BRJLCREE dubbele BRYLCREEM Oud-studenten spelen in Leidse Schouwburg voor goed doel met warmte „oude" Italianen Leidse N.C.R.V.-ers met de groene hel geeonfronteerd 97ste jaargang Woensdag 23 april 1958 Tweede blad no. 29423 Vier -éénacters van vier „groten" Het succes, dat vorig jaar de zich onder leiding van mr. P. Cleveringa gevormde toneelgroep van oud-studenten (hoofdzakelijk uit Leiden) verwierf, een succes, dat zowel betrof de opbrengst voor het Nederlandse Studentensanatorium, waar voor de krachten werden gegeven, als waardering voor het gebrachte (het blij spel „Welkom Thuis"), heeft er toe geleid, dat ook dit jaar door dit gezelschap, zjj het in wat andere vorm er zyn nu meer deelnemers uit de andere univer siteitssteden in het westen en minder Leidenaars weer een tournee wordt gemaakt. En bedriegen de voortekenen niet, dan zal ook dit jaar in beiderlei vorm opnieuw succes worden geoogst. De inzet, gisteravond in de Leidse Schouwburg gegeven, was veel belovend. Deze keer is de keus gevallen op een viertal één-acters, geschreven door vier figuren, die een voorname, om niet te zeggen leidende rol hebben gespeeld in een tijdsbestek van ongeveer vijftig jaar rond de eeuwwisseling: Shaw, Tsjechow, Pirandello en Feydeau; men ziet na men, die hun land op toneelgebied ver tegenwoordigen. De één-acter wordt door het beroeps toneel slechts uiterst zelden gespeeld en ook het amateur-toneel maakt er in ver houding slechts een matig gebruik van, al wordt er daar vaker naar gegrepen. Feitelijk zou men dit andersom mogen verwachten, want juist voor amateurs bergt de één-acter gevaren van bijzonder gehalte. Juiste de vereiste geconcen treerde vorm van de één-acter heeft voor de amateur de moeilijkheid, dat voor hij goed en wel is ingespeeld, het einde er al weer is! Maar hoe het zij, door deze omstandigheden is ook het publiek weinig op de één-acter inge schoten en is dit genre van toneelschrijf kunst enigszins in het vergeetboek geraakt. En toch is dit jammer, gisteravond is daarvan het bewijs geleverd, want deze oud-studenten hebben bewezen, dat er grote bekoring kan liggen in deze vorm van toneeluiting. In de gespeelde vier één-acters viert de humor de boventoon. Elk draagt ten- volle de karakteristieke trekken van de schrijver: Van Shaw viel de keuze op „Overruled", een farce op het huwelijk, vol van woordspelingen en paradoxen van deze Welsman en gehak op Enge land en de Engelsen; van Tsjechow is er i ,,Het jubileum", een naar het leven ge- I schetste kleine gebeurtenis in het leven I van een bankdirecteur, feitelijk op het eerste gezicht te onbenullig om er iets van te maken en toch met Tsjechow's milde huinor tot een smakelijk gerecht gekruid: van Pirandello „Chee-Chee". wrang experiment van de humor van deze bij uitstek met schijn en werkelijk heid spelende auteur; van Feydeau, de boulevardier, „Hortense a dit: Je m'en fous," een farce op de ruzietjes in het huwelijk. Alle vier werden met vaart over het voetlicht gebracht en al voldeed de een meer dan de ander, toch had elk zijn eigen bekoring als specimen van vier grote geesten uit de toneelwereld. Het hoogtepunt werd o.i. bereikt in Feydeau's geesteskind, dank zij het overrompelende spel van de heer J. Foudraine. Welk een kostelyk duet met mevr. E. J. Glastra van LoonBoon! Maar stuk voor stuk kon ieder de toets doorstaan, ook al was het uitbeelden van de landsaard niet altijd even gelukkig, hetgeen men trachtte te compen sieren in de