Naar liet einde van de strijd? Thans luchtaanvallen op Boekit Tinggi beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Chefarine „4" Israëlische parlement herdacht tienjarig bestaan Joodse staat Lady Docker mag in het vervolg Binnenkort beslist niet meer aan de Rivièra komen j GAB over aanvraag Met een enkel woord Agenda PRONONCE voor Uw ONDERGOED ft WOENSDAG 23 APRIL 1958 Uit officiële berichten van Djakarta viel gisteravond op te maken, dat de Indonesische regeringstroepen bijna gereed zijn voor een laatste slag tegen de versterkingen van de opstandelingen in West-Sumatra. Het hoofdkwartier van het leger deelde mede, dat de troepen, die vanuit het westen aanvallen, halverwege Boekit Tinggi zijn genaderd. Ook uit het oosten vorderen de regeringstroepen. De woordvoerder van het leger, Pirngadie, deelde mede, dat de luchtlandingstroepen die bij Padang geland waren, zich 25 km. van Boekit Tinggi bevinden met de verovering van Loebik Aloeng. Hij zei, dat dit zeer strategische punt zonder gevecht werd genomen. Commando's veroverden Tand- joeng Gadang in het berggebied. De strijdkrachten deï opstandelingen bevinden zich thans in een dubbele nijp tang, waardoor hun alle mogelijkheden tot terugtrekking en bevoorrading zijn afgesneden. De enige mogelijkheid, die him over blijft, is terugtrekking in het oerwoud, om vandaar uit een guerilla-oorlog te voeren. Doch waarnemers te Singapore menen dat de regeringstroepen de opstandelin gen, na de val van Boekit Tinggi, zou den kunnen uithongeren. Luchtaanvallen Radio-Boekit Tinggi heeft gisteravond gemeld, dat vliegtuigen van de Indo nesische luchtmacht aanvallen hebben gedaan op Boekit Tinggi en twee an dere plaatsen, die in handen van de opstandelingen zijn. De bommenwerpers vielen in twee gol ven Boekit Tinggi aan. Het doel was de markt, waar de mensen inkopen aan het doen waren, aldus de radio. Er werd geen melding gemaakt van slachtoffers. Gereed voor de vlucht? Volgens door het centrale leger ont vangen inlichtingen, zouden de leiders van de opstand op Sumatra zich ge reed maken aan boord van een amfi bievliegtuig vanaf het Singkarak-meer 80 km ten noorden van Padang het gebied van Boekit Tinggi te verlaten. Een woordvoerder van de luchtmacht in Djakarta deelde mede, dat Solok door bommenwerpers van de centrale regering is gebombardeerd. Gemeend wordt, dat de stellingen der opstandelingen werden verwoest. Op Celebes hebben de regeringstroe pen hun opmars voortgezet en het plaatsje Poelewi. 60 km ten zuiden van Paloe bezet. De legerwoord voerder in Djakarta deelde nog mede. dat de opstandelingen op Noord-Celebes onder commando staan van luitenant-kolonel Daniel Somba. Te Singapore meent men dat de uit Djakarta afkomstige berichten, volgens welke de opstandelingen op Sumatra hun hoofdstad van Boekit Tinggi naar Batoe Sangkar, in het oerwoud, hebben overgebracht, er op duiden, dat de bur geroorlog in Indonesië in feite afgelopen Radio-Boekit Tinggi heeft gisteravond niet de gebruikelijke uitzending van be richten in morse-tekens gegeven. Men is te Singapore niet verrast door het besluit der opstandelingen, om Boe kit Tinggi te ontruimen, daar men dit reeds had afgeleid uit het vertrek, nu drie dagen geleden, van de buitenlandse journalisten ter plaatse. Hatta in de regering? De belangstelling van waarnemers te Singapore richt zich thans op Djakarta, waar. naar wij vernemen, belangrijke politieke beslissingen zullen vallen. Zij hebben de indruk dat president Soekamo thans tot een compromis met de heer Hatta zou kunnen komen, omdat hij bewezen heeft de toestand in Indonesië meester te zijn. En Hatta. die het vertrouwen geniet der Sumatranen en wiens persoon in de afgelopen twee dagen het middel punt is geweest van grote betogingen te Djakarta, zou volgens hen deel kun nen nemen aan een regering onder Soekamo, omdat hij, ten tiide van de strijd op Sumatra, een ..diplomatiek stilzwijgen" heeft bewaard. advertentie Rebellie op Cuba