IZ/GTFOET leiden JANVONK Voor BEHANG! ;cl LDV speelt nu in hoofdklasse Ned. Ver. van Suikerzieken Raad van Zoeterwoude benoemde leden voor het Industrieschap Ellendig bestaan van Hongaarse vluchtelingen in Oostenrijk jaargang Vrijdag 11 april 1958 no. 29419 hele Leidse Damvereniging speelt d seizoen in de hoofdklasse van idse Districts Dambond. Dat is !rwonderl|jke en bewonderens- ige resultaat van de competitie voorbije seizoen. Dat het eerste het kampioenschap behaalde in loofdklasse van de L.D.D.B. kan nauwelijks een verrassing noe- Ongeslagen sleepte het voor de achtereenvolgende maal deze de wacht. Maar dat het tweede in de eersteklas kampioen in de daarop volgende promotie rijden de baas bleef over W.D.G. dus naar de hoofdklasse promo- was een daverende surprise, niemand op had durven rekenen. leek wel uit de woorden, die de er van de vereniging, de heer L. der Vlist, gisteren sprak op het avondje, dat in de Kleine was belegd om dit dubbele succes te vieren. Aan het begin van het seizoen, aldus de heer v. d. Vlist, had men eigenlijk niet eens genoeg spelers om met twee teams te kunnen inschrij ven. Door toevoeging van enkele oude leden kon echter toch een tweede tien tal samengesteld worden. Het resultaat was boven verwachting. Volgens de heer v. d. Vlist was het geheim van het suc ces de goede onderlinge samenwerking. Enkele leden waren bijvoorbeeld bereid geweest hun plaats af te staan voor sterkere spelers. Helaas zijn de resulta ten in de strijd om het Zuidhollandse kampioenschap nooit zo gunstig geweest, maar de voorzitter hoopte, dat men vóór het gouden jubileum van de ver eniging nog eens beter uit de bus zou kunnen komen. Hij bracht voorts hulde aan alle spelers en reserves, die hadden bijgedragen tot dit daverende succes van de vereniging. De 2de voorzitter, de heer M. Brinks, bracht daarop de verdiensten van de heer Van der Vlist naar voren. De succesvolle tientallen van L.D.V. met hun reserves. In het midden zittend, de voorzitter, de heer L. K. van der Vlist. (Foto L.D./Van Vliet) Hij dankte hem uitvoerig voor zijn werk en zijn grote stimulans. De avond werd verder in genoeglijke stemming doorgebracht. Onder meer werd een gongwedstrijd gehouden. De succesvolle tientallen van L.D.V. bestonden uit de volgende spelers: lste team: W. Heemskerk, W. J. Kleijn, B. Slechtenhorst, I. Laterveer, J. Klinkenberg. P. v. d. Stel. Th. Uitten- bogaard, A. Sladek, J. Huisman en S. v. a. Reek. 2de team: E. Klinkenberg, J. Dreef, I. Teleng, W. Kleijn, J. Zaalberg, P. Marck, M. Brinks, L. v. d. Vlist, J. Masurel en C. Klinkenberg. Vergadering N.O.V. landelijke vergadering van de nijverheidsonderwijs van de Ne- se Onderwijzersvereniging, gis- lag gehouden te Rotterdam in de [argrietzaal, heeft de voorzitter landelijk groepsbestuur, de heer Jootwijk uit Amsterdam o.m. ge- over de bepalingen in het Dsitiebesluit, die een discrimina- de huwende en gehuwde lerares in en bij K.b. van 15 januari j.l. verwijderd werden. „Het is te zo zei hij, „dat bij het lager on een even grondige opruiming op t wordt gehouden", s besprak de voorzitter het kort door de SER aan de staats- ris van Sociale Zaken uitge- advies over de bedrijfsarbeid jarige meisjes en 14- en 15-jarige waarin veelzijdige plannen ten van deze jeugdigen worden jeld. ten werd in 1959 in Winschoten e komen. voortgezette vergadering is de ing ter sprake gekomen. De be- gen over dit punt resulteerden in tie, waarin wordt gezegd, dat nog geen gevolg is gegeven aan de in rleg gedane toezegging, dat de l der leerkrachten bij het Nijver- derwijs bij 29 lesuren dezelfde als die van de leerkrachten bij !LO. De motie spreekt er diepe elling over uit, dat de N.O.