mm, RADIO Th. M. W. van Waveren voorziet een economische achteruitgang Wil ook de Haagse kantonrechter bemiddelen in liet KLM-conflict? miiuuwv p Met een enkel woord Agenda De voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Rijnland, de heer Th. M. W. van Waveren heeft gisteren in Hillegom als zijn mening uitgesproken, dat er dan misschien geen crisis, maar toch zeker een achteruitgang in economisch opzicht zal komen. De algemene toestand in de wereld is zeker niet rooskleurig en de vooruitzichten zijn soms angstwekkend, met name wat betreft de werk loosheid. DONDERDAG 20 MAART 1958 Toch. aldus spreker, behoeven wy niet by de pakken neer te zitten, en zeker moeten wij het hoofd niet in het zand steken, want daar benadelen wy uitsluitend onszelf mee. Ik geloof nog. aldus de heer Van Waveren. aan het nuchter verstand van de Nederlanders en hun zakelyk inzicht. Wanneer het Nederlandse bedrijfsleven deze beide punten in het oog houdt, is er zeker geen reden tot ernstig pessimisme. De heer Van Waveren moest toege ven. dat men in de Bollenstreek vaak meer belangstelling toont voor wat wes telijk van de Rijksweg gebeurt dan voor wat oostelijk daarvan geschiedt. De bol- lensensen vinden hün zijde van de weg het belangrijkst, maar de andere zijde is zeker niet te verwaarlozen. Tussen Sassenheim en Hillegom liggen enkele belangrijke industrieën, die voor de eco nomie van ons land van grote waarde zijn. Een van die Industrieën is de N.V. „De Ringvaart" te Hillegom. die giste ren de eerste betonmortelcentrale met Nederlandse Truck Mixer in gebruik nam. De heer Van Waveren verrichtte de ingebruikstelling. Er zijn reeds meer dere betonmortelcentrales in ons land, doch hier werd voor het eesrt een Ne derlandse Truck Mixer by gebruikt, die is vervaardigd door De Jong's Machine fabriek N.V. te Hazerswoude-Ryndyk. Uit de betonmortelcentrale worde ce ment. grint en zand, in de juiste ver houding in de truck-mixer gestort. Dit voertuig is te vergelijken met een grote rijdende betonmolen Zodra de wagen gaat rijden, begint de molen te draaien en 10 minuten voor men aankomlt op de plaats waar het beton nodig is, wordt er water by het droge mengsel ge voegd. Ter plaatse aangekomen kan men het natte beton op de bestemde plaats storten. Voor de Nederlandse economie is het belangrijk, dat deze truck mixer in Nederland wordt ver vaardigd. aangezien de invoer grote hoeveelheden deviezen vraagt .Voor de centrale en auto van belang, omdat er sneller gewerkt kan gorden, daar het beton kanU en klaar aankomt. Om eco nomisch te werken moet men met de auto's binnen een straal van 20 km- blyven. zodat juist Haarlem en Leiden nog binnen het bereik liggen. De heer Van Waveren noemde het initiatief van beide firma's 'n voorbeeld van vooruitstrevendheid en een stap op de weg naar rationalsatie. die zeker nodig is i)n onze economie. Het bedryfs- leven toont hier weer eens het elan te bezitten, dat in verband met de Euro- markt zeker gewenst is, aldus spreker. Z.W.O. SUBSIDIE VOOR EGYPTOLOGISCHE UITGAVEN De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft de Leidse Egyptoloog, dr. J. M. A. Jans sen, die als wetenschappelijk hoofdamb tenaar der Universiteit van Amsterdam aldaar Egyptisch en Koptisch doceert, een subsidie verleend voor de uitgave van registers op de tien delen der door hem samengestelde „Annual Egyptologi cal Bibliography". De Europa-postzegel, welke dit jaar door de zes landen van de Eu ropese Gemeenschap zal worden uitgegeven, is een Nederlands ont werp van de heer A. van der Vos sen te Overveen. De Europese ge dachte wordt gesymboliseerd door een hoofdletter E met daarboven een gestileerde duif. Nederlands senator en burgemeester bood excuus aan Voor Nederlands houding jegens Indonesië De Nieuwsdienst der Morele Herbe wapening zond ons het volgende tele gram: De heer D. de Loor. lid van de Eerste Kamer en burgemeester van Delft, heeft dinsdag j.l. de conferentie van Morele Herbewapening, die door de Aziatische I landen in Baguio op de Philippijnen gehouden wordt, toegesproken bouwindustrie is de combinatie van Staande naast de heer Soemarsono. Vervolg van pag. 1 Gisteren zyn van Schiphol drie K.L.M.