ROL ROOK GENIET Vederland strijdt mee in kruistocht egen ziekte en voor levensgeluk half zware 1j Maar van jonge arisen moet nog meer worden gevraagd Markies De Cuevas won het duel op de sabel van Serge Lifar Campagne tegen V.S. en Formosa Heel Frankrijk ligt morgen plat ste jaargang Maandag 31 maart 1958 Vierde blad no. 29405 Tien jaar Wereldgezondheidsorganisatie (Advertentie! (Speciale berichtgeving) Iet is een aloude uysheid dat gezondheid de grootste schat is, die een mens bezitten. Ziekte veroorzaakt armoede en armoede veroorzaakt ziekte. Dit is vicieuze cirkel, die doorbroken moet worden, wil het recht, dat ieder mens ft op gezondheid, de toestand van volledig lichamelijk, geestelijk en sociaal zijn en niet slechts het afwzig zijn van ziekte en zwakte, een algemeen goed ■den op deze wereld. Maar tweederde van de wereldbevolking leeft in z.g. inder ontwikkelde gebieden". Dat betekent een inkomen per hoofd van de rolking, dat een tiende bedraagt van dat in de ontwikkelde landen. Daar is gemiddelde levensduur van de mens 30 jaar in plaats van 63 elders, terwijl e levensduur in Nederland nog hoger ligt. federland behoort ook tot de veertien landen waar één arts op minder dan 0 inwoners aanwezig is. Er zijn echter 22 landen in de wereld, waar men het et stellen met één arts opi 20.000 of meer inwoners. Iet inzicht dat verhoging va et algemeen gezondheidspeil in de wereld :hts gerealiseerd kan worden d internationale samenwerking en hulp aan den, die hulp behoeven, kreeg inaoud toen in 1948 de World Health Orga- ation (WHO) werd opgericht en met het steeds in omvang toenemend werk on. Op 7 april a.s. bestaat deze Wereldgezondheidsorganisatie tien jaar en dit zal ook In ons land worden gevierd. Bijdragen van 88 landen Ie WHO, een van de grootste gespe- Iseerde organisaties van de Ver. ies, beoogt alle Volken op een zo hoog ;elyk gezondheidpeil te brengen. Op ogenblik zijn 88 landen in alle delen de werld lid en zij betalen een tributie, waaruit het werk van deze anisatie wordt bekostigd. De belang- ste twee redenen voor slechte gezond- Istoestanden zijn gebrek aan kennis gebrek aan geschoold personeel om kennis in de praktijk te brengen. Alle den kunnen zich voor hulp bij het jssen van hun gezondheidsproblemen de WHO wenden. an den beginne af bemoeide de WHO jch ook met de opvoeding van de lens als een noodzakelijke grondslag ïypte,het Westen en e Arabische wereld >e op de Sovjet-Unie en de andere nmunistische landen georiënteerde nomische politiek van Egypte is een ilukking geworden. Egypte kan het t zonder het Westen stellen. Dit wordt de gouverneur van de Nationale ik van Egypte, Quelil el Amari, ge- istateerd in zijn jaarverslag, dat hij Cairo heeft uitgebracht in de alge- ne vergadering van aandeelhouders, iuelil el Amari wordt beschouwd als meest bevoegde financiële deskundige het regime van Nasser. Zijn conclu- verklaren het onlangs door de Eg.vp- :he premier genomen besluit de minis- van Handel. Mohammed Aboe Nos- die voor deze politieke verantwoor- ijk was, van zyn functie te ontheffen te vervangen door een specialist, die :end staat om zijn Westerse sympa- eën. •rins Feisal, de premier van Saoedi- ibië, heeft volgens Egyptische kran- berichten van zijn nieuwe bevoegd den gebruik gemaakt om de Saoedi- abische minister van Financiën te tslaan en de subsidie aan Jordanië r te zetten. De ontslagen minister, ■oer el Sabban, zou op het ogenblik Genève vertoeven. Koning Saoed >ft de vorige week de bevoegdheden de Prins uitgebreid en hem zeggen- ïap gegeven over de buitenlandse, bin- ïlandse en financiële politiek. In ypte verwachtte men hiervan een toe- dering tussen Saoedi-Arabië en fpte. )e Iraakse minister van Buitenlandse ken, dr. Fadhil Djamali, heeft Ara- che diplomaten te Bagdad meege- •ld, dat Egypte een kaart heeft uit jeven waarop alle Arabische staten één kleur als onderdeel van de Ver- igde Arabische republiek van Egypte Syrië worden aangegeven. Dit wordt nomen in Arabische diplomatieke