen ster ke drank gebruiken. Daarom heeft de rege ring te Boedapest be paald, dat sterke drank niet meer mag worden verkocht „in kantines van de fabrieken, mijnen, staatsbureaux enz.". Bier is voorlopig niet ver boden. Dat de psychische toe stand achter het ijzeren gordijn inderdaad is ver anderd, blijkt ook uit het feit, dat het aantal ze nuwzieken in Hongarije opvallend is gestegen. Het blad Nepszava noemt als oorzaak „beroepsneu rose". Wij behoeven niet lang naar een verklaring van deze beroepsziekte tè zoeken. Het verschijnsel staat beslist in verband mCb de toenemende en zenuwslopende controle tijdens hot werk en mot de spionage op politiek gebied! MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28 april. Veemarkt. Aanvoer in totaal 1728; vette koeien en ossen 1166; varkens 562. Prijs in cents per kg.: vette koelen le kw. 300-335; 2e kW. 270-298; 3e kw. 9.50- 265; varkens (lev. gew.) 180 178 178. Toen het enige Jaren geleden door de gemeente werd aangekocht., werd wel eens van oudheldlievende kanten de suggestie gedaan, dit liove oude huisje te restaureren en -in te richten tot oud heidskamer. Er is zoveel „oudheid" in Zwarnmerdam, dat daarin zou kunnen worden bijeengebracht! Een waardevolle „oudheid" op verschillend gebied, welke met de dag kleiner wordt. Denken wij bijv. eens aan de „kleppers" van de nachtwaker, welke nog lange tijd be waard bleven als waardeloze rommel in een schuur! En om ten langen leste als brandhout te worden gedegradeerd, toen de houtworm zijn inbrede er in had gevierd I Denken wij aan al het mooie oude brandweermateriaa!. Kent U nog die aardige spurtten uit grootvaders tijd? Gepompt door acht pompers met hoge hoeden opl En bij de brand staande „opper-heren van de brandweer", met een mooie geschilderde stok met daar bovenop het wapen der gemeente en een aanduiding van hun waardigheid? Weg is dit waardevolle bezit. Waardevol voor de liefhebber van oud ijzer, maar nog waardevoller voor de liefhebber der oudheid. Mooie oude prenten en zegels uit de 16e en 17e eeuw Of wat denkt U van oude perka menten van de Heren Schout en Sche penen? Of van een met de ganzeveer geschreven instructie voor de turfste kers? Nu lrtgt het restant van veel moois in muffe kasten weggeborgen ep als straks ook Zwarnmerdam als gemeente zal verdwijnen dan verdwenen ook deze laatste herinneringen aan een lief dorpje aan de Rijn. Als straks Zwarnmerdam niet meer zal zyn, dan zal men nog wel in vele stukken kunnen lezen over de grote ge meenschapszin in Zwarnmerdam. WU vragen ons echter af. waar is die gemeenschapszin? Was met deze ge meenschapszin en wat geld, dat er be slist was gekomen, niet iets te bereiken geweest? Iets, dat de inwoners van Zwarnmerdam, na de grenswijziging, t-ot troost had kunnen dienen en ter herin nering aan hun veel bezongen dorps kern. In week van 17 t.m. 23 april 1958 GEVESTIGD H. P. van Venetien en fam, chem. ana list. Mariënpoelstr. 41; B. J. Hoff en fam, taalkundige, Cooetstraat 2; T. O. F. Sa- toor de Rootas en fam, Rijnsburgerweg 140 Q. Persijn en fam, Marnlxstr. 81; B J. G. de Sturler en fum„ planter, Noordelnde- pleln 2a; M. J. Beuzckamp en fam, fllianl- chef Vijf-Meilaan 180; D. Slot en lam Tasmanstraat 58' N. P. Mooren en fam, zuivelhandelaar, Hansenstraat 53; L. G. A. van der Voort en fam, onderhoudsmonteur Nieuwe Rijn 113; J. F. Borehouts, Lok horststraat 15; E Neve. verpleegster. Rijns burgerweg 10; N. H. Cramer, Hyacinthen- straat 12a; V. Terlaak. Maredijk 139; H. E C. Groenewegen. secretaresse. Breestraat 35a; J. P. Keus. onderwijzeres. Burggra- venlaan 14; L G. M. Thung. Plantsoen 67; W. J. L. van Lawlck van Pabst, R(Jnsbur- gerweg 140; O. A. Hewitt, auto-monteur. Boerhaavelaan 7; G. Theunlssen, Rijns burgerweg 140; A. J. Enslnk, de L. de Kanterstraat 11; M. Masarle. db., Steen straat 11; M Tels, schelk. Ingenieur, v. Vollenhovenplein 94; M. A. van Bergen, reclametekenaar. Varkensmarkt 2; T. G. M. Schelllngs, lerares, Bloemistenlaan 49; J P. A. Stcgelmeier. hulp ln de hulsh Herenstraat 114; B. van der Horst, serveer ster. Dlefsteeg Cb; H. Emond. militair. Groenhazengrt 12; B C. Duivenvoorden, hulp ln de hulsh.. Driftstraat 74; J M. Schurlnk de M. van Streefkerkstraat 1; E. M. A. L. W. Kllnkenbergh geb. Vos de Wael, v. Vollenhovenplein 58; D. Woud stra. opperman, P. Krugerstraat 20; H den Hartog, metaalbewerker. Meldoornstr. 