Er is geen sprake van wanbeheer Peek&Cloppenburg Rode Kruis wil de kinderogen openen voor noden van medemens Belgische pers keert zich tegen te hoge prijzen op de Expo 97ste jaargang Dinsdag 22 april 1958 Derde blad no. 29422 Voorzitter Pensioenraad (Van onze parlementaire redactie) In de Eerste Kamer is twee weken geleden vernietigende kritiek geleverd op de „wanorde" in de administratie van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Met deze kritiek heeft men een ambtenaar met 45 dienstjaren, de 64-jarige voor zitter van de pensioenraad, de heer A. J. P. Koster, aan het eind van een eervolle carrière, die hij begon als klerk, uiteraard op zijn hart getrapt. En omdat er meer schuilt achter de kritiek, die was gebaseerd op het rapport van de uit drie per sonen bestaande wetenschappelijke balanscommissie, heeft de heer Koster behoefte gevoeld aan de pers nadere inlichtingen te verstrekken, waarbij hij tot de con clusie kwam: „Er is geen sprake van een wantoestand bij de administratie van de pensioenraad. Integendeel, dank zij veel hoofdbrekens en doorzettingsvermogen behoort deze administratie tot de beste overheidsadministraties in den lande". Het tekort is een kwestie van sane ring van het fonds, waaromtrent bin nen het half jaar een wetsontwerp zal worden ingediend. De blaam op de administratie is een aparte zaak. Daarin schijnt een persoonlijk element, de onenigheid tussen de heer Koster en de wiskundig adviseur van de Pen sioenraad, de voornaamste rol te spe len. Het muisje zal nog wel een staartje hebben. Persoonlijke achtergrond Men dient te weten, dat in de weten schappelijke balanscommissie, die de vernietigende kritiek rapporteerde aan de minister van Binnenlandse Zaken, ook zitting had de wiskundige adviseur van de Pensioenraad, een ambtenaar dus van die raad, die de enige was in die commissie met administratief in zicht in de organisatie van de Pensioen raad. Omdat althans twee leden van de balanscommissie geen deskundigen wa ren op het gebied van de pensioenwet geving en omdat deze materie voor bui tenstaanders wel zeer ingewikkeld en ontoegankelijk is, heeft de Pensioenraad, nog voor de commissie met haar werk zaamheden begon, zich bereid verklaard ingeval de commissie op moeilijkheden mocht stuiten, deze met haar te be spreken. Op deze uitnodiging is de commissie niet ingegaan, vertelde de heer Kos ter. Het rapport is by de minister ingediend zonder overleg met de voor zitter van de Pensioenraad en achter zijn rug om. Daarbij kan worden op gemerkt, dat de wiskundig adviseur jarenlang alle mogelijkheden heeft gehad eventuele bezwaren ten aanzien van de administratie in overleg met de Pensioenraad te bespreken. Blaam ep personeel De heer Koster heeft zich ook geroe pen gevoeld zich te verweren, omdat de beschuldigingen ook grievend zijn voor het personeel (600 mannen en vrouwen) en omdat het van belang is, dat ver trouwen wordt gesteld in de Pensioen raad, die uitkeringen doet aan 120.000 gepensioneerden en de zorg heeft voor ruim 400.000 actieve deelgerechtigden in het fonds. De Pensioenraad ziet in 1958 bijna 1800 miljoen gulden door zijn handen gaan en beheert een vermogen van bijna 2800 miljoen gulden. De administratie van de Pensioen raad is na de oorlog opgezet in overleg met een particulier accountantsbureau. Er is dagelijkse controle van de cen trale accountantsdienst van het Depar tement van Financiën. Teneinde een goede onderlinge gedachtenwisseling en goede voorlichting te verkrijgen, heeft de Pensioenraad na de oorlog een com missie in het leven geroepen, genaamd de commissie voor organisatie en effi ciency, waarvan sedert 1953, kort na zijn indiensttreding bij de Pensioenraad, de wlsKuncflg adviseur voorzitter werd. Duitse auto-produktie boekt nieuwe rekords (Van onze correspondent ln West-Duitsland) Terwijl ln Amerika de auto-produktie