Wesseling in Stadsgehoorzaal Haags afdelingskampioen Tennisclub „De Leidse Hout" Gaat Feijenoord bij daglicht laten trainen? Spanning in overgangsldasse nadert kookpunt Tweekamp tussen Van Dijk en Keiler oin de titel HET Y PROLONGEERT BEZIT VAN HAUSER-BEKER MAANDAG 10 MAART 1958 Monster-tafelten n istoern ooi (Van een onzer verslaggevers) Wibo, Wibo, Wibo en nog eens Wlbo, dit was het beeld by de halve finales van de Hoofdklasse heren op de Haagse afdelingskampioenschappen, die gisteren in de Stadsgehoorzaal werden verspeeld. In de ene halve finale kwamen n.I. tegenover elkaar v. d. Spek (Wibo 1) en Stuhlemeyer (Wibo 2) en in de andere halve finale Hogendoorn (Wibo 1) en Wesseling (Wibo 2). Een prestatie van formaat van de Wibo-spelers om met de sterke bezetting van dit monster-toernooi naast Van Zoelen en v. d. Voort (Scylla) waren immers Hoefnagel en Bouwens (beiden Batswingers), Ten Brink (DOS) en Wout Heemskerk (Treffers) van de party tóch de laatste fase van de stryd in het hoofdnummer tot een complete Wibo-aangelegenheid te maken. Zij hebben echter hevige strijd moe ten leveren om zover te komen. Stuhle- meyer kwam in een zenuwslopende partij tegen Van Zoelen eerst met 18—15 vóór te staan, zag toen die voorsprong door drie flitsende forehands van de Scyllaan teniet gedaan, en won tenslotte nog gemakkeiyk omdat Van Zoelen, dui delijk in zijn felle concentratie geschaad door een herhaalde oproep van de wed strijdleiding via de microfoon, die drie forehands liet volgen door even zovele simpele missers. Hogendoorn had het tegen Hans v. d Voort ook verre van gemakkelijk. Drie keiharde sets had de man van de „be tonnen verdediging" nodig om zich by de laatste 4 te plaatsen. V. d. Spek en Wesseling namen hun hindernissen, respectievelijk Bouwens en Ten Brink, met niet al teveel moeite. In de halve finalestrijd tussen Wibo 1— Wibo 2, leek het er aanvankelyk op dat Wibo 2 de overwinning ging behalen. Hogendoorns verdediging vormde voor Wesselings onverwacht uitschietende aanvallen geen afdoende barrière en v. d. Spek mocht smash en dropshot nog zo knap afwisselen, hij kreeg er zyn clubgenoot niet mee op de knieën. Met 21—15 greep Stuhlemeyer de eerste game en aan de andere tafel moest Hogendoorn met nagenoeg de zelfde cyfers, 2116. Wesseling een 10 game-voorsprong toestaan. V. d. Spek sloeg in de tweede game terug met 2112, Hogendoorn met 217! Onder hoogspanning werd aan beide tafels de beslissing uitgevochten. Heel lang kon Stuhlemeyer met zyn wer- kelyk uitstekende verdediging de aan val plus dropshot van Van der Spek in toom houden. By de stand 1513 voor Van der Spek was nog van alles mogelijk, maar toen kwam Van der Spek in dat gevaarlyke ritme van forehand en backhand, dat al zovele groten in de Nederlandse tafeltennis wereld machteloos deed staan. Stuhlemeyer werd van de ene hoek naar de andere gejaagd en moest ten slotte murw gespeeld de vlag stryken. Handhaafde v. d. Spek dus zyn reputa tie als speler van Wibo's eerste team, Hogendoorn had het vertrouwen in zyn defensie onder de onberekenbare aanval van Wesseling al spoedig verloren. HU ging aanvallen en dat was precies wat Wesseling hem wilde laten doen. Met 21—16 was het hier Wibo 2 dat zege vierde. Inmiddels had Leurs in de over gangsklasse met een bekeken overwin ning op de altijd lastig te bespelen Wout Heemskerk aangetoond dat hij na een grote inzinking weer op