Dit jaar één nieuwe Leidse school V Kerkelijk L Beter en stukken goedkoper ook in de SCHOONMAAK....!! DE KLEINE WINST step-ins VRIJDAG 28 MAART 1958 De Westduitse socialisten dreigen met staking tegen uitrusting met kernwapens Erich Ollenhauer, voorzitter van de Westduitse Sociaal-Democratische par tij, heeft gisteren op een persconferentie verklaard, dat de socialisten elk grond wettelijk middel zullen gebruiken om te voorkomen, dat de regering haar strijd krachten met kernwappns uitrust. Zoals bekend heeft de Bondsdag bij meerder heid van stemmen hiertoe in principe besloten. Verwacht wordt in Bonn. dat het be stuur van het Westduitse Verbond van Vakverenigigen dezer dagen zal beslis sen of het een staking zal afkondigen naar aanleiding van dit „beginselbesluit" van de Bondsdag. Uit Oosteuropese bron in Oost-Berlijn wordt vernomen, dat er met het Krem lin gesproken is over het stationeren van Russische raketbases in Polen. Oost- Duitsland en Tsjecho-Slowakije als te genwicht voor de voorgestelde atoombe wapening van West-Duitsland. Deze wa pens zouden onder rechtstreeks Russisch toezicht blijven. Ook doen in Oost-Berlijn geruchten de ronde, dat de Raad van het Verdrag van Warschau in het begin van de vol gende maand een spoedvergadering zal houden, waarop bovengenoemd besluit zal worden bekend gemaakt. Ook Joego-Slavië houdt zich bezig met de kernbewapening van Europa. Diplo maten in Belgrado zouden overleggen met ambtgenoten van naburige landen over het instellen van een „vredeszone" van zeven landen (Joego-Slavië, Italië, Griekenland, Bulgarije, Albanië. Honga rije en Roemenië), waarin zich geen kernwapens zouden mogen bevinden en geen raketbases zouden mogen worden aangelegd. Geen nationale parade De minister voor Defensie heeft be sloten dit jaar geen groot nationaal militair défilé ter ere van de verjaar dag van H.M. de Koningin te doen houden. Onbekende duikboten voor Amerikaanse kust Admiraal Jerault Wright, comman dant van de Amerikaanse Atlantische vloot en hoofd van de NAVO-marine in het gebied van de Atlantische Oceaan, heeft gezegd, dat er de laatste tijd weer duikboten van onbekende nationaliteit voor de Amerikaanse kust varen. Koningin Elizabeth toonde grote belangstelling voor de maquettes 10elke haar getoond werden in het Bouwcentrum te Rotterdam. Hoewel het onderwijs in Leiden de wethouder van Onderwijs heeft hier reeds meerdere malen een lans voor gebroken grote behoefte heeft aan de uitbreiding van zijn scholen complex, zal hiervan dit jaar niet veel komen. De bestedingsbeperking en het voortgang moeten hebben van de wo ningbouw liggen hieraan ten grond slag. Slechts één nieuwe school kan dit jaar geopend worden. Het is de Chr. Nationale School aan de Obrechtstraat in de onmiddellijke omgeving van de Vijf Mei-laan. De school, uitgaande van de Geref. Schoolvereniging, is een ontwerp van het Architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest en werd gebouwd door de firma J. van Rijn en Zn. te Katwijk. Maandagmiddag a.s. zal de school officieel geopend worden, terwijl dan tevens het nieuwe hoofd, de heer L. Noorduin, wordt geïnstalleerd, 's Avonds om 8 uur worden de ouders van de toekomstige leerlingen, die 1 april de school „in bezit zullen nemen", in de gelegenheid gesteld de school, waarvan de inrichting zeer modern is, te be zichtigen. In afwachting van de bouw van een christelijke kleuterschool