ngen in de Iraakse hoofdstad. )e minister verklaarde, dat de kaart strijd is met de soevereiniteit van on- lankelijke staten en een duidelijk be- s vormt voor president Nassers ex- nsieplannen en vijandige oogmerken i opzichte van andere onafhankelijke iten. Hij vroeg de diplomaten de kaart n hun regeringen te tonen, aldus ge- emde kringen. voor de hulp die de wetenschap kan geven om gezond te blijven. Verbetering van hygiënische omstan digheden, ontwikkeling van de verple ging en de preventieve zorg op het ge bied van de geestelijke volksgezondheid, bedrijfshygiëne en medische revalidatie werden uitgevoerd naast het aanbinden van de strijd tegen besmettelijke ziekten, die vooral in de minder ontwikkelde ge bieden dikwijls nog van ontstellende af metingen zijn, als malaria, venerische ziekten, framboesia, lepra, gele koorts enz. Nog niet voldoende Export van kennis en hulpkrachten van landen, die hierover beschikken, naar landen, die hulp behoeven, zal de bedreiging voor ons eigen werelddeel i moeten verminderen. Is het aantal jonge Nederlandse artsen, dat zich aanbiedt om een tijd van hun leven te wijden aan de hulp en steun van de zieken en ondervoeden elders in de wereld, voldoende? Deze vraag stelde j prof. dr. F. Muntendam, directeur- I generaal voor de volksgezondheid en zijn antwoord is ontkennend. Hij zegt tot de Nederlandse artsen: „Weet dat er veel nood in de wereld is, dat er veel wordt geleden. Gaat bij U zelf te rade, waar U meent dat ge uw roeping het best kunt volgen". Een tweede plicht in ons eigen wereld deel is onze bijdrage te leveren tot de bestrijding van die ziekten, die in toe nemende mate de westerse samenleving bedreigen. Het mag dan waar zijn. dat in tien jaar in Nederland de sterfte als gevolg van tuberculose is teruggelopen van 37.3 naar 4.6 per 100.000 der bevol king en dat deze cijfers voor difterie, resp. zijn 6.4 en 0.3, voor kanker is van een toename sprake van 132.2 sterfgeval len per 100.000 in 1947 tot 157.1 in 1957. Voor hart- en vaatziekten zijn deze cijfers resp. 154.8 en 18.1 en voor hersen- aandoening door vaatziekten 69.5 en 99.3. Onder de deskundigen die hierover moe ten rapporteren, bevinden zich heel wat Nederlanders. Het vorig jaar waren in de vaste staf van de WHO 38 Nederlan ders werkzaam. Twee instincten Van het voortreffelijke werk, dat twee instituten in Nederland voor de natio nale volksgezondheid verrichten, mag de wereld in het kader van de WHO eveneens profiteren. Wij doelen hier op het Nederlands Instituut voor Preventieve Geneeskunde te Leiden en het Rijksinstituut voor de Volksge zondheid te Bilthoven. Zo kan Nederland ook zyn aandeel leveren in het werk van de Wereldge zondheidsorganisatie, zoals het in het naaste verleden al mannen voor het „veldwerk" leverde. Tegenstanders omhelsden elkaardolblij (lat liet bij een schram gebleven nas (Van onze Parijse correspondent) In diep geheim, waar alleen enkele radio-repor ters achter wisten te ko men, heeft gistermorgen het duel plaats gevonden tussen de beroemde 53- jarige choreograaf en voormalige eerste solo danser van de Parijse Opera, Serge Lifar. en de niet minder vermaarde directeur-Maecenas der vroegere Monte Carlo- balletten. de uiterst ver mogende 73-jarige Mar kies de Cuevas. Lifar heeft het onderspit moe ten delven, want de eerste en tevens de laatste drup pels bloed in dit gevn it werden door hem gele verd. De Cuevas slaagde erih zijn tegenstander in de rechterarm te treffen De secondanten hadden bepaald, dat hij. die de andere partij zo zou tref fen. dat er bloed zou vloeien, tot overwinnaar moest worden verklaard. De oude markies, die in de afgelopen week thuis flink geoefend had. wist na vier ronden van twee minuten zijn veel jongere tegenstander een schram op de rechterarm toe te brengen. Zodra hij het bloed van zijn tegenstan der zag. viel hij schreiend in de armen van het voormalige Poujadistische parlementslid Jean-Marie Le Pen. zijn secondant, die deze week uit een po litieke