weg terug is naar de top, en had v. d. Spek (GEB) het afdelingskampioenschap le klasse op zijn naam gebracht door Bekkenhof (DOS) in twee snelle games overtuigend aan de kant te zetten, 21—18, 21 13. Voor Lex Karamoy had de kampioen in de halve finale heel wat meer energie verbruikt. Na een hevig gevecht kon hy eerst in de derde game de zege veilig stellen met 21—18! Ursula Artz was in de finale van de le klasse dames te sterk voor Tonny Hoeksema <Deco), vooral aanvallend, 2220 Het heren dubbelspel hoofd/overg./le Sportsplinters Het Engelse dames hockey-elftal heeft In het Wembleystadion te Londen met 5-2 (rust 3-1) gewonnen van de Schotse damesploeg De wedstryd werd bijgewoond door 50.000 toeschouwers, meest schoolmeisjes, die tezamen bijna 88 000 gulden aan de kassa's neertelden Beide getallen betekenen een wereldre cords voor dames-hockey. Faas Wilkes heeft een uitnodiging aanvaard van de Spaanse voetbalclub Valencia de club waarin hy vroeger heeft gespeeld om op 19 maart a s. tegen de Engelse eerste-divisieclub Bir mingham City als gastspeler op te tre den. De Limburger Jan Hugens heeft de wegwedstryd Brussel—Zonhoven (123 km"gewonnen in 3 uur en 21 min De tweede plaats was voor Coen Niesten, vervolgens kwamen de Belgen Beulens, Boeckx en De Wit over de streep. De Rotterdammer Piet van de Pol zal op doktersadvies niet deelnemen aan het kampioenschap van Nederland groot biljart libre, dat van 14 tot en met 16 maart a s. in de Friese Club te Leeu warden zal worden gespeeld. In plaats van Van de Pol zal nu de Amsterdam mer B. van Leeuwen worden uitgeno digd. Vele Nederlandse wielrenners heb ben dit weekeinde een tevergeefse reis naar België gemaakt. In verband met de slechte weersomstandigheden werden na- melyk talryke wedstryden afgelast, w.o. de klassieker voor amateurs Gent- leper (de ..Kattekoers") en de Ronde van Belgisch Limburg voor profs en amateurs. Tydens de clubkampioenschappen van de Gewichthefclub „Robot" uit Den Haag heeft Jan Nolten het Nederlands record drukken in de lichtgewichtklasse verbeterd. Nolten. die houder is van alle Nederlandse records in de vederge- wichtklasse, drukte 99 kg. Het oude re cord s'ond sinds 2 februari van dit jaar met 97.5 kg. op zijn naam. De Fransman Bouvet. heeft zich ge revancheerd voor de nederlaag, die hy enkele maanden geleden te Antwerpen in een achtervolgingsduel over 5 km. om de „armband" tegen onze landgenoot Peter Post leed. Op de baan van het Veledrome d'Hiver te Parys versloeg hy zondag de Nederlander na een spannen de strijd met een verschil van twee me ter. De tyd van Bouvet was 6 min. 21,1 sec. Zondagmiddag heeft, het Duitse jeugdzpvental in het Sportfondsenbad Oost Amsterdam nog een wedstrijd gespeeld tegen een seniorenploeg van Amsterdam. Deze wedstrijd was veel le vendiger dan de ontmoeting van zater dag tegen de Nederlandse jeugdploeg. De Amsterdammers, die met de rust een 4—2 voorsprong hadden, wonnen met 9—7 van de gasten. klasse werd het tweede succes voor Leurs. Met Hoefnagel schakelde hy Ja cobs/Bronsgeest uit in een partij waar een smash met een smash werd beant woord, 18—21, 21—17, 21—19 voor Leurs/ Hoefnagel. Leurs zou nogmaals de hoogste eer voor zich opeisen, n.I. in het gemengd dubbelspel (hoofd/overg./le klwaar hy met mej. Hoogendoorn als partner de combinatie VersluisWage de voet dwars zette, 21—16, 17—21, 21—12. FINALE „Finale Hoofdklasse