Laatste Berichten Raad van Warmond besloot tot nooduitbreiding gemeentel] nis DONDERDAG 24 APRIL 1958 Voorzitter Unilever over: de betekenis der reclame Weerspiegelt tempo van deze tijd „In 1957 heeft Unilever ongeveer 880 miljoen gulden aan reclame be steed, welk bedrag was verdeeld over vele honderden merkartikelen van zeer uiteenlopende aard, die door byna 200 maatschappijen in een 100-tal landen (50 waar wy produceren en 50 waar wy alleen verkopen) aan de markt werden gebracht. Noord-Ameirka alleen nam bijna de helft van onze reclamekosten voor zijn rekening. Reclame is voor ons belangrijk, omdat zij in de groei van Unilever een on misbare factor is geweest en dat altijd j zal blijven," aldus verklaarde de heer F. J. Tempel, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever N. V., in de rede, die hij hield tijdens de heden gehouden algemene vergadering van aandeelhouders. De potentiële markt voor onze arti kelen. aldus spreker, omvat circa 1800 miljoen verbruikers, m.a.w. de gehele bevolking van de vrije wereld. Er be staat voor ons geen andere mogelijkheid om het te bereiken dan de reclame. Voor ons betekent reclame in een vrije volkshuishouding niet alleen een mid del om onze klanten te laten zien, wat zij desgewenst kunnen kiezen, maar ook om hen ertoe te bewegen deze keuze te onzen gunste te doen uitvallen. Daarnaast levert zij een bijdrage tot de materiële vooruitgang. „Reclame." aldus de heer Tempel, „weerspiegelt het verhoogde tempo van onze tijd. Concurrentie is een integre rend bestanddeel van dit verhoogde tempo en felle concurrentie leidt tot de reden, waarom fabrikanten con curreren, is natuurlijk, dat er een prijs te behalen valt: een grotere omzet. Herontwikkeling van badplaats Scheveningen Nieuwe plannen (Van onze Haagse redactie) Begin mei zal in het Haagse Gemeente museum een bescheiden expositie wor den geopend van de door de gemeente lijke dienst van de wederopbouw en de KJNVB-toto voor kantonrechter Officier eiste f 25.tegen Lo Brunt (Van onze Haagse redactie) Hedenmorgen behandelde de Haagse Kantonrechter, mr. G. J. M. van den Dungen, de zaak tegen de secretaris penningmeester van de KNVB, de heer L. Brunt, die beschuldigd was van overtreding van de loterijwet bij de organisatie van de KNVB-voetbaltoto. Zoals men weet, was de heer Brunt door de rechtbank vrijgesproken van het misdrijf gelegenheid te geven tot hazardspel, welke uitspraak door de Hoge Raad is bevestigd. De kanton rechter stelde vast, dat de heer Brunt eigenlijk geen deel uitmaakt van het bestuur van de KNVB, maar van deze organisatie opdracht had gekregen tot oprichting van de voetbal-toto. De officier van Justitie, mr. Van 't Veer, eiste na een uitvoerig requisitoir dat de heer Brunt zal worden veroor deeld tot een geldboete van 25 gulden subsidiair een dag hechtenis. Nadat de officier van Justitie de voorgeschiedenis van de zaak had be licht, zeide hij van mening te zyn, dat de KNVB met de toto een overtreding van de loterijwet begaat. De feiten in deze zaak staan wel vast, aldus de officier. Een punt van grote interesse hierbij is de beslotenheid van de kring van deelnemers aan de toto. Evenals de Caritas-pool heeft de KNVB een loterij opengesteld, waaraan prak tisch iedereen kan meedoen. De KNVB had dit kunnen voorzien, want dit was reeds gebeurd bij talrijke andere vereni gingen. Het aantal kolommen had moe ten worden beperkt tot twee omdat men niet kan