I I Minister Struycken voerde liet woord op KVP-avond te Leiden jloofifil\ „Arbeiders in de politiek" Haagse Comedie in „De Cirkel" IETS VOOR RAPENBURG? Vrijspraak geëist voor Leids aannemer-kermisexploitant 97ste jaargang Woensdag 12 maart 1958 Tweede blad no. 2938-3 Bezitsvorming en P.B.O. Werk van Provinciale Staten gewijzigd De verkiezingsstrijd in ons land ken merkt zich veelal door een relatief grote gematigdheid en een zekere een tonigheid. De bedrijvigheid der poli tieke partijen blijft in de meeste ge vallen beperkt tot het plaatsen van verkiezingsborden, het strooien met pamfletten en het houden van pro- pagandabijeenkomsten. De politieke leiders zijn avond aan avond in de weer met het vervullen van spreek beurten. Voor de Leidse Jongerenorganisatie van de K.V.P. sprak gisteravond in het St.-Antoniusclubhuis de minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvor ming en Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie, mr. A. A. 1\I. Struycken. Spreker legde in zijn betoog sterk de nadruk op de bezitsvorming en de P.B.- O.. twee gedachten, die zijn ontsproten in het kamp der K.V.P.. maar die nu, blijkens recente uitlatingen van vele zij den, algemeen aanvaard worden, zij het dan vaak om andere redenen. Maar zo wel wat betreft de P.B.O. thans ge zien als een noodzakelijkheid om de concurrentie op de buitenlandse markt te kunnen volhouden als de bezits vorming staat men nog aan het begin van een lange moeilijke weg. Al be grijpt men op dit moment, nu de kapi taalmarkt in het nauw is geraakt, beter dan ooit. dat het in tijd van welvaart noodzakelijk is kapitaal te verwerven door arbeid en sparen, daannede zijn de problemen nog niet opgelost en is de weg voor de te nemen maatregelen om het vormen van bezit door het individu te stimuleren nog lang niet afgebakend. De minister stelde het scherp: „Nu het gebouw der sociale zekerheid bijna is afgebouwd, wordt het de hoogste tijd te denken aan de persoonlijke bezitsvor ming in een vrije sfeer. Als wij met die bezitsvorming niet slagen, valt daarmee onze vrijheid". GEMEENTELIJKE AUTONOMIE i_.ater kwam de bewindsman nog even spreken over de kritiek, die van ge meentewege op het kabinet is neerge daald over de aantasting van de ge meentelijke autonomie. Hij wees er hierbij op. dat ons land te lang op te grote voet heeft geleefd. De gemeenten hadden twee miljard aan kort lopende leningen opgenomen. Een financiële dijkdoorbraak dreigde. En wie kan dan beter de leiding ne men bjj de reddingswerkzaamheden dan zij, die de gehele situatie konden overzien? Het was inderdaad een in greep in de vrijheid, die nog wel even zal voortduren, al hoopt men daar binnenkort een einde aan te kunnen maken. Maar als wij de bestedingsbeperking nu loslieten, zou met de druk van die twee miljard de rentevoet omhoog schieten. Het is nu zaak met de be schikbare gelden te passen en te meten, zij moeten gekanaliseerd worden. Tenslotte wees minister Struycken nog eens op het belang van de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten, niet alleen om het provinciale werk. maar ook om de leidende figuren bij het landsbestuur het vertrouwen te geven, dat hun werk gesteund wordt door hen, die ze op deze plaatsen hebben gezet. BELANGRIJK Het belang van die verkiezingen was reeds eerder naar voren gebracht door ae voorzitter van de KVP-fractie in dat bestuurscollege, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. Hij had gewezen op het gewijzigde karakter van het werk der Provinciale Staten. Vroeger werden alleen