Heren, v. d. SpekWesseling" kondigde na de boven beschreven party en de wed- strydleiding aan. Er kwam een ware rush naar het midden van de zaal waar de finale-tafel eenzaam stond opgesteld. Niemand wilde ook maar iets van dit grote duel, het sluitstuk van de afdelingskampioenschappen, missen. Het is inderdaad een groot duel geworden, een duel dat iedere toeschouwer doorlopend zal hebben geboeid. V. d. Spek begon onmiddellyk fel aan te vallen, alsof hy aan de laatste puntjes van de beslissende game bezig was. Wesseling verdedigde bekwaam, nam op tijd over met razendsnelle fore hands. die v. d. Spek meer dan eens volkomen verrastten. Met een minimale marge van 2 punten 21—19, ging de eerste game naar Wesseling. In de tweede was hy, zonder dat de party daardoor zyn aantrekkelykheid verloor, doorlopend de voelbaar sterkere speler. V. d. Spek kon manoeuvreren wat hy wilde, de ene smash nog fraaier, nog scherper plaatsen dan de andere, Wes seling haalde alles. Met 2114 was hy een sterke kampioen. Overige uitslagen: Finale dames 2e kl.: J. Heemskerk— W. Zoetewey 21—18, 15—21, 21—17. Finale dames 3e kl.: Jurgenswyk- niet 21—14, 21—14. Finale dames 4e kl.: Immers—Poppe llers 21—15, 22—20. Gemengd dubbel. Finale 2e klasse: Schouten/WillersPoppeliers/De Liefde 17—21, 21—19, 21—14. Finale 3e klasse: voortv. Kempen/v. 21—16. Finale heren 2e kl.: Vente—Wagenaar 21—19, 15—21, 21—14. Finale heren 3e kl. dyk 21—13, 21—16. Finale heren 4e kl.: FelsenthalGail- lard 21—16. 21—19. Herendubbel. Finale 2e klasse: Bouw meester/Wagenaar—v. Leeuwen—Vente 2220 2220. "^Finale 3e klasse: v. d. Kraan/v. d Spek—Klomp/Valkenburg 2116. 2116. Finale 4e klasse: Baak/Meyer—Van Baarle/v. Geenen 1221, 2116, 2118. Voor de steden wedstryd Den Haag- Rotterdam, welke op 23 dezer in Den Haag zal worden gehouden, zyn de teams als volgt samengesteld: Heren. Hoofdklasse: v. d. Spek, Stuhle meyer. v. Zoelen (Scylla). Overgangsklasse: Leurs, Heemskerk, Bakker (Docos). le klasse: Klein, v. d. Spek, Karamoy (Scylla) Dames, le klasse: S. Schouwerwou, U. Artz, B. Oosterwyk. 2e klasse: M. v. Wyk, E. Bentvelsen, E. v. Putten. Wijnands/Vrede- Kempen 2118. KraanBeugels- Toto-omzet slaat alle records Totale inzet over twee weken f 552.500 Het was te verwachten, dat de toto- inzet van deze week groot zou zyn, nu men wist, dat er een dubbele prfjs te verdienen was. Maar dat de inzet zo hoog zou worden, zal toch wel de stoutste verwachtingen hebben over troffen. Met bijna f. 70.000 steeg het totaal ingezette bedrag tot f. 311.000, waarvoor 197.500 deelnemers zorgden. De totale pot bedraagt thans f. 552.500, waarvan f. 221.000 voor prijzen is be stemd, t.w. een eerste prijs van f. 154.700 en een tweede prijs van f. 66.300. Deze prijzen blijven opnieuw een week wachten, want de KNVB gelastte het gehele programma af. En wie. onder indruk van het aantal vriendschappely- ke wedstryden, meent dat dit besluit voorbarig of onjuist was. moet er maar eens op letten, dat van deze vriend- schappelyke wedstryden er geen enkele in het westen werd gespeeld. De KNVB nam verder het verstandi ge besluit, dat inlevering voor deze toto no. 37 thans niet meer mogelyk is. Ieder die zyn kans wilde wagen heeft daar voor volop gelegenheid gehad. Banen prachtig gelegen en goed beschut. Junior- en seniorleden - ook voor de competitie - kunnen nog aangenomen worden. Secretariaat: Frederik Hendrik- laan 