grote heftigheid. Wij voorspellen deze tournee, die te recht de titel draagt „Kwartet'in Ma-, jeur", wederom een groot en welver diend succes. Dat gespeeld werd in zeer eenvoudige decors, met alleen de meest noodzakelijke attributen, hinderde totaal.niet. Aan alle vrouwelijke executanten wer den bloemen aangeboden. De goed be zette schouwburg was gul met applaus als blijk van grote waardering, waarin ook de regisseur, de heer Oleveringa. tereoht deelde. M. B. en W. hebben aan een aantal stra ten in Leiden-noord de volgende namen gegeven: Cu ra Qaostra at, Suriname- straat, Amtillenstraat, St.-Maarten- straat, St-Euetatiusetraat, Sabastiaat, Arubastraat. Bonairestraat, Sumatra- straat en Marowijnehaven. Bovendien is besloten de naam Krab- belaan van de nieuw aan te leggen weg naby de Torenflat te wijzigen in: Van Vollenhovenplein INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Deze week vindt nog een inenting te gen kinderverlamming plaats. In maart j.l. was de opkomst voor de lste inspuiting goed en ook daarna zijn er nog een paar honderd kinderen voor de lste inspuiting geweest. Voor de 2de inspuiting is de opkomst echter ruim 10' r kleiner. Gedeeltelijk wordt dit veroorzaakt door ziekte. Het sohynt dat ook een aantal ouders deze 2de inspuiting, waarvoor ze al vier weken de oproepingskaart in hun bezit hebben dreigt te vergeten. Ieder, die tot heden heeft verzuimd te komen, kan nog terecht op: donder dag en vrijdag van 9 0012.00 en 2.00 4.30 uur en zaterdag van 9 00—12.00 uur in het Sint Antonius Clubhuis. Mare 43. 43. De oproepingskaart moet worden mee gebracht. Na as. zaterdag zal er voor lopig gedurende 14 dagen geen gele genheid zijn voor deze inentingen. ZOMERZEGELS In een speciaal daartoe in te richten stand in de hal van het Postkantoor zullen van 28 april tot 7 mei weer zo- merzegels en briefkaarten ten verköop worden aangeboden. Bovendien kan men deze briefkaarten en postzegels be stellen bij het plaatselijke comité. Burg- gravenlaa-n 1. De opbrengst van deze zomerzegels wordt ook nu weer verdeeld onder in stellingen. die steun geven aan minver mogende zieken, gebrekkigén. stille ar men, oud-verpleegsters, culturele en wetenschappelijke werkers, voor bejaar denzorg. vakantie voor vermoeide huis vrouwen, consultatiebureaus voor alco holisme, kindertehuizen etc. voorts kun nen landelijk werkende hulporganisaties en ook plaatselijke belangen uit het geld, dat door de zomerzegels wordt op gebracht, worden gesteund TENTOONSTELLING P. GERAEDTS Van 26 april tot 26 mei wordt in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" een tentoonstelling gehouden van werk van de Warmondse Kunstschilder Pie ter Geraedts. Viering van de 1 mei-dag De viering van de 1 mei-dag, welke ook dit jaar onder auspiciën van het 1 mei-comité plaats vindt, wordt die dag om 8.30 uur ingezet met volksdansen van de A.J.C. in het Va-n der Werfpark. Vooraf houdt „Nieuw Leven" een muzi kale rondgang door de stad. Om tien uur volgt dan een bezinningsbijeenkomst in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Dr. P. S. Pels zal hier een toespraak hou den. Verder verlenen huin medewerking Rob van Reijn, pantomimespeler en Anton Dijkman (piano). In de middaguren wordt de jeugd in de Stadsgehoorzaal een kinderfeest aan geboden. De A.J.C. voert deze middag het spel „De vrolyke kookpot" op. In de wijdingsdienst van de Prot. Ohr. Werk gemeenschap in de PvdA, welke om half- zes in de Doopsgezinde kerk wordt ge houden, zal ditmaal dr. P. L. Schoon- heim voorgaan. 