budget ZATERDAG 26 APRIL 1958 Leifis Jeugdparlement Sociale zorg vraagt belangrijl deel van gemeentelijk IV I Wethouder S. Menken heeft gister avond in de laatste „buitengewone zit ting" van het Leidse Jeugdparlement gesproken over zijn sector in het ge meentelijke huishouden, n.l. de sociale. Hij werd in de trouwzaal van het Stad huis ingeleid door de voorzitter van het Jeugdparlement. de heer Jan van Zon neveld. die meedeelde, dat het 10-jang bestaan van het parlement in tegen stelling tot de plannen eerst in sep tember gevierd zal worden Hij deed voor het laatst in zijn kwaliteit van voorzitter een beroep op de poli- tiek-geinteresseerde jeugd van Leiden deel te gaan uitmaken van dït parle- ment-in-de-dop. De gespreksgroep moet groter en bonter van kleur en samen stelling worden waardoor het gesprek ook spectaculairder kan worden. Wethouder Menken wees er allereerst op. dat zijn sector in het gemeentelijk bestuur zeer interessant is, omdat er van een direct contact met mensen sprake is. Rechtstreeks is deze zorg op een gedeelte van de burgerij gericht., zoals b.v. in de Gemeentelijke Sociale Dienst en de Gemeentelijke Werkplaats. Indirect ook door subsidies en con tacten met het Gewestelijk Arbeidsbu reau en de Raad van Arbeid. „Sociale Zaken" Is bij deze instellingen van het maatschappelijk leven nauw betrokken. Vervolgens wees spreker er op, dat Lei den, wat betreft het aantal steunbehoe- venden, procentueel in een ongunstige positie verkeert. Met Maastricht is hier het percentage het hoogst. Hiervoor is op historische grond een oorzaak aan te wijzen. De Sleutelstad immers is een zeer oude fabrieksstad, de minder gun stige sociale opbouw wortelt dan ook in het verleden. Gemiddeld zjjn er per jaar 1200 mensen, die steun behoeven. De afdeling sociale zaken vraagt een belangrijk deel van het gemeentelijk budget, t.w. 3 miljoen van de twintig. Voor allereerste ondersteuning wordt hiervan jaarlijks één miljoen uitbetaald, indirecte steun vraagt nog eens een miljoen, werklozenzorg een half miljoen. Gelukkig zo vervolgde de heer Menken zijn betoog is de opvatting ten aanzien van de armenzorg in deze tijd aanzienlijk gewijzigd. Men verleent tegenwoordig niét alléén steun, men streeft ook naar een zodanige aanpak van de steunbehoevenden, dat voor hen de persoonlijke verantwoordelijkheid weer gaat leven. Op dit terrein zijn ook in Leiden goede vorderingen gemaakt. Ook op ander terrein wordt door de Dienst Sociale Zaken veel goed werk gedaan. De wethouder noemde o.m. de zorg voor kinderen uit vaderloze gezin nen. Zij brengen een deel van hun va kantie in een zomerkamp door waarna zij in overleg met de moeder met een jeugdorganisatie in contact worden ge bracht. Dit uiteraard vrijwillige werk werkt tot volle tevredenheid van de Sociale Dienst envan de moeders. Een andere facet van de sociale zorg is o.m. de aanpassing van bewoners die lijden aan ..buurtgebondenheid" in een nieuwe wijk. Sociale Zaken bemoeit zich voorts intensief met vraagstukken van de arbeidsmarkt, de industrialisatie, de Gemeentelijke Werkplaats. Het is één van de grote verdiensten van deze Werkplaats, dat jaarlijks 25 k 30 procent van de tewerkgestelden in het bedrijfsleven wordt opgenomen. Ook het bedrijfsleven: middenstand-grootbe drijf (winkelsluiting bijvoorbeeld) en de volksgezondheid vallen onder de aan dacht van Sociale