GOLDEN FICTION Wanorde onder opstandelingen? Onder ons gezegd... toch maar liever Aandrang om predikant te worden loopt in N. H. Kerk terug Met een enkel woord Agenda DINSDAG 15 APRIL 1958 0 Vervolg van pag. 1 Intussen meldt Radio-Medan dat na de aanvallen van zondag het gehele opstandelingcnfront in Sumatra „in een staat van wanorde verkeert". Verwacht wordt, dat het grootste deel van Tapanoeli binnen enkele dagen in handen der regeringstroepen zal zyn. daar het moreel der opstandelingen is verslapt en zy het niet tegen de regeringstroepen kunnen volhouden. Deze la&tsten ontmoetten gisteren bü hun verdere opmars weinig verzet, zo voegde Radio-Medan hieraan toe. Stel lingen van de opstandelingen werden onder vuur genomen. Door de opstan delingen werden enkele bruggen ver nield. De strijdkrachten van de centrale re gering hebben voorts Kamang. een plaats gelegen tussen Loeboek Djambi en Kilirandjao, ongeveer 150 km. ten oosten van Padang, bezet. Zij wachten daar op versterkingen, aldus Radio- Djakarta. Samen met de troepen van de centrale regering, die enige tijd ge leden de Indragiri zijn overgestoken, is het doel hunner operaties, de opstandige troepen af te snijden van hun bevoor radingsbases in Zuid-Sumatra. Makassar door artillerie beschoten Volgens uit Midden-Sumatra ontvan gen berichten, zou Makassar door op standige troepen worden beschoten met zware artillerie. Radio-Padang, dat een bericht van het dagblad „Haloean" aanhaalde, meld de. dat de opstandelingen onder leiding zouden staan van een officier. Kahar Moezakar genaamd. (Kahar Moezakar heet ook de leider van de Daroel Islam beweging op Celebes). De bevolking van Makassar vlucht de stad uit, aldus de radio. Niet overhellend naar communisme „Er bestaat geen reden om Indo nesië ervan te beschuldigen, dat het naar het communistisch blok over helt. omdat het wapens heeft gekocht in Oosteuropese landen". Dit heeft een woordvoerder van de Indone sische vertegenwoordiging in Den Haag gisteravond verklaard. Hü zeide. dat Indonesië verschillende keren zonder resultaat heeft getracht, wapens aan te kopen zowel in de V S. Prins Carnaval verduisterde zo'n anderhalf miljoen (Van onze correspondent in West-Duitsland) Meer dan anderhalf miljoen mark heeft de 38-jarige zakenman Gustav Adolf Nebe te Hannover verduisterd, waarbü hü misbruik heeft gemaakt van het feit, dat hij als Prins Car naval veel voorrechten genoot. Nebe is op de vlucht geslagen, men meent dat hfj naar Oost-Duitsland is gegaan, waarmee hij tot voor kort zakelijke connecties had. Van Nebe worden thans overal foto's verspreid, waarbij hü is afgebeeld als Prins Carnaval, compleet met feestmuts. Hij had in Hannover een groot bedrijf op metaalgebied. Nebe placht overal kredieten te vragen, waartegenover hü geen kans zag onderpanden te stellen. Kort voor hü op de vlucht sloeg, had hü van zijn eigen personeel nog veel geld geleend. Te Hannover en Dortmund, waar Nebe zün bedrijven had, heeft zün vlucht groot opzien gebaard. Hij was namelük een büzonder populaire man. Het vorige jaar was hij zelfs benoemd tot Prins Carnaval van geheel Noord- Duitsland. Als Züne Dwaasheid Gustav Adolf de Eerste placht hü tezamen met zijn tot Carnavalsprinses gekozen vrouw in een fraaie sportauto banken en an dere geldinstituten te bezoeken. In groot prinselijk ornaat reikte hij daarna directeuren en bedienden orden en foto's van zichzelf uit. Ook schuldeisers paaide hü op deze wijze, vooral hen. die hun geld wilden terughebben en die hij troostte met carnavalsorden. Als Prins Carnaval heeft hü eveneens grote schul den gemaakt, die hü evenmin heeft betaald. Weer pyromaan in Den Haag (Van onze Haagse redactie) Enige tüd geleden heeft een pyromaan in Den Haag de stad onveilig gemaakt door op een