Slimme Jef Laliaye won eerste rit van strijd om nationale wegtitel Nieuwe formule beinvloedde de koers zeer duidelijk DUBBELVIER VAN DE VLIET STOOF" OVER DE AMSTEL Elftal van Curasao arriveerde zaterdag in ons land MAANDAG 21 APRIL 1958 Ontknoping kwam in eindsprint Jef Lahaye is zondagmiddag winnaar geworden van de eerste rit om het Nederlandse wielerkam pioenschap op de weg voor professionals en onaf- hankelijken. De slimme Limburger triomfeerde in een wilde eindsprint tussen vijf renners, die enkele honderden meters voor de finish was ingezet door Michel Stolker de meest domine rende coureur op het slopende Cauberg-parkoers doch zonder voldoende sprintcapaciteiten om De „nieuwe formule", volgens welke de nationale titel dit jaar wordt betwist, heeft de 162 kilometer lange koers duidelijk beïnvloed. Het feit, dat de titel niet „direct" op het spel stond, was merkbaar: de prikkel ontbrak, de uitlooppogingen waren minder heftig en de prominenten hielden elkaar angstvallig in het oog tydens de rit langs tienduizenden toeschouwers, die op deze eerste werkelijke zomerse dag Valkenburg uit haar rust hadden opgeschrikt. Alleen Wout Wagt- mans mocht in de eerste fase een grapje uithalen. Nauwelijks waren vijf kilometers afgelegd of de spichtige Brabander sprong weg. Hij kreeg vijftien seconden voorsprong, twintig seconden en tenslotte een halve minuut. Toen had hjj kennelijk genoeg geparadeerd en liet hU zich tevreden terugvallen op een groepje van zes renners (met o.a. Piet de Jong, Kersten en Smits), dat de jacht op hem had ingezet. De rust was daarna spoedig hersteld. WIELRENNEN Rik van Looy wint ook Parijs-Brussel zijn voortreffelijk werk in de kopgroep met een zege te bekronen. Stolker eindigde als derde, achter de verrassend goed rijdende Jan de Roo en voor Toni Bergmans en Jaap Kersten. Bijna een halve minuut later arriveerde de eerste groep van het peloton, dat zich in de laatste van de 18 ron den elk van negen kilometer in twee delen had gesplitst. reikte hij als eerste de top van de Cauberg met Jaap Kersten, Willy Gramser, Jef Lahaye, Piet Maas, Peter Post, Toni Bergmans, Piet Damen en Jan de Roo in zijn spoor. En de voor sprong groeide, zelfs nadat Damen, Maas. Gramser en Peter Post In de zestiende klim het contact hadden verloren en tenslotte door de hoofd macht waren ingehaald. Jan Nolten deed in de voorlaatste ronde nog een dappere poging om het verschil weg te werken, maar de Lim burger met het peleton op zijn hielen kon het niet bolwerken. En met de verijdeling van Nolten's tegenaanval, waarschijnlijk toch reeds te laat ingezet, was de strijd beslist: de winnaar zat in de kopgroep van vijf. De ontknoping kwam dus in de eind sprint. Jan de Roo had duidelijk het meest vertrouwen in de sprintkwalitei ten van Bergmans, sprong naar diens wiel, en maakte daarmee een kapitale fout. Want Lahaye had het spel door zien. spurtte vol-uit en maakte daarmee herstel voor De Roo, die razendsnel moest afremmen en opnieuw aanzetten, onmogelijk. Piet van den Brekel en Wout Wagtmans behaalden nog belang rijke puntenwinst door zich vlak achter de kopgroep te klasseren. De uitslag luidt: 1. Lahaye (Bunde) 4 uur 11 min. en 10 sec.: 2. De Roo 'Schore) z.t.; 3. Stolker (Zuilen) zt.; 4. Bergmans (Aalst) z.t5. Kersten (Sie- hengewald) z.t6. Piet van de Brekel 'Echt) op 27 sec.; 7. Wout Wagtmans (St.