„Wie is Janus" koddig blijspel Zevende lustrum Leider dorpse Ver. voor ziekenverpleging Modehuis Van Strien gaf in Oegstgeest geslaagde show 97ste jaargang Dinsdag 25 maart 1958 Tweede blad no. 29400 In Leidse Schouwburg Glansrol voor Mary Dresselhuvs Janus is de Romeinse God met twee gezichten! Wanneer men dus vraagt: wie is Janus, dan denkt men onwillekeurig aan iets tweedeligs, tweeslachtigs of iets dergelijks. En zo slaat men de plank ook niet ver mis, als men dit doet bij het koddige blijspel van Carolyn Green van deze titel. Het betreft hier een schrijvers paar van tweeërlei kunne. Op zichzelf dus niets bijzonders, want de geschiedenis-litteratuur kent ver scheidene van dergelijke gevallen. Maar anders komt de zaak toch te liggen, als men weet, dat dit schrijverspaar getrouwd is, niet met elkaar, doch ieder met een ander en slechts twee maanden per jaar, d.w.z. de grote vakantie, bij elkaar doorbrengt en dan niet alleen om te schrijven aan boesem- en bloesem-romans, gelijk de zij het uitdrukt. Het kan niet anders, want de hij is e a eenvoudig leraartje. Samen maken Zu lichte historische romannetjes, die ui.groeien tot bestsellers, zodat er een li-ve duit binnen gaat stromen. Maar zij he'hten niet aan geld. bewaren het chot in een sigarenkistje in een 0 "de potkachel, die zij in de zomer im- r. ers toch niet gebruiken. Zeven jaar is dat al goed gegaan, zon de:- dat wederzijdse echtgenoten ook r aar enige argwaan koesteren. Tot, ge- 1 cel onverwachts, haar wettige man, die zij. zcals altijd, naar de boot heeft ge bracht voor zijn jaarlijkse grote reis o.er de haringvijver - hij is scheep vaartmagnaat - terugkeert en haar ..toe vluchtsoord" weet te vinden. Nu. dan is natuurlijk met recht de boot aan en ont staan de vreemdste verwikkelingen, nog aangedikt met belasting-moeilijkheden. Waarvoor de auteur tenslotte een uit weg weet te vinden. Meer zullen we er niet van zeggen, om de spanning voor de latere toeschouwers niet te bederven. Carolyn Green is er in geslaagd om in een lichte toets en in een humoristische dialoog, die tot lachen dwingt (een en- Marktkooplieden zagen gevarieerd cabaret Leden van de Centrale Vereniging voor Markt-, Straat- en Rivierhandel kwa men gisteravond in de grote zaal van „Den Burcht" bijeen om feest te vieren. Ook de directeur van de Markt- en Havendienst, de heer M. Weima, gaf van zijn belangstelling blijk. Voordat met het cabaretprogramma een aanvang werd genomen sprak de voorzitter van de feestcommissie, de heer H. J. van Putten, een woord van welkom tot de vele aanwezigen. Hij gaf voorts een kort overzicht van het afgelopen jaar, dat voor de vereniging gunstig is geweest. De verschillende artiesten van Joop Crama's Cabaret zorgden gedurende de gehele avond voor veel vrolijkheid. Melodieuze klanken afkomstig uit de accordeon van Henny Chouffour wissel den de schetsjes en conferences van Cor de Graaf af en de acrobatische num mers van de V/z Waconi deden de span ning in de zaal steeds meer stijgen. The Black Birds vormden een modern zang trio. Zij brachten een aantal populaire liedjes ten gehore. Het Mona trio speel den op de mondaccordeon enkele wijs jes. Kortom een gevarieerd programma werd op deze feestavond in vlot tempo afgewerkt. Later op de avond was er ge legenheid om een dansje te maken op muziek van Henny Choufour's Ballroom Orkest. Gouden zakenjubileum SLIJTERIJ L. A. KNEGTEL Morgen