11, Oegstgeest, telefoon 24721 IJSHOCKEY Canada wereldkampioen ijshockey Met 14 matchpunten en het impone rende doelgemiddetlde van 826. behaald in zeven wedstryden, heeft het Canade se ijshockey team te Oslo het wereld kampioenschap ijshockey veroverd. De Russen, die in de beslissende wedstryd een 2—4 nederlaag tegen de Whitby Dunlops leden, zijn houder van de Eu ropese titel geworden en Zweden dat het vorig jaar op beide titels beslag legde, eindigde op de derde plaats in het eind klassement. De eindstand luidt: Canada 7 gesp. 14 pnt.. Rusland 7—11, Zweden 710. Tsj. Slowakije 7—8. Ver. Staten 77, Finland 73. Noorwegen 7—2, Polen 7—1. Belangrijk Rotterdams initiatief (Van onze correspondent) Naar wij uit goed ingelichte bron vernemen gaat Feilen oord het Initiatief ne men voor wat wij „het gemis" kunnen noemen tussen semi- en volledig profes sionalisme: trainen bij daglicht. Op zeer korte termijn schynt het be stuur van de grote Rotterdamse vereni ging de werkgevers van haar contract spelers voor dit plan te willen polsen, want zonder medewerking van deze zijde is het natuurlyk onuitvoerbaar. Feije noord schijnt hierbij heel ver te willen gaan en de verletkosten, die dit plan met zich meebrengt, voor haar rekening te willen nemen, indien althans de werk gevers daarop staan. Na de invoering van het semi- professionalisme zouden wij de reali satie van dit plan het belangrijkste vinden van wat er daarna gebeurd is. Immers omdat het een dam kon opwerpen tegen de steeds sterker wordende stroom die ook in ons land een volledig professionalisme voor staat. Afgezien ervan of dit - een volledig voetbalprofessionalisme - in ons land ooit mogelyk is, wij achten de tijd daar voor zeker nog niet ryp! Een enkele club - Feijenoord bijvoorbeeld - zou het kunnen bekostigen, doch de meeste clubs - in de huidige formatie - zouden eraan te gronde gaan. En nu zal het misschien de rijkste club van Nederland zijn. die de weg opent voor geheel nieu we mogelykheden. GROTE VOORDELEN Training overdag geeft immers grote voordelen. De spelers zullen minder moe bij hun trainer komen dan nu, zo regel recht van him werk, meestal zonder te hebben gegeten. Voor een keer is dat niet zo erg. doch wanneer dat drie maal in de week gebeurt, betekent dit - naast het toch al zware competitieprogramma - 'n inspanning, welke zich op den duur wreekt. Vandaar dan ook, dat men na een bepaald aantal competitiezondagen, een inzinking van het spelpeil ziet, die men de spelers ternauwernood euvel mag duiden. Voorts heeft een training by avond - vooral in de wintermaanden - iets lu gubers. Het mag overdag waaien of re genen. het oefenveld ziet er toch anders uit dan 's avonds by het schimmen spel onder de schynwerpers. Het moreel van de spelers zal bij een training over dag ook beter worden, zodat dan het mes aan twee kanten snijdt. Waar - zeer waarschynlyk - de nieu we regeling beperkt zal biyven tot de Tafeltenniscompetitie Sparta I heeft zich opnieuw van een hoofdklasse kampioenschap weten te verzekeren. Andere jaren was dat vol doende om tevens landskampioen te zijn, maar door de (inmiddels weer ongedaan gemaakte) splitsing, zullen de Amsterdammers nog met Wibof?) moeten uitmaken, wie ditmaal lands kampioen wordt. De Spartanen klopten zonder Gimbel nog wel, gemakkelijk Scylla met 7-3. Voor de Leidenaars kwam alleen van Zoelen tegen zyn oude club tweemaal tot winst, hij klopte