's Avonds komt men weer bijeen in de Stadsgehoorzaal voor het traditionele mei-feest, waar de heer H. Peschar. lid van de Tweede Kamer, de mei-rede zal uitspreken. Aan deze avond werken verder mede het gezelschap van Maar ten Kaptein (voordracht). Jetty Cantor (viool) en Guus Jansen (hammondorgel) met zang van Jebty Cantor. Advertentie) FOTOKOPIEËN - klaar, terwijl U wacht Van brieven, facturen, akten, enz. (tot folioformaat) binnen 2 minuten een prima fotokopie. Grotere formaten ook in zeer korte tyd gereed. Foto-Ciné JAN WOLFSLAG Breestraat 123 - Telefoon 21851 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johanna Maria. dr. van R. Bavelaar en H. A. van Drumpt: Alice, dr. van H. Klom en A. M. J. Blansiaar: Wouter Johannes, zn. van A. Holverda en J. Overdiik: Jacoba Johanna, dr. van J. Houwaard en J. J. van Duvn: Jeannette Josan. dr. van P. C. van Woudenberg en J J Schut: Antonius Joannes Fran- ciscus. zn. van J. J. Blokhuizen en G. Kleinveld: Carla. dr. van J. Kagenaar M. A. de Vries: Johannes Cornelis Wilhelmus, zn. van M. Wolters en L. G. Boekee: Cornelia Jansie. dr. van C. L. Kliin en J. Lubach: Eliza Adriana. dr. van R. Riitsma en A. F. de Danschutter: Everarda. dr. van A. J. van Bemmelen en C. J. Bosman: Cornelia, dr. van K. Diikdrent en E. Klok: Mariike Jacobina, dr. van J. Boom en E. van Niehoff. GETROUWD A. C. van Loo'en S. Rensink. OVERLEDEN W. M. van Herwaarden. 63 jr. man. Officiële publikaties INGELEVERDE GELDIGE KANDIDATENLIJSTEN De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad brengt ter. openbare kennis, dat de opgave betreffende de bij het hoofdstem bureau ingeleverde geldige lllsten van kandidaten voor de op 28 mei a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad, door hem Is ontvangen. Leiden, 23 april 1958. De voorzitter voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. NUMMERING KANDIDATENLIJSTEN De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad maakt bekend, dat ln een voor de kiezers toegankelijke zit ting, te houden op 29 april a.s., te 9.45 uur. in het Stadhuis (kamer 204. 2e ver dieping). de lijsten van kandidaten voor de op 28 mei as. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeen teraad zullen worden genummerd. Lelden. 23 april 1958. De voorzitter voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Merkwaa rdige avonrl en Tegen het eind in hun hoogste vorm Dit is een hoogst merkwaardige avond geweest! Onbekend met het „Orchestra Stabile dell' Angelicum di Milano" en zijn verrichtingen, waren wij niet met hoge verwachtingen naar de Stadsgehoorzaal getogen. Daar wachtte slechts een bedenkelijk gering aantal toehoorders op de komende dingen. Dit Italiaanse orkest 40 strijkers staat onder leiding van Aladar Janes, geboren te Triente, die zich reeds vijf jaar met dit sinds 15 jaar bestaande orkest op de werken der oude Italiaanse meesters specialiseert. Het merkwaardige nu is, dat dit orkest zich eerst tegen het einde volledig in zijn ware gedaante toonde, tot algehele ontplooiing kwam en toonde, wat het inderdaad waard is. Dit eerst, nadat de reacties van het auditorium zó warm waren geworden, dat de musici daardoor tot een waarachtig „vrij" musiceren kwamen, geïnspireerd en in hoogste vorm opbloeiden. Italianen hebben blijkbaar vóór alles „warmte" nod'g en die is in ons kille land moeilijk te vinden om geheel en al uit-zichzelf-te- treden! Dat was het