rbied, dankbaarheid en liefde bij rnatie van prof. dr. J. Ph. Vogel ES 84 nbassadeur Thivy vertolkte evoelens van Indiase volk Hoofdpijp MAANDAG 14 APRIL 1958 ^ochtend werd op de begraafplaats Westerveld het stoffelijk iot gecremeerd van de Leidse oud-hoogleraar in het Sanskriet letterkunde en de Indische oudheidkunde, prof. dr. J. Ph. Vogel ige week donderdag op 87-jarige leeftijd is overleden. Velen naar deze plechtigheid gekomen, om een laatste hulde te bren- een zeer groot wetenschapsman en een hoogstaand mens, jvcrlijden niet alleen in ons land maar ook in het buitenland en lijzonder in India als een zeer groot verlies wordt gevoeld. Volkenkunde dr. P. H. Pott, vertegen woordigers van het Leidsch Studenten Corps en de V.V.S.L., oud-leerlingen en talloze vrienden. Een broer van de overledene de heer W. Vogel uit Den Haag maakte in een kort woord gewag van de grote dank baarheid die in de brede familiekring van de overleden heerst, dat zij zo lang van diens gaven, van zijn rechtschapen heid, zijn medelevende belangstelling, zijn offerbereidheid en hulpvaardigheid heeft mogen genieten. de belangstellenden bevonden de ambassadeur van India in de heer J. Thivy en zijn secre- heer Singh, de rector-magnifi- i secretaris van de Senaat van Universiteit prof. dr. S. E. de prof. dr. H. J. Lam, vele hoog- en oud-hoogleraren van de diversiteit en andere Universi- het bijzonder uit de facultei- letteren en wijsbegeerte, verte- ligers van het Instiuut Kern en xetenschappelijke instellingen, leur van het Rijksmuseum voor W. J. E. M. Simons overleden ouderdom van 71 jaar is een :e Leidse huisartsen, dokter W. Simons, overleden. Dokter die in 1886 te Dordrecht werd studeerde aan de Gem. Univer- a Amsterdam, waar hij in 1917 xamen aflegde. Na eerst gedu- tgen jaar in Vleuten een art- jk te hebben uitgeoefend, ves- Iter Simons zich in 1927 als in Leiden. herdacht dokter Simons on- belangstelling zijn zilveren als Leidse huisarts, bij welke eid hem duidelijk is gebleken zijn vele patiënten en oud- zijn zorgen als medicus en prijs stelden. Bij de viering jubileum werd hij tevens be- met de Pauselijke onderschei- Ecclesia. januari 1955 droeg dokter die ook vele jaren voorzitter de medische staf van het St.- aiekenhuis. zijn praktijk over :er F. J. G. Wijdicks. Boven- hij enkele jaren als voorzit- van de woningbouwvereniging de Woning". chtige mis van Requiem vindt ^ochtend om 10 uur plaats in druskerk .waarna om 11.15 uur fenis volgt op het R.-K. kerk- larbara. ning Interacademiale V. droeg een uiterst sober karakter eracademiale sportwedstrijden ond van Vrouwelijke Studenten jen zullen dit jaar in Leiden worden. Het ls traditie, dat de rordt voorafgegaan door een intocht door de deelnemende jen. In verband met het over- a prof. dr. J. Ph. Vogel heeft afgezien van elk feastelijk •P de eerste dag van dit sport- t. ie opening vanmiddag in het Ltorium van de Ryksuniversi- let Rapenburg droeg een uiterst :akter. Nadat de vrouwelijke uit Groningen. Utrecht, Am- Delft, Rotterdam, Wageningen een plaatsje hadden gevonden ferschillende besturen waren leid, verklaarde de preases van V., mej. A. T. S. Verhoef met !e zin deze interacademiale voor Nog een paar zakelijke mede- en de openingsbijeenkomst was ad wordt een aanvang gemaakt edstryden. Schermen en tafel aan dan op het programma, tomen lawntennis. roeien en aan de beurt. De tenniswed- rorden ook op woensdag voort- ielijk met de zeilwedstrijden en balontmoetingen. De donderdag rreerd voor hockey, atletiek en :k, waarna op vrijdag de ig de finales van het hockey- ts zullen hebben en het len alle aandacht