KUYPER VERKOPER stofte*1 C90 FLINKE JUFFROUW Fa. ANTON PARMENTIER Occasion UW HUIS FLINKE DIENSTBODE Slörm bij ons Grunnegerlaand Kostelijk spel met tal van leuke vondsten „Dr. Drees draait de zaken om" Kerkelijk L even Ben Goerion bepleit volledige ontwapening in Midden - Oosten automonteurs administrateur Welke flinke jonge vrouw DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN Z PRONONCE vraagt een S prima verkoopster MAANDAG 21 APRIL 1958 Niet. de Störm (storm), zoals in het tekenfilmpje in ons blad van j.l. zater dag werd aangekondigd, woedde 18 april op de feestavond van „Ons Grunneger laand", maar het was een „Slörm", die toen zijn, allerminst stormachtige, en tree bij de Grunnegers maakte, al mag gezegd, dat als gevolg van het optreden van de Slörm, toch wel vele tot lachen en applaus aanleiding gevende toneeltjes ontstonden. De gemaakte versgissing is overigens begrijpelijk, want niet alleen is er slechts één letter verschil tussen beide woorden, maar de uitdrukking „Slörm" is een niet zó gangbare, dat alle Gro ningers zelf ze kennen. Als lachen gezond is - en dat nemen wij gaarne als juist aan - dan hebben allen, die zaterdagavond de opvoering van het blijspel .,De Slörm" van Herman van der Veer bijgewoond hebben, een zeer grote dosis gezondheid opgedaan, hetgeen na zo lange tijd van onaange*- naam weer op zich reeds een gang naar Den Burcht loonde. Er is gelachen, er is schier onbedaar lijk gelachen, zó, dat vele malen het spel moest worden onderbroken. Dit nu lag volstrekt niet alleen aan de geestige scènes in dit stuk, maar ook en niet in geringe mate, aan het sublieme spel, waardoor de kostelijke toneeltjes ten volle tot hun recht kwamen. De toneel afdeling van ons Grunnegerlaand heeft dan ook met dit veel gespeelde stuk een doorslaand succes geoogst. Zwakke plek ken waren er niet. de rollen zaten er goed in en het vlotte speeltempo, dat dit stuk vereist - uitgezonderd dan wan neer de „Slörm" (een sukkeltje) aan het woord was - werd glansrijk bereikt. Er werd goed. heel goed, zonder enige ha pering. gespeeld. De inhoud van het stuk komt op het volgende neer: een alleen wonende weduwe, mevr. Veurdiek, vraagt twee tante-zeggers. die onderling niet ver want zijn, elkaar zelfs niet kennen, hun vakantie bij haar door te brengen. Geen van beiden weet, dat de ander ook ge- inviteerd is. Tante hoopt, dat de jonge lui elkaar aardig zullen vinden en dat het tot een huwelijk zal komen. Zij weet niet. dat haar nichtje Puck al in stilte verloofd is, zij ziet hoog (véél te hoog) op tegen haar geleerde neef Daantje en is blind voor het feit, dat de arme knaap eigenlijk maar een „Slörm" is, d.w.z. een bleke, 'bleue, houterige, verlegen en on beholpen knaap, die praktisch alleen be langstelling heeft voor zijn studie en. zo als de schrijver het zegt, gehuwd is met de filosofie. Puck is samen met haar verloofde Freek (een ingenieur) gereisd en het toeval wil dat Daantje in dezelfde cou pé zat. Daardoor komt het. dat de kof fers van het drietal worden verwisseld, waardoor weer dolle toneeltjes ontstaan ten huize van mevr. Veurdiek. Als Puck tante een cadeautje wil geven kan zij tante wel een pijp en een zakje tabak aanbieden (zij blijkt n.l. de koffer van haar verloofde te hebben), maar haar cadeau is uit Freeks koffer uiteraard niet op te duiken. Als Daantje op zijn beurt een doos