-vogels opgestegen: naar Biak, Londen en New York. Het ziet er naar uit. dat de K.L.M. zal trachten op deze lijnen tenminste nog regelmatige diensten te vliegen, maar of het zal lukken is nog een open vraag. De piloten laten gewoonlijk eerst een uur tevoren weten of zij al dan niet zullen vliegen. Inmiddels wordt het aantal K.L.M.- machines, dat het luchtruim doorklieft, steeds kleiner. Van de meeste toestellen, die uit het buitenland komen en op Schiphol landen, sluiten de vliegers zich bij de staking aan en leggen het werk neer. Onder de elf. die vandaag nog vlogen, waren diverse machines, die door niet-leden van de Vereniging van K L.M.-vliegers worden bestuurd en die sedert het begin der staking van de Amsterdamse luchthaven zyn opge stegen. In het gebouw van de kantonrechter te Den Haag, is gistermiddag het eerste verhoor begonnen in de zaak, die de beide vrijdag j.l. door de directie van de K.L.M. op staande voet ontslagen vlie gers. de heren De Laat en Metz, bij dat kantongerecht hebben aanhangig ge- Brits koninklijk bezoek Routes in Den Haag Zoals bekend zal het Brits koninklijk paar in gezelschap van Koningin Julian en Prins Bernhard op woensdag 26 maart een bezoek aan Den Haag bren gen. De beide vorstinnen arriveren om kwart over twaalf uit Aalsmeer bij Huis ten Bosch, omstreeks half één komen de beide Prinsen van de Jaarbeurs in de Residentie an. Alvorens het Gemeentemuseum te be zoeken zal het koninklijk gezelschap op de route daarheen stoppen bij de Engel se School en Kerk in de Riouwstraat. Vertrek Huis ten Bosch 14.45 haur. Aan komst Geméentemuseum 15.15 uur. De route naar het Gemeentemuseum: Bezuidenhoutseweg, Boslaan, Leidsche- straatweg, Korte Voorhout, Tournooi- veld. Lange Voorhout, Parkstraat, Alexanderstraat, Plein 1813, Sophialaan, Zeestraat, Scheveningseweg, Timor- straat, Ary van der Spuyweg, Jacob Catslaan, Johan de Wittlaan, Stadhou dersplantsoen, Stadhouderslaan, Ge meentemuseum. Om vier uur zal het Britse koninklijk paar van het Gemeentemuseum vertrek ken naar de Dierentuin en de route: Stadhouderslaa:Stadhoudersplantsoen, Johan de Wittlaan, prof. B. M. Telders- weg. Koninginnegracht, Javabrug, Ko ningskade. Dierentuin volgen. Aankomst 16.15 uur. Onze Koningin en Prins Bernhard vergezeld van de prinsessen Beatrix en Irene zullen via de Stadhouderslaan, Stadhoudersplantsoen. Johan de Witt laan. prof. B. M. Teldersweg, Wittebrug, Plesmanweg. Waalsdorperweg. van Alke- madelaan, Willem Witsenplein, Laan v. Nieuw Oost Indië, Leidschestraatweg naar Huis ten Bosch ryden. Om 17.30 uur vertrekt het Britse koninklijk paar vanaf de Dierentuin weer naar het Huis ten Bosch. Route onubekend. Om 19.50 uur vertrek van het koninklyk gezelschap van het Huis ten Bosch naar de Trèveszaal. Route: Bezuidenhoutseweg, Herengracht. Korte Poten. Plein (rybaan langs Ministerie van Oorlog en langs Hoge Raad). Korte Vijverberg, Lange Vyverberg (beschelpte pad langs Hofvijver), Plaats, Vijverdam. Buitenhof. Binnenhof. Per auto vertrekt het Koninklijk ge zelschap om 21.45 uur weer, om zich via de Vijverberg naar de Ridderzaal te be geven. Route: Binnenhof, Plein, Korte Vijverberg, Lange Vijverberg (beschelpte pad) Plaats, Vy verdam. Buitenhof. Bin nenhof. Aankomst Ridderzaal 22.00 uur. In de Ridderzaal zal het Koninklijk gezelschap een ontvangst worden aange boden door de Regering. Na afloop, vertrek naar Huis