Zaken. Daarnaast strekt een belangrijk deel van de zorg van de wethouder van So ciale Zaken zich uit over het toekennen van subsidies aan welgeteld 40 verenigingen, die op grond van haar sociale doelstelling voor subsidie in aanmerking komen. Ruim drie*ton wordt hieraan jaarlijks besteed. Het gemeen tebestuur stelt zich echter op het stand punt, dat het particulier initiatief hier voor moet gaan. Nadat de heer Menken nog gesproken had over de personeelsaangelegenheden de gemeente is met 1700 man per soneel de grootste werkgever in de stad gaf hij enige voorbeelden uit de prak tijk, die een goede illustratie vormden van het prachtige werk van Sociale Za ken en de diep-menselijke zijde ervan. Na de pauze interpelleerden de jeug dige parlementaire wethouder Men ken die uitvoerige antwoorden gaf. Rijscholen op bezoek bij DAF-Eindhoven De leden van de Verenigde Autorij schoolhouders van Leiden en omgeving, afdeling Leiden van de FNOP, hadden donderdag jl. gevolg gegeven aan de uitnodiging van de directie van Van Doorne's Automobielfabrieken te Eind hoven om in verband met de a s. fabri cage van de nieuwe Nederlandse perso nenwagen zich van de gang van zaken in dit bedrijf op de hoogte te stellen. Bfj het gezelschap bevonden zich ook de heer De Jong. dlstrictssecretaris van de FNOP. de heer Van Oostenbrugge, voorzitter van de provinoiaile afdeling, en de plaatselijke secretaris, mr. Polak. Zij werden 's morgens in Eindhoven ontvangen door mr. Nolet, chef van de bezoekcentirale. Nadat in de bioscoopzaal de uit drie delen bestaande DAF-film was ver toond, werd het gezelschap een Bra bantse koffietafel aangeboden, waarna men per speciale DAF-trein door de fabriekscomplexen reed. In een gTote militaire artillerietrekker met kanon, welke door de DAF vervaardigd wordt, werden op het daartoe speciaal inge richte oefenterrein de meest acrobati sche toeren verricht. Tenslotte werd door de directie een flhee aangeboden, waarbij allerlei vragen gesteld en be antwoord werden. Confrérie de la chaine de Rótisseurs DINER IN LEIDEN Gisteren zijn de buitenlandse leden van de Confrérie de la Chaine de Ró tisseurs in Nederland aangekomen voor het meemaken \an de vandaag in Noord wijk te houden bijeenkomst van de Ne derlandse afdeling van dit verbond De Confrérie is ee?i vereniging van hen. die een goede maaltijd op hoge prijs weten te stellen en van hen. die een dergelijke maaltijd weten te bereiden. De eerste groep bestaat dus uit „amateurs" en tot de tweede behoren de vakmensen. Na do ontvangst te Noordwijk vertrok het ge zelschap naar Leiden waar de heer S. M. Borgerding. lid van de Confrérie een diner verzorgde, dat toebereid was in de keukens van Vroom en Dreesmann en dat werd opgediend in de lunchroom al daar. Er werd gegeten bij kaarslicht, terwijl er aan tafel geen speeches wer den gehouden, zoals de gewoonte is bij de diners van do Confrérie, om de aan dacht .niet af te leiden van de gerech ten. ..Werkmans Wilskracht" zorgde voor een muzikaal welkom op de trappen van het grote warenhuis, dat galmde van de klanken. Koninginnedag in de burgemeesterswijk In de burgemeesterswijk zal Koningin nedag een aantrekkelijke ontspanning aan de Jeugd geboden worden. Om 9 uur kunnen de kinderen zich op het plein tussen Bobetstraat en De Laat de Kanterstraat verzamelen voor een op tocht met vlaggen en muziek, waarbij