i Willy Kanbier Zn. Damesregenmantels ELEKTRICIEN Peeks Cioppenburg Mej. M. Martijn NIEUWE AUTO'S DONDERDAG 20 MAART 195» N.H. Kerk: eenheid in verscheidenheid Kerk moet volkskerk zijn Een tweeduizend leden van de orga nisatie voor hervormde gemeente leden „In dienst der kerk" hebben gisteren in een bijeenkomst te Deven ter een antwoord gezocht op de vraag „Kan de Hervormde Kerk anders dan volkskerk zün?" Tijdens de officiële ontvangst in de hal van het gemeentehuis zeide burge meester mr. dr. N. Bolkestein zich te verheugen over deze dag omdat een zo sterke beleving van beginselen van een bevolkingsgroep leidt tot verrijking van het algemeen geestelijk leven. Terwijl de stadsbeiaardier Jules Jaeger liederen uit de hervormde gezangenbun del ten gehore bracht, vulde de Grote of St.-Ludwinuskerk zich met de deel nemers, die hier een wijdingsbijeen komst bijwoonden, waarin ds. M. A. Krop voorging. Daarna hielden prof. dr. H. C. van Niftrik en prof. dr. M. A. Beek referaten, waarin het onderwerp van de dag aan de orde werd gesteld. Prof. van Niftrik betoogde, dat, zoals de bijbel Christus doet zien in de dynamiek van zün werk tot heil en verlossing der wereld, de kerk mdét functioneren als de hand van Christus uitgestoken naar de wereld en naar ons volk. Daarom moet de kerk een volkskerk zün. Beslissend voor de vraag of de kerk een volkskerk is. of Christus zijn hei- landswerk door die kerk kan laten doen. De volkskerk is niet de kerk van het volk, maar de kerk voor het volk. Niet met de houding van „wij zijn er en de anderen moeten er nog komen", maar in de geloofszekerheid, dat Christus is gestorven in het midden van de wereld voor alle zondaren. De volkskerk is er één die de volkeren overkoepelt door de genade en het oneindig mededogen van Christus. Inleider stelde tenslotte, dat de volks kerk moet zijn de kerk van het apos tolaat. Daarnaast moet de volkskerk kritisch durven staan tevenover volk en overheid en mag zij niet een bepaalde laag of klasse van het volk naar de ogen zien. Zij moet zijn vol van geestelijke fantasie, die telkens weer opnieuw nieuwe initiatieven neemt en experimen ten waagt, om aan de kinderen van elke tijd het oude evangelie te verkon digen. I KERK MOET BLIJVEN SPREKEN Prof. dr. Beek zei, dat ondanks de tekorten der leden de kerk zich in en na de oorlog, geleid door de Heilige Geest, in vele opzichten hervormde en vernieuwde. Onder de vele symptomen der vernieuwing trokken de volgende aspecten speciaal de aandacht: de door breking van een onzalige richtingsstrijd en het spreken van de kerk over de grote politieke, maatschappelijke en zedelijke vragen van de tijd waarin wij leven. Tydens de oorlog is de kerk be gonnen zich uit te spreken over de jodenvervolging en sindsdien is de kerk biyven spreken. Dit heeft vaak nuttige ergernis verwekt: de ergernis die het evangelie moet wekken als men zich niet door vooroordeel en vastgeroeste menin gen wil laten leiden. Deze redenen droegen er toe bü, dat de Ned. Herv. Kerk bezig is te worden wat zü reeds was en naast andere kerken moet zün: een kerk, die op de buitenwereld indruk maakt door een heid in verscheidenheid en het gees- telük en zedelijk leven van ons volk mede daardoor brengt onder het feit en de tucht van het evangelie. Dr. ir. Den Hollander bemiddelt bij K.L.M. Naar wij vernemen wordt het overleg inzake bemiddeling in het stakingscon flict bij de K.L.M.gevoerd ten overstaan van de president-directeur van de Ne derlandse Spoorwegen, dr. ir. F. Q. den Hollander. Uitgangspunt is niet een vol ledige oplossing van het geschil, maar het bereiken van een situatie, die de hervatting van de diensten van het luchtverkeer van de K.L.M. in de kortst mogelijke tüd mogelijk maakt. K.P.M.