zowel Goudsmit als Gryzenhout. Invallers Claessens bleef bij Sparta ongeslagen. Deze zege al leen zou niet voldoende zijn geweest, maar Wibo 2 leed een verrassende en vooral grote (8-2) nederlaag tegen Smash. Geen beslissing in damkampioenschap Het toernooi om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland, waar van de vijftiende en tevens laatste ronde zaterdag te Utrecht Is gespeeld, heeft geen titelhouder opgeleverd. Van Dyk en Keiler eindigden heiden met 20 punten en aangezien men dit jaar by de klassering van deze spelers het SnnnenbornBergersysteem niet toe paste, zullen zy een tweekamp van drie wedstrijden moeten spelen om de titel. De tweekamp wordt op de volgende dagen gespeeld: zaterdag 22 maart te Amsterdam, zaterdag 29 maart te Wage- ningen en vrydag 4 april (goede vrijdag) te Utrecht. Mocht deze tweekamp onbe slist eindigen, dan wordt nogmaals een tweekamp van drie partyen gespeeld. Wordt deze ook niet door een van beide spelers gewonnen dan zal de eerste Van Dijk (rechts) cn Keiler feli- citeren elkaar met het bereikte resultaat in het toernooi om het Nederlands damkampioenschap. De eindstand luidde: 1. en 2. Van Dyk (wageningen) en Keller (Amsterdam) beiden 20 punten: 3. Roozenburg (Rotterdam) 16 pnt; 4. Edink (Veenendaal) 16 pnt; 5. Huisman (Leiden) 15 pnt; 6. Van der Sluis (Am sterdam) lf> pnt; 7. Bom (Rotterdam) 15 pnt; 8. De Kluyver (Vaardingen) 13 pnt; Ansems (Amsterdam) 13 pnt; 10. Dezelfde zege boekte Batswingers op P.S.V. O.T.T.C. zag tegen Maasstad geen kans van de laatste plaats af te komen, omdat twee Rotterdammers voor de no dige vijf punten zorgden om een gelyk- spel te bereiken. In groep A kwam Wibo maar net tot winst op 't onderaanstaande Povac. Het werd 6-4 voor de Hagenaars, die Jan Hogendoorn misten. Het tweemans team van Wifra won met 7-3 van Sparta 2. Nedlloyd won met 10-0 van Quick, waarbij het vooral voor Scheffer toch wel een beetje gênant was om zo kort na zyn snel verkregen overschryving te gen zijn oude club te spelen. De hoofdklasse standen zyn: Groep A: Groep B: Wibo Wifra Nedlloyd Luck Raek Sparta 2 Quick V.T.V. Povac 20 Sparta 1 18 Wibo 2 15 Batswingers 13 13 Smash 11 12 Scylla 13 11 P.S.V. 11 3 Maasstad 13 2 O.T.T.C. 13 hoofdklasse, zal het arbeidsproces in Nederland er geen schade van ondervin den. Bovendien zijn vele werkgevers in den lande er toch al aan gewend, dat spelers voor interlandwedstrijden of ge gadigden voor centrale training toch nogal eens weg zyn. Elisabeth Bykova heeft neg slechts half punt nodig In de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken dames tussen da titelhoudster Olga Rubtsova en haar uitdaagster Elisabeth Bykova heeft Olga Rubtsova de dertiende party gewonnen. De stand luidt thans 85 in het voor deel van Elisabeth Bykova, die aan een halve punt (uit de resterende drie par tyen) voldoende heeft om de titel te behalen. Smyslov is ziek De derde party uit de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen Smys lov en Botwinnik. die zaterdag te Mos kou zou worden gespeeld, is uitgesteld tot (voorlopig) dinsdag 1 maart a.s. in verband met ziekte van Smyslov. Bert Sitters breekt record Charles Ritton beste allround zwemmer Niet de favoriet geachte Leeuwardenaren van LZO maar het Y heeft zich weer voor een jaar in het bezit gesteld van de Hauserbeker. Een fraai succes van de Amsterdammers, die ook het vorige jaar deze kostbare