nacht op vüf verschillende plaatsen buiten geparkeerd staande motorrijwielen en scooters in brand te steken. In de nacht van zaterdag op zondag j.l. heeft een pyromaan waar schijnlijk dezelfde de Veenendaal- kade te Den Haag tot zün werkterrein uitverkoren. Op drie plaatsen, kort na elkaar, werden in boxen onder de hui zen. fietsen in brand gestoken, zodat de brandweer eraan te pas moest komen. De Haagse recherche stelt een uitge breid onderzoek in. als in West-Europa. Dit heeft ertoe ge leid, dat de regering van de Republiek Indonesië werd genoodzaakt, zich ter wille van het handhaven van de natio nale veiligheid elders wapens aan te schaffen. „Dit betekent echter niet, dat Indonesië zün onafhankelükheidspolitiek laat varen", aldus de woordvoerder, die hieraan toevoegde, dat de wapens in Oosteuropese landen op strikt commer ciële basis zijn aangekocht en dat aan deze aankopen geen politieke voorwaar den zün verbonden. Omzetting van de K.P.M. In Djakarta is vandaag gemeld, dat de KPM in Indonesië zal worden om gezet in een nieuwe inter-insulaire scheepvaartlün onder regeringstoezicht. Soebantio, een bestuurslid van de door de communisten beheerste vakbond van havenarbeiders, deelde mede. dat de In donesische minister van Scheepvaart, commodore Moh. Nazir zou hebben ver klaard zich met een suggestie in die zin te kunnen verenigen. Soebantio had vandaag een bezoek gebracht aan mi nister Nazir. Begin dezer maand zün op twee na alle schepen van de KPM uit Indonesië vertrokken, doch de haveninstallaties dezer maatschappij in de gehele Archi pel bleven onder toezicht der regering. Soebantio deelde nog mede, dat er on der het 12.000 man leden tellende Indo nesische personeel van de KPM misver stand was ontstaan over het aanmonste ren van bemanningen voor de Russische vrachtschepen, die Indonesië kortgele den heeft gekocht. Hij voegde daaraan toe. dat het ministerie van Scheepvaart waarnemers naar de haven van Tand jong Prlok heeft gezonden om dit mis verstand uit de weg te ruimen. Minister Nazir zou hem de verzekering hebben gegeven, dat alle door de regering ge kochte schepen, ook de Russische, door oud-KPM-personeel zullen worden be mand. Voor extra zachtheid Bond van Ned. Predikanten bestaat 40 jaar Om het predikantenkorps van de Ned. Hervormde Kerk op peil te houden zün zeventig theologen per jaar voldoende. Maar in de laatste jaren liep het aantal aankomende theologische studenten met de helft terug. Velen willen het pre dikantsambt niet. Dit deelde ds. L. H. Ruitenberg, de voorzitter van de Bond van Nederlandse predikanten, gisteren mede op de in Utrecht gehouden jaar vergadering. De financiële situatie van de predikant is, naar zijn mening, niet de voornaamste reden van de teruggang. Nu de maatschappü zoveel meer technische, administratieve en sociaal-leidende functies heeft geschapen, zijn de mogelijkheden voor stijging op de maatschap- pelijke ladder groter geworden. Voorts is de gemeente minder zicht baar geworden. Er is geen samenvallen meer tussen gemeente en gemeenschap, met het gevolg, dat de dominee een andere functie bezig is te krügen. Jon geren zullen intens de voornaamheid van de gemeente, haar innerlijk leven, moeten kennen, willen zij het aantrek kelijk vinden daarin een levenstaak ta wensen. Tenslotte: als wellicht de die pere oorzaak van het terug ebben der theologische aandrang: het predikant- zijn zelf is belast met een traditie die niet meer aanslaat, met een naam. die vreemde associaties wekt. Het preken, het huisbezoek doen. het catechiseren, vormen activiteiten die vreemd zijn aan het levensbesef van de jongeren, aldus de voorzitter. Naar zijn overtuiging zal de kerk op den duur gesteld dat de verminderde aandrang om predikant te worden aan houdt voor de vraag