prijzen beschikbaar zijn voor versierde steps, fietsen e.d. Van 11 tot 12 uur zijn er kinderspelen en van 2 tot 6 uur kin derspelen afgewisseld met het optreden van een acrobaat en een goochelaar. Des avonds van 8 tot 12 uur komen de ouderen aan bod met dansen, hossen en verschillende attracties. Tuinbouwcursisten zetten kroon op werk In tegenwoordigheid van de plaats vervangend Rijkstuinbouwconsulent te Naaldwijk en de Commissie van Toe zicht op het tuinbouwonderwijs werd in de o.l.s. aan de Rijnsburgersingel de overgangs- en de eindles van de 3-jarige Alg. Tuinbouwcursus gehoudan. Geëxamineerd werd in de vakken scheikunde, plantenziekten, bemestings leer, bloemisterij, fruitteelt en groente teelt. Bevorderd van het 1ste naar het 2de leerjaar werden: C. H. A. Abspoel (v.w D. S. v. d. Haven, J. v. d. Haven. D. Nieuwenburg, C. F. v. Leeuwen, K. v. ""ruchten te Leiden; P. de Vogel, W. A. Vcrhoeks te Leiderdorp: J. Kooy Leid- schendam; W. de Jong Oegstgeest: A. Schrama Wassenaar; J. Does. L. de Winter (v.w.) Warmond: J. J. v. d. Hulst Voorschoten: A. C. Roos Zoeter- meer; L. Huysdens Lisse; C. A Kuipers Sassenheim. Niet bevorderd: 8. Bevorderd van het 2de naar het 3de leerjaar werden: J. D. S. Lameyer. S. Ossevoort, J. H. C. Wouters, W. Wegman te Leiden; W. Flinterman, A. v. Elsewijk Voorschoten; B. de Winter Warmond; F. A. J. Angevaare Voorhout; A. C. v. d. Voort, N. Kuipers Lisse; M. v. Klaveren Wassenaar. Niet bevorderd: geen Het diploma 3-jarige T.C. met zeer veel vrucht werd toegekend aan P. Eyk te Lisse. Het diploma 3-jarige T.C. met veel vrucht ontvingen: W. v. Borssum Waal- kes, N. v. d. Mark te Leiden; C. v. d. Veen Zoeterwoude; B. J. Hesseling Lisse. Het diploma 3-jarige T.C. met vrucht ontvingen: D. Nieuwenburg Leiden en P. Winter te Warmond. Nadat het hoofd van de cursus, de heer J. Entrop de geslaagden had ge wezen op verdere tuinbouwstudie en vakliteratuur en het verenigingsleven in de tuinbouw werd de bijeenkomst door de voorzitter der Commissie van Toezicht gesloten. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris J. A. Post te Leiden. Woonhuis met schuurtje en erf Sophiastraat 13 in bod: f. 4.050, is uit de hand verkocht. Onze stadgenoot, de heer T. H. van den Honert, is aan de Tech. Hogeschool te Delft geslaagd voor het ingenieurs examen voor werktuigkundig ingenieur. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Genees kunde II mej. U. W. de Jong te (Was senaar) en de heren G. J. M. Noord- I huizen (Delft): A G. S. van Ramshorst, I <Den Haag) I Spodek (USA) en W. W. H. Weijzen (Rijswijk Z-H). i Seml-artsex. de heer J F M. van I Kimmenaede (Nijmegen); Artsex. Mevr. R. C. Schweizer-Lindeman (Leiden) en de heren R. Geiler (USA): P F. v. d. Nieuwenhuizen (Amersfoort) en Teng IIwie Giap (Oegstgeest). Gistermorgen omstreeks kwart over acht is op de Lammermarkt een 33-ja- rige veerijder uit Schiedam tijdens het lossen van kalveren van de laadbrug van zijn auto gevallen. Hij kwam daar bij met zijn 'hoofd op één van de op het liet veemarkt terrein aanwezige paaltjes terecht en liep een diepe vleeswond aan zijn linkerslaap op. De EHD zorgde voor vervoer naar het Academisch Zieken huis. LEIDERDORP Chr. vrouwen bijeen In het gebouw Eikenlaan vergaderde gisteravond de Nederlandse Christen Vrouwenbond. De presidente, mevrouw v. Stralen, opende de vergadering op de gebruike