-leer- n niet alleen geldelijk tekort gedaan, maar dat bovendien rtrouwen in het beleid van de ernstig wordt ondermijnd. Het jstuur is opgedragen deze motie mis te brengen van de regering eden van de Staten-Generaal. I. Beuker bezorgd over rticuliere woningbouw oorzitter van de Nederlandse an Bouwondernemers, de heer D. er heeft vandaag op de jaarlijkse trgadering te Arnhem in zijn {srede gesteld dat de belangrijkste van het nog steeds niet op gang van de particuliere woningbouw de hoogte der rentevoet en de i ten grondslag liggende kapi- aarste. Daarom mag uit de tot inning van de premiebeschikking bouw 1958, waarmee veel is ver- nog niet de conclusie worden ge- i dat de 40 000 geplande wonin de particuliere sector veilig zijn zeide hij. |de overheid ten aanzien van de 'etwoningbouw een kunstmatige iet van vier procent heeft inge- terwijl de marktrente nog altijd lalf tot twee procent hoger ligt, de voorzitter onjuist voor.# nadere bestudering van dit pro- de financiering dus van de wo* uw in zijn totaliteit, zowel door sleven als door overheid, komt iker noodzakelijk voor LEIDERDORP ST OP 26, 29 EN 30 APRIL sestelijkheden ter gelegenheid van ïinnedag zijn vastgesteld. Op 26 ioert de Toneelvereniging „Ons ien" een klucht op. Op 29 april een grote taptoe. De verjaardag M. de Koningin wordt ingeluid fn koraalmuziek bij de Hervormde Om 9 uur brengen alle schoolkin- een aubade aan de burgemeester, staan 's morgens op het pro- i en muzikale rondgang en een nisrit voor auto's, 's Middags zijn liswedstrijden tegen Oxford, korf- strijden tussen Velocitas en Per- 1 een voetbalwedstrijd tussen ASC 1. 's Avonds treedt de hereniging „Ons Genoegen" weer WARMOND brmonie St.-Matthias in nieuwe uniformen ?en zal voor de R.-K. Harmonie atthias" een gloriedag zijn Dan slang gekoesterde wens in vervul- aan, want de nieuwe uniformen dan door het Uniformen-comité overgedragen aan de vereniging, dit grote feit zal de vereniging het middelpunt der belangst el- laan i.v.m. de viering van het 40- bestaan. Natuurlijk is dit alles angelegenheid, die alleen de leden b.-Matthias" betreft, maar hierbij fel Warmond betrokken. Dat de >nie een grote plaats inneemt, komt uiting, omdat een kostbare zaak uniformen slechts verwezenlijkt (Advertentie) EEN GANG NAAR GANGETJE 12 IS LONEND Televisie Radio Bandrecorder Afdeling Leiden bestaat tien jaar Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de afdeling Leiden en om streken van de Ned. Vereniging van Sui kerzieken vond gisteren in „Den Burcht" een grote, jubileumfeestavond plaats. Sempre Avanti's „Jong en Jolig" zorg de deze avond met een programma vol vakantieherinneringen - muziek en zang uit Tirol, Zwitserland, Italië, Frankrijk en ook Nederland - voor de feestelijke noot. Bovendien was de directeur van de Vereniging, de beer N. Bloemendaal, naar Leiden gekomen om nog eens het doel en de betekenis van de NVS te on derstrepen. De voorzitter van de jubilerende afde ling, de heer Jac Wilbrink, stelde in zijn openingswoord vast. dat de vereniging niet aan de weg timmert. Het werk wordt in stilte gedaan, maar het is zo zegenrijk voor de velen, die aan deze kwaal lijden, dat dit tweede lustrum niet ongemerkt voorbij mag gaan. Suiker ziekte is geen „ernstige ziekte" meer in de strikte zin van het woord. Het is slechts nodig. dat. de suikerzieken zich aan hun kwaal aanpassen en de vereni ging kan hen daarbij geschikte voor lichting en hulp geven. Dit geschiedt onder meer door de uitgave van een tijdschrift, waarin bijv. wenken worden opgenomen, die het leven van de suiker zieken kunnen veraangenamen. Zeer be langrijk is ook het. werk voor de kinde ren. voor wie het het moeilijkst is zich aan te passen. Zij realiseren zich im mers nog niet van hoeveel belang een dieet is en dat zij zich vele snoeperijen