Staat Boekit Tinggi thans voor de val? Leiden won de interacademiale sportwedstrijden van de BVSV Centralen rukken op in Celebes LOFFELIJK WERK VAN V.N. DOOR KINDERFONDS UNICEF ZATERDAG 19 APRIL 1958 Angstvallig hadden de organisatoren van de interacademiale sportwedstrijden van de Bond van Vrouwelijke Studenten Verenigin gen, die in de afgelopen week in Leiden is gehouden, de totaalstand geheim gehouden. Maar in de loop der dagen werd toch wel duidelijk, dat Leiden een goede gooi deed naar de beker. En dit vermoeden werd gisteravond bevestigd tijdens het slotdiner in restaurant „Den Burcht", toen de praeses van de B.V.S.V., mej. A. T. S. Verhoff officieel bekend toen de praeses van de B.V.S.V., mej. A. T. S. Verhoeff officieel bekend demiale hadden gewonnen. De tweede prijs was voor Utrecht, terwijl Amsterdam beslag had gelegd op de derde plaats. Groningen was 4de geworden. Delft 5, Wageningen 6 en Rotterdam 7. Aan dit Leidse succes heeft ook het hockeyteam een grote bijdrage geleverd, want het wist in het toernooi, dat op de universitaire sportvelden achter het Station bij het Legermuseum werd ge houden, en dat gisterochtend werd be sloten, de baas te blijven over de voor naamste concurrente Utrecht. De Sticht se dames eindigde in dit onderdeel op de tweede plaats. De overige uitslag was: 3. Amsterdam, 4 en 5, Groningen en Delft en 6 Wageningen. Als laatste sport kwam gisteren het paardrijden aan de beurt. Het lag aan vankelijk in de bedoeling om deze wed strijden in de Leidse Hout te houden, doch de slechte weersomstandigheden gisterochtend gooiden roet in het eten en te elfder ure werd besloten ook de Prix Caprilli in de Leidse Manege aan de Kaiserstraat te verrijden. Het waren de hoofdstedelijke studenten, die in het zadel het beste voor de dag kwamen. Utrecht kwam als tweede uit de bus. de Leidse dames plaatsten zich derde. Groningen werd vier en Wageningen vijf. Terwijl de leden van de verschillende sportcommissies en alle deelnemende elftallen genoten van de lustrumborrel, die door het bestuur van de Amsterdam se Vrouwelijke Studenten Hockeyclub Schiet Snel" ter gelegenheid van haar Jubileumdag N.V. Backer Co. PERSONEEL BIEDT PLAQUETTE AAN. Het 111-jarig bestaan van de N.V. Backer en Co (bakkerij-grondstoffen) aan het Utrechtse Jaagpad, dat mede gepaard ging met een belangrijke uit breiding van de bedrijfsruimte, is giste ren met 'tal van feeestelijkheden her dacht. In de ochtenduren kwam het personeel voor een korte plechtigheid bijeen. De bedrijfsleider, de heer P. J. C. Kapsenberg bood de directie een door Bert Jonk ontworpen plaquette aan. De president-commissaris, de heer N. G. Spaargaren heeft deze fraai uitgevoerde plaquette, waarin de industrie, handel en vrede zijn gesymboliseerd, in dank aanvaard. 's Middags werden de feestelijkheden voortgezet met een zeer druk bezochte receptie. Wethouder A. J. Jongeleen die hier de gelukwensen van het gemeente bestuur aanbod, schonk in het kort aandacht aan de gestadige groei van 2 'tot bijna 100 man personeel van dit bedrijf. In gelijke geest voerde een vertegen woordiger van het Architectenbureau Gathier het woord. De directeur, de heer N. Spaargaren, die zeer getroffen was door deze grote belangstelling, schonk eveneens aandacht aan de groei van het bedrijf 's Avonds vond men elkander terug in de foyer van de Stadsgehoorzaal, waar deze verjaardag van het bedrijf met grote vrolijkheid is gevierd. Daan Hooij- kaas zorgde hier voor vlotte conferen ces, terwijl Tonny Bakkenes op piano en accordeon de stemming er spoedig in had. Voorts verleenden hun medewer king Sascha Denissant in het Franse en door haar uitstekend gebrachte chanson, Dick Ehgelbracht met kostelij ke imitaties, de Spelbrekers - twee vro lijke mannen met een gitaar - en John ny Blanzee (kozakkendans). Tijdens het bal o.l.v. Henny Boes en met medewer king van het 'zigeunerorkest van