komen te staan, welke de 'nrichting der gemeente moet worden. DOMINEESKERKEN. Onze kerken zijn in feite dominees- kerken. ondanks alle anderskiinkende theologische beschouwingen. Het zal de vraag zijn of in de toekomst het type van de huidige predikant nodig is. al dus ds. Ruitenberg. ..Als het waar is. wat Van Ruler zegt, dat de predikant een lerend ouder ling is, dan komt de suggestie op om steeds meer ouderlingen de bevoegd heid tot leren te geven. En tot ouder ling kan ieder worden geroepen, aan wie de gemeente een stuk leiding wil opdragen, met andere woorden: een toekomstige predikantennood kon wel eens dwingen tot een verandering van functie van de predikant en tot een nieuwe bewerktuiging van de gemeente, dus van de kerk in haar geheel", zo zei de voorzitter. Hü was van mening, dat bü het opnieuw overdenken van de functie van de predikant in de kerk. men open zal moeten staan voor de ge dachte, dat naast de theologische leiding .naast de centra van doorden king van de waarheid Gods, ook an dere vormen van leiding gevonden moeten worden, die het traditionele beeld van het predikantenschap zal doen vervagen. Wij zullen deze noodzaak vreugdevol, als een nieuwe kans voor de gemeente niet alleen moeten ondergaan, maar ook moeten stimuleren, aldus ds. Ruiten berg. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgehandeld, hield prof. dr. M. J. A de Vrijer de jaarrede ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Bond Prof. De Vrijer is één van de oprichters en was voorzitter gedurende de eerste tien jaren van het bestaan. SOCIALE POSITIE VAN EVANGELIEDIENAAR. Het bestaan van deze vakvereniging van predikanten, aldus spreker, is zo wel voor de kerken als voor de mate riële belangen van de predikanten van grote betekenis geweest. Men is aan beide kanten meer rekening gaan hou den met de eisen van de praktijk. Al zijn lang niet alle predikanten lid. toch zij is het aantal leden voortdurend toe genomen en wijst het ledental een nog niet eerder bereikt cijfer aan. Al is in net afgelopen tijdvak, mede door dc activiteit van de Bond. veel ten goede gewijzigd in de materiële omstandigheden van de predikanten en is er van de zijde der kerkelijke besturen meer begrip gekomen voor de sociale positie van dc evangelie dienaar. toch dringt de Bond met klem aan op voortgaande verbeterin gen. Deze dienen volgens de bond. naast de voortdurende aandacht voor VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.) KRO: 18.00 Pianoduo en soliste. 18.20 K.V.P., caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Katechismus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Viool en plano 21.15 Wij Europeanen: Engeland, klankb. 21.35 Radlophilharmonisch ork. en soliste. 21.55 Gram. 22.40 Schaakrep. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Nouveauté's. Hilversum II (298 m.) AVRO: 18.00 Nieuws 18.15 Journaal. 18.30 Amusementsprogramma. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Blaaskwintet. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York cal ling. 23.2124.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS- 20.30 Journ. en weeroverz. 20 45 Wereldtentoonstelling 1958, filmdocumen- taire. 21.1022.45 Europa '51, film. (Advertentie) FOMA - Droogschuimreiniger Reinigt, ontvlekt en verfrist de kleuren van Uw tapijten, lopers, meubel- en autobekleding, kledingstukken, enz., in een ommezien van tüd, zonder deze nat te maken. Verkrügbaar bij drogisten en woning inrichtingen. Let vooral op de naam „F O M A", U ontvangt dan een grote flacon voor slechts f 2.25. binnenland Op de Oude Maas voor Dordrecht ls de 22-Jarlge schippersknecht B. Bagger man, gewoond hebbend te Werkendam, van zyn schip, het ms. „Vergankelijkheid overboord geslagen en verdronken. Op de suikerfabriek