tech nische kwesties behandeld, maar na de tweede wereldoorlog houden deze Staten zich ook meer en meer bezig met zaken van een principiëel karakter. Vooral het subsidiebeleid fteemt een grote plaats in. Alleen reeds in Zuid-Holland werd 60 procent van de uitgaven op de gewone dienst besteed aan subsidies aan organi saties en instellingen op maatschappe lijk terrein en b.v. het onderwijs. Vele activiteiten vallen of staan met deze subsidies en dan kan men er niet onver schillig onder blijven, waar dat geld naar toe gaat. De strijd om de zetels in het Provin ciale bestuur is dus niet alleen een strijd om een getal. Ook in het provin ciaal beleid komen de beginselen steeds weer aan de orde. het praktische beleid moet steeds aan de beginselen getoetst worden. De propaganda-avond, die werd ge leid door de voorzitter van de Jongeren organisatie. de heer M. van der Klugt. werd besloten met een kort woord door de voorzitter van de Statenkring, de heer P. Oosterveer. De muzikale omlijs ting werd verzorgd door Joop Stokker- mans. een jong begaafd musicus, die aan de vleugel enkele lichte klassieke werkjes ten gehore bracht. (Advertentie) watersport-tentoonstelling 7 t/m 16 maart 1958 IN HET RAI-GEBOUW AMSTERDAM Geopend van 10-17 u. en van 19.30-22.30tt. 's zondags uitsluitend van 10-18 u. entree t 1.50 Er is geen Aspirin 'j zonder BAYERKRUIS C. J. van Mastrigt sprak voor C.H.U.-Leitleii De afdeling Leiden van de Christel ük Historische Unie kwam gisteravond onder presidium van de heer P. S. Harmsen bijeen in het gebouw „Het Centrum" aan de Hooglandse Kerkgracht. De spreker van deze goed bezochte vergadering was het Tweede Kamerlid, de heer C. J. van Mastrigt, vice-voorzitter van het CNV. over het onderwerp „Arbeiders in de politiek". Spreker constateerde, dat er in arbei derskringen meestal weinig belangstel ling bestaat voor de politiek. De oorzaak hiervan is, dat zij hun activiteiten bijna geheel leggen in hun vakorganisaties. De heer C. J. van Mastrigt zag het dan ook als een grote taak voor de kiesver enigingen om aan deze grote groep meer aandacht te schenken. Immers, zy is óók volmondig en draagt óók de verantwoor delijkheid in onze maatschappij. wen. waar deze werklozen weer aan de arbeid kunnen Vandaar ook. dat de be stedingsbeperking dóór heeft moeten gaan. Voor een eventuele oplossing ge loofde spreker niet. dat deze bij de Staat lag, en ook niet op het gebied van het vrije initiatief. De besparing zal op breder vlak moeten plaats hebben, waaraan ieder van ons volk zal moeten meedoen. Zeer wenselijk zou voor ons volk een opvoeding tot verantwoorde lijkheid zijn! Omdat wij in vrijheid leven, zal ons verantwoordelijkheidsgevoel hier tegen over ook groter moeten zijn. Vervolgens behandelde spreker de vraag: wat is de belangstelling van de arbeider t.o.v. de politiek. Door de behandeling van deze vraag sprong direct al het probleem van de werkgelegenheid naar voren. De oor zaak hiervan is, dat ons land niet vol doende natuurlijke hulpbronnen heeft in verhouding met de steeds groeiende be volking. D.w.z., als alle mensen hun hoogste taak op deze aarde, n.l. arbei den, goed zouden volvoeren, dan moet er 'tenslotte een botsing optreden. Al spreekt men dan van een hoog- of laag- conjuctuur, dit probleem blijft er altijd! Ons land is zó afhankelijk, dat invoer i uit het buitenland nodig is. Hieruit volgc arbeider in de maatschappij beleven dat de basis van veel industrieën niet kan. vormde het laatste gesprekspunt, in Nederland, maar in het buitenland j Door