Die ellendige schrapende hoest... DUCKLEYC EEN JAPON MET TULPMOTIEF VOOR KONINGIN ELIZABETH? kan mooi Iedere vrouw zijn voor 25 et.! Proteststaking veroorzaakte in West-Dnitsland ontevredenheid SEDERT EINDE VAN OORLOG 600.000 HUIZEN GEBOUWD 97ste jaargang Donderdag 20 maart 1958 Derde blad no. 29398 Voor bezoek aan Nederland Koninklijke garderobe uiterst geheim (Van onze Londense correspondent) Welke kleren Koningin Elizabeth tijdens haar bezoek aan Nederland zal dragen, is - volgens de traditie - strikt geheim, totdat het ontvangen- de land ze zelf kan bewonderen. Zouden de kledingstukken, hoeden en schoenen inbegrepen, eerder wor den beschreven, dan zou. dit een schending betekenen van het proto col en een belediging van de ko ninklijke gastvrouw. Maar al zal dan niemand precies we ten hoe Koningin Elizabeth gekleed zal gaan, het is waarschijnlijk dat reeds aan het einde van de week de schetsen van japonnen en schoeisel aan een aan tal bevoorrechte personen, waartoe Uw correspondent behoort, zullen worden getoond. De heer Amies gebruikt veel donker blauw, groen en zwart en contrasteert dit met grote paarse, blauwe en groene strohoeden of veelkleurige bebloemde toques. Avondtoiletten waren bijna steeds kort. De meer formele waren kort van voren en lang slepend in de rug. Churchill blijft binnen Sir Winston Churchill moet binnen blijven ln de villa La Pausa in Roque- brune aan de Franse Riviera, aldus heeft een lid van zijn personeel medege deeld. Sir Winston had zich te veel ver moeid bij uitstapjes tijdens het week einde, maar er is geen reden tot be zorgdheid, zo werd gezegd. Churchills plaatselijke arts, dr. David Roberts, verklaarde later: „Ik bezoek Sir Winston elke dag. Hij maakt het heel goed. Dat hij binnen moet blijven komt gedeeltelijk omdat hij zich een beetje te druk heeft gemaakt, en gedeeltelijk omdat het weer aan de Rivièra thans slecht is". Hij voegde hieraan toe: „Sir Winston zal naar Londen terugkeren, zodra het weer daar beter is. Een be paalde datum is echter niet overwogen". Advertentie Doch ook hun beschrijving zal pas onder de ogen van de lezers komen wan neer Koningin Elizabeth de kleding heeft gedragen. Het Engelse publiek krijgt de kledingstukken behalve op fo to's, films en op de t.v. nooit in werke lijkheid te zien, omdat de traditie even eens wil dat ze nooit meer na een bui tenlands bezoek zullen worden gedra gen. Koningin Elizabeth bezit een enorme garderobe en men ziet haar praktisch nooit in eenzelfde kostuum of japon, zij oefent evenals haar zuster. Prinses Mar garet. en de Koningin-moeder, een grote invloed uit op de Engelse mode. Dat geldt ook voor de twee kinderen, Prins Charles en Prinses Anne. Wan neer een hunner iets nieuws draagt, kan men er zeker van zijn dat de winkels bestormd worden door vrouwen, die het koninklijk voorbeeld trachten te volgen. De kleding van Koningin Elizabeth voor haar bezoek aan ons land is ont worpen door de bekende Engelse mo dekoning Hardy Amies. Het is officieel nog niet bekend of ook Norman Hart- nell, wiens naam al lang is genoemd, iets vervaardigd heeft. De schoenen zijn van de firma Rayne in Londen. Het is vrijwel zeker dat Nederland Koningin Elizabeth zal zien in japon nen die korter zijn dan ze tot nu toe heeft gedragen, maar niet zo kort als de trapezelijn gebiedt. De japonnen, welke de vorstin overdag draagt, zullen, zo fluisteren de modedeskundigen, zeker tot 42.5 cm. boven de grond reiken. Ook is de verwachting dat de japon, die Koningin Elizabeth bij het staats