bonbons uit „zijn" kof fer zal opdiepen, vindt hij slechts da meskleding (koffer van Puck). Freek, de verloofde van Puck, die van plan is tijdens Puck's vakantie ter plaatse in een hotel te logeren, komt zijn koffer ruilen en wordt door tante ontvangen. Deze, die een nieuwe huis knecht verwacht, neemt zonder meer aan. dat Freek de nieuwe bediende is, geeft hem geen kans dit misverstand op te helderen" en Freek besluit de hem op gedrongen baan van huisknecht te ac cepteren om aldus in de nabijheid van Puck te kunnen zijn en Daantje geen gelegenheid te geven hem bij Puck te verdringen. Een gevaar, dat al gauw blijkt alleen in het brein van Freek te bestaan. Dan is er nog de dienstbode, die sterk meewerkt tot het verkrijgen van grap pige situaties en de majoor (oud-offi cier), die een oogje heeft op mevr. Veur diek. Er ontwikkelen zich kostelijke scènes als bijv. die waarin Puck tracht Daan tje tot een „man" te maken door hem te leren een sigaret te roken, de les van Puck aan Daantje in droogzwemmen, het tafereeltje, waarin de majoor Daan tje een zware sigaar opdringt en de stumper, niet wetende dat het puntje van de sigaar eerst moet worden verwij derd, ten slotte een enorm stuk van de sigaar bijt en dan met het hele stuk si gaar in de mond vraagt of hij dat nu moet inslikken of uitspuwen. Aan het slot worden alle geheimenis sen uit de doeken gedaan en komt er voor velen de door hen gewenste oplos sing: Tante gaat van harte akkoord met de verloving van Puck en Freek en zij kondigt haar aanstaande huwelijk met de majoor aan. Een spel van misverstanden, van ech te gezonde humor ook, dat op zeer ver dienstelijke wijze over het voetlicht werd gebracht. Onze waardering be weegt zich tussen goed en uitstekend. Natuurlijk was er verschil in prestatie, maar allen, zonder uitzondering hebben een steentje bijgedragen tot het geza menlijk succes. Vermelden wij nog, dat de voorzitter bij de opening van de avond een bijzon der woord van welkom richtte tot de burgemeester van Rijnsburg en de be sturen van Friese-, Gelderse en Over ijsselse Vereniging. Het behoeft eigenlijk niet gezegd, dat de Toneel afdeling hartelijk gecompli menteerd werd, waarbij alle medewer kenden een Groninger koek werd aan geboden. Mevr. Holvast, die gelegenheid had gegeven om de repetities in haar huis te houden, werd door haar mede leden hartelijk dank gezegd en met een taart vereerd. Na afloop van het stuk bleef het over grote deel van het publiek nog geruime tijd bijeen, zodat ook het bal zeer ge animeerd was. Al met al is deze laatste feestavond van het.jubileumjaar van „Ons Grun negerlaand" ten zeerste geslaagd. A. R. Partij - Convent In de middagvergadering van het te Utrecht gehouden A.R. Partq- Convent heeft de voorzitter van de A.R. Tweede Kamerfractie, dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, de door prof. Oud gelanceerde stelling dat het in de wereld van vandaag gaat om de antithese tussen liberalisme en socia lisme met klem verworpen. Dit is. volgens dr. Bruins Slot, een tegenstelling tussen karikaturen, tussen de karikatuur van de vrijheid en de karikatuur van het gezag. Bij de libe ralen wordt, aldus de A.R.