ten Bosch (tijd onbekend) volgens de route Binnenhof. Plein. Korte Vijverberg. Tour:: joiveld. Korte Voorhout, Leidsche straatweg Huis ten Bosch. Alleen de rit naar het Gemeentemu seum is een rytoer. Op de andere ritten zal op maximum snelheid worden gere den. maakt, omdat deze vliegers van mening zijn, dat dit ontslag hun onrechtmatig is verleend Het verhoor, dat gistermiddag van ongeveer drie uur tot half zes duurde en dat geleid werd door de kantonrech ter, mr, G. Haselager, zal morgenmiddag worden voortgezet. Hoewel het verhoor achter gesloten deuren plaats had en beide partijen zich na afloop van elk commentaar onthielden, kregen degenen, die deze zitting buiten de zaal hebben „meege maakt" de indruk, dat er een poging gedaan is de standpunten nader tot elkaar te brengen. Zowel de vliegers en de gedaagde met zyn adviseurs hebben tijdens de zitting de zaal een of meer keren verlaten om in afzon dering overleg te plegen. De directie van de K.L.M. werd ver tegenwoordigd door mr. J. van der Wiel, directeur, die geassisteerd werd doormr. W. A. Steenstra Toussaint en mr. W. L. Haardt De vliegers, de heren De Laat en Metz. waren vergezeld van de juri dische adviseur van de Vereniging van K.L.M -vliegers, mr. W. baron van Haer- solte en een tolk. commissaris van de Indonesische na tionale politie, bood de heer De Loor hem zijn verontschuldigingen aan voor Nederlands aandeel in de huidige Indo nesische crisis. ..Nederland heeft vele bladzijden geschreven in de geschiedenis van Azië. maar vele van deze zijn zwart", zei de heer De Loor. „In mijn stad Delft, staan veel grote gebouwen, die monumenten zijn van de materiële rijkdommen, die wij in Indonesië heb ben verworven". Zich richtend tot de heer Soemarsono, vervolgde hij: „Ik vraag U vergeving voor wat wij in het verleden hebben gedaan. Door Morele Herbewapening kan onze superioriteit en trots verdwijnen en kunnen wij. Oost en West. samenwerken om de wereld zeker heid en veiligheid te geven. Het begint bij onszelf, bij het afbreken van onze bolwerken van zelfzucht. Samen kunnen wij de zwarte bladzijden van de geschie denis wit maken. Ik zal naar Nederland terugkeren om onze regering van deze I nieuwe benadering op de hoogte te stel len". Commissaris Soemarsono. directeur van Public Relations van de Indonesi sche politie, antwoordde: „De oplossing van de problemen van ons gezinsleven en van ons nationale leven zal voortko men uit deze conferentie te Baguio. Ik heb altijd de Nederlanders de schuld ge geven van alles wat er fout is in mijn land. Maar het helpt niets om anderen steeds de schuld te geven en ik bied hiervoor mijn verontschuldigingen aan. Met verbittering in ons hart kunnen wij niets voor ons land doen. Het enige ant woord dat ik zie is Morele Herbewape ning. Wij hebben Uw hulp nodig en met deze ideologie zullen wij naar Indonesië terugkeren'. Naschrift van de Redactie: Wij willen gaarne begrip tonen voor elk streven, dat erop is gericht om te bouwen aan een betere samenleving, doch wij mo gen anderzijds verlangen daarbij de realiteit en de nuchtere feiten toch niet geheel en al uit het oog te verliezen. Wat hier gebeurt, n.l. dat een Neder lands lid van het parlement en burge meester van een middelgrote stad in Ne derland. zich geroepen voelt veront schuldigingen aan te bieden voor maat regelen. welke door zijn eigen regering met overgrote meerderheid zijn geno men en aan de totstandkoming waarvan hij in het parlement zelf heeft medege werkt. is niet alleen irreëel, maar vormt ook een belediging aan het adres van het volk waartoe hij zelf behoort. (Advertentie) bier om in le bijlen! pi SSRS5 J e i f S jé voor hedenavond Hilversum I (402 m.) AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Dansmuz. 