deze verantwoordelijkheid komt gevonden wordt. De produkten, die wij ook een stukje medezeggingsschap naar aan kunnen bieden n.l. agrarische, ver- 1 voren; wat weer een deel vormt van zijn schijnen als een klein deel van onze in- i geheel beleven van het mens-zijn in komsten op een wereldmarkt, die toch 1 deze wereld. De P.B.O. is daar een voor- Gouden bruiloft Op 25 maart is het precies een halve eeuw geleden, dat onze stadgenoten D. v. d. Kaay en F. v. d. Kaav-Smittenaar elkander voor de ambtenaar van de bur gerlijke stand het ja-woord gaven. De 73-jarige bruidegom en de drie jaar jongere bruid ijn beiden in Leiden ge boren en genieten nog een uitstekende gezondheid. Het gouden echtpaar heeft ruim veertig jaar in de Ambachtsstraat gewoond, maar toen enkele jaren gele den de huisjes aldaar in verband met de uitbreiding van het Stationsplein afge broken moesten worden, verhuisde het raar de Rijnsburgersingel 10. De heer v. d. Kaav is 25 jaar achter een incasseerder van de Leidse Zieken kas geweest. Daarvoor trok hij met ver schillende kruideniers-artikelen langs de huizen. Uit het huwelijk van deze krasse Leidenaars is een dochter geboren, die nu zelf vijf kinderen vier jongens en een meisje heeft. Verder heeft het echtpaar een getrouwde pleegzoon. De bruidsdagen gaan morgen in. Aan belangstelling zal het de heer en me vrouw v. d. Kaay. die reeds vijftig jaar op ons blad geabonneerd zijn. zeker niet ontbreken. Samothrace EILAND VOL MYSTERIËN In het Rijksmuseum van Oudheden hield prof. dr. G. van Hoorn uit Utrecht gisteravond een lezing over „Samo thrace. mysteriëneiland Samothrace, moeilijk bereikbaar in een stormhoek van de Aegaeische zee, was druk bezocht om zijn mysteriën. Een godin van de natuurkrachten, die daarin de voornaamste plaats bekleedde, was afkomstig uit Klein-Azië. Daardoor verschilden deze mysteriën van die van Eleusis. Samotharce is bekend doordat Paulus er overnacht heeft op wee naar Philippi. Het was ook een schuilplaats bij storm, dus lieten veel zeelieden zich daar inwijden. In het algemeen hoopte men daardoor onsterfelijkheid te be reiken. De godsdienst dateerde er uit de tijd, voordat de Grieken zich daar vestigden in de 7de eeuw v. Chr. en veel gebrui ken van de oude inwoners overnamen. Hun niet-Griekse taal bleef gelden bij de godsdienstige plechtigheden De biecht, een oosterse instelling vooraf gaande aan de inwijding, was elders in Griekenland niet vereist. Door opgra vingen zijn de grondslagen van vier in wijdingsgebouwen ontdekt, zoals het mo numentale Arsinoeion, gesticht door een Egyptische koningin. Arsinoë Een ander was versierd met een afbeelding van plechtige, rituele dansen, die bij geen mysterie gemist konden worden Een grote hal bevatte veelsoortige wijge schenken. Het meest indrukwekkende stond daarbuiten op een heuvel: de be roemde Nike, de godin der overwinning, nu een kostbaar bezit van het Louvre. Bij de laatste opgravingen is ook haar rechterhand gevonden, die een juistere reconstructie van het beeld mogelijk maakt. Over het tweede punt, de beloning van de arbeid, was spreker van mening, dat dit geen geleide loonpolitiek moest wor den. Ons volk zal moeten leren, dat als slechts 3 dagen werken voor ons onder houd voldoende zijn. tóch een volle week werk verlangd wordt. Immers wij moe ten aan onze toekomst denken! De sociale zekerheid van de arbeider maakte eveneens een groot deel van dit betoog uit. De arbeider kan door bijv. een ongeval, of ontslag van het meest r- -■ i i tr/ c« Hf,I essentiële, n.l de arbeid, gescheiden