j.l. maandag besloot de raad zijn mede- even NED. HERV. KERK Beroepen te Loosduinen (4e pred.pl.) W. Bartlema te Leeuwarden. Aangenomen naar Mantgum (Fr.) K. G. de Noord, kand. te Wehe (Gnon.). GEREF. KERKEN Aangenomen naar Bussum H. Schut. mLss.pred. met verlof te Hilversum, die bedankte voor Heerlen en voor Workum. Ds. J. ENKELAAR MET EMERITAAT. Ds. J. Enkelaar, hervormd predikant te Leerdam zal 1 mei met emeritaat gaan wegens het bereiken van de 65- jarige leeftijd. Ds. Enkelaar is benoemd tot bijstand in het pastoraat te Werk hoven (U.), welk werk hij 4 mei zal 'ter hand nemen. EVANGELIE EN INDUSTRIE. Pastorale zorg aan werkenden. Ir. W. Bakker, voorzitter van de Stich ting Evangelie en Industrie aan de IJmond, heeft op een in Utrecht gehou den studieconferentie van hét C.N.V. het werk van de stichting „Evangelie en In dustrie" besproken. In Velsen (IJmond), Arnhem, Zaan dam en Schiedam werkt een aantal protestantse kerken samen om te trach ten tot een meer gerichte pastorale zorg te komen aan degenen, die in de in dustrie werken. werking tot deze bouw te verlenen zullen ook enkele kleuterklassen deze nieuwe school worden onderge bracht. m Het exterieur van de nieuwe chris- telijke school aan de Obrechtstraat. (Foto L.D./Van Vliet) Tuinbouw met moeilijkheden te kampen Voorjaarsvergadering Leidse Groenteveiling De Coöp. Groente-, Fruit- en Bloe menveilingsvereniging „Leiden en Om streken" G.A. hield haar voorjaarsver gadering in „Den Burcht". De voorzitter, de heer B. van Vliet gaf een overzicht over het afgelopen jaar, waaruit bleek dat, na een goede inzet van het jaar, de totale uitkomsten toch enigermate teleurstellend geweest wa ren. Wel hadden de glasteelten, zoals tomaten en komkommers, goede resul taten gegeven, maar de vollegrondpro- dukten waren beneden de verwachting gebleven. Hier waren reeds de gevolgen merkbaar van het streven om de grotere produkten uit handen van de tuinbouw te nemen en over te schakelen naar de landbouwsector, waardoor de teelt van deze produkten voor de tuinders niet lo nend meer is. Met de doperwten is dit reeds enige tijd het geval en ook de teelt van bonen, spruiten, uien en witlof wordt hierdoor ernstig bedreigd. Door Intensivering van de glasteelt zullen de tuinders moeten trachten in de toekomst een redelijk bestaan te behouden. Hier na besprak hij de vooruitzichten voor 1958, waarbij bleek dat althans voor het voorjaar de verwachtingen redelijk zijn, hoewel verschillende landen door pro- tektionoistische maatregelen onze export belemmeren; alleen door levering van de beste kwaliteiten kunnen wij hier de markt behouden. De heer Cebol bracht hierna het jaar verslag over 1957, onder het motto: „De voerman houdt de teugels" uit, waarin hij de lotgevallen van het grote veiling gezin de revue deed passeren. Dit als al tijd zeer geestige overzicht werd met Een der beste vormen voor dit werk is het gx-oepsgesprek gebleken, waarbij de leiding berust bij een van de mede werkers van de Stichting. Er bestaat, volgens ir. Bakker, voor dit werk grote belangstelling, ook meer en meer bij de buitenkerkelijken. De ambtsdragers, met name de predi kanten, worden intensief voorgeicht over allerlei facetten van het leven en wer ken in de industrie. Ir. Bakker is van mening, dat hier nieuwe mogelijkheden liggen voor de kerk, o.m. haar taak uit te oefenen in het moderne leven. grote aandacht gevolgd en met hartelijk