schijnt meer en meer te verlopen In Cuba wint de mening veld, dat de actie van Fidel Castro zal uitlopen op een echec. Het staat thans wel vast, dat de grote meerderheid van het Cubaanse volk niet is ingegaan op de oproepen der revolutionairen. Op het gehele eiland heerst thans rust, zodanig, dat het leger geen communiqués meer uitgeeft over het optreden tegen de rebellen. De be volking heeft in de eerste plaats geen gehoor gegeven aan de oproep tot een algemene staking en voorts is het de op standelingen niet gelukt om, in weerwil van overvallen en sabotage, het binnen halen van de suikeroogst te verhinderen. Zij hebben, volgens officiële en officieu ze mededelingen in Havana, slechts on geveer 100.000 ton suikerriet kunnen ver branden van de oogst, die in totaal dit jaar 5',2 miljoen ton bedraagt. Ook de schade, toegebracht aan de tabaks- of koffie-aanplantingen. was onbetekenend. Waarnemers zijn van mening, dat de pogingen van Fidel Castro om de na tionale economie in de war te sturen, volkomen zijn mislukt. Zij verwachten dat hij of naar het buitenland zal vluch ten. of zal ingaan op het voorstel, tot een compromis te komen. Een oproep, door de vice-president van Cuba, dr. Ra fael Guas Inclan, tot de rebellen ge richt om af te zien van het gebruiken van geweld, zou de inleiding tot een uit nodiging aan de rebellen kunnen zijn om tot onderhandelingen te komen. Kroesjtsjef hield weer een van zijn bekende toespraken De Sovjetrussische partijleider en pre mier Kroesjtsjef heeft, maandag tijdens een ontvangst van de Poolse ambassade te Moskou een beroep gedaan op liet gehele communistische blok verenigd te blijven en als één man naar het commu nisme te marcheren. Hij ging hier ver der op in. maar veranderde plotseling van onderwerp. In zijn toespraak van een kwartier sprak hij nog over allerlei zaken, zoals de geheime politie en de joodse kwestie in de Sovjet-Unie. Koningin-moeder Elisabeth van Bel gië. die onlangs de Sovjet-Unie heeft bezocht, had aan president Worosjilof gevraagd of er iets bijzonders was aan het joodse vraagstuk in de Sovjet-Unie. Wijzend op de Israëlische ambassadeur Avidar zei Kroesjtsjef: „Hij is benieuwd wat ik zal zeggen". ..Worosjilof", zo ver volgde Kroesjtsjef. „zei tegen Koningin moeder Elisabeth dat het als een bijzon dere kwestie beschouwd zou kunnen worden omdat zijn vrouw een joodse is. In de stilte die volgde merkte Kroesjt sjef op. dat de helft van de leden van het presidium van de Russische commu nistische partij joodse vrouwen heeft Eensklaps zijn vinger uitstekend naar de Amerikaanse ambassadeur Llewellyn Thompson, zei Kroesjtsjef: „De Chinezen zijn zeer kundig in de heropvoeding van kapitalistische elementen wij zullen U ook heropvoeden". Terwijl Thompson glimlachend naar de grond staarde ging Kroesjtsjef verder: „Pas op, meneer Thompson, wij zitten U op de hielen. Wij willen ook meer melk. vlees en boter en wij zullen het winnen." Kroesjtsjef zei, dat sommige aanwezi ge ambassadeurs op het communisme willen spuwen. „Maar laat ons niet zien wie het verst kan spugen, zoals kamelen in een kooi." Koesjtsjef waarschuwde de Polen, dat er altijd ..duivels uit het Westen" zyn geweest. ..Maar laten wij geen nieuwe duivels oproepen. Ons doel is het. so cialism e". Hij besloot met een dronk op „broe derschap, op de leider van het Poolse volk en van de Poolse arbeiderspartij: kameraad Gomoelka. Bij pijn, griep ol „landerig" gevoel zorgt een enkel labiel dat U weer mei plezier Uw werk kunt doent Kapitein Leegsma is oververmoeid Naar de Legervoorlichtingsdienst me dedeelt is kapitein Leegsma gisteravond wegens oververmoeidheid in de Ursula- kliniek te Wassenaar in klinische ob servatie opgenomen. Kapitein Leegsma heeft indertijd een rapport willen uit brengen over zijns inziens onjuiste toe standen in het „Sennelager" in West- Duitsland en heeft onlangs een klacht ingediend tegen generaal Hasselman wegens smaad. In Den Haag 27453 woningzoekenden (Van onze