-Willibrord) z.t.: 8. Gerrit, Voorting (Roosendaal) z.t.: 9. Ab Donker (Am sterdam) z.t.; 10. A. van der Sluys (Vlis- singen) z.t.; 11. Piet van Est Fijnaart) z t.; 12. Leo van der Pluym (Made) z.t.; 13. Ehlen (Broek, Sittard) op 37 sec.; 14. J. Vranken 'Eysden) op 43 sec.; 15. Wim van Est (St.-Willibrord) z.t.; 16. P. de Bruyn (Roosendaal) z.t.; 17. Jos Hinsen (Rijckevorsel) z.t.; 18. P Maas. (Pindorp) z.t.; 19. Daame (Lieshout) zt.; 20. Vergoossen (Pey) z.t. RIK VAN LOOY Rik van Looy heeft het in de finish van ParijsBrussel niet op zijn sprintcapaciteiten laten aankomen. Op de laatste ronde van het circuit maakte hij zich los uit het groepje, dat zich voor de eindsprint gereed maakte. Met 7 seconden voorsprong op zjjn landgenoot Cerami en tien seconden vóór Desmedt ging hjj als winnaar over de streep; zjjn zoveelste zege van dit seizoen. De officiële uitslag luidt: 1. Van Looy <B.) 28 km in 7.02.35; 2. Cerami <B.) 7.02.42; 3. Armand Desmedt (B 7.02.45; 4. Fred Debruyne (B.) 7.03.12; 5. Richard van Genechten (B.) 7.03.20; 6. Louison Bobet (Fr.) z.t.; 7. Norbert van Kerckhove (B.) z.t.; 8. Joseph Schils (B.) z.t 9. Alex Close (B.) z.t.; 10. Leon van Daele (B.) 7.03.42; 11. Darrigade (Fr.)12. Germain Deryoke (België) Op het veld van de hockeyclub Arnhem heeft het Nederlands dames B- team een verdiende 20 overwinning op de B-ploeg van Duitsland behaald. De rust gngi met 10 in. Wagtmans kreeg uiteraard navolgers. Schoenmakers waagde alleen een kans, maar kreeg geen steun, ook Adri Voor ting poogde eèn aanval op te bouwen met o.a. Martin van den Borgh, Gelis- sen en de sterke Zeeuw Huissoon, doch had evenmin succes. Het enige resultaat was, dat door de tempoverhogingen en kele renners waren achtergeraakt. Van zelfsprekend de Haagse gebroeders Kui pers, die volgens traditie van de titel strijd een lustige toertocht maakten, echter ook Frans Malm en Thvs Roks, de nationale kampioen in 1955. Jos Hin sen raakte eveneens achter, maar her stelde zich en eindigde tenslotte nog on der de twintig hoogst geklasseerden. De Rotterdammer Jan van Vliet leidde ten slotte na ruim zeventig kilometer de eerste aanval van werkelijke allure in. Tijdens de zevende beklimming van de Cauberg forceerde hij een voorsprong van 11 seconden. Het was niet veel. maar uit een groepje vluchters sprongen Daan de Groot. Bram Heeren en Van der Borst naar hem toe. Het viertal be hield de voorsprong nog lang: ruim 45 kilometer bleef het verschil tussen de vluchters en de hoofdmacht schommelen tussen de twintig en dertig seconden, ondanks pogingen van Gramser, Wuyts. Arie van Wetten en Gijs Pauw om de kleine kloof te overbruggen. De Groot in vorm Het grootste aandeel In de vlucht had vanzelfsprekend Daan de Groot. De lange Amsterdammer was in een uit stekende conditie, „trok" voortdurend fel op kop maar kon tenslotte toch niet voorkomen dat de. hoofdmacht het geringe verschil vrij gemakkelijk weg wiste. Dat geschiedde na ongeveer 130 kilometer op ruim tweederde j van de totale afstand Voor Jan Hijzelendoorn en Nic. Snijders was de j koers toen praktisch reeds afgelopen. Zfl waren iets achter geraakt en zoiets blijft op de grilligste van de Limburg se heuvels niet ongestraft. De