aannemen, dat iemand zelf- standig acht kolommen invult. De Cari tas-pool werkt zelfs met 14 kolommen. Dat de Caritas-zaak anders zou liggen dan die van de KNVB, zoals de officier van Justitie bij de Maastrichtse Recht bank meent, wilde mr. Van 't Veer te genspreken. Alles wat buiten de privé-sfeer valt, aldus de officier, valt onder de loterij wet. Van zulk een besloten karakter is b(j deze pool zeker geen sprake, noch by VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerrit, zn. van J. Ch. van der i Graaf en A. Los; David C., zn. van J. P. I. van der Wilde en M. van Harten; Ja- ooba M. Th., dr. van G. P. A. Hooljmans en M. M. C. Koot; Johannes Th C.. zn. van J. J. Heijne en M. H. Gerarts; Ber- nardus A.. zn. van A. van der Valk en G. H. van Vliet: Hans R.. zn. van J. Over- mars en H. Metz. Ondertrouwd: L. P. N. Hofsté en E. Poel; J. C. Heijmans en A. G. C. de Wit; C. J. van Kampen en H van den Boog aard. Getrouwd: J. Zuijderduin. 29 Jr. en E. j Volkers, 24 Jr W H van Deursen, 22 Jr. J en C. van Egmcmd, 18 Jr. Overleden: F. M. Mosseveld, 68 Jr., echt- gente van T. W. Duivenvoorden; P de i Kreek. 83 Jr., echtgenoot van C. A. J. I Rozemond WARMOND Feest op 30 april De verjaardag van Koningin Juliana zal in deze gemeente op woensdag 30 april a.s. als volgt worden gevierd: a» De leerplichtige schoolgaande kin deren «dus ook de Warmondse kinderen die elders een school bezoeken» zulllen zioh om 9 uur voormiddag verzamelen op de Seminarielaan. Onder leiding van de commissie tot viering van Warmonds feesten, geassisteerd door onderwijzers en onderwijzeressen en vergezeld door de plaatselijke muziekgezelschappen, wordt in optocht getrokken naar het Gemeen tehuis. Vervolgens wordt een rondgang door de gemeente gemaakt langs de volgende route Vanaf het Gemeentehuis, langs He renweg en Oranje Nassaulaan naar heit Warmonderhek; vandaar terug over de Oranje Nassaulaan, langs de Sweiland- straat, Jan Steenlaan, Dorpsstraat, Burg. Ketelaarstraat, Warmundastraat en Herenweg naar de scholen, welke de kinderen bezoeken, waar zij een trak tatie zullen ontvangen. b) De schoolgaande jeugd tot en met 14 jaar wordt in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan een bloemencorso. De kinderen kunnen inschrijven voor deelneming in de volgende groepen: autopeds, fietsen, andere voertuigen in groepsverband met 3 tot en met 6 per sonen. in groeps verband met 7 perso nen of meer. De optocht begint om 3 uur nam. en neemt de volgende route: organiseren, vormden combinaties en stichtingen. De justitie liet hen onge- moeid. De KNVB kwam toen tot het Caritas, noch by de KNVB. Spreker was besluit de zaak zelf te organiseren. dan ook verbaasd, dat zijn Maastrichtse collega had aangenomen, dat tussen de Caritas-leden wèl een band bestond en stadsontwikkeling ontworpen plannen by de KNVB niet. Volgens zijn mening niet betrekking tot de herontwikkeling was er dan eercjer reden om aan te van de badplaats Scheveningen, waar- nemen, dat het andersom is. Dat er een van het Gevers Deynootplein het centrale hechte band bestaat tussen de mededin- punt vormt. Naast schetsontiverpen uit ,gers jn de KNVB-pool bestreed spreker vroegere tijden zal teneinde de pu- len stelligste blieke opinie te kunnen peilen - het Mr c R c wjjckerheld Bisdom, die nieuwe ontwerp worden tentoongesteld, j als verdediger optrad, zeide, dat de Bij het nieuwe plan heeft de bedoe- loterij in het Nederlandse volk wortel üng