is het een halve eeuw geleden, dat de heer L. A. Knegtel in het pand Haarlemmerstraat 213 een slijterij open- de en daarmede de grondslag legde voor een thans sterk uitgebreid bedrijf, dat in later jaren ook de fabricage van limonadesiropen, advocaat, likeuren etc. ter hand nam, waartoe een perceel in de Korte Bauwelauwesteeg werd inge richt. De heer Knegtel hield er voor zijn tijd op het terrein van de winkelinrichting reeds moderne begrippen op na. Behou dens enkele ondergeschikte wijzigingen is het interieur, met zijn kolossale 1 Franse cognacvaten, na deze vijftig jaar vrijwel nog in dezelfde stijl aanwezig. Het teruglopen van de maatjesverkoop heeft er in de loop der jaren toegeleid, dat deze vaten, met hun sierlijke kope ren kranen, thans nog slechts als „aan kleding" van het interieur dienst doen. De tegenwoor 'ige eigenaar, de heer L. M. Knegtel, kwam reeds op 16-jarige leeftijd bij zijn vader in de zaak en werd in 1942 de oprichter was inmiddels (1939) overleden als mede-firmant in de firma opgenomen. In 1952 zette hij het bedrijf, dat van de eertijds eenvou dige slijterij is uitgegroeid tot een moderne wijn- en gedistilleerdhandel, voor eigen rekening voort. Ter gelegenheid van dit halve eeuw feest werd reeds hedenmiddag in het jubilerend bedryf een druk bezochte receptie gehouden, waar o.a. zeer vele zakenrelaties de heer en mevr. Knegtel gelukwensen aanboden. kele maal wat goedkoop) dit koddige gegeven uit te werken, al is er in het derde en beslissende bedrijf een terug slag waar te nemen. Ja, het is niet ge makkelijk in zulke perikelen de. geheel bevredigende, oplossing te brengen! Maar het is een leuk en amuserend blijspelletje geworden, zodat het doel wordt bereikt. De Nederlandse Comedie geeft er bo vendien een kostelijke uitvoering aan. In de eerste plaats is de rol van Jessica, het vrouwelijke element van het schrij verspaar Janus, als het ware Mary Dres- selhu.vs op het lijf geschreven. Zij geeft deze vrouw, die gelijktijdig zowel binnen als buiten wil zijn, de haar eigen blij spel-kracht mede. waarvoor zij, om zo te zeggen, geen moeite behoeft te doen (schijnbaar natuurlijk) en zo wordt Jes sica tot een figuur in haar repertoire. Als mannelijke deel van Janus wordt zij terzijde gestaan door Joan Remmelts, die daarin een kolfje naar zijn hand heeft gevonden en door Louis Borel (ag) als wettige echtgenoot, en ook deze. "al blijft hij misschien iets achter, weet zijn uitbeelding aanneembaar te maken. In een paar bijrollen voldoen Mien Duymaer van Twist en Dick Scheffer naar behoren. De laatste zou 't schuch ter ingezette open doekje wel hebben verdiend. Zo bracht de zevende Abonnements voorstelling een licht aanslaand en hu moristisch blijspel, dat er bij het talrijke publiek gretig inging en een luid en aanhoudend applaus verkreeg. Voor bei de dames waren er bloemen. Zij tenslotte nog apart het uitmunten de decor van Edo Snier geroemd. M. Route Koninklijke stoet Door Rijnstreek, Leiden en Voorschoten Ten gerieve van onze lezers geven wij hier nogmaals de route, welke Koningin Juliana en haar gast. Koningin Eliza beth II van Engeland morgen door de Rijnstreek, Leiden en Voorschoten zul len volgen. Het vertrek uit Amsterdam is vastge steld op 11.05 uur, waarna men de vol gende route neemt: Aalsmeer Kudel- staart Westeinderplassen Leimui- den linksaf provinciale weg Alphen Hazerswoude Zoeterwoude Rijn