Verrassende Nederlandse zege (2-1) op technisch heter Duits team Dick Loggere nam afscheid met sublieme partij FORGES WEERSTOND EMDEN Henk Visser opent seizoen met prachtige sprong van 7.75 meter MAANDAG 28 APRIL 1958 Merkwaa rd ige i eed strijd Het Nederlands hockey-elftal heeft het interlandseizoen afgesloten met een verrassende 21 zege op West-Duitsland, behaald in een merkwaardige wedstrijd. Voorop dient te worden gesteld, dat een overwinning op een zo sterke ploeg als het elftal van West-Duitsland een prachtige prestatie is, maar daar tegenover staat het feit, dat niet de sterkste ploeg heeft gezegevierd. Onverdiend is een groot woord, de doelpunten beslissen nu eenmaal en de beide Nederlandse treffers waren voortreffelijke resultaten van voortreffelijke acties. Maar na afloop was het oordeel eensluidend: de Duitsers speelden technisch beter hockey en gezien ook de krachtsverhouding in het veld was een gelijk spel beter geweest. Het door ongeveer 5500 toeschouwers omzoomde veld was door de vele regens pas in de rust werd het droog zacht en stroef ge worden. Het was verre van plezierig om onder deze omstandigheden te moeten spelen. Voor de Oranjeploetj was dit terrein evenwel een bondgenoot, want het staat vast, dat het Duitse speltype op een droog en snel veld heel wat beter tot zijn recht zou zijn gekomen. Toen Dick Loggere na afloop op de schouders van zijn ploeggenoten van het veld werd gedragen, was dit niet alleen een gebaar tegenover een scheidende aanvoerder. Het was te vens een hulde voor het spel van de spil in zijn 85e en laatste wedstrijd. Loggere speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen en hij had een be langrijk aandeel in de zege, al was het alleen al om de wijze, waarop hij met een bekeken en op maat gesne den center midvoor Wim de Beer in staat stelde een van de mooiste doelpunten te scoren, dat men ooit zag. Bovendien gaf hij als captain een staaltje van - men zou haast zeggen - koelbloedige - sportiviteit ten beste, waarover zijn tegenstan ders verbaasd stonden. Bij een straf- corner gaf scheidsrechter Van Ele- gem een strafbully voor Nederland, doch Loggere maakte hem duidelijk, dat hij zich vergist had en dat het een Nederlandse en niet een Duitse speler was geweest, die de overtre ding had gemaakt. Behalve Loggere waren doelman De Ruiter, linkshalf Tom van Dijck en mid voor De Beer de uitblinkers in het Ne derlandse elftal. Heel matig helaas was het spel van linksbinnen Overdijkink en - vooral voor rust - van rechtsbuiten Berkman. Dat De Ruiter bij de beste spelers van de Nederlandse ploeg moet worden ge noemd. betekent, dat hij vele malen de kans heeft gekregen zijn talenten te to nen en dat de Duitse voorhoede niet be paald stil heeft gezeten. Hoewel het zui vere, maar te korte Duitse samenspel op dit veld een kolfje naar de hand was voor Loggere en zijn assistenten kwamen Ook dames wonnen van Duitsland De dames hockeywedstrijd Duitsland—Nederland, welke te Schweinfurt is gespeeld, is in een 30 overwinning voor onze land genoten geëindigd. De rust ging met blanke stand in. De Nederlandse overwinning op het Duitse dames hockeyteam is op een merkwaardige wijze tot stand gekomen. Nadat Maayke Weytens in de negende minuut na de hervatting het eerste doelpunt had gescoord, liep zij een knie blessure op, waardoor zy de strijd moest staken. En aangezien de reglementen geen invalster in de tweede helft toe staan, moesten onze landgenoten de strijd met 10 speelsters voortzetten. Dat er nadien toch nog twee doelpunten