-schepen terug In Djakarta doen geruchten de ronde, dat de schepen van de K.P.M. nog voor het einde dezer maand aan de maat schappij zullen worden teruggegeven. Het besluit tot het geven van toestem ming aan de schepen om de Indonesi sche wateren te verlaten, zou worden ge nomen na door Lloyds, de assuradeuren, gestelde eisen. Een schijn van waarheid wordt aan deze geruchten gegeven door een hoofd artikel in het communistische partij orgaan „Harian Rakjat", waarin werd gezegd, dat teruggave van de schepen aan de KPM voor „de arbeiders onaan vaardbaar zou zyn". Franse hoogleraren over Algerije De Algerünse kwestie kan alleen wor den opgelost door aan dit gebied onaf hankelijkheid te verlenen. Tot deze con clusie is men gekomen op twee bijeen komsten van hoogleraren aan Franse universiteiten, waarvan het rapport door het Parijse blad „Le Monde" is gepubli ceerd. Dit rapport zal dienen voor ver der overleg en met name voor een derde conferentie, die in april zal worden ge houden. De betrokken hooglearen geven toe. dat „de gewone man vasthoudt aan het denkbeeld dat Algerije Frans is en Frans moet blijven", maar. zo voegen zij hier aan toe: „Met geweld kan men niets oplossen". Zij achten dan ook de tijd aangebroken voor onderhandelingen, in de eerste plaats met het „Nationale Be- vrydingsfront". Tunesië en Marokko, die goede diensten hebben aangeboden, zouden op de Algerijnse verzetsorgani saties een matigende invloed kunnen hebben. j Bij gevechten in de gebieden van Al- giers en Constantine zijn in het afgelo pen etmaal 350 Algerijnse opstandelin gen buiten gevecht gesteld. Er werden Ontsnapte geesteszieke Gisternacht en vannacht heeft de politie van Den Haag. geassisteerd door particulieren en automobilisten, die vrijwillig hun diensten ter beschikking stelden, een speurtocht gehouden naar een uit de stichting „Rozenhure" te Loosduinen ontsnapte 31-jarige gees teszieke. Deze is gisteravond vlak voor een politiejeep de Haag weg overgestoken, en. toen hij zich betrapt zag. de vrij 'iepe en brede sloot aan de kant van de weg ingedoken. Hij kroop aan de andere kant er weer uit en vluchtte het land in. Volgens de agenten, die hem hebben gezien, was hij zeer dun gekleed. Wegens de koude was er dus haast bij hem terug te brengen, hetgeen de massale actie verklaart. De klopjacht had vanmorgen vroeg nog niets opgeleverd. De man werd wel enige malen gesignaleerd, maar wist zich steeds weer te verstoppen. negen mitrailleurs, elf automatische geweren, een bazoeka en 118 kleinere wapens buitgemaakt. In vier dagen tijds zijn nu 845 rebel len buiten gevecht gesteld en 100 gevan genen gemaakt. Dit cijfer is hoger dan dat van de voorgaande twee weken. Oók al aan de sigaar? Medisch gediplomeerd chiropodiste Algehele voetverzorging pedicure, massage, manicure MARISLAAN 45 Leiden - Telef. 