Haagse redactie) Het aantal geregistreerde woningaan- vragen in Den Haag bedroeg op 1 april j.l. 27.453, zo delen B. en W. in een nota aan de leden van de gemeenteraad mee. Sedert 1 oktober 1957, toen het 28.722 bedroeg, verminderde dit aantal gelei delijk. Op 1 januari stonden er nog 27.925 woningzoekenden ingeschreven, zodat in het eerste kwartaal van dit jaar bijna 500 aanvragers konden wor den afgeschreven. Vijfduizend dapperen gaven leven voor vervulling van eeuwenoude Joodse wens alle verstrooiing toch één volk bleven, verbonden door geloof, cultuur en taal. „En dit wonder vond zijn bekroning in het ontstaan, in onze dagen, van de staat Israël, gekocht met de levens van meer dan vijfduizend onzer dapperen", verklaarde hij (bij deze passage werden de lichten in de parlementszaal ge dempt) De „Knesset", de Israëlische volksver tegenwoordiging, heeft gisteren in een plechtige zitting het feit herdacht, dat Israël, de moderne joodse staat, tien jaar geleden in het leven werd geroe pen. hetgeen gepaard ging met een „be vrijdingsoorlog", waarin meer dan vijf duizend Israëliërs hun leven gaven voor de vervulling van de eeuwenoude joodse wens: het bezit van een eigen vaderland. De Israëlische premier David Ben Goe- rion, die vroeger en ook nu het roer van het sohip van staat in handen ihad en heeft, sprak tot de volfcsvertegenwoor- digers over het „wonder", dat maakte dat de joden, vanaf de dagen van het Oude Testament, tot n-u toe. ondanks Vijf verstekelingen op de „Willem Ruys" Aan boord van de „Willem Ruys" die drie dagen geleden uit Tandjong Priok naar Nederland is vertrokken, zijn vijf verstekelingen ontdekt. De verstekelingen drie Ambone zen en twee Nederlanders hadden weinig moeite aan boord te komen toen in Tandjong Priok meer dan 1000 passa giers embarkeerden. Een der Nederlanders is van Chinese afkomst en houder van de titel veder- gewichtbokskampioen van Indonesië, Ong Ah Kwen. Hij had gehoopt in Sin gapore aan land te kunnen gaan om er in de ring te treden, maar de immi gratie-dienst van Singapore weigerde toestemming te verlenen. Een anciere verstekeling, een Am bonees heeft in het Indonesische leger gediend. Alle vijf verstekelingen reizen thans mee naar Nederland. DAVID BEN GOERION Ben Goerion zei onder meer: „Het was een bittere ironie der geschiedenis dat Groot-Brittannië, het eerste land dat het historische verband erkende tussen het joodse volk en het land Israël, wei gerde het besluit der Verenigde Naties uit te voeren, dat voorzag in de stichting van een joodse staat". Ben Goerion gaf een opsomming van de verrichtingen van Israël in de eerste tien jaren van zijn bestaan, doch hij gaf speciale aandacht aan het „mislukken van ons streven, om vrede met onze Arabische buurstaten te sluiten". Na verscheuren van Monaco's vlag ontslag stewardessen Prinselijk paar staarde geschenken terug Lady Docker mag niet meer aan de Rivièra komen Deze agressieve echtgenote van een Brits industrieel en miljonair, die reeds zo dikwijls het middelpunt van een of andere rel is geweestheeft zich nu de gramschap van het prinsdom Monaco op de hals gehaald. For meel is haar aangezegd, dat zij in het prinsdom niet meer welkom is. En daar Frankrijk zich aan de bepalingen van een in 1918 met Monaco geslo ten verdrag zal houden, is ook de Franse Rivièra voor haar tot verboden gebied verklaard. „Onverdraaglijk" Prins Rainier en Prinses Graeia heb ben de gesehenken teruggestuurd, die Sir Bernard en Lady Docker hun ter gelegenheid van de doop van-Prins Al- bert hebben gezonden. Volgens een woordvoerder van het paleis te Monte Carlo is dit gebeurd „naar aanleiding van incidenten, waarbij Ladv Docker en de vlag van Monaco waren betrokken". Lady Docker heeft toegegeven, dat zij een papieren vlag van het vorstendom heeft verscheurd, omdat zij woedend was over het feit. dat haar negentien jarige zoon Lance niet voor de doop plechtigheid was uitgenodigd. Voorts zou zij via de geluidsinstallatie