„Chekiang" Kerkdiensten Leiden en omgeving Adenauer kant zich fel tegen een neutrale strook in Europa Kerkelijk Leven Nog kunt U ile 20.000 ste Nederlandse MORRIS winnen! LEIDSE AETOBOXENGARAGE Het voorjaar is er Smifs verfhandel ABONNEERT U OP DIT BLAD JONGSTE TYPISTE CONSTRUCTIEBOUW HARING N.V. Machine- en/of consfrurtielekenaar VERKEERSINSTITUUT ROMAN Belangrijk nieuws voor de jeugd! Dr. A. MELCHIOR HET AMAZONEGEBIED Berini M 31 MANNELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT Verkoop bij executie ZATERDAG 19 APRIL 1958 Zondag 20 april Leiden Hervormde Gemeente Pieters kerk: 10 uur ds. K. E. H. Oppenheimer, 7 uur dr. F A. Nolle (Bljz. Kerkdienst). Hoogl. Kerk: 10 30 uur ds. P. Kloek. Oosterkerk: 10 uur ds. J. Groot, 5 uur ds M. Ottevanger. Marekerk: 10.30 uur ds. J. van der Wiel. Kooikapel: 10 30 uur ds. J. N. de Ruiter. Maranathakerk: 10 uur ds. H. J. van Achterberg. Herv. School Boshuizerkade; 11 uur ds. H. J. van Achterberg. Herv. Muloschool Asserstraat: 10 uur ds. D. J. Vossers. Ver. Vrijz. Herv. (Leidse Volkshuls): 10.30 uur ds H. de Nle te Amsterdam. Eglise Wallonne: 10.30 uur ds. G. For get te Den Haag. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. J. Maaskant. Diaconessenhuls: 10.30 uur ds. H. v. d. Berg te Sassenheim. Jeugdkerk (Aula Gymnasium): 10 uur de heer F L .Kopmelners („Een leven met blijdschap"). Gerei. Kerk Zulderkerk: 10 uur dr. von Meyenfeldt, 5 uur dr. Westerink. School Timorstraat: 10 uur dr. Weste rink. 5 uur dr. von Meyenfeldt. Oude Vest: 10 uur dr. Dronkert, 5 en 7 uur ds. Heule, Maranathakerk: 11 uur ds. J. Banga, van Leiderdorp. 5 uur dr. Dronkert. School Telderskade: 10 uur ds. Heule, 5 uur ds. W. van der Linden, van Den Haag. Chr. Geref. Kerk; 10 uur (ond. Verras sende paasopenbaring) en 5 uur (ond. Zalig, die niet zien, doch toch geloven) ds. C. v. d. Weele. Geref Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. W. G. de Vries. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur ds. Mole naar. Evang. Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. H. J. A. Haan. Rem. Gemeente: 1030 uur ds. J. van Goudoever (i.p.v. prof. G. J. 8irks). Doopsgez. Gemeente: 10.30 uur da. T. v. d. Zwaag van Texel. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur; Hoogmis (woensdag 9 uur H. Mis). Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): 10 30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4)10.30 uur dienst. Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur dhr H Schouten jr.; (vrijdag 8 uur bidstond). Leger des Heils: 10 uur heiligingsdienst, 0.45 openluchtprediking Gangetje. 7.30 u. opwekklngsdienst o.l.v. sr. kap. De Graaf. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. E. G. Boesenkool; Geref. Kerk: 10 uur leesdlenst, 6.30 uur ds. G. Hengeveld van Woubrugge; Chr. Geref. Kerk: 9.30 u. leesdlenst. 