30157 Het is ook U natuurlijk opgevallen, dat steeds méér mannen jong en oud sigaren roken. Zij hebben het ware rookgenot ontdekt! Volg hun goede voorbeeld - ga óók aan de sigaar! Rook met verstand, rook met smaak, rook sigaren! GEVRAAGD Kamer te huur gevraagd in Lelden, door medisch student. Voorkeur gaat uit naar kleine garage, kamer met serre etc. Br. bur. v. d. blad no. 92 k. Flinke zelfst. werkster gevr., 5 dagen p. week ,van 91 uur. Rapenburg 7. Onderwijzeres zoekt grote zonnige kamer met keukentje of kookgelegenheid. Brieven bur. van dit blad no. 489 k. Daar mijn hulsh. hulp we gens fam.omstandigh. haar be trekking heeft opgezegd, zoek ik een net meisje voor halve dagen. Leeftijd niet ben. 16 Jaar. Aanm.: Mevr. Parmen- tier. Rijnzichtweg 57, Oegst- geest. Ter overname gevr., kleine geiser, in uitstekende staat, voor douche. Brieven bur. van dit blad onder no. 496 k. W Gevraagd flink meisje voor de gehele dag. Mevr. P. Lugt- liart, Badstraat 13, Katwijk a. Zee. Verstelwerk aan huls gevr. Br. bur. v. d. blad no. 3054 k. Mevr. A. de Weerd, Prins ernhardlaan 41, Oegstgeest, vraagt voor hulp in de huls houding een net meisje voor de ochtenduren. Liefst van 91 uur. R Zeilbootje te koop gevraagd. Brieven met prijs bur. van dit blad onder no. 512 k. H Coupeuse-naaister vraagt naaiwerk van dames, en kin derkleding. Sophiastraat 92. Werkster gevr., 2 ocht. per week. Engelenburg, K. v. Aai- weg 3 Leiderdorp. Jonge werkster, 24 jaar, zoekt werk voor 3 a 4 hele da gen. (Geen halve). Brieven bur. van dit blad no. 534 k. Gevraagd leerling kapster en meergevorderde. Dameskap salon Luclën, Haarlemmer straat 234. Tel. 20714. Ongemeub. woonruimte te huur gevr., plm. 3 kamers (serre), event, met keuken, tuin en schuur. Brieven bur. van dit blad no. 240 k. m Gevraagd meisje voor halve dagen of werkster voor enige dagen per week. Van Vreeden- daal. Vliet N.Z. 45. Rijnsburg. Huishouding. Meisje gevr., netjes kunnende werken, voor enkele ochtenden per week. Mw. A. Martijn, Kam. Onnes- laan 30. Leiden. Goed tehuis gcz. v. 2 gladh. FoxJes. 10 w. oud en 1 h. 7 m. Br. bur. v. d. blad no. 575 k Hulp in huishouding in dok tersgezin met kinderen voor 3. 4. 5 of 6 ochtenden per week. Tel. 23248. AAN DE LEDEN VAN HET WIT GELE KRUIS afdeling Leiden. Het Bestuur van het Wit-Gele Kruis te Leiden roept haar leden op voor de JAARLIJKSE LEDENVERGADERING op donderdag 27 maart a.s. des avonds te 8 uur in het Wijkge- bouw: Kamerling Onneslaan 22 (bij de St. Petruskerk). AGENDA: 1. Opening door de waarnemend voorzitter dr. F. Wydicks. j 2. Jaarverslag van de secretaresse. 3. Jaarverslag van de penningmeester. 4. Bestuursverkiezing: aftredend zyn: Zr. C. v. Ditzhuyzen, i mevr. H. J. Lindenhoff-Hop. die beiden herkiesbaar zyn. j Door tussentijds aftreden van de voorzitter is deze plaats vacant. Het bestuur stelt als kandidaat: de heer W. H. M. van Ommen, i 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Opgave eventuele bestuurskandidaten moet geschieden vóór 27 maart a.s., ondertekend door minstens 10 leden, bij het secre tariaat: Stille Rijn 16 N HET BESTUUR. Ge\r. handige nette Jongen voor lijmwerk, leeft. 1517 j. Aanm. Elektr. Pitriet Industrie Claras teeg 18. tussen 912 en 26 uur. Stud, meisje zoekt per 1 okt., zonnige kamer, b.v. 