Wlttouck te Bre da ls gistermiddag een ongeluk met dode- llike afloop gebeurd. De 54-Jarlge gehuwde ai beider M. van Beek viel van het dak van de fabriek in een lege condensorbak. die aan de gevel van de fabriek was aan gebracht. De man werd met een schedei- basisfractuur naar het ziekenhuis ver voerd. Tijdens de operatie is hij overleden. De zesde „Goed Kamp" tentoonstel ling van de ANWB heeft een recordbezoek en recordverkoop, vooral WRt betreft gro te familietenten en opvouwbare kampeer wagens gehad. In 4 dagen t(jds passeerden 51 294 betalende bezoekers boven de tien jaar de controle, vergezeld door enkele duizenden enthousiasten onder de tien. Het Genootschap voor Geschiedenis der Geneeskunde. Wiskunde en Natuur wetenschappen, dat thans 45 Jaar bestaat, houdt zijn voorjaarsvergadering op zater dag 19 en zondag 20 april te ^orlnchem ln de raadzaal ten raadhulze. Zondag 11 mei om 13.00 uur zullen bij het monument aan de Hofweg te s- Gravenhage de gesneuvelde grenadiers en Jagers weer worden herdacht. Medewerking wordt verleend door de Kon. Militaire Ka pel en het Mannenkoor „Die Haghe San- gers". Twee geestelijke verzorgers zullen korte toespraken houden. Gistermiddag ls uit Roosendaal een groot transport vee en pluimvee vertrok ken naar de wereldtentoonstelling ln Brussel Het transport stond onder 6uper- Aan ons Bureau ligt voor belangstel lenden de passagierslijst ter inzage van het ms. „Blntang" van de Mij „Nederland" dat op 2 maart J.l van Tandjong Priok ls vertrokken met bestemming Amsterdam. BUITENLAND Er is maandag in Gaza een betoging gehouden voor terugkeer van het Egyp tische leger naar de strook van Gaza. die op het ogenblik door het polltleleger van de Verenigde Naties wordt bezet. Ook eis ten de betogers een hervorming van de strijdkrachten van het volksverzet. Deze eisen werden naar voren gebracht drie da gen nadat mededeling ls gedaan over een „Jordaanse samenzwering" tot moord op Egyptische ambtenaren in de stad en tot omverwerping van het bestuur. Isaac Ben Zwl, de president van Is rael en mevrouw Ben Zwl brengen ln Juli een kort bezoek aan Nederland. Daarna gaan zü enkele dagen in Belgle doorbrengen en de internationale tentoon stelling in Brussel bezichtigen. De Amerikaanse marine heeft bekena gemaakt dat zij 48 schepen, waaronder 4 vliegdekschepen en vier kruisers in Juli a.s. zal opleggen. De schepen zullen ln re serve worden gehouden. In het Jaar, dat 1 Juli begint, zal zij 31 nieuwe of verbouwde schepen, waaronder drie met raketten uit geruste kruisers, ln gebruik nemen In de loop van de vorige week heb ben de Algerijnse opstandelingen 770 man aan doden en 145 gevangenen verloren. De Franse strijdkrachten maakten elf mitrail leurs. vijftien automatische geweren een mortier, vijftig machinepistolen en twee honderd geweren bult. Twee buitenlandse journalisten, de Oostenrijker Hans Grimani en de Duitse mevrouw Hlldegnrd Otto, die een bezoek brachten aan de Israëlische RodeZee haven Ellat, z(Jn sinds zondag Jl. verdwe nen Israëlische bladen zün van mening dat zij onopzettelijk nabij Akaba de Jor- bezoek aan het gedemllltarlseerden bü een bezoek Hl be gêdemltturueeed* gebied. Het Cubaanse leger maakte gisteren in Havanna bekend, dat 31 rebellen en een burger zijn gedood bij operaties ln het oosten van Cuba. Drie militairen werden gewond. Vogelvryen hebben zondag ln de Co- lumbiaanse provincie Tolima 24 mensen, o w. vrouwen en kinderen, vermoord In een officieel communiqué is verklaard, dat het toenemend aantal misdaden een ge volg is van politieke agitatie De zuivering van de Oostdtiltse com munistische partij, waartoe het centrale comité in februari J.l. opdracht had gege ven. schijnt op het ogenblik haar hoogte punt te bereiken in de lagere partijregio- nen „Neues Deutschland" het orgaan van de partü. noemt verscheidene voorbeelden van mensen die wegens „revisionisme" en „gebrek aan ideologische strijdlust" uit de partij zijn gestoten. Koningin Elisabeth, de grootmoeder van Koning Boudewyn van Belgle. heeft gisteren een „vriendschappelijk gesprek" Ïehad met de Russische minister-president Iroestsjef. aldus meldt Tass. Koningin Elisabeth is voor een bezoek van drie we ken in de Sovjet-Unie. Park Tsjoeng-ho, die door de Zuld- koreaanse politie de „Belangrijkste communistische agent" ln Zuid-Korea wordt genoemd, is gisteren in Seoel ter dood veroordeeld. Hij werd schuldig be vonden aan spionage en een poging om de regering van Syngman Rhee omver te werpen. In een vervallen hut te Laholm ln het zuidwesten van Zweden heeft men circa 60.000 gulden ln contanten plus een VOOR WOENSDAG 16 APRIL Hilversum I (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9 00 V. d zieken. 9 30 Waar voor uw geld. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.05 Gram 10 30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.25 Te voet van Jemen naar Jeruzalem, hoorsp. 12.15 Lichte muz. 12.30 Land- en tuino meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13 00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13 20 Lichte muz. 13.50 Gram 15.00 Jeugdork 15.45 Gram. 16 00 V. d. jeugd. 17.20 Mu zikale caus. 17 50 Beursber 17.45 Gram NCRV: 18.00 Gram. 18 15 Spectrum v. het chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 RVU: Dodenbezorging in de prehis torie. door dr. P. Glazema. Derde lezing: het aanvangstractement. gericht te zijn op een verplichte vakantietoeslag van (en minste f 400. optrekking van het bedrag der periodieke verhogingen tot f 150 per dienstjaar met een maximum van f 2.400, bü zestien dienstjaren en verhoging der pensioe nen naar de vormen van de rijkspen- sioenregeling. Per 1 januari 1958 telde de Bond 1667. van wie 73 vrouwelijke leden. Het jaar 1957 kan worden aangetekend als een jaar van groei, waarin de activitei ten werden uitgebreid, doch zonder schokken of opzienbarende gebeurtenis sen. Op een na afloop van de vergadering gehouden receptie maakten velen van de gelegenheid gebruik de Bond te com plimenteren bij het veertigjarig be staan. De vergadering zond aan de eerste secretaris, ds. D Boer. een telegram, waarin zijn arbeid voor de totstand koming van de Bond met dankbaarheid wordt herdacht. Haitiaanse ambassaderaad in Amerika doodgeschoten De Haitiaanse ambassaderaad te Was hington Devieux is gisteren in de am bassade doodgeschoten. In afwachting van nadere instructies uit Haiti heeft de politie André Toussaint gearresteerd, een functionaris van de ambassade, die ervan wordt verdacht dc moord te heb ben gepleegd. De ambassaderaad had pas een brief ontvangen, waarin het ontslag van Toussaint werd gelast. Deze meende, dat Devieux verantwoordelük was voor dit ontslag. De voornaamste getuige in dit drama is Roger Dreyfuss. een ambassade secre taris. Hij vertelde na afloop, bij het ho- boekje met een banktegoed van circa 5000 ren van de schoten het kantoor van De gulden gevonden In deze hut heeft Klar.i Andersson in bittere armoede tien ja lang geleefd. Zij stierf drie weken geleden in een ziekenhuis tengevolge van bevrie zing. nadat zü zich lang hardnekkig had verzet tegen overbrenging naar een bejaai- dentebulV ieux te zijn binnengestormd. Toussaint tond daar toen met de revolver nog in de hand. Dreyfuss zei te menen, dat De vieux twee of drie kogels in de borst had gekregen. Hij stond te ver van Toussaint af om te kunnen ingrüpen. Voorstellingen van leven en dood. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Blokfluittrio en soliste. 