trofee in hun pryzenkast mochten opbergen en dit ceremonieel nu voor de negende maal gaan herhalen. De door de Dolfijn opgestelde zwemmaraton de grote schare toeschouwera werd precies vier uur lang vastgehouden kon men splitsen in vier delen: de strijd om de Hauserbeker zelf, de waterpolostryd tussen de jeugdgroepen van Nederland en Duitsland, die in een 6—4 overwinning van de onzen eindigde, een sublieme demonstratie door de Bathing Beauties van mevr. Iet Koster van Feg- gelen en dan tot slot, maar daar heeft niemand behalve de deelnemers iets van gemerkt, een nieuwtje van De Dolfijn: de stryd om de titel: „Neerlands beste allround zwemmer 1958". Dit predicaat werd verworven door de Amsterdammer Ritton, vooral dank zy een winst van 8 seconden op de 100 meter vlinderslag op nummer twee, de Leeaiwardenaar Jaap de Jong. Ritton bleek over vier afstanden: de 100 meter schoolslag, de 100 meter vlinderslag, de 100 meter vrije slag en de 100 meter rugslag de kortste to taal tyd te hebben, namelyk 4 min 40.7 sec. Jaap de Jong bleef 3.2 seconde by hem achter, Gerrit Korteweg 6.2 sec. Theo Hoogveld 6.9 sec en Leenards precies 9 sec. In groep F van de overgangsklasse stijgt de spanning tot een hoogtepunt. Daartoe droegen de uitslagen van de drie hoogstgeplaatsten in belangryke mate bij. Treffers verloor in eigen zaal met 6-4 van Docos, bij wie opnieuw Bakker zeer sterk op de voorgrond trad. Hy won zijn drie partijen gemakkeiyk en dat was een belangryke ruggesteun voor zyn makkers, van wie zowaar ook Steenbergen tweemaal tot winst kwam. w.o. een knappe zege op Wout Heems kerk. Grimbergen bleef bij Docos zon der winst, maar het zeer spannende dubbel (21-19 in de 3e game) bracht de winst met 6-4 by Docos. Met dezelfde cijfers won Batswingers 2 van U S V. 2 dat daardoor kansloos werd. Voor de DOS-teams was het eindelyk weer eens een goede dag. DOS 1 won met 7-3 van Vriendenschaar en DOS 2 kwam tegen Treffers 2 tot een uitstekende 5-5. Wage die ook hier meespeelde won tweemaal. Harkx voegde daar een zege op van der Meer aan toe en Bekkerhof won van N. Heemskerk. De degradatie van Salamanders is thans een feit na de kansloze 9-1 nederlaag tegen ATTC, waarbij alleen v. d. Vegt eenmaal kon winnen. Sparta I landskampioen deer 73 zege op Scylla Sparta I heeft zoals in de verwachting lag in de ontmoeting met Scylla te Am sterdam het landskampioenschap gegre pen. Met 73 bleven de Spartanen in de meerderheid, maar de tegenstand van Van Zoelen en zyn mannen mag ge- i noemd worden. Het was aan Leidse zyde in het bijzonder Van Zoelen die het meest op de voorgrond trad in deze wed- Zowel Goudsmit als Gryzenhout CHARLES RITTON beste allround-zwemmer De verwachtingen voor de zwemnum. mers waren hoog gespannen geweest. Van diverse zjjden was om extra tyd- waarnemers gevraagd maar uiteindelijk behoefden die slechts eenmaal een nieuw Nederlands record te annonceren. Bert Sitters van Het Y was de geluk kige. die er in slaagde een nieuw record te vestigen op de 100 meter vlinderslag. Met een tjjd van 1 min 6.5 sec bleek hy precies 0,1 beneden het record van stad genoot Charles Ritton te zyn gekomen. Wellicht zou Sitters het record nog scherper hebben gesteld indien hy in de laatste sterkst geachte serie by Ritton, Osinga en Hoogveld 'had kunnen starten. Dit was een van de grote feilen van het programma. Men had zoveel inschryvingen gekregen, dat het