LlltjelS blllSPCl Vail W. SOllierget MaUgliaill worden. Het is begrijpelijk, dat er eenO J 1 vraag is naar méér zekerheid en de j C.H.U. pleit dan ook in haar programma voor een regeling in deze. De volle verantwoordelijkheid, die de Juweeltje van toneelspel j al zo wisselvallig is. beeld van. zodoende heeft men zich in de laatste j de ?isfussie "ÜL,°P deze "Riding jaren moeten beperken, omdat er sprake ™J|d|' „fv dr^°^e vries mg ZESVOUDIG JUBILEUM De N.V. Textielhandel Adr. van Ooy jr aan de Breestraat heeft morgen niet minder dan zes jubilarissen in haar midden. Met mej. M. C. Hendriksen zijn dit de heren W. B. van Ooy. A. J. Hen driksen. A. van Haalem. W. Blok en C. Penseel. Ter geiegenhëid van dit zes voudig jubileum wordt morgenmiddag van 3—5 uur in Hotel Centraal een re ceptie gehouden. was van een groot kapitaaltekort. Zeer vatbaar voor al deze schomme lingen is de werkgelegenheid. Hier komt nog by, dat er van de 60.000 mensen, die er per jaar in het produktie-proces bij komen, niet één in de agrarische be drijven kan worden geplaatst. In werkelijkheid is dit getal nog gro ter, want door de voortgaande mechani satie van de industrie (hetgeen wel móét, i.v.m. de concurrentie met het buitenland), blijven er zeer veel arbei ders per jaar over. Om maar niet te spreken wat er omgezet moet worden om voor nieuwe gelegenheden te bou- Ouderavond Geref. School Hooglandse Kerkgracht L. NOORDUIN NAM AFSCHEID ALS HOOFD Teneinde het contact met de schoolge meenschap te verstevigen werd gisteren in de Geref. school aan de Hooglandse Kerkgracht een ouderavond gehouden. Een bijeenkomst, welke een bijzonder karakter kreeg door het a.s. vertrek wegens overplaatsing naar de in april te openen school aan de Telderskade van het schoolhoofd, de heer L. Noor duin. De voorzitter, de heer J. Overduin, die in zijn inleidend woord aandacht schonk aan dit naderende afscheid, dankte de heer Noorduin voor al het geen deze in het belang van de school en daarmee voor het onderwijs en de op voeding der leerlingen heeft gedaan. Het bestuur zorgde er deze avond voor. .dat de heer Noorduin niet met lege handen naar de school aan de Tel derskade zal vertrekken: ter verfraaiing van deze school werd een aquarium aangeboden. Nadat de heer Noorduin een kort dank en afscheidswoord had gesproken, volgde een wedstrijd tussen leerlingen uit de vijfde en zesde klas. Onder het motto „Wat weten jullie" werden de jongens en meisjes getest op hun kennis aan bijbelse en vaderlandse geschiedenis en aardrijkskunde. In woord en beeld werd hierna aan de ouders een indruk gege ven van de schoolreisjes. Later op de avond maakten zij kennis met een leer zaam hulpmiddel in de school (de schoolfilms). Tenslotte belichtte de heer Noorduin nog enkele opvoedingsfacetten. Christen Studenten Raad Het dagelijks bestuur van de Stich ting Christen Studenten Raad te Leiden is na jongste wisseling als volgt samen gesteld: C. W. M. Hendriks, praeses; H. R P. Rijks, vice-praeses; mej. F. M. A. Schok king, ab-actis Ia; N. G. Minnaard, quaestor; mej. M. J. M. Kooien, ab- actis Ha. Het ab-ac'tiaat is gevestigd Zoeter- woudse Singel 102 Onze stadgenoot, de heer J Vos, is aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd voor het ingenieurs examen voor civiel-ingenieur. Vijf letters, die f u de laatste tijd meer hebt gezien. U zult ze spoedig heel vaak tegenkomen in dit ovaaltje. Zij gaan de vertrouwde naam vormen van een plezierige gezel in uw leven. De Engelse auteur W. Somerset Maugham heeft zich tenslotte