voorgezeten aan dit plein een an- I heeft geschoten, in tegenstelling tot het dere vorm te geven, welke Scheveningen I hazardspel. De voetbaltoto's zijn wel in tot een moderne badplaats zal maken, het bijzonder populair. Als men ze als waarvan een grote aantrekkingskracht een kwaad wil beschouwene zijn ze wel zal uitgaan bij de buitenlanders. Daar- bijzonder moeilijk uit te roeien. Door om is gedacht aan een meer besloten I middel van zijn pool brengt de KNVB plein met rondom op het niveau van Igeld bijeen ten bate van de sport. Hij de Kurhausgalerij en in de vorm van bracht in herinnering, dat de anti een vierkant een voetgangersgalerij, i revolutionaire ministers na de jongste v aaraan restaurants en winkels zullen I kabinetsformatie hadden te kennen ge- zijn gelegen. Het rijdend verkeer zal dan geven te zullen aftreden als er een onder de wandelgang door kunnen gaan. wetsvoorstel tot verruiming van de lote- Het plan houdt verder ln. het eind- rijwet zou komen. Van het Kabinet kon punt van de tram te verleggen in de dus zulk een maatregel niet verwacht richting van het circusgebouw, waar I worden. De clubs gingen zelf toto's men via trappen op de promenade kan I komen en achter glazen wanden, die be- j schutting bieden tegen de wind, naar de dê'wind^c'h^op",d"fBoS«krtdd«rg?N Raad Zoeterwoude verleent medewerking den achter het Kurhaus toch een le- i ilaÏÏfheS.'b<>UW V311 47 WOlllllgWetWOlllllgeil parkeerterreinen en rijwielstallingen ge- Wekelyks zyn er 160.000 deelnemers die ongeveer 240.000 gulden bijeen brengen. Het is een behoorlijk georga niseerd bedryf, waaruit een deel van de lichamelijke opvoeding van het Nederlandse volk wordt betaald. Wat gebeurt er echter, zo vroeg pleiter zich af, als deze pool verboden wordt0 Men krygt dan ongetwijfeld weer het beeld van de club-pools. De vraag over de beslotenheid zal dan verplaatst zijn, maar niet gemakkelijker zijn geworden. Er zal een gouden tijd aanbreken voor de advocaten van de voetbalclubs. De officier zeide in zijn repliek, dat als de KNVB-pool wordt verboden, geen andere pool meer doorgang zal vinden, want op dat moment zal hij de politie opdracht geven in het arrondissement Den Haag alle pools te stoppen. Als deze pool wordt toegestaan, is praktisch de loterijwet afgeschaft. Hij bleef bij zijn mening dat déze organisatie open staat voor iedereen. De kantonrechter zal op donderdag 1 mei a.s. schriftelijk vonnis wijzen. projecteerd. Op 1 mei: openstelling van provinciale weg no. 1 (Van onze Haagse redactie) Zonder enig officieel vertoon zal op 1 mei de Provinciale Weg no. 1, die ge deeltelijk loopt over het oude baanvak van de voormalige spoorlijn Loolaan- Scheveningen. voor het verkeer worden opengesteld. Gedeputeerde Staten heb ben een aantal verkeersmaatregelen voor deze weg vastgesteld. Ondermeer zal de weg in beide richtingen uitslui tend bestemd zyn voor motorvoertui gen, terwijl het kruispunt van deze weg met de Buurtweg als voorrangstoruising wordt aangewezen, met dien verstande, dat het verkeer over de Provinciale Weg voorrang heeft boven dat over de Buurbweg. Het gedeelte van het baan vak Waalsdorperweg-Gevers Deynoot- weg. eigendom van de gemeente Den Haag. zal in de toekomst de voortzet ting vormen van deze nieuwe verkeers weg. Aan de voltooiing daarvan zal de hoogste urgentie worden verleend, ter wijl het wegdek van het reeds be staande gedeelte tussen de Gevers Dey- nootweg en de Stevinstraat