Tata Mirando werd de vrolijkheid nog enke le uurtjes geprolongeerd. ACADEMISCHE EAMENS Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht mej. M. C. van Vliet (Bussum) en de heer J. A. van Arkel (Wassenaar)kand. ex. Gen. H mej. F. S. J. Dantuma (Oegstgeest) en de heren J. B. v. d.Waal (Den Haag) en H. L. Knook (Alphen a. d. Rijn); artsex. mej. H. de Boer (Over- veen), mej. Th. L. Jamin (Voorburg), mej. A. Rot (Leiden) en de heer J. A. Scholte (Den Haag). LEIDERDORP Jaarvergadering C.J.M.V. „Bidt en Werkt" Gisteravond hield in het Dorpshuis de Christelijke Jongemannenvereniging „Bidt en Werkt" haar feestelijke jaar vergadering. De voorzitter, de heer N. v. Teylingen opende met het laten zin gen van gezang 112: „Eén naam is onze hope". Namens de leden heette de voorzitter alle aanwezigen hartelijk welkom, en sprak er zijn vreugde over uit, dat het toch nog, hoewel de omstandigheden in het najaar niet zo gunstig waren, tot een feestelijke jaarvergadering gekomen was. Dit jaar mogen we ons 35-jarig bestaan herdenken, zo ging de voorzitter verder, hetgeen niet wil zeggen, dat de CJMV 35 jaar onafgebroken heeft kun nen werken, bijv. tijdens de oorlogsjaren in het geheel niet. Namens het district Zuid-Holland der CJMV werd gesproken door de heer Timmer over het onderwerp: „De op dracht blijft". Er verandert zoveel in de maatschappij, zo begon de heer Tim mer, in de menselijke verhoudingen: een dorp wordt stad; de mens wordt steeds machtiger, bouwt tenslotte zijn atomium. En te midden van dit alles leven de CJMV-ers, met het trouw elke week vergaderen, met een wel of niet belangrijk onderwerp. En, zo zei de heer Timmer, voor het komende jaar zou ik de opdracht mee willen geven: „de op dracht blijft": de opdracht ernst te maken met de vraag of jullie vereniging werkelijk is een vuurtoren, die z'n licht verspreidt over jullie dorp, en ten tweede of ook hier misschien andere wegen bewandeld moeten worden om te getuigen ieder op zijn wijze en plaats. Het jaarverslag werd alleraardigst ge zongen door een trio met gitaarbegelei ding t.w. door Piet de Vogel, Cor Rooda en Jan Kasteel. Twee CJMV-verenigingen uit Alphen, n.l. ODS en Rijnkanters. brachten het toneelstuk „Stenen voor brood", dat vlot en gezellig werd gespeeld en waarbij ook menigmaal hartelijk gelachen werd. De piano-begeleiding werd verzorgd door het erelid de heer J. de Vogel. Ds. J. P. Honnef sloot de avond. Medische dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dok ter H. Bakema, Acacialaadi 58, tel. 24828. Op de van 2228 april in het RAI- gebouw te Amsterdam te houden inter nationale tentoonstelling „De suiker" zullen de banketbakkers uit Leiden en omgeving met een collectieve inzending uitkomen. Wederzijdse beschuldiging in Koreaanse commissie Noordkoreaanse vertegenwoordigers hebben de afgevaardigden der Ver enigde Naties in een gisteren te Pan- moendjom gehouden bijeenkomst van het secretariaat der Koreaanse bestands commissie ervan beschuldigd, dat vlieg tuigen hunner landen in de laatste tijd 21 maal het Noordkoreaanse luchtruim hebben geschonden. Ook zouden geal lieerde militairen tien maal brand heb ben gesticht in het gedemilitariseerde gebied. De geallieerde afgevaardigden antwoordden hierop dat zich kortgele den één schending van het Noord koreaanse luchtruim heeft voorgedaan. Zij verwierpen alle overige beschuldi gingen der communisten. Van hun kant stelden de geallieerde vertegenwoordigers voor de zesde maal de eis, dat het vervoersvliegtuig, dat 16 februari j.l. onder dwang van heimelijk aan boord gekomen communistische agenten, op Noordkoreaans gebied moest oner beschikking zal wor den gesteld. De communistische afge vaardigden verwierpen deze eis ook ditmaal. Het regeringsemigrantenschip „Zuiderkruis", onder commando van i kapitein J. H. Schutting, wordt maan- I dag a-s. in de Amsterdamse haven ver- i j wacht. De ontscheping