lijke wijze. Spreekster voor deze avond was mevr. Scherpbler-Samsom over het onder werp: Levensvreugde. Allereerst toonde de spreekster aan, dat ware levensvreugde slechts gevon den wordt bij het kruis. Levensvreugde moet er voor ieder mens zijn. Zij is er ook voor een ieder bij arbeid en ont- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Agads. dr. van D. van der Plas en A. W Jansen; Elisabeth Maria. dr. van L. Blok en S. van Tongeren; Petrus Cor nells. zn. van P. M. C. Koot en J. J. van der Geest- Petronella Bernadette Maria. dT. van P.' C. J. van Eeden en C. Lange- veid; Diana Christina Jacoba. dr. van A. J Reijmers en R. de Roos; Elizabeth, dr. van G. Tukker en E. Treur; Laurentlus Jacobus Willebrordus Maria. zn. van J. W M. den Dubbelden en M. A. Klaver; Peter, zn. van J. C. Tazelaar en W. Bol- laan. ONDERTROUWD J. W. Barendse en A. W. van der Lans; J Versloot en P. J. Arnoldus; W. Hol le - mian en S. C. Steven»; C. J. Hoogendijk en E. F. van Zij 11 de Jong; C. van Leeuwen en M. van der Mei]: J. Zoon en H. R. Meijer J. Groenenberg en A. E. Pama; G. Varke- vlsser en E. J. Groenhuijzen; C. de Haas en C. Stokkel; C. Meijers en M. Pont; B. Vogelenzang en C. Keijzer; S. L. Klaassen en C. M. van den Elshout: W. F. Beij en E. Rijsbergen; N. van Loef en M. A. de Bruijn; B. C M. de Ruijte en I. M. T. Stikkelman; J. Koppe en G. Ahrens. OVERLEDEN T. J. Looa, 36 Jr., man; B. van Essen, 57 Jr.. man. Officiële publikaties De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bi) besluit van 8 april 1958, no 371. hebben goedgekeurd het partiële uitbreidingsplan ..Leiden- Houtkwartler-noord". met betrekking tot gronden, gelegen ten zuidwesten van de Maredijk, ten noordwesten en een ge deelte ten zuidoosten van de Boerhaave- laan. ten noordoosten van de bestaande bebouwing langs de noordoostzijde van de Rfjnsburgerweg en ten zuidoosten van de Houtlaan. nader aangegeven op de kaart, gemerkt K II k-1'533. met bijbehorende bebouwingsvoorschriften, vastgesteld bij raadsbesluit van 4 november 1957. no. 288. waarbij tevens werden ingetrokken een fedeelte van het uitbreidingsplan van november 1933, sedert gewijzigd, en een gedeelte van het partiële uitbreidingsplan „Leiden-Boerhaavelaan", vastgesteld bij raadsbesluit van 26 september 1955. Het goedgeketirde plan ligt met uitvoe rige kaarten c.a. voor een leder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111). Lelden, 24 april 1958 De burgemeester voornoemd. F. H. van Kinschot. INTER/KERKELIJKE GEZINSZORG Van 38 april tot 3 mei wordt hier ter stede een huis-aan-huis—collecte ge houden ten bate van Interkerkelijke Gezinszorg. Sinds enkele dagen verzorgen I van de troep met behulp van een drie sergeants van het 41ste genie-pipetje is een moeizaam werkje, bataljon te Nnnspeet een eekhoorn- maar het lukt en het diertje begint jong dat in de omgeving van het al aardig aan zijn ongebruikelijke kamp werd gevonden. Het voede- omgeving te wennen, ren van de ongebruikelijke mascotte I spanning, als we maar de juiste weg bewandelen. Spreekster wees op de zondag die el ke week weer een feestdag moet zijn. en die we zelf moeten maken. Ook voor het leyen van elke dag gaf zij enkele praktische wenken. Tenslotte wees Mevr. Scherpbier op het voorrecht iets voor anderen te mo gen doen en te kunnen zijn met grote blijmoedigheid. Mevr. van Stralen sprak haar grote