meer ontpopt als romanschrijver dan als tonelist, maar toch heeft hij vele toneelwerken op zijn naam staan. De meeste daarvan hebben ons land niet bereikt, al getuigen zfj veelal van vakmanschap en geestige spot met bepaalde toestanden in het oude Albion. Aanvankelijk werden zyn oeuvres bovendien te cynisch gevonden, maar met de jaren is in dit opzicht veel veranderd. Wfj zfjn meer door de wol heen geverfd, naar het schijnt! Een van ztfn beste werken is ongetwijfeld „De Cirkel", dat Maugham in 1921 op 47-jarige leeftijd schreef en in Engeland nog altyd wordt gespeeld. De Haagse Comedie heeft het op het repertoire genomen en zal daarvan geen spijt hebben, want het slaat, waar het vertoond wordt, bijzonder in. Zo was het ook gisteravond, toen voor Gisteravond omstreeks 9 uur is de 19-jarige Supesepa uit Woerden tij dens een voetbaltraining op het UVS- terrein tegen een andere speler ge botst. Hij liep daarbij een hersenschud ding op. De EHD zorgde voor vervoer naar een ziekenhuis. K en 3 de eerste voorstelling werd ge geven. De volle schouwburg heeft van dit blijspel genoten en tevens van het sublieme spel. dat over de ganse linie ten beste werd gegeven, zodat aan het slot het applaus bijna geen einde nam. Maugham zelf heeft goed gezien, toen hij de verwachting uitsprak, dat alleen zijn stukken van omstreeks 1920 weer stand zouden bieden aan de tand des tijds: men ziet het bevestigd in zijn ..De Cirkel", dat men kan rangschikken in de serie Comedies de moeurs in de vorm van een Society-play met lichte sociale inslag. Het gegeven is wat wonderlijk en niet altijd even aannemelijk verwerkt, doch een echt Engels-droge-humoristische dialoog redt de hele situatie. Diverse scenes getuigen van krachtige toneel schrijversgaven. Dertig jaren geleden heeft de levens lustige en natuurlijke echtgenote van het parlementslid Clive Chamion- Cheney haar man en vijfjarig zoontje in de steek gelaten om er in „grote liefde" van door te gaan met de veel belovende politicus lord Porteous. een schandaal, dat beide politici figuurlijk de nek brak. Wanneer dit liefdespaar na 30 jaar terugkeert en te gast komt op het landhuis van Cheney, dat nu be woond wordt door de inmiddels zijn vader als parlementslid opgevolgde zoon Arnold, die getrouwd is met een pendant van de weggelopen moeder, beleeft het een herhaling van het zelf doorgemaak te: Elisabeth, de jeugdige, temperament volle vrouw van Arnold kan zich niet j schikken in haar gouden kooitje. Als een jong zakenman haar weg kruist, volgt zij hem naar Malakka. Zelfs de aanblik van wat er over is gebleven van het paar. dat ook eens toegaf aan de liefdedrang zij. een gedesillusioneer- In Deze droefgeestige heer is de negentigjarige A. E. Matthews, een acteur-in-rustedie een 30G-jaar cud landhuis in een Engels plaats je bewoont. Zijn voormalig beroep brengt mee. dat hij bepaald een be droefde indruk kan maken als hij daar zijn zinnen op zou zetten. Maar ditmaal is hij werkelijk be droefd. En boos. En vastbesloten. Er bestonden snode plannen om op de weg voor zijn romantische oude buitenplaats ren moderne lantaarn te plaatsen. II weet wel. zo recht- toe-recht-aan. met een stijlloze kop en een moderne lamp. die flink blauw licht uitstraalt. En dit heeft deze heer zeer bedroefd gemaakt. Hij staat nu voortdurend op wacht om te voorkomen, desnoods met ge weld. dat deze snode plannen wor den uitgevoerd. Het gevolg van zijn actie is. dat de hele zaak nog eens onder de loep zal worden genomen. Dat doet ons denken aan de schoonste gracht van