18.45 Sportproblemen18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Wie opent de kluis? 20.00 Nws 20.05 Radlo- Phllharm. ork. en soliste. 21.25 Moord en parfumhoorspel. 21.55 Gram. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.25—24.00 Discotaria. Hilversum II (298 m.) NCRV: 18.10 Kamermuz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19 10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 C.H.U.. pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. pro gram. 21.45 Gram. 22.00 Tljdschrlften- kron. 22.10 Kerkorgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.15 Sportpanorama. 20.35 La Perichole, opera. 21.5522.23 Problemen- 100 dragees f. 2.88 150 dragees (de helft meer) f. 3.75 VITAMINEN VAN PHILIPS - ROXANE VOOR VRIJDAG 21 MAART Hilversum I (402 m.). VARA: 7 00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de zieken. 11.00 voor de kleuters. 11.15 Kamerkoor. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Re- geringsuitz.: Landb.rubriekUitslag van de prijsvraag: goed voeren noodzakelijk. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Klarinet, hobo en fagot. pl.m. 14.25 30 Jaar geleden overleed Paul van Ostayen. klankb. pl.m. 14.45 Klarinet, hobo cn fagot (verv.). 15.00 Ge- var. progr. v. d. strijdkrachten. VARA: 16.00 Dansmuz. 16.30 Muzikale caus. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Gram. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 In strument. kwartet. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19.00 Voor de Jeugd. 19.10 Meis jeskoor. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, klankb. 19.45 Unesco in Nederland. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Een Nationale Zaak. klankb. 20 45 Verstaat Gij wat gij leest?, caus. VARA: 21.00 Pol. cabaret. 21.30 Etherforum. 22.10 Lichte muz. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zor| om de mens, causerleen. VARA: 23.01 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weer ber. 8 15 Gram. 8 50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.35 Idem 1100 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Dansmuz. 12 30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Ne- derl. liedjes. 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nws. en kath. nws 13 20 Lichte muz. 13.45 V d. vrouwen. 14.00 Omr. ork. 14.40 Lichte muz. 15.00 Schoolradio. 15.30 Planorecital. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor .17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. KRO: 18.05 Ritm. muz. 18.20 Ruimte' vaart. caus. 18.30 Amus. muz. 18 50 Open baar kunstbezit. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Regeringsuitz.: Emigra tierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.25 VVD. pol. caus. 19.35 Gram. 20.15 Act. 20.30 Pol. Forum. 21.00 Lichte muz. 21.25 Gevar. progr. 22.05 Pla norecital. 22.40 Gram. 22.50 Pasen hou den .caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Jazz- muz. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00-21.00 Sympathie en thee. een kijkje in Engeland. Engeland, BBC Home Service (330 in.). 12.00 Voor de scholen. 13.00 Orkest- conc. 13.30 Rep. 13.50 Liefdadigheidsopr. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Orkest- conc. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Hoor spel. 17.30 Brievenbeantw. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad „Route Nationale 6" Eigenlijk is het verwonderlijk, dat het spel van Jean-Jacques Bernard „Route Nationale 6" niet eerder voor de tele visie is ontdekt. De vruchtbare samen werking van David Koning, de vertaler, en Peter Koen, de regisseur, heeft het gisteravond op het beeldscherm ge bracht. Het was een mooie televisie avond. Misschien zijn wij nog enthou siaster over het stuk dan over het spel, ofschoon dat moeilijk is vol te houden als wy bedenken welke eisen juist dit stuk stelt aan de rolbezetting. Het was de tedere geschiedenis van een klein gezin, dat eenzaam woont aan een van Frankrijks grootste verkeers wegen. Vader en dochter hebben zo hun dromen over die weg. Zij dromen van de komst van een sprookjesprins, die de weg by hen zal binnenvoeren. Op een dag strandde een romanschrijver en zijn zoon bij de woning en blijven er lang genoeg om de schrijver verliefd te doon worden op het meisje, dat zelf de ver vulling van haar wensen verwacht van de zoon van de schrijver. Het mag niet zo zyn. Vader en zoon gaan. Later komt het bericht, dat de weg zal worden om gelegd. Daarna dreigen de dromen voor goed op te houden, maar dan vinden vader en dochter een nieuwe bestem ming voor hun verlangens om gelukkig te constateren, dat de weg hen eigenlijk thuis heeft gebracht- Het meest trof ons in Bernards stuk, de mengeling van droom en werkelijk heid. Het was een spel voor alle mensen, beelden, dromen, verlangens, ze waren er even herkenbaar in verweven als de dingen van alledag. Zoals Bernard ze aan ons deed voorkomen waren ze tot hun zuiverste verschijning herleid. De ontmoeting, om het maar eens met een predikantenwoord te zeggen, van de mensen in Bernards stuk was een toon beeld van evenwicht in constrasten, van spanning en verhouding. Peter Koen ving de voortreffelijke en rustige, be zonken en mooi aangevoerde camera voering goed op. De spelers waren uit stekend op dreef. Nienke Sikkema ont- BINNENLAND De minister van Verkeer en Water staat, mr. J. Algera, heeft gisteren ir ge zelschap van een aantal leden van de Eerste Kamer een bezoek gebracht aan de stormstuw te Krimpen aan de IJssel. De gemeenteraad van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude heeft zich in de gisteravond gehouden vergadering ver klaard tegen het voor-ontwerp van wet Inzake de opheffing van de gemeente te zijn. Volgens het voorontwerp zou Zuid- Schalkwljk en een deel van Spaarndam bij Haarlem worden gevoegd en het overige deel bij Haarlemmermeer De gemeente raden Haarlem en Haarlemmermeer, heb ben zich voor het ontwerp van wet ver klaard. Gistermiddag waren enkele kinderen aan het spelen rond een bouwput aan de Bllderdijkstraat te 's-Hertogenbosch Het 9-Jarlge jongetje J. Baks begaf zich, een houten balk als vlot gebruikend, op het water van de put, waarbij het ln het wa ter geraakte. Eer het kind op het droge gebracht kon worden waren de levens geesten geweken. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie ulteriyk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s s. "Highland Princess". 25 maart; Australië: s.s. "Strathaird" 26 maart; Brazilië: s.s. "Highland Princess" 25 maart; Canada: m.s. „Westerdam" 27 maart; Chill: vla New York 27 maart; In donesië: m.s. .Willem Ruys" 24 maart; s.s „Tarakan" 27 maart; Ned Antillen: m.s. „Prins der Nederlanden" 24 maart; Nieuw Zeeland: via Engeland 29 maart; Suriname: m.s. „Oranjestad" 26 maart; Brlt«-OoBt-Afrika: 0.1. „Africa" 29 maa*t. De 22-Jarige Arie Schouten uit Re- tranchement ls gistermiddag om het le ven gekomen toen hij bij werkzaamheden op het land met zijn tractor ln de sloot terecht kwam en er onder bekneld raak te. BUITENLAND De 35-jarige Oostenrijker Wilhelm Gratzl is dezer dagen na drie Jaren on schuldig in de gevangenis te hebben door gebracht, vrijgelaten. Hij was tengevolge van een rechterlijke dwaling tot vijftien jaar veroordeeld omdat hij ln 1946 de loco burgemeester van Habruck vermoord zou hebben; achteraf bleek echter dat de moord door een Russische soldaat was be gaan. die Inmiddels wegens nog andere moorden terechtgesteld ls. De openbare mening ln België is nog al in beroering gebracht doof het feit, dat twee van aan hartkwalen lijdende B°!gen. die door toedoen van Koning Leopold, en zijn echtgenote naar Amerika zijn ver voerd om daar behandeld te worden. 