zijn gemaakt en Duitsland daar niets tegen over kon stellen, is een bewys, dat het Nederlandse team bijzonder sterk was. Hoewel de stand tot de rust blank is gebleven, domineerden onze landgeno ten. De Nederlandse voorhoede, die uit stekende combinaties liet zien, stichtte in de Duitse defensie vele malen ver warring. De tegenstandsters hielden echter stand en de twee kansen, die zij voor het Nederlandse doel kregen, ble ven ongebruikt. Na de rust verhoogden onze landgeno ten het tempo en in de negende minuut trok midvoor Maayke Weytens er alleen tussen uit. Zij omspeelde de twee Duitse backs en schoot daarna de bal langs de uitgelopen keepster Ilse Goering (01). Bij deze aanval blesseerde het Neder landse meisje haar knie en zij was niet meer in staat om verder te spelen. De strijd moest dus met 10 speelsters wor den voortgezet. Jos Heezemans verving Maayke Weytens en Mariet Vigeleyn nam de hele rechtervleugel voor haar rekening. Ondanks het gemis van één speelster in de voorhoede nam de Ne derlandse dfuk op het Duitse doel toe. Vooral in de laatste 20 minuten beheers ten onze landgenoten het spel. Het tweede doelpunt kwam tot stand uit een straf corner. Jos Heezemans stopte de bal en met een hard en goedgericht schot passeerde Henriet Riemsdijk de Duitse doelvrouwe (0—2). Vijf minuten voor het einde ontstond een scrimmage voor het Duitse doel. De bal werd wel iswaar door Ilse Goering weggeslagen, doch Mariet Vigeleyn ving de bal op en sloeg deze onhoudbaar in. De ontmoe ting werd door 1500 toeschouwers- bijge woond. Een aanval van het Nederlands hockeyelftal op het Duitse doel. het inmiddels droog was geworden, in eens een geheel ander Nederlands elftal in het veld leek te staan. Van de mid- denbully af werd het Duitse doel onder druk gezet in een veel hoger tempo en met een veel grotere geestdrift dan voor rust. De eerste georganiseerde aanval leverde een strafcorner op, die Neder land de leiding bezorgde. Drijver kwam naar voren, stopte de bal die door Over dijkink werd aangegeven met de stick en sloeg toen hard en hoog langs enkele Duitse hoofden en ook langs Lucker. Nederland had gezien hoe het kon en even later suisde weer een strafcorner van Drijver op het Duitse doel af. maar nu kwam de hand van Lucker op tijd in de baan van de kogel. Feller Nadat Loggere de strafbully had afge wezen, scoorde De Beer een doelpunt, dat wegens buitenspel van Kristen werd afgekeurd. De strijd werd feller, de Duitsers begonnen harder te spelen, een enkele Nederlander helaas ook en het publiek begon zich meer en meer te roe ren. De climax kwam in de dertiende mi nuut. Loggere zond een fijn gecamou fleerd passje naar voren in de open ruimte voor de al op snelheid liggende De Beer. De Tilburgse midvoor omspeel de IJllerich, zwenkte naar rechts en loste toen in volle ren van de rand van de cirkel een schot, dat het net in de verste hoek op heuphoogte deed opbollen. Lucker pookte de bal met zijn stick uit de touwen alsof hij bang was dat de bal witgloeiend was Een fantastisch doelpunt, dat met grote vreugde werd begroet. Op dat mo ment was de stand. 