banket zal dragen, van een geborduurd tulpmotief is voorzien. Bij haar bezoek aan Frankrijk was het èen bij, welke haar avondtoilet sierde. Het was Napo leon, die de bij gebruikt had als sym bool voor industriële bedrijvigheid. Toen de Britse vorstin Canada bezocht, werd vanzelfsprekend het Maple-blad. het zinnebeeld van Canada, gebezigd op haar staatsie-japon. De Koningin heeft einde januari de voorjaarscollectie van Hardy Amies ge zien en zekere ontwerpen goedgekeurd als een basis voor de kleren welke ztj in ons land wilde dragen. heerlijkste schoonheids- tegen speciale prijs Bromfietsers let op! Zoals onlangs uit een op verzoek van de ANWB ingesteld onderzoek is geble ken. gebeuren de meeste ongevallen met bromfietsen op kruispunten. De grootst mogelijke oplettendheid is daar dan ook geboden. Men schiet er niets mee op als men na een aanrijding 'kan zeggen: „Maar tóch had IK het reoht aan mijn zijde, de ANDER was fout"! De zeep Een groots gebaar van de Castella fa brieken: tijdelijk zijn alle winkeliers gerechtigd, de lezeressen van dit blad een stuk originele Castella schoon- heidszeep aan te biedenvoor slechts een kwartje Een uitzonderlijk lage prijs voor een schoonheidszeep, die erkend aan de top staat! Het aanbod geldt voor alle dames, die 2 pakken Castella wasmiddel (blauwe of rode pak» bestellen. Zij maken dan tegelijk kennis met de nieuwe kwaliteit van de Castella wasmiddelen. De waskracht is door een nieuwe vinding zeer sterk op gevoerd, het vlekken verdrijvend ver mogen drastisch versterkt.' Geen enkel wasmiddel kan nu het goed zo helder en wit maken als Castella. Maak gebruik van het voordeel, dat verbonden is aan de kennismaking met de nieuwe kwaliteit van de Castella wasmiddelen: neem tegelijk een stuk kostelijke Castella schoonheidszeep mee voor slechts een kwartje. U heeft keus uit een nieuwe witte en een nieuwe groene tint, elk met een geheel eigen parfum Het is natuurlijk niet mogelijk een der gelijke kwaliteitszeep voor zulk een lage prijs onbeperkt beschikbaar te stellen. Alle winkeliers hebben echter een bepaald kwantum ontvangen. Men wachte dus niet om zo'n combinatie pakket (van 2 pakken Castella was middel en een stuk Castella schoon heidszeep» in huis te halenuitver kocht moet helaas uitverkocht blijven zo pijnlijk, en daarbij dood-vermoeiend Hier helpt alléén JJ MKTUM De beroemde CANADESE hoestsiroop Bij apothekers en drogis Kind een kilometer door auto meegesleurd Het 5-jarig meisje A. Pol heelt giste- ren de schrik van haar leven gehad en I is op wonderbaarlijke wijze aan de dood ontsnapt. Het kind stond bij de kleuter school in de Molenstraat bij een auto te kijken. Toen de chauffeur van deze auto wegreed, bleef het kind met de sjaal achter de kruk van het portier zitten, en werd over een afstand van bijna een kilometer door de auto meegesleept. De chauffeur merkte pas wat er gebeurd was toen hy bij zijn woning stopte. Het kind werd onmiddellijk in het zieken huis onderzocht. Daar bleek dat het slechts wat schrammen en builen had opgelopen. Bovendien waren de kle ren flink gehavend. Tegen maandag dreigt arbeidseonfliet van onbeperkte duur als akkoord uitblijft (Van onze correspondent in West-Duitsland j „De meest onpopulaire staking", zoals thans tal van dagbladen de protest- 1 staking van 24 uur noemen, die in de vervoersbedrijven van de Westduitse Bondsrepubliek heeft plaats gevonden, is ten einde. Zij is wel is waar zonder veel noemenswaardige incidenten verlopen, maar heeft een enorme ontevredenheid