vreugde uit over het feit. dat zij deze avond, zo kort na de oprichting van deze afdeling der N.C.V.B. aan Mevr. T. Groeneveld-de Graaf een bondslepeltje mocht overhandigen, omdat zij bij aan melding het honderdste lid was. Mevr. Scherpbier sloot deze avond met dankgebed. Programma Oranjefeesten Het programma voor de komende Oranjefeesten ls als volgt samenge steld Zaterdag 26 aprii: toneeavond in het Dorpshuis. De Toneelvereniging „Ons Genoegen" zal opvoeren het blijspel: Gelukkige dwazen. Dinsdag 29 april: Lichtstoet met vaan- delgroet aan burgemeester. Verzamelen 7 uur nam. aan de Zijloordkade. Mede werking verleent o.a. de Harmonie kapel „Leiderdorp". De tevolgen route is als volgt: Zijl oordkade. Pinksterbloem, M. P. Splin- terlaan, V. d. Valk Boumanwég, Ber kenkade (vaandelgroet aan de burge meester). Kastanjelaan, Hoogmadese- weg. Hoofdstraat tot aan de Ruigekade (waar gedraaid wordt), Hoofdstraat, Willem de Zwijgerlaan, Hoofdstraat, Acacialaan alwaar de stoet ontbonden wordt. 30 apnl Koninginnedag: 8 uur vjn Koraalmuziek door de Harmoniekapel „Leiderdorp", met samenzang op het gazon naast de Ned. Herv. Kerk. 8.30 uur v.m.: Alle schoolkinderen verzame len op de Acacialaan. 9 uur v.m.: zang- hulde van de schoolkinderen bij de bur gemeester. 9.30 uur v.m.: Kleuters zijn opgesteld bij de Herv. School Kastanje laan en gaan naar Irene. Klas 3 en 4 gaan naar het Dorpshuis. 10 uur v.m.: Hindernisrit voor auto's op het Burg. Brugplein. 1.30 uur nam.: Klassen 1 en 2 verza melen Willem de Zwijgerlaan en gaan naar „Irene": Klassen 5 en 6 verzame len op de speelplaats van de Herv. School Kastanjelaan en gaan naar het Dorpshuis: 2.30 nam.: Aanvang sport- feest op het gemeentelijk sportpark aan de Hoogmadenseweg. Korfbalwedstrijd „Velocitas"„Pemix-Comb." op het Ve- 1 oei tas-terrein; 2.30 nam.: Tenniswed strijd ..De Munnik"Oxford; 4 nam.: voetbalwedstrijd RCLASC 1 op het RCL-terrein. De baten komen ten goe de aan het Comité voor Ouden van Da gen. De gymnastiekvereniging ..Sparta" zal enige rytmische en andere ofeningen ten beste geven. 7.30 uur nam.: herha ling toneelavond van zaterdag in het i Dorpshuis. OEGSTGEEST Zwem ver. .Poelmeer' lieeft niet te klagen O Aantal beioekers stijgt Gisteravond werd in het Witte Huis de algemene ledenvergadering gehou den van de Oegstgeester Zwemvereni ging „Poelmeer". Dr. F. W. N. Hugen- holtz opende de vergadering met een welkomstwoord, waarna de secretaris, de heer L. van Ingen Schenau, een uitvoerig jaarverslag uitbracht. Daar uit bleek, dat 1957 voor de vereniging een recordjaar was t.a.v. het bezoek aan de inrichting. Dit steeg tot onge kende hoogte. Nog nooit in de ge schiedenis van Poelmeer was het be drag der ontvangsten zo hoog als in het afgelopen jaar. Het ledental steeg tot; een na-oorlogs record nl. 785 leden, het aantal bezoe ken bedroeg 65.000 d.i. ruim 5000 meer dan in 1955 dat met 60.000 baden aan de top stond Wanneer in het nieuwe sei zoen het weer niet teleurstelt wordt voor 1958 een verdere stijging van het leden tal verwacht, mede in verband met de uitbreiding van Oegstgeest in de rich ting van Poelmeer, waardoor dus het bad steeds gunstiger komt te liggen ten opzichte van het dorp. Het bestuur was bijzonder tevreden over de goede zorgen door de Dienst van Gemeentewerken wat betreft het onderhoud der inrich ting. Er is reden om vol vertrouwen