19.30 Bui- tenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philharm ork. 21.15 Naar een rechtsorde van de arbeid, caus. 21.35 Geestelijke liederen. 22 00 Vakantieruoriek 22.10 Kon. Mil kapel. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20 24.00 Platennleuws. Hilversum II (298 ni.) VARA: 7.00 Nws 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. VPRO: 10 00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Or gel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 12 50 Het Nederlandse Woud in Israël, caxis. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstelllngsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Planorecital. 14.30 V .d. Jeugd. 16.30 Gram. 17.20 Dansmuz. 17.50 Regerings- uitz.: Rijksdelen Overzee. St. Jorlsdag :n Suriname en de Nederlandse Antillen, detor F. Sj van Paaschen. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18 20 Ham mondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Tussen twee ver kiezingen. caus, 19.26 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Op vleugelen van de Adelaar, hoorspelrep 21.30 Lichte muz. 21.55 Marimba. 22 35 Gram. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Dansmuz. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.30 V. d. Jeugd. NCRV: 20.00 School voor vrouwen, blijspel. 21.50 Dagsluiting. Engeland, BBC Home Serv. 300 in. 12.00 Gram. 12.30 Onbekend. 13.00 Verz.- progr. 13.30 V d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Ork.conc. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Voor oudere mensen. 18 00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.40 Sport. 19.45 Volksdansen 20.00 Ge var. muz. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws 22.15 Klankb. 23.00 Cabaretliedjes. 23.30 Caus. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0 060.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 12.45 Dansmuz 13.30 Nws. en gevar. pro gramma.14.00 Lichte muz. 14.30 Nws. 14.45 V. d. kind. 15 00 V d vrouw. 15.30 Nws. 16.00 Lichte muz. 16 30 Nws 16.45 Lichte muz. 17 30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Ork.conc 18.30 Nws. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19 45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en Hoorsp. 21.00 Lichte muz. 21.30 Nws. en verz.- progr. 22.30 Nws. en gevar progr. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.551.00 Nws. Nnrdwest Deutseher Rundfunk 309 m. 12 00 Amus. muz 13 00 Nws. 13.15 Symf - ork. en solist. 14 00 Omr.ork. en sol. 16 00 Strijkkwartet. 17 00 Nws. 17.35 Verz progr. 19.00 Nws. 19.35 Gevar progr. 21.00 Mo derne muz. 21.45 Nws 22.10 Amus. muz. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.10 Ope- rettemuz. Frankrijk (Nat. Progr.) 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Symf.-OTk. en sol. 13 25 Gram. 14.20 Internat, sol. 15.00 Symf.- conc. 19.30 Gram. 20.45 Hoorsp. 23.53 24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Gram. 12.30 Weerber. 12 34 Gram. 13 00 Nws. 13.15 Gram. 14.00School radio. 16 00 Koersen. 16 02 Gram. 16.10 Omr.ork 17 00 Nws. 17.10 Kamermuz 17.50 Boekbespr 18.00 Caus. 18.20 Gram 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 22 00 Nws. 22.15 Zang en piano. 22.50 Nws. 23.00 V. d. zee lieden. 484 in.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 en 14.10 Gram 14.15 Belgische muz. 15.15 Koorzang 15.30 Gram. 16 05 Lichte muz. 16.25 Gram. 17 00 Nws. 17 10 Gram. 17.30 Koorzang 17.55 Gram 18.30 Jazzmuz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Hoorsp. met muz. 22 00 Nws. 22.55 Idem. DINSDAG (grote zaal). Feestavond Den Burcht Professorenwijk. 7.30 uur nam. St. Antonlusclubhuls: Nationale bier- tapwedstrljden 25 uur nam. Pieterskerk: Concert Feike Asma met koor- en samenzang 8 uur nam Universiteit (filmzaal): K. en O.