11a de operatie aldaar overleden zijn. In het parlement ls door een lid van de CVP-op- positie geprotesteerd tegen de publiciteit rond de reis van de zieken. Het Britse socialistische Lagerhuis- lid Hector Hughes zal de regering vol gende week vragen wat zij denkt te doen om de ..aantrekkelijkheid van Loch Ness en de daarin voorkomende vissen" te be schermen. Hughes zal deze vraag stellen omdat een zekers Cockrell, die in de na bijheid van het meer woont, voornemens is ln de komende zomer het befaamde „monster van Loch Ness" op te sporen. Hij wil vergunning vragen om eventueel dynamietladingen te mogen gebruiken, in dien andere methoden, om het monster naar de oppervlakte te brengen, zouden falen. In München is Inbeslagneming be volen van 5.000 affiches, waarop tot dienst weigering wordt aangespoord Er komt een dinosaurus op voor met de vermelding; „Uitgestorven te veel bepantsering en te weinig hersens". De Westberlljnse politie heeft mede gedeeld, dat haar Oostduitse collega's ln het bezit zijn gekomen van lijsten met namen van Oostduitsers, die voor een Westberlijnse anti-communistische orga nisatie werkten. De lijsten werden ont vreemd door een communistische agente, die op een flat in West-Berlijn een drank je gebruikte met een lid der organisatie. In het drankje had zich echter een ver dovend middel bevonden en toen de Westberlijner weer bijkwam, waren het meisje en de geheime lijsten verdwenen. Oud-president Truman heeft ln een rede te Denver de regerlng-Eisenhower verantwoordelijk gesteld voor de moeilijk heden op landbouwgebied en voor de eco nomische teruggang, die zich thans in de V.S. voordoen. Volgens hem hebben de Republikeinen het land ln een „zeer ge vaarlijke internationale toestand" ge bracht. Bij de monding van de Orinoco (Ve nezuela) ls het Britse vrachtscheepje Deanperill, dat 130 ton meet. vergaan. Een sleepboot heeft ter plaatse een onder zoek ingesteld, doch geen spoor van de negen opvarenden van het schip kunnen vinden. De producers en het studlopersoneel van de Franse televisie zijn ln staking gegaan. Men eist een hogere vergoeding voor reis- en verblijfkosten. In de plaats van de vastgestelde programma's worden er films vertoond. denaar Peter Schotland, formeel ln staat van beschul diging gesteld wegens vier door hem in 1956 begane moorden. Hij werd reeds ln beschuldiging gesteld voor vijf ln 1957 gepleegde moorden. Manuels slachtoffers in 1956 waren twee meisjes van zestien en zeventien jaar en twee vrouwen van 42 en 45. Hem is tevens aanranding en Inbraak ten laste gelegd. Het proces tegen Manuel zal 14 april a.s. voor het hooggerechtshof van Glasgow beginnen. en land. 19.40 Sport. 20.00 Samson et De lilah, opera. (20.5021.05 Caus.). 22.00 Nws 22.15 Caus. 22.45 Gevar. progr. 23.15 Koorzang. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.11 Koersen. Engeland, BBC, Light Progr. (1500 en 247 m.) 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Dale's Dagb. 12.30 Nws. en amus. muz. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kleuters. 15.00 Voor de vrouw. (Óm 15.30 Nws.). 16.00 Mil. ork. (Om 16:30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 17.45 Orgelspel. 18.15 Amus. muz. (Om 18.30 Nws.). 19.00 Lich te muz. (Om 19.30 Nws.)., 19 45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en Hoorsp. met muz. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en discussie. 22.15 Gevar. muz. (Om 22.30 Nws.). 23.30 Nws. 23.40 Amus. muz. 0.15 Lichte muz. (Om 0.30 Nws.). 0.55 1.00 Nws. Nordwest Dcutsclier Rundfunk (309 m.) 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Liederen. 17.00 Nws. 17.40 Ge var. muz. 19.00 Nws. 19.45 La Tosca, ope ra. 21.45 Nws. 23.30 Zwitserse muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankrijk 3 (Nat. Progr.). 