20. tegen alle ver houdingen in en pas in de tien minuten na die treffer, toen Nederland het tem po en de betere combinaties handhaaf de. werd de schade wat ingehaald. Tien minuten voor tijd kwam het dik verdiende tegendoelpunt van de stick van midvoor Wolfgang Nonn uit een strafcorner. Even stond Nederland nog met de rug tegen de muur. maar de zwaar bevochten zege kwam niet meer in gevaar. Wassenaar stelde zich veilig Op de dag, dat het tweede elftal van Wassenaar kampioen werd van de re serve derde klasse B, heeft het eerste elftal van de Kerkehoutibewoners zich dank zij een uiterst kostbare zege op HW en de nederlaag van Lugdunum tegen Laakkwartier, in de tweede klasse weten te handhaven. Vooral aan Wassenaar-zijde werd er aanvankelijk zenuwachtig gespeeld, ter wijl bovendien HW-doelman Spekking in prima vorm bleek te steken. Toen de HW-linksbinnen Stol zich van zijn vrijwel permanente bewaking wist te ontdoen, kon doelman Hopman de ko gel van de HW'er niet keren en keek Wassenaar tegen een 10 achterstand aan. Aan de andere kant suisden scho ten van Uittenbogaand en Piet Rem merswaal naast of over het doel. Voor het overige wist de stevig spelende Haagse achterhoede met de weinig doortastende Wassenaar-voorhoede wel raad. Hoewel Wassenaar na de thee de sterke wind tegen had. verhinderde haar dit niet het offensief in handen te nemen en toen midivoor Pieters over links de Haagse defensie doorbrak, wist Uitertbogaard vanaf de mid voorplaats gelijk te maken, 11. Even later snelde rechtsbuiten Remmerswaal met de bal aan zijn schoen naar binnen. Toen inen dacht, dat een voorzet zou volgen, zette de Wassenaar-crack door om vervol gens tot ieders verrassing de bal langs de backs en de doelman te schieten, 1—2. Naarmate de tijd verstreek ging Wassenaar meer aandacht besteden aan de verdediging, teneinde de voorsprong te consolideren. Het. waren in deze pe riode vooral Van Wissen en Buitelaar, die zich onderscheidden, terwijl ook Hopman in het doel zich goed weerde Hij zag zelfs kans een strafschop, door Stol genomen, uit zijn doel te ranselen. Walter Hollandia won te Duindigt (Van onze medewerker) In de internationale dravery trok de door Heskes gestuurde Forges kort voor de bovenbocht op de koplopers 12-30. M.80, gek Oscar en Romeo Spencer af. Mailen Vergay volgde hem met de favoriet Emden ,die 20 meter achter Forges was gestart, als een schaduw en in de rechte lijn kwam het tot eeai fraaie strijd tussen deze klasse paard en, waarbij de zegevierende Forges in 1.22.5 km.-tijd zijn tegenstander, die 1.21.8 toonde, met 0-1 sec. de baas bleef. De uitslagen lulden: Jaap Eden-prijs: 1. Uhlan Erebus (W. Brouwer) (1.32); 2. Ullustre Hanover. 3. Tortelduif S. Tot.: wl.: f5 60. pl. f2 00. f7.80, cov. f8 50. Jacoba-prys: 1. Walter Hollandia (W. n Geersen) (1.28 9): 2. Wllschor; 3 Wllly Maire. Tot. wl.: f4.10. pl f 1.20. f 1.20. f 1 20. gek. f6.90. cov. f4.30 Jay Mc Gregor-prUs: 1 Slera Hanover (W. Leeuwenkamp) (1.29 4); 2 S:eger. 3. Uranla. Tot. wl.: f10 80. p! f 170. f3 50. f 1.40, gek f 6.00. cov. f 12.50. Jeanne d'Arc-prijs: 1. Tourterelle (J. Wagenaar jr.) (126.8); 2. Rosa Signal: 3. Umberto. Tot. wl.: f5 70, pl. f 1.90. f 2 GO, f 1.30. gek. f 3.60, cov. Juweeltje-prijs: 1. Sir Messldor (W. H. Geersen) (1. 26.2); 2. Typhoon; 3. Rosa B de van Zura. Tot. wl.: f 2.50. f 1.60, f 1 40, gek, f 5.70, cov. 14 JS: (Typhoon Hep bulten weddenschappen). Johanna Sebus-prijs: 1. Forge (A. G. Heskes) (1.22.5); 2. Emden; 3 Morning Star. Tot. wl. f 4.20, pl. f 1.10. f 1.10. gek. f 3 .40, cov. f 4.10. De rennen Goede Vrijdag-prijs: 1. Saglta (H J v. d Krauts), 2 Sylvia: 3. Comet Tot. wl.: f 2.20, pl. f 1.20, 1 1.30. gek 16.30. cov. f 3 .90. Anthos-prijs le afdeiing: 1 Le Faqutn (A. Grouwels) 2 Full Measure; 3 Mangala Tot. wi. f3.00; nl. 11.70, f3.00, f 1.90. gek. t 17.80. cov f 9.50. 