moeten ontzeggen, die andere kinderen wel krijgen. Daarom is het van belang, dat de vereniging de beschikking heeft gekregen over een eigen gebouw, waar de kinderen geleerd wordt zich aan de omstandigheden aan te passen. Hij ver welkomde de vertegenwoordigers van de verschillende afdelingen, alle overige aanwezigen en gaf vervolgens het woord aan de heer N. Bloemendaal. directeur van de NVS te Den Haag. De heer Bloemendaal wenste het be stuur en het. oud-bestuur geluk met dit feest en dankte allen, die hun beste krachten in het belang van de suiker zieken hebben gegeven. In het bijzon kan worden door de grote en vooral royale medewerking der ingezetenen. Vanzelfsprekend wil de harmonie blijk geven van grote dankbaarheid voor deze medewerking. Zij wil dit doen door op zaterdag 12 april tussen 5.30 en 6.30 uur n.m. samen met de drumband een mu zikale rondgang te maken door het dorp. Het nieuwe uniform wordt dan voor het eerst in het openbaar vertoond. Het 40-jarig bestaan van de vereniging en de officiële overdracht der uniformen zal plaats vinden 's avonds om half acht in de zaal van Hotel „De Zon". WASSENAAR Door de B B. Wassenaar wordt een drietal grote oefeningen gehouden, de eerste op maandagavond 14 april voor de blokploegen Wassenaar-Zuid ,de vol gende voor Wassenaar-Noord op woens dagavond 23 en maandagavond 28 april. De oefeningen worden gehouden in de wijk in aanbouw achter het kanaal naar de haven. Zij zullen een zeer realistisch karakter hebben met branden, knal- en rookbommen. Gevormd is een commissie bedoeld als contact-orgaan tussen het korps re- serve-politie in Wassenaar en de bur gerij. Deze commissie bestaat uit de he ren S. van den Bent, voorzitter, L. M. C. Ancion, ir. H. W. Dunerwolt. ir. M. Elion en P. Zonneveld. GESLAAGD Aan de r.-k. universiteit te Nijmegen slaagde voor het doctoraal examen rechten mej. M. D. C. van Haaren, al hier. der noemde hij de onvermoeide werkster, zuster Visser. Met enige voorbeelden uit de praktijk toonde hij aan hoe belangrijk het werk is. dat door de vereniging wordt gedaan. Hij stelde vast, dat er in het verleden en ook nu nog wel iets ontbrak over de voorlichting over suikerziekte. Dit is geen verwijt aan de artsen; zij hebben het immers razend druk in hun prak tijk. Maar de doktoren zijn dankbaar voor de steun die zij van de NVS on dervinden bij de voorlichting. Spreker betoogde, dat er bij dit 10-jarig feest alle reden is tot feestvieren. Dank zij de vooruitgang der medische wetenschap en de doeltreffende organisatie der suiker zieken is er voor hen geen enkele aanlei ding meer om „met lange gezichten langs 's Heren wegen te gaan, mits we ons verstand gebruiken". De oud-voorzitter, de heer Vreelink. sprak hierna nog een gelukwens aan het adres van de feestvierende afdeling, waarna verder „Sempre Avanti's Jong en Jolig" bezit nam van het toneel. Als altijd waren de musici van dit aantrekkelijke gezelschap op dreef. Vlot en melodieus werden de nummers ge bracht. Vooral de solisten, o.w. Wim Brugman. Gerard Koolhaas, Lyda Spaans en Nel de Vries, mogen genoemd worden. Koos Kukler was de talentvolle leider van dit gezelschap. Na de pauze amuseerde men zich met „Trek aan de bel" en een dirigeerwedstrijd. 