BANISH BANISH Algemene ga«g van kritiek Tweede Kamer op zaken bij legeraankopen Behandeling moties uitgesteld /OranjeboomN Solok en Boekit Tinggi worden door de Ceiitralen omsingeld verdrijft roos Met een enkel woord Agenda 0 DONDERDAG 24 APRIL 1958 O Vervolg van pag. 1 Van onze parlementaire redacteur) Het antwoord van minister Staf op zijn interpellatie over de afgekeurde helmen vond de heer Ritmeester (VVD) gisteren in de Tweede Kamer niet bevredigend. Naar zijn mening had de minister de zaak te veel goedge praat, al had hij niet alles even mooi gevonden. Vanwege de vrees, dat er meer zulke zaken zouden volgen, waardoor het vertrouwen in onze defen sie wordt ondermijnd, ook bij de soldaten, diende de heer Ritmeester daarom een tamme motie" in, waarin de minister wordt uitgenodigd een commissie van gezaghebbende buitenstaanders te benoemen teneinde een onderzoek omtrent de gang van zaken bij het D.M.L. in te stellen en het door deze commissie uit te brengen rapport ter kennis van de Kamer te brengen. Het is een tamme motie, zei de heer Ritmeester, maar ze is goed. cussie en ln antwoord op de interpellatie van de heer Ritmeester had minister Staf trouwens ook inlichtingen toegezegd over de organisatorische opzet van het gehele DML. In een geruchtmakend geval als de helmenaffairc proberen de partijen el kaar echter altijd vliegen af te vangen. De heer Calmeijer (CHU) verklaarde geen behoefte te hebben aan de motie- Ritmeester en de heer Roosjen (AR) merkte op. dat het antwoord van minis ter Staf al in de richting ging van hetgeen de heer Ritmeester wenste. Vliegen afvangen De motie-Ritmeester vond de heer Koersen (KVP) te ver gaan omdat de heer Ritmeester zijn interpellatie alleen had aangevraagd over de helmen en nu de motie een onderzoek vroeg naar de gehele gang van zaken bij het DML, waarover de heer Koersen een dag voor de interpellatie schriftelijke vragen aan de minister had gesteld. Het antwoord op die vragen wilde de heer Koersen eerst afwachten. Men dient trouwens ook te weten, dat de heer Koersen het eerst vragen had gesteld over de helmen, alvorens de heer Ritmeester op 21 januari zijn schrifte lijke vragen stelde. Indien de motie-Ritmeester de gren zen van de interpellatie zou hebben overschreden, zou de voorzitter haar echter niet hebben toegelaten in de dis- Sir Bernard Docker mag ook niet meer e? aan de Rivièra komen Nauwelijks was de Britse indus trieel Sir Bernard Docker gisteren op het vliegveld van Nice aangekomen, waar hij zich bij zijn echtgenote, lady Norah Docker wilde voegen, of hij werd door de politie gesommeerd mee naar het bureau te gaan, waar hem een uitwijzingsbevel ter hand werd gesteld. Tegenover journalisten verklaarde hij even later „woedend" te zijn en niet te begrijpen waarom hem deze behandeling te beurt viel. Zoals men iveet heeft Lady Docker de vlag van het prinsdom Monaco verscheurd uit woede omdat haar negentienjarige zoon niet uitgeno digd was voor de doopplechtigheid van de troonopvolger. Haar is nu de toegang tot het prinsdom ontzegd en ingevolge een overeenkomst van Mo naco met Frankrijk, ook tot de ge hele Rivièra. Dit uitwijzingsbevel blijkt zich nu ook tot haar echtge noot uit te strekken. Sir Bernard verklaarde aan de pers, dat een ver bod van Monaco hem volkomen koud liet, maar dat uitwijzing uit de ge hele Franse Rivièra hem zou nood zaken ..zwaar geschut in stelling te brengen". Lady Docker belde haar echtgenoot gisteren uit Cannes op (hij vertoefde toen nog in Londen) en meldde, dat de situatie rustig was. Maar daarna heeft zich dus de uitwijzing van Sir Bernard Docker zelf voorgedaan. Aangezien het