Europa. Is dit niisschien een voorbeeld voor het Rapenburg hoger beroep Kroongetuige wegens meineed vervolgd t De procureur-generaal bij het Ge rechtshof te Amsterdam heeft in de zaak tegen een 39-jarige Leidse aanne mer-kermisexploitant, die brandstich ting ten laste was gelegd, dit feit niet bewezen geacht en bevestiging gevraagd Van het vrijsprekende vonnis van de Rechtbank te Haarlem. Op 28 november 1956 was de schuur van een boerderij te Nieuw-Vennep, waar de man zijn kermismateriaal voor de winter aan het opslaan was. in brand geraakt. De schuur, waar behalve het kermismateriaal (een sky-rocket en twee vrachtauto's) ook een voorraad vlas van de landbouwer J. Verkuijl was op geslagen. en de boerderij gingen geheel in vlammen op. Aanvankelijk had de justitie geen vervolging ingesteld omdat aangenomen werd. dat de verklaring, die de aannemer voor de oorzaak van de brand gaf. juist was. Ongeveer vier maanden later kwam een 32-jarige montage-arbeider echter bij de politie met de mededeling, dat hij gezien had, dat de aannemer mat een brandende lucifer het vlas in de schuur had aangestoken. Destijds was deze kroongetuige, die vroeger bij de aannemer had gewerkt, met hem bezig het materiaal in de schuur te plaatsen. Na deze mededeling ging de justitie als nog tot vervolging over. Tijdens de eerste zitting voor het hof liet de procureur-generaal, mr. W. B. J. Aberson tweemaal een akte opmaken van verklaringen van deze kroongetuige, die lijnrecht stonden tegenover die van andere getuigen. Het ging hierbij om de inhoud van gesprekken .die maar zijde lings met de brand te maken hadden. Gisteren deelde de procureur-generaal mede. dat deze kroongetuige zeer stellig terzake van meineed vervolgd zal wor den. De raadsman verzocht met klem het vonnis van de rechtbank te bevestigen. Evenals de procureur-generaal wees ook hij op de bewuste verklaringen van de kroongetuige, het hof zal op 25 maart a.s. arrest wijzen. De aannemer-kermisexploitant wilde destijds van een reeds in de schuur staande wagen de waterpomp nog leeg maken en moest daartoe de wagen star ten. Hij sloot de reeds los gemaakte accu provisorisch aan. Plotseling al dus zijn verklaring sloeg bij het star ten eèn steekvlam uit de motorkap bij de carburateur. Hij was op dat moment alleen in de schuur en holde naar bui ten om de kroongetuige ter assistentie te roepen. Deze had nog gepoogd de wagen te starten en uit de schuur te rijden, maar deze was in een oogwenk in een laaiende vlammenzee veranderd. Een getuige-deskundige verklaarde, dat het inderdaad mogelijk is. dat brand ontstaat via terugslag in de carbura teur. Aangezien de carburateur is ver brand is het volgens hem niet mogelijk na te gaan of het de oorzaak of het gevolg is geweest. De kroongetuige bleef bij zijn verklaring. Toen hij binnenge roepen was in de schuur brandde de auto niet maar het vlas wel. Hij had aldus zijn verklaring toen hij voor dien de schuur binnen was gegaan om een sigaret aan de aannemer te vragen, deze het vlas zien aansteken, en was toen naar buiten gegaan opdat de aan nemer niet zou weten, dat de getuige hem betrapt had. Er was volgens de procureur-generaal enorm grote twijfel ten aanzien van de vraag of de aannemer opzettelijk brand heetf gesticht. Volgens het oordeel van de deskundige kan de vgrklaring van de aannemers-kermisexploitant zeer wel in overeenstemming met de werkelijk heid zijn Het bewijs achtte hij daarom niet geleverd. de. die thans haar natuurlijkheid „speelt niet meer bezit, hij een reu matisch mokkend oud