van een nachtclub beledigende opmerkingen over Monaco hebben gemaakt. „Wij hadden Lance naar de feestelijkheden in Mon te Carlo meegenomen als cadeau voor zijn 19de verjaardag en het was bijzon der onaangenaam, dat hij niet naar de receptie kon. Wij kwamen met geschen ken en namen een suite in het Hotel de Paris. Maar toen mijn man probeerde een uitnodiging voor Lance te krijgen, wilde niemand aandacht aan hem beste den. Ik ben ervan overtuigd, dat dit al les gebeurd is door de stommiteit van paleisfunctionarissen" Sir Bernard Docker, die ook de schuld schoof op de paleisfunctionarisen. heeft nog geprobeerd olie op de golven te gooien door te verklaren, dat het niet de bedoeling was geweest de vlag van Monaco te beledigen. Het heeft niet ge holpen. Een formeel uitwijzingsbevel werd uitgevaardigd. De Franse regering heeft ook het ver zoek van het prinsdom Monaco om Lady Nora Docker uit de Franse Rivièra te weren ingewilligd. Volgens een in 1918 gesloten verdrag moet iemand, die het prinsdom niet mag betreden van de gehele Franse Rivièra geweerd worden. De Fransen kunnen hiervan alleen een juridische uitzondering maken, doch zullen dit - volgens een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken - niet doen. Deze maatregel heeft Lady Docker zwaar getroffen. De Rivièra is haar geliefd vakantieoord. „Onverdraaglijk", zo zei zij: „Ik moet de atmosfeer van de Cote d'Azur heb ben om te kunnen leven". Op het ogen blik verblijven Ladv Docker en baar zoon nog in Cannes. Sir Bernard Docker bevindt zieh reeds in Londen. Naar wij vernemen zal de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Amsterdam nog voor het einde van deze maand een beslissing nemen in zake de aanvraag van de directie van de KLM om vergunning te verlenen voor het ontslag van de stewardessen van de maatschappij, die de leeftijd van 35 jaar hebben bereikt. Eind fe bruari heeft de KLIM dit verzoek om ontslagvergunning aangevraagd. De 21 stewardessen, die hierbij be trokken zijn. werden inmiddels door het G A B. gehoord, evenals de vertegen woordigers van de directie van de maat schappij. en voorts de leden van een commissie van drie uit de vereniging van KLM-stewardessen. Dezer dagen zullen enkele adviseurs van de directeur van het G.A.B ook wel vertrouwens mannen genoemd en onder wie zich ook vertegenwoordigers uit werkgevers- en werknemerskringen bevinden, zich met deze kwestie bezighouden, waarna zij hun advies aan de directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau zullen uitbren gen. die daarna een beslissing neemt. Geen van de 21 stewardessen, die on der deze regeling in 1958 zouden vallen, hebben in februari een schrijven van de KLM-directie. waarin zij zich akkoord met laatstbedoelde regeling zouden ver klaren. getekend. Dat is de reden ge weest, waarom de directie van de KLM toentertijd het verzoek om vergunning voor ontslag bij het Gewestelijk Arbeids bureau heeft ingediend. Vallen voor dit jaar 21 dames onder a it besluit van de 35-jnrige leeftijd, voor 1959 zouden 11 stewardessen die leeftijd hebben bereikt en in de beide daarop volgende jaren telkenmale vijf. „Er stellen zich geleidelijk meer schepen voor adoptie door scholen be schikbaar. Gedurende het afgelopen Jaar kwamen 38 nieuwe adopties tot stand. En er komen nog regelmatig aanvragen bin nen. Op 1 Januari j.l. bedroeg het aantal geadopteerde schepen 277. verdeeld over middelbare scholen, uloscholen, lagere scholen, kweekscholen, nijverheidsscholen en JeugdgroepenAldus deelt de Stich ting Nederlandse Vereniging tot Adoptie van Schepen (NEVAS) in haar Jaarver slag over 1957 mee. In Honselersdijk-Naaldwijk zal de minister van Landbouw. Visserij en Voed selvoorziening lr. A. Vondeling, op 29 juli 's morgens tien uur de tiende Westlandse handelstentoonstelling openen, waarvoor grote belangstelling blijkt te bestaan. BIJ K b. ls voor. de zittingsperiode van de Sociaal Economische Raad. ein digende 31 maart 1960, tot voorzitter van die raad wederom benoemd prof. mr. F. de Vries te Amsterdam. De minister van Zaken Overzee heeft aan de voorzitters van de Tweede Kamer en van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal in een brief medegedeeld) dat in de Jaren 1955. 