dijk Leiden Wilhelminabrug Kanaalweg Voorschoterweg Pape laan Wassenaarsewcg naar Huis ten Bosch, waar het gezelschap om 12.15 zal aan komen. Zoals reeds eerder gemeld wordt de Koninklijke stoet tussen half twaalf en kwart voor twaalf in Leiden verwacht. Vrijspraak van brandstichting VOOR LEIDSE AANNEMER EN KERMISEXPLOITANT Evenals de Rechtbank te Haarlem heeft nu ook in hoger beroep het Gerechtshof te Amsterdam een 39- jarige Leidse aannemer-kermisexploi tant vrijgesproken van de hem ten laste gelegde brandstichting in een boerenschuur te Nieuw-Vennep op 28 november 1956. In deze schuur was de man die dag bezig zijn kermismateriaal voor de win ter op te slaan toen plotseling brand was uitgebroken. De schuur met het mate riaal en een voorraad vlas ging geheel in vlammen op. Ongeveer vier maanden na de brand deelde een 32-jarige montage-arbeider, die destijds bij het opbergen van het materiaal behulpzaam was geweest, aan de politie mede, dat hij de aannemer het vlas had zien aansteken. De aannemer bleef echter bij zijn verklaring, dat, toen hij de motor van een vrachtwagen start te om de waterpomp leeg te maken, plotseling onder de motorkap vandaan uit de carburator een steekvla/ omhoog was geschoten, die de brand had ver oorzaakt. Tijdens de zitting van het Hof zeide de procureur-generaal, dat de kroongetuige (de montage-arbeider) stellig terzake van meineed vervolgd zal worden. Op de landingssteiger aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam vond de begroeting tussen de Vorstinnen van Engeland en Nederland plaats. Geheel rechts in de boot Prins Philip. De staatsiefoto. die na aankomst van het Koninklijk gezelschap in het Paleis op de Dam werd gemaakt Officiële publikaties Te uwer bediening wordt U medege deeld, dat burgemeester en wethouders dezer gemeente aan de viaducten in deze gemeente de volgende namen hebben ge geven: a. het viaduct bij de Doctor Lelylaan: Doctor Lelyviaduct; b. het viaduct bij de Lage Morsweg: Morsvladuct; c. het viaduct naby de Pesthuislaan: Plesmanviaduct; cl. het viaduct nabij de Rynsburgerweg: Rtjnsburgerviaduct; e. het viaduct over de Maredyk: Mare- dijkvladuct; f. het kunstwerk over de Haarlemmer- trekvaart: Haarlemmerbrug; g het viaduct over de Haarlemmerweg: Ha ar lemmer viaduct; h. het toekomstige viaduct In spoorbaan LeidenWoerden over de Lammen- schansweg: Lammenschansviaduct. KANDIDAATSTELLING VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD. De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 15 april a.s. de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad plaats vindt. Op die datum kunnen van 9.00 uur tot 17.00 uur by de voorzitter van het hoofdstembureau of bij het door hem aangewezen lid van dat bureau, ter ge meentesecretarie van Leiden, lijsten van kandidaten worden ingeleverd. De tot invulling bestemde formulieren voor de lijsten van kandidaten en de for mulieren voor de schriftelijke verklaring van bewilliging in de kandidaatstelling zijn van heden af ter gemeentesecretarie van Leiden, afdeling bevolking c.a., koste loos verkrijgbaar. Lelden. 