-fllm- studlekrlng ..Calle Mayor" 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing Erof. dr. P. Gilbert: „Het drama van dc ypostyle-zaal van Karnak" 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Kapconcours. 7 uur nam. Leiderdorp. Gebouw Irene: A.A.- kiesver. Bespreking kandidatenlijst 7 45 uur nam Oegstgeest: Gebouw Irene. Ouder avond openbare school no. 1. 8 uur nam. Voorschoten Gebouw Chr. Be langen. Gezellige avond Herv. Jeugdkapel. 7.80 uur nam. WOENSDAG Gulden Vlies. Ledenvergadering Kon. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing C. Ouwehand „Japan, ervaringen en in drukken". 8 uur nam. Den Burcht: Toneelavond Selsklp „Frys- lan". 7 3/4 uur nam. Oegstgeest (Kempenaerstraat 42): Ledenvergadering Groene Kruis. 8 uur nam. DONDERDAG De Doelen: Genootschap Nederland— Engeland. Spr. mr. D. Coleman over Cam bridge. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. „Het Zonnehuis". 8 uur nam. Vroom en Dreesmann. Modeflitsen te 10.30 uur voorm. en 2.30 en 4 uur nam. Doelenkazerne. Cabaret KoksBchool. 8 u. nam. Voorschoten Grote Vink: Uitvoe ring Toneelver. „Leldseweg-Noord". Op voering van „Boemerang". 8 uur nam. Voorschoten Cultureel Centrum Uitvoering Herv. Gem. Zangver. „Zang zij onze leus". 8 uur nam. VRIJDAG Schouwburg. Balletuitvoering o.l.v. Toos Zandvliet. 8 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Ver. „Volkson derwijs". 7± uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Jaarverg. Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. ZATERDAG Oud-Hortuszlcht. Jaarvergadering Gere- patrieerden. 8 uur nam. Volkshuls. Poppentheater „Harlekijn" „Het geheim van de flesgeest". 2.30 en 4 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. .Litterls Sacrum'. „Bonaventura". 8 uur nam. Prediker. Feestavond afd. Lelden „Unl- tas". 7.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal). Toneelclub „Ons Grunnegerlaand". „De storm". 8 uur nam. MAANDAG Stadszaal (foyer)Filmavond Ned. Reis- vereniging. 8 uur nam. Titus Brandsmastraat 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur. BIOSCOPEN Casino „De nachten van Cabiria". 18 Jr. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Vakantiemati nees „SJors van de Rebellenclub". Lldo „Eén kwam terug". 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Sissl. keizerin en moeder". A.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Dagelijks van 102 uur Prinses Beatrix in de West, Prins Bernhard in Liberia en Engels Vorstenpaar in Nederland. Trianon „Meisjes, mambo's en whisky". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „De dief van Bagdad". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus en schiep de vrouw". De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt tot zaterdagmorgen 19 april 8 uur waargenomen te Leiden door Apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136 en te Oegstgeest door: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. bü geen gehoor bj) Utv halsarts ot specialist hel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) *3 V S23 3 S/UI I h Stockholm geh. bew. zw 3 3 0 Helsinki regen zzw 3 2 2 Oslo mist wnw 1 1 0 Kopenhagen onbewolkt z 1 2 0 Aberdeen zwaar bew. w 4 8 0 Londen zwaar bew. n 5 6 0 Amsterdam mist n 8 3 0 Brussel licht bew. n 3 1 0 Luxemburg onbewolkt n 4 6 0.2 Parijs regen n 8 5 0.1 Bordeaux geh. bew. nw 1 3 2 Grenoble geh. bew. wzw 2 7 0.3 Nice onweer nw 5 7 51 Berlijn onbewolkt o 3 4 0 Frankfort onbewolkt no 4 8 0 München half bew. windstil -0 0 Zürich mist windstil -0 0 Genève half bew. w 2 6 0 Locarno regen o 3 4 34 Rome licht bew. z 5 10 13 AJacclo geh. bew. nno 2 8 17 Algiers zwaar bew. w 8 10 1 Wenen geh. bew. zzo 6 7 4 Innsbruck zwaar bew. w 3 3 0 Madrid half bew. windstil 2 0.3 Mallorca regen nw

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2