vechtpartij een blauw oog heeft overge houden. De aanwezige dokters verklaarden, dat Lifar niet verder kon vechten, waarop de scheidsrechter de markies tot overwin naar verklaarde. De tegenstanders om helsden elkaar toen. dol blij dat er geen ongeluk ken gebeurd waren. De oorzaak van het ge schil. waarover in Parijs de laatste dagen veel drukte heeft geheerst, hield verband met een opvoering van een ballet, dat Lifar voor De Cuevas had ingestudeerd en waar van hij de opvoering ver volgens door de deur waarder wilde laten ver bieden. Tijdens de pre miere. die toch doorging, heeft de markies de cho reograaf toen in bijzijn van verschillende getui gen klinkende oorvijgen toegediend, die Lifar met de wapens in de hand wilde vergelden. Toen de markies De Cuevas van de wens van Lifar in ken nis werd gesteld, moet hij hebben geantwoord, dat hij de karwats boven alle andere wapens verkoos. Tenslotte besloten de vier secondanten echter tot 'n duel met de blanke sabel, op welk wapen De Cue vas zich nu de meerdere van Lifar heeft getoond. Prinsessen bij belief van Franeoise Sagen De Prinsessen Beatrix en Irene heb- n zaterdagavond, vergezeld van enige lendinnen, m het Gebouw voor Kun- 'n enn Wetenschappen te 's-Graven- ge een voorstelling bijgewoond van het liet van Frangoise Sagan „Le rendez- us manqué". Resolutie P. v. d. A.-raad In een zaterdag te Utrecht gehou den vergadering heeft de Partijraad van de P. v. d. A. een resolutie aan genomen. waarin „met teleurstelling wordt geconstateerd, dat de wisseling der conjunctuur, eigen aan het hui dige economische bestel zoals die tot uitdrukking komt in werkloosheid en de noodzaak tot bestedingsbeperking, door de kizers in het bjjzonder aan de P. v. d. A. is aangerekend". ,De Partijraad weet zich echter ge- agen", aldus luidt de resolutie verder, oor de honderdduizenden, die ook ans door te stemmen op de P. v. d. A. ijk hebben gegeven te vertrouwen, dat it democratisch socialisme de weg wijst lar bestaanszekerheid, vrijheid en ede". ,De Partijraad doet tenslotte een be- lep op de leden van de P. v. d. A. „tot ote toewijding om de Nederlandse be- ilking duidelijk te maken, dat de de- ocratische socialisten strijden voor een _atschappi.i, waarin terwille van sociale chtvaardigheid metterdaad de sterkste houders de zwaarste lasten dragen, aarin door economische ordening zo el inflatie als werkloosheid wordt ver eden, waarin de nationale gemeen- hap wordt gekenmerkt niet door zuiling. maar door een vrije ont- looiing naar eigen wezen, zowel van et geestelijke als van het politieke iven". Zij zouden de opstandelingen steunen In Soerabaja is in het weekeinde een tegen de V.S. en Formosa gerichte campagne begonnen, waarbij de verf kwast de voornaamste rol vervult. Deze campagne is vier maanden ge leden vooraf gegaan door een „slag- zinnen-offensief" tegen Nederland. De communisten hebben in de ge meenteraadsverkiezingen van septem ber J.l. de overwinning behaald en onlangs is bekendgemaakt, dat de communistische party 17 van de 35 zetels in de raad zUn toegewezen. In berichten, die gisteravond uit Soe rabaja in Djakarta zijn ontvangen, wordt gezegd, dat een jeugdgroep, waarvan de leden een „agressieve" houding hadden aangenomen, met geweld is doorgedron gen tot het gebouw van de „An Huo" H.B.S., die wordt gefinancierd door de Minister Suurhoff over zwarte lenen, overwerk, ontslag en werkloosheid Minister Suurhoff acht het verschijn sel der zwarte lonen een euvel, dat be strijding behoeft. De activiteit van de looncontroledienst is daarop gericht. Kwomintang, Er deden zich verder geen incidenten voor. Met grote letters zijn slagzinnen aangebracht op de muren van het plaatselijke bureau van de Kwo mintang en van het gebouw van het na tionalistische blad „Tsing Kwang" zo als: „Amerika en de Kwomintang heb ben de opstandelingen geholpen", „ont bindt de Zoavo" en „verdrijft Amerika en de Kwomintang". Eerder in de afgelopen week werden de muren van het gebouw, waarin de