geval in de toegiften: enkele delen uit het programmatisch aangekondigde Concerto Grosso in g kl. t van Geminiani. waarvoor echter de door Rossini op 12-j. leeftijd geschre ven verrukkelijk luchtige Sonata oor spronkelijk voor twee violen, cello en contrabas met haar geestige contra baspartij. in de plaats was gekomen. Deze Rossini hoorden wij reeds eerder van het „Collegium Mucicum Italicum" in de Zuiderkerk. maar het was een weldaad het werkje opnieuw te beluis teren. Daar. alsmede in de toegiften, brak de zon plotseling door, hoewel het eerder al bij voortduring een le vend vibrerend musiceren was geweest. De dirigent is al evenzeer een merk waardig man: hij zoekt de directie sterk in het zwierige, elegante, „schone" maar toch exacte gebaar, neigend naar de show. waarin hij zich schijnt te verlus tigen. méér dan naar de innerlijke be wogenheid. Hij is voorts een dynamisch man. met een voorkeur voor soms over dreven contrasten tussen het forte en een uiterst verfijnd pianissimo, hij legt hevig de nadruk op zware accenten, hetgeen stellig afbreuk doet aan de zuiverheid der stijl of aan de doorzich tigheid van de klank, die echter in Ros sini zeker wel gevonden werd. Doch daarnevens realiseert hy ook meerma len een prachtig glanzende, sonore klank. Het Concerto grosso van Marcello in F gr. t. op. 1 no. 4 .dat van Vivaldi in d kl. t. op. 3 no. 11 uit „l'Estre Armo- nico" en dat van Corelli in c kl. t. op. 6 no. 3. waren aan dit alles voorafge gaan. Ofschoon hierin, speciaal in liet prachtige Largo van Corelli, dat later Na de recente aanvallen door leden van de Eoka is de waakzaamheid op Cyprus versterkt. Britse militai ren doorzoeken een auto naar wa pens en bommen. Alleen gezond haar Is mooi haart heeft die werking! 1 Brylcreem bevat vele waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond I Ja. deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar langs twéé wetenschappelijke wegen: 9^ Brylcreem is geëmulgeerd. Daar- door kan Brylcreem iedere haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar lot en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! "Tfie perfect hairdressing Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam Bach voor het orgel inspireerde, veler-, lei kwaliteiten geopenbaard werden, het latere niveau, kon toen nog bereikt wor den. De leden van het Concertino (Aldo Redditti. Margherita Ceradini en Ro berto Caruana). bleken bijzonder talent volle instrumentalisten, zonder enige neiging naar solistische schittering. Het uitnemend klinkende Wittmayereem- balo vormde egn welluidende ondersteu ning Afgezien van het feit, dat in deze vertolkingen „stylistisch" lang niet alles in de haak was. hebben wij toch geno ten van deze vaartvollc interpretaties, waaraan af en toe een zekere gejaagd heid niet vreemd was. doch die van een warmbloedige artisticiteit getuigden, met tot besluit de verwezenlijking van een perfecte homogeniteit. Als solisten werkten mee de jeugdige sopraan Luciana Pio-Fumagalli en de tenor Nino Ad ami. Zij confronteerden ons met Scarlatti's meesterschap, op zichzelf al een vreugde! De eerste deed zich horen in twee waarlijk verheffende Cantates van de grote Italiaan („Se sai qual sia la pena") en ..Ninfe belle e voi pastori"). Zij paart een gevoelige muzikaliteit aan een stem. die in de hogere regionen het beste tot haar recht komt. Bij uitzetting klinkt deze wel eens scherp .waarvoor deze sopraan, wier mogelijkheden vele zijn. zich