hoofdmacht bleef een ronde in een dommel, al was het tempo scherp. Wim van Est, Gerrit Voorting en Jan Nolten hielden hun metgezellen in een stevige greep, door steeds attent in de voorste gelederen te rijden. Vooral „lange Jan" onderscheidde zich. Het was iets zeer verheugends. De Limburger had alle luiheid van zich af- Zo won Jef Lahaye in de eindsprint de eerste wedstrijd van de serie van drie om het nationale kampioen schap op de weg geworpen, maar wenste kennelijk zo vroeg in het seizoen dat voor hem een revanche jaar moet worden geen risi co's te nemen. Bovendien; zijn metge zellen stonden eenvoudig niet toe, dat deze klasserijder een voorsprong zou kunnen nemen. Hoofdmacht verrast Ondanks de waakzaamheid van enkele prominenten werd de hoofdmacht echter toch verrast. In de veertiende afdaling formeerde zich namelijk een kopgroep van negen renners en deze bouwde een beslissende voorsprong op. Michel Stolker „ik moet geld verdie nen want in oktober ga ik trouwen" vergde van dit negental het meeste van zijn krachten. Regelmatig be- Aandewiel en van Duyn in halflinie Nederlands zaterdagelf tal voor ivedstrijd tegen Frankrijk Het Nederlands zaterdagelftal, dat zaterdag a.s. te Zwolle een landenwedstrjjd tegen Frankrijk speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Woudsma (DES). Achter: Van der Vuurst (IJsselmeervogels) en Kriek (Huizen). Midden: Aandewiel (Quick Boys), Van der Schee (Spijkenisse) en Van Duyn (Quick Boys). Voor: Schot (Zwart Wit '28), Nieuwstraten (Zwart Wit '28). Harm van DaJfzen (SC Genemuiden), Kerkdijk (Sparta Enschede) en Henk van Dalfzen (SC Genemuiden). Weinig hoop voor Daviscupploeg Nederlaag tegen Finnen Het resultaat van de tweedaagse oefenwedstrijd tussen de Daviscup- ploegen van Nederland en Finland, 1-5, is voor onze landgenoten niet bepaald hoopvol voor de komende ontmoeting met Duitsland. Alleen Willem Maris en Hans van de Weg hebben in het Lange afstandskampioenschap voor dames De nieuwe formule Het wielerkampioenschap op de weg voor profs en onafhankelijken wordt dit jaar volgens een nieuwe formule betuist. Tot dusverre hield de KNWU slechts één titelstrijd, ditmaal wordt de kampioen aange wezen in drie ritten, die op de Cau berg, het parkoers Berg en Dal na bij Nijmegen en op het circuit van Zandvoort worden gehouden. In iedere rit worden aan de twin tig hoogst geklasseerde renners punten toegekend. Indien In hel eindklassement twee renners een gelijk aantal punten hebben, beslist de (otaaltyd in drie wedstrijden over de volgorde van de plaatsing. V) De wedstrijden om het lange afstandskampioenschap van de Amstel voor dames, die zondagmiddag bij schitterend roeiweer werden gehouden, hebben bewezen, dat het damesroelen duidelijk in een stijgende lijn is. Want zowel bij de achten als by de dubbelvleren sneuvelden de bestaande baanrecords. Vooral de recordverbetering bij de dubbelvleren was opzienbarend. De eerste ploeg van De Vliet roeide zo fantastisch, dat het baanrecord van Nautilus (16 min. 22.8 sec.) met niet minder dan 1 min. 22 sec. verbeterd werd. De Vliet-dames presteerden het zelfs om vlak voor de finish de laatste twee ploegen van de achtendlvisie voorbij te lopen! In die achtendivisle was de ploeg van De Hunze oppermachtig. Met een tijd van 14 min. 52.6 sec. brachten deze meisjes het baanrecord, dat met 15 min 51.7 sec. op hun naam stond, met bijna een minuut omlaag. De uitslagen waren: Achten: 4000 meter: 1. De Hunze 14.52.6 (nieuw baanrecord», 2. Willem 3 15.16.9, 3. De Amstel 15.20.6, 4. Nautilus 15.21.6, 5. De Vliet 15.28.6, 6. Nereus 15.52.1, 7. De Vliet 2 16.05.5, 8. Poseidon 16 13.0, 9. RIC 16.20.4 Dubbelvieren: 4000 meter: 1. De Vliet 15.00.8 (nieuw baanrecord), 2. Nautilus 15.