zal worden verbeterd. Wanneer ook dit gedeelte gereed zal zijn, zal men van Rotterdam via de Rijksweg 4a, Schenkkade, Bezulden- houtseweg, Marlot en de nieuwe Provin ciale Weg. die begint bij het viaduct over de Leidsestraatweg. langs de kort ste route en met de minste last van het stadsverkeer. Soheveningen kunnen be reiken. Besprekingen van minister Luns in Washington Bij zijn bezoek aan het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken had minister Luns een onderhoud met C. Burke de onderminister van B.Z. voor Europese aangelegenheden, C. Douglas Dillon, de voornaamste economische deskundige van het State Department, en Francis O. Wilcox, die belast is met de behandeling van internationale orga nisatieproblemen. Met Dillon besprak minister Luns de jongste ontwikkeling van de Euromarkt en de vrijhandels zone. Vandaag heeft minister Luns een onderhoud met de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles. In diplomatieke kringen was men van mening dat de Indonesische kwestie en de kwestie West-Irian misschien wel aangeroerd zullen worden, maar geen belangrijke rol zullen spelen bij het onderhoud tussen beide ministers. Men verwacht dat ministei Luns de Europese integratie en de krach tige steun van Nederland aan de voor gestelde vrijhandelszone aan de orde zal stellen. Minister Luns lunchte vandaag met de Amerikaanse minister van Defensie, Mcelroy, en zal misschien met hem de houding van Nederland tegenover het vraagstuk van de vestiging van raket bases op Nederlandse bodem ter sprake brengen Staatssecretaris Kranenburg wordt rondag in Washington verwacht. De Raad dezer gemeente vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van de burgemeester. Afwezig met kennis geving mevr. A. E. M. Neuwahl-San- ders en de heer J. C. Wesselingh. Op verzoek van het Bestuur van de R.-K. Kleuterschool in de parochie van de H. Kruisverheffing om medewerking te verlenen voor de bouw van een tot een volgende vergadering, nieuwe kleuterschool werd gunstig be schikt. Aan de landbouwwinterschool te Voor- i rondvraag vestigde de heer Van hout wordt over het cursusjaar 1955 1956 j dfr noP eens °e aandacht op de een subsidie toegekend van f100.- en I ««aarlijke verkeerssituatie aan de Vrou- over het cursusjaar 1956/1951 van 1250.- »=nweg nabij de Lammebrug. Als men voor resp. 2 en 5 leerlingen uit deze ge- komt m. 2e meente. die de school bezochten. dan moet men eerst de Het door de Ned. HeideMij ontworpen rouwenweg oversteken, daarna de Eu- Dorpsstraat, Jan Steenlaan, Look horstlaan. Sweilandstraat, Station, He renweg, Warmundastraat, Burg. Kete laarstraat en Burg. Nederburghlaan. c) Om 8 uur is er een concert in de muziektent te geven door „Warme nds Fanfare" en tot besluit een rondgang door het dorp. Een ieder wordt verzocht de gehele j dag tot zonsondergang de vlag uit te steken. De gebruikelijke kinderspelen en volks feesten zullen worden gehouden op 9 en 10 september, terwijl de harddraverij voor paarden op dinsdag 22 juli a.s. is bepaald. Tot dekking van de kosten van alle in diit jaar door de voornoemde j commissie te organiseren feestelijkheden, zal in de maand juni a.s. de gebruikelijke geldinzameling worden gehouden. Herdenking gevallenen De herdenking van de gevallenen zal plaats vinden op zaterdag 3 mei a.s. als volgt: 7 uur nam.: Lof in de R.-K. Kerk met gebed voor alle overleden oorlogs slachtoffers. 