hoeden moet. De sterkste ontroering schonk zij eerste na de pauze in Scarlatti's smar telijk duet „Lacciami piangere". dat duidelijk aantoonde, hoe veel men van haar bij grotere rijpheid nog verwach ten mag. mits zij enkele technische lacunes weet te overwinnen. Oratie prof. dr. C. Visser Op vrijdag 2 mei om 4 uur hoopt prof. dr. C. Visser, benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der Wis- en Na tuurkunde voor de toegepaste wiskunde, zijn ambt te aanvaarden door het uit spreken van een rede in het Groot Auditorium. INDUSTRIESCHAP DE GROTE POLDER De raad van bestuur van het Indus trieschap de Grote Polder zal dinsdag om 2.30 uur bijeenkomen in het stad huis in kamer 263. De agenda vermeldt o.m benoeming van twee leden van het dagelijks bestuur; benoeming van de plaatsvervangers van de leden van het dagelyks bestuur; be noeming secretaris van het Industrie- schap en benoeming directie van het Industrieschap. In de raad van bestuur hebben de vol gende personen zitting: K. F. de Bree, Leiden; J. G Ha.gens, Leiden; A J. Jon- geleen. Leiden; J. M. Kraan. Zoeter- woude; D. van der Kwaak, Leiden; A. E M. Neuwahl-Sanders Zoeterwoude: J. H, van der Ploeg. Zoeterwoude en H. J. J. A. Smeets, Zoeterwoude. Als voorzitter van deze raad treedt de heer A. J. Jon ge leen op. Nico Adami. reeds cprder hier ge hoord (met het Moerwijkkoor) behan delt zijn tenor helaas totaal verkeerd. Op zichzelf heeft hij een „Juweel" van een stem, zijn middelen zijn fenome naal. Doch alles zit bij hem gepronon ceerd kelig" vast. De vraag is. hoe lang hij het op deze wijze nog kan vol houden. Hij paste zich intussen redelijk bij zijn vrouwelijke partner aan. die na de pauze bijzonder gedisponeerd leek. Het orkest .dat zorgvuldig begeleidde, had deze avond niet over succes te klagen. In zijn beste ogenblikken be wees het overtuigend, dat Italië nog altijd een muziekland bij uitnemend heid is. Niet dat wij dit ensemble kunnen rekenen tot de hoogste, waar over dit land op het ogenblik be schikt wij kregen in de laatste ja ren daarvan uit Rome overtuigender bewijzen doch ook Milaan kan zjjn partij blijkbaar goed mee-,.strijken"! Dat wij bovendien kennis mochten maken met delen uit Scarlatti's hier onbekende opera „Tetide in Sciro" ter eelegenheid van diens 200ste sterfdag op 23 juli 1957 was een nteressante musicologische bijzonder heid apart, die grote waardering ver diende. Bloemen voor de soliste en allerhartelijkst applaus maakten deze Italianen duidelijk, dat ztj voor hun tournee geen vergeefse reis van het zuiden naar het noorden hebben on dernomen Voor véél wat zij brachten pas* een welgemeend „Bravo"! H Dr. A. Melchior sprak over het woeste Amazonegebied Dr. A. Melchior doet verre reizen en kan dus veel verhalen. Gisteravond sprak hij over he! Amazone-gebied. Geen wonder dus da* de foyer van de Stadsgehoorzaal vrij goed bezet was o.m. met leden van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Reisvereniging. Voorzitter A. v. d. Bos opende de bij eenkomst op de gebruikelijke wijze en leidde de spreker van de avond met en kele woorden in. Voorts deed hij mede delingen omtrent de tocht naar het bloemencorso op 10 mei. de autorit naar Soestdijk op 30 april, het uitstapje per bus naar Giethoorn op 15 mei. het be zoek aan Gent en Brugge op 2de pink sterdag en de driedaagse excursie naar de Wereldtentoonstelling in Brussel op 21. 