van de ongeveer I 800 pasagiers zal na 8.30 uur des mor- j gens beginnen. vijfde lustrum werd aangeboden, werd de laatste hand aan de totaaltelling ge legd. die voor Leiden zo'n verheugend resultaat te zien zou geven. De praeses landen, te hunner beschikking zal wor- van de Bond van Vrouwelijke Studenten Verenigingen, mej. A. T. S. Verhoeff kon dus niet alleen aan de Leidse da mes de bekers uitreiken, die in de ver schillende onderdelen van dit sport evenement waren veroverd, maar ook de zozeer begeerde trofee, die de beloning vormde voor de algehele overwinning. OEGSTGEEST Medische dienst Dit weekeinde wordt de medische dienst waargeno men door dokter Van Walchren, telef. no. 22030. VOORSCHOTEN Medische Dienst Gedurende het weekeinde wordt de dienst der doktoren voor spoedgevallen waargenomen door dokter Thies, Leidseweg 51, tel. 2520. Voor wijkverpleging Gezondheidscen trum telef. 2177. In verband met restauratiewerk zaamheden in de Geref. Kerk worden de diensten voorlopig gehouden in de Her vormde Kerk en wel 's zondags om 9 en 5 uur. In verband hiermede is de aanvangs tijd van de Hervormde ochtenddiensten gesteld op 10.30 uur. KERKDIENSTEN Herv. Gem.: 10.30 uur ds. Meijering, 7 uur ds. Saraber; Rijndijk 10 uur ds. Saraber; Hulp en Heil: 10 uur ds. van Leusden: Jeugdkapel (Nieuw Voordorp): 10 uur de heer de Vos; Geref. Kerk: 9 en 5 uur (in de Herv. Kerk): ds. J. C. Houtzagers van Driebergen: Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. Hoekstra van Utrecht. WARMOND Medische dienst De dienst wordt waargenomen door dokter Kwint uit Sassenheim. en door dokter Bots uit Voorhout. WASSENAAR Medische dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Paulides en De Neef. Een van de mooiste zwembaden van Europa, de Wales Empire Pool te Cardiff wordt vandaag in ge bruik genomen. De bouw heeft een paar miljoen gulden gekost. R.-K. Jongeren gaven een klinkende uitvoering De R.-K. Jongeren gaven in de met hoezen van grammofoonplaten versierde zaal van het Verenigingsgebouw een in figuurlijke en letterlijke zin klinkende uitvoering. Na het openingswoord van voorzitter Ab Hoogeveen, trad onder leiding van Marius de Smit het uit twaalf personen bestaande eigen dans- orkest De Tornados op, volgde een eerste optreden van het dameskoortje De Tor- nebtes en zong Ben van Venrooy soli. Het mocht alles worden gehoord. Voorts werd door de heer De Smit de Clavio- line, het elektronisch instrument, be speeld. waarnaar met grote belangstel ling werd geluisterd. Na een pauze volgde een jamsession door een twaalftal beroeps- en semi- beroepsmusici. Zowel dit als het vorige deel van de avond viel, vooral bij de jongeren in de smaak. ZOETERWOUDE Raadsstukken In de op woensdag 23 april a.s. te houden raadsvergadering komen o.a. de volgende punten aan de orde. Door het bestuur van de R.-K. Kleuter school in de parochie van de H. Kruis verheffing is een verzoek ingediend om medewerking voor de bouw van een kleuterschool in de parochie. Deze reeds vele jaren bestaande school is thans ge huisvest in een bovenlokaal van het parochiehuis aan de Schenkelhuis, dus buiten de parochie. Dit heeft tot gevolg, dat vele ouders de kinderen daar niet naar school laten gaan, omdat de af- De troepen der Indonesische centrale regering zijn vandaag in hun opmars tegen de opstandelingen op twee, ruim 2000 kilometer van elkaar verwijderde fronten, weer verder opgerukt. In hoge regerings kringen sprak men er zijn vertrouwen over uit, dat Boekit Tinggi, het laatste bolwerk van de opstandelingen in het gebergte van Midden- Sumatra, „elk ogenblik" kan worden bezet. Men zeide niet verwonderd te zullen zijn, als de val van deze stad onderwerp van gesprek zou zijn onder de gasten van de viering van „Lebaran", het einde der vastenmaand, welke maandagavond in het paleis van president Soe- karno zal plaatshebben. In Midden-Sumatra trekken de