heertje, die wei nig meer van elkaar verdragen kan haar niet weerhouden op haar beurt toe te geven aan het liefdeverlangen; even min als de „handige truc" van haar schoonvader, die zijn zoon weet te be wegen een beroep te doen op de vrou welijkheid van zijn op het punt van weglopen staande vrouw, d.w.z. op haar z.g. vrouwelijk egoisme van zelfopoffe ring. De liefde overwint alles en we kunnen slechts het beste er van hopen, ons vastklampend aan: de omstandigheden zijn niet altijd gelijk en de betrokken personen evenmin. UITMUNTEND SPEL. Zoals gezegd, geheel overtuigen doet het niet, een enkele maal kan zelfs van rammelen worden gesproken, doch de geestige en sarcastische dialoog en Maugham's vakmanschap redden de situatie ruimschoots voldoende. Waar men nog aarzelt, daar is het ongetwij feld het spel der Haagse Comedie. dat de laatste bezwaren volkomen wegspeelt. Onder de voortreffelijke regie van Paul Steenbergen groeit deze comedie uit tot een juweeltje van toneelspel. Elk detail Is geheel uitgebalanceerd en bij kans elke rol geeft het hoogst bereik bare. Zelf maakt Steenbergen de lord Porteous tot de vereiste oude brombeer, die in de drank zijn toevlucht zoekt en zijn dulcinea Catherine vindt in Ida Wasserman een prachtige vertolkster met tal van kleine, fijne nuances. Gijs- bert Tersteeg speelt de schoonvader, die zich in letterlijke zin doet kennen als een ondeugende oude man hoe geniet hij van de ruïne van geluk van zijn weggelopen vrouw en eens zijn beste vriend met scherpe lijn. Frans van der Lingen brengt Arnold met zijn hobby voor meubelen prachtig tot leven; hoe goed volgehouden zijn loopje. Annet Nieuwenhuyzen benut de haar geboden kans als Arnolds vrouw ten volle en Coen Flink is op en top de jonge zakenman. Twee kleine rolletjes completeren het geheel. Aan Annet Nieuwenfruyzen werden bloemen aangeboden. M. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand.ex. Geschie denis de heer M. J. M Bergman (Lisse); kand.ex. K Wis- en Natuurkunde mej. W. Daanje (Leiden); kand.ex Kl Wis- en Natuurkunde de heren A. J van der Eb en H. van Gemerden i Leiden); kand.ex. H wis- en Natuurkunde de heer L. Kleinjan (Leiden»; kand.ex. Al Wis- en Natuurkunde de heer F. A J. M. Nagel (Leiden); kand.ex. F Wis- en Natuurkunde de heer C. A. Emeis (Den Haag). Officiële puhlikaties REGISTRATIE VAX NAMEN' VAN POLITIEKE GROEPERINGEN EN VAN DE A AND I1D ING EN D A A R VAN. De voorzitter van het centraal stembu reau voor verkleding van de leden van de Gemeenteraad brengt ter openbare kennis, dat d.it stembureau ln zijn vergadering van 11 maart 1958, Ingevolge de daartoe strekkende verzoeken der desbetreffende politieke groeperingen, heeft besloten, de volgende namen dezer groeperingen, c q. met de aanduidingen daarvan, ln het door genoemd centraal stembureau Ingevolge artikel G 3. le lid. der Kieswet bij te hou den register ln te schrijven: 1. Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie: aanduiding: V.V.t). 2. Communistische Party van Nederland; aanduiding: C.P.N. 3. Protestants-ChrLsteiyke Groep: 4 Katholieke Volksparty: aanduiding: K.VP. 6. Partij van de- Arbeid; aanduiding: P. v. d. A. De aandacht wordt erop gevestigd, dat Ingevolge het bepaalde ln artikel G 3, 5e lid. der Kieswet een leder binnen 14 da gen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving van de genomen beslissing schriftelijk by de Kiesraad ln beroep kan komen. Lelden. 12 maart 1958 De voorzitter voornoemd, F H. VAN KINSCHOT

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3