1956 en 1957 in totaal 21 Ne derlanders uit de Ned. Antillen zijn ge zet. Van deze 21 Nederlanders waren 12 afkomstig uit Nederland en 9 uit Suri name. Naar wij van de zijde van de Scan dinavische luchtvaartmaatschappij ver nemen zal met ingang van 3 mei de fre quentie van de lijn tussen Kopenhagen en Djakarta vla Dusseldorp. Wenen. Rome Karachi en Bangkok tot tweemael per week worden verhoogd. - Ter gelegenheid van het 250-jarlg bestaan van de Angllkaanse Kerk (St. Mary's Church) te Rotterdam Is er gis termorgen ln het gebouw van The Mis sions to Seamen (het Engelse Zeemans huls) dat aan het kerkgebouw grenst, een receptie gehouden. De receptie was druk bezocht. BUITENLAND In het communistische Noord-Viet- BINNENLAND nam z'Jn zeventien intellectuelen aange houden als gevolg van hun verzet tegen de regering Dit meldt het blad „Toe Do", dat ln nauw contact met de Zuldvletna- mese regering staat. Onder de aangehou denen bevinden zich Van Cao, de compo nist van het Noordvietnamese volkslied, Phan Choi, dde een satirisch artikel tegen de communistische party heeft geschre ven. en Dao DoeJ Anh. een geleerde die indertijd ook door de Fransen gevangen ls gezet. Een overbelaste motorbarkas ls dins dag bij Lagos ln Nigeria in een storm omgeslagen. Men schat het aantal slacht offers op dertig. Drie Poolse Jongens van twaalf jaar hebben In Wroclaw (Breslau) kans gezien een sterk radio-actieve kobaltbom. zoals die o.a. voor medische doeleinden ge bruikt wordt, uit de landbouw-hogeschool te stelen. Met behulp van geigertellers kon de politie het gevaarlijke toestel weer op sporen. maar de grootste houder met ko balt wordt, nog vermist. Mogelijk hebben de kinderen deze aan een handelaar ln oude metalen verkocht. Twee leden van de Perzische commu nistische Toedeh-partij hebben dinsdag ochtend hun leven voor een vuurpeloton gelaten. Zij waren veroordeeld wegens „spionage, verraad en het vermoorden van collega's, die uit de partij waren getre den". Twee leden van de partij, die even eens ter dood waren veroordeeld, hebben gratie gekregen. I De Voogd van John. de tten-Jarlge I zoon van Johnny Stompanato, die begin april werd doodgestoken ln de woning van de filmster Lana Turner, heeft een eis tot schadevergoeding voor een bedrag van 750 000 dollar ingediend tegen dê 1 filmeter en haar voormalige echtgenoot Stephen Crane. Volgens de eis zijn Crane en Lana Turner schromelijk tekort ge- I schoten bij het geven van leiding aan hun veertienjarige dochter Cheryl, die Stom panato doodgestoken heeft toen deze haar moeder bedreigde. De Nederlandse pianist John Blot heeft de tweede prijs (f 1500.gewon nen ln het, Alfredo Casella internationale pianoforte concours, dat dinsdag ln Na pels is geëindigd. Volgens statistische gegevens van de Wereldgezondheidsorganisatie neemt het sterftepercentage aan longkanker ln de ontwikkeldste landen sterk toe. Ook het aantal sterfgevallen aan hart en lever wordt groter. Infectie- en parasitaire ziek ten nemen af. Zestien Canadese gezinnen, die ln het gebied Wood Buffalo Park op een 720 km. ten noorden van Edmonton woonden, zijn spoorloos verdwenen sedert de Vredesrlvier bulten haar oevers trad en plaatselijke overstromingen veroor zaakte. De zigeunerkoningin Mimi Rossetto ligt stervende ln een tent in het zigeu nerkamp te Lendinara in de omgeving van de Noorditallaanse stad Rovigo. Zij is maandagavond uit het ziekenhuis naar de tent overgebracht. De oudsten van haar vollk hebben haar dinsdagochtend bezocht om te trachten haar laatste wil te vernemen Het ls niet bekend welk resultaat dit onderhoud heeft gehad. Zij zou de be schikking hebben over een schat aan edele metalen en edelstenen, die echter vooreen deel het eigendom van haar stam zijn. De Londense vervoersautoriteiten hebben de eis van het personeel van de ondergrondse voor een loonsverhoging van tien procent en de instelling van een werkweek van veertig uur, verworpen. Het gaat om 18.000 loontrekkenden. Verwacht wordt, dat de vakbond de kwestie nu aan een hof van arbitrage zal voorelggen. De Zweedse film- en t.v.