70 miljoen aan leningen voor de gemeenten De opbrengst van aangegane leningen stelt de Bank voor Nederlandsche Ge meenten in staat om, behalve voor nieuw aan te vangen kapitaalswerken weder een bedrag aan te wenden ter verstrek king van leningen aan de gemeenten ▼oor de vaste financiering van kapitaals- ■werken, welke reeds zijn tot stand ge komen, of welker uitvoering reeds is begonnen, maar nog niet voltooid. In verband hiermede zal zij tot een bedrag van ongeveer f. 70 miljoen leningen aan de gemeenten aanbieden, naar rato van de stand van de vlotten de schuld per 1 Januari 1958. V/i jaar voor bouwkundigen Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft vanmorgen de twee directeuren van een bouwonderneming, beiden uit Den Haag. wegens oplichting veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden. De procureur-generaal had een ge vangenisstraf van vier jaar met aftrek van voorarrest gevorderd tegen de twee broers, die ongeveer honderd Woningzoe kenden hadden opgelicht waardoor zij ongeveer f. 100.000 in de wacht hadden gesleept. Zij plaatsten in dag- en week bladen advertenties, waarin zij aanbo den een huis te bouwen waar men maar wilde. De gegadigde had daarvoor zelf maar f. 100Ó eigen geld nodig. In totaal lieten zich 103 woningzoekenden con tractueel verbinden en betaalden de f. 1000. Van deze ruim een ton js niets meer over. Er werd niets gebouwd. Met zijn arrest bevestigde het hof de straf welke de rechtbank de twee bouwkun digen had opgelegd. Nieuwe functie voor Ras j id Volgen vele diplomaten? Betrouwbare kringen in Genève heb ben verklaard, dat ex-ambassadeur Soe- tan Moh. Rasjid door de revolutionaire regering van Midden-Sumatra is be noemd tot „coördinator voor Europa en het Verenigd Koninkrijk". Zij voegden hier nog aan toe, dat zjjn aftreden, dat met ingang van vandaag van kracht wordt, zal worden gevolgd door het af treden van leden der Indonesische diplo matieke vertegenwoordigingen in Enge land, Frankrijk, België, Italië, Duitsland en Nederland. Intussen hebben de Zwitserse autori teiten aan Rasjid verzocht om af te zien van een persconferentie, die hij van morgen had willen houden. (Zwitser land, welks neutraliteit aan buitenland se bezoekers, die zich actief met politiek inlaten, bepaalde verplichtingen oplegt, erkent de regering in Djakarta). De woordvoerder van de Indonesische vertegenwoordiging in Den Haag, de heer Soedjöko Hoedyonoto, verklaarde desgevraagd, dat hem niets bekend is van adhesie-betuigingen door leden van de staf der vertegenwoordiging aan ex- ambassadeur Rasjid. Hij voegde hieraan toe, dat de sfeer en de samenwerking op de Indonesische vertegenwoordiging in Den Haag „uitstekend is". A.F.P. meldt nog uit Genève, dat Rasjid in zijn nieuwe functie in de komende dagen een reis zal gaan onder nemen naar verschillende Westeuropese hoofdsteden. dan natuurlijk naar grootste keus, laagste prijs. BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ HAARLEMMERSTRAAT 81 TELEFOON 22580 Gisteravond kwam de raad dezer gemeente in vergadering bijeen. Bij de inge komen stukken bevond zich een schrijven van Ged. Staten, waarin werd mede gedeeld, dat in de kosten van verlichting van een gedeelte van de Europaweg (prov. weg 17) een subsidie van 40% of f 14.742.40 wordt verleend. Hieruit bleek tevens, dat het voornemen bestaat, dat de gevaarlijke bocht MieningEuropaweg zal worden verbreed. De gemeentelijke vuilstortplaats aan de Ommedjjksweg werd verpacht aan W. F. van Putten te Leiden tegen f 10.per maand. Ten behoeve van de uitbreiding van de R.-K. Jongensschool aan de Schenkel- weg met drie lokalen zal een geldlening worden aangegaan bü de Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van f 155.000. Bij dezelfde Bank werd nog een lening gesloten, groot f 44.000.tot dekking van reeds voltooide of nog in uitvoering zijnde werken. Met algemene stemmen werd besloten van de Woningbouwvereniging St.-Willi- brord een stukje grond over te nemen voor de prijs van f 2.50 per m2 en een vergoeding van f 70.