in 1958 te starten met een badinrichting welke aan alle eisen voldoet en die een lust voor het oog is. Het schoolzwemmen dient meer te worden geanimeerd Het aantal bezoe ken van 1031 is werkelijk niet zo. dat de OegstReester scholen daarop trots kun- nen zijn. In 1957 konden ruim 200 diploma's worden uitgereikt, een resultaat dat vele I nieuwere zwembaden nog niet bereikten. Chef badmeester Leget komt een com pliment toe, aldus de secretaris, voor de wijze waarop hij dit resultaat bereikte. Ernstige ongelukken kwamen niet voor. De heren R. Hilbrands en J. J. de la Court werden herkozen. De heer E. H de Bruijn bleef weliswaar bestuurslid doch legde het penningmeesterschap neer, dat hij 30 jaar lang heeft waar genomen Deze functie wordt nu ver vuld door de heer B J. Moolenaar De voorzitter alsmede de heer J. H. de Win ter brachten de scheidende penning meester dank voor al hetgeen hy in het belang der vereniging heeft gedaan. Reis door Engeland In ae zijzaal van de Willem de Zwfj- gerkerk organiseerde de Commissie van Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting gisteravond de laatste bijeenkomst van dit winterseizoen. De presidente, mevr. P. H. SmitsWitvliet merkte in haar openingswoord op. dat de commissie een goed seizoen achter de rug heeft. De lezingen werden goed bezocht, terwijl er aan de cursussen gezamenlijk 800 lesuren werden gegeven. In begin sep tember zal het nieuwe seizoen weer be ginnen met een excurffle. Mevrouw Staal—Zandvliet, de vice-presidente, hield hierna een lezing over haar reis naar Engeland en Schotland. Na een beschouwing over het leven van Hendrik VIII. dat de achtergrond vormt voor het ontstaan van de Engelse staatskerk behandelde spreekster de verschillende hoofdkenmerken van de Anglicaanse kerk. In verband met Schotland werd de klederdracht aldaar uitvoerig bespro ken. Lantaarnplaatjes brachten een reis door Gr.-Brittannië in beeld. Deze reis begon met een uitgebreid bezoek aan de kathedraal van Canterbury en voerde toen langs vele bekende plaatsen als Oxford. Stonehenge en het Lake- district naar Schotland. Na een zee reis langs de Hebriden belandde men bij Lock-Ness. waarna de terugtocht aanvaard werd langs Balmorale Castle. York. Cambridge en Londen. Tijdens de bezoeken. die aan verschillende plaatsen gebracht werden, werd toepas selijke grammofoonmuziek ten gehore gebracht. Medische dienst De medische dienst wordt dit weekeinde waargeno men door dokter Held, tel. 24649. VOORSCHOTEN GEZELLIGE AVOND LEIDSEWEG-NOORD De Buurtvereniging Leidseweg-Noord verzorgde in de „Grote Vink" een gezel lige avond. De voorzitter, de heer Koks- hom. was verhinderd en de heer H. v. d. Burg opende het gezellig samenzijn. Het doel van deze avond was gelden bfjeen te brengen voor de uitgaansdag van de kinderen van de Leidseweg- Noord deze zomer. De heer De Bree vertegenwoordigde het gemeentebestuur. Op deze avond verleende medewer king de toneelclub van oud-leden van de Leidseweg-Noord. Deze toneelclub bracht het stuk „Achter de wolken schijnt de zon", door R. Veenstra en Kees Spiering. Het geheel stond onder leiding van de heer J. W. Mugge. Het werd goed gespeeld. In het bijzonder noemen wij de hoofdrolspeelster mevr. Bavelaar en de heer H. van Leeuwen. Na afloop van het toneelstuk dankte de oud-voorzitter, de heer Van der Broeke, de spelers voor hun geslaagde