zal opeisen. Paascongres ed. Studentenraad tr universiteit en maatschappij t/m 24 april a.s. zal de Neder- iudenten Raad (de overkoepe- ttionale studenten organisatie, iim 29.000 Nederlandse studen- igenwoordigt.) in het conferen- „Woudschotcn" te Zeist zijn feejaarlijkse paascongres hou- als onderwerp „Universitteit en BpU". dezen zijn uitgebracht over a grondslag van de universi- universiteit en Staat", waar- verwachten nieuwe autonome van de instellingen van hoger j ter sprake zal komen en „Uni- en maatschappelijke behoefte" ating op rapporten, die uit het tussen hoger onderwijs en het Ten zijn voortgekomen. Over te onderwerp zullen vertegen ts uit het bedrijfsleven (Philips. Staatsmijnen) het woord gemene inleiding zal dinsdag- 22 april om 14 uur worden uit- door prof. dr. H. Wagenvoort, [leraar te Utrecht. 1euken uitgebrand achtend is brand uitgebroken in ffi van een perceel aan de straat. Doordat een petroleum- dicht bij het behang was ge- 7atte dit vlam. De als keuken kamer brandde geheel uit. De wist uitbreiding van de brand ïïnen. waarna de brandweer de j verrichtte. Blijvend „monument" De ambassadeur van India, de heer J. Thivy voerde met groot leedwezen het woord bij deze tragische plechtig heid. Het overlijden van prof. Vogel is voor zjjn vele vrienden, onder wie duizenden van sprekers landgenoten, als een schok gekomen ondanks de gezegende hoge leeftijd van deze vriend van India, die tot de dood toe grote werkkracht, een heldere geest en vele voortreffelijke menselijke eigenschap pen heeft getoond. In tientallen jaren heeft prof. Vogel nauwe banden van warme vriendschap tot stand gebracht tussen India en Nederland. Ambassa deur Thivy vroeg zich af, of voor prof. Vogel, wiens werk strikt gezien op het terrein van het oude India lag, niet een blijvende vorm van eerbetoon kon worden gevonden die tevens recht deed aan de liefde, die hij getoond heeft voor het volk van India van nu. Deze liefde verdient volgens spr. zulk een uiterlijk teken van herinne ring voor de eeuwigheid. Ambassadeur Thivy besloot met een woord van dank namens al zijn landge noten, die zijn naam in eerbied zullen blijven gedenken en zijn werk in de geest zullen blijven voortzetten. Dank namens Leiden en Nederland Prof. dr. F. D. K. Bosch, voorzitter van het Instituut Kern en oud-hoog leraar te Leiden in de archeologie en de oude geschiedenis van Zuidoost-Azië, noemde het heengaan van de nestorder Nederlandse oriëntalisten het verlies van een steunpunt in wetenschappelijk op zicht, en van een voorbeeld van werk zaamheid en menselijkheid. De nauwe banden tussen India en Nederland zyn door zijn toedoen, nog voor hij het tot Leids hoogleraarschap *"oep"n werd tot stand gekomen. Niet slechts omdat hjj intellectueel noog uitstak boven de anderen, maar doordat hij daaraan paarde een grote persoonlijke charme, een serene rust en een voorbeeldige evenwichtigheid, eigenschappen die zo sterk appelleren aan het Indische volk. Vogel heeft India het beste geboden, wat ons land te bieden had en hy bracht daarmee betrekkingen tussen volken tot stand zoals die nog nimmer door de officiële diplomatie van ons land zjjn ont wikkeld. Daarvoor past een woord van warme dank namens het gehele Ne derlandse volk. Na nog andere facetten van werk en persoon van prof. Vogel belicht te hebben herinnerde prof. Bosch aan het werk dat prof. Vogel heeft gedaan om Leiden als internationaal centrum voor de Indiase studies te behouden ook na de tweede wereldoorlog. Het Instituut Kern, dat zijn oogappel genoemd zou kunnen worden, heeft daarbij als monu ment voor de Nederlandse oriëntalis tiek