— voor een bestaan de opstand. Met toestemming van de Grondkamer zal het grasland aan de Hoge Rijndijk weer aan dezelfde personen worden ver pacht als het vorig jaar. Alleen van een perceel, dat aan de Hoge Rijndijk grenst, zal een gedeelte worden afgescheiden als speelplaats voor de jeugd, terwijl ook het Oranjecomité bij de a.s. feesten van dit gedeelte gebruik mag maken. INDUSTRIESCHAP Nu de gemeenschappelijke regeling met de gemeente Leiden inzake het vormen van het industrieschap De Grote Polder is goedgekeurd en bekendmaking in de Ned. Staatscourant heeft plaats gehad, moeten de leden van de Raad van Be stuur van het industrieschap worden be noemd. De raden van de gemeente Lei den en Zoeterwoude en de beide Colleges van Burgemeester en Wethouders van beide gemeenten benoemen elk twee leden van de Raad van Bestuur. Geko zen werden mevr. Neuwahl-Sanders en de heer Van der Ploeg. De zittingsduur van de leden van de Raad van Bestuur loopt gelijk met die van het raadslid maatschap Burgemeester en Wethouders hebben als hun vertegenwoordigers aangewezen de burgemeester, de heer H, J. A. Smeets en wethouder J. M. Kraan. Er is nog een schrijven ontvangen van de Speeltuinver. het Centrum, die mede werking vraagt voor het aanschaffen en plaatsen van speelmateriaal voor de kinderen, het maken van een afrastering en het draineren van het terrein. B. en W. zeggen toe dat dit stuk in de verga dering van 23 april a.s. aan de orde zal worden gesteld, omdat nu nog geen pre advies kon worden uitgebracht. BRUG BIJ KERK Bij de rondvraag kwam de heer On derwater terug op een in de vorige ver gadering gestelde vraag over de brug bij de Zuidbuurtse kerk. Deze brug is weliswaar eigendom van het kerkbestuur doch is tevens toegang tot de meisjes school. Is het nu niet mogelijk vroeg spreker, om op grond van artikel 72 van de L.O.-wet gelden beschikbaar te stel len voor vernieuwing van deze brug. De voorzitter antwoordde, dat de school indertijd eigendom was van het kerkbestuur. Met de financiële gelijk stelling is toen een bedrag voor het schoolgebouw uitgekeerd. De brug is medegemaakt ten behoeve van de be woners van de Weipoort, opdat een nadere verbinding met de kerk zou worden verkregen via het kerkepad. Er zullen waarschijnlijk wel meer eigenaren van bruggetjes zijn, die deze gaarne aan de gemeente willen over doen. Er wordt van alle kanten gestreefd naar bezuiniging en nu kan de ge meente toch geen onnodige uitgaven voor haar rekening gaan nemen. Het kerk bestuur kan echter een verzoek in dienen. Zeer velen keren naar hun land terug Succes van een enkeling (Van onze Weense correspondent) De grote verrassing op het gebied van de Weense mode is het optreden van de jonge Hongaarse vluchteling Ladislaus Havas, die zich binnen een paar maan den een eerste plaats onder de Weense Prins en Prinsessen naar het Stubaidal Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene zijn vanochtend uit Innsbruck vertrokken naar Neustift in het Stubaidal. Zij willen van daaruit in de komende dagen nog enige bergtoch ten ondernemen. De Prinsessen zullen ook nog skitochten maken en haar ski leraar is dan ook mee naar Neustift gegaan. Grendel aan Tunesische grens is effectief In antwoord op een bewering van president Bourguiba van Tunesië, dat de Fransen niet in staat zouden zijn pene tratie aan de grens met Algerije tegen te houden, is van Franse zijde medege deeld, dat in de afgelopen weken aan achttienhonderd rebellen, die uit Tune sië Algerije wilden binnenkomen, belet is op Algerijnse bodem te komen. Van de 1800 werden er achthonderd gedood. Zeshonderd geweren werden in beslag genomen. Centrale treepen dringen Tapanoeli binnen Volgens zo juist ontvangen berichten zfjn troepen van de Centrale regering het gebied van Tapanoeli ten noorden van Padang en Boeklt Tinggi binnen gedrongen. Wat Marx niet voorspelde... Binnenkort zal in Londen een blok flats verrjjzen op het terrein waar het huis stond waarin Karl Marx in maart 