applaus beloond. Namens de Raad van Toezicht bracht vervolgens de heer L. v. d. Eyk rapport uit over de controle van de jaarstukken over 1957, waarna de balans en de verlies- en winstreke ning over 1957 zonder stemming goed gekeurd werden. De voorzitter deed nog enige mede delingen over de komende spinaziecam- pagne, welke ook reeds last blijkt te ondervinden van de landbouwtoch konden met de conservenfabrieken nog bevredigende overeenkomsten getroffen worden, hetgeen vooral te danken is aan de goede naam van de Leidse veiling. De heer L. J. v. d. Post dankte na mens de studieclub het bestuur voor de krachtige steun die deze club steeds had mogen ontvangen. De voorzitter merkte op, dat het bestuur verheugd is deze steun te kunnen verlenen, daar het werk van de studiecommissie, vooral in een tijd waarin de tuinders een nieuwe koers moeten gaan varen, absoluut onmisbaar is. Na rondvraag werd de vergadering gesloten met een woord van dank van de voorzitter voor de prettige besprekin gen. 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM De eerste snijbonen De heer H. Janssen uit Zoeter- meer voerde hedenmorgen aan de Leidse Groenteveiling de eerste kassnijbonen aan, een partijtje van 6 kilo. Koper werd de heer A. den Heyer uit Rijnsburg voor f. 5,50 per kilo. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Achttien doden in V.S. bij een vliegtuigbotsing Twee militaire transporttoestellen, een Globemaster en een kleiner tweemotorig vliegtuig, zijn, klaarblijkelijk na een bot sing in de lucht, gisteravond ten noor den van Bridgeport in Texas neerge stort.. Er zijn geen overlevenden. Vol gens een mededeling van de Amerikaanse luchtmacht zaten ln het ene vliegtuig 15 man en in het andere drie. SLEUTELTJES Prima Duitse krulssnarlge plano massief mahonie lits- Jumeaux met spiralen en spie gelkast, vi tr in e toon ba nikso lide brandkast, 2-pers. spira len, buffetten, dressoirs in soorten. W. F. Kooreman, N. Rijn 9, t.o. V .en D. Tel. 23261 Wegens liquidatie: bank stellen lil diverse moderne kleuren, rookatoelen, grote en kleine fauteuils, ameuble ment, divanbedden. stalen ledikanten enz. Alles nieuw. Dressoirs, tafels, eiken ledi kanten, waskasten enz. Pluym, Hogewoerd. Tel. 21266 Oostergarage voor een be trouwbare gebruikte auto. Financiering met W.A. Privé: Juiianastr. 12. Tel. 23258 en garage: Oosterstr. 2 c. Telef. 31493. li Ilillman Minx '50. stunr- schakeling, kachel zeer zui nig f 875. Morris Minor, ca briolet '51. zeer zuinig. Volks wagen de luxe '51. Oosterga rage. Oosterstraat 2 c. P Uw rijbewijs halen? Dan naar Metro's autorijschool. Oosterstraat 2 c. Tel. 31493. Opel Olympia '52, radio, mist lampen, schijnwerper, ka chel nieuw gespoten. Zeldzaam mooi. Oostergarage". Ooster str aat 2 c. Volkswagen de luxe 1950 1951. Uitstekende staat. Hydraulische remmen f 1275. OostergarageOosterstr 2 c. Aangeboden modern gestof feerde zit-slaapkamer met balkon op goede stand. Di rect aanvaardbaar. Brieven bur. van dit blad no. 1526 k. Bromfiets Berinl M 21 aan geboden ln uitstekende staat met nieuwe banden enz. van '57 voor f 225, tevens een jon gensfiets, leeftijd plm. 10 J. voor f 45 met verlichting enz. Janvossensteeg 34. P Aangeb. 