zienderogen terugvalt, kan West-Duits land met een zekere trots op nieuwe records in deze produktie wijzen. Voor het eerst na de oorlog werden namelijk in de periode januariapril (de eerste drie maanden van dit jaar) 373.231 auto's gefabriceerd. Dit komt neer op een dagelijkse produktie van 5.650 auto's, hetgeen een vermeerdering van meer dan 25 procent betekent vergeleken met dezelfde periode in 1957. Men meerrt. dart; dit resultaat van grote betekenis is voor de Westduitse conjunctuur. Gaat het de auto-industrieën goed, dan gaat het vele kleinere bedrijven ook goed. Het zwaartepunt van de Westduitse auto-industrie ligt bij de produktie van personenwagens. Bijzonder groot is de produktie-toeneming bij de zeer kleine wagens. De produktie van grote wagens daarentegen teruggelopen. Advertentie Van Nelle bestellen I Doorberekening van slechts 10 miljoen Bij werkclassificatie in landbouw De landbouw zal bij het Invoeren van een werkclassificatie hoogstens f. 10 miljoen in de prijzen van zijn produk- ten mogen doorberekenen. Het Landbouweconomisch Instituut berekende eertijds, dat het volledig doorberekenen ener werkclassificatie in de landbouw een verhoging van de totale loonsom met f. 32 miljoen zou betekenen. Later werd duidelijk, dat een rekenfout was gemaakt van plm. 12 miljoen gulden. Naar verluidt, zou de regering het plan hebben gehad om op basis van het oude cijfer doorbereke ning van f. 16 miljoen toe te staan, het geen dan ook tot uitdrukking in de garantieprijzen zou moeten komen. De op de berekening aangebrachte correctie van het L.E.I. zou betekenen, dat de vergunning tot doorberekenen met de helft dezer correctie is verlaagd. Het bedrag van f. 10 miljoen betekent dus, dat in een systeem van werkclas sificatie deze niet geheel, doch slechts voor ongeveer de helft in de land- bouwlonen tot uitdrukking kan ko men. Ingewikkeld Voortdurend ls in zeer belangrijke mate aandacht geschonken aan de ad ministratieve organisatie. Maar deze administratie is moeilijk omdat de pen sioenwetgeving van de overheid uiterst ingewikkeld is. Men kan niet vlot per soneel aannemen om bij opeenhoping van werk by te blijven, omdat een amb tenaar zeker vijf jaren nodig heeft om met de pensioenwet van 1922 en de vele daarop gevolgde wijzigingen, te kunnen werken. Door de vele salariswyzigingen (waaronder vele met een terugwer kende kracht van soms twee of drie jaar) is er veel vertraging ontstaan by gemeenten, provincies, waterschap pen, onderwijsinstanties enz., met het inzenden van veranderingen in de ambtelijke gegevens. Dankzij enorme prestaties, ook in overwerk, heeft het personeel met grote persoonlijke offers, bijzondere resultaten verkregen. Daar om wenst de heer Koster als voorzit ter van de Pensioenraad de uitge deelde „klappen" niet te accepteren. Sanering nodig Het tekort van 4100 miljoen gulden in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds is een actuarieel tekort, een theoretische berekening van de te verwachten finan ciële verplichtingen tegenover de pre mie-inkomsten. Dat tekort is voorname lijk een gevolg van de devaluaties en de daarmede gepaard gaande stijging van prijzen en lonen en dus pensioenen. Geen enkele ambtenaar maakt zich ech ter bezorgd over de uitbetaling van zijn pensioen. Het Rijk is daarvoor garant. En als eerste belang heeft de Pensioen raad steeds gesteld, dat voor alles de ge pensioneerden op het juiste tijdstip en op de juiste wijze in het bezit kwamen van de uitkering, waarop zij recht kon den doen gelden. Van Nelle bestellen Brand in „De Gooise Boer" Zeer gro+e waterschade (Speciale berichtgeving) Een paar ongeblikken nadat een pas serende bromfietser kleine vlammetjes meende te zien spelen langs de nok van hotel „De Gooise Boer", te Bussum, en een alarm in het restaurant, sloegen gis teren de loeiende vlammen al uit het rieten dak. De wind