rege ringstroepen thans op naar Padang- pandjan, de laatste stad aan de weg naar Boekit Tinggi. Er zijn volgens ge zaghebbende kringen geen aanwijzingen dat de opstandelingentroepen hun „sym bolische tegenstand" zullen laten varen en tot werkelijke tegenstand zullen overgaan. Volgens in Djakarta uit Makassar ontvangen berichten, rukken de troe pen der centrale regering in Celebes, die 14 dagen geleden Donggala, in het district Paloe hebben bezet, thans in noordelijke richting op. De troepen der opstandelingen, die zich in dit ge bied hadden overgegeven, hebben trouw betuigd aan de centrale rege ring. De situatie is hier zelfs weer zo normaal,, dat militair geleide bij het verkeer op de plattelandswegen niet meer nodig wordt geacht. Door de bezetting van de weg tussen Donggala, aan de westkust en Parigi, aan de oostkust van de landengte tus sen Midden-Celebes en Noord-Celebes, is het door de opstandelingen beheerste gebied in twee delen gescheiden. Luitenant-kolonel Roekminto. tweede assistent van de chef-staf, heeft van daag het commando over de militaire operaties tegen de opstandelingen op Celebes overgenomen van overste Jojo- sewejo. De opstandelingentroepen in Noord- Celebes hebben zich geconcentreerd in het gebied van de Minahasa, rondom Menado, en het wordt waarschijnlijk ge acht, dat een aantal vanuit zee, gelijk aan die welke op Padang werd onder nomen, nodig zal zijn in de laatste stoot tegen de aanhangers in Celebes van de „revolutionaire regering". De campagne in Celebes zal echter wel eens aanzienlijk langer kunnen duren dan die in Midden-Sumatra, volgens neutrale diplomatieke waar nemers in Djakarta. De Menadonezen staan bekend als goede vechters, en velen van hen z(jn vroeger in dienst geweest van het voormalige Konink lijke Nederlands-Indische leger, het KNIL. Geen tegenstand meer Nader wordt gemeld: de regerings troepen, die vanuit Noord-Sumatra op rukken, hebben thans een punt op 60 kilometer afstand van Boekit Tinggi bereikt. De regeringstroepen ontmoeten thans geen tegenstand meer, en in de bezette gebieden functioneert het bestuur weer normaal. Voorts meldde Radio-Djakarta, dat Telok Bajoer, de haven van Padang, is bezet, dat het vliegveld Tabing weer is hersteld en voor het luchtvaartver- keer is opengesteld. stand veel te groot is. Het is de bedoe ling nu een nieuwe school te stichten aan de Noordbuurtseweg of aan de Miening. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te verlenen. SPEELTUIN In het Dorp is een speeltuinvereniging opgericht, die het door de gemeente ter beschikking gestelde terrein wil gaan exploiteren. Dit terrein, gelegen in de Loethe ligt erg laag en moet derhalve worden gedraineerd en afgescheiden. Bovendien moeten er verschillende speel, materialen als schommels en wippen worden aangekocht. Een huis aan huis collecte bracht f. 250 op. De raming voor het speelmateriaal bedraagt echter reeds f. 999.20, terwijl ook het materiaal voor de drainage en de afrastering nog moet worden aangekocht. Aan de gemeente wordt nu gevraagd hiervoor een oplos sing te zoeken. B. en W. wjjzen in hun preadvies erop. dat volgens het uitbreidingsplan een terrein ten zuiden van de Korte Mie ning is aangewezen als speelweide. Het terrein, dat de speeltuinvereniging op het oog heeft, is voor andere doelein den bestemd, zodat het College het beter acht het daarvoor aangewezen terrein te egaliseren en te draineren. Hiervoor wordt een krediet gevraagd van f. 1.000. Aangezien het arrestantenlokaal op het Dorp niet aan de gestelde eisen vol doet, zullen daaraan de nodige verbete ringen moeten worden aangebracht. Als dit is gebeurd, zal het Rijk een huur gaan betalen van f. 70.te verhogen met 10% van de kosten van verbetering. B. en W. vragen nu een krediet van f. 2500. BRUG De kwakel over de Zuidbuurtse vaart, nabij de r.