7.40 uur: Stille Tocht vanaf het plein voor het Politiebureau, door Dorpsstraat, Warmundastraat en Herenweg naar het monument voor de gevallenen. Het publiek wordt verzocht zich tijdig i op het plein voor het Politiebureau in de 1 Dorpsstraat te verzamelen en in de stoet mede te trekken naar het monu ment, alwaar plaatsruimte voor de deel nemers aan de Stille Tocht is gereser veerd. Zij, die niet deelnemen aan de Stille Tocht kunnen slechts op een be paalde afstand van het monument wor den toegelaten. Tijdens deze tocht zul len de kerkklokken luiden. 8.00 uur: Einde van het luiden der klokken en onmiddellijk daarn^ 2 mi nuten stilte. 8.02 uur: Herdenking van de gevalle nen bij het monument. - Hierby zal worden gedeclameerd, gezongen en me dewerking worden verleend door de R -K BEURSOVERZICHT Vaste stemming Amsterdam. 24 april Er heerste vanmiddag een vaste stem ming. De handel was levendig en ging gepaard met oplopende koersen: de beurs sloot op vrijwel het hoogste punt van de dag. De meeste aandacht trokken aande len Amsterdam Rubber. Immers de maatschappij stelt voor 25 op de aan delen aan aandeelhouders terug te be talen. Over 1957 zal echter geen divi dend worden uitgekeerd, vorig jaar 7% procent. Gezien de gang zaken van de laatste tijd in Indonesië en het in Ne derland aanwezige kapitaal, wordt tot pen dergelijke maatregel overgegaan al dus de beurs, die deze gang van zaken 1lllll''<il:iil:iiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het Leidsch Dagblad Qe krant voor iedereen llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll:,» Hl'lüüllil nieuwe brug bouwen, maar dan moet eerst bekend zijn hoe de bebouwing in de Zuidbuurt zal worden. Geadviseerd wordt aan het kerkbestuur te berichten, i Harmonie „St.-Matthias" en „Warmonds dat zij voorlopig de bestaande kwakei Fanfare". maar moet herstellen. Na afloop kan ieder door het leggen Op voorstel van de heer Van der Ploeg van bloemen hulde aan de gevallenen werd besloten dit punt aan te houden-1 brengen Een ieder wordt verzocht de vlag half stok uit te steken van 5 uur tot zons ondergang. Maandagavond 5 mei is er een con cert in de muziektent, te geven door de R.-K. Harmonie „St.-Matthias" en een rondgang door het dorp GEVAARLIJK PUNT Indonesië laat schepen vrij De Indonesische regering heeft drie sohepen met ladingen die voor Singa pore bestemd waren, donderdag, na ze twee maanden te hebben vastgehouden op het eiland Poelau Sarnboe, op 8 kilo meter afstand van Singapore, naar hun bestemming vertrokken, aldus werd vandaag te Singapore vernomen. Een van deze schepen, het Thailandse „Nangkasarindr" is reeds met 306 ton rubber in de haven van Singapore gear riveerd. De üwee andere worden elk ogenblik verwacht. Volgens de minister van Handel van Singapore, Jumahboy, zijn de schepen eerst vrijgelaten na ..nadrukkelijke pro testen" door zijn departement. Michèle Morgan en Charles Eoger in een scene van hun nieuwe film "La belle amour", waarvoor de op namen thans gemaakt worden. Hun vorige gezamenlijke film dateert uit 1937. apprecieerde met een koerswinst voor de I aandelen van ca. 6^. Plotseling doken ook aandelen Javasche Cultuur op Deze I werden in een open hoek op ca. 31 r> tegen gisteren 29 verhandeld. Gezien I de in Nederland aanwezige liquide mid delen van deze maatschappij, waagde de beurs een gokje, dat de Javasche Cul tuur tezyner tijd, evenals de Amster- dafn Rubber, tot terugbetaling op de aandelen zal overgaan. HVA's en Ver. Deli 