echtpaar kaartjes heeft voor ren toneel voorstelling in Londen op dinsdag a.s. betekent dit, dat het echtpaar maandag in de Britse hoofdstad terug moet zijn. „Naar mijn mening is de gehele zaak dwaas", zei Sir Bernard voor zijn ver trek uit Londen. ..Er 7un in de wereld van vandaag belangrijker dingen om je druk over te maken". Nu hij zelf niet meer aan de Rivièra mag komen, is men benieuwd, wat hij thans als tegenzet zal ondernemen. Toch opvolger van de Pamir ondanks Hamburgs verzet (Van onze correspondent in West-Duitsland) De nieuwe Westduitse marine zal de beschikking krijgen over een groot zeil schip, dat 1500 ton zal melen en tc ver gelijken zal zyn met de het vorige jaar ondergegane viermastbark „Pamir". Het nieuwe zeilschip, de „Gorch Fock" wordt bij de Hamburgse scheepswerf Rlohm en Voss gebouwd. De Westduitse minis ter van Defensie Strauss heeft de be denkingen, die van Hamburgse zijde te gen de bouw van een dergelijk sehip zijn gemaakt, van de hand gewezen. Twee Hamburgse Bondsdagleden had den erop gewezen, dat een groot zeil schip uit de tijd is. Men kan beter aan staande zee-officieren opleiden op klei ne zeilschepen op de Noord- en de Oost zee dan op schepen, die lijken op de Pamir en de Passaat en die op de grote oceanen moeten kruisen. West-Duitsland zo betoogden zij, beschikt niet meer over voldoende ervaren zeelieden, die een zeilschip van allure kunnen bemannen. Dat heeft hun inziens het Pamir-proces tf Lübeck wel bewezen. Speciaal onder de zee-officieren zijn weinig ervaren zeilspecialisten. Buitendien geloven de Hamburgers niet. dat men de typisch moderne zeemansdeugden kan krijgen op een zeilschip. Het besluit van de re gering om voor de Marine toch een groot zeilschip te laten bouwen noemen de Hamburgers de voortzetting van een weliswaar schone maar met risico bela den traditie. Het ministerie van Defen sie te Bonn heeft meegedeeld, dat de Gorch Fock nog dit jaar van stapel zal lopen en theoretisch niet kan zinken. „Meerprijs" f 1.- per 100 kg. Het moeilijke vraagstuk van de ..meer prijs" die door consumptiemelkf abri eken in het westen des lands boven de gelden de melkprijs betaald wordt aan westelijke veehouders om zeker te zijn van vol doende grondstof, leverde veel gesprek stof in de openbare bestuursvergadering van het Produktschap voor Zuivel. Besloten werd deze meerprijs admini stratief op f. 1.- per 100 kilogram te stellen. geen bezwaar, indien maar gelijktijdig ook de motie-Ritmeester aan de orde zou komen. Met een dergelijk uitstel kon ook prof. Romme (KVP) zich vereni gen. Met die gang van zaken wilde de heer Vermeer (PvdA) instemmen, mits het uitstel niet te lang zou duren. De voor zitter verklaarde, dat hij omtrent de da tum van behandeling van de moties overleg zou plegen met de fractie-voor zitters en de indieners van de moties. Voorlopig zijn de moties dus aange houden, zodat de interpellatie over de helmenaffaire nog geen concreet resul taat heeft opgeleverd. De kritiek op de gang van zaken was algemeen. Zij kwam niet alleen van de heer Ritmeester (VVD), maar ook van de heren Gortzak (Comm.), Bakker (CPN), ds. Zandt (SGP), Wierda (PvdA), Calmeyer (CHU) en Roosjen (AR). En minister Staf heeft erkend, dat de kern van de kritiek gerechtvaardigd is. De voornaamste zorg is nu herhaling van dergelijke gevallen te voorkomen. Maar daarop hebben do twee aangehou den moties betrekking. alléén SN I heeft j i Parlementaire enquête Op een constructieve manier wilde ook de heer Vermeer (PvdA) de motie-Rit meester torpederen. Hij vond. dat de Kamer te weinig mogelijkheden van controle heeft op onderdelen van het de fensiebeleid. De