een belangrijke rol gespeeld. Voorts uitte prof. Bosch een woord van warme dank namens de Leidse Universiteit, de oudleerlingen, en de collegae die zo dikwijls ook tot vrienden geworden zijn. Ds. W. J. H. Hubeek, Ned. Herv. pre dikant te Leiden, sprak in plaats van woorden van ernst en droefenis woorden van lof en dankbaarheid die zozeer passen bij deze figuur, die het leven verstond als dienst. Ds. Hubeek sprak naar aanleiding van psalm 103. Tenslotte dankte een neef van de overledene, de heer J. Willeumier, voor de belangstelling en de gesproken woor den en voor de gevoelens van medeleven die door tallozen in net bijzonder in ons land, in India en in Engeland gevoeld zullen worden. en nog bergen werk.. itten is er voor een huisvrouw met bij. Het werk /^-^-^^/doorgaan. Daarom bij opkomende pijnen. 2 'ASPRO' de pijn verdwijnt. Zorg dat U altijd 'ASPRO"bi| de hebt. Ook zenuwpijn, lusteloosheid, moeheid of dat gevoel van rillerigheid verdwijnen snel en zeker door 'ASPRO' want.. 'ASPRO' deyet meer! <T Wont 'ASPRO' doet meer 'ASPRO' maakt dat U zich prettiger voelt, fit! U kunt het werk weer oan' 2 'ASPRO ptcg'tmmi ..HERHALING O' VEAZOLK o.ti rti.t -en It&ntufeek fit.' urg (208 m.) iedere Zondigmorgtn 10.43 w. OECSTCEEST Zwingli-bond en Vriji. Herv Zr. Vriezema afgevaardigd als zendingsarbeidster iFjnFVlHWP AUTO REED DOOR HEK In de nacht van vrijdag op zaterdag is op de driesprong Provinciale weg - Zijldijk een ernstig verkeersongeluk ge beurd. Omstreeks drie uur hoorden om- wonenden een harde klap. Toen enke len vari hen op onderzoek uitgingen bleek een prsonenaoito, komende vanaf de Provinciale weg dwars door een sChrikhek te zijn gereden. Vervolgens is de wagen tegen enkele bomen gebotst en daarna onder aan de wegberm tot stil stand gekomen. De bestuurder, een in woner van Leiden, werkzaam bij de Touwfabrieken te Leiderdorp, zat be wusteloos klem achter he.t stuur en moest met hulp van de Leidse politie worden uitgezaagd. De G.G.D. uit Leiden verleende eer ste hulp en heeft de bestuurder, die al leen in de auto zat, naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. RCI^DEVJO 30 Na een slechte eerste helft, waarin DEVJO door beter aanvalsspel de toe.'te kansen kreeg, doch die dooi cie iw defensie succesvol werden afuesl bracht midvoor Luyken in de 10de minuut van de tweede helft de Leider dorpers aan een 10 voorsprong met een prachtige schuiver. Door dit succes gesteund volgden meerdere aanvallen op het doel der gas ten en uit één daarvan bracht T. Oos- trom de stand op 20. Toen de DEVJO- goalie een corner van Gerrit Maas ver keerd beoordeelde kwam de stand op 3—0, waarmee het einde kwam. Een overwinning waarvoor voor de zoveelste keer de RCL-defensie de grondslag legde. BURGERLIJKE STAND Geboren: Sophia, dr van W. de Jong en A. van Leeuwen; Hendrlka H. M dr. van J. S. den Dubbelden en H. W. Lek; Ma rianne. dr van D. W. K. Vring en M J. Schellevis; Paul R zn van A. E H. Bij kerk en L. M. Mc Manis Overleden: L. C Snel. 73 jaar. VOORSCHOTEN TAFELVOETBAL In Den Haag zyn gisteren de tafel voetbalkampioenschappen van Neder land gehouden. Na spannende strijd kwam „Partizan" uit Den Haag als landskampioen uit de bus. HDVS uit Voorschoten legde beslag op de vierde plaats. De resultaten van de Voorschotenaren waren: AlbatrosHDVS 63; Parti zan—HDVS 9—1; HDSV— Fortuna '54 9—5; HDSV Rapid 8-6; HDVS- HFC 3-5; Haarlem—HDVS 3—4. Lijst K.Y.P. Gisteren heeft de KVP de groslijst stemming voor de gemeenteraadsverkie zingen gehouden. Deze lijst is nu als volgt samengesteld 1. G. Schrama. 2. G. v d. Hulst. 3. ir. W. C. M. Rombouts. 4. G. Fortanier. 