2-pers. opklaphed met ombouw .babybox, kin derstoel, herenjas maat 48 50. Clarus petroleumkachel, 2 Smyrnakussens (nieuw). Tegen elk aannemelijk bod. Veurse- weg 157, Voorschoten. Weckstel met 2 rekken, thermometer en plm. 50 gla zen aangeboden. Te bevr. des avonds na 6 uur. Gerrit Dou- straat 9, Lelden. Zaterdagmarkt. Verpleeg- stersschorte n 2.98. Dam eso n - der jurken met 20 centimeter broderiestrook tot 50 3.98, kin dergoed 59. Zwarte kinder- dilreotoires 49. Lange onder broeken en borstrokken 2.49. Koornbrugsteeg over muziek handel Servaas. Japle. Te huur autobox garage, gelegen aan de Middelweg no. 16. Te bevr.: Tel. 31454. B§ Jawa 250 cc., In staat, van nieuw f 800. Ketelboetersteeg 10 A, t/o. Stadhuis, Leiden. ES 1-pers. opklaphed met om bouw te koop zonder matras f 25. Schoolstraat 52, Voor schoten. Telef. 2361. K» Aangeboden D.K.W., 98 cc., jaar '38, ln goede staat prijs f70. Haarlemmerweg 46 A Leiden. Aangeb. grijsblauwe kin derwagen, diep model. Mau- rltölaan 8. Oegstgeest. Te koop kamervollere voor tropische vogels, geheel teak hout met spiegelglas, hoog 1.75 m., breed 1 m., diep 50 om., prijs f125. Tevens 5 auto- buitenbanden, 590 x 14 f 50. Prins Bernhardlaan 66, Oegst geest. Tel. 24190. De Ideale auto moet be schikken over: ril kwaliteiten van de beste, comfort van de duurste en onderhoudskosten van de kleinste. De Renault Dauphlne beschikt over die eigenschappen. Inlichtingen: Telef. 32472. 9 Prachtige Ford Taunus. we gens omstandigheden aange boden, benzine 1 op 15, geen olleverbrulk. Prijs f 550. A. Barends, Koolhof 9, Lel den. Een goed onderhouden damesfiets te koop aangebo den. Decimastraat 16, Leiden. Aangeboden net kosthuis voor heer op leeftijd, omtrek Herenstraat. Brieven met prijs opgave bur. van dit blad on der no. 1433 k. P Hulsknecht, 27 Jaar. biedt zich aan voor schoonmaken van kamers en alle voorko mende werkzaamheden. Brie ven bur. v. d. blad no. 1436 k Billijk aangeboden, niels.jcs- kledlng. 12 jaar. Tel. 24029. P Geeft Uw hond 't beste, ons bekende prima verse honde brood 30 of 50% vlees, voer- mout (Donatln). Bonzo-hon debrood, vlees in blik, Felix, Hols, Flora kattebroodDen Holder, Janvossenst. 75/77. P Aangeboden Smvrnakleed, 280 x 200 f 15, 4 stoelen, 2 armstoelen f7.50, 2-plts gas- ste' f5. haard f20, gasfornuis f 10. 16o meter boekbinders- linnen. crème en grijs. Spoorstraat 5. Laat U niet misleiden. Japle staat zaterdags op de Koornbrugsteeg over muziek handel Servaas. Woensdags: hoek Stadhuisplein. Vier he- renzafcdoeken 1 gld. Let op onze borden. Japle. P Te koop prima tandem met hulpmotor. Te bevragen: Seringenstraat 47. B Kippe- en duivenvoeders. prima gemengde granen tegen concurrerende prijzen, och- tendvoer voor kippen, voor duiven: Geco en T.E.K. artike len zoals roodsteen, krachtgrlt, bodemwit, wandwit, parelkalk. Santolina D 5. Den Holder, Janvossensteeg 75/77, tel. 26901 B Aangeb. grote zitkamer, annex slaapkamer met bal kon, badkamer, cenitr. verw., eiventueel met pension. Tel. aanwezig. Op goede stand te Oegstgeest. Brieven bur. van dit blad no. 4036 k. H Aangeb. 5-arms noten kroontje, compleet met kap jes en lampjes noten schemer lampvoet, stel rooksitoelkus- sens (Pullman). Te bevragen'. Kanaalweg 3, Lelden. P Bon. Emallle afwasteil f 1.39. Prima kwaliteit. Ovaal model. Kleur wit. Normale prijs f 2.25. Uitsluitend met inlevering van deze bon slechts f 1.39. Vlctorie-Bazar. Hogewoerd 31 #n 73. p Kastpapier, per rol. 5 me ter .diverse kleuren 19 ct. Losse kopjes 29 ct. Emallle broodtrommel f9.75. Koffie-, thee- en suikerbussen, pracht decor f 1.98. Werkborstels 2 stuks 25 ct. Vlctorie-Bazar, Hogewoerd 31 en 73. P Draak,lacht I. z. g. st., nieuw tuig en dekzeil. Wordt onder garantie tegen zeer billijke prijs verkocht. Bevragen tel. 32900, 19 2 batterij-toestellen, 3 ban den, móol geluld en laag stroomverbruik. S. Heemskerk, Jachth. „Zwanegat", Haarlem mertrekvaart 1, Oegstgeest. P Is Uw bed dun en versle ten? Dan dit adres niet ver geten. Van ouds bekend: Jan Vonk, Haarl .straat 81. Telef. 