onder de hele bevolking gezaaid. Deze waarschuwingsstaking kan worden beschouwd als een voorproefje van wat het publiek a.s. maandag nog te wachten staat als werkgevers en werknemers het ook nu nog niet met elkaar eens zouden kunnen worden en de onderhandelingen, die vandaag in Stuttgart worden voort gezet, wedero.m op een fiasco uitlopen. De werknemers hebben namelijk voor dat geval met een staking van" onbeperkte duur gedreigd. De werkgevers willen het personeel gemiddeld 9 pfennig per uur meer betalen, terwijl de werknemers 23 pfennig eisen en wel 17 direct en de rest later. Uitgebreide Nederlandse deelneming aan Duitse monteur viel van 17 meter hoogte 1 De 26-jarige monUur Guenther Bouil- OlltwikkellllgSplaII OOI* liet -Mlddcil-( iosleil n nil WipchnHfin Ulo in Hianc* ie von Ion uit Wiesbaden, die in dienst is van de Duitse firma Mahr en Co, is gis teren van een hoogte van 17 meter gevallen en met ernstige verwondingen in het havenziekenhuis te Rotterdam opgenomen. De Duitse firma plaatst op het ogen blik in de Nijmegenstraat te Rotterdam, gelegen op een pier in de Waalhaven, aluminium silo's. Daarvoor zijn stel lingen aangebracht en hierop bevonden zich genoemde monteur en een collega, toen de stelling aan eén zijde losschoot. Bouillon viel van een hoogte van 17 meter. Zijn collega wist zich gelukkig nog vast te grijpen. Advertentie Aan de onder leiding van dr. Paul Rykens staande Maatschappij tot Bevor dering van de Economische Ontwikkeling van het Midden-Oosten, die in het begin van deze maand onder de naam Middle East Industrial Development Projects Corporation SA met zetel te Luxemburg is opgericht, wordt naar deze maatschappij thans mededeelt, door verscheidene grote Nederlandse onder nemingen deelgenomen. Tot de Nederlandse deelnemers behoren: de Albatros Superfosfaatfabrieken, de AKU, Van Doorne's Automobielfabriek, Heinekens Bierbrouwerij, de KLM, de Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabrieken, de Ned. Handel- Maatschappij, Philips' Gloeilampenfabrieken, de Rotterdamse Bank, R. S. Stokvis en Zonen en de Ver. Aannemersbedrijven v/h Zwolsman. Receptenboek Luister van 21 maart ai elke mor gen om vijl over half tien naar Radio Luxemburg 208 Meter (K e/s 1 439). Annemarie verklapt U elke dag heerlijk nieuws dat ze hoorde van haar vakman-slager. Aan dc oprichting is een voorberei dend onderzoek door een studiegroep in het afgelopen jaar voorafgegaan. Deze studiegroep heeft de mogelijkheid van het stimuleren van samenwerking op industrieel gebied met particuliere be langen in het Midden-Oosten en in het bijzonder in de Arabische landen nage gaan. Dit onderzoek is nagenoeg vol tooid en men heeft thans gemeend een I stap verder te moeten gaan en door de oprichting van een vennootschap de mogelijkheid te openen voor het doen van zaken. De Midec SA heeft een beginkapitaal van 582.000 Zw. frank, dat om te be ginnen zal worden gebruikt voor het fi nancieren van het voorlopige onderzoek van projecten. De maatschappij is goed voor haar werk uitgerust wegens de grote verscheidenheid der deelnemende ondernemingen in Europa en Amerika. De Arabische landen Zullen hierdoor de beschikking kunnen krijgen over dat. waaraan zij op industrieel gebied thans het meeste behoefte hebben, n.l. tech nische kennis. De studiegroep heeft op uitnodiging van geïnteresseerden bezoeken gebracht aan Egypte, de Libanon, Jordanië, Sy- Nog huurverhogingen in de lucht Premiebouiv niet aan verdeling gebonden (Van onze correspondent) gunstige nemen om