Amerikaanse voorlichtingsdienst is ge huisvest. bedekt met slagzinnen in witte verf. In Djakarta werden slagzinnen ge verfd op de trottoirs voor de Ameri kaanse. Philippijnse en Australische ambassades. Een pas opgericht „anti-interventie"- comité in Soerabaja deelde gisteren mede. dat een protest zou worden in gediend bij de Amerikaanse vertegen woordiging tegen buitenlandse inmen ging van de Zoavo in de Indone sische binnenlandse aangelegenheden en de „beledigende opmerkingen van Dulles over de Indonesische studenten". Het comité stelt zich voorts voor „toezicht uit te oefenen op de activiteiten van Kwomintang-mensen in Indonesië, die de aandacht van het Indonesische volk Zoon hield vader te stevig vast Tragisch gebeuren in Waddinxveen Zaterdagavond omstreek» elf uur heeft onder Waddinxveen een tragisch gebeuren plaatsgehad, waarvan ech- teiyke onenigheden de achtergrond vormden. Een 17-jarige betonwerker uit Wad dinxveen moet zUn 42-Jarige vader, een heier uit Gouda, die in beschon ken toestand verkeerde, zo atevig heb ben vastgepakt, dat hij aan de greep van zUn zoon is overleden. De 17-Jarige jongen is door de Wad- dinxveense politie in arrest gesteld, als mede een 22-jarige Jongeman, die zich in zijn gezelschap bevond De heier, die gescheiden leefde van zijn vrouw en verblijf hield in een pen sion te Gouda, werd zaterdagavond door zijn zoon in beschonken toestand op de Kerkweg te Waddinxveen gesignaleerd. Deze 17-Jarige Jongeman, die met zijn moeder aan de Bloemendaal te Wad dinxveen woont, vreesde dat zijn vader weer moeilijkheden ten huize van zijn moeder zou gaan veroorzaken, hetgeen al eens eerder was gebeurd. Nadat er enige woorden waren gevallen., reed hy met zijn vriend naar de politie te Wad dinxveen om deze te waarschuwen, dat zyn vader op weg naar huis was met blijkbaar niet erg vriendelijke bedoelin gen De jongens reden de beschonken man vast tegemoet, om hem vast te houden totdat de politie zou arriveren. Of het inderdaad in de bedoeling van de vader heeft gelegen zijn vrouw op te zoeken, zal wel altijd een niet te beant woorden vraag blijven. In ieder geval trof de politie de beschonken man aan op de Henegouwerweg, ongeveer twee kilometer van Waddinxveen, waar hy liggende op de grond werd vastgehouden door zUn 17-jarige zoon. Volgens de verklaringen van de Wad- dinxveense politie leefde de man nog. toen zU hem aan de Henegouwerweg aantroffen. Een dokter in het ziekenhuis te Gouda constateerde echter, dat de man reeds was overleden. Uit het gerechteiyk geneeskundig on derzoek is vast komen te staan, dat de 42-jarige heier overleden is tengevolge van het feit. dat de zoon hem te stevig heeft vastgehouden. Uiteraard kunnen eerlijke en redelijke I wensen af te leiden door zich te men pogingen tot daadwerkelijke sanering op gen in binnenlandse aangelegenheden zijn medewerking rekenen, zo deelt hij van Indonesië", mee in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting 1958 van zijn Departement. Voorts acht hij het noodzakelijk het overwerk tot het uiterste te beperken. Bij de beoordeling van aanvragen voor arbeidstijdverkorting hanteert de ar beidsinspectie de volgende richtlijnen: le. er dient geen sprake te zijn van een normaal bedrijfsrisico; 2e. de onderne ming moet de optredende slapte in rede lijke mate voor eigen risico hebben ge nomen; 3e. het personeelsbestand moet in het algemeen aan de huidige omstan digheden zijn aangepast; 4e. er moet geen mogelijkheid aanwezig zijn tot het In Djakarta heeft het linkse blad Bintang Timoer een hoofdartikel ge- wyd aan het „militaire komplot van de Zoavo", dat „blijkbaar steun tracht te geven aan de opstandelingen in Mid- den-Sumatra". Tandartsen ernstig teleurgesteld De Nederlandse Maatschappij tot Be vordering der Tandheelkunde heeft haar algemene vergadering gehouden in Utrecht. De algemene vergadering heeft - .de behoefte gevoeld om openlijk in een elders plaatsen van overbodige arbelds- bekendmaking haar ernstige teleurstel- krachten. I