280 en 235 m. 12.00 Ork. conc. 1^.00 Nws. 15.30 Ka mermuz. 19.03 Altvioolrecital. 19.15 Ork. conc. 19.45 Snegourotchka, opera. 23.52 24.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.). 324 m.: 12.00 Ork. conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Kamermuz. 16.25 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Ork. conc. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Omr. ork. en sol. 13.52 Gram. 14.00 Ka- merork. en soliste. 14.50 Gram. 15.00 ld. 15.15, 15.30 en 16 05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Chansons. 1838 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Kamermuz. 21.00 Hoorsp. pl.m. 23.15 Nws. 23.20 Hoorsp. (verv.) 23.45 Nws. roerde met haar vertolking van het gave meisje Francine, op wie de poëzie van het ogenblik telkens weer vat kreeg, heel mooi vooral in haar expressie. De vader van Johan Valk ondersteunde haar fraai, warm en hartelijk. Coba Kelling gaf de moeder zelfs nog perspec tief. ondanks haar geringe tekst. Ook Maxim Hamel zagen wy niet vaak zo oprecht en zo eerlijk. De schrijver van John Soer, uiterlijk Jean Cocteau. speel de harmonieus zijn party in het ensem ble. dat in een perfecte voorstelling ac teerde alsof het musiceerde. Voetbal in Frankfort 's Middags kon men onmiddellijk na de uitzending voor de kinderen de af trap zien van de interland-voetbalwed strijd tussen de Westduitsers en de Spanjaarden. Het werd een voortreffe lijke uitzending uit het Waldstadion te Frankfort, waarin 87.000 uiterst rumoe rige Duitsers de nationale ploeg aan moedigden. De camera's stonden goed opgesteld, volgden het dikwijls uiterst rappe combinatiespel uitnemend, en het was slechts jammer, dat de Vlaamse commentator Wim de Gruyter en dus niet de in de programmabladen aange kondigde Dick van Bommel teveel voorvallen vermeldde, die beter onver meld hadden kunnen blyven, omdat wer kelijk geen commentaar op het beeld nodig was. Doch aan de andere kant zorgde deze flegmatieke Belg toch altijd wel weer voor opmerkingen, die de moeite van het beluisteren waard waren. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal)Modeshow Gebr. Gerzon. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel. „Goede- Reis". 8 uur nam. St. Antonius Clubhuls: Zuldhollandse danskamploenschappen voor amateurs 8£ uur nam. Zomerzorg: Jaarverg. Kynologenver. „Rijnland". 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal). Lezing Ep Simons over woninginrichting. 8 uur nam. Cantine Doelenkazerne. Opvoering blij spel „Een bakersprookje" door Toneelver. „De Clingedaelers". 8 uur nam. Levendaal 1: Demonstraties schilderen. 2.304.30 en 8.9.30 uur nam. Warmond Trefpunt. Uitvoering Muzlekver. Warmonds Fanfare. 8 uur nam. Gerecht 10. Soefi-beweglng. Spr. Ir. Lo- huizen. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Familie-avond Chr. Hlst. Unie. 7i uur nam. Schouwburg: K. en O. Rotterdams To neel „Goede Reis". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Vrcrn- wenbond. Spr. dr. L. D. Terlaak Poot. 8 uur nam Gulden Vlies: Lezing over huidverzor ging en make-up. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): VVD. Sprekers mr. J. Wilkens, prof. mr. A. V. Molenaar en mevr. F. T. van der Torren-Veendorp. 8 u. nam. Schuttershof. Opening paasveetentoon- stelling Vebo. 10 uur voorm. Leiderdorp Dorpshuis. Politiek cabaret. P.v.d.A. 8 uur nam. Warmond Trefpunt. Uitvoering Muzlekver. Warmonds Fanfare. 8 uur nam. Halte Posthof: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Zuldwijk. 1.56 u. nam. Doelenkazerne: Bond van Ned. Militaire Oorlogs-slachtoffers. Toneelver. „Taveerne" speelt „Vrijdag de 13den". 7.30 uur nam. Prediker. Propaganda-feestavond Stich ting „Prediker". 7.