2.15 uur ds. C. van der Weele van Leiden. Abbenes Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. van Beem van Lynden; 6.30 uur ds. H. Brons. Alphen aan den R(|n Herv. Gem. Julianastraat: 9 uur ds. T. D. van Soest van Rijnsaterwoude, 10.30 uur ds. T. D. v. Soest; 6.30 uur ds. M. Hanemaaljer; Ge bouw Jonathan: 10 uur ds. J. H. Bogers; Kapel Gouwsluls: 6 30 uur ds. J. H. Bo gers; Kapel Hooftstraat; 9.30 en 6.30 uur ds A. J Jorissen; Oudshoornseweg: 10 uur ds. G. Cadée; Martha-Stichtlng: 10.30 uur ds. M. Hanemaaljer; Geref Kerk Zul derkerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Mulder; Noorderkerk: 10 en 6.30 uur ds. W. Wijma: Aula Chr. Lyceum: 10 en 6.30 uur ds. J. G. Feenstra van Scheveningen; Hooftstraat 10 en 6.30 uur ds. W. Tom; Geref. Kerk (art. 31) Hotel Centraal: 10.45 en 4.45 uur ds. T. de Haan van Zuldwolde; Chr. Geref. Kerk van Reedestraat; 10 en 6 uur lees dlenst; Oud Geref. Gem. van Mandersloo- straat: 9.30 en 4 uur leesdlenst; Rem. Ger. Gem.: van Mandersloostraat: 7 uur ds. G. Chr. Duinker van Boskoop; Evangelisatie IJsbaangebouw: 10 uur H.A., 6.30 uur de heer Th. Dikkes van Lelden. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. M. Ottevanger uit Leiden. 6 uur ds. Volle- bracht uit Rotterdam; Geref. Gem.; 9.30 en 6 uur leesdlenst. Bodegraven Herv. Gem 10 uur ds. J. C. Terlouw. 6.30 uur ds. C. v. d. Bosch; Nleuwerbrug: 6.30 uur ds. J. C. Terlouw; Herv. Evang.: 4.30 en 7 uur ds. H. M. Cnossen van Amsterdam; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kersten. (H.A.) Nleu werbrug: 9.30 en 6.30 uur ds. J. C. Seegers van Gouda. (H.A.); Geref. Kerk (art. 31):' 9 en 6.30 uur ds. T de Haan van Zuld wolde; Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdlenst Luth. Gem 10 uur ds. J. J. F. Herrmann van Alkmaar; Evang. Kring: 10 uur Ere dienst. 7 uur dhr. Jb. Klein Haneveld. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds, J. Pronk, 6.30 uur ds. A. de Leeuw: Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. P. van der Loo van Dordrecht; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J. de Bruin; Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdlenst; Rem. Geref. Gem. 10 uur ds. G. C. Duinker. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. Roth. Hazerswoude Herv. Gem.: 9 30 uur ds. A. Groot van Scheveningen. 6.30 uur ds. A. Oliemans van Dordrecht, (jeugddienst). Hillegom Herv. Gem 10 uur ds. F. Brouwer. 5 uur ds. J. Veenendaal; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. K. Krabbe; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. H. Schip pers. Geref. Gem. (Remisestraat): 10 en 5 u. dhr. C. Wisse te Tholen. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. Boon- stra van Warmond. Katwijk aan den R(|n Herv. Gem.: 9.30 uur ds. K. J. H. Burgy te 's-Graven- i hage, 6 uur ds. A. Makkenze; 10.30 uur (gymnastieklokaal Narcisstraat) ds. A. j Makkenze; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. H de Valk. Katwijk nan Zee Herv. Gem.: Nieuwe Kerk 10 uur ds F. Offerings, 6 uur ds. C. I M. Groenewoud van Rijnsburg; Oude Kerk: 10 uur ds. W. A. B. Hagen. 6 uur ds. D. Bouman; Kapel: 10 uur ds. Jac. de Vos 5 uur ds. F. Offerings; Geref. Kerk: 9 en I 10.30 uur ds. F. Pijlman, 5 uur ds. Nawijn; Zeehospitium: 6.45 uur ds. F. Pijlman; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong; Geref. Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur leesdlenst; Geref. Gem. in Ned. Casa Cara: 10 en 5 uur leesdlenst; Geref. Kerk (art. 31)10 en 5 uur ds. C. J Breen Koudekerk Herv. Gem 10 uur ds. D. Bouman van Katwijk, 7 uur ds. Koersel- ir.an; Geref. Kerk: 10 uur ds. D. Bouma, van Noordwijk; 7 uur ds. v. d. Berg, van Sassenheim. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. D. J. Hoekstra van Rotterdam. 