Bij het afslaan naar links of naar rechts dient men, in zyn eigen belang, de volgende ANWB-wenken in acht te nemen: Eerst uitkijken; dan tijdig en duide lijk richting aangeven. Het uitsteken van de arm moet geen halfslachtig gebaar zijn. Moet bij het afslaan de baan van achteropkomend snelverkeer worden gekruist, begin dan altijd met goed achterom te kijken: het geluid van een bromfiets overstemt bijna altijd dat van een moderne auto, een bromfietser kan dus niet „op het gehoor rijden", zoals fietsers dat dikwijls doen. Het alleen uitsteken van een arm zon der op het achteropkomend verkeer te letten is levensgevaarlijk, ook voor anderen, en bovendien strafbaar. Rijdt dus nooit „achter uw arm aan"! Neem de bocht niet te snel. De rech- terbocht zo kort mogelijk, de linkerbocht zo ruim mogelijk. Vele bromfietsers nemen nog steeds de bocht op fietsersmanier, zy beseffen hun eigen snelheid niet. snijden daardoor de linkerbocht en nemen de rechter- bocht véél te ruim. Verminder vóór de bocht vaart en gebruik daartuj, als het wegdek niet glad is, de voorrem. Het nemen van een bocht waarbij men anderen hindert of in ge vaar brengt behoort tot de allergrofste wegmanieren. Neem de bocht met trekkende motor. Dit is alleen mogelijk wanneer vóór de bocht tijdig is afgeremd. Het voordeel »an een „trekkende" motor is. dat de De regering zal elke gelegenheid te baat door huurverhoging het nog aan zienlijke verschil tussen de thans geldende huren en de kostprijs- huren weg te nemen. Verlaging van de bouwkosten zal tevens kun nen bijdragen om dit verschil te verminderen. Aldus deelt de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid mede in zijn memorie van ant- woord aan de Eerste Kamer be treffende de begroting voor 1958 van zijn departement. Verder is minister ir. H. B. J. Witte van oordeel dat de stijging drie maal zo groot als het in 1945 be staande woningtekort. In verschillende delen van het land kan niet meer van woningnood worden gesproken, aldus de minister. In vele gebieden is thans een evenwichtstoestand ontstaan. Particuliere woningbouw De toenemende werkloosheid in de bouwnijverheid wordt mede, maar zeker niet alleen of in de voornaamste plaats, veroorzaakt door de teruglopende acti viteit iri de sector van de particuliere woningbouw. In het tweede halfjaar van 1957 was het aantal in aanbouw genomen particuliere woningen 1812 minder dan in het eerste halfjaar. Het aantal in aanbouw genomen woning wetwoningen was in het tweede half jaar 10.649 minder dan in het eerste. Er is geen sprake van uitschakeling, verzekert de minister, van de particu liere bouw. Al het mogelijke wordt in tegendeel juist gedaan om de bouw voor eigen bewoning en voor exploitatie door particulieren te bevorderen. Scholenbouw van de huren van nieuwe woningwetwonin- Op 1 februari 1958 waren er 400 aan- gen thans tot stilstand is gekomen, vragen om Rijksgoedkeuring voor scho- Zelfs kan volgens hem een tendens len tot een totaalbedrag van f 125 mil- tot dalen worden waargenomen. joen aanwezig. In het bouwprogramma Na de onlangs tot stand gekomen 1958 is een belangrijk groter bedrag wijziging van de subsidieregeling voor voor scholenbouw opgenomen dan in de particuliere woningbouw, wïl de minister geen verdere maatregelen in het vooruitzicht stellen. Tot het ver lenen van een tydeljjke extra-sub sidiëring van de particuliere woning bouw via tweede hypotheken of rentebjjslagen verklaart de minister zich dan ook opnieuw niet bereid. De minister wijst er in zijn memorie van