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal). „Het Nieuwe Toneel" speelt „Mislukte Levens". 8 uur nam. Universiteitsbibliotheek. Opening ten toonstelling van Friese boeken. 4 uur nam. tapenburg 6. Jaarvergadering Kon. Ned. Toonkunstenaarsver. 8 uur nam. St. Antoniusclubhuis. Feestavond Per- soneelsverenigine I.K.I. te Voorschoten. 7.45 uur nam. Hooigracht 84. Humanistisch Verbond. Spr. Ir. Ernst Hijmans. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad. 2 uur nam. Herengracht 34: Werkavond Leidse Smalfilmliga. 8 uur nam. T. Brandsmastraat 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Stationsweg 12: Buitengewone aandeel houdersvergadering N.V. Leidse Duinwater Mij. 12 uur 's middags. Ned. Inst, voor Praeventieve Genees kunde Wassenaarseweg). K. en O.-cursus Kinderverlamming. 8 uur nam. De Doelen. Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal). Jaarfeest Centr. Ver. van Markt-, Straat- en Rl- vierhandel. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal). Volo. Lezing Chr. G. v. d. Linde over fotografie. 8 uur nam. Leiderdorp Dorpshuls. Receptie i.v.m. 35-Jarig bestaan Ver. voor Zleken- hulsverpleglng Lelderdorp-Zoeterwoude H.« Rijndijk. 7.309. uur nam. "dinsdag Stadszaal (foyer)K. en O.-lezing I. L. Palacke over „Collectieve Israël Actie". 8 uur nam. Stadszaal. Jeugdconcert Residentie-or kest o.l.v. W. van Otterloo. 3 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: Regionaal Mid denstandsappèl. 7.45 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. B. H. Stricher „De stuwdam van Aswaan". 8 uur napi- WOENSDAG Oegstgeeest (Hoge Morsweg) Aandeelhoudersverg. N.V. Ingenieursbur. voor Bouwnijverheid. 4 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal. Tentoonstellingen van werk van Kees Verwey en Chris le Roy. (tot L4 april). f Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Fototentoonstelling (t/m 12 april). BIOSCOPEN Luxor ..Funny face" a.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „De gevangene van de woestijn". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „De blauwe sluier". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Iets van waarde". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Mannen zonder wet". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus: „Als het jonge koren rijpt". De avond- en nachtdienst der apotneken wordt tot zaterdagmorgen 22 maart waar genomen te Lelden: door apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807 en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest, Wllhelminapark 8. tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw hnisarts of specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Algiers sneeuw lloht bew. sneeuw zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt regen geh. bew. geh. bew. sneeuw half bew. licht bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. half bew. - zwaar bew. licht bew. £0 cs V 12 si e a B CM zzw 4 -13 o.x n 2 -11 0 1 ono 10 -2 windstil -1 3 windstil -1 0 11 4 -3 0 nno 3 -3 0 nw 2 -5 0 iuno 3 -3 0 windstil 6 1 windstil 7 3 nnw 3 9 0.1 ono 6 -2 0.1 nnw 1 -3 0.2 zw 2 0 0.2 zzw 4 6 1 ozo 2 4 0 nno 1 -1 0 windstil 0 0 w 3 11 0 windstil 9 0 wzw 4 10 0.3 wnw 7 9 0.6 zw 3 10 0 Hoeveel sneeuw ligt er? Beierse Alpen cm. sneeuw ln skigebied Reit lm Wlnkl Fischen Oberstdorf Garmisch P. Braunlage Zwitserland Adelboden Arosa meer dan 1 m. Davos meer dan 1 m. Engelberg m. d. 2 m. Gstaad 100 Grindclwald 90 Mürren m. d. 1 m. St.-Moritz m. d. 1 m. Zermatt 100 140 60 70 24 61 100 Oostenrijk cm. 6neeuw in skigebied Berwang Kitzbühel Serf axis Seefeld Igls Lech Saalbach Mallnltz 150 140 go. 100 280 180 80 85 Frankrijk Chamonlx 250 Megève 180 Val dTsère 240 Vallolre 180 Alpe d'Huez 190

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2