1 punt hoger. Van de scheepvaarten trokken aan delen KPM de grootste belangstelling m verband met de vordering, die de maatschappij op assuradeuren heeft. Het I fonds boekte een koerswinst van 2 pun- ten. Ook Scheepvaart Unies waren ge- I vraagd en verbeterden ca 2%. Interna tionale waarden lagen goed in de markt, vooral Kon. Olies en Unilevers. Olies liepen op van f 162 tot f. 162.60, tegen gisteren f. 160.60 en lagen zelfs boven pariteit New York. De hausse voor Phi lips kwam tot stilstand; het fonds was gced prijshoudend zonder meer. Aan delen Unilever, die morgen exdividend zullen worden genoteerd, trokken aan van 335 tot 338 in de verwachting, dat het dividend morgen voor het grootste gedeelte zal worden ingelopen Het koersavance bedroeg ruim 5 punten. Aku's waren ruim l'r hoger. KLM frac- tioneel lager. Staatsfondsen kalm en prijshoudend. Rentespaarbrieven wer den vernomen op 106. WISSELKOERSEN Amsterdam. 24 april Londen 10.6010 60%; New York 3 78,7S—3 78ji: Montreal 3D0,'«-3.90A: Parijs 89 80—89 90; Brunei 7 59",-7.60% Frankfurt 90.4190.46; Zürich 86 59',— 86.641 Zürich (vr- fr 88.32',—88 37%; Stockholm 73.07',—73.124Kopenha gen 54.78%—54.83%: Oslo 52 96%— 53.01Milaan 6075',—6080',,Wenen 14.59% 14.60%. beplantingsplan voor 't gebied tussen de Zwetkade en de Korte Miening werd aanvaard. Voor de uitvoering van dit plan wordt een krediet beschikbaarge- steld van f7.355, Als speelweide werd bestemd het ter rein tussen Schenkelweg en Korte Mie ning. dat in het uitbreidingsplan als zo danig is aangewezen Voor het egaliseren van dit terrein en de afscheidingen en eventuele hulp aan de speeltuinvereni ging Het Centrum werd een krediet ver leend van f 1000. Besloten wordt het bouwrijp maken van het terrein tussen de Willibrordus- straat en de Rijnegommerstraat open baar aan te besteden. Aan de R.-K. Woningbouwvereniging St.-Willibrord alhier werd medewer king verleend voor de bouw van 47 woningwetwoningen op het hiervoor genoemde terrein. Van deze 47 wonin ningen zijn er 9 met een bewonings- capaciteit van 11 personen, 12 voor 10 personen en 26 voor 6 personen. Aan het rijk zal worden verzocht de nodige voorschotten te willen verlenen nl. een grondvoorsehot van f 164.800,en een bouwvoorschot van f 744.800, ARRESTANTENLOKAAL B. en W. stelden voor een krediet te verlenen van f 2500,voor het overeen komstig de eisen inrichten van een ar restantenlokaal op het Dorp. Het rijk wil dit lokaal dan huren voor f70.per jaar. welk bedrag dan verhoogd wordt met 10*7r van de verbouwingskosten. De heer Van Vliet wees erop. dat dit gebouwtje op de nominatie staat te ver dwijnen. Spreker vond het dan ook on nodig hiervoor nog geld uit te geven en wil reeds nu maatregelen nemen om te saneren. De voorzitter antwoordde hierop, dat reeds in 1948 de onderhandelingen zijn geopend over dit arrestantenlokaal en nu is er nog niets gebeurd. De heer Van Vliet stelde voor aan de rijksgebouwendienst te berichten dat dit gebouwtje moet verdwijnen, zodat er nu geen gelden meer voor worden uitgege ven. De heer Van der Ploeg deelde namens ae kath fractie mede. dat zij hierachter staat. Het voorstel van de heer Van Vliet werd in stemming gebracht en met 8 tegen 1 stem (wethouder Kraan) aan genomen. In een schrijven van het R.