22580. Tevens het adres voor meubelstoffering. P Grote party bloempotten aangekomen. Prachtig glazuu^ in diverse fraaie kleuren van af 29 ct Porseleinen theepot ten, flinke maat f 1.59. Grote maat porseleinen koffiekannen f 1.69 enz. enz I.V.A Haarlem merstraat 48. Nova, Noor deinde 43 Lelden. P Plastic eierdopjes, fi stuks samen 29 ct. Diverse kleuren. Bijpassende eierlepeltjes, 6 stuks voor 15 ot. Alleen met inlevering van deze adver tentie. Geldig tot 6 april. I.V A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordelnde 43 Lelden. P Strijkplank f 15.95. Extra zware kwaliteit, met garantie. Een plank voor Uw leven. Grote maat 136 x 30 cm. Luxe uitvoering. De hoogte Is ln 2 standen verstelbaar. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordelnde 43, Lelden. P H.M.W. Typhoon sport, voor- en achtertele6coop ge garandeerd goed f 275. Mareslngel 47 A, Lelden. P Spotkoopje. Splinternieuwe Victoria dekens, zolang de voorraad strekt, ook geblokt, ln alle kleuren, grote maten. Bevragen: Herensingel 25. Na 5 uur. Onze uitgebreide collectie rotanmeubelen en kunstnijver- heldartlkelen zijn zeer gewild en geapprecieerd door de mo derne vrouw. Fa. Ferlnga en Sluiter, Nieuwe Rijn 26. Telef. 25377. P Iedereen Is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijnMare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. P Accordeonllefhebbers. Laat U of Uw kind testen op mu zikaliteit. 3 maanden gratis een accordeon ln Uw huls. Heden Inschrijving. Muziek handel Gé Hof enk, Haarlem merstraat 66. telef. 21980 of 21081. P Bon. FUnke maat theepot, porselein, van 1.95 nu met bon voor 1.48, crème kop en schotels nu 45, 3 stuks per bon. Natuurlijk ln de Kleine Bazar. Janvossensteeg 56 P WU ontvingen een geheel nieuwe sortering zeemleer. Elke zeem met bewijs van ga rantie. Alleen bij de zemen- specialist, Janvossensteeg 56. In prijzen: 2.95, 3.50, 3.95. P Bon. Voor het ruwe werk. Een spons van 68 en een zeem van 98, nu met bon sa men voor 1.35. Geldig 1 week. In de Bazar, Janvossensteeg no. 56. P Voor de kleuters. 3-wleler et rubber ba 5.95. Rieten gens 3 95 - 4.95. Wlldebraspop van 2.95 voor 2.45. Alleen in de Kleine Bazar, Janvossen steeg 56. P Te koop aangeb. prachtige Spaanse gitaar f45. 's Avonds na 7.30 uur. Lage Rijndijk 63. De werkschoen en specialist heeft steeds prima militaire werkschoenen voorradig, 6.50 p. p. Nieuwe met dubbele le ren zolen houtgepend 13.50. Extra zware gegarandeerd waterdicht 16.50. Bij ons gul dens goedkoper. H J. Kra mers, Korevaarstr. 17. P Stencllmach. Gestetner, wegens overcompl. billijk te koop. Motorrijwiel D KW 125 cc. .met kent.bew., prijs f150. H. de Vries6tr. 4, Leiden. Tel. 31253. P Aangeboden een gr. z. ge- stoff. zit- en slaapkamer met gebr. v. keuken, voor 2 dames, Br. bur. v. d. blad no. 1493 k Voor het vlot behalen van Uw rijbewijs: Rijschool v. d. Hogen. Waardstr 37. Telef. 