moeiiyk was geworden de zwemmers in derdaad volgens sterkte in te delen. Misschien zelfs had men wel met opzet by het zoeken naar de beste allround zwemmer de deelnemers door elkaar geschud. Geen nieuw Nederlands record boekte Mensonides op de 100 meter schoolslag. De Hagenaar, die enige weken geleden by de slectiewedstryden in Rotterdam beneden de 1.14.5 van Peter Bekkering bleef (er waren toen geen drie tydwaar- verdeeldheid was op dit nummer byzon- nemers) noteerde nu 1 min 15.2 sec. De strfid, moest voor hem het hoofd buigen en wanneer de Scylla-captain in zyn partij tegen Sparta's no. 3, Claessen, even be heers' van leer getrokken was als tegen diens ploeggenoten, dan zou hy onge twijfeld met een hattrick huiswaarts zyn gekeerd. Nu verloor hy met 21—19 en 2118. Van der Voort voegde met een marathon-overwinning op Claessen, 28 26, 2830! en 2118 het derde punt aan S-~. ~<j, «oou: cxx «xxo xxci# uciue uuiit aan -r 1... j; -j e Vries het Ccylla-totaal toe. Verkerk bleef zon- (Rotterdam) 12 pnt; 12. Boer (Alblas- der winstpunten. Het dubbelspel ging serdam) 12 pnt; 13. Anderson (Goes) 11 met 2114, 2118 verloren, pnt; 4. Drenth (Emmen) 10 pnt; 15. Jurcka (Ede) 9 pnt. I Verdere uitslagen: By de klassering van de nummers 3 winstparty de doorslag geven. De resul- i tot en met 15 werd by een gelyk aantal scylla 1 T3"~" Dames 7—3. taten waren: punten wel hetSonnenborn-Bergsysteem Keiler—Bon 1—1; Boer—De Vries toegepast. 1—1; Jurcka—Van der Sluis 1—1; Dukel De nummers 1 tot en met 6 zyn ge- Edink 1—1; De Kluyver—Huisman ,iechtigd het volgend jaar aan de finale 1—1; Anderson—Van Dyk 0—2; Ansems Ivan dit toernooi deel te nemen zonder Rooêwntouis I—L lo voopwedetrtJden «tt te komen. Dames, 2e kl.: -PTT 1 4e kl.: Hafa 1—Scylla 1 5—5; (Den Haag» 55. Sportief 5Scylla 2 Heren 2e kl.: Scylla 4Detos 1 100. Heren 4e kl.: Scylla 5Avanti 1 28; Scylla 6RTC 8 3—7. Hongaar Berczik Europees kampioen De Hongaar Zoltan Berczik heeft in Boedapest het Europese kampioen- schaptafeltennis gewonnen door in de finale zijn landgenoot Gyetval met 2119, 2116 en 2321 te verslaan. Reeds tijdens het gehele tournooi had Berczik bewezen superieur te zijn en ook in deze finale toonde hij zich ver uit de sterkste speler. De titel by de dames kwam na een byzonder felle eindstryd in handen van de Hongaarse Eva Koczian. Zy had vyf dames nodig om de Britse Ann Haydon tot capitulatie te dwingen. De cyfers waren: 21—15, 14—21 24—22, 17—21 en 21—16. In de dubbelspelen gingen de titels by de heren naar de Tsjechen Stipek en Vyhnanofsky. die in de eindstryd de Roemenen Reiter en Bottner met 2111, 2113 en 2117 versloegen. Het Roe meense paar Angelica Rozeanu—Ella Zeiler was bij de dames de sterkste. Met 18—21, 21—15, 21—17 en 21—19 I hield het in de finale het Hongaarse duo Eva KoczianLivia Mossoczy er onder. Tenslotte het gemengd dubbel: de Hon garen Gizi Farkas en Berczik wonnen in de laatste stryd met 2114. 2113, 11 21. 