—.0, 3. De Hoop 16 02.1, 4 De Vliet 2 16.49.4. dubbelspel tegen Salo en Nyysonen de eer gered. Verloor Van Dalsum zaterdag van Salo. zondagmiddag werd Piet van Eys den het slachtoffer van de Fin. De Ne derlander maakte in deze partij een on rustige indruk en zijn spel had een on regelmatig karakter. Vooral met de scherpe fore- en backhand drives, die vlak achter het net daalden, had Van Eysden grote moeite. Van Dalsum kon het hoge tempo, dat hem door Nyyssonen werd opgelegd, niet volhouden. Ook de pogingen van onze landgenoot om zijn tegenstander ach terin 'te houden om de gevaarlijke vol leys te ontlopen, lukten slechts zelden. Van Dalsum won weliswaar de derde set, evenals Piet van Eysden, doch in de vierde set ging hij met 6—0 ten onder. In het dubbelspel slaagden Willem Maris en Hans van de Weg erin hun normale spel 'te ontplooien. Zij oefenden grote pressie op de Finnen uit en ook het serveren was nu veel beter. Hier door ontstonden kansen aan het net, waarvan door snel oplopen gebruik werd gemaakt. Met 63 63 zegevierde het tweetal. De uitslagen luiden; Enkelspel eerste dag) Van Dalsum (Ned.) verl. van Salo (Finl.) 8—6, 2—6, 2—6, 3—6; Van Eys den (Ned.) verl. van Nyyssonen (Finl.) 1—6. 6—4, 1—6, 1—6; dubbelspel: W. Maris en Van de Weg (Ned.) verl. van Salo en Nyyssone (Finl.) 2—6, 46. De uitslagen van de tweede dag luiden: Van Eijsden verliest van Salo 57, 16e 63, 06; Van Walsum verliest van Nyyssonen 2—6, 36, 7—5, 06; W. Maris en Van de Weg verslaan Sa-:o en Nyyssonen 63, 63. De dubbelvier van De Vliet pas scert hier de acht van Poseidon in de wedstrijd om het lange af stand skampioen van de Amstel voor dames. Hartelijke begroeting op Schiphol „Wij hebben reeds economen, politici en anderen uit de Nederlandse Antillen hier op Schiphol ontvangen. En nu geldt het sportmensen. Zij allen hebben één doel: het bevorderen van de samenwerking in de gehele wereld en tussen de drie delen van de rijkseenheid in het bijzonder. Ik hoop, dat jullie ook in dit opzicht veel doelpunten zullen maken". Met deze woorden verwelkomde zaterdagmiddag mr. dr. C. Debrot, directeur van het kabinet vari de gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen, na mens de gevolmachtigd minister op de Amsterdamse luchthaven de officials en spelers van het Curagaose elftal. „Het heeft jaren gekost om deze reis voor te bereiden. Jullie zijn van harte welkom in Nederland. Doe geweldig je best om tegen het Nederlands elftal een zo goed mogelijk resultaat te behalen", waren de woorden waarmee de heer L. Brunt, seer.