weg, die de heer Rit meester wilde volgen, oordeelde hij on juist omdat dan de Kamer buiten het onderzoek wordt gehouden. Hij wilde juist een onderzoek door een speciale commissie uit de Kamer, waarvoor art. 39 van het reglement van orde de moge lijkheid biedt. Zo is in decetnber 1933 ook een spe ciale commissie ingesteld voor het on derzoek in de zaak van de N.V. Spoor- hout. Met die strekking diende hij een mo tie in. waarvoor hij steun kreeg van de AR en CHU. maar niet van de KVP. Eventueel zou hij ermede akkoord willen gaan als de motie op een latere datum in behandeling zou komen. Tegen dat uitstel had prof. Oud (VVD) Leger voelt sympathie voor principes van de opstandelingen Volgens berichten uit Djakarta zyn de Indonesische regeringstroepen nog circa 13 km. van Boekit Tinggi verwijderd. Het Indonesische persbureau PIA meldde, dat het steunpunt Solok in de bergen thans wordt omsingeld. Ook Boekit Tinggi wordt van verschillende zijden ingesloten. De Indonesische regeringstroepen hebben Alahan Pandjang, 56 km. ten zuid oosten van Padang bezet. Deze plaats is een sleutelpositie van het steunpunt van de opstandelingen te Solok. Vandaag zal in Indonesië de ,.anti-kolonialisme"-dag worden gevierd. Presi dent Soekarno zou ter gelegenheid daarvan een radiorede tot heel Indonesië uitspreken. ftflvprrentlp MAX FACTOR'S NIEUWE WETENSCHAPPELIJKE FORMULE REKENT AF MET ROOS EN HOOFDJEUK! Roos? Hooldjeuk? Voor u geen probleem meer! Banish verdrijft beide snel en voorgoed Wèg. die hinderlijke schilfertjes' Banish reinigt en verkwikt de hoofdhuid maakt de poriën vrij geeft uw haar levenskrachtige soepelheid Banish irriteert de huid niet BANISH had succes in 97.3*1* van ernstige proef - gevallen. anti-roos preparaat VAN MAX FACTOR HOLLYWOOD Imp. Marfac N.V.. Huddestr.5. A dam Brigade-generaal Djatikoesoemo van de regeringsstrijdkrachten op Midden-Sumatra heeft te Padang Sidipoean verklaard dat „het Indo nesische leger over het algemeen in de grond van de zaak sympathie voelt voor de principes van de op stand". De opstandelingen begingen ech ter ,,een grote fout" door een rege ring te vormen". Hierdoor schrikten zij vele officieren, die zich eventueel bij hen hadden kunnen voegen, af". ..De revolutie zou volkomen anders zijn geweest wanneer oud-vice-president Hatta zich bij de opstandige beweging had gevoegd". ..Maar wanneer het leger sympathie gevoelt voor de beginselen van de op standelingen", waarom moesten deze Jongen verdacht van moord op meisje De rijkspolitie te Hoogwoud heeft een 14-jarige jongen uit Hensbroek aangehouden, die ervan verdacht wordt gisterochtend een 8-jarig meisje uit dit West friese dorp te hebben ver moord. Het meisje was gisterochtend naar school gegaan in Heer Hugowaard. Toen zy 's middags niet thuis kwam werden haar ouders ongerust en is men naar haar gaan zoeken. In een gierput achter een boerderij in Heer Hugowaard werd j het lijkje van het kind gevonden. Aan vankelijk dacht men, dat het meisje verdronken was, maar de politie vond aanwijzingen, die in de richting van een misdrijf wezen. Het lijkje is naar een ziekenhuis in Alkmaar overgebracht. Vermoed wordt dat de jongen, die geestelijk onvolwaardig is, het meisje heeft willen aanranden en haar, toen zij verzet bood, in de gierput heeft geduwd dan een eigen regering vormen?", zo vroeg hij zich af. „Dit was hun grote fout., gebaseerd op misrekeningen van Hatta en de sultan van Djokja, aldus de generaal. Verloren zaak Reizend van Boekit Tinggi naar Me- dan. zowel door de linies van de op standelingen als van de regeringstroe pen. werd het my duidelijk dat de op standelingen het hebben verloren, ten zij zii een wonder kunnen wrochten, al dus de U.P.