1883 is gestorven. Het huis was gelegen Maitland Park Road 41 op de kruising van Hampstead en St.. Pancras. De Londense „Evening Standard" heeft er in een kortgeleden verschenen hoofd artikel getiteld „Het huis van de Profeet" op gewezen hoezeer Marx het bij het verkeerde einde heeft gehad. „Marx voorspelde dat de revolutie zou uitbreken in de landen van West-Europa die het meest geïndustrialiseerd waren. Deze zijn echter immuun gebleken. De revolutie is in Rusland uitge broken, toentertijd een overwegend agrarisch land. Marx voorspelde dat in kapitalistische gemeenschappen de ar men onvermijdelijk armer zouden worden, terwijl de rijken rijker zouden worden. Het Groot-Brittannië van heden is een illustratie van precies de tegen overgestelde ontwikkeling! Er schuilt derhalve een bevredigende ironie in het gebruik, waartoe Maitland Park Road 41 wordt bestemd. Dit Victoriaanse burgelijke monument wordt vervangen door een gebouw, dat een sociale revo lutie zal symboliseren welke niet tot stand is gekomen door geweld, zoals Marx voorspelde, maar vreedzaam en geleidelijk een blok Londense ge meenteflats". De Londense gemeente raad een van de grootste eigenaars van woningen in de wereld heeft 180.000 huurders, die gemiddeld 72 (ruim zevenhonderd gulden) huur per jaar betalen. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen couturiers heeft weten te veroveren, ja. hen zelfs schijnt te zullen overvleugelen! Hij heeft nu een eigen salon op de Kohl- markt, het modecentrum van Wenen, waar enkele knappe Hongaarse manne quins zijn modellen demonstreren. Tegen dit eclatante succes van een enkeling staan echter de ellende en het deerniswaardige bestaan van meer dan 10.000 Hongaarse vluchtelingen in Oos tenrijk, die geen passende werksring kunnen vinden. Er leven er nog altijd 7000 in kampen, 8200 wonen als onder huurder in kale en grotendeels niet verwarmde kamertjes waarvoor zij de huur niet kunnen betalen en 2200 zUn in tehuizen ondergebracht waar zij op de barmhartigheid van weldadighe:ds- organisaties zijn aangewezen. De toe stand is zo kritiek, dat een groot aan tal van deze vluchtelingen er weer aan denkt naar Hongarije terug te keren, ook al verwachten zij daar geen vrien delijk onthaal. Volgens onofficiële, maar betrouwbare gegevens hebben van het vorige jaar af 30.000 vluchtelingen geen kans gezien om in Oostenrijk een bescheiden maar menswaardig bestaan op te bouwen, zodat zij zich gedwongen zagen naar hun vroegere onderdrukkers terug te keren. In Oostenrijk wordt nu met een actie begonnen om de arbeids voorwaarden voor deze vluchtelingen te verlichten, maar men vraagt zich af of het niet reeds te laat is BEURSOVERZICHT Aku's willig AMSTERDAM, 11 april Direct bij de opening vormde zich van middag een flinke hoek voor de aan delen Aku. Het waren niet alleen kijkers, doch merendeels handelaren. Er werd al direct een flinke stap in de koersstijging gezet op 174% tegen gisteren een vaste slotprijs van 168%. De belangstelling bleef aanhouden, doch de verkopers kre gen de overhand. Er werd winstgenomen en de koers liep terug tot 173, in het verdere beursverloop werd tussen de 173 en 174 gehandeld. De overige interna tionale waarden stelden wederom teleur. Kon Olies pasten zich aan de prijsver laging over vrijwel de gehele wereld van het produkt aan en verloren een paar dubbeltjes. De handel bleef hier klein. Philipsaandelen hielden zich goed en bleven rond de vorige slotprijs. Unilevers prijshoudend. Het gepubliceerde jaarver slag van de Koninklijke Luchtvaart maatschappij werd ter beurze ongunstig ontvangen. De koers van de aandelen stelde zich een gulden lager by een minimale handel. De Indonesische waarden ontmoetten vandaag wederom belangstelling en kon den