-penningmeester, het gezel schap namens de KNVB begroette. Namens alle spelers bedankte vervol gens aanvoerder Matrona: „wij zullen proberen er het beste van te maken", zo zei hy. Precies om half zes was de super - Constellation „Positon" van de KLM met het voetbal gezelschap neergestreken. Opgewekt na de lange reis kwamen de Curacaoers uit het vliegtuig. Voorop de heer Mordv Maduro, voorzitter van de Curagaose Voetbalbond. En voordat zij in de bus stapten om naar de aankomst hal te rijden, kreeg elk lid van het ge- - as»»! Vierde klassers Zaterdagvoetbal Opnieuw is er gisteren in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal een beslissing gevallen: in 4 A verloor Rouwkoop met 50 van Oegstgeest en dat betekende voor de Voorschotena ren degradatie naar de Afdeling Lei den. In de vierde klasse B begint het er voor Katwjjk en ZVV benauwd uit te zien. Doordat zy beide verloren en RVC bij GVVS won, moeten zij samen de laatste plaats delen. UnicumKatwijk De Katwijkers hebben in deze ontmoeting voor elke duimbreed grond gevochten en een eer volle 10 nederlaag geleden. Unicum nam na een half uur spelen de leiding door linksbuiten Van Putten, maar daarna kwam Katwijk sterk in de aan val. De kansen werden evenwel niet be nut. SpiritZVV Bij de Dammenaren was doelman Goedhart uitstekend op dreef en aan hem was het te danken, dat de nederlaag (52) niet groter is geworden. Spirit leidde bij rust met 20. Kort na de hervatting scoorde Lammers voor ZVV, maar de geringe hoop werd spoedig de bodem ingeslagen, toen Goed hart opnieuw tweemaal naar het net moest en vervolgens te hard spel van Verkade met een penalty bestraft werd: 51. Uit eveneens een strafschop scoorde doelman Goedhart nogmaals tegen: 52. VWSKoudekerk Nadat VWS in het eerste kwartier de leiding had geno men. scoorde Van der Meyden voor Koudekerk de gelijkmaker. Na 30 minu ten nam VWS opnieuw de leiding en toen Koudekerk voor vermeend buiten spel bleef staan werd het 31. Na rust moest VWS meer aandacht aan de defensie besteden. Huug Kok speelde daarin een opvallend goede partij. Kou dekerk scoorde door Van der Meyden (uit een penalty) 3—2 en bleef ook hier na sterker. Men zocht evenwel het doel op de verkeerde plaats en daardoor bleef de winst in Leiden. OegstgeestRouwkoop De rust ging met blanke stand in. Na de hervatting kwamen de Rouwkopers er niet meer aan te pas en nadat Oegstgeest via de handen van een der Rouwkoop-spelers de leiding had genomen, ging het met de Voorschotenaren snel bergafwaarts. Van der Voort, Velo en Jansen (2x) schoten Oegstgeest naar een 50 zege en Rouwkoop tevens als degradant naar de Afdeling Leiden. RCLSemper Altius In een matig gespeelde wedstrijd heeft RCL de pun tjes in Leiderdorp gehouden. De winst was niet geheel en al verdiend, maar doelpunten beslissen nu eenmaal de wedstrijd. In de 8e minuut botsten Bil- stra (RCL) en De Lange (SA) tegen el kaar op en moesten samen het veld rui men. Bij de thuisclub kwam Versteeg en bij de bezoekers Bakkenes de zaak com pleteren. Voor de rust nam RCL door Gerrit Maas in de 41e minuut de leiding. Doelman Pleit liet toen de bal na een corner los en Maas kopte raak: 10. Vlak hierna maakte Bogaards na een pass van Luijk 20. Ook Gijs Maas scoorde nog, maar arbiter Litzenburg zei buitenspel. De tweede helft was nauwelijks be gonnen of Van Groeningen kopte de voorzet van Kennedy fraai achter Van Well: 21. Semper bleef aanvallen, maar benutte de kansen niet. Toorn kreeg éénmaal een fraaie kans om de partijen gelijk te schieten, maar zijn schot ging net naast. RCL stond verder onder zware