-correspondent Wendell Me- riek. De uitslag had anders kunnen zijn, indien de opstandelingen de beschikking hadden gehad over gevechtsvliegtuigen om de invasie van Padang. die de rege ringstroepen met opmerkelijk gemak in minder dan 12 uur wisten te volvoeren, te keren. Het grote verschil tussen de beide strijdmachten bestond uit de vier Mus tang-jagers en de twee Mitchel-bom- menwerpers van Djakarta, die kogels en bommen lieten neerregenen op de wachtposten der opstandelingen, die in de heuvels rond het landingspunt waren geplaatst. De beschieting door deze vliegtuigen was dermate intens, dat de valschermtroepen nabij het vliegveld landden zonder dat er één schot op hen werd gelost. Waarschuwingsborden voor oversteken Een groot aantal autobusondernemers in Nederland zullen bij de uitgang der bussen een transparant aanbrengen, waarop de busreizigers worden gewaar schuwd tegen het onvoorzichtig over- steken, zo deelt de A.N.W.B., die het Een half uur na de gruwelijke vondstinitiatief tot deze campagne genomen bekende de jongen tegenover de Rijks politie het meisje om het leven te heb ben gebracht. De dader is de enige zoon uit het eer ste huwelijk van zijn moeder, die later weer huwde, uit welk huwelijk 9 kinde ren werden geboren. De jongen had zelf by het zoeken naar het meisje geholpen, waarbij zijn gedrag reeds argwaan wekte. heeft, mede. Het gebeurt n.l. maar al te vaak dat uitstappende buspassagiers worden aangereden wanneer zy na het uitstappen voor de bus langs oversteken. Jaarlijks vinden ongeveer 30 personen op deze volkomen onnodige wijze de dood. De door de ANWB ontworpen transparanten dragen de tekst: ..Altijd achterlangs enkijk om de hoek voor u oversteekt". BINNENLAND Te Giethoorn zal in mei begonnen worden met de opnamen voor een nieuwe speelfilm, getiteld „Fanfare". Het draai boek voor deze film wordt geschreven door Bert Haanstra, by wie ook de regie berust. Het bestuur van het Veteranenlegioen Nederland afdeling Den Haag heeft van morgen. ter gelegenheid van de herden king van de geboortedag van Prins Willem de Zwyger. een krans neergelegd aan de voet van het standbeeld van Prins Willem I aan het Noordeinde te Den Haag. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het 6Chip vermeld. Argentinië s.s. „Llbertad" 27 april; Bra zilië: ss. „Libertad" 27 april; Canada: s.s. „Maasdam" 28 april; m.s. „Prins Willem van Oranje" 3 mei; Chili: 29 april vla New York; Indonesië: s.s. „Drente" 1 mei; Ned. Antillen: m.s. „Daphnis" 28 april; Nieuw Zeeland: via Engeland 26 april; via Enge land 3 mei; Suriname: m.s. „Norinda" 29 april; Unie van Zuid-Afrika en Z W Afri ka: m.s, „Jagersfontein" 29 april; Brits- Oost-Afrika: s.s. „Plere Loti" 26 april. Gistermiddag heeft een windhoos te Oost-Voorne 28 platglasramen van twee tuindersbedryven vernield. De hoos. die de grond raakte op ongeveer 100 meter van de boulevard, veroorzaakte een gewel dige stofwolk en liet een spoor van ruim twee meter breedte na. De hoos verdween In westelyke richting over de Noordzee. Een felle brand heeft gisteravond een pakhuis van de N.V. van Delft's fabrieken aan de Hoogstraat in Koog aan de Zaan, volkomen in de as gelegd. Een enorme hoeveelheid bedrukte koekwikkels. dozen e.d. die ln de pakhuisruimte waren opge slagen. ging verloren De schade welke in de tienduizenden loopt wordt door de ver zekering gedekt. Het nieuwe vakantie- en studieoord van het NVV, dat de naam zal dragen van de vroegere verbondsvoorzitter Evert Kui pers. wordt zaterdag 17 mei a.s. officieel geopend. De secretaris-generaal van het Minis terie