-K. kerk bestuur in de Zuidbuurt werd verzocht een nieuwe draaibrug over de Zuid - buurtse vaart *e maken, omdat de be staande kwakei zeer slecht is. B en W wijzen erop. dat het kerkbestuur onder houdsplichtige van deze kwakei Is. Te zijner tijd zal de gemeente daar een ropaweg en vervolgens weer de Vrou- wenweg om rechts de Lammebrug te passeren. Vooral dit laatste is erg moei- lnk omdat men in het geheel niet kan zien welk verkeer vanuit Leiden nadert. Spreker vroeg hierover een rapport te vragen van de rijkspolitie. De voorzitter zegde toe dit rapport te laten opmaken en dit dan onder de aan dacht van de prov. waterstaat te bren gen. VOORSTELLEN PENSIOEN WETGEVING De minister van Binnenlandse Zaken heeft een nota nopens de voorstellen van de staatscommissie pensioenwet geving in voorbereiding, welke nota be stemd is voor de ministerraad. De minister overweegt of daarbij aan de wachttijdenregeling en aan het generaal pardon voorrang zou kunnen worden verleend, aangezien deze punten een zo snel mogelijke afhandeling vereisen. Onder voorzitterschap van de bur gemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Naar aanleiding van een rapport van de postcommandant der Rijks politie merkte de heer Van Vliet (KVP) op, dat dit rapport niet vol doende de problemen behandelt welke destijds betreffende het sportpark wer den gesteld. Hij wees hierbij nog eens op de vernielingen, welke door de jeugd worden aangebracht aan het veld en het kleedlokaal en tot welke kosten dit de vereniging noodzaakte. Hierna werd goedgevonden een geld lening groot f 10.000.— aan te gaan met de N V. Bank voor Ned. Gemeenten ten hoeve van de woningbouw Nadat nog enkele begrotingswijzigingen waren goed gekeurd kwam men aan het voornaamste punt van de agenda n.l. het bouwen van een houten noodgebouw ter voorzie ning in het ruimtegebrek in het ge meentehuis. De financiële commissie bij monde van de heer Van Vliet stelde voor het op de begroting gereserveerde bedrag van f 15 000—destijds gereserveerd voor verbouwing of nieuwbouw van het ge meentehuis, aan te wenden om de kos ten van dit noodgebouw te drukken. Dit bedrag zal naar de mening van de com missie bij de officiële uitbreiding geen belangrijke rol spelen maar in dit geval de kosten met f 1000.per jaar ont lasten. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij zich met de praktische kant van dit voorstel wel kon verenigen, doch dat het anderzijds een principiële zaak was in verband met een destijds genomen raadsbesluit, genomen voor een defini t;eve oplossing. Na wat discussie bleek dat dit echter een kwestie van interpre tatie was en werd met 7 tegen 3 stem men het voorstel van de financiële com missie aangenomen. De centrale verwarming zal worden uitgebreid teneinde alle nieuwe vertrek ken behoorlijk te kunnen verwarmen, hetgeen een bedrag van f3900 zal vergen. Vervolgens kwam het plan zelf ln bespreking. INDELING Bij het ontwerpen is uitgegaan van de gedachte dat de werkruimten zo veel mogelijk geconcentreerd dienen te wor den. Dit niet alleen om het nodige functionele contact tussen de diverse af delingen te krijgen, doch ook om het voor het publiek mogelijk te maken dat men vanuit één punt alle diensten kan bereiken. Geprojecteerd is dan ook een gang, waaraan alle secretarie-afdelingen en het bureau van gemeentewerken zijn gelegen. Eveneens is aan deze gang een kamer voor de gemeente-secretaris ge projecteerd. De gemeente-secretaris moet n.l. zoveel mogelijk een direct contact met alle secretarie-afdelingen kunnen hebben; bovendien heeft diens huidige kamer slechts een vloeroppervlakte van 