-actrice Mal Zetterling ls vandaag getrouwd met de Britse schrijver David Hughes A feeling in the air"). Mai's naam was twee Jaar lang genoemd in verband met die van de Amerikaanse filmacteur Tyrone Power, maar zij heeft blijkbaar de voorkeur ge- geven aan de opkomende Britse schrijver. I Het eerste huwelijk van Mal liep ln 1953 I uit op een echtscheiding. De twee kin deren uit dat huwelijk (12 en 10 Jaar) waren vandaag aanwezig. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Leger des Hellskwartler. 18.15 Spectrum v. h. chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 R.V.U.: Drie den kers over de diepte van de menselijke ziel, door prof. dr. C. A. van Peursen. Eerste lezing: Heraclitus. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Kerksonates. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Israëlische composities. (20.5521.15 Het culturele le ven in Israël, caus.). 21.50 Filmbeschou wing. 22.00 Meisjeskoor. 22.20 Pianorecital. 22.40 Sport. 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportultsl. 23.40—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Act. 18.55 Voor de kind. 19.05 Ne- derl. Bond van Hotel-, Café- en Restau rant-Personeel bestaat 60 jaar. reportage. VPRO: 19.25 V. d. jeugd. VARA: 19.55 Nws. 20.00 Sport. 21.45 Weense muz. 22.30 Tus sen mens en nevelvlek, caus. 22.45 Hot- vlool en gitaar. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.5024.00 Socialistisch nws. ln Es peranto. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.0017.45 Voor de kinderen. AVRO: 20.30 Luipaard op schoot. 21.00 23.00 „Spoken", TV-spel. VOOR DONDERDAG 24 APRIL Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.38 Dansmuz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws 13.20 Sopr. en piano. 13.40 Lich te muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Metropole-ork. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. 17.55 De koorzang onder de loep. NCRV: 18.15 Israëlische muz. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportultsl. 23.2024.00 Gram. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 v.d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Twee plano's. 11.45 Van de hak op de tak, caus 12.00 Lichte muz. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Plano- spel. 12.50 Uit het Bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.20 Mil. kapel. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en plano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Gram. 15.45 Voordr. 16.00 Gram. 16.30 Amus. muz. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Orgelspel. AVRO; 18.00 Nws. 18.15 Amus. muz. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kind. 19.05 V/ie opent de kluis? 20.00 Nws. 20.05 Pianorecital. 20.50 De oude man en de zee. hoorspel. 22.00 Planorecital, (verv.) 22.30 Act. 22.40 Gram. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.2524.00 Dlscotarla. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.15 Gastenboek. 20.25 Vlagver toon. 20.45 Reportage. 21.15 De hoed voor U en mij. 21.45 Epiloog. Proces moordaanslag Soekamo maandag a.s. Maandag a.s. zal in Djakarta het proces beginnen tegen vier mannen, wien medeplichtigheid ten laste is ge legd aan de moordaanslag op Soe kamo. De vier mannen Tasrif H. Roesain, Saadon Mohammed, Joe- soef Ismail en Moh. Tasrim Aboebkar zouden handgranaten geworpen hebben. President Soekarno zal een schrifte lijke verklaring naar de zitting zenden, waarin hij zijn lezing geeft van de ge beurtenissen op 30 november vorig jaar. 65 andere verdachten, wien eveneens samenzwering ten laste is gelegd, zullen op een later tijdstip berecht worden. WOENSDAG Den Burcht (grote zaal). Filmavond Alg. Ziekenfonds „Leids Onderling Zieken fonds". Spr. C. J. van Lienden. 