wakkerde het vuur aan, dat zich steeds sneller over de brandbare dakbedekking verspreidde. Enkele ogenblikken later was het hele hotel en de omgeving in een donkere wolk van verstikkende rook gehuld. Het gebouw leek een brandende fakkel. De brandweer rukte na het alarm meteen uit en met vijf slangen spoot men water in het vuur. Een ladderwagen werd bij de hand gehouden. Een half uur later had men de brand wel zo in bedwang, dat aangenomen mocht wor- den.dat de beneden-verdieping gespaard zou blijven voor de vlammen. De schade, aangebracht door het overvloedige wa ter, is zeer groot De benedenverdieping was enkele weken geleden heropend, nadat zij grondig was gemoderniseerd Omrtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Wel weet men dat de brand is uitgebroken op onge veer de plaats, waar de stenen schoor steen door het rieten dak geleid wordt. Negenduizend bronnen boekjes voor opvoeders (Speciale berichtgeving) Het huidige onrustige wereldbeeld doet de noodzaak voelen, dat reeds de op voeding en het onderwijs der kinderen gericht moet zijn op het aankweken van een onderlinge behulpzaamheid en een verlangen om vreedzaam naast en met elkaar te leven. De adviescommissie van het hoofdbe stuur van het Ned. Roode Kruis voor het Jeugd Rode Kruis heeft vandaag met de verzending van 9000 exemplaren van een eerste bronnenboekje een nieuw experiment gelanceerd, dat er toe zal moeten bijdragen het kind wakker te schudden voor de problemen van zyn hulpbehoevende medemens. Aanleiding tot deze actie waren de in cidentele bijdragen van schoolgaande kinderen en leden der jeugdorganisaties in het verleden aan de vredestaken van het Rode Kruis (zoals hulp aan blin den, de gevluchte Hongaren etc.). In dit eerste bronnenboekje. dat bestemd is voor leerkrachten van het lager-, voort gezet lager- en nijverheidsonderwijs, en voor jeugdleiders en kweekscholen, wordt bijvoorbeeld de bloedtransfusie en het donorschap behandeld. In het volgende (ieder jaar zullen er twee in deze serie verschijnen) bespreekt men de eerste Advertentie Van Nelle bestellen Jaarverslag Hoogovens- Breedband 50 miljoen voor investeringen (Speciale berichtgeving) De gematigde, om niet te zeggen: voorzichtige houding van directie der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. in IJmuiden zowel als van de N.V. Breedband, voortkomend: uit de alge mene economische toestand, maar deels weersprokei} door de over het algemeen zonnige orderportefeuilles, in het zo juist voor publikatie g :reedgekomen jaarverslag der beide ondernemingen duidelijk merkbaar, niet alleen in de cyfers, maar ook uit recente mededelin gen over een inperking van de perso neelspolitiek. Dit wil echter bepaald niet zeggen, dat de beide ondernemingen, die zo sterk hun stempel drukken op de IJmond en op de Nederlandse economie, hun nieuwe bouwplannen en hun ex pansiedrang wezenlijk hebben laten af remmen door de ietwat ondoorzichtige conjunctuur van dit moment. Niet minder dan 50 miljoen zal er in de komende twee jaar uit eigen mid delen ter beschikking moeten komen voor uitbreidingen op grote schaal. Ook voor de Hoogovens is de ontspan- nir- op de arbeidsmarkt merkbaar ge worden. waardoor aan „de misstand der zwarte lonen een einde kwam". De beperking der bestedingen heeft bepaalde moeilijkheden opgeroepen, die zich voor sommige industrieën in de afzetsector manifesteren. Voor Hoogovens is dat echter nog niet het geval, met uitzondering van de gieteryen. hulpverlening, waarbij o.m. belangstel ling wordt gevraagd voor de eerste hulp posten van de ANWB en de arbeid van het hospitaal-kerkschip „De Hoop" Achterin de boekjes bevinden zich di dactische suggesties voor de opvoeders om de in het werkje behandelde stof aan de kinderen duidelijk te maken. Op deze wijze hoopt men de idealen van de vredestaken van het Rode Kruis en in 't algemeen de