22 en 23 mei. De voorzitter gaf voorts een opsom ming van de wandeltochten, die in het verschiet liggen. Daarna werd het woord gegeven aan dr. Melchior, die begon met een boeiende beschrijving te geven van de Amazone, de grootste en de machtig ste van alle rivieren. De breedte van deze rivier is daar waar zij de Atlanti sche Oceaan nadert iets meer dan 200 kilometer, aldus dr. Melchior, die over de lengte niet eens sprak. Ook wijdde hij vanzelfsprekend zeer veel aandacht aan de huiveringwekkende schoonheid van de oerwouden langs de Amazone, die over de gehele wereld berucht zijn geworden als de groene hel. Het gebla derte is zo dicht dat nooit een zonne straaltje er tot de bodem kan doordrin gen. De mensen daar. min of meer „ge civiliseerde" Indianen, leven en wonen in de meest erbarmelijke omstandighe den. Meestal lijden zij honger. Zoete vis is het enige „krachtvoer dat de Amazonebewoners in staat stelt hun ellendig leven te rekken. Het door dr. Melchior beschreven gebied is te recht het zorgenkind van de Brazi liaanse regering en de Unesco. Om dui delijk uit te laten komen hoe groot de afstanden in het Amazonegebied wel zijn vertelde spreker, dat er gemiddeld één huis op de vierkante kilometer staat. Het bisdom waarover mgr. De Lange de scepter zwaait is twaalf maal zo groot als geheel Nederland! Dr. Melchior, die vier maanden de gast is geweest van de missie in deze Zuidamerikaanse streek, sprak achter eenvolgens nog over de slechte woning toestanden. voorzover althans van wo ningen gesproken kan worden, over zijn praktijk als arts. over het leven, van de woudlopers en over de kindersterfte (75 Zijn lezing werd met grote aandacht gevolgd en liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Na de pauze werd een filmpje over het Amazonegebied ge draaid. De avond was georganiseerd in samenwerking met „Het Boekhuis". Echtpaar B. Ouwerkerfc op 6 mei halve eeuw getrouwd Vandaag zijn voor de vijftigste maal de bruidsdagen ingegaan van de heer B. Ouwerkerk en mevrouw C. Ouwerkerk— van Iterson. die op 6 mei a.s. hun gou den huwelijksfeest zullen vieren. De 74- jarige bruid en de 72-jarige bruidegom zijn volbloed Leidenaars, zij zyn gebo ren en getogen in de Sleutelstad. Mevr. Ouwerkerk is zelfs in dezelfde straat geboren, waar zy nu nog woont: 2de Looierstraat 51. In hun kleine huisje, dat zy al 48 jaar bewonen, slyten zjj hun levensavond, geheel op elkaar aan gewezen. want de bruid is al vele jaren aan haar stoel gekluisterd, zodat haar man alles moet doen. Deze heeft, na in verschillende baantjes werkzaam te zyn geweest, vijftien jaar als fabrieksstoker zijn brood verdiend. In 1940 kwam daar een einde aan en tot zijn pensioenge rechtigde leeftijd bleef hij daarna in de werkverschaffing. Het werd als een uit komst gezien, toen hij in 1951 kon gaan genieten van zijn ouderdomsuitkering, want zyn echtgenote was in de loop der jaren steeds hulpbehoevender geworden. Het zal hun op hun vijftigste huwelijks verjaardag niet aan belangstelling ont breken. Als alleen maar de vier kinde ren. de 22 kleinkinderen en de 6 achter kleinkinderen op bezoek komen, is het al een hele drukte in het kleine huisje. Emmabloemcollectie A.S. ZATERDAG IN LEIDEN Zaterdag wordt in Leiden de Emma- bloem collecte gehouden ten bate van de tb.c.