24246, B.8.A. Te koop motorrij wiel B.8.A. 250 cc., z.k.. met voor- en ach tervering Ruim 25000 km. gelopen. Waardhui zen, Valk Boumanweg 18. Lei derdorp. Telef, 30837. Grootste keuze BEHANG vanaf 78 ct. per rol Grootste sortering Afgepaste GORDIJNEN vanaf 1.95 per st. Meer dan 100 dessins OVERGORDIJNSTOF vanaf 2.49 per meter Pracht collectie VITRAGE vanaf 69 ct. per meter Nieuwste collectie BALATUM 3.06 per meter Rapsodie in kleur LINOLEUM Krommenie vanaf 6.90 per meter HOLTAPKARPETTEN 200x280 cm. vanaf 41.50 Fantastische collectie WILTON KARPETTEN 200x280, vanaf 94.50 Moderne en klassieke HAARVELOURS vanaf 115. KROON KARPETTEN pracht dessins 200 x 300 254.— AUPING - PULLMAN - EPEDA matrassen 2-persoons vanaf 111.50 1-persoons vanaf 74.50 LEDIKANTEN - FLAT- TUIMEL- en DIVANBEDDEN 2-persoons, vanaf 43. 1-persoons, vanaf 28.50 Haarlemmerstraat 51 - Telef. 24958 GEVRAAGD geroutineerde KISTENMAKERS en JONGENS 14—18 jaar. KISTENFABRIEK GULDEMOND Valkenburgseweg 19, Katwijk aan den Rijn, tel. 2843—0 1718 p Wasmachines f 129. Lang- zaamwassers f249.50 (Miele- systeem). Stofzuigers f89.50. Volledige garantie. Vraagt de monstratie. Stolk Zonen. Hoornbruglaan 39. Rijswijk. Pasteure tr aat 181, Den Haag. Tel. 181212. p Nieuwe babybox met ver hoogde vlonder f 18.75 plastic boxmatrasje f7.95, kinderstoel f 17.25. Hooglandse Kerkgracht 40 a. Telef. 22.28.7. Attentie!!! Naaimachines, nieuw, te huur aangeboden, worden vanzelf Uw eigendom, zonder vaste verplichtingen. Vraagt inlichtingen, Brieven Postbus 543, Den Ha. j p Kinderfoto's? Natuurlijk Studio Koopman, Hooigracht 96. De kinderfotografe die het kén! 3 leuke briefkaartfoto's van Uw kindje vanaf f 3.75. Bespreek tijdig. Tel. 31701. P Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f399.50, p. m. f20.24 Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr Hulsman. Ho gewoerd 66—68, telef. 31292. P Vroege Pasen, v roege schoon maak. Witten, sauzen, behan gen ln de nieuwste dessins. WU zitten nu nog niet, tot over de oren ln ons werk. Stouten. Schelpenkade 23 en Lange Raameteeg 3. Tel. 21751. P Hoest? Keelpijn? Natter- mann's Bronchi cum Elixer helpt, lost taal slijm op. neemt de prikkel weg. Fl BIJ elke drogist. Flacon f2. Wl| verzorgen al Uw han- elsdrukwerk, briefpapier, en veloppen, nota's, kwitanties. Prachtcolleotle geboorte- hu welijks- en verlovingskaartjes. 38 lettertypen. Concurrerende prijzen. Komt eens kijken? A. A. Verhoog en Zn., Haarlem merstraat 29. Telef. 22197 en 25374. p Te koop l'uch scooter. 1. g. st.. met windscherm en reser vewiel. Atjehstraat 89, Lelden P De Autorijschool voor Lelden en omstreken Is erkende Auto rijschool John Remmerswaal. Nieuw materiaal, f5 per uur. Utrechtse Jaagpad 16 A p Verbuur zonder chauffeur. Diverse merken f 6 per dag, 6 cent per km. Speciale vakan tietarieven. Utrechtse Jaagpad no. 16 A. p Rijwielen, bromfietsen. Dam mes-, heren-, kinderrijwielen, (bekende merken) vanaf f 2 p. w. Eigen financiering. Brieven bur. van dit blad no. 1199 k. P C'ont.zaak hier ter stede verkoopt dames-, heren-, kin derkleding vanaf f 1 p. w. Eigen financiering. Brieven bur, van dit blad no. 1200 k. p Zang- en klassieke platen vanaf f 0.50, koffergrammo foon v.af f 25. Philips radio's vanaf f25, pianoklavier accor deons vanaf f 55, elektrische motoren, radiolampen en on derdelen. Reparatie veren, luidsprekers. Janvossensteeg 41 Lelden. p Aquarium inh. rotsen, plan ten en 14 goudvissen, f 20. Marnixstr. 23, Lelden. B Kruit's Erk. Bondsautory- school. Gedlpl. instructeur. Voor personenauto, vrachtwa gen- en autobusrijbewijs. Dahliastr. 