-fractievoor- zltter, de vrijheid en bij de socialisten het gezag losgemaakt van het gebod Gods. De taak van de christelijke partij is volgens hem van dit uitgangs punt uit politiek te bedrijven en de politieke tegenstellingen te doorzien. Daarnaast dient de christelijke politieke partij .volgens dr. Bruins Slot. de poli tiek te zien als een historische op dracht, waarbij men oog dient te heb ben voor de structuele ontwikkeling van ons land, van Europa en heel de wereld. De politiek, zo zeide spreker, wordt doodgemaakt door het beruchte woord: „onaanvaardbaar". Het Kabinet dient zich te realiseren, dat de politiek in de Kamer hoort en dat het proces van de politieke beleids vorming openbaar moet zijn en dat de kamer daarin heeft mee te spreken. Dr. Bruins Slot noemde voorts de stelling van dr. Drees, dat het tot de grote onzuiverheden in de politiek behoort, dat de andere partijen niet de volle verantwoordelijkheid willen dragen voor het totale regeringsbe leid een door en door onjuiste stel ling. Niet de partijen zijn verantwoor delijk voor het regeringsbeleid, maar het Kabinet is, volgens dr. Bruins Slot verantwoordelijk. Verantwoorde lijk. tegenover de Kamer. Dr. Drees draait, volgens de heer Bruins Slot, de zaak om en maakt de Kamer ver antwoordelijk tegenover het Kabinet. Hij noemde de klacht van dr. Drees niets anders dan de toepassing van het betoog van minister Hofstra in Groningen. Het is de klacht, dat de partijen in de Kamer niet willen dan sen naar de pijpen van het Kabinet. Het is, aldus spreker, de ontkenning van het eigen recht der Kamer tegen over de rechten van het Kabinet. Dit is in beginsel het einde van de parle mentaire democratie, aldus dr. Bruins Slot. Over een samenwerking tussen C.H.U. en A.R.. zei dr. Bruins Slot dat de A.R. Partij hiermee volkomen instemt. De C.H.U. evenwel denkt er anders over. „Daar heerst nog verdeeldheid", aldus dr. Bruins Slot. NED. HERV. KERK Beroepen te Belllngwolde (toez.) A. J. Roodzant te Gasselte. GEREF. KERKEN Bedankt voor 's-Gravenhage-oost (vae. F. E. Hoekstra) W. Griffioen te Nijkerk. GEREF. KERK ON'DERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Blokzijl c.a. H. Smit, kand. te Utrecht. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Ridderkerk J. B. Bel te Krab- bendijke en H. van Gllst te Dirksland, van wie laatstgenoemde is beroepen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 21 april Veemarkt: Aanvoer in totaal 2159. Vette koeien en ossen 1244; varkens 915. Notering: Vette koelen le kw. 300—335, 2e kw. 270—295, 3e kw. 250265; varkens (lev. gew.) 173, 171, 169 per kg. Binnenkort brief aan de leider van grote staat Ben Goerion, de premier van Israël, heeft in een vraaggesprek, dat zondag door de Amerikaanse televisie is uitge zonden, gezegd, stappen te doen naar „volledige ontwapening van alle volken in het Midden-Oosten." Ben Goerion zei. een brief te zullen zenden aan „een leider van een grote staat", waarin gesproken wordt over ontwapening. Hij hoopte, dat deze stap zou leiden tot „uiteindelijke vrede, niet slechts voor ons, maar voor de wereld". In het vraaggesprek, dat dinsdag j.l. werd gevoerd, weidde Ben Goerion niet verder over de kwestie uit. Hij zei even min aan wie hij de brief stuurt. Volgens Ben Goerion is een van de belemmeringen voor de vrede het geloof van vele Arabische leiders, dat zij Israël nog kunnen vernietigen. De vrede zou naar Ben Goerion meende veel dichter bij gebracht kunnen worden als de Verenigde Staten hetzelfde zouden doen ten aanzien van Israël als zij ten op zichte