10 m2 waardoor zij zich nauwelijks leent voor een bespreking met twee per sonen. In het houten gebouw kunnen verder ondergebracht worden het bureau van gemeente-werken, de afdeling finan ciën, de kassier, het waterleidingbedrijf en een gedeelte van de afdeling alge- j mene zaken, dit aansluitend op de be staande ruimte dier afdeling. Voor uit voering van het plan zal het nodig zijn dat het huidige vertrekje van de kassier (een tegen het gemeentehuis aange bouwd vertrekje dat by de vroegere be stemming dienst deed als schuurtje» ge sloopt wordt. De kosten van een cn an der worden geraamd op f40.000 Na bespreking van enkele technische bijzonderheden werd het voorstel met algemene stemmen aangenomen Beurs van Amsterdam Donderdag 24 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden M 94% 94 Ned. 53 3,4 «at r-ni Grootboek obl. 3% Ned '47 3',2 (3) oit? i:i or 94 i 94 l Ned 51 3,2 no» 92% Ned '53 (3',4) Ned. '56 3*4 Hl' Ned '48 3U f® Ned. '54 3V4 J'A Ned. '55 I 3V. 8JA 81 Ned. '55 II 314 f®* Ned. '31 3 Ned. W.B. lening 6% Dollarlng '41 3 83A 93 Investeringscert. 3 jj? - Ned. 62-64 3 93;'. ?3 Cert. NWS 59 - 59=, Indië '31 A 3 9014 90!. Grootboek '46 3 86 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 24 24 Nat. Handelsbank 74 75 Ned. HandelmU155 160% Amst. Rubber 52 56% Deli Mij.en (Ver.) 80% 8078 H.VA93% 94% Java Cult29 31 Senembah 56 56% Vorstenlanden10% 10% AJC.U173% 174',2 Berkei's Patent (v.) 193% 193 Calve Delft cert. 282% 283', Kon Pap. v Gelder 177 174% Hoogovens cert. 288% 290 Müller en Co. NB 314 313 Ned. Kabelfabr 222 221% Philips 281 279% Philips pref 154 1 54', Unilever332% 336% Wilton Feyenoord 201 201 Biliton 2de r 167% 168 Dordtse Olie gew ggs'A Kon. Petr (1 20.—i60 Idem (50 a f 20.— 160 65 161.70 Holl Amer l(jn 1353^ 135 Java China Paket 120% 121 KLM 108 108 Ned Stoomv MD 1301Z 13°% Kon Paket My 109£ m Stoomvaart My Ned jgg 136'- Nievelt Goudr cert j44 144 v Ommeren cert 198 200 Kon Rott Lloyd 111 u 114 Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 «3% S 92 92 Den Haag 1937 I 3 85 S Leiden 1947 90 1 R'dam *37 I-IH 3% 91'4 92% I Industr. Obligaties 'hilips Dollar lng '51 97 97 Premieleningen Adam '53 3 97% 79% A'dam '51 2% 86% A'dam '56 I 2% 801$ 86% A'dam '56 II 2% 95 80% Eindhoven '54 2% 92% Enschede '54 2833s 81% Den Haag '52 I 2% 90% Idem II 2% 95% R'dam '52 I 2% 91 95% Idem n 2% 90% 89% Utrecht '52 2% 92 100% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 207 205 H.B.U cert187% 187% Rott Bank 178% 178 Twentsche Bank 154 153 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 220B Borneo Sum H Mij 40 40 Ned G en Sp fabr 169 167% Kon Ned Grofsm 103 103 Internatio 63% 65 Rott. Droogdok My 477 478 Tieleman en Dros 8% 8 Ned. My. .Walv.vrt. 68 69% Spoorwegen Dell Spoorweg My 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 24 r. Intern Nickel 73% Anaconda 44 Bethlehem Steel.... 37% Cities Service *9% General Motors 35f| Kennecott 83 Republic Steel 40% Shell Oil 67 Union Pacific 28A Un. States Steel 58 7% 24% 72A 45 38% 48% 36% 83 4OH 67% 28% 58% Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen V K 23/4 Edelmet Kon AA 45 45GL Pref w.a idem 57GB Electrolas B 372GB Holl Constructie 392GB 392 lng Dur v Bouwnyv 124% Int Kunststof! Ind 39 39 Leldsche Wolspinn 141 Sikkens Lakfab "53 441 >40% Ver Touwfnbrtekei I58G1 Wernink 5. Betonm 87% 86 L Van W(jk Textiel 64% 117%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11