doelstellingen van onze be schaving via onderwijs en jeugdbewe ging mee te delen aan 't kind, zodat het thans in zyn eigen levenssfeer deze richtlijnen in de praktijk kan verwezen lijken en later, volwassen geworden, be grip zal kunnen opbrengen voor de pro blemen, waarvoor de mensheid van nu en van morgen zich geplaatst ziet. Het Jeugd Rode Kruis financiert de uitgave van deze bronnenboek jes. De adviescommissie, die onder voorzitter schap staat van de heer G. van Doorn, gemeentelijk inspecteur van het onder wijs te Rotterdam, en waarin de vier onderwijzersorganisaties met hun peda gogische centra en de Nederlandse Jeugdgemeenschap zijn vertegenwoor digd, is bovendien met de Stichting Ne derlandse Onderwysfilm in een verge vorderd stadium van onderhandelen wat betreft de produktie van een school- film. Onze bevolking Het aantal inwoners van Nederland bedroeg volgens opgave van het Cen traal Bureau van de Statistiek op 1 maart 1958 11.126.505. Het aantal huwe lijken bedroeg in de eerste 2 maanden van dit jaar 10.781 (v.j. 11.378). Het aantal levendgeborenen bedroeg 38.418 (v.j. 36.983) en het aantal overledenen 16.153 (v.j. 14.122). Voorts bedroeg het aantal immigran ten in de eerste 2 maanden van dit jaar 17.490 tegen 7.131 in de eerste 2 maan den van 1957. Deze aanzienlijke stijging houdt verband met de sterk toegenomen repatriëring van Nederlanders uit Indo nesië. Anderzijds is het aantal emigran ten aanzienlyk gedaald, n.l. van 13.103 in de eerste 2 maanden van 1957 tot 8.455 in de eerste 2 maanden van 1958. Terwijl de kale takken nog aan de winter doen denken, brengen de narcissen de lente ook in het hartje van Amsterdam, het Leidseplein. Groots NAVO-vliegfeest op 45ste verjaardag van de Koninklijke Luchtmacht (Van onze correspondent) De Koninkiyke Luchtmacht bestaat op 1 juli 1958 vyf-en-veertig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum zal op zaterdag 6 juli op de vliegbasis Soester- berg een groots NAVO-vliegfeest wor den gehouden, terwyi twee dagen later eveneens op Soesterberg een speciale luchtmacht-tentoonstelling zal worden geopend. Met uitzondering van Luxem burg en IJsland, die geen luchtmacht bezitten, zullen alle NAVO-landen een bijdrage leveren tot deze machtige vlieg- show, waar men naast de nieuwste aan winsten ook vliegtuigjes uit vroeger dagen zal kunnen aantreffen. Het wordt een schouwspel van techniek en macht, van vloeiende ïynen en snelheid. Advertentie Van Nelle bestellen Snuffel eens op zolder Toen de Amerkaanse mevr. Maizie Christine Eady (39 jaar en gescheiden) uit Sarnia in Ontario in een verloren uurtje op haar zolder snuffelde, vond zij twee papieren die haar belangstelling opwekten. Het bleken royalty-certifica ten van de Imperial Oil te zijn. Haai inmiddels overleden vader had die pa pieren in 1938 op haar naam overge schreven en ze hebben daarna op zoldej gelegen. De certificaten van mevr. Ead vertegenwoordigen 45 gewone en 167 pre ferente aandelen, waarvan de gezamen lijke waarde momenteel op 18 miljoen dollar wordt geschat. Advertentie Van Nelle bestellen I Hier en daar excessen, maar men moet bet ook weer niet gaan overdrijven Maximum-prijzen (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische pers is een campagne be gonnen tegen de overdreven prijzen op de Expo. Het zyn voornamelijk de Vlaamse kranten, die de restaurateurs en de autoriteiten van de Wereldten toonstelling waarschuwen, dat het be- Advertentie Van Nelle bestellen 1 NIEUWE UITGAVEN. Het eigenwyze leeuwtje; Van een ko nijntje en eën el; De jam van Mevrouw Fluweel; Een feest bij de konijnen; Vlekje, het kleine kalf; Van een kip en een koekoek. Deze kinderboeken, geïllustreerd met alleraardigste tekeningen, verschenen ln de Rinkelbel-Reeks bij Uitg. Foreholte, Voorhout. Bij dezelfde uitgever verschenen even eens: Chansons de l'age d'or, geïll. door Slmone