van Turkije hadden gedaan toen het bedreigd werd. Zij zeidén toen. dat een aanval op Turkije een aanval op de V.S. betekende. GEVRAAGD een voor de kiosk Station N.S. te Lelden, in bezit van midden standsdiploma. Brieven: N.V. Algemene Kiosk Onderneming Singel 282, Amsterdam. Deze moderne weefsels staan dit seizoen in het middelpunt der belang stelling, daar zij bijzonder geschikt"zijn voor japonnen, deux-pièces en complets. Gerzon brengt thans een zeer speciale aanbieding in Jacquard-stoffen, die normaal 8.90 kosten in een grote variatie van attractieve dessins *=»n modieuze voorjaarstinten tegen 'n exceptioneel voordelige prijs. Per meter: Cm* zo** mg/r 90 breed uw Modehuis LEIOEN BREESTRAAT 142 V. Wegens uitbreiding gevraagd: (le - 2e en leerling-monteurs (alsmede een voor de werkplaats, liefst met ervaring als zodanig. Aanmelden schriftelijk of mondeling na telefonische afspraak (2545—0 1751) aan MAREL'S Autobedrijf N.V. Rijksstraatweg 336—340 - Wassenaar. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: voor magazijn- en kantoorwerkzaamheden. Algemeen ontwikkeld en kennis van typen en stenogr. strekt tot aanbeveling. IMP. EN OROOTH. KOUSEN EN SOKKEN Langebrug 75 - Leiden Familieberichten ontleend aan andere bladen GEBOREN: Van Dijk-Vermeulen, d. (Schiedam) Nooteboom-Quint, s. (Rijswijk) Bouten-Posthuma, d. (Delft) Geverink-BeUers, s. (Gouda) Lemesle-Caljé, d. (Le Havre, Fr.) Watt-Umbgrove, d. (Owerri, Nigeria) Ouwehand-Van der Windt, d. (Hongkong) Oxenaar-v. d. Griendt, z. (Den Haag) Tromp Meesters- De Bruyn Kops, d. (Warnsveld) GETROUWD: E. J. Vinke en dr. J. W. Herfst (Bloemendaal) Y. Alandt en R. Sloos (Amsterdam) C. A. E. M. van Mierlo en A. Th. M. Romme (Bloemendaal) J. S. Meisenbacher en J. van Stryen (Den Haag) C. de Nijs en D. M. Böhmer (Rotterdam) H. C Oortman Gerlings en M. Heyse (Middelburg) J. H. van Oostendorp en J. Verbrugge (Rotterdam" mr. P. H. J. M. Houben en jkvr. T. M. L. baronesse van Voorst tot Voorst (Tilburg) OVERLEDEN: B. H. Croon, m., 51 j. (Rotterdam) D. C. Alewijnse, m., 64 j. (Middelburg) G. Bar, m. (Den Haag) J. M. Mulder, m., 62 j. (Voorburg) H. Jansen, m., 61 J. (Den Haag) M. Bruins-Molleman, vr., 87 J. (Apeldoorn) Voor: MODERNE BRILLEN ELASTIEKEN KOUSEN (1 en 2 retw) BANDAGES OP DE AALMARKT vanouds het adres: Leverancier voor I.Z.A. en alle Ziekenfondsen. SLIUTKLTJES GEVRAAGD Gevraagd in klein gezin, Geriefelijk huis bewonend, linke hulp voor 4 ochtenden per week. Aanmelden: Mevrouw van Linden. Laan v. Alkemade 6, Oegstgeest. Tel. 24596. Hotel Bel Air, Noordwijk a. ee, tel. 2450. vraagt koffie juffrouw, kamermeisjes, ser veersters. meisjes. Te koop gevr. 2 autobul- tenbanden, maat 600 x 17. P. de Graaf, Donklaan 8, Voorschoten. Gevr. een flink zelfst. «er kend meisje in klein hotel- bedrijf, moet beslist vlug en netjes kunn. werken. Loon f40 p. week met volle kost en verval. Brieven, bur. van dit blad onder no. 615 k. Net persoon vraagt kosthuis Br. bur. v. d. blad no. 3870 k Nette werkster b. z. a. voor enkele middagen en een ochtend ln de week. Blieven bur. van dit blad no. 3869 k. Jonge vrouw zoekt werk. van 9 uur3 uur, 's avonds na 6 uur of ged. de weekeinden. Br. bur. v. d. blad no. 3872 k Ter overname gevraagd een autoped op luchtbanden, moet ln goede staat verkeren. Prins Bemihardlaan 51, Oegst geest. Telef. 