uitvoering. Hierna werd de rest. van de avond verzorgd door een muziekgezel schap. waarbij de aanwezigen gezellig dansten. WASSENAAR „Opstandige jeugd" De toneelgroep uit de Vrouwenver eniging tot bevordering van het geeste lijk sociale leven te Wassenaar voerde donderdagmiddag en gisteravond in Zuiderhout het toneelstuk „Opstandige Jeugd" op. De presidente, mevr. I. H. Eernstman Steghers. opende beide keren met een kort woord van welkom. „Opstandige Jeugd" is een twee-acter met een proloog en een epiloog. In de proloog beklaagt een moeder zich over het gedrag van haar dochter en wordt er door grootmoeder aan herinnerd, dat ook zij zich in haar jeugd niet goed gedroeg en aan de wijze waarop zij he<t haar afleerde Dit wordt uitgebeeld in de twee akten, waarin de grootmoeder, die dan de moeder is van een danseres in een nachtclub en een zangeres, zich als laatste redmiddel nog wat ergerlijker gaat gedragen dan de dochters, zodat de meisjes zich over haar gaan scha men. Deze geschiedenis uit het verleden is voor de dochter aanleiding om haar gedrag te wijzigen, wat in de epiloog tot uitdrukking komt. Het stuk werd goed gespeeld. De vertolksters werden be loond met applaus, bloemen en dank van de voorzitster, die in het bijzonder dank betuigde aan de regisseuze mevr. N. van Esde Poorter. „Het gezin in onze tijd" Zeer vele ouders waren aanwezig op dc ouderavond van de openbare school aan de Bloemcamplaan, welke door de heer J. H. Jaarsma met een welkom werd geopend en waarin als spreker op trad dr. J. van der Grient, hoofd van de sociale dienst van het ministerie van Justitie, met het onderwerp: „Het gezin in onze tijd". Spreker noemde het gezin de ontmoe- tlngsplaats van twee generaties en op voeden het samen onderweg zijn van de binnenwereld van het gezin naar de bui tenwereld van de maatschappij. Weder zijds zijn daarbij klachten geuit, heeft er steeds een kloof bestaan, en in de we reld van heden, waarin het geen mens is gegeven de snelle structuurwijzigin gen innerlijk te verwerken, is de kans op het steeds breder worden van de kloof groot. Wft' *et kind van de ouders kan mee krijgen materiële verzorging, ontwik keling levenstijl enz., alles wat de bui tenkant van het leven betreft en het ouderlijk huls is de plaats waar dit ge- Op Malta zijn talloze barr;cades opgericht en alle politietroepen ge mobiliseerd om te voorkomen dat relletjes losbreken nu zich een ern stige regeringscrisis op het eiland voordoet. boden wordt. Intussen is het voor het kind niet het belangrijkste hoe groot het huis is of hoe mooi het is ingericht, maar wel of het een waarlijk thuis is, een plek waar het vertrouwen vindt, waar het zich beschermd weet tegen de gevaren van het leven, een plaats ook waar het zijn fantasie gestalte kan ge ven. Bovenal is het huis de plaats waar het kind moeder vindt, moeder, die er niet is alleen maar om eten te koken en anderszins, maar vooral ook voor gees telijke en emotionele zaken. Spreker be sloot met het verhaal van de verloren zoon, die ontdekte, dat het ouderlijk huis het enige waardevolle in zijn leven was. Er was gelegenheid voor het stellen van vragen en discussie. Coöp. Boerenleenbank Gisteravond werd in het Dorpscen trum de algemene vergadering gehou den van de Coöperatieve Boerenleen bank Wassenaar. De voorzitter, de heer G. van de Marei, heette de aanwezige leden hartelijk