25 maart 1958. De burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Prof. mr. A. N. Molenaar legt functie neer AAN EINDE LOPENDE ACADEMISCHE JAAR By K. B. is met ingang van 15 sep tember a.s. aan mr. A. N. Molenaar op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoogleraar aan de Leidse Uni versiteit met dankbetuiging voor de be langrijke in deze betrekking bewezen diensten. Prof. Molenaar bereikt binnenkort de pensioenverplichte zeventigjarige leef tijd. hetgeen beëindiging van een hoog- leraarstaak aan het einde van het lo pende academische jaar betekent. Prof. Molenaar werd twintig jaar ge leden tot bijzonder hoogleraar benoemd, in 1947 tot buitengewoon hoogleraar en in 1951 tot gewoon hoogleraar. Hij was vele jaren algemeen secretaris van het I Verbond van Ned. Werkgevers en is lid voor de VVD van de Eerste Kamer der Staten Generaal Leidse Smalfilm Liga Op verzoek van enkele leden van de Leidse Smalfilm Liga werd gisteravond in de kantine van Röntgen Apparaten- fabriek Smit een zgn. „werkavond" ge houden, waar de daar door hen ver vaardigde films aan een bespreking on derworpen werden. Een dergelijke avond spreekt nog eens te meer van de activiteiten van de Smal film Liga! De heer De l'Ecluse vertoon de een zeer knappe kleurenfilm, die ge baseerd was op het muziek thema van de bekende Bloemenwals. Ter illustra tie had de maker het materiaal meege nomen. dat in deze tekenfilm voorkwam. Uit een uitgebreide discussie o.a. over het verband in de film tussen beeld en muziek, kon de heer l'Ecluse zijn voor deel trekken. Het verdere deel van de werkavond bestond uit enkele huishou delijke punten. Er werd o.a. een afgevaardigde voor de jaarvergadering van de NOVA gekozen, waarna nog enkele mededelingen volg den. De avond stond onder leiding van de heer H. Kleibrink. Prof. mr. C. de Grooth te Wasse naar, buitengewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit, is benoemd tot lid van de Staatscommissie voor de Neder landse Burgerlijke Wetgeving. BEURSOVERZICHT Staatsfondsen in reactie AMSTERDAM. 25 maart Zo op het oog had men kunnen ver wachten, dat de koersen van de Staats obligaties vandaag aan de vaste kant zouden zyn in verband met de aange- OLA LIET ZICH VOORLICHTEN OVER FOTOGRAFIE Vele leden van de Vereniging van Oud-leerlingen van de Leidse Ambachts school (Vola) hebben naast hun tech nische ontwikkeling ook een hobby voor fotografie. Voor hen was gisteren in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal een filmavond belegd, waar de heer Chr. G. v d. Linde van de firma Talens uit Den Haag de mogelijkheden van de he dendaagse fotografie uiteenzette. Spe ciaal liet spreker daarbij het licht val len op de resultaten, welke met eenvou dige apparatuur zijn te bereiken. Aan de hand van een serie dia's werd een en ander verduidelijkt De voorzitter van de Vola. de heer J P Zwanenburg, die ook een inleidend woord sprak, dankte de heer van der Linde voor zijn interessante voordracht. OEGSTGEEST AMSTERDAMMER AANGEHOUDEN De Rijkspolitie te Oegstgeest heeft zaterdagmiddag in deze gemeente op verzoek van de Haarlemse recherche ter zake flessentrekkerij een 30-jarige man aangehouden. In Haarlem heeft de ge arresteerde bij een winkelier zonder te betalen een smalfilmcamera met toebe horen ter waarde van f. 284 gekocht en bij iemand anders een scheerapparaat van f. 39. Ook in Amsterdam heeft hy zich aan een en ander schuldig gemaakt. De man is naar Haarlem overgebracht en zal voor de officier van Justitie ge leid worden. VOOR SIMAVI De in deze gemeente gehouden Simavi collecte heeft f. 668.88 opgebracht. VOORSCHOTEN MORGEN DE VLAG UIT! Burgemeester C. J v d. Hoeven van Voorschoten verzoekt alle inwoners, die wonen