2. telef. 31143, Leiden. M. P. Splinterlaan 75, Leiderdorp. B Motor(auto)boot 1. pr. st. f 2000. Pauwenlaan 62, Den Haag, tel. 371816. P Ford (Frans) 1948, moto risch ln prima staat, spot prijs. v. d. Hoogen, Waardstr. 37. Telef. 24246. Bi Verbuur zonder chauffeur V.W. 1958. All risk verzekerd. Sigarenmagazijn Roem Bree- straat 75. Telef. 25225. P Gashaard aangeboden, keu rig onderhouden, compleet met mantelplaat. Bij: P. Flan- driln, v. d. Waalsstraat 29. p Aangeboden een aquarium, 1.50 x 0.50 m., op IJzeren ta- met met ombouw, verwarming, pomp, t. e. a. b. J. Beurse, Meloh. Treublaan 41, Lelden. Tel 31970. P Spoed. Plano te koop aan geboden. Uiterste prijs f 50. Moet gestemd worden, 's Avonds na 8 uur. Boerhave- laan 28. P WU zijn de zaak die rijwie len. motoren, bromfietsen, scooters en scootmoblels ver kopen. Valk, a/h. H. Schouw ln Voorschoten. P Stroopwafels 13 voor f 1. Met roomboter bereid 10 voor fl.Pinda's zout of onge zouten of ln dop 59 ct. 250 gram by H. C. Vergunst, Zater dag op de markt, brug Hoog straat. P Winkel, centrum stad. lage huur, per 1 Juni aanvaard baar. Inlichting brieven bur. van dit blad no. 3998 k. P Een N.8.U. bromfiets, ln ?r .st. en een Malco 250 cc. 000 km. gel., deze event, rui len voor een motorboot. Elk desk. onderz. toegest. Morlaansteeg 5. P Morris 1948. Prima zuinig wagentje, prijs f 300. Te bevr. zaterdagmiddag. Zandsloot- kade 48, Sassenhelm. P Voetverzorging, legen gerin ge vergoeding. 's Maandags van 19.3021.00 uur voetbe- handcling. Opleidingsinstituut E. C. PijpersBouter, Was- straat 2. Lelden. P Exportfabrikant heeft lang- zaamwas6ers met veilige was- beweger f 239. Snelwassers 60 liter f 149. 2 Jaar fabrieksga rantie. Inlichtingen bur. v. d. blad onder no. 1320 k. p Lederen Jassen, kostuums, sportcombinatles. mantelkos tuums. jerseypakjes .regenkle ding etc. f7.50 maandelijks. GratLs op zicht by U thuis, Br. bur. v. d. blad no. 3969 k. P Te koop wringer met box en eiken buffet, tegen elk aannemelijk bod. Konlngstr 26, Leiderdorp. Met het ideale Haok-m schouderbandrolt niet, st riemt niet, makkelijk verstelboar en geen loshangende eindjes. Poplin, krtmpvrij 4.95 Satijn, wit of zwart 5.95 Nylon, duurzaam wit 6.95 Poplin, vormgevend voor een beeldige bustelijn 6.95 PopHn .padded" 9.75 verkrijgbaar in 3 lengten en 4 wijdtemoten, zodat U kunt spreken over Roulette step- ins naar maat. Tweezijdig rekbaar, sterk, kruipen niet op. afneembare solo-grips, dus ook zonder kousen te drogen. Prijzen vanaf 4.50 „Deauville" ook verkrijgbaar in de mo derne, zachtrose kleur. De Roulette step-in geeft L' een jeugdige souplesse. S.9S Let op de naam Roulette, de garantie voor goede pasvorm Roulette-verkoopadressen zijn: KATWIJK AAN ZEE: Wala Corsetlerie H. J. Planje jr., Noordeinde 2 LEIDEN: J. J. v. d. Burgh, Haarlemmerstraat 73b C. J. van Leeuwen, Herenstraat 83 Wala Corset Speciaalzaken Warnecke, Breestraat 126 - Stationsweg 6b W. J. Zirkzee, van 't Hoffstraat 7 LEIDERDORP: Textielmag. C. van Tol, Dr. de Bruynestraai 3 NOORDWIJK AAN ZEE: Bleichrodt, Hoofdstraat 71 OEGSTGEEST: W. Hienkens, De Kempenaerstraai 7 RIJNSBURG: Bleichrodt, Hoofdstraat 266 SASSENHEIM: Bleichrodt, Vliet Zuidzijde 20 Meiman, Hoofdstraat 244 LISSE: Mag. „De Vlijt", Kanaalstraat 41 VOORSCHOTEN: A. Bins Zn., Gen. Treubstraaf 10

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5