5. N. C. Lauiboo, 6. J. R. Eysink Smeets. 7. A. I. J. Maas, 8. dr. J. J. Dormeier. 9. J. C. Hendriks. 10. J. C. Kmjnenburg. 11. L. den Hollander. 12. C. C. 't Man netje. 13. mevr. mr. H. M. Wohl Warendorff, 14. W. J. Stumpel, 15. A. Th. Kleys. Hieruit blijkt, dat de heer Eysink Smeets wel niet in de gemeenteraad zal terugkeren. Hij komt nu nl. als num mer 6 op de lust voor en het is hoogst onwaarschijnlijk, dat de KVP een zesde zetel zal krijgen. Vergeleken met het ..politiek advies" is er niet veel veranderd. Ook daarop stond de heer Eysink Smeets als zesde, maar de heren v. d. Hulst en Rom bouts stonden resp. 4 en 5. Overigens maakt dit feit niet veel verschil want in beide gevallen stonden en staan ze op een verkiesbare plaats. Het wachten is nu nog op de defini tieve lijst van de VVD. Toneel voor 't Nut De zevende Nutsavond van dit seizoen bracht weer een toneelvoorstelling, dit maal door een voor Voorschoten nieuw gezelschap, n l. de Toneel- en Cabaret club van de afdeling Den Haag van de Ned. Reisvereniging. De kennismaking is uitstekend bevallen Na een traag be gin, mede veroorzaakt door een tc lange monoloos. kiwamen de spelers er in het tweede tafereel steeds beter in, zodat voor de pauze op prettige luchtige wijze en vol spanning gespeeld werd. De inhoud van het blijspel van Leo nard Huizlnga, „Om de lieve vrede", een verhaal waarin een gelukkig huwe- In de hervormde kerkdienst, welke gisterochtend in de Pauluskerk werd ge houden, heeft de gemeente afscheid ge nomen van zr. Vriezema, die in Nieuw- Guinea zenddingsarbeid gaat verrichten. Zij zal op 22 april naar Manokwari ver trekken. De dienst werd geleid door ds. H. Perdok. die er o.m. op wees, dat zen ding en Pasen wel degelijk met elkaar verbonden zijn. In zyn tekstwoord. Lucas 24 46—47—48 .komt dat tot uitdruk king, waar Christus zegt, dat in Zijn naam gepredikt moeten worden beke ring en vergeving der zonden onder alle volken, beginnende van Jeruzalem. Zo heeft Pasen de zending ten gevolge. Het gaat erom de wereld in te gaan om te getuigen. Als zo'n getuige, aldus ds. Perdok. gaat gij, zr. Vriezema. naar de Papoeabevolking. Hij wenste haar toe dat zy door Gods geest geleid een ge trouwe getuige zou zijn. De gemeente zong haar toe Psalm 121, vers 4. In de Zendingsschool was er na afloop van de kerkdienst gelegenheid afscheid te nemen van zr. Vriezema. die voor lopig voor drie jaar in N.-Guinea zal werken. Mr. S. C. Graaf van Randwijck, zen dingssecretaris der Ned. Herv. Kerk. overhandigde aan zr. Vriezema een exemplaar van het Nieuwe Testament in het Indonesisch en wenste haar Gods zegen op haar arbeid toe. I lU'k dreigt mis te lopen, doordat „me neer" zelfstandig wordt en dat tenslotte j weer helemaal goed wordt als hy in zijn oude kwaal (zij het ook schijnbaar terugvalt, gaf genoeg aanleiding tot vro lijke scènes. Het was jammer, dat de climax eigenlijk reeds in het derrie en vierde bedrijf viel. waardoor het laat ste bedrijf te lang duurde, te veel her halingen gaf en waardoor de spanning te vroeg wegviel. Van de spelers was vooral Maarten van Driel, de hoofdrolspeler en regis seur, bijzonder goed in zijn rol. HU werd echter voortreffelUk bijgestaan door Hetty Dom. door Corry Bakker Vyfhui zen en Marth Holl. terwyl Dick van Cooten een aardige typering gaf van een verslaggever. Gerard Helsdingen had wat moeite oan zyn rol van psychiater levensecht te maken. Het bezoek aan de Nutsavond was weer goed en de stemming was uitste kend. Dat bleek ook. toen na afloop, voor het eenst, in de 'hal van het Cultu reel Centrum een gezellig samenzUn met een dansje onder leiding