langs de route, die de Koninklij ke stoet morgen neemt, de vlag uit te steken. De stoet rijdt via Hofweg. Leidseweg. Kon. Julianalaan. Schoolstraat en Pa pelaan. kondigde verlaging van het officiële disconto door de Ned. Bank van 4 4 tot V'Hierdoor ontstaat weer een ruimere geldmarkt met goedkoper geld. hetgeen stimulerend kan inwerken op het be drijfsleven. Van hogere koersen was echter geen sprake omdat de disconto verlaging gisteren reeds door de sterk oplopende koersen was gedisconteerd. De opening op 90 7/8 voor de Staffellening was belangrijk lager t.o.v. het vorig slot 91'.'7. Ook het kortlopende papier lag 1 4r. beneden de vorige slotprys. In het verdere beursverloop kon de koers van de Staffellening, door de verplichte f. 200.000 vraag aantrekken tot 913 8. Het kortlopende papier bleef 1 4 tot 4% by gisteren ten achter De overige obli- gatiemarkt stelde zich fractioneel hoger. 5 1 4' Bank Nederlandsche gemeenten 101 5 8 (101 >2). terwijl de rentespaar- brieven werden vernomen op 103 5 8 3/4 (103 3/8). Op de aandelenmarkt had de disconto verlaging hoegenaamd geen invloed, hoewel de stemming zeker goed was te noemen, doch de omzetten wederom ge ring bleven. Aandelen Kon. Olie konden, ingevolge Wallstreet, ruim f 2 verbete- ren. doch bleven f. 1 onder pariteit New York. De arbitrage houd zich volkomen afzijdig en geeft er de voorkeur aan. de 1 politieke ontwikkelingen in Saoedi IArabié (waar het buitenland grote olie- belangen heeft) af te wachten. In de Philipshoek was het kalm en de koers 264'.. handhaafde zich. De Unilevers trokken wel belangstelling maar geen handelaren. De moeilijkheden, die het concern in Noorwegen heeft met de ver koop van haar belangen aldaar waren niet van invloed op de koers van de aandelen, die 2 punten hoger noteerden dan de vorige dag. Aku's lagen goed in de markt en boekten een winst van bijna 2 punten. KLM 50 cent hoger In de Scheepvaarthoek werden de eerst stukken tegen iets lagere prijzen dan gisteren afgedaan, doch in het ver dere beursverloop liep de koers op tot om en nabij het vorig slot. De belang stelling was veel geringer dan gisteren. Cultures wat aangeboden en voor de hoofdfondsen een punt lager. Aandelen Hollandse Boot werden on veranderd op 115 vernomen op het divi- dendvoorstel van 9% (107). WISSELKOERSEN Amsterdam. 25 maart Londen 10 62%10 62%; N. York 3.78% 3 78% Montreal 3.87,1*—3.87fParys 89 324 89 87'.-; Brussel VSO**—7 60%; Frank furt 90 45',—90.504: Zürich 86 60-86 65; Zürich (vr. fr.) 88 344—88.39'.; Stock holm 73.1673.21; Kopenhagen 54 864 54 914: Oslo 53 064—53 114 Milaan 60.82 60.874; Wenen 14.604—14.614- Gisteravond recipieerde in het Dorps huis het bestuur der Vereniging' voor ziekenhuisverpleging „Leiderdorp-Zoe- terwoude Rijndijk" ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der ver eniging. De eersten, die gelukwensen kwamen aanbieden waren burgemeester K. van Diepeningen en wethouder Boon na mens het gemeentebestuur. De burge meester memoreerde het baanbrekende werk van de vereniging en bracht hulde aan de drie oprichters, de heren Van Egmond, De Jong en Cats. De heer L. C. Snel, voorzitter der vereniging, dankte het gemeentebestuur en wees erop dat de vereniging wel eens voor spoed en ook wel eens tijden met grote moeilijkheden heeft gekend. Met de op richting is echter de stoot gegeven tot een betere financiële voorziening inge val opname in een