7.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ned Bond „Het Mobllisatiekruis." Lezing over de visserij in Zuidoost Azië. 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 11a: Broederschap van oud-padvinders Kring Rynland. 8.15 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. .Litterls Sacrum". „Bonaventura". 8 uur nam. De Kleine Burcht. Ledenvergadering Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. I uur nam. Den Burcht (grote zaal). Feestmiddag Actie Klndermunt. 2 uur nam. Leven-daal 1Huish. voorlichting. Le zing „Wat ls wonen?" 9i uur voorm. Marekerk: Padvindersdienet St. Joris- dag. 7 uur nam. Prediker: Spreker dr. J. C. Hooijkaas van Den Haag. 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht (grote zaal). Filmavond Alg. Ziekenfonds „Leids Onderling Zieken fonds". Spr. H. J. van Gelder. 7.30 u. nam. Zomerzorg. Forum Kynologenver. „Rijn land". 8 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. .Litterls Sacrum" „Bonaventura". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Abonnements concert Residentieorkest o.l.v. W. van Ot- terloo. Violist Rlcardo Odnoposoff. 8 uur nam. Harmonie: Ned. Ver. Expoge. Filmavond over Oostenrijk. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. voor Veilig Verkeer. Uitreiking diploma's aan bromfietsers. 8 uur nam VRIJDAG Haarlemmerstraat 145: Receptie mevr. C. de GrootVan Egmond t.g.v. gouden Jubileum. 56 uur nam. Prediker: Feestelijke Jaarverg. Chr. Me- taalbedrijfsbond. 8 uur nam. Café Aniba: Ledenvergadering. Tulnlers- en Bloemistenver. „D.E.V.". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Lezing P. van 't Zelfde over Italië, land der liefde". 8 uur nam. Schouwburg. Operettes Muziekschool MIJ voor Toonkunst. 7.30 uur nam. Hotel „Central". Aandeelhoudersverga dering N.V. Leldsche Bouwvereniging. 4.30 uur nam. Stadhuis (trouwzaal): Jeugdparlement. Spr. S. Menken. 7J uur nam. Leiderdorp. Gebouw Eikenlaan: N.C.V.B. Spr. mevr. ScherpblerSam6om. i 8 uur nam. 1 Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Orkestconc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Meded. 13.15 Amus. muz. 14.00 Voor de scholen. 15.00 Amus. muz. 15 45 Kritieken. 16.30 Gram. 16.45 Caus. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport. 18.45 Sopr. en piano. 19.00 Concertork, 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21,15 Caus. 21.45 Gevar. muz. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws, 23.06—23.11 Koersen. Engeland. BBC Light Progr. 1500 en 247 m. Orgelspel. 12.30 Nws. en v. d. arb. 13.00 Pianospel. 13.15 Amus. muz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15 00 Sport. 15.20 Amus. muz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Amus. muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's Dagboek. 16.45 Theater- en filmmuz. 17.30 Nws. en gevar. muz. 18.00 Lichte muz. (Om 18.30 Nws.). 18.45 Hoor spel. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengym. 20.00 Licht progr. 20.30 Nws en brlevenbeantw. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.00 Twintig vra gen. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.15 Lich te muz. (Om 23.30 Nws.). 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Omr. ork. 13.00 Nws. 13.15 Opera- conc. 16.00 Symf. ork. 16.30 Cellorecital. 17.00 Nws. 17.50 Gram. 19.00 Nws. 19.35 Symf. ork. en sol. 20.05 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.00 Amus. muz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.101.00 Kerk- muz. Frankryk 3. (Nat. Progr.) 280 en 235 nt. 12.00 Nws. 12.05 Gram. 14.05 Kamer muz. 16.40 Idem. 17.10 Gram. 17.15 Orgel conc. 20.05 Ork. conc. 23.10 Moderne muz. 23.52—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12 34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Fran se les. 14 45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Volksmuz. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kind. 18.15 Gram. 18.30 Voor de 60ld. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Voordr. 20.10 Gram. 20.20 Missie-montage. 20.50 Harp- recital. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Intern, Radio Universiteit. 22.30 Orgel conc. 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 14.30 Belgische muz. 1530 Gram. 16.05 Dans muz. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 21.00 Gram. 21.30 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.10 Orgelmuz. 22.55 Nws. ZATERDAG Volkehuls: Roppe nth e aiter .Harlekijn'* n en ae J Jan Klaassen nam. de draak". 2| en 4 uur Zaal Maria Gljzensteeg: Feestavond „De Vriendenkring". 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sa crum". Bonaventura". 8 uur nam. Vliet 8: Forum Ver. van Gerepatrleer- den. 8 uur nam. Halte Posthof: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Cllngendaal. 1.56 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Eenjarig be staan Jongerengroep Ned. Relsver. 8 uur nam. St. Antonlus Olubhuis: Toneel ver. ,.Ona Toneel" speelt „Het huls aan het meer". 8 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur Fotografen Ver. 8 uur nam. Hotel Centraal: Chr. Hlst. Jongeren groep. Spr. H. Kikkert over radio- en tele visie. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jeugdconcerfc My voor Toonkunst. R'dam Phllharmc- nisch Concert. 2 uur nam. Gulden Vlies: Forumavond WD over middenstandsvraagstukken. 8 uur nam. Titus Brandsmastraat 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7£ uur nam. DINSDAG DoelentoazerneConcer.t Sleuteltjes. Werkrnans Wilskracht en Koksschoolkoor. 8 uur nam. Rapenburg 59: Ledenverg. Vlro. Spr. prof. <±r. W. Brand over het wereldbevol kingsvraagstuk. 8 uur nam. Stadhuis: Vergadering van de Raad van bestuur Industrieschap de Grote Polder. 2.30 uur nam. In den vergulden Turk: Ledenverg. Chr. Hist. Vrouwengroep. Spr. D. v.d. Kwaak. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing prof. dr. H. Brunsting over: „Het ora kel van Delphi". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. BIOSCOPEN Casino: „Gejaagd door de wind". 14 Jaae. Dagelijks 2 en 7.30 uur. Luxor: „Sissi, keizerin en moeder". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Slachtoffers van het trottoir" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 um Zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Lido: „De slavin van Pointe du Loup* 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uut. Rex: „De held van Benghazi", 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon- Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt tot zaterdagmorgen 26 april 8 uur waargenomen te Leiden door: Apo theek van Drlesum, Mare 110, tel. 20406 en te Oegstgeest door: Apotheek Oegst- geest, Wilhelmlnapark 8. tel. 26274. By geen gehoor bfl Ciw halsarts of specialist bel op dokterstelefoon 22222. Advertentie LEIDEN OEGSTGEEST Breestraat 65 Geversstraat 41 Telefoon 21800 Telefoon 23917 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) V 60 23 G S 6 1 Helsinki sneeuw O 4 1 1 Stockholm licht bew. n 2 0 0 Oslo geh. bew. ozo 2 5 0 Kopenhagen zwaar bew. no 5 2 0.2 Aberdeen zwaar bew. z 6 10 0 Londen zwaar bew. ozo 6 4 0 Amsterdam licht bew. windstil 2 0 Brussel half bew. no 1 3 0 Luxemburg onbewolkt no 4 2 0 Parys licht bew. n 3 4 1 Bordeaux zwaar bew. nnw 3 10 0 Grenoble zwaar bew. nw 6 9 0 Nice zwaar bew. nw 2 12 0 Berlijn geh. bew. nno 4 3 9 Frankfort onbewolkt no 2 1 0 München half bew. ono 2 2 11 Garmdsch P. regen windstil 2 14 Zürich zwaar bew. no 3 6 1 Genève geh. bew. no 7 0 Locarno regen ono 3 10 12 Wenen geh. bew. nw 6 5 1 Innsbruck geh. bew. windstil 4 10 Rome geh. bew. nno 6 12 0 Ajacclo regen o 3 10 0.1 Madrid half bew. windstil 9 0 Mallorca zwaar bew. wnw 4 6 0 Algiers zwaar bew. w 5 14

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2