-bestrijding. Het is een gTote dag voor hen, die deze jaarlijks terugkeren de actie een warm hart toedragen. Het lijden aan en de sterfte door t b.c. mogen, dank zij moderne geneesmidde len en methoden, sterk verminderd zijn. overwonnen is deze ziekte allerminst. We moeten diligent blyven! Juist in deze tijd. waarin door bestedingsbeper king de financiële bijdragen van over heidswege beperkt moeten worden, wil len we een dringend beroep doen op het particulier initiatief! Draagt allen iets by door een klein bedrag te schenken voor onze patiënten Stel de collectanten, die zo enthousiast hun tijd willen geven, niet teleur! Collectanten, die wy nog dringend nodig hebben, kunnen zich vrijdag tas sen 7 pn 8 uur en zaterdag de gehele d"~ op Steenschuur 6 J. DE BRUYNE. Voorzitter der Ver. tot Bestrijding der T.B.C. Op Den Burcht begon weer de St.-Jorisdag Evenals overal in Nederland, waren ook in Leiden vanochtend de welpen, verkenners en voortrekkers vroeg uit de veren. De katholieken onder hen zelfs zeer vroeg, want zij begonnen de tra ditionele St. Joriadag met het bijwonen van de H. Mis. Om kwart over zeven waren echter allen verzameld op Den Burcht. Enkele honderden volgelingen van Lord Baden Powell stonden stram in de houding, toen de nationale drie kleur werd gehesen. Na een kort woord van de leider van deze bijeenkomst, de katholieke districts commissaris. de heer Buis. werden de welpen- en verkennerswetten opgezegd, gagroep voor de vele jaren, dat hy ver- tekenis van deze dag nog eens extra onderstreept door de katholieke assis tent-districtscommissaris. de heer A. Duindam. De districtscommissaris van de N.P.V., de heer A. Beekes. reikte daarna de gouden Jacobsstaf uit aan hopman J. v .d. Steen van de Waugun- gagroep voor devele Jaren, dat hy ver- diensteiyk werk heeft verricht by het spel van verkennen. De assistent-dis trictscommissaris van de N.P.V., de heer A. Valkenburgh. kon oubaas Th. Heems- bergen het leidersinsigne, de „wood- badge" overhandigen. Even later klonk uit de honderen jeugdige kelen het Wil helmus en behoorde deze altyd weer pakkende bijeenkomst tot het verleden. De leden van het „Nederlandse Pad- vindstersgilde" en „De Nederlandse Pad vinders" zullen vanavond om zeven uur in de Marekerk een dienst bijwonen, die onder leiding staat van loodssehip- per J Vink uit Katwyk aan Zee En zo omstreeks het uur van zonsondereang zullen op verschillende plaatsen v«»or kamDvuren opvlammen tot besluit van de zinrijke viering van de jaariykse St. Jorisdag. UITBREIDING WERKINGSSFEER ONGEVALLEN WET In het algemeen vallen alleen werk nemers in dienst van een onderneming onder de Ongevallenwet, terwijl by K.b. bepaalde groepen werknemers, di-? niet ln dienst van een onderneming zijn on der de werking van de Ongevallenwet zyn gebracht. Met ingang van 1 mei a.s. is aan bo venvermeld K.b. uitbreiding gegeven door eveneens onder de werkingssfeer van de Ongevallenwet te brengen maat schappelijk werkers en werksters, ge- 7insverzorgsters. kraamverzorgsters e.d., die in dienst zijn van maatschappelijke organisaties, alsmede de wegenwachters van de A.N.W B. Onze stadgenote, mej. W M Th Goddyn, behaalde het diploma honden- tnmster. Orpheus Descending" van Tennessee Williams verfilmd In oktober a_s beginnen de opnimen voor de verfilming van Tennessee Wil liams ..Orpheus Descending", het stuk, dat sinds meer daji een jaar op Broad way volle zalen trekt. Williams had voor de hoofdrol in het stuk op Anna Magnani gerekend, die echter door filmverpliohtingen niet op het toneel kon verschynen Zy zal nu wel de hoofdrol in de film -pelen teza men met Anthony Franciosa Sidney Lumet voert de regie.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3