6.30 uur ds. J. P. Honnef; Kerkzaal: 10.30 uur ds. J. P Honnef; Geref. Kerk: 10 uur ds. Dijk; 6.30 uur ds. Banga; Kerkzaal: 9 uur ds. Banga, 5 uur ds. van Dijk; Ver. Vrijz. Herv. (ge bouw Lindelaan)10.30 uur mej. ds. C. P. Thomsen van Utrecht. BIJleveld, 5 uur ds. H. Post; Maranatha kerk; 9.30 uur ds. H. Post. 5 uur ds. L van der Linde; Geref Kerk (art. 31) 10 en 5 uur ds K. Bruning; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. R(|nsater\voude Herv. Gem.: 10.30 uur ds. P. A. Lefeber van Alphen, 7 uur ds. T. D. van Soest. Sassenheim Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Walvaart, 5 uur ds. Limburg van Bennebroek; Geref. Kerk: 9 30 uur ds. Bouma van Noordwijk aan Zee, 5 uur ds van den Berg; Chr. Geref Kerk: 10 uur leesdlenst, 6 uur ds. Eerland van Lisse; Ned. Prot. Bond; geen dienst. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. van Amstel; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Heijner. Valkenburg Herv. Gem 10 uur ds. S. Samson van Rotterdam. 6.30 uur ds. D. Lekkerkerker; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Langeler; Geref. Kerk (art. 31): 10.15 en 5 uur ds. R. Brands. Voorhout Herv. Gem 10 uur vicaris P Jansen van Bergen N.-H. Waddinxveen Herv Gem.: 9.30 uur ds. J. R Cuperus (H.A.), 6.30 uur ds. J. van der Haar; (Wijkgebouw Esdoornlaan) 9 30 uur geen dienst. 6.30 uur ds. J. R. Cupe rus; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Snoeij; Rem. Gem.: 10 uur ds. W. Cramer te Nieuwkoop; Chr. Afgescheiden Gem.: 9.30 en 5 uur leesdienst; Ver. „Wet en Evangelie": 9.30 uur ds. H. van den Akker, herv. predikant te Rotterdam. Warmond Herv. Gem.: 10 uur de heer J. Vink te Katwijk aan Zee, 7 uur ds. H. L. Boonstra. Wassenaar -- Herv. Gem. Dorpskerk: 10 uur ds. J. W. Sepmeijer, vlootpred., 7 uur ds. J. T. Wiersma; Zuiderhout: 10 uur ds. W. A. Zeydner van Rotterdam; Deylerhuis 10.15 uur ds. J. T. Wiersma, 7 uur jeugd kerk: D. Bakker; Geref. Kerk Zijllaan: 10 uur ds. W. Kramer, vlootpred., 5 uur ds. K. J. R. Brussaard van Den Haag; Bloem- Advertentie camplaan: 10 en 5 uur ds J. Heule van Rotterdam; Ned. Prot Bond: 10.35 uur ds. J. Nooter van Den Haag; Johannahuls: 10.30 uur ds. N. H. Bierman van Breda. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Koerselman te Koudekerk aan den Rijn. 6.30 uur ds. Joh. Stehouwer te Alphen aan den Rijn; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. VerweiJ; Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. A. G. Kornet van Oude Wetering. Zoeteruoude Herv. Gem.: 10 uur ds G. J. van Embden. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6 30 uur ds. C. L. van den Broeck; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar; Rem. Ger. Gem.: 10 uur ds. F. Roesingh van Leiden, De zaal van het Leger des Heils aan de Hooigracht te Leiden is pas geheel opgeknapt en maakt nu. iveer een keurige indruk. Ook het exterieur van het gebouw is opnieuw in de verf gezet. (Foto L.D./Van Vliet) Leimuiden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. H. Gijsbers; Pniel7 uur ds. D. H. Gijs- j bers; Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds.'H. J. Koffrie. Lisse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. G. Pettinga, 7 uur Jeugddienst; Geref. Kerk; 10 en 5 uur ds. K. Schouten; Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur: ds. H. W. Eer- land (H.A.); Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. L. Kieboom; Geref. Kerk (art. 31): 20 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur; Oud Geref. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst; Ned. Prot. Bond: 10 uur mej. da. J. H. van Slooten. van Wassenaar. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. Stehouwer, 6.30 u. ds. H. Verweij; Rem. Kerk: 10 uur ds. A. W. Cramer; Geref. Kerk: 9.30 geen opgave ontvangen; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Nleuwveen Herv. Gem.: 9.30 uur de] heer J. van den Hoek; 11.15 uur ds. Noor- j man van Zaandam; 6.30 uur de heer J. i van den Hoek; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 1 uur ds. van Reenen van Hilversum. Nieuw-Vennep Herv. Gem.: 9 en 10.30 I uur ds. H. Brons; 6.30 uur ds. J. A. van Boven; Bethelkapel: 10 uur ds. J. A. van! Boven; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. IJ. van der Zee; 3 uur ds. L. Berger; Chr. Geref. I Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Noordwyk-BInnen Herv. Gem.: 10 u. ds J. van Dok. 7 uur ds. Flink van Den j Haag; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. Hel- nen; V. d. Berghstichting: 11 uur ds. Hei- nen; Ned Prot. Bond: (lokaal Linden- plein) 10.30 uur geen dienst. Noordwijk aan Zee Herv. Gem.: 10 u. ds. Boerlijst van Den Haag en 5 uur ds. Cupédo; Sole Mio: 10 uur ds. Cupédo; Jeugdkerk; 10 uur in de De Vlsserschool, Huls ter Duinstraat; Geref. Kerk: 10 uur ds. Kuyper van Sassenheim. 5 uur ds. van der Berg van Sassenheim; Herv. Geref. Evangelisatie (lokaal Schoolstraat)10 u. en 3.30 uur ds. van den Bosch van Bode graven. NoordwUkerhout Herv, Gem.: 10 uur ds. A. H. Smits, 7 uur ds. F. Brouwer van Hillegom (Jeugddienst). Oegstgeest Herv. Gem. Groene Kerk: 10.30 uur ds. B. C. Visser; Pauluskerk: 10.30 uur prof. dr. A. A. van Ruler van Utrecht. 7 uur ds. M. C. Luiten van Delft; Hoge Mors: 9 uur ds. B. C. Visser; Ver. v. Vrijz. Herv. (W. de Zwijgerkerk)10.30 uur dhr R. van der Klelj; Geref. Kerk (Mau- ritslaan)10 en 5 uur ds. G. van Duinen van Wassenaar (H.A.); Geref. Kerk (art. 31) W. de Zw.kerk: 8 45 uur ds R Brands. 3 uur ds. W. G. de Vries van Leiden. Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. M. Knottnerus; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. ds. D. van Swlgchem van Kampen, Itynsburg Herv. Gem. Grote Kerk: 10 uur ds. M. C. Groenewoud (H.D.) 5 u. ds. H. van Gosllga; Kleine Kerk: 10 uur ds. H. van Gosliga. 5 uur ds Jac. Treffers, van Rotterdam; Geref. Kerk Rapenburg: 9.30 uur ds. L. van der Linde. 5 uur ds. J Bij- leveld; (Voorhouterweg)9.30 uur ds. J. Vruchtbaar gesprek met Britse regering „Wij moeten gecontroleerde ontwapening" (Van onze correspondent te Londen). Bondskanselier dr. Konrad Adenauer houdt zijn blik scherp gericht op het grote doel van de Westelijke politiek tijdens een topconferentie, namelijk gecontroleerde ontwapening in de breedste zin. Hij kant zich fel tegen het denkbeeld van een neutrale strook omdat dit de aandacht afleidt van de hoofdzaak. Volgens hem is het plan-Rapacki waarschijnlijk ook als afleidingsmanoeuvre bedoeld. Het is tijdverlies om over een neutrale zone te onderhandelen. Dr. Adenauer zette gisteravond na af loop van de besprekingen niet de En gelse regering zijn standpunt nog eens voor de pers uiteen. De altijd beheerste en rustige Adenauer toonde iets van verontwaardiging toen het zoneplan aan