21—12 van hun landgenoten Eva 1 Koczian en Sido. verdeeldheid was op dit nummer byzon der gjoot, want nummer twee, Kroonen- burg, had in de vorige serie gezwommen en nummer drie. Bos, in de eerste van de zes De 100 meter vrye slag leverde een overwinning op voor Theo Hoogveld in 58,1 na een fel geveoht met Bert. Sitters (59 sec) en Herman Willemse (59,3 sec). De Nederlandse recordhouder op de rugslag, Jaap de Jong, had zich in de vooravond teveel ingespannen om nog tot een redehjke tijd te komen toen zyn eigen nummer aan de beurt was. Maar met 1 min 7 sec werd hy toch nog een ruime winnaar voor Van Enst met 1 min 7.4 sec. By de dames was alleen de 100 meter vrye slag interessant. Cockie Gastelaars won in 1 min 4.5 sec voor Jopie Troost (1.06.0), die tot veler verbazing Greetje Kraan byna een volle seconde achter zioh hield. De eindstand van de wedstryd om de Hauser-beker was: 1. Het Y 29 pnt.; 2. Neptunus A'foort 25 pnt.; 3. LZO 24% pnt.; 4. Zian 21 pnt. WATERPOLO Nederlandse jeugd nam revanche op Duits zevental Het Nederlandse waterpolo jeugd- zevental heeft zaterdagavond in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam weliswaar met 64 revanche genomen voor de ruim een maand geleden 54 nederlaag tégen de Duitse jeugd maar voldoening heeft deze zege zeker niet gegeven. Er werd door de Nederlanders slecht geplaatst en bovendien drukten zy het tempo door aarzelend spel. In de eerste helft konden de Duitsers, die zich keer op keer vry zwommen de stand nog ge lyk houden (44), maar daarna was er ook by hen de fut uit. Ott had voor de Duitsers de score ge opend (0—1), maar kort daarna maakte Van Dorp, die de bal uit een vrye worp door Hans Muller toegespeeld kreeg, geiyk (1—1). Van Dorp profiteerde van een fout van de achterhoede en het was 2—1. Even later moest hy met de Duitser Trasser aan de kant en nu maakte Fuchs ge bruik van een dekkingsfout van De Boer om de partyen weer op gelyke voet te brengen (2—2). De volgende twee doelpunten ont stonden uit sfcrafworpen. Hans Muller schoot de eerste in (3—2) en de Duitser Paquet de tweede (33). Het besoha- mendste moment voor de Nederlanders kwam toen Kagermeier uit het water werd gezonden en de Oranjemannen geen gebruik van hun numerieke meer derheid konden maken. Een slecht schot van Ran werd door doelman Dick uit stekend verwerkt. Hy speelde naar de snel opzwemmende Fuchs, die Hermsen geen kans gaf (3—4). Vlak voor de rust kon Van Dorp uit een pass van Hans Muller de stand op 4—4 brengen. In de tweede helft zakte het spelpeil beduidend. Hans Muller maakte het vyfde Nederlandse doelpunt (54) en toen Ott uit het water moest, bracht Van Dorp de eindstand op 64. LZC op bezoek bij PSV LZC heeft een genoeglyk weekeinde achter de rug. Met 'n grote groep zwem sters en zwemmers was men naar Eind hoven getrokken, waar de Leidse club de gast was van de Philips Sportvereni ging. Aan het slot van de sportieve jaar- lykse tweekamp werden drie polowed- strijden gespeeld. Hieronder volgen de voornaamste Leidse resultaten: Heren: 100 m. vrye slag G. Korteweg I.03.4, D. Timmermans 1.04, G. Kramer 106.5, J. Heek 1.07.4. 50 m. schoolslag: J. Stam 41.6, G. Overdykink 41.9. R. Schmidt 44. 100 m. rugslag: G. Korteweg 1.13.5, S. Ouwerkerk 1.16.3. 50 m. vrye slag: H. Slooter 29, H. Dieht 31.1, J. Beverwyk 31.1. 50 m. rugslag: P. Heykoop 34.9, H. Dieht 36.5. 50 m. vlinderslag: G. Korteweg 30.9, C. Colpa 33.9, H. Slooter 34-9. 4 x 50 m. wisselslag: LZC I 2.12.5, LZC II 2.16 8. 5 x 50 m. vrye slag: LZC I 2.25.8, LZC II 2.33.8. Dames: 50 m. schoolslag: T Mark 44.6 II. Ouwerkerk 46. N. de Mey 48. 100 m. rugslag' L. Binsbergen 1.23. 50 m. vrije slag: J- Kantebeen 37. T. Mark 37. A. Herfst 41.6. 4 x 50 m. wisselslag: LZC 2.46.5. Waterpolo: PSV adsp. LZC adsp. 1—2. PSV II LZC II 2—3, PSV I LZO I 4—0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6