van Landbouw. Visserij en Voedsel voorziening. dr. J H. Patljn. heeft gister morgen in de grote aula van het Konink lijk Instituut voor de Tropen te Amster dam het eerste internationaal Biscuit- congres gewijd aan de automatisering en verpakking van biscuits geopend. De Kroon heeft aan de heer J. M. Schroder, directeur van het Nederlands luchtreclamebedrijf te Amsterdam, con cessies verleend voor het uitvoeren van rondvluchten en voor chartervluchten, waarbij een aantal bepalingen is uitge vaardigd. waaraan de concessionaris ln de toekomst moet voldoen. BUITENLAND Sedert het begin van de opstand in Algerije, in november 1954, zijn bij gevech ten 62 000 opstandelingen en 6.000 Franse militairen gesneuveld De Franse minister van Defensie. Jacques Chaban Delmas. die dit op een persconferentie meedeelde, zei voorts, dat de afgelopen maand 3 000 op standelingen werden gedood, waardoor het totaal voor de afgelopen drie maanden op 7.000 werd gebracht. De Franse verliezen waren ongeveer een tiende van die der op standelingen. De minister zei, dat de sterkte der opstandelingen kan worden ge schat op 23 000 man en 30.000 man hulp troepen. De Britten mogen weer voor tien laar Gurkha's rekruteren voor het Britse leger. De desbetreffende overeenkomst met Nepal gaat in Juli in. De Britten werven jaarlijks circa 500 Gurkha's voor de vier Gurkna-regimenten die het Britse leger telt. Volgens Radio-Peking wordt de Noord Chinese tarweprovlncie getroffen door de ergste droogte sedert vijftig Jaar De droogte heerst ln ongeveer 61 miljoen acres bouwland. De regenval ln dit gebied was verleden jaar slechts een kwart van normaal. Vijf Amerikaanse parachutisten zijn woensdag om het leven gekomen en hon derd gewond bij manoeuvres te Fort Camp bell In Kentucky. De slachtoffers maakten deel uit van een groep van 1300 man. die allen tegelijk omlaag sprongen. De onge lukken zijn gebeurd bij de landing. Een krachtige wind sleurde de parachutisten over ruw terrein ver weg van de plaats waar zij terecht hadden moeten komen. Een 85-jarige overgrootmoeder en haar 29-jarige verloofde uit Bloomlngton ln de Amerikaanse staat Indiana hebben na een week uitstel verlof gekregen om in het huwelyk te treden. Het uitstel was verleend. omdat de a.s. bruid niet kon be wijzen. dat zy boven de achttien was! De bruid, die vijf achterkleinkinderen heeft, is er tenslotte ln geslaagd documenten te be machtigen waaruit biykt dat zij ln 1873 in Kentucky is geboren. Egypte en de Suezkanaalmaatschap- plj hebben overeenstemming bereikt in zake schadevergoeding voor de aandeel houders Dit werd gisteren althans me- degedeeld door de gouverneur van de Egyptische Nationale Bank. Alleen de de finitieve tekst moet nu nog opgesteld wor den." Tegenover deze lezing van Egyp tische zijde staat een mededeling van de I Suezkanaalmaatschappij, dat nog geen en kele overeenkomst is bereikt en dat de be sprekingen worden voortgezet. Een woord voerder van de maatschappij verwacht bin nenkort overeenstemming maar toch niet in de zeer naaste toekomst. In de Maltese hoofdstad .Valetta. zyn gisteren al6 gevolg van betogingen door Labourgezinden en Jeugdige demonstran ten relletjes uitgebroken, waarby de po litie van de gummistok gebruik moest ma ken. Vyftien burgers Hepen verwondingen op. Dr. Borg Olivier, leider van de opposi tie heeft gisteravond tegenover de gouver neur geweigerd cm „zonder opdracht van het volk" een nieuwe regering te vormen I Zoals bekend is premier Mintoff als zo- I danig afgetreden. De oppositie is dus on- I der de huidige omstandigheden niet bereid zyn taak over te nemen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Israëlische muz. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19 20 Sociaal perspectief. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Ra diokrant. 20 20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportultfil. 23.20—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Amus. muz. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kind. 19.05 V/le opent de kluis? 20.00 Nws. 20.05 Pianorecital. 20.50 De oude man en de zee. hoorspel. 22 00 Pianorecital, (verv.) 22.30 Act. 22.40 Gram. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.2524.00 Dlscotaria. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.15 Gastenboek. 20.25 Vlagver toon. 20.45 Reportage. 21.15 De hoed voor U en mij. 21.45 Epiloog. VOOR VRIJDAG 25 APRIL Hilversum I, 402 ni. NCRV7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw 9.35 Waterst. 9.40 Kamerork. en solist. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11 30 De jeugd op eigen wieken, hoorspel. 12.00 Bariton en plano. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Gram. 12.50 Vakantierubr. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram 14 05 Schoolradio. 14.25 Promenade-ork. en koor. 15.10 Voor dracht. 15.30 Pianorecital. 16.00 Tuinb.- praatje. 16.15 Vocaal ens. 16.35 Pianoreci tal. 17.00 Voordr. 17.20 Muz. caus. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Harmonie-ork. 18.20 Stem men van overzee. 18.35 Voor de jeugd 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, caus. 19 15 Regeringsuitz.: De sta tistiek antwoordt. Prof. dr. Ph. J. Iden- burg, directeur-generaal van de statistiek beantwoordt vragen over de 25ste Land bouwtelling. 19.25 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.30 De Jeugd op eigen wie ken. hoorspel. 21.00 Radio Philharm. ork. en soliste (21.2521.45 Naar een rechts orde van de arbeid. Ons dageiyks werk, caus.). 22.25 Gram. 22.40 Sport. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid. 23.40 24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbytclub. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de zieken. 11.05 Voor de kleuters. 11.20 Plantaardig en mineraal. AVRO: 12.00 Theaterork. en soliste. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouw- rubriek: Kredietverlening in de landbouw 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose .12,50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Fluit, klavecimbel en viola da gamba. 14.20 Literair progr. 14.40 Meisjeskoor. 15.00 Gram. 15.10 Gevar. pro gramma. VARA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 Conc. v. d. jeugd. 17.10 Voor de Jeugd. 17.40 Gram. 17.55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 P. v. d. A., pol. caus. 18.25 Latynse klanken. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 Voor de Jeugd. 19.10 Musette-ork. VPRO: 19.30 Leven ln Nederland, caus. 19.45 Joods Nationaal Fonds, caus. 19.50 Een Nationale zaak. caus. 19.55 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Harprecital. 20.30 Europa één. caus. 20.40 Het Atoom, caus. VARA: 21.00 Ritm. muz. 21.30 Ons dorp de we reld. caus. klankb. 21.55 Jazzclub. 22.25 Bultenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Advertentie MOUWEN NAAR MAAT Heeft uw man normale, lange of bijzonder lange armen f In elk geval is er voor hem een Kerko „Espresso" shirt,waar. van ook de mouwen precies goed zijn. Keus uit S mouw lengtenKerko Espresso shirts, van sneeuwwitte no- iron poplin, kosten slechts f 13.50, dank zij de zeer ra tionele produktiemethoden. DONDERDAG Den Burcht (grote zaal). Filmavond Alg. Ziekenfonds „Leids Onderling Zieken fonds". Spr. H. J. van Gelder. 