welkom. Tot zijn spijt moest hij mededelen, dat de burgemees ter verhinderd was de vergadering bij te wonen. Hij wenste de door ziekte afwe zige heer Prins een spoedig herstel toe en herdacht de leden, die door de dood aan de bank zijn ontvallen. Vervolgens beantwoordde hij bevestigend de vragen of de land- en tuinbouw voor Wasse naar nog van belang zijn en of de boe renleenbank nog reden van bestaan heeft. Na vaststelling van een tweetal notu len werden overgelegd de rekening met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f22.384 532 19 en de balans met het eindcijfer f4.925.311.26, waarbij een winst van f 13.792.66. Besloten werd de winst toe te voegen aan de reserve. Het jaarverslag, dat een overzicht gaf van de algemene financiële toestand en de goede positie, welke de bank daarin inneemt, werd uitgebracht door de heer A. P. Ruljgrok, bestuurslid. De heer L. A. Ruijgrok werd herkozen als bestuurslid en de heer J. D. Bin nendijk als lid van de raad van toezicht, beiden met grote meerderheid van stemmen. Bij de rondvraag kwam tot uiting, dat de hypotheekrente per 1 april met Va was verlaagd tot 54 Hierna werden enkele films vertoond. LEDENVERGADERING V.V.V. In Huize Den Deyl werd gisteravond de algemene ledenvergadering gehou den van de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer Wassenaar, welke door de voorzitter, dr. A. L. A. van Unen met een kort woord van welkom werd ge opend. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental enigszins terugliep Aangezien geen gelden beschikbaar zijn voor een gids zal een eenvoudig vouwblad met kaart van Wassenaar worden uitgege ven. Het financieel verslag luidde: inkom sten f2238 30, uitgaven f2076 44. batig saldo f 161.86. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren G. de Graaf. W. J. Hooge- veen. G Jansen en A. Vaandrager wer den herkozen .terwijl werd besloten om in een tweetal vacatures niet te voor zien. „Televisie kan pers geen kwaad doen" De uitgever van oe Londense „Daily Mirror", de krant met de grootste op lage in de wereld, heeft verklaard niet te geloven, dat de televisie de kran ten ooit een serieuze concurrentie zal aandoen. Op het jaarlijkse congres van het In stituut voor Publieke Betrekkingen te Brighton zei uitgever ..Jack Neneré „Is er al eens niet gezegd, dat de radio het einde zou betekenen van de pers? Te levisie doet niet meer kwaad dan een klap met een met pluimen gevuld kus sen. Zoals zoveel babies, heeft televisie geen tanden. Het kan niet de kampioen zijn van belangrijke zaken en het kan ernstige mistoestanden niet verbeteren. Want er zijn geen hoofdartikelen op de televisie. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 26 april Leidse Coöp Groen te- en Fruitveiling: per 100 kg.: aardbeien 130; andijvie 5381; snijbonen 340; kro ten. gekookt 13—25; nero 87—96; poste lein -343; prei 4564; spinazie 4286; stoofsla 1113; tomaten 270—390; was- eeen 3712: witlof 38—106; per 10 Oetuks- loemkool A 14107. Idem B 3769 !d C 20; komkommers A 3466 Idem B 29 58; Idem C 2539; sla A 5.70—14.70. ;d. B 5 8011,30; per 100 bos bospeen 81; peterselie 1617; radlls 12—22: «elderM RIJNSBURG. 25 april Groenteveiling rode kool 1015; prei 35—40; waspeen A 20—85. Idem B 25—75; witlof 70—80. alles per kg Peterselie 25—31; selderij 12—15. per boe.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9