'sin gels. Rijnsburger weg of Oegst geest, eigen meubels plni. f 60 per maand. A. Noordewier. Stadhouderslaan 94 bis, Utrecht AANGEBODEN Divanbedden, ledikanten. tuimelbedden enz., in alle prijzen vanaf 1-pers. f28.50. 2-pers. f43. 15 jaar garantie. De Kleine Winst. Haarlem merstraat 51. Laat door ons Uw matras overtrekken. Weer als nieuw terug ln een dag! 2-persoons vanaf f26.50. 1-persoons vanaf f 19.50. De Kleine Winst. Haar lemmerstraat 51. Rijwielen, bromfietsen. Da- mes-. heren-, sport-, kinder rijwielen (bekende merken) Vanaf f2 per week! Eigen fi nanciering. Brieven bur. van dit blad onder no. 258 k. Autorijschool Van D(jk— Swinkels. Leswagen Ford An- glia. Gedipl. erkend instruc teur. Succes verzekerd. Hoogl. Kerkgraoht 42. Tel. 30256. Wasmaelilnefabriek lieert snel wasmachines met lichte emaille beschadiging, gloed nieuw met garantie, f125 en f 145. Langzaamwassers f 259. centrifuges f 150.—. Desge wenst afbetaling. Gouverneurs laan 540. Den Haag. Tel. 01700 - 98.97.16. B Boekhouder heeft nog t(|d beschikbaar voor het bijhou den van administraties, behan delen belastingzaken enz. Resedastraat 20. tel. 26088. w Naaimachines kunt U overal j kopen Kwaliteit en service krijgt U bij Dernee Haven 7. Tel. 25365. Grote sortering moderne ver lichting vindt U tegen de laag ste prijs bij De Lange. Hoge Rijndijk 74. telef. 23425. Hoofd straat 26. L'dorp. tel. 26166. Hulskamerkappen vanaf 7.50. Staande schemerlampkappen vankf 9.75 enz. I Ï5 Reclameprijzen. Plastic em mers 8 ltr. 3.25, 5 ltr. 1.59. ze men. ^sponsen, borstels, zwab bers. wasketels, teilen, trappen. Brabantia strijkplanken enz. /oor betere kwaliteit naar fa de Lange. Hoge Rijndijk 74. Telef. 26166. B Bij kunstschilder T. Ooms ln- en verkoop van antieke meubels, dekenkisten, kope ren lampen, ketels, doofpot ten. kristal, porselein, Sak sische groepen, Perzen enz. Keuze uit 400 schilderstuk ken. Haarlemmerstraat 93. Leiden. Tel. 26368. 9 Uw rijbewijs ligt klaar b(j erkende autorijschool „Lowi". gedipl. rlj-lnstructeur. Weinig kosten, snelle opleiding. Coorn- hertstraat 63. Telef. 23113. Heeft U een feestje".' Wij verhuren serviesgoed, glaswerk, tafelgerei enz. Natuurlijk Het Emaillehuis, Haarlemmerstraat 160—165 B. Lederen Jassen, kostuums, sportcomblnatles, mantelkos tuums. jerseypakjes, regenkle ding etc. f7.50 maandelijks. Gratis op zicht bij U thuis. Br. bur. v. d. blad no. 3079 k Hoest? Keelpijn? Natter- mann's Bronchicum Elixer helpt, lost taai slijm op. neemt de prikkel weg. Flacon f 2. Bij elke drogist. Solex standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50. p. m. f 20.24 Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman. Ho- gewoerd 66—68. telef. 31292. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214. Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. Aangeb. motor N.S.U.. 125 cc.. 5000 km. gelopen. A. Paauw, v. Bemmelenstr. 