antwoord voorts op dat de sub sidietoezeggingen, welke in 1958 voor premiewoningen gedaan zullen worden niet gebonden zijn aan een verdeling over de gemeenten, zoals dat voor de woningwetwoningen wél het geval is. De premiebouw is vooralsnog geheel vrij en op geen enkele wijze aan een verde ling gebonden. Of deze vrijheid gehand haafd kan blijven, zal in de loop van het jaar nader worden bezien, zo ver klaart de minister echter. Evenwicht1 Sinds 1945 zyn in ons land ruim 600.000 woningen gebouwd, zo zegt de enig voorgaand jaarprogramma. Het laat zich echter aanzien dat het scho lenbouwprogramma 1958 wegens de ka- pitaalschaarste niet ten volle gereali seerd zal kunnen worden, zo meent de minister. Tenslotte deelt de minister nog mede, dat bij het Grootboek Woningverbete ring op 7 maart 1958, na verzending van de eerste 100.000 beschikkingen aan de huiseigenaren, een bedrag van rond 547.000 gulden was gestort, terwijl een regeling ter tegemoetkoming in de kos ten van zoutschade in ontwerp gereed is. Het vormt thans een onderwerp van vooroverleg met de minister van Finan ciën. bromfiets de bocht veel zuiverder kan I minister in de aanhef van zijn memorie buitengewoon en gevolmachtigd ambae- semen dan met U Butt* 1 *o entwoord. DM teota» to miFtootodmTlO Mr. Cnoop Koopmans ambassadeur in Spanje Bij K B. is mr. W. Cnoop Koopmans, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 2de klasse, benoemd tot Hr. Ms. rië, Irak. Saocdi-Arabië, Koeweit, Per- zië en de Soedan. De groep onderzocht hier de mogelijkheden, die er bestaan voor het doen van zaken en had overal een veelbelovende ontvangst. Er werden nauwe banden aangeknoopt met een aantal Arabische particuliere onderne mingen. die in de toekomst waarschijn lijk zullen deelnemen, indien het komt tot de oprichting van maatschappijen voor de uitvoering van ontwikkelings projecten in de betrokken landen. Einde maart zullen verscheidene le den van de Raad van Commissarissen een kort bezoek aan het Nabije en het Midden-Oosten brengen om de nieuwe maatschappij voor te stellen aan de Arabische partners. Einde april of begin mei staat een tweede bezoek voor meer uitgebreide besprekingen met geïnteres seerden in alle betrokken Arabische lan den op het programma. Bij deze gele genheid zal de deelneming van de ver schillende landen in het Midden en het Nabjje Oosten en hun vertegenwoordi Communisten sloegen munt uit situatie Intussen hebben miljoenen mensen van de staking bij de vervoersbedrijven te lijden gehad. Tallozen moesten in de kou te voet naar hun werk en daarbij in veel gevallen lange afstanden afleg gen. Gezien de aankondiging dat grote industrieën misschien van de toevoer van gas en elektriciteit zouden worden afgesloten, en in verband met het feit, dat vele arbeiders toch te laat op hun werk zouden komen, hadden de direc ties van diverse grote bedrijven beslo ten de poorten gisteren maar de gehele dag dicht Cé houden. In tal van fabrie ken wordt voor die verloren werkdag evenwel geen loon uitbetaald, dit in ver band met een niet lang geleden geveld vonnis van het Bundesarbeitsgericht. In dndere bedrijven zal het personeel ge durende het anders vrije weekeinde moeten terugkomen om de verloren ar beidstijd in te halen. In kringen van de gemeentelijke ar- beidsgevers wees men er op, dat een verhoging van de lonen zeker een ver hoging van de vervoersprijzen voor de passagiers met zich mee zal brengen. En dat zal een grote strop voor de bevol king betekenen, aangezien de prijzen in treinen