Baudion. De guitenstreken van Kwik en Flupke, 8e reeks. Kuifje ln Amerika, ln de serie De avon turen van Kuifje. Napels, stad vol gevallen engelen, door Wim. Allngs Jr. Uitg. Hot Wereldvenster. Baarn. By de Uitgeverij C. A, J. van Dlshoeck te Bussum verscheen ln opdracht van het hoofdbestuur der Orde van Vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden „Vrijmetselarij", een populaire tweede uitgave van hr' geni Ord< iet ln maart 1957 ter gele- nheid van het 200-jarig bestaan der -1e verschenen Jubileumboek. Bij de Uitgevery „Het Wereldvenster" te Baarn ls onder auspiciën van de Am- eterdamsche Vrouwelijke Studentenver eniging verschenen „Het Student", be vattende bijdragen van prof. dr. A. D. Leeman, Hella S. Haasse, An Rutgers van der LoeffBasenau, een oud-patiënt van het Ned. Studenitenlaboratorlum. H. Tichel werk. Plet Paaltjens, en anderen. J. E. Scheepens schreef een voorwoord voor dit rijkelijk geïllustreerde boekje; waarvan de opbpengst gedeelteiyk toevalt aan het Universitaire Asylfonds. Rake klappen in Hengelo Zeven gewonden bij een gevecht tussen twee woonwagenfamilies Aanval met klewangsbajonetten en messen Gisteravond laat is in het woonwa genkamp even buiten Hengelo (O.) een ernstige vechtpartij tussen een familie, bewoners van het woonwagenkamp in Borne en bewoners van het kamp te Hengelo ontbrand, waarbij tenminste zeven mensen zijn gewond. Na zich eerst de nodige moed te hebben ingedronken, arriveerden tien leden van de familie uit Borne in Hengelo, gewapend met klewangs, knipscharen, broodmessen, drietanden, bajonetten en andere slag- Advertentie Van Nelle bestellen Ook het rode Oost-Europa lijdt van de depressie (Van onze Weense correspondent) De autarkie (zelfvoorziening) van het communistische blok blijkt een sprookje to zijn: Hongarije en Tsjecho-Slowakije zijn de eerste landen achter het yzerer. gordijn, die de nadelige gevolgen onder vinden van de economische depressie in het Westen. Dit geldt voornameiyk voor de uitvoer van Hongaarse machines, waarvan de produktiekosten te hoog zijn geworden Bovendien maakt men zich zorgen over de betalingscondities en de verlenging .an kredieten over drie tot vijf maan- 'en. die door de kopers uit het Westen •vorden geëist. Ofschoon de uitvoer van Isjecho-Slowakije naar het Westen slechts een derde van de gezamenlijke export uitmaakt, begint men ook daar de gevolgen der depressie te ondervin den, aldus het blad „Prace". en steekwapens. Zij gingen tot de aan val over. De Hengeloërs verweerden zich uit alle macht. Er ontstond een gevecht, waarbij het bloed rijkelijk vloeide. Vóór de politie op volle sterkte zich in de stryd kwam mengen vielen er reeds zeven gewonden, vyf gasten uit Borne [waren op dat moment reeds gevlucht. Waarheen is niet bekend, evenmin de lichamelijke toestand waarin zy ver keerden. Op het slagveld zelf had het Rode Kruis overigens al werk genoeg. Twee bejaarde aanvallers bleken ernstig ge wond. een van hen zelfs levensgevaar- lyk. Hij had ernstige hoofdwonden. Zyn metgezel had een gebroken arm, een hoofdwonde en snywonden in de han den. Enkele aangevallenen liepen st:ck- wonden in de rug, borst of zy op. Een vrouw uit het kamp te Hengelo verloor het eerste lid van haar duim, haar man raakte het grootste deel van een vinger kwijt. Alle zeven gewonden wei-den naar het R.