van de heer Trelker vele bezoekers bijeen hield De voorzitter van het Nut. J. F. Sirks. verwelkomde in zijn openingswoord in het bijzonder de burgemeester met zijn echtgenote, bestuur en leden van het Nut uit Leidschendam en een vertegen woordiger van de afdeling Voorburg WASSENAAR Jeugdkoor Bel Canto Het jeugdkoor van de Gemengde Zangvereniging Bel Canto trad eind vo rige week in het Verenigingsgebouw weer eens voor het voetlicht. De avond werd als gewoonlijk geopend door de ere-voorzitter, de heer W. F. de Bree, die zich best kon begrijpen, dat wegens het koude lenteweer niet alle plaatsen bezet waren. Na de mededeling, dat aan het pro gramma voor de kleuters nog iets was toegevoegd wenste hy de aanwezigen veel genoegen. Het podium werd in de eerste plaats bevolkt door de kleuters, die ..Het stou te eekhoorntje" opvoerden. Als dieren- familie kweten zij zich best van hun taak en zongen daarna nog heel aardig het drietal liedjes waarmee het pro gramma was uitgebreid. Na de pauze volgde het optreden van het jeugdkoor met ..Goudhaartje en de troubadour", het welbekende spel in drie bedrijven, waarin Goudhaartje door haar goede daden de uitverkorene wordt. De ere-voorzitter merkte na afloop te recht op. dat Goudhaartje al eens eer der door het jeugdkoor werd opgevoerd, maar niet zo fijn als deze keèr. Hij dankte dirigent Dirk van Vliet. mevr. Gelauff-Baas, die het spel op de piano begeleidde en verder de dames-assisten ten en bood allen een attentie aan. In Zwolle heeft de Zwinglibond zyn jaarvergadering gehouden. De voorzitter, ds. H. van Lunzen uit Odoorn, vroeg in zijn openingswoord aandacht voor de z.i. spectaculaire ach teruitgang van de positie der vrijzinnig hervormden in de Hervormde Kerk. In 1927 waren er in deze kerk nog 422 vrij- zinnige gemeenten met 469 vryzinnige predikantsplaatsen. Voorts zijn er 32 vrijzinnige predikantsplaatsen bezet door rechtzinnige predikanten. Vanaf 1941 liep het aantal vrijzinnige predikants plaatsen van 441 naar 347 terug. Wat het kernartikel der nieuwe kerk orde betreft, was spreker van mening, dat elke poging om alsnog dat kern artikel zo veranderd te krijgen, dat het ook voor vrijzinnigen kerkelijke levens ruimte biedt, uitzichtloos is. Het be stuur van de Zwinglibond zal in sep tember nog een samenspreking hierover hebben met het moderamen dèr synode. Tenslotte deelde hij mede. dat de Zwing libond, indien de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden zich in meerderheid tegen artikel 10 zou uitspreken, tot sa menwerking bereid zou zijn. indien hij daartoe zou worden verzocht. Hoog Nederlands bezoek aan de Expo Morgen zullen enige ministers, o.w. de minister-president, voorts staats secretarissen en Commissarissen der Koningin een bezoek brengen aan de Nederlandse afdeling van de wereldten toonstelling te Brussel, enige dagen vóór de officiële opening. Van het gezelschap maken ook deel uit de Grootmeester van het Huis der Koningin, mr. G. C. D. baron van Hardenbroek en de burge meester van Den Haag. De burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam zijn verhinderd. De voorzit ters der beide Kamers der Staten-Gene- raal, die mede zijn uitgenodigd zullen aan het bezoek niet kunnen deelnemen wegens vergaderingen van het Parle ment. Het gezelschap, waarvan ook deel zal uitmaken de Nederlandse ambassadeur in Brussel, jhr. mr. P. de Teixeira de Mattos. zal de lunch gebruiken in het restaurant op het terrein. Aanval van onbekend vliegtuig Volgens het Indonesische persbureau Antara heeft de woordvoerder van de Indonesische Luchtmacht in Djakarta medegedeeld, dat de vliegbasis