en trams over het algemeen toch al veel duurder zijn dan in Ne derland. Vreemd schouwspel In haast alle Westduitse steden was het gisteren overigens een vreemdsoor tig schouwspel dichte drommen men sen, vooral op de spitsuren, te voet langs de straten te zien gaan. Auto mobilisten hielpen waar zij konden en de taxi's hadden het druk. Er waren zeer ouderwetse vehikels tevoorschijn gehaald. Ook zag men kinderen op rol- Lijk van verdronken Duitser gevonden schaatsen naar school gaan! Veel grote bedrijven hadden autobussen van par ticuliere ondernemingen, vrachtauto's en gewone auto's gehuurd ,om het per soneel naar het werk te brengen In Oberhausen, in het Roergebied, probeer den stakers zulk een bus met mijnwer kers tegen te houden. De chauffeur liet zijn wagen echter langzaam doorrijden en twee stakers werden toen gewond. In West-Berlijn stopten de treinen niet. die onder het communistisch be wind staan van de in Oost-Berlijn ge stationeerde S-baan. De Westberlijners konden er dus tot hun grote teleurstel ling geen gebruik van maken. De com munisten van het rode gedeelte van de stad hadden zich namelijk solidair met de stakers van het Westen verklaard. Zij maakten bovendien van de gelegen heid gebruik om bij alle stations, waar veel mensen stonden, wolken van pro- paganda-materiaal uit de vensters te gooien Nog geen spoor van oplichter uit Zwijndrecht Half miljoen verduisterd De Zw^ndrechtse recherche wacht in spanning op berichten omtrent de op sporing van de voortvluchtige meubel handelaar J. B. Kuiper, die verdwenen is met waarschijnlijk een ton op zak en die een schuld heeft achtergelaten, die eerst was berekend op f. 362.000, maar nu al tegen het halve miljoen aanloopt. Na de berichten over zijn verdwijning is de politie nog door ver schillende mensen op de hoogte ge steld van financiële manipulaties van de 29-jarige meubelhandelaar, waar van zij het slachtoffer zijn geworden. Daarbij hebben verscheidene schuld eisers zich met haar in verbinding gesteld. De politie moet aldus een splitsing ging in de Raad van Commissarissen worden geregeld. Tegen het einde van maart zal de Midec te Beiroet een kantoor openen, waar het voornaamste gedeelte van het werk zal worden gedaan, t.w. het vinden en het onderzoeken van projecten, die voor ontwikkeling in aanmerking komen. Voorts zal er te Den Haag een kantoor worden gevestigd, dat onder leiding zal komen te staan van mr. M. J- Meihui- IVUII1CII l/C öwiail «OU Uil. O mvmu, .-J— zen. Via dit kantoor zullen o.a. gegevens l&^&e'fJïïKS v.Vde ëiïSï uit het Westen aan het Oosten worden consul te Groningen naar Duitsland verstrekt. 'worden overgebracht. Het stoffelijk overschot van de 24- jarige student Wilhelm Peter Hupke, een van de twee opvarenden van de - Duitse kotter, die vorige week bij maken tussen wat zy noemt dc opheh- Schiermonnikoog is gestrand, is gister- tingszaken en de normale zakelijke - - transacties, waarmee zy overigens verder geen bemoeienis heeft. Uit een en ander is komen vast te staan, dat ook nog een Dordtenaar een bedrag van f. 96 000 heeft geleend. Een Amsterdamse dame had. zo bleek verder, haar gehele kapi taal ad f. 40.000 aan hem toevertrouwd met het verzoek dit voor haar te beleg- gen. Bij zijn schuldeisers staat de voort- Bremerhaven uitgevaren. Door onbe- vluchtige man ook voor belangrijke be kendheid met het vaarwater zijn zij dragen in het krijt. Naar wy vernemen vorige week woensdag gestrand nabjj hebben enkelen van hen zyn faillisse- Schiermonnikoog, bij de Simonsplaat. i