7.30 u. nam. Zomerzorg. Forum Kynologenver. „Rijn land". 8 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. .Litterls Sacrum „Bonaventura". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Abonnements concert Residentieorkest o.l.v. W. van Ot- terloo. Violist Rlcardo Odnoposoff. 8 uur nam. Harmonie: Ned \/er. Expoge. Filmavond over Oostenryk. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. voor Veilig Verkeer. Uitreiking diploma's aan bromfietsers. 8 uur nam. VRIJDAG Academie: Inauguratie prof. dr. M. Vink. 4 uur nam. Haarlemmerstraat 145: Receptie mevr. C. de GrootVan Egmond t.g.v. gouden Jubileum. 56 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.157.50 uur nam. Prediker: Feestelijke Jaarverg. Chr. Me- taalbedrijfsbond. 8 uur nam. Rapenburg 6. Stichting „d'Oprechte Amateur". 8 uur nam. Café Aniba: Ledenvergadering. Tuiniers- en Bloemistenver „D.E.V.". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Lezing P van 't Zelfde over Italië, land der liefde". 8 uur nam. Hotel „Central' Aandeelhoudersverga dering N.V Leidsche Bouwvereniging 4.30 uur nam Stadhuis (trouwzaal): Jeugdparlement. Spr S. Menken. 7J uur nam. Leiderdorp. Gebouw Eikenlaan: N.C.V.B. Spr. mevr. ScherpbierSamsom. 8 uur nam. ZATERDAG Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" Jan Klaassen en ae draak". 2j en 4 uur nam. Zaal Maria Gijzensteeg: Feestavond „De Vriendenkring" 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sa crum". Bonaventura". 8 uur nam. Halte Posthof: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Clingendaal. 1.56 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Eenjarig be staan Jongerengroep Ned. Relsver. 8 uur nam. St. Antonius Clubhuls: Toneelver. „Ons Toneel" speelt „Het huis aan het meer". 8 uur nam. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Relais Vlaamse TV; 20.30—22.00 De voltallige bemanning. TV-spel. Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Orkestconc. 12,55 Wcerber. 13.00 Nws. 13.10 Brains Trust. 13 55 Intermezzo. 14 00 Voor de scholen. 15 00 Rep. 15.30 Sport 16.00 Gram. 16.30 Brievenbeantw. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 1800 Nws. 18.15 Stad en land. 18 40 Sport. 19.00 Koorzang. 19.30 Klankb. 20 00 Philharm. ork. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Pianorecital 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.0623.11 Koersen. Engeland. BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws en gevar. muz. 13.00 Dansmuz. (Om 13.30 Nws.) 13.45 Voor de kleuters. 14 00 Voor de vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15 00 Mil. ork. (Om 15.30 Nws.). 15 45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 16.45 Orgelspel. 17.15 Gevar. muz. (Om 17.30 Nws 18 00 Gevar. muz. (Om 18.30 Nws.). 18.45 Hoor spel. 19.00 Journ. 19.24 Sport. 19.30 Nws. en hoorspel met muz. 20.00 Gram. 20 30 Nws. en discussie. 21.15 Gevar. muz. (Om 21.30 Nws.). 22.30 Nws. 22 40 Oude dans muz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55— 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Volksmuz. 13.00 Nws 13.15 Amus. muz. 16.00 Pianorecital. 17.00 Nws. 17.20 Instr. kwart. 17.45 Lichte muz. 19 00 Nws. 19.20 Othello, opera. 21.45 Nws. 23.20 Ka- mermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankr(|k 3. (Nat. Progr.) 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14 00 Gevar. niuz. 19.00 Flultrecital. 20.10 Gram. 20.15 Moderne muz. 23.10 Gevar. muz. 23.52 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram 13.00 Nws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Cellorecital. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.25 Zang en piano. 