de orde kwam. „Wij moeten alles doen om gecontroleerde ontwapening te krijgen", zei hij. „God zij ons gena dig als dit plan faalt". Zoals uit het communiqué blijkt, steunt Macmillan Adenauers opvatting dat tijdens de topconferentie een nieu we poging zal moeten worden gedaan om de Sovjetrussische regering te her inneren aan haar verplichting om een einde te maken aan de Duitse verde ling. NED. HERV. KERK Beroepen te Vrleschelo M. Jorgsma, vi caris te Nieuwenhagen (L.) GEREF. KERKEN DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Haarlemmermeer-Aalsmeer mej. M. Keyser, proponente te Texel, die dit beroep ook aannam. REM. BROEDERSCHAP Bedankt voor Hoogeveen drs. Th. Ro- singh, proponent te Leiden. DS. J. SCHIPPER NAAR WEST-JAVA Door de classis Nijmegen van de Ned. Herv. Kerk wordt ds. J. Schipper bin nenkort uitgezonden naar West-Java, waar hij zal werken in de Chinese Kerk met standplaats Bandoeng. Dr. E. Jan sen. rector van d'e Zendingshogeschool te Oegstgeest, zal hem zondag a.s. be vestigen te Nijmegen. DS. P. D. KUIPER. De generale synode der Geref. Kerken heeft in haar vrijdagmorgen te Assen gehouden korte openbare zitting geko zen tot tweede scriba bij eerste vrije stemming in de vacature van dr. L. Praamsma te Groningen, ds. P. D. Kui per te Sassenheim. In 1955 erkende de Russische regering de verplichting om de hereniging door middel van vrije verkiezingen tot stand te brengen. IJZEREN GEDULD. Adenauer waarschuwde dat ijzeren geduld nodig zal zijn om een topgesprek te doen slagen. Het zal een zeer lang durige zaak worden. Men zal met een zekere gelatenheid onvermijdelijke ver- tiaging en tegenslag moeten aanvaar den. Maar de conferentie zal eenvoudig moeten slagen omdat alles op het spel staat, aldus Adenauer. VRIJHANDELSZONE. Over de moeilijkheden inzake de vrijhandelszone liet. Adenauer zich vrij optimistisch uit. Hij wilde zichzelf niet als bemiddelaar zien omdat er immers geen strijd is tussen de partijen, alleen een meningsverschil. Hij zeide dat er goed hoop bestaat dat op 22 april de zes onderling overeenstemming zullen bereiken over een compromis, dat ook de Engelse bezwaren en twijfel zal weg nomen. In elk geval is hij bereid om zo nodig zijn goede diensten aan te bie den. Selwyn Lloyd en Von Brentano. de beide ministers van Buitenlandse Zaken, ondertekenden een Brits- Duitse culturele overeenkomst, die 5 jaar van kracht zün. Het akkoord omvat gemakkelijker regelingen voor de invoer van boeken, films, tijd schriften e.d. en uitwisseling van hoogleraren en studenten. Finse regering verslagen Het, Finse kabinet van premier Rainer von Fieandt is gisteren afgetreden, na dat het parlement met 143 tegen 50 stemmen verhoging van de subsidie op boter en verlaging van die op melk, kaas en graan had afgekeurd. De premier, die in november zijn regering vormde na een regeringscrisis van 43 dagen, had aan de stemming de vertrouwenskwestie verbonden. Von Fieandt, die directeur van de Finse Bank is geweest, heeft zijn ontslag aan president Kekkonen aangeboden. Hij zal aanblijven tot een nieuwe rege ring is gevormd. De stemming ging vrijdag over een motie, waarin de sociaal-democraten en de landbouwpartij de regering verweten, dat zij de belangen van de arbeiders en de kleine boeren niet had beschermd toen zij de vorige maand de landbouw prijzen aanpaste. Ook de