-k. kerk, verkeert in een zeer desolate toestand. De brug is eigendom van het kerkbestuur. Aangezien de ge meente echter te zijner tijd een nieuwe brug over de vaart wil leggen in verband met het maken van een nieuwe verbin dingsweg naar de Weipoort, vraagt het kerkbestuur- nu reeds een kleine draai brug te maken. B. en W. adviseren aan het kerkbestuur te berichten, dat zij voorlopig de kwakel maar moet laten herstellen, omdat thans nog niet hekend is hoe de bebouwing in de Zuidbuurt zich zal ontwikkelen en derhalve ook niet kan worden aangegeven waar de nieuwe Dit jaar zullen vijftig miljoen moeders en kinderen van deze arbeid profiteren (Van onze correspondent in Washington) Soms wordt het grote publiek wel eens sceptisch ten aanzien van het werk der Verenigde Naties. Het blijkt in de praktijk zo bijzonder moeilijk voor deze orga nisatie om een klimaat te scheppen, waarin de wereldvrede verzekerd is. Toch moet dit het hoofddoel blijven van de V.N. Een nieuwe grote oorlog zou cata strofaal kunnen zjjn voor de gehele mensheid. In het kader van de Ver. Naties worden echter ook acties ondernomen, die veel positievere resultaten hebben opgeleverd dan het moeizame werk voor wereld vrede. Bovenaan staat ongetwijfeld de prachtige activiteit van de UNICEF, het V.N.-fonds ten bate van de kinderen. Dank zij Unicef kunnen kinderen in Afrika j opgroeien, vrij van de vreselijke melaatsheid. In vele tropische gebieden heeft i Unicef met groot succes framboesia bestreden onder de kinderen. Malaria is uitgeroeid in grote delen van Syrië. Kinderen in Panama krijgen voldoende I melk, in Chili is de tuberculose met succes teruggedrongen enz. enz. Ontslag bij Sociale Zaken (Van onze Haagse redactie) Bij het Departement van Sociale Za ken is ontslag verleend aan ir. J. Rade- maker, directeur van de dienst aanvul lende civieltechnische werken. Dit ontslag is verleend, op grond van een reorgani satie. De functie van ir. Rademaker werd daarmee overbodig, zodat hij met wacht geld werd gezonden, Men gaf ons te ver staan. dat deze reorganisatie allang in de maak was en niet als een verrassing beschouwd moet worden. Politieke mo tieven hebben hierbij geen rol gespeeld. Gevraagd naar zjjn mening bevestigde ir. Rademaker (die lid is van de KVP) ons dat. De ambtenaren, die zjjn naaste medewerkers zijn geweest, zijn naar ir. Rademakers mening echter wèl geschokt door zjjn plotseling vertrek. Regeringen moeten zelf aan hulp mee-betalen De meeste acties van de V-N. worden bekostigd uii-t bijdragen, die de leden- staten verplicht zijn te betalen. Voor elk land is een bepaald percentage vast gesteld. Maar voor Unicef is de bijdrage vrijwillig. Deze actie voor moeders en kinderen lijdt daar allerminst onder. Zowel van de regeringen als van par ticulieren komt. jaarlijks een indruk wekkend hoog bedrag binnen. In vele landen, ook in Nederland, heeft men een nationale commissie, die gelden in zamelt voor dit doel. Een land ads Nederland profiteert niet van deze actie, het dTaagt er alleen toe bij. Bijna alle activiteit is namelijk gericht op gebieden, die in welvaart of gezondheidszorg ten achter zijn en ook al komt er veel geld binnen nog altijd zijn er miljoenen die hulp van Unicef ontberen. Bedragen blijven dus zeer welkom. Bestrijding van ziekten en verstrek king van goed voedsel zijn de twee voornaamste activiteiten van deze or ganisatie. Framboesia, malaria en tu berculose zijn de nrie ziekten, die men vooral tegengaat. Het is fantastisch wat men met betrekkelijk weinig geld kan doen: voor een dollar (f.3.80) kan men twintig kinderen behandelen, die aan framboesia lijden en voor hetzelfde be drag kan men met vaccine honderd kinderen immuun maken tegen t.b.c. Unicef werkt altijd samen met de plaatselijke regeringen. Nooit komt èlle geld van deze V N.