25109. Heer, 36 Jaar, zoekt zlt- slaapkamer met volledig pen sion. Weekeinden aanwezig. Br. met voll. lnl. bur. van dit blad onder no 3863 k. Net gez. persoon. 41 J., geh. 1 k. met reeds enig Inkomen, zoekt voor de ochtend nog wat bijverdienste, incasseer- of ander werk. Blieven bur. v. d. blad onder no. 3875 k. Net meisje gevraagd als hulp ln de hulshouding voor enige ochtenden ln de week. Prins, Tulpenstraat 14. Gevraagd leerling-serveer ster, zondags vrij. Vakantie te regelen. Restaurant Bemsen, Breestraat 157. Gevr. flinke liulp 1. d. hulsh. voor dag of d. en n., niet ben. 18 Jaar. Mevr. Meyer. Rljnsburgerweg 51. Lelden. WU betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's, stofzuigers, pick-ups, gram.motoren, elektr. moto ren meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop G. van Vliet. Janvoeseneteeg 34. Meisjes of geh. vrouwen v. d mangel gevraagd, voor hele of halve dagen. Tevens knecht voor aJle voork. wasserijwerk zaamheden. Wasserij „Ancro", Voorstraat 86, Voorschoten. Gevraagd danie.srjjkostuum, plm. mt. 40. Mej. de Graaf, Regentesselaan 1, Oegstgeest. Wegens verhulz. van tegen woordige, een nette werkster of hulsh. hulp gevr., voor j halve dagen. Mevr. Korenhoff. Zeemanlaan 30. Leiden. Nette werkster gevraagd voor de woensdag- en vrijdag ochtend. Mevr. Vasen, Witte Singel 15. Arts. ongeil., zoekt aparte parterre, liefst met garage. Br. bur. v. d. blad no. 617 k. Flinke zelfst. werkster ge vraagd. voor enige hele of hal ve dagen p. w. Liefst boven 25 j. Wyborgstraat 2, Katwijk aan Zee. Net meisje gevraagd voor maandags gehele dag. dins dagsmiddags of v. gehele week. Aanm.: Rljnsburgerweg 108, Lelden. Gevr. nette werkster voor 2 ochtenden per week. v. Iterson Emmalaan 70. Oegstgeest. Tel. 30015. Gevraagd nette Jongen, als hulp op beschuitauto. Leeftijd tot 17 Jaar. Aanmelden bij: Van Spijker, De Goejestraat 20 Leiden. Meisje zoekt werk voor dag en nacht, ln de hulshouding. Brieven: Oude Rijn 7. Lelden. Gitaars, mandolines, pick ups, grammofoonplaten enz. enz. gevraagd, wij geven goe de prijs! Doet Uw voordeel! Muziekhandel W. Grönloh. Burgsteeg 9, Lelden. AANGEBODEN Te koop z.mantel geel. m. 46 swagg., pr. f20, schoenen, grij ze pumps m. 38J, nieuw i 10, grijs mantelpakje m. 44 f 17.50. 3 Öctoberstraat 47. Te koop aangeb. koperen klok, ruim 100 Jaar oud. Te vens damesfiets en een auto, merk Minor 1949, benz. 1 18 T. e. a. b. Levendaal 171. Biedt zich aan een nette werkster, v. g. g. v. f 1.25 p. u. Brieven bur, van dit blad onder no. 3942 k. Damesfiets f24, herenfiets f20, Bit es radio f25, Waldorp stofzuiger. 220 Volt f 18, gitaar polshorloge Phlllshave (nieuw) fototoestel. Janvossensteeg 5. Prima koffers, pracht Em pire mahonie spiegel, grote ovale eiken ultschulftafel. mo derne dressoirs, clubs, divan, kachels, gaaradlators, koffer- sohrijfm., merk Underwood. W F Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. Tel. 23261 Aangeb. zlt-slaapkamertje, c.v. en badkamer, op goede stand te Oegstgeest. Brieven bur. van dit blad no. 3947 k Graszoden en zwarte grond in elke hoeveelheid aangebo den. J.L. Phlllppo, Margriet- straat 5, Leiden. Tel. 26414. Te koop aangeb. Skoda cabriolet, in prima conditie, prijs f450. 