ment aangevraagd. De winkel in de bur- Toen zaterdag het scheepje Q°or de gemeester de Bruinelaan en twee pak- branding stuk sloeg en geen hulp kwam huizen op de Ringdijk te Zwijndrecht opdagen is Hupke op een vlot van drie |zijn door de politie verzegeld, zodat het olievaten naar de kust gevaren om hulp de schuldeisers vooralsnog onmogelijk is te halen. Dit vlot raakte vast op het besiag op de daarin aanwezige goederen wad achter Pietersburen, gemeente waarvan de waarde op f. 80 000 ge- Eenrum en Hupke is daarbij verdionken, l §ohat wordtte leggen Zijn geredde metgezel is ondergebracht te Usquert. Het lijk van Hupke zal op verzoek van middag door de Rijkspolitie uit Usquert gevonden op het wad onder Pietersburen. Zoals bekend kon Hupkes metgezel, de j eveneens 24-jarige student Harold Oskar Albouts, gered worden. De beide jonge mannen afkomstig uit Bad Homburg i waren met hun kotter de haven van WAT! Situatie op de baeonmarkt Volgens mededeling van de voorzitter, de heer Joh de Veer. op de gisteren in Utreoht gehouden bestuursvergadering van het Produktschap voor Vee en Vlees, is door België de heffing van 50 cent op onze invoer van schapen te ruggenomen. Voor de tijd van het jaar is er een grote export- naar België en Frankrijk, maar de campagne voor dit jaar is dan vrijwel achter de rug. De rundermarkt geeft een prijsstij ging te zien, doch de prijzen zijn niet veel hoger dan vorig jaar om deze tijd. Veertien dagen geleden is de bacon- prijs met 5 cent tot f. 2.15 verhoogd en vorige week zijn de gewichtsgrenzen verruimd van 63 tot 72 kg Het be.-tuur van het Produktschap besloot gisteren deze laatste prijs en ook de verruimde gewichtsgrenzen te handhaven. Dit om de produktie en daarmee een bevredi gend aanbod van bacon varkens te be houden. Voorts werd besloten de toeslagrege ling bij het smelten van dun rugspek met ingang van 24 maart buiten wer king te stellen. Echtpaar in een holle boom De 37-jarige mevr. Doris Mary Parkes uit Pershore in Midden-Engeland heeft voor het eerst in zes weken weer eens een dak boven haar hoofd gehad. Zij was namelijk aangehouden onder ver denking van het stelen van een paar schoenen en moest de nacht in de cel doorbrengen. Toch zei mevr Parkes liever naar huis te willen, hoewel zy geen huis heeft Zij woont al zes weken met haar man in een holle boom. Ze hebben het zich in l| de ruimte, die een middellijn van ander- halve meter heeft, zo gezellig mogelyk gemaakt. Vroeger woonden zij in een caravan, maar dat mocht niet langer van de overheid. Het paar zegt, dat het geen ander huis kan vinden dan de boom. OPENING ONTVANGSTCENTRUM SPAANS INSTITUUT Prins Bomhard zou gistermiddag in I zijn kwaliteit van voorzitter van de I Stichting ..Het Spaans-Portugees en Ibero-Amerikaans Instituut" te Utrecht het ontvangstcentrum van dit instituut hebben geopend. Een liohe griep verhin derde hem dit voornemen uit te voeren. In zijn plaats verrichtte de eerste vice-voorzitter van het instituut, de ambassadeur van Spanje, de Hertog van Baena. de openingsplechtigheid door het lint door te knippen, dat de toe- gang nog versperde tot het ontW Op het terrein van de Nederlandse I ogenblik ANWB- weg wijzers opge- centrum dat :n het instituut aan de inzending op de Wereldtentoon- steld. welke naar de verschillende Driftjs ingericht, en dat bestaat uit een d j r werkkamer, een vergaderzaal en een - ff &ru&ael worden op beé I afdelingen verwijzen. i kamer voor <4« secretaris.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5