-K. Ziekenhuis in Hengelo overgebracht, twee moesten worden opgenomen. De politie heeft een dubbele wacht by het kamp geplaatst. De achtergrond van de vete is het feit. dat de familie uit Borne het gezag van het kamphoofd te Hengelo niet wilde erkennen en daarom onlangs naar Borne werd verbannen. In beide landen verwacht men een scherpere concurrentie en dus 'n gevaar voor de uitvoer, wanneer de gemeen schappelijke Europese markt een feit wordt. Ook voor het communistische blok is de wereld klein geworden. De een kan zonder de andere niet leven! zoek wel eens lelyk zou kunnen tegen vallen, wanneer men de Expo gaat be schouwen als een onderneming, die in de loop van zes maanden zijn schaapjes op het droge wil brengen. Twee bij de ope ningsplechtigheid van 17 april genodigde parlementsleden. aldus schrijven de kranten, schrokken geweldig, toen zij by de afrekening in het restaurant „Ober- baiern" 75 franken of bijna zes gulden moesten betalen voor een zware stenen pot (één liter) zuiver bier. Een halve li ter bier kost 40 franken of drie gulden, 't blond bier werd tegen 35 franken be rekend, de fooi niet inbegrepen. Dat is overdreven, aldus de bladen, ook al krijgt men onder het eten of drinken muziek te horen. Bij de officiële ope ning van het Zwitserse chalet werden aan de journalisten lysten met matige prijzen getoond, maar bij een bezoek aan datzelfde restaurant een dag later waren de prijslijsten overgeplakt. Haast alle tarieven waren een flink stuk om hoog gegaan. In „Vrolijk België", een dorp met ty pisch oud-Belgische huizen uit de mid deleeuwen, dat door de brouwers werd opgericht, zyn de pintjes bier klein en duur. Een pannekoek, zo dun als papier, kost er 15 franken. Wij hebben eens berekend, hoeveel een bezoeker kwyt raakt, wanneer hy een minimum aan attracties wil meemaken. In de eerste plaats betaalt hij een en treegeld van 30 franken. Daarna kan hij gebruik maken van de zweefbaan, wat 20 franken kost. Een bezoek aan 't Ato- mium de hoogste bol en de andere bollen kost globaal 60 franken. Het treintje kost 15 franken en dat is nog veruit het goedkoopst. Een sandwich kost 12 franken, terwijl in menig klein café koffie met 10 franken moet worden betaald. Het entreegeld voor „Vrolijk België", dat apart moet worden betaald, is 25 franken. Het ziet er naar uit, dat de minister van Economisch Zaken maximum-prij zen zal moeten instellen. In ieder geval zijn de overdreven prijzen nu nog een ernstige handicap voor de Wereldten toonstelling. Hierover naar hun mening gevraagd, zeiden ons enkele woordvoer ders van de tentoonstelling, dat er onder de 70 restaurants op het terrein, een meerderheid van eethuisjes te vinden is, waar men voor 25 fr. of f4.00 een goed verzorgde en volledige maaltijd kan krij gen. Zó vreselijk moet men de zaak in de pers nu ook niet gaan opschroeven. Men kan b.v. in de paviljoens der grote landen voor f3.f4.eten. en in het luxueuze restaurant van het Atomium voor f21.Zelfs het traditionele Be'- g.'sche zakje „friten" ontbreekt niet. Op de Expo levert een van de kraamp jes patates frites voor 5 franken of 38 ct. Dighenis (Cyprus) dreigt met algemeen offensief De leider van de Grieks-Cypriotische verzetsbeweging Eoka, Dighenis, heeft gisteren in pamfletten met een alge meen offensief gedreigd, indien de Britse regering niet spoedig maatregelen neemt om het probleem-Cyprus op te lossen. De Eoka heeft een jaar geleden haar gewapende actie gestaakt om de kansen op een regeling te vergroten, maar in de afgelopen weken organiseerde zy een sabotageeampagne, gericht tegen Britse eigendommen. Ook riep zy tot een boycot van Britse goederen op. Dighenis verklaart thans, dat het eventuele nieuwe offensief zeer groot zal zyn en dat de Eoka met nog groter kracht dan tevoren zal stryden. Hij noemde geen tydslimiet voor de afloop van zyn ultimatum. Advertentie Van Nelle bestellen LANDGOED „IJSSELVLIEDT" VOOR GEREPATRIEERDEN Het landgoed „IJsselvliedt" te Wezep van nu wylen baron van Limburg Stl- rum. gouverneur van het voormalige Ned. Indie is door de familie als woon oord voor uit Indonesië gerepatrieerde oudere dames aan het Ryk ter bes hik king gesteld. Midden mei zal het landgoed, dat om geven is door uitgestrekte bossen worden geopend en zullen 40 dames uit Indone sië van boven de 50 jaar hier een tehui» kunnen vinden.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5