ziekenhuis. Het gaat er de vereniging niet om winst te ma ken. maar om mee te helpen de finan ciële zorgen te verlichten. Daarna feliciteerden burgemeester Van Diepeningen en de heer J. Peereboom namens het Groene Kruis. In zijn dank woord merkte de heer Snel ondeygend op dat de vereniging nog nooit om sub sidie bij het gemeentebestuur had aan geklopt. Onder de verdere aanwezigen merkte wy o.m. op burgemeester Smeets en wethouder Kraan van Zoeterwoude. dok ter G. A. de Bruyne, dokter E. J. Hoef man, ds. J. J. Dijk en de heer R. v. d. Hoek. Na de receptie vond een korte huldi ging plaats van de drie jubilarissen. De heer Snel merkte op dat de sociale nood de drie heren zo zeer ter harte ging, dat zy de vereniging oprichtten. Daarvoor halslijn. zijn wij hen veel dank verschuldigd, aldus spreker. De heer Van Egmond dankte mede namens de heren De Jong en Cats voor de vriendelijke woorden en de prachtige zilveren asbak, die zij als aandenken mochten ontvangen. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 25 maart Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling: per 100 kg.: An dijvie 5783; kroten 6—10; kroten ge kookt 20—25; rode kool 1720; gele kool 19; prei 2568; spinazie 6285; stoofsla 61—1; spruiten A 91—126, Idem B 71— 123; uien 1133; waspeen 3547; witlof 31120. Per 100 stuks: komkommers A 101. idem B 67. :dem C 57; sla A 1635. idem B 1128. Per 100 bos: raapstelen 12: radijs 2034. LEIDEN. 25 maart Vette varkens- markt: Aangevoerd 183 vette varkens. No tering per kg levend gewicht: zware var kens geen notering; lichte varkens 1 80 1.83 en 1.85; zeugen 1.48—1.56. Handel vlot. Enkele prima één cent boven note ring. ROTTERDAM. 25 maart Veemarkt: Aanvoer in totaal: 5981; weektotaal 7928. Vette koeien ossen 840; gebruiksvee 1235; vette kalveren 300; graskalveren 171; nuchtere kalveren 2396; varkens 270; big gen 164; paarden 226; veulens 4; schapen of lammeren 275; welde/zulglammeren 54; bokken en gelten 46. Notering: Vette koelen le kw. 300335, 2e kw. 270300, 3e kw. 250270: vette kalveren 240265, 230240. 200230 per kg. Graskalveren 425. 300. 250: nuchtere kalveren 60, 50, 45; biggen 48, 38. 32 per stuk. slachtpaarden 260. 240, 220 per kg. Schapen 120, 100. 80; lammeren 110, 90, 80; kalfkoelen 1275, 1000, 850; melkkoeien 1275, 1000. 850; vare koelen 885. 735, 600: vaarzen 880, 780, 580; pinken 575, 475, 375 per stuk. Beurs van Amsterdam1 industr. obus»u« Dinsdag 25 maart ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad 1000. De grote zaal van het Witte Huis was gisteravond tijdens de uitstekend ge slaagde modeshow door het Modehuis Van Strien, alhier, tot de laatste plaats bezet. Vier mannequins begonnen de show met het tonen van mantels in de nieuwe lijn met blousende rug en afstaande kraag. In de grotere maten waren er kleurige, slank afkledende jassen, doch ook voor de „little lady" werden leuke zomermantels getoond. koers v heden Ned "53 34 91% 924 Grootboek obl.34 81 Ned '47 34 (3) 914 91U 924B 924B Ned '53 (34) 91 li 91% Ned '56 3 4 914 914 Ned 48 34 844 Mn 86 86% 864 87 Ned '55 II 34 884 884 Ned '37 3 864 864 Ned W.B lening 67 107 Vb 107% Dollarlng '47 3 894 89% Investeringscert 3 93} i 934 Ned 62-64 3 93,76 93 Cert NWS 614 Indie '37 A 3 894 90 Grootboek '46 3 864 Op het gebied van japonnen werd een keur van modieuze en flatteuze exem plaren getoond. Een zeer chiqué japon van het huis Maag-Lotos, gemaakt