's Avonds na 6 u. P. Nlevaart, Morsstraat 55, Leiden. Staal ruige anjermeat te koop aangeb. B. Keizer, Kerk straat 101, Oude-Wetering. Te koop trouwjapon, ge heel van kant. met alles bij behorende. Te bevragen: Oranjegracht 43, tussen 5 en 7 uur. Voorlichting en waarheid moeten samen gaan. Vraagt onze klanten en U schildert met wonderverf. volwaardige synth. lak. Glans en dekking enorm, 1 x verven, prachtig resultaat. Demonstratie Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. Telef. 23123. Erkend schilder. Verschieten l w spulletjes! Balastore zongordijnen. Uw kamer blijft gezellig licht. Zon en warmte houdt U bulten, 40 tot 260 breed, 210 lang, com pleet v af f 2.80. Demonstra tie Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. Tel. 23123. Wilt 1' behangen, weet niet Ihoe? Voorliohting met 30- jarige ervaring. Grootste col lectie R. en D. behang voor Ieders smaak. Alle materialen. Afranden machinaal. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Tel. 23123 Erkend behanger. Renault 4 de luxe, type '55 met sohuifdak, ln uitstekende staat. Verbruik 1 17. Fllppo. Merelstraat 6. Leiden. Nieuw gecoverde autoband te koop t. e. a. b., 5.25 x 16 en 2 binnenbanden. Te bevragen: na 19 uur. Nachtegaallaan 11, Leiden. Damesfiets l. 'g. st., nieuwe lamp en pedalen f35. (Geen eportmodelTe bevr.Maan dag na 7 uur. Steenstr. 49. 2 dames b. z. a. voor het schoonhouden van kantoren en winkels ln de avonduren. Br. agent J. de Winter Kerkatr. 77 Katwijk a. d. Rijn. Ford Zephyr 2500, 1958 nieuw en zonder gebreken aangeboden, direct van par ticulier 5500 km. gelopen, met witte banden, kachel, radio, rolhoes. achteruit, rijlamp. Telef. 02533 - 274. H Mooie gein. zit-sl. kamer met stookgel. en gebr. van douchecel met vaste wast. en w.c., in Oegstgeest. Brieven bur. van dit blad no. 3958 k Aangeboden zo goed als nieuwe Sarolea. 200 cc. 1956, 5000 km. gel. Spotprijs. Jou- bertstraat 13, Lelden. Na 6 u. Te koop aangeb. een goed onderh. bankstel. Cobetstr. 77. Na 6 uur. Kippegaas, harm.gaas, nertzgaas, volléregaas, punt- draacC bloemzaden tulnbouw- zaden, tuinnetten, tuinslang, harken, schoffels, hakken, spa den, rieken, golfplaten en al les voor Uw tuin. A. J. Hart- wtyk Nwe. Beestenmarkt 7-9-4 Tel. 26627, Lelden. Gezell. gestoff. kamera te huur, tegen half mei in Oegst geest. voor dame of heer m. 1. Br. bur. v. d. blad no. 636 k. Saxofoon ln bruikleen. Volg onze proef cursus. Vraagt pros pectus. Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5. (Ook voor trompet, klarinet, accordeon en gitaar). Tel. 24358. Accordeon te koop, plano- klavier met registers, teg. spot prijs. Tevens een gitaar. Korevaarstraat 5. 9 Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.911 b. g. g. 11.53.96. SIMC'A 1957. Type Elysee de; Luxe. Direct van eerste eige- naar. 6 maanden bereden, j 14.000 km. Kleur zwart, met witte banden, radio. Verwar ming (air conditioning) en ruitensproeier. Geheel in staat van nieuw. Prijs f 5.400. KAMSTEEG'S AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Geversstraat 30 - Oegstgeest schoonmaken kunt U zelf wel maar Uw bedden vernieuwen dat gaat niet. Geen bezwaar, BRIEËR maakt in één dag Uw bedden weer zó. Niet van nieuw te onderscheiden. BEDDENMAKERIJ BRIEËR, HOOIGRACHT 4A Telefoon 31459 die prijs stelt op een goed salaris, maar vooral op een prettige behandeling in gezellige omgeving,, wil de huisvrouw in de huishouding bijstaan. Intern. Bel Wassenaar k 1751—8800. Schriftelijke sollicitaties onder nummer 5916 aan het bureau van dit blad. met het vak bekend. Sollicitaties schriftelijk of mondeling tussen 6 en 6.30 H uur nam. Breestraat 65. Het Pathologisoh Laboratorium van de Rijksuniversiteit te Leiden vraagt een MEDISCH ANALISTE LABORANTE, bij voorkeur met middelbare schoolopleiding. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties te richten aan de Hoogleraar-Directeur van het Pathologisch Laboratorium, Wasscnaarseweg, Leiden. Gevraagd voor direct Geheel zelfstandig kunnende werken. Aanmelden: mevr. GELDERBLOM, - Noordeinde 37 Iedereen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19.50. tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Bromfietsen verhuur! De nieuwste Berini M21 te huur, per uur, dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-persoons auto's. J. de Jong, Secr. Varkevisserstraat 66, Kat wijk aan Zee. Tel. 2795. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.24 Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman. Ho gewoerd 6668, telef. 31292. Kanipeerparadys Van Delft. Wij hebben enorme sortering tenten, luchtbedden, slaapzak ken, kooktoestellen, alles op het gebied van kamperen. Be zoek vrijblijvend showroom. Desgewenst financieren wij gehele kampeeruitrusting. Steenstraat 45. Tel. 22479. Kampeerparadljs v. Delft, Steenstraat 45 ,tel. 22479. Was U op Goed Kamp? Dan heeft U de D.S.U.-stand gezien (ln de circustent). Wij leveren al deze D.S.U.-tenten. Desgewenst financieren wij Uw gehele kam peeruitrusting. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. tele foon 1145.01. Vrouwen die dc Knlttax kennen breien nooit meer op de pennen. Knlttax breima chines met 198 naalden en draadgeleider, 't Breimachine huis, HaarLstraat 196 A, Lel den. Vraagt een demonstratie! Iloest? KeelpUn? Natter- mann's Bronchiicum Elixer helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon f 2. bij elke drogist. „Dc Timmerman" maakt Uw deuren vlak met hard board, kant en klaar, 's mor gens gehaald, 's middags terug voor f7.50 per kant. Hard board- en triplexhandel, Hooi gracht 92 A. Rokershoest. en ochtend noest geneest U spoedig met Domproost. 40 tabletten f 1.45 Bij apoth. en drogist. Blw adres voor rotan meube- n, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen: Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrichting. Tel. 30434 Export-fabrikant heeft lang- zaamwassers met veilige was- beweger f 239. Snelwassers 60 liter f 149. 2 Jaar fabrieksga rantie. InUahtlngen bur. van dit blad onder no. 1320 k. Wasmachines f 129. Lang zaam wassers f249.50 (Miele- systeem). Stofzuigers f89.50. volledige garantie. Vraagt de monstratie. Stolk Zonen, Hoornbruglaan 39, Rijswijk. Pasteurstraat 181, Den Haag. Tel. 181212. Broelramen aangeboden bij A. In 't Veld te Rijnsburg, Baron v. Wassenaerstraat 2. Te koop Berini M21. Hoge- waard 39, Koudekerk aan den Rijn. Te koop, wegens vertrek, nieuw beige mantelp. tweed- stof, m. 40—42 f 35. W. mantel bordeaux wijd mod. f 12.50. Kort wijd jasje, crème z. g. a. n. f 25. Te bevr. maandag na 7 uur. Steenstraat 49. Te koop npklnphed zonder ombouw, eiken ledikant met schudbed toilettafel, zesarms kroonlamp, keukentafel, West minster klok. Adres: Mussen- broekstraat a. Kilmopn.cam. Kodak Br. Novie f 1,9 met par.tas, tele lens f 1.9 en bel.mtr. met tas. Alles als nieuw f 250,Na 19 uur. v. d. Sande Bakh.laan 5. Te koop aangeb. 