2© afdeling: 1. Monptl (A J Garring- ton); 2. Heraut; 3. Friar's Delight. Tot. wl. 19.30, pl. 11.90. f 1.80. f 2 50. gek. f 15,60. cov. i 4.90. Totallsator omzet f 104.442. De landenwedstrijd hockey tussen de heren van Schotland en Engeland, zaterdag te Grangemouth gespeeld, is met 20 door de Engelsen gewonnen. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Frisia werd zaterdagmid dag te Leeuwarden voor 5000 toeschou wers een wedstrijd gespeeld tussen de jubilerende vereniging en een team van oud-internationals De oud-internatio nals wonnen met 21. Wim Roozen scoorde beide doelpunten van de .oud jes"; voor Frisia scoorde midvoor Koops. Overigens moesten deze middag meer dere favorieten het- loodje leggen. In de eerste koers bleef W. Brouwer met Uhlan Erebus de baas over Ullustre Ha nover en Tortelduif S. Bij de tweejari gen werd Way Jewell uitgeschakeld; hier won Walter Hollandia (Geersen) ln de zeer goede km.-tyd van 1 28 9 voor Wilsohot. Ook Unworthy faalde in de Jac Mc Gregor-prijs, die W. Leeu wenkamp met Siera Hanover op zijn naam bracht; Sieger en Urania werden resp tweede en derde. Een startfout, die i ruim 20 meter kostte werd Umberto in de Jeanne d'Arc-'prijs noodlottig, want hij moest met de derde plaats genoegen .nemen achter Tourterelle (Wagenaer i jr.) en Rosa Signal. Geersen behield met Sir Messidor m de Juweeltje-prijs in een prachtige finish een miniem voor- deel 'op de buiten weddenschappen k>- pende Typhoon, en Rosa B De rennen gaven bijzonder -pannende aankomsten Met een halslengte ver schil klopte Sagita (v. d- Kraats) op de jr streep Syhia <v. Deuren» Le Fsquln KotpCrillHll Wlllt het (Grouwels) won van start 'tot finish de 1 le afdeling van de Athos-prijs met een verrassende Full Measure (D^lbras- sinne) als tweede De meest opwinden de en mooie strijd werd geleverd in de laatste ren. Vier paarden gingen vrijwel op één lijn door de finish. De verras sende Monpti (Garrington) werd eerste: op halslengte volgde Heraut, terwijl Friars Delicht en Faustinus, met. resp hoofd en neus verschil derde en vierde werden. JO v. d. BERG GEHULDIGD Tusen de koersen door werd pikeur Jo v d Berg gehuldigd in verhand met zijn 50-Jarig Jubileum. Bij monde van de heer Pasman werd deze sympathieke rijder een televisietoestel en een enve loppe met inhoud aangeboden. DAMMEN. kandidatentoernooi 25 jaar LDWS-bestuurder Veel waardering voor het werk van jubilaris K. Huner (Van een onzer verslaggevers) Vele genodigden waren zaterdagmiddag present in de foyer van Café- restaurant „Den Burcht", waar de in de Sleutelstad - en ook in de om streken - alom bekende Klaas Huner in het middelpunt van de belang stelling stond. Een en ander gold het 25-jarig jubileum van de heer Huner als bestuurslid van de Leidse voetbalvereniging LDWS. De grote belang stelling, de vele bloemen en niet te vergeten de talrijke vriendelijke en waarderende woorden welke de jubilaris en zijn echtgenote werden toege zwaaid, maakten slechts één conclusie mogelijk: Huner staat in de Leidse sportwereld in een hoog aanzien! Nadat de voorzitter van de jubileum-het bezit van deze onderscheiding. Daar- - - om liet de afdelingsvoorzitter zijn woor den van gelukwens nu maar vergezeld gaan van een kistje sigaren. Vervolgens sprak de heer Van Waveren (LFC) na mens de Belangencommissle. die zijn sympathieke woorden besloot met het overhandigen van een tas en voor mevr. Huner was er een ets. Na de heer J. Bredeveld (namens de Sportstichting) was het woord aan Gijs de Lange die de jubilaris als medebestuurder veel lof toe zwaaide en namens het bestuur van LDWS een polshorloge en tas offreerde. Verder verschenen