ling kenbaar te maken over de beslissing Aan elk der hiervoor gestelde criteria van de Ziekenfondsraad (18 stemmen moet zijn voldaan, alvorens een tijdelijke vóór. 13 tegen, dus nog juist geen ver verkorting van de arbeidstijd wordt toe- eiste 2 3 meerderheid), waardoor tot nog gestaan. toe aan de Ziekenfondsen de machtiging Met betrekking tot collectieve ontslag- j werd onthouden tot terugbetaling van de aanvragen merkt de minister o.m. op: extra uitgaven, die de ziekenfondsverze- daar het ontslag van een groot aantal kerden zich hebben moeten getroosten Een duidelijk beeld van de laaien- sterdam, waarbij zaterdag drie per- de vuurzee aan de Oudezijds Arm- sonen ternauwernood aan de dood steeg in het hartje van Oud'Am-1 ontsnapten. werknemers kan worden veroorzaakt door bepaalde financiële en/of econo mische moeilijkheden van de onderne ming. is bepaald, dat de directeuren van de Gewestelijke Arbeidsbureaus hiervan kennis dienen te geven aan het Ministe rie van Economische Zaken of aan het Ministerie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening, opdat aan die zijde kan worden nagegaan of door het nemen of voorstellen van zekere maatregelen aan die moeilijkheden tegemoet gekomen kan worden. Inzake de toenemende werkloosheid, zegt de minister, dat vergroting van de export verruiming van werkgelegenheid tot gevolg heeft, welke de bestedingsbe perking niet aantast. Exportbevorderen de maatregelen verdienen derhalve on der de huidige omstandigheden grote aandacht. 200.000 schadevergoeding voor Nederlander De 27-jarige Nederlandse immigrant J. M. Thoonen in de Australische plaats Yallourn heeft 23.385 Austral, ponden (bijna f. 200.000) schadevergoeding ge kregen wegens lichamelijk letsel, dat hij door straling heeft opgelopen. Thoonen had in 1955 in een elektrische centrale een radio-actieve capsule ge vonden en gedurende zes dagen in de zak van zijn overall gedragen. Als ge volg van de straling moest zijn rechter been worden afgezet. Ook interne orga nen hebben schade geleden. De Australische regering heeft haar verantwoordelijkheid dadelijk erkend en het bedrag van de schadevergoeding door de rechter laten bepalen. Drie gewonden bij brand te Amsterdam Zaterdag, tegen middernacht, is. als gevolg van het omvallen van een petro leumkachel te Amsterdam, brand uitge broken op de eerste verdieping van een heel oud perceel in de Oude Zijds Arm steeg, die tussen de Warmoesstraat en de Oude Zijds Burgwal, in het hartje van Oud-Amsterdam, is gelegen. Drie personen moesten van de eerste en tweede verdieping uit een raam op straat springen, waarby zij ernstig wer den gewond. Door zeer snel en doelmatig ingrijpen van de Amsterdamse brand weer, die de brand met vier stralen be streed. kon worden voorkomen, dat hei vuur naar de belendende percelen over sloeg. voor het verkrijgen van tandheelkundige behandeling in de periode van het z.g. tandartsenconflict. De „verzekerden", aldus de algemene vergadering, waren in deze periode dus bovendien verplicht premie te blijven be talen zonder dat de ziekenfondsen in staat waren hier de geearandeerde tand heelkundige behandeling tegenover te stellen. Het hoofdbestuur hoopt en verwacht, dat er alsnog w^jen gevonden zullen kunnen worden om aan deze onbillijk heid officieel een einde te maken. Gouden jubileum Ver. Slechthorenden De Vereniging tot Bevordering van de Belangen van Slechthorenden heeft zaterdagmiddag in de aula van het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam haar 50-jarig bestaan ge vierd. De vice-voorzitter, dr. A. A. Koopal, wees er op dat de zorg voor de slechthorenden voortdurend toe neemt. zowel van de zijde van de over heid als van verenigingen. Van groot belang achtte spreker de revalidatie. In dit verband vestigde hij de aandacht op de jeugd. Van elke 100 kinderen zijn er 4 die als slechthorend worden aangemerkt. Gemiddeld een daarvan moet medisch behandeld worden. Het is nodig zo spoe dig mogelijk de oorzaken van de slecht