1 sproei- machine, tank 200 1„ compleet met motor en slangen. B. M. C. v. d. Meer, Noor deinde 152, Roelof ar ends veenTel. K 1713 - 583. Te koop aangeboden I Agrla grond-freesmachine. 5 pk., in prima staat B. M. C v. d. Meer, Noordeinde 152 Roelof- arendsveen. Tel. K 1713 - 583 Te koop zo goed als nieuw Belgisch damesrijwiel met dik ke banden en trommelremmen, iets moois f 85. Mooie meis jes! iets, sport van 4 tot 7 J. f40. 3e Gortestraat 71, Leiden Een motorrugnevel te koop aangeboden. Bekend merk, maar even gebrul/kt. B. M. C. v. d. Meer, Noordeinde 152, Roelofarend8veen. Tel. K 1713 - 583. Aangeboden een groot Hol- tap vloerkleed, een handnaal- machlne, 2 fauteuils en 4 stoelen, een pluche tafelkleed. Te bevr.: Commandeurspad 2, Katwijk a/d. Rijn. Te koop een aanhangniotor 1-cil. Evlnrude f150, 1 aan- hangmotor. 2 cil. Johnson f 185 alle twee in zeer goede staat. Joh. de Wittstraat 16, Lelden. Te koop laag model kinder wagen opvouwbaar. Snouck Hurgrónjestraat 27 A. lleinkel scooter te koop, in goede staat, wegens omstan digheden. Pr. Irenelaan 2, Voorschoten. Tel. 2748. Aangeb. goed onderhouden markiezen. 1 van 2.50 m., 1 van 1.00 m., 1 van 0.85 m. J. Korpelshoek, Emmalaan 47, Oegstgeest. B.M.W., 250 cc., 1955, uitat, oondttle. Beestenmarkt 13, Lelden. Telef. K 1710 - 20107. Aangeb. Singer handn. I. pr. st,, zonder gebreken, prijs f 55. Singer trapnaaim. (in- zinkbaar). i. z. g. st. Lage prijs Herenstraat 23. Lelden. Telef. 32027. Wegens vertrek Philips ra dio met F M. f75, Philips pick up, 3 snelheden ln koffer f 45. Sleestofzuiger, 220 V com pleet f 20. Herenfiets met licht enz. f 30. Rembrandtstraat 18 bij Noordeinde Te koop kousenreparatie- machine, merk Mascieta, zo goed als nieuw, tevens een trapnaaimach. merk Naumann Stuwstraat 10, Lelden. Grote kist te koop, 2.25 x 1.40 x 1.35 ,lnh. 3,7 m3., 3/4 hout. Te zien: Maredijk 173. Te koop aangeb. 1 Bungartz frees f 55, compleet als frees, in zeer goede staat. Motor pas gereviseerd. Redelijke prijs. B. M. C. v. d. Meer, Noord einde 152, Roelof arendsveen. Tel. K 1713 - 583. DIVERSEN Verloren, ie heeft nitfn horloge met zwart bandje ge vonden, gaande van Lammen- schansweg 181 naar Gerzon Breestraat. Tegen beloning te rug s.v.p. Lammenschansweg 181. Verloren goudkleurig da mespolshorloge met zwart bandje, gaande van Melch. Treublaan naar speeltuinver- enilgng Oosterkwartier. Kool. Meisje zeer gedupeerd. Melch. Treublaan 32. Verloren zaterdagm., plm. 12,45 sloop wasgoed. Tegen bel. terug te bez.Calandstr. 6 f| Autorijschool „Lowl". Langs eze weg dank voor de snelle opleiding bij het behalen van mijn rijbewijs. G. Edelaar, Garenmarkt 32. Rullen. VrUe bovenw. of ben eden w. (centrum) voor 3- kamerflat. Omtrek 5 Meilaan of Prof.wijk. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3884 k. Attentie. Heeft U wltwerk of Iets dergelijks? Even een be richtje. Brieven bur. van dit blad onder no. 3825 k. Wonlirgiull. Aangeb. huis In Den Helder, 2 kamers. 3 slaapkamers en vliering keu ken, bijkeuken, douchecel, voor- en achtertuin. In ruil voor soortgelijke woning, in Lelden of omgeving. Brieven bur. v. d. blad no. 3868 k. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden f 1. 130 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 let ters). Bewijsnummer f.10 extra. Toezending nummer- brieven f 0.20 meer.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4