o.a. nog voor het voetlicht de heren Perfors (Rouwkoop). Koopmans (ASC), v. d. Klugt (COVS) en Lepelaar. Nadat ook nog enkele an dere ..oude" leden in de huldiging wa ren betrokken, sloot de voorzitter van de jubileumcommissie deze gezellig verlopen receptie. Rest nog te vertellen, dat voor zitter Huner alle sprekers dank bracht voor de lof hem toegezwaaid en dat bui ten de officiële sprekers vele andere af gevaardigden van zusterverenigingen ac te de presence gaven. commissie, de heer Eikerbout, deze re ceptie had geopend verscheen als eerste spreker voor de groene tafel de heer J. J. de Jongh. voorzitter van de Afd. Lel den van de KNVB. Spreker liet het licht vallen op de vele goede eigenschappen van de heer Huner en memoreerde o.a. het prachtige werk van de jubilaris toen een van de Leidse verenigingen - de brand bij LFC - in moeilijkheden was geraakt. De heer De Jongh had gaarne, zo het mogelijk was geweest, met het speldje van Verdienste gekomen, maar zo zei spreker, de heer Huner is reeds in Dick Loggere, die gistermiddag een punt zette achter zijn fraaie in- terland-carriere, werd na afloop van de wedstrijd tegen Duitsland op de schouders van zijn teamge noten naar dc kleedkamers gedra gen. de gasten, in het bijzonder door het uit stekende spel van de linkervleugel Ro- senbaum-Budinger na een kwartier van licht Nederlands overwicht vele malen gevaarlijk in de cirkel. Behalve Logge re was ook Drijver in een betere vorm. dan in de voorgaande wedstrijden en zo kon. veelal ook door het goed6 ingrijpen - van Terlingen. erger worden voorkomen, j en '-^.nieierj Nationale wedstrijden te Amsterdam Hoogspringers gebruikten springzool! De nationale openingswedstrijden op de sintelbaan aan de Kruislaan te Amster dam hebben goede resultaten opgeleverd. Ondanks het slechte weer, de wind stond schuin over het veld en de bijna voortdurende regen had de baan zacht en zwaar gemaakt hebben de bondscoach Piet Korver en Bram Leeuwenhoek enkele malen goedkeurend geknikt bij het zien van de resultaten, die als het ware een afspiegeling zijn van de harde wintertraining. Daarbij komt nog dat dit jaar de Europese atletiek kampioenschappen in Stockholm worden gehouden en welke atleet wil daar niet naar toe? De meest opvallende prestatie is ongetwijfeld die van Henk Visser. De lange AAC-er kwam bij het verspringen met zijn voorlaatste sprong tot 7.75 meter. En daarmee nestelde hjj zich op de tweede plaats van de Europese ranglijst van het jaar. KOEPERMAN De Rus Koe perm an heeft te Rot terdam het kandidatentoernooi voor het wereldkampioenschap dammen ge wonnen door in de zesde en laatste ronde de Belg Verpoest (wit) te ver slaan. Hij heeft nu het recht om de Canadees Deslauriers uit te dagen voor een tweekamp om de wereldtitel. De resultaten van de laatste ronde waren: Hisard (Frankrijk)W. Roozenburg (Nederland) 2-0; Verpoest (België) Koeperman (Rusland) 02. De eindstand werd: 1. Koeperman 10 pnt; 2. Hisard 8 pnt; 3. Verpoest 4 pnt; 4. W. Roozenburg 2 pnt. De eerste plaats bezet op het ogen blik de Rus Igor ter Ovanesian, die woensdag jl. in Naltchik tijdens de voor jaarskampioenschappen van Rusland 7.78 meter sprong. Natuurlijk, Henk Visser had wlndv oordeel, maar daan stond tegenover dat de aanloop modde rig en de afzetbalk glad was. Visser is harder geworden zowel fysiek als men taal. dat laat zijn serie sprongen wel zien (oamelyk 6.86, 7.00. 