communisten stemden tegen de regering. De aanpas sing was volgens Von Fieandt nodig ge weest wegens het groeiende boterover- schot. Engeland en Nieuw-Zeeland hebben de vorige maand geklaagd, dat na de verhoging van de subsidie de overtollige Finse boter op de Britse markt werd gedumpt. Lof voor dr. Stikker bij 10-jarig bestaan van de O.E.E.S. (Van onze Londense correspondent) De Britse minister van Binnenlandse Zaken. Richard Butler, en leider van de oppositie, Hugh Gaitskell, alsmede de plaatsvervangend secretaris-generaal van de Organisatie voor Europese Samenwer king. de heer Cahan, hebben gisteren hulde gebracht aan dr. D. U. Stikker voor het werk, dat hij als de eerste voor zitter van genoemde organisatie in de beginjaren in Parijs heeft verricht. Dit gebeurde aan een diner, dat ter gelegenheid van de tiende verjaardag van de O.E.E.S. werd gegeven door de vereniging van buitenlandse dagblad correspondenten in Londen. Boodschap pen met gelukwensen waren ontvangen van premier Macmillan en de vroegere minister-president Sir Anthony Eden. Zoals vooral ook bleek uit het indruk kende en zelfs ontroerende betoog van de plaatsvervangend secretaris-generaal, is men er zich van bewust, dat alle activiteit van de OEES tenslotte het welzijn beoogt van de gewone mensen. Hun dagelijks leven was vaak ingrijpend veranderd dank zij het werk van OEES, zoals de bewoners van armzalige hutten in Anatolië (Turkfje), die voor het eerst in 5.000 jaar vensterglas in hun ramen kregen of zoals IJslands hoofdstad Reykjavik, welke een volledige moderni sering heeft ondergaan, zodat zelfs schoorstenen overbodig zijn. De heer Cahan ziet het als een dringende taak voor OEES om minder ver ontwikkelde buurlanden, die lid zjjn van de organi satie, met raad en daad bij te staan. Zoals het jaar 1848 in de geschiedenis bekend staat als het jaar der revolutie, zal men zich het jaar 1948 herinneren als het jaar van de Europese evolutie, zei minister Butler, die als dr. Stikkers opvolger het voorzitterschap van OEES bekleedde. In 1951—'52 heeft Europa onder Butlers leiding handelsbelemme ringen voor een waarde van tussen de 200 en 300 miljoen pond sterling uit de weg geruimd. De beginselen van de OEES stelden West-Europa in staat om zich in de laatste tien jaren sneller te ontwikkelen dan enig ander gebied ter wereld ook, met inbegrip van de Ver enigde Staten. „Laat Kroesjtsjef zelf eens komen kijken" Laten Kroesjtsjef en de andere Sovjet russische leiders zelf komen kijken hoe de Joden in Israël de woestijn tot bloei hebben gebracht. Met deze woorden heeft de Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken, mevr. Meir, gisteren op een bijeenkomst in Tel Aviv ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van Israël, commentaar gegeven op de re cente uitlating van Kroesjtsjef, dat de Joden niet in een gemeenschap kunnen leven en dat daarom de poging om een Joodse Sovjetrussische republiek in Siberië te stichten mislukt was. Wat wij hier in de afgelopen tien jaar heb ben gepresteerd, weerlegt die verkla ring, aldus mevr. Meir. Doe dan mee oor» de Morrls-priisvroog die U zo'r» voortreffelijke kon» biedt. Deelname aon de prijsvraag, staal open voor allen, die tussen 30 januari 1958 en 30 opril 1958 overgoon tot de aankoop von: een nieuwe Morrt»- of MG pertonenaufo( óf een nieuwe Morris