Mandai, naby Makassar, gistermorgen door een niet geïdentificeerd twee-motorig vlieg tuig is aangevallen. Het luchtafweergeschut op de vlieg basis beantwoordde de aanval. Er is slechts geringe schade aangericht, er vielen geen slachtoffers, aldus de woord voerder. Noodlottige handschoen Gistermorgen reed te Den Haag een 56-jarige autobestuurder met zyn auto in de Theresiastraat. Op een gegeven ogenblik liet hij zyn handschoen vallen. Hij bukte zich om de handsohoen op te rapen, hetgeen hem inderdaad gelukte, maar tenkoste van een botsing met drie geparkeerde auto's, die evenals de aan rijdende atuo alle werden vernield. De bestuurder bekwam snywonden in het •gelaat en klaagde over pijn in de borst kas. Helicopterdienst naar Zeeuwse eilanden (Van onze Haagse redactie) De dagelijkse helicopterdienst L>en Haag - Rotterdam - Pernis, welke in juni zou worden geopend, zal pas in september aanvangen De reden van die uitstel wordt veroorzaakt door het feit. dat de geschikte helicopter wat laat is aangeschaft, waardoor de vereiste ver gunningen van de Rijksluchtvaartdienst nog niet konden worden aangevraagd. De directeur van het bedrijf, de heer Schreiner, heeft zijn keus bepaald op de Franse helicopter „Alouette", welke door straalmotoren wordt voortgestuwd. Mocht de dienst in een behoefte blijken te voorzien, dan zal worden overgegaan tot de aanschaf van een 20-persoons Amerikaanse „Vertol-44" Het ligt in de bedoeling de Zeeuwse eilanden in de dagelyk.se helicopter dienst in te schakelen en ook Axel in Zeeuws-Vla&nderen in het schema op te nemen. BEURSOVERZICHT AKU weer gevraagd AMSTERDAM, 14 April. Tegen de gehele marktverhouding in, waren vandaag de aandelen Aku weder om gevraagd en na een lagere opening, toch weer aan de vaste kant. Niet. dat de koerswinst t.o.v. vrijdag j.l. zoveel hoger was, maar meer markttechnisch gesproken lagen de aandelen prima. De vraag kreeg op den duur de overhand en de koers liep op tot 173 1 4; daarop volg de een reactie tot 172itegen de vorige slotprys van eveneens 172%. In de scheepvaarthoek lagen aandelen Van Nievelt Goudriaan aangeboden. Het koersverlies bedroeg bijna 4 punten. De beurs verwacht van de maatschappij een mogeiyk lager dividend over 1957 en tevens dat dit dividend zal worder uit gekeerd in aandelen, gezien de krappe geldsituatie waarin de maatschappij verkeert. Ook de overige Scheepvaart- waarden waren 1 tot 2 pnt lager. Kon. Olie noteerde rond de f. 153 overeenko mend met de vorige slotprys. Het fonds lag echter een gulden onder pariteit New York tengevolge van kleine verkopen voor Parijse rekening. Aandelen Philips konden zich behoorlijk handhaven even als aandelen KLM. die een paar dubbel tjes hoger noteerden. Aandelen Unilever verloren 1 procent. Staatsobligaties veranderden hoege naamd niet. De berichten over de ge vechten in Indonesië, hadden geen in vloed op de koers en in de Indonesische sector. T.o.v. de vorige slotprijs bleven de veranderingen binnen nauwe gren zen. Aandelen Metaalbuizenfabriek Excel sior werden vernomen op 95 a 100 tegen een laatste gedane koers van 127' en van 110 laten j.l. vrydag. Aandelen Dekkers 8% dividend '9rci werden op circa 100 vernomen (95). Carps garen werden geadviseerd op 205 203 op het onveranderde dividend van 16%. WISSELKOERSEN Amsterdam. 14 april Londen 10.60% —1061%; New York 3 78%—3 79; Mon treal 3.89%—3 90%; Parys 89 .75—89.85; Brussel 7 59%—7 00%; Frankfurt 90.37% —90.42%; Zilrich 86 60%—86.65%Zu rich (vr. fir.) 88.41—88.46: Stockholm 73 1273.17; Kopenhagen 54.81 %-54 86% Oslo 53.00%—53 05%; Milaan 60.79%— 00.84%; Wenen 14.59%—14 60%. MARKTBERICHTEN JAR. 11 april Kaasmarkt: Notering fabrieksedammer f 1 72 ïWelijk ERDAM, 14 april. Veemarkt - ,'n totaal 2136. Vette koeien en »7. Varkens 739. "cents per kg.: Vette koeien le -335; 2e kw. 270—300; 3e kw. 250 »rkens (lev. gew.) 182 180 178. Dc R.