7.38, 7.40 7.75 Een aanwinst op dit nummer is onge twijfeld de stevige, gebrilde student Hofstede, die de 100 meter won ln 11,- sec precies en bij het verspringen met een sprong van 7.02 meter als tweede In de twintigste minuut kreeg de kleine rechtsbinnen Radzikow.'ki een schijn baar niet te missen kans bij een scherpe voorzet van Roseifbaum, maar hij sloes onder de bal door. Duitsland bleef sterker. Er werd beter achter Visser eindigde, gestopt, zuiverder geplaatst en ook het tempo van de Duitse aanvallen lag ho ger. B'ide vleugelspelers Rosenbaum en Dollheiser, waren zeer snel en achter de voorhoede opereerde de geroutineerde Budincer als spelverdeler. Inde defensie demonstreerden spil Delmes. linkshalf Ferstl en link-back Ullerich een onge naakbare stickvastheid. Een noviteit ln Nederland was het hoogspringen heren. Vier atleten. Num merdor, Van der Meer. YVarmenhoven en Van Kleef hadden dc schoen met een vier centimeter dikke zool aangetrokken. Maar van een succes het slechte weer liet overigens geen grootse prestaties toe kon moeilijk worden gesproken. Num merdor zegevierde met l^'s meter voor Wanneer Van der Meer en Warmenhoven (beiden 1.78«i meter). Eist de nieuwe spring- Men ging zich op de tribunes in «-choen, die hopelijk snel van de atle- aanhoudende regen afvragen wanneer tiekveklen verdwijnt, een speciale sprlng- het Duitse doelpunt zou komen. Waiti geen moment heeft de Nederlandse aan val. waarin de hardwerkende Zwier ver geefs probeerde contact te krijgen met zijn buitenman en waarin eigenlijk al leen De Beer soms door kon breken doelman Lucker aan het werk gezet. En daaropi noemden we deze wed strijd merkwaardig, omdat na ru^t toen techniek, dc aanloop is nog moeilijker en die is ons Inziens nog lang niet bijge schaafd. De Russteohc hoogspringers hebben i eveneens met deze handicap te kampen gehad en kregen toen opdracht van hun trainers enkele uren per dag gewoon met I de „tremplinsohoen" te wandelen om er wat aan te wennen. De enige deelnemer by het kogelstoten ln de A-klasse was Van Wees uit Am sterdam. Met zijn verste worp van 14.73 is hij een waardevolle aanwinst voor onze landenploeg. De PSV-ers Henk Haus in trainings broek en Eef Kamerbeek met pet wonnen respectievelijk de 400 meter in 52.3 sec en het speerwerpen met 56.16 meter. Haus. die nu reeds in een prima conditie is zal ongetwijfeld dit seizoen meer van zich laten horen, terwijl Kamerbeek met zijn derde plaats op de 200 meter horden achter Peter Nederhand in 24.6 en de snelle Boere van Minerva in 24.8 sec nog steeds sukkelt met een nog niet ge heel herstelde enkelblessure. De 1500 meter werd een knappe zege voor Harry Janssen AAC) in 4 min 03.7 sec, een slechte tijd, maar de manier waarop hy liep stemde tot voldoening. Janssen begon zyn befaamde eind spurt waarmee hy reeds verscheidene malen de nationale kampioen op de 800 meter, Meindert Blankenstein. heeft ver slagen, niet op het laatste réchte stuk. maar reeds 250 meter voor de finish en hy was na afloop nog zo fris als een hoentje. Ook Henk Vlset (Clalfo) won K. HUNER (Foto L.D./Van Vliet) eerste op de 80 meter horden ln 12.2 sec en op het kogelstoten met. 12 43 me ter. Overigens toonde het 17-jarige meis- je uit Beverwijk. Corrie van Wyk, die verleden week het Nederlandse junioren record op 14.48 meter had gebradht dat zy eveneens met d? zwaardere kogel overweg kan. Zy werd tweede achter Corrie van den Bosch me* 11.96 meter. Imke Vaa! zegevierde by het hoog- noentje. ook«engviset (Uiano) »n springen G.45 meter) en het verspringen overtuigend. Had hy halverwege de 3000 I (5 31 meter). meter nog Keesom ln zyn kielzog, ronde na ronde liep hy daarna