druk maar het was vooral Van Telgen die de gasten de voet dwars zette. Zo verstreek de tijd met uitval len van RCL zonder dat er in de stand verandering kwam. RCL won deze sportieve strijd met 2—1. Even matig als dit duel was ook de leiding van de heer Litzenburg. Zaterdagvoetbal Uitslagen standen 2e KLASSE R'WH's-Gravenz. SV00 4e KLASSE A VWSKoudekerk 32 De LierDie Haghe 20 OegstgeestRouwkoop 5—0 (Rouwkoop degradeert) ROLSemper Altius 21 Noordwjjk 1932 Die Haghe 2016 3em/p. Alt. 20—29 VWS 19—15 RCL 18—23 DEVJO 19—14 De Lier 1922 Oegstgeest 2014 Koudekerk 2021 Rouwkoop 187 RAS 18—17 4e KLASSE B GWS—RCV 2—5 JAC—TOGR 0—4 HVO—SV '35 5—1 SpiritZW 52 UnicumKatwijk 10 HVO 19—29 Spirit 19—19 TOGR 18—28 Leiden 19—13' Unicum 19—24 ROV 18—10 JAC 18—21 Katwijk 19—9 GWS 18—20 ZW 19—9 SV 95 18—20 Leiden 2 winstpunten in mindering. 4e KLASSE A (WEST 1) Telef onia—-PVW A 3—4 CSOA—Zandv. M3—4 zeischap van de charmante secretaresse van de heer Bruint., mej. Nel Verhagen, een grote bos tulpen als eerste groet van de KNVB. Buiten de aankomsthal wachtten tien tallen Antillianen ongeduldig op het moment, dat hun favorieten zich zou den vertonen. Het werd voor velen een hartelijk weerzien met langdurig handen schud den en met radde tong gevoerde ge sprekken met vrienden en kennissen. Anna de Windt en Lola Garrido, elegan te vertegenwoordigsters van de Antil liaanse studenten in ons land. kregen ternauwernood de gelegenheid om de bloemen te overhandigen, die zij bij zich hadden. DOS-estafettes Derde plaats voor AV Holland Op de Nentyto-sintelbaan te Rotter dam werd gisteren het atletiekbaan seizoen geopend met de bekende Vic toria en DOS-estafettes. Ongetwijfeld is het nu iedereen duidelijk geworden, dat de Leidse Atletiek de laatste jaren met sprongen vooruit is gegaan en dat er momenteel met atleten uit onze Sleutelstad bepaald niet valt te spot ten. De sterke ploeg van A.V. „Holland" bewees dit overduidelijk, want reeds op de openingsdag maakten de Oran jebroeken een tijd op deze 7500 m. lange estafette, die nog nimmer in de Leidse atletickgeschLedenis is gelopen! Zij veroverden hiermee een schitte rende, fel bevochten 3de plaats achter de Trekvogels en Thor!!. De eerste loper, die voor A.V. „Hol land" in de baan kwam was Lambert v. d. Berg (700 m.). Na een minder sterk begin gaf hij als 2de over, achter Thor, aan junior Kees Smit (200 m.) Deze spoot direct fel weg en passeerde reeds na enkele meters zijn tegenstander Hol land dus op de eerste plaats! Voor ie dereen stellig een verrassing. Nu was het de beurt aan Coos van Royen (1600 m.). Al spoedig kreeg hij gezelschap. Natuur lijk wéér van de Roosendalers en alhoe wel hij voor iedere meter vocht, kon de Leidenaar niet verhinderen, dat Thor de leiding weer overnam! Ondanks het feit, dat Trekvogels hierna gevaarlijk dicht naderbij kwam, wist Piet Selier (800 m.). de tweede plaats te behouden. Good-old Joop Fikart (400 m.) verdedig de vervolgens de Holland-kleuren. Al hoewel het toch stralend weer was, deed hij dat met zijn trainingsjack aan! Ge lukkig had dit toén nog geen invloed op de volgorde. Doch daar kwam spoedig verandering in, omdat Eddie Westerhout (1600 m.), pas hersteld van een blessure, zich niet helemaal kon geven. Jammer. Trekvogels nam de 2de plaats over en ook Minerva passeerde de Holland-at leet. Ab Kingma (800 m.). ging vervol gens met grote grijppassen de anderen achterna, en speelde het klaar om aan sluiting te krijgen! De 35-jarige Henk v.d. Vos '1200 m.) kreeg dus de taak Leiden weer aan een derde plaats te helpen. Zowaar, het lukte! De gerou tineerde Carel van Venetiën (400 m.) vergrootte daarna de voorsprong onder enthouiaste toejuichingen van de vele Leidse supporters. Jan van Heek (200 m.)