12 Leiden. Tussen 6 en 8 uur. DIVERSEN De mens en zijn werk onder de automatisering. Spreker: ir. Ernst Hijmans. Zondag 23 maart 1958. halfclf. in Ons j Centrum. Hooigracht 84. Lei- den. Humanistisch Verbond. Poppentheater „De Zwarte Kat" verzorgt voorstellingen voor het verjaardagsfeestje thuis en voor kinderfeesten in een zaal. Aparte prijzen voor kleine en grote kast. Utrechtse Jaagpad 37. „De Vrienden van U.V.S." or ganiseert op vrijdag 21 maart in de Kleine Burcht een grote Paas-klaverjas- en sjoelavond om eieren Prijs of geen prijs. U gaat allen met eieren naar huls. Niet-leden ook van harte welkom. I I Vloeibaar EMAILLE in verschillende kleuren. Zijn Uw gasfornuis, koelkast, was machine. potten en pannen 1 beschadigd Wij hebben vloeibare emaille in verschil lende kleuren, vuurvast. Per tube f 1.25. H. JANSE, Haarlemmerstraat 129, Leiden - Tel. 21808 Nu de sneeuw voorby is, knap dan Uw auto weer eens op. Wij hebben zuivere haren flexibele "verstelbare AUTOBORSTELS. Onmisbaar voor iedere auto bezitter, f 14,95. Plasticslang 42 ct., extra zwaar 69 ct. per meter. H. JANSE, Haarlemmerstraat 129, Tel. 21808 - Leiden HET NIEUWE VOORJAAR BRENGT NIEUWE IDEEËN! WILLY KANBIER heeft voor iedere beurs en elke smaak het juiste interieur. Bezoek onze toonkamers Let op het adres: Haarlemmerstraat 52 naast de bioscoop. r Breng ruimte en fleur in Uw interieur Verdien het zelf. Doe het zelf, maak het zelf. Met hard- en zachtboard maakt U nieuw van oud. wat weinig kost en jaren houdt. Al heeft U nog zo'n uitge woonde woning, met hard- en zachtboard van H. JANSE, woont U weer als een koning. Gratis bezorging door de ge hele stad. H. JANSE, Haarlemmerstraat 129, Tel. 21808 - Leiden Beschermt Uw pluimvee en planten tegen kou, tocht en vocht. VINYLDOEK, glashelder waar de violetstra- len doorheen komen, die juist Uw beesten en planten nodig hebben. 1^20 cm. breed, in verschillende dikten, per meter van f 1.50 af. H. JANSE, Haarlemmerstraat 129, Tel. 21808 - Leiden Maakt Uw volière modern met ons VOLIÈREGAAS. Vierkant gelaste mazen, ver tind, dun van draad en oer sterk. Een droom voor Uw vo gels. 50 cm. breed per meter f 1.15, 100 cm. breed per me ter f2.20. H. JANSE, Haarlemmerstraat 129, Tel. 21808 - Leiden FORMICA, I een droom voor iedere huis- vrouw. Het ideale materiaal voor de bekleding van tafels, toonbanken, wanden, kasten, aanrechten, vensterbanken, deuren, enz. In huis en bedryf, mooi. duurzaam, zindelyk, handig, geen onderhoud en.. I geen vlekken meer. Eerlyk is eerlijk FORMICA duurt 't langst. Verkrygbaar in tal- I rijke fraaie kleuren, op maat en aan de plaat. Alleenver- I koop voor Leiden. H. JANSE, i Haarlemmerstraat 129, Tel. 21808 - Leiden - DAGWINKEL levensmiddelen- bedrijf -\ ter overname aangeboden. Jaaromzet f 35.000. Uitsluitend toonbankde- biet Lage huur, volkrijke buurt. Goederenovername factuurprüs. Goodwill plus inventaris f3500.—. Brieven onder no-314 Adv. Bur. „Rünland" Leiden, J. de Wittstraat 35. zonder chauffeur 4 6 9 persoons KÖHLER'S Garagebedrijf MAREDIJK 34A - LEIDEN TEL. 32735 Voor direct gevraagd leerling of gevqrderde N V. TECHNISCH BUREAU JOH. SCHAART Waaigat 26 - Tel. 3423 Katwük aan Zee. Dames! De beste permanent f 10, compleet. Wassen en wa tergolf, de nieuwste modellen f 2.50. Dameskapsalon: Luclen. Haarlemmeretr. 234. Telef, 20714. B Jongeman. 3 4 jaar. in bezit van woning, gewoon werkman. zoekt kennismaking met dege lijke vrouw. Kinderen geen be- i zwaar. Foto op erewoord retour 1 Br. bur. v. d. blad no. 590 k Li/etefómodec&eat^. 9 - O topp*/>jfatieS

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11