horendheid op te sporen. Hierna werd namens de leden aan het bestuur een bedrag van f. 8.000 over handigd. dat besteed zal worden voor de aanschaffing van een verplaatsbare geluidsvrije kamer voor het audiome- tnsch onderzoek. De apparatuur zal in bruikleen worden afgestaan aan die instellingen, welke zich met dit onder zoek. vooral bij de schooljeugd, bezig houden. Voor de aanvang van de feestverga- dering werd in de hall van het instituut een drukbezochte receptie gehouden. De vereniging telt 7.000 leden. In ons land wonen circa 175.000 slechthorenden van wie 25.000 schoolkinderen zyn. Zwitserse neutraliteit is „niet gewijzigd" Ter gelegenheid van een redevoering, die de heer M. Petitpierre, minister van Buitenlandse Zaken van het Zwitserse eedgenootschap, op 26 maart j.l. te Genève voor de Interparlementaire Unie heeft gehouden, heeft hij een uiteenzet ting gegeven over de voorwaarden, onder de invloed waarvan de neutraliteit van Zwitserland de grenzen van haar samen werking met andere Europese landen bepaalt. Op grond van bepaalde berichten van buitenlandse nieuwsagentschappen heeft een groot aantal Nederlandse bladen aangekondigd, dat zich een wyziging van de politieke concepties van Zwitserland zou hebben voorgedaan, daarin tot uiting komende, dat zy haar neutraliteit zou willen opgeven. Deze interpretatie is onjuist, aldus deelt de Zwitserse ambassade thans mede. zy onthoudt zich echter van ver dere toelichting. Staking nog bij overheidsdiensten en in de particuliere sector ook (Van onze Parijse correspondent) Een waarschynlijk algemene staking dreigt Frankryk morgen weer eens op non-actief te zullen stellen. Op dit ogenblik zyn het alleen nog „maar" de voor naamste overheidsdiensten, als spoorwegen, metro, autobusiynen, en de ambte naren. die zich officieel hebben aangesloten by de staking, waarvan de loonactie de inzet vormt. Doch de communistische vakvereniging C.G.T. die als gangmaker is opgetreden, hoopt ook de particuliere sector nog voor de actie te kunnen winnen. Daarbü heeft de C.G.T. vooral het oog gericht op de hotel-, café- en restaurantbedrijven, waar zy een zeer sterke positie inneemt. Hoe de dag van morgen ook uit zal vallen, in elk geval ls het toeristen sterk af te raden een réis naar Frankryk te ondernemen. betreffende vakbond moet 75 pet. van de Reorganiseerden zich voor een staking uitspreken wil deze kunnen doorgaan. Dit staalconflict is een zuivere loonstryd. waarbij het thans nog slechts om pfen- nige gaat, maar waarby byzonder taai door beide partyen, de vakbonden en de werkgeversvereniging, wordt gestreden. Wat een steking in de staalindustrie voor West-Duitsland zou betekenen, kan men bi) benadering niet schatten, zy zal gepaard gaan met het uitvallen van vele nevenbedryven, met een verster king van de buitenlandse concurrentie, - ook op de Duitse markt, en met het teloor gaan van diverse opdrachten. In ieder geval dreigt, staking of geen ste king, een verhoging van de lonen in de staai-sector en. binnen niet al te lange tyd, waarschynlyk ook in de kolen- sector van West-Duitsland. Daarmede is de poging om de lonen en pryzer. te Voorlopig geen staking in Westduitse staalindustrie Onze correspondent in West-Duits land telefoneerde ons hedenochtend: De Noordryn-Westfaalse minister van Arbeid Hemsath is er gisteren te Dus- seltiorf in geslaagd de beide partyen in het grote staalconflict te bewegen woensdag a.s. opnieuw rond de tafel te gaan zitten. Daarmede is het stakings gevaar voor de Westduitse staalindustrie weliswaar niet geheel afgewend, maai de kans is in elk geval aanwezig, dat de staalarbeiders besluiten na Pasen het werk niet neer te leggen. Byna 81 pet. van de georganiseerde staalarbeiders in Noordryn-Westfalen opraken zich vorige week voor een sta king uit Het gaat hierbij in totaal om 180.000 arbeiders in 28 grote en kleine fabrieken. Volgens de statuten van de stabiliseren by voorbaat reeds mislukt.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7