hierdoor in koers aantrekken. Ver. Deli's liepen op van 67% tot 69 (66%), HVA's van de 88% naar 91 (88%), Am sterdam Rubbers van 51% tot 53 (50). Volgens de beurs heeft Amerika belang stelling voor aandelen Ver. Deli. De Scheepvaarten waren over het al gemeen genomen een punt hoger. Het ziet er naar uit, aldus insiders, dat voor deze aandelengroep het grootste leed ge leden is. Aandelen KPM blijven de aan dacht vragen en worden op 109 (107%) goedkoop geacht. In de Staatsobligaties was het wederom rustig en de koersen gemakkelijk. Ren- tespaarbrieven werden opnieuw 1/8 ho ger geadviseerd. Aandelen Van Berkels patent werden vernomen op 189 (188). WISSELKOERSEN Amsterdam, 11 april Londen 10.61%—10.62; New York 3 Tgfg—3.79W; Montreal 3.90A—3.90,*; Parijs 89.75— 89 85; Brussel 769%—(7.60%; Frankfurt 90.41%—00.46%; Zürich 86.64%—86-69%; Züridh (vr. fr.) 88.44%—88 49%Stock holm 73.12—'73-17; Kopenhagen 54.85% —54.90%; Oslo 53 03%—53.08%; Milaan 00.80%60.85%Wenen 14.60—14-61. Beurs van Amsterdam Vrijdag 11 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% Grootboek obl.3% q, qi 54, Ned. '47 3% (3) Ji?? Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) it Ned. '56 3% Ut* ai*8 Ned '48 3% ™3/ Ned. '54 3% 86% 86% Ned. '55 13% »7 87% Ned '55 II 3% 88 88 Ned. '31 3 S6A 86 Ned. W.B. lening 6% 188% 108Y. Dollarlng '47 3 91 Investeringscert. 3 «oTi Ned 62-64 3 92% 92H Cert NWS 60 Indië '37 A 3 89% 89% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 23% 24% Nat. Handelsbank 71% 73 Ned. Handelmij150% 150% Amst. Rubber 50% 51H Deli Mij .en (Ver.) 66% 68% H.VA88% 91% Java Cult30% 32% Senembah 58% 57% Vorstenlanden9% 9% AX.U 168% 172% Berkei's Patent (v.) 188 191% Calvé Delft cert 286% 284 Kon Pap v Gelder 178 178 Hoogovens cert 276 275 Mülleren Co. N.B 317 312 Ned. Kabelfabr221% 222 Philips 264% 264% Philips pref 153% 153% Unilever328% 329'4 Wilton Feyenoord 200% 200% BUI ton 2de r i6g 165% Dordtse Olie gew 54514 645 Kon. Petr (f. 20.—152 90 Idem (50 f.20—153 05 153 05 Holl Amer Ujn 131 132V4 Java China Paket 114 115% K.L.M !08 106.80 Ned Stoomv Mij 127% 127% Kon Paket Mij 107% 110 Stoomvaart Mij Ned 1347/ 137 Nievelt Goudr eert 1427^ 142 v Ommeren eert 199% 198% Kon Rott Lloyd 110% 111 Ned Scheepv Unie 115% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 93 91% Den Haag 1937 1 3. 86 Leiden 1947 90 R'darn '37 I-III 3% 92% Industr. Obligatie* Philips Dollarlng -51 96 96 Premieleningen A'dam '53 3 97 A'dam '51 2% 87^ 87 A'dam '56 12% 80% 81 A'dam'56 H 2% 95% 95% Eindhoven '54 2% 82% 82% Enschede'54 2% 83% Den Haag '52 I 2% 90% 90% Idem II 2% 94% 95 R'dam '52 I 2% 91 91 Idem n 2% 90% 90% Utrecht '52 2% 92% 92 NIET-ACTIVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amst. Bank 206 20o H.B.U. eert185 184% Rott. Bank 178% 178 Twentsche Bank154 155% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 214 213 Borneo Sum. H. Mij 33 35 Ned G en Sp. fabr 169 170 Kon Ned Grofsm 96% 98 Internatio 60 61% Rott. Droogdok Mij. 465 469 Tleleman en Dros 8% 8% Ned Mij Walv.vrt. 73% Spoorwegen Dell 8poorweg Mij. 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 24% Intern Nickel 73% Anaconda 44Vsexd. Bethlehem Steel 37% Cities Service 49% General Motors 34% Kennecott 83 RepubUc Steel 39% SheU OU 68% Union Pacific 26exd. Un. States Steel 56 8% 24% 72% 44 36% 50 34% 82% 39% 67% 55% Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen V K 10/4 Edelmet Kon AA 46% 46% Pref w.a idem 57GB Electrolas B 365B 370GB HoU Constructie 375B 385GB Ing our v Bouwnijv 124% Int. Kunststof! Ind 40 38L Leidsche Wolsplnn 148%L 146 Sikkens Lakfab '53 415B 418B Ver Touwfabrleken 155 Wernink's Betonm 88GL 86% Van Wijk Textiel 66B 66 116% 118%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7