., als laatste lo per, moest tenslotte de derde plaats zien te behouden. Ook dit lukte, U weet het reeds, doch het scheelde slechts enkele meters of Minerva had hem te pakken gehad. Trekvogels had zich inmiddels van Thor ontdaan, zodat de uitslag werd: 1. Trekvogels 19.8,-; 2. Thor 19.9.7; 3 Holland 19.45.3; 4. Metro 19.45.4; 5. Minerva 19.46.4. Bij de dames (10 x 100 m.) werd de uitslag: 1. Holland 2.10.7; 2. Minerva 2.10.9; 3. De Meeuwen 2.14.8. Viset van Cialfo uit Arnhem won de 10 km baanwedstrijd in 31 min. 34.2 sec. Viset bleek al vroeg in een behoorlijke conditie te verkeren en kon niet worden bedreigd door zijn concurrenten, van wie Roovers die eerder op de dag reeds 1600 meter in de DOS-estafette had ge lopen nog de sterkste was. De Roo sendaler werd tweede met 70.8 sec. ach terstand (haast een hele baan). Als der de eindigde Albert van der Linden van WIK uit Wassenaar. De uitslagen luiden: A-klasse: 1. Henk Viset (Cialfo Arnhem) 31.34.2; 2. Wim Roovers (THOR Roosendaal) 32.45; 3. Albert van der Linden (WIK Wasse naar) 33.45: B-klasse: 1. Thomas Stolk (Gouda) 33.18.4. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Narcissenprljs1. Woudduif S (A. S. Tesselaar) (1.32.-); 2. Venus; 3. Wanda van Gonny. Tot.: w. f6,80; pl. f 1,50, 1,50, 1,30; gek. f 2,50; cov. f 6,10. Orocussenprljs1. Sister Bertha N (T. A. v. d. Veen) (1.31.2); 2. Tombola; 3. Ural. Tot.: w. f20,30; pl. f5,40, 2,30, 3,90; gek. f 11,90; cov. f5, Hyacintenprljs (voor amateuirrljders) 1. SOS (J. H. Nleu buurt) (1.27.9); 2. Renl Spencer; 3. Ready Hollandla G. Tot.: w. f7,70; pl. f3,90, 3,40; gek. f42,80; cov. f7 80. Tulpenprijs: 1. The Flying Dutchman (A. S. Tesselaar) (1.28.7); 2. Ronny Zora; 3. U Dlena. Tot.: w. f3,70; pl. f 1,90, 1,70, 3,gek. f 5,50, cov. f 4,60. Keukenhof prijs1. Tensor Gregor (J. Wagenaar Jr.) (1.28.9); 2. Tabor Harves ter D; 3. Torero. Tot.: w: f9,20; pl. f2,40, 1,70, 2.20; gek. 5,90; cov. 3,70. Llnnaeusnofprijs: 1. Simone (A. R. Nottelman) (1.27,-); 2. Spencer Gay's Zoon 3. Rosamunde. Tot.: w. 1.90; pl. f 1,30, 1,50 1,90; gek. f5.10; cov. f4.90. Bollenstreekprijs: 1 Raleigh Harvester (A. S. Tesselaar) (1.26.9); 2. Sally Har vester D: 3. Rla Kitty. Tot.: w. f5.80: pl. t 1.60, 130. 3,60: gek. f6,10; cov. f4,10. Bloemencorsoprys1. Rla Olivier (A. S. Tesselaar) (1.24.5); 2. New Spencer: 3. For ges. Tot.: w. f3,10; pl. fl.50, 2,60, 1,90; gek. f 10,50; cov. f8.60. Kleurfestljnprljs. Rulterdraverij1. Sa- dor B (J. Vóórhaar) (130.3); 2. Sinjeur Hanover; 3. Qui Saint. Tot.: w. f3,40; pl. f 1.30 1.80. 3,30; gek. f 15.—cov. f7,70. Totale omzet f 147.777, Botwinnik -Smvslov De 18e party van de tweekamp om het wereldkampioenschap, waarin Botwinnik met wit speelde, is ln 74 zetten door Botwinnik gewonnen. Deze leidt thans met 11 tegen 7 pnt.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6