32; A. E, Iiabraken, hulp ln de hulsh. Mo lenstraat 27- A. Kuiper, lerares, Rijnsbur gerweg 31b. VERTROKKEN W. W. Dolstra en fam, van FHgelstraat 6 naar Oegstgeest. Plet Helnln 80; L. G. van Beek en fam.. van Langestraat 1. naar Leidschendam, ww Wilsveen 10a; F. Maer- schalck Kroese en fam. van Boshulzerlaan 14 naar Eindhoven. P. Dondersstr. 36; P. Ziel en fam., van Warmonderstr. 5 naar Voorschoten. Prof. Elnstelnlaan 5; M. A. Lindeman geb. Kruitz en fam. van Lijs terstraat 14. naar Oostenrijk; W. A. J. Kok en fam., van Hoge Rijndijk 96a, naar Den Helder, Kanaalweg 142; G. P. Vogel zang van Herensteeg 16 naar Nr. Amstel. Wilhelmlnaplein 8; A. van Leeuwen, van Rijnsburgerweg 86, naar 's-Gravenhage, Duivelandsestraat 37; W. M. J. Vermeer, van Herengracht 108, naar Brunssum, Peer dendries 10; H. P. van EIJk geb. Bek. van Ch. de Bourbonhof 23 naar Haarlem. Su- turnusstraat 9; T. M. KelUJ. van Wasstr. 22 naar Brummen, Molenstraat 16; C. A. J. Peeters. van Kam. Onneslaan 32. naar De Bilt U., Bllthovenseweg 9; A. Rlgterlng. v. Witte Singel 27 naar Alphen aan den Rijn, Brederodestr. 9: J. J. Dozlj. van Caland- straat 63. naar Hilversum. Noodweg 37; F. Heemskerk geb. Faas. van Lammensrhans- weg 141. naar Oegstgeest, a b. achter H. Morsweg 72; W. J. C. van Wierlngen geb. Prins van Kapteynstraat 52, naar Voor hout, Heerenstraat 19; A P. Kuipers, van RlJndlJkstr. 112 naar 's-Gravenhage, Ger. Reijnstraat 10a; H. G. Hakkers, van Kern- straat 11. naar Hardenberg. Heemserveen N38; H. de Boer. van Rapenburg 77. naar Bloemendaal, Brazlllelaan 21; J. G. van Vugt, van Langebrug, naar Woerden. Utrechtsestr.weg 31; R. P. G. de Roy van Zuydewijn. van T. Brandsmalaan 38. naar Canada; M. Blanken geb. Harskamp van B. Korffstr. 6a. naar Haarlem, Staten Bol werk 44; M. F. T. Wlessing geb. van Cleef van Botermarkt 25, naar 's-Gravenhage, Valkenboslaan 303; L. Schouten, van Ma- renddw str. 8, naar Heemstede, Res, Nova plein 16; J. A. Brands, van Oude Vest 127 naar Wormerveer. Kerkstraat 69. zijn onderstaande VAN CLEEF'S MANUFACTURENHANDEL Haarlemmerstraat 172-174-179 - Herenstraat 9 P, HOGENDOORN ZN„ Haarlemmerstraat 150 ,,'T KLEUTERHUIS", HOOGEVEEN, Haarlemmerstraat 5—9 B. DE KONING, Donkersteeg 2-4-6 C. J. VAN LEEUWEN, Herenstraat 77 en 83 MAISON DE BLANC, Nieuwe Rijn 36 FIRMA PIECK, Haarlemmerstraat 228 VLASVELD'S MANUFACTURENHANDEL, Doezastr 20, Lage Rijndijk 28B-40, Zeemanl. 41 MODEMAGAZIJN WARNECKE, Stationsweg 46b, - Breestraat 126151 Restaurant Snackbar PETER LEENEN vraagt cn boven de 18 Jaar voor de bediening. Aanmelden: GANGETJE 14. f 89.- sportrijwielen Eng. model met terugtraprem en chroomvelgen. Ook voorra dig lste-klas merkrijwielen Rudge, Joco, Burger E.N.R, KINDERRIJWIELEN f56.— contant of in overleg. Nog enige beschadigde. wasmachines f 155. FIRMA DUSOSWA, Turfmarkt 2 - Leiden v.a. f 5.—, geen vooruitbet. Per 1 juni gevraagd met keuken en event, gebr. van badk. (douche) met of z. bediening, voor een echtpaar v. middelbare leeftijd, beiden academici. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 6580. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen GETROUWD: G. Beltman en A. R. Schart- ler—Knörr, Bern (Zwitserland); Mr J. A. van Sandick en A. A. van den Wall Bake, (Laren) OVERLEDEN: H. C. Zuidema, vr., 80 jr., Den Haag. GEBOREN: Van Nauta Lemke Schagen van Leeuwen, z., (Voorburg) RADIO-HOME TEL. k 170U—551063 Amsterdamsestr. 38, Den Haag werkplaats maken wij Uw nieuwe kapokmatrassen en vernieuwen Uw oude in één dag. Alléén in BEDDENMAKERIJ is dit mogelijk BRIBER - Hooigracht 4A Telefoon 31459 In le-klas levensmiddelen- bedrijf wordt gevraagd een 1 ervaren VERKOOPSTER en leerling-verkoopster. Prettige werkkring. Loon naar prestatie. VAN DIJKHUIZEN. Damsigtstraat 27 - Voorburg Telefoon 778730 van effen Zwitserse poplin blouse in wit -blauw geel v> en fantasie Wil W& poplin rok M'x. met grote zakken Leiden Stationsweg 6b Breestraat 151

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4