bestelwagen, óf een nleuwo Morris Vrochtwogenchoeefe Vraag een wedstrijdformulier aan de dealer Van Oldenbarneveltstraat 37 - Leiden - Telefoon 21583 Ruime voorraad MORRIS-ONDERDELEN. Dus schilderen en behangen GRONDVERVEN - Synthetische LAKKEN. Half-synthetische LAKKEN in alle bekende merken. De nieuwste dessins BEHANG 1958. Kwasten - Alle schoonmaakartikelen Behangtafel aanwezig. OUDE RIJN 67 hoek Middelstegracht TELEFOON 32803 gevraagd door bankinstelling. Brieven met opgaaf van leeftijd, schoolopleiding, enz. onder no. 5834 aan het bureau van dit blad. ZUIDKADE 20—22 BOSKOOP kan plaatsen gevorderd Bij voorkeur met praktijkervaring. Schriftelijke sollicitaties aan bovengenoemd adres. lllliiillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Chin. Ind. Restaurant P. KERKKOORSTEEG 26 TEL. 30383 PRIMA KEUKEN GEZELLIG ZITJE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Aangeboden: GRASZODEN, GROND en KOOLAS G. A. DE GRAAF Haarlemmertrekvaart 11, Oegstgeest - Tel. 30636 Altijd een klasse beter qua materiaal en opleiding. Gedi plomeerd vakgroep instructeur S. W. ROMAN, Seringenstraat 26 - Tel. 23112 Luxe Autoverhuur met of zonder chauffeur. Opel Rekord '56 - Ford Zephyr '57 en Taunusbus. Best. en afh. van auto's. Woonadres: J. A. v. Berge Henegouwen, Hogewoerd 155A - Leiden Telefoon 21493. SPELEN en WEDSTRIJDEN met TRAKTATIE op KONINGINNEDAG, 's ochtends halftien, terrein Zoeterwoudsesingel. GRATIS deelname voor JONGENS en MEISJES van 912 jaar. INSCHRIJVING „Den Burcht", Nieuwstraat: voor JONGENS: maandagmiddag 21 april a.s. om halfvijf; voor MEISJES: dinsdagmiddag 22 april a.s. om halfvyf. ORANJE WANDELTOCHTEN op Koninginnedag voor jongens, meisjes en groepen. START: 1.30—2 uur „OUD HORTUSZICHT". Afstand 15 km. Leeftijd van 11 jaar af. Inschrijfgeld per persoon f 0.50, groepen per persoon f 0.25. INSCHRIJVEN: voor scholen bij de heer W. P. Leenen, Van de Sande Bakhuyzenlaan 19 en Leidse Jeugd-Actie, kamer 3, Stadhuis. Alle deelnemers ontvangen een medaille met lint of een cijfer. BESTUUR VERENIGING „KONINGINNEDAG" Autoverhuurinr. „TIP-TOP" St. Aagtenstr. 14, tel. 25709, Leiden Mercedes 180 D 10.- -f 15 ct. per km, inclusief brandstof. Volkswagens 6.- per dag 6 ct per km. Volkswagen-busjes 35.- per dag. spreekt DINSDAG 22 APRIL in de FOYER Stadsge- hoorzaal over Te koop aangeb. een z.g.a.n., 1400 km gelopen. Alle accessoires plus all risk verze kering inbegrepen. Te bevr. na 6 uur v. d. Werfstraat 2a. Ambachtsschool LEIDEN Gevraagd: een voor halve dagen en voor de avondschool, bij voorkeur in het bezit van u.l.o.- en prak tijkdiploma Boekhouden (As soc.) Salaris: volgens Rijks regeling. Sollicitaties te rich ten aan de Directeur der School, Haagweg 4 te Leiden. te Voorschoten, Btjdorpstraat 17, op maandag 21 april a.s. 10 uur v.m. Meubilaire- en huishoudelijke goederen, radiotoestel, elektr. wasmachine. Bij opbod. Geen kosten. W. BLOEM, deurwaarder, Leiden. Met prachtige dia's. Toegangsprijs f 1. Aanvang 8 uur. Kaai ten bij. A. v. d. Bos. Rijnzichtweg 25, Oegstgeest; Ned. Chr. Reisvcr. Aalmarkt 3, Leiden; Het Boekhuis, Breestr. 52, Leidèn. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen. GEBOREN: De Joncheere-Adler, d., (Hamburg) Verschure-Visser, d., (Heiloo) De Vilmorln-Frowein, d., Casablanca (Marokko).

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4