van geborduurde jersey viel zeer in de smaak. Opvallend waren de prachtige kleuren en dessins der japonnen van Italiaanse katoen. Een fleurig zomer japonnetje van raffia-linnen viel spe ciaal op. terwijl een japon met overrok van stof de Boussac. waarvan de over rok tevens als cape gedragen kan wor den met een extra applaus werd beloond. Een japon van edel katoen met losse kraag, welke op verschillende manieren gedragen kon worden was. mede gelet op de lage prijs, iets byzonders. Spe ciale aandacht verdiende een japon in de nieuwe (zalm)kleur en moderne Een typisch japonnetje droeg de naam „Holland". De ontwerper was geïnspi reerd door de Marker klederdracht. Enkele gebloemde cocktail japonnen van Italiaanse stoffen, in warme kleu ren. werden aan het eind van de show getoond. Besloten werd met een prach tig bruidstoilet. Een woord van waardering voor de opvallend fraaie hoeden, waarvoor Mes- schers Modehuis had gezorgd, mag niet achterwege blijven, want voor een flat teus geheel is een met zorg gekozen hoed nu eenmaal noodzakelijk. Naast de goed geslaagde keuze verdient vermei- *irig dat de prijzen van het getoonde redelijk waren, zodat deze show. welke morgen en overmorgen wordt herhaald, ook in dit opzicht geslaagd mag heten ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B Nat. Handelsbank Ned. Handelmy Amst. Rubber Deli Mij en (Ver.) H.V.A Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft eert. Kon. Pap v Gelder Hoogovens eert Mülleren Co. N.B. Ned Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r174 Dordtse Olie gew Kon Petr (f 20.— idem (50 f 20.— Holl Amer lijn Java China Paket KI M i Ao en Ned Stoomv Mfj Kon Paket My Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr eert v. Ommeren eert. Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 24 234 73 724 1494 149 Va 494 484 64% 63% 854 85 28 28% 56 56 104 10% 154% 1564 1894 1894 2994 299 4 178 178 288 288 3224 321 223 224 264 4 264% 152 1514 343 336% 205 205 4 174 175 6504 654 155.20 156 50 15540 157 45 1334 133% 124 124 108 50 109 1254 127% 1124 1134 145 145 147% 148% 203 202 4 130 1314 120% 121% (34) 3 Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 R'dam "27 I-m 34 92 83 90 914 Philips Dollarlng '51 934 934 Premieleningen 98% 87 87 B A'dam '56 I 2% 844 84 A'dam '56 II 24 954 95% Eindhoven '54 24 804 8OV4 Enschede'54 24 82% 824 Den Haag '52 I 24 904 91 Idem n 24 95 96 R'dam '52 I 24 92 904 Idem II 24 90% 91 1/4 Utrecht '52 2% 904 91 NIET-ACTTVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amst. Bank HF U eert Rott Bank Twentsche Bank Industrie Ondernemingen Borneo Sum. H. Mij Ned. G en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm Rott. Droogdok MIJ Tieleman en Dros Ned My. Walv.vrt. 198 199 185% 184% 170 1694 152 151 ;en 216L 215 39% 35% 166B 169 92 92 64 63 475 479 9% 9% 76 764 Spoorwegen Dell Spoorweg M\j. Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un. States Steel 244 764 48 394 494exd 354 90 424 674 26j| 59A 244 764 48 !7» 394 50 35B 914 414 68 264 594 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 24 3 Edelmet Kon AA 46 Pref wsl idem 55 4 GB 55GB 322B Holl Constructie 360 360 Ing our v Bouwnyv 133% 134 Int Kunststof f Ind 30 29% Leidsche Wolsplnn 148L Sikkens Lakfab '53 393 395 Ver Touwfa brieken 1544 1544 Wernlnk's Betonm. 764 77GB Van WMk TWUs]

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3