17.45 Duitse les. 18.00 Zang en piano. 18.10 Voordr. 18.20 Zang en piano. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Symf. ork. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmüz. 22.45 Gram. 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 Ork. conc 15.00. 15 15. 15.30 er. 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.40 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.35 Chansons. 22.55 Nws. De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur Fotografen Ver. 8 uur nam. Hotel CentnaaJ: Chr. Hist. Jongeren groep. Spr. H. Kikkert over radio- en tele visie. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jeugdconcert Mij voor Toonkunst. R'dam Philharmo- nlsch Concert. 2 uur nam. Gulden Vlies: Forumavond WD over mlddenstandsvraagstukken. 8 uur nam. Titus Birandsmastraat 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7J uur nam. Den Burcht: Toneelavond Ver. van Zeeuwen „Luctor et Emergo" „De Olle- kouse". 8 uur nam. Schouwburg. Abonnementsvoorstelling Haagse Comedie speelt „De Cirkel". 8 uur nam. DINSDAG Doel entkazerne: Concert Sleuteltjes, Werkmans Wilskracht en Koksschoolkoor. 8 uur nam. Rapenburg 59: Ledenverg. Vlro. Spr. prof. dr. W. Brand over het wereldbevol kingsvraagstuk. 8 uur nam. Stadhuis: Vergadering van de Raad van bestuur IndU6trieschap de Grote Polder. 2.30 uur nam. In den vergulden Turk: Ledenverg. Chr. Hist. Vrouwengroep. Spr. D. v.d. Kwaak. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing Erof. dr. H. Brunsting over: „Het ora- el van Delphi". 8 uur nam. Schouwburg. Abonnementsvoorstelling Haagse Comedie speelt „De Cirkel". 8 uur nam. Stadhuis (kamer 263): Bestuursvergade ring Industrieschap De Grote Polder. 2.30 uur nam. WOENSDAG TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. BIOSCOPEN Casino: „Gejaagd door de wind". 14 Jaar. Dageiyks 2 en 7.30 uur. Luxor: „Sissi, keizerin en moeder'*. A.I. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Slachtoffers van het trottoir" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur: Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „De slavin van Pointe du Loup 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uu*. Rex: „De held van Benghazi". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon- Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt tot zaterdagmorgen 26 april 8 uur waargenomen te Leiden door: Apo theek van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en te Oegstgeest door; Apotheek Oegst- gee6t, Wilhelmlnapank 8, tel. 26274. Bfl geen gehoor btf Uw balsarts ot specialist hel op dokterstelefooo 22222. Advertentie PRONONCE voor Uw ONDERGOED LEIDEN Breestraat 65 Telefoon 21800 OEGSTGEEST Geversstraat 41 Telefoon 23917 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 uur) 60 h V P' i. a 1* p k a Si £S Helsinki onbew. V...O -k l Stockholm sneeuw no 2 1 0.1 Oslo half bew. windstil 3 0 Kopenhagen zw. bew. windstil 2 0 Aberdeen half bew. windstil 5 1 Londen zw. bew. zzw 5 8 0 Amsterdam onbew. zo 4 5 0 Brussel onbew. windstil 6 0 Parys onbew. windstil 4 0 Luxemburg onbew. no 2 4 0 Bordeaux mist windstil 5 0 Grenoble onbew. windstil 4 0 Nice onbew. nw 6 20 0 Berlijn zw. bew. no 2 3 0 Frankfort onbew. ono 2 2 0 München onbew. windstil -0 0 Garmisch P. onbew. n 1 1 0 Zurich onbew. windstil -0 0 Genève onbew. windstil 1 0 Locarno mist o 1 4 0 1 Rome zw. bew. ono 4 10 AJaccio zw bew no 2 10 0.2 Algiers half bew. ono 1 10 0 Wenen zw. bew. nnw 3 6 0 Innsbruck licht bew. ono 4 10 1 Madrid licht bew. windstil 8 0 Mallorca niet ontvangen

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2