-mstantie, altijd moet de plaatselijke regering mee-betalen. Op die manier probeert men een gezond- heidszorg en een voedselvoorziening te I scheppen, die permanent is, die blijven zal ook wanneer Unicef haar actie op een ander terrein gaat voortzetten. Melk is voor kinderen natuurlijk heel belangrijk. Aanvankelijk heeft Unicef I grote hoeveelheden melkpoeder naar slecht ontwikkelde gebieden verstuurd. maar geleidelijk gaat men ertoe over i om in die streken de zuivelindustrie tot ontwikkeling te brengen teneinde ter plaatse gepasteuriseerde melk en melk poeder te kunnen maken. Veel ziekte en sterfte is er onder de kinderen, omdat moeders niet op de hoogte zijn van ele- mentaire eisen van hygiëne en voeding, j Unicef heeft melk, vitamine, medicijnen - en installaties verstrekt voor 12.000 cen- tra ten bate van moeders en kinderen, j en men schat, dat in 1958 vijftig mil- joen moeders en kinderen van Unicef zullen profiteren. Ir. Rademaker, die in het voormalige Nederlands-Indië en in de West grote ervaring heeft opgedaan op het gebied van civiel-technische werken, is van plan zich deze ervaring verder als zelf standige op dit gebied ten nutte te gaan maken. De Nederlandse ambassadeur op. (links) bood dezer dagen zijn ge- Cuba, de heer G. WBoissevain loofsbrieven aan aan president Batista (midden) in tegenwoordig heid van premier Guell (links). Mej. Ribbius Peletier lid Raad van State Met ingang van 1 juli 1958 is (in de vacature-dr. J. H. Scholten) benoemd tot lid van de Raad van State mej. mr. A. E, Ribbius Peletier te Amsterdam. Zij is thans lid van Ged. Staten van Noord- Holland voor de P.v.d.A. en de eerste vrouw, die in de Raad van State be noemd is. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 april. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: andijvie 69107; snijbonen 140430; kroten, gekookt 1320; prei 2143; ra barber 84102; spinazie 4582; stoofsla 5064; tomaten A 250; uien 13; waspeen 16—23; witlof 50—119; per 100 stuks: komkommers A 3163; B 2646; C 23 29; sla A 12.20—16.70; sla B 9.80—13.30; per 100 bos: peterselie 2327; raapstelen 5—8; radijs 8—19; selderie 5—12. BOSKOOP, 18 april. De eerste Japan se Lelies. Hedenmorgen werden door de kweker Jan Bos de eerste Jap. Lelies ter velling aangevoerd. Het artikel werd ver handeld tegen 35 cent per kelk KATWIJK AAN DEN RIJN. 18 april. Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 12.9017.60; idem A binnenland (per kist) 9.6014.10; idem A2 binnen land (per kist) 2.403.90; idem B export (per kist) 12.7015.10; breekpeen (per kist) 3.70—3.90; peterselie 27.50—28.50; rabarber 98.00—99.00; prei 1 36.00—41.00; idem 2 11.00—16.00; radijs 14.00—20.00; sla (per 100 st.) 9.0012.00; rode kool 16.0026.00; uien (per kist) 3 804 50; witlof 1 78.00—109.00; idem 2 26.00—49.00. ROELOFARENDSVEEN. 18 april. Groenteveiling: aardbeien l 1.703.00; ld. 2 951.10 per doosje; radijs 10.00; krop sla 10.0015.00; spinazie 60.00; waspeen 25.00 per 100 kg. RIJNSBURG. 18 april. Bloemenvei ling FLORA. Tulpen Krelage 60—70; Cra ter 70—85; W. Pitt 85—1.05; R. Pitt 90 1.10; Prunus 851.15: Apeldoorn i.70 2.00; Red Matador 1.652.00; Couleur Cardlnaal 851.05; Or Wonder 90—1 00: Nansen 7585; Kornlforus 8090; Cop land 801.05; Edlth Eddv 70—85; V. d. Eerden 8095; Carara 1.001.25; Albino 1.05—1.20; Pax 1.00—1.15: W. Sail 105— 1.20; Her Grace 7085; Advance 1.702 10 Or. Express 1.20—1.35; Golden Harvest 1 00 —1.15; Wlntergold 70—85; Moederdag 1 20 1.40; Montgomery 1.05—1.20; Ossie o Walde 1.00—1.15; Cordell Hull 90--1 05; Br. Star 45—54; Paris 1.15—1.25; Queen Elisabeth 1.001.15; Piccaddllly 80 90; Red Champion 1.201.50; Bartlgon 85 1.05; Fresia's 851.05; Hyacinten 5080: Lathyrus 1.001.25; alles per bos. Am. Anjers 1523 per stuk; Anemonen 2 60 4.30 per 100. RIJNSBURG. 18 april. Groenteveiling Rode kool 1527, kroten 6—8; prei 35—45 waspeen A 2590; B 2075; witlof 65— 75; er was deze week een zeer grote aan voer van waspeen met goede prijzen; radijs 1216 cent per bos.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7