uit en eindigde in 8 min 50 sec. DAMES By de dames was op de korte sprint Ha mie Bloemhof oppermachtig. In 12.4 won zy voor Dickie van Dyk in 12 9 sec. Corrie van der Bosch van Taxanaria en Imke Vaal van Hollandia wonnen ieder tweemaal. Corrie van der Boech werd De 400 meter dames, die indien een goede tijd werd gemaakt, het eerste Ne derlandse damesrecord van dit Jaar op had kunnen leveren, werd een moeizame zege van Annie Merisson ln 63.7 sec voor jijjj Co Beentjes in 65.2 sec Dc 03" sec zal Alphia-elftal noodzakelijk Leids Zaterdagelftal oefende tegen ARC-reserves Zaterdagmiddag heeft een elftal, sa mengesteld uit spelers van de zater dagcompetitie van de Afdeling Lelden van de KNVB ln Alphen op het ter rein van ARC een selectiewedstrijd gespeeld tegen de ARC-reserves. De 22 uitslag, die aan het slot op het scorebord prijkte, was stellig wel ver diend. De roodzwarten waren het eerst ln de aanval, maar door onbesuisd spel van de voorhoedespelers gingen enkele kan sen verloren. Linksbuiten De Hertog (TAW) wist by een doelworsteling het vertegenwoordigend elftal de leiding te bezorgen. De tweede helft was nauwe lijks een minuut oud of ook doelman Verkade (Alphia) moest de bal uit het net halen, het gevolg van een foutje in de defensie, waarvan de ARC-mldvoor handig profiteerde: 1—1. Een kwartier later maakte Borst er 21 van. welk doelpunt niet vry van buitenspel was. Tenslotte zorgde R. Tuinenbur,- (Al phen) met een fraai schot voor de ge lijkmaker: 2—2. By het vertegenwoordi gend elftal speelde vooral spil Boogaard (Alphia) een prima party. De voorhoede wisselde goede met zwakke momenten af. Er zal ongetwyfeld nog wel een cn ander aan het elftal by geschaafd moe ten worden. Alphia liet punten in Delft (6—2) (Van onze correspondent) Het was Alphia in de uitwedstrijd tegen DHL goed aan te zien. dat het elftal praktisch reeds In veiligheid is. Het ontbrak verschillende spelers ten minste aan de gewenste strijdlust, terwijl de Oran.iehemden bovendien nog met enkele geblesseerde spelers moesten uitkomen. De thuL«club zette direct een serie aanvallen in. die het ergste deden vre zen voor de Alphenaren. De midvoqr van DHL stuurde na twintig minuten spelen doelman Kramer voor de eerste maal naar het net en toen kort daarop spil Thomasse het leer teven zyn rug geschoten kreeg, werd de vrye kans snel door de rechtsbinnen benul: 20. On danks het feit. dat Alphia hierna enige tijd de aanval kon overnemen, war"i het toch de Delftenaren die de voor sprong wisten te vergroten, dit keer door de linksbinnen, die van verre afsta cd Inschoot: 30. Nog voor de rust zore W de Jong vorr een droomkans voo*- S Bouthoorn 3—1. Met de wind in de rug dacht Alphia na de thee de achterstand te kunnen inhalen Men kwam evenwel bedrogen uit. want toen Uithol verkeerd terug speelde. kreeg de linksbuiten een op gelegde kans en Kramer kon weer npt het net 41. Vyf minuten later was het opnieuw raak. toen de DHL-midvoor uit een trekballetje van de rechtsbuiten ongehinderd kon inschieten: 5—1 Hierna moest D. Bouthoorn uitvallen waren enkele omzet tingen in het akelyk. De Leeuw laagde erin 52 te scoren, waarna deze speler eveneens uitviel en de thuisclub niet als Nederlands record worden aan gevraagd. Wil er een Nederlands record I op deze afstand geboren worden, dan zal I er 6—2 van maakte. Alphia'spéélde'de men toch minstens wel beneden de 58 - i strijd met tien spelers uit. maar ia de sec moeten lopen. stand kwam geen verandering meer.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11