-K. Harmonic-. Zany en I Toneelvereniging St.-Matthias te Warmond vierde zaterdag haar veertigjarig bestaan. De muzikanten hadden zich voor deze gelegenheid in nieuwe uniformen gestoken en maakten daarmede vanzelf een rondgang door het dorp. De burgemeester van Warmond, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne. reik te tijdens een op deze dag gehouden i bijeenkomst in hotel ..De Zon" de\ zilveren ere-rvcdaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit aan het oudste werkende lid van de jubilerende verenigingde heer L. van Noort. De foto toont de muzi kanten in actie. L.ï>./Va« Vliet) Beurs va n Amsterdam Maandag 14 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3>, Grootboek obl.314 Ned. '47 3>4 (3) Ned. '51 3', 5,* Ned. 'S3 C3ïi) Ned. '56 314 4 Ned. '48 314 J* Ned. '54 344 Jg;» Ned. '55 I 3"4 II* g] Ned. '55 n 344 88 88'<B Ned. '37 3 86 Ned. V/S. lening 6% 10844 108A Dollarlng '47 3 '1 Investeringscert. 3 9344 93A Ned. 62-64 3 9214 92', Cert. NWS 6(1', 59441. Indië '37 A 3 89"i 89>4 Grootboek '46 3 86 ACTIEVE AANDELEN CU. Handl.en Ind. B. 24% 23% Nat. Handelsbank ..73 73 Ned. Handelmy150% 140% Amst. Rubber 51H SI Dell My .en (Ver.) 68% 67% H.VA91% 89% Java Cult32% 30 Senembah 57% Vorstenlanden9% 9% AJC.U 172% 171 Berkel's Patent (v.) 191%. 192 Calvé Delft eert. 284 278 Kon. Pap. v. Gelder 178 178 Hoogovens eert275 271 Mülleren Co. NJ3. 312 312 Ned. Kabelfabr222 223% Philips 264% 264% Philips pref153% 15414 Unilever32914 328 Wilton Feyenoord 200% 200% Billton 2de r 10514 165% Dordtse Olie gew 645 640 Kon. Petr (f.20.— 152.90 153.20 Idem (50 f.20.—15305 I5;a5 Holl Amer. UJn i32»4 13144 Java China Paket 11514 u5 S. 106.80 17020 Ned. Stoomv. My. i273ï 12714 Kon. Paket My „q Stoomvaart MU Ned U, f2?, Nievelt Goudr eert ,a2 138% v. Ommeren eert ,«5,. iqb Kon Rott Lloyd mi-, Ned Scheepv Unie {{y NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 91% 92% Den Haag 1937 1 3.. 86 Leiden 1947 90 R'dam *37 I-UI 3% 92% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98 96% Premieleningen A dam '53 3 97 97% A'dam '51 2% 87 86% A'dam '56 I 2% 81 89% A'dam '56 II 2% 95% Eindhoven '54 2% 82% 81% Enschede'54 2% 83% 82% Den Haag '52 12% 90% 90% Idem II 2% 95 94 R'dam '52 I 2% 91 90% Idem II 2% 90% 90'- Utrecht '52 2% 92 NIET-ACTIVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Amst. Bank 20o 205 H.B.U. eert184% 185 Rott. Bank 178 178 Twentsche Bank155% 153% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 213 213 Borneo Sum. H. My 35 35% Ned. G. en Sp. fabr. 170 168 Kon. Ned. Grofsm 98 97 Internatio 61% 62 Rott. Droogdok My. 469 470 Tieleman en Dros 8% Ned. My Walv.vrt. 73% 71% Spoorwegen Dell Spoorweg My 8% Amerik. fondsen Canadian Paclflo R. 24% Intern. Nickel 72% Anaconda 44 Bethlehem Steel 36% Cities Service 50 General Motors 34% Kennecott 82% Republic Steel 30% Shell OU 67% Union Pacific 26exd. Un States Steel 55% 44 36% 48% 34U 83% 39tV 67 y« 26% 55% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K U/4 Edeimet Kon AA 46% 46% Pref wa idem 57GB Electrolas B 370GB 378GB HoU Constructie 385GB 393G Ing our v Bouwnyv 124% Int Kunststof! Ind 38L 37 Leidsche Wolspinn 146 145 Sikkens Lakfab '5:< 418B 430B Ver Touwfabrleker 155 152 Wernmk's Betonm 86% 88GB Van Wyk Textiel 66 65% Zaalberg 118% 113

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9