lil Midden-Sumatra heersen het oerwoud, tijgers eu oliemagiiaten Slechts de weg naar Pakan Baroe: een van aangestampte aarde Vijftienjarig wonderkind werd schaakkampioen van Amerika DONDERDAG 6 MAART 1958 (Speciale berichtgeving) „Er zyn maar twee manieren om van de Riouw-Archipel uit met een beetje grof geschut in de oliestad Pakan Baroe te komen: dat is door de lucht of over de rivier, de Siak", zei de heer J. de Looff, een robuuste Zeeuw, die sinds een klein half jaar in Groningen woont, maar vorig jaar augustus nog als gezagvoerder van een Caltex-tanker de lieve lange dag alleen maar oerwoud zag, dicht Midden-Su- matraans oerwoud, waar het wemelt van tijgers, olifanten, slangen, apen en krokodillen. De regering van Djakarta heeft, vol- De weg van Perawang naar Rhoembai gens de berichten, 60 mariniers overge- de enige waarlangs men het olie- bracht naar Tandjong Pinang, een gebied kan bereiken leidt langs onge- eiland ten zuiden van Singapore, zulks veer 10 bronnen. met het oog op een landing op Midden- Sumatra. Een Sumatraans regeringsleider merk te naar aanleiding hiervan op, dat een invasie met vele moeilijkheden gepaard zal gaan. Afgezien van de militaire tegenstand zullen de troepen van de Centrale regering, na een landing op de Oostkust, namelijk vele kilometers de rivier moeten opvaren of per parachute moeten afspringen. De heer De Looff bevestigde ons dit. ..Inderdaad", zei hijvele kilo meters. Eerst moeten ze van Tandjong Pinang uit ongeveer 20 uur varen om Het is niet te hopen, dat ze daar gaan schieten", zei de heer De Looff, „want dan gebeurt er wat „Ik snap trouwens toch niet goed hoe en waar die kerels precies denken te landenvervolgde hij. „De Siak is heel gemakkelijk te blokkeren, want de rivier is bij de monding ongeveer 500 meter breed en verderop hoogstens 100 meter. Je kunt langs dat hele lange stuk van Sg. Pakning en Perawang maar eenmaal behoorlijk aan wal komen en dat is in Siak Sn Indrapoera, een vroe gere Nederlandse nederzetting. Nu wo nen er helemaal geen blanken meer, wel de monding van de Siak te bereiken en zo'n 6 of 7.000 inboorlingen en vooral dan zijn het nog eens op de kop af 92 IChinezen. Een landing daar heeft weinig eenzame mijlen naar de omgeving van Pakan Baroe zin, omdat je „verder het land in, tóch omkomt in de moerassen Langs de oevers zie je alleen nu en dan eens een paar hutjes staan. De ver spreide inlanders daar leven zo goed en zo kwaad als het gaat van de zogenaam de bevolkingsrubber. Ze tappen de rest jes uit de verlaten plantagebomen en verkopen het produkt aan de Chinezen, die er in Singapore goede zaken mee doen. Verder is alles oerwoud., alles., met tygers en slangen Van die gammele prauwen De Centrale regering zou een vloot van ongeveer 24 kustvaarders willen vorde ren, om de troepen naar Sumatra's oostkust te brengen. „Dat zyn van die scheepjes", wist de lieer Dc Looff, „waarmee de Chinezen hun rubber uit de rimboe smokkelen. En een paar dagen geleden schreven de kranten van het tot zinken bren gen door dc Marine van dc Centrale regering van schepen. Laat U niet in de war brengen, dat zijn natuurlijk van die gammele prauwen. Als je er naar kijkt, zinken ze al. VVe bestudeerden de kaart en ontdek ten de rivier de Kampar, die zuidelijk van de Siak ook in de omgeving van Pakan Baroe ontspringt. „Daar kunnen ze niet langs", lichtte de heer De Looff ons toe. „Op de kaart lijkt het heel wat, maar het is een heel klein riviertje, dat nauwelijks bevaarbaar is.... nee, de enige ge schikte manier om in dit gebied een invasie uit te voeren, lijkt me door de lucht. STADSNIEUWS Leids koopman verduisterde negen auto's TENEINDE RAAD MELDDE HIJ ZICH BIJ DE POLITIE Bij de Leidse politie heeft zich dezer dagen een 24-jarige Leidse koopman gemeld, met de boodschap dat hy twee auto's had verduisterd en te gelde ge maakt. maar dat hy nu geen uitweg meer zag. De man. die naar Den Haag werd overgebracht, heeft daar verklaard, dat hij niet twee, doch negen auto's ver- duisterdë. In ons land heeft de man zeven keer een auto aangeschaft en deze laten financieren. Een paar keer betaalde hy zijn geldschieters een aflossingstermijn, daarna verkocht hij de wagen. Twee keer deed hij dit in Den Haag, de andere keren resp in Leidschendam, Soest, Zutphen en Noordwyk. Verder heeft hy in Den Haag een splinternieuwe auto gehuurd en deze in Duitsland verkocht voor 700 mark plus een oude auto. Met deze tweedehandswagen reed hij naar Munchen, verkocht hem daar en huurde van deze autohandelaar meteen weer een nieuwe wagen, waarmede hij naar Nederland terugkeerde. Deze wagen had hij bij zijn aanhouding nog in zijn bezit Horden krokodillen De heer De Looff is van dat alles goed i op de hoogte en dat is ook geen wonder als je vier maal voor een jaar een con tract hebt afgesloten met de Caltex om elke maand met hele horden kroko dillen voor de boeg 60.000 ton olie de donkere rivier te laten afzakken. Alles is daar Caltex. Hele brokken mensenleven worden daar gesleten in de olie. zij het dan in de goede zin van het woord en in een tergende monotonie. De Siak dient louter en alleen voor olietransport. Negentig mijlen het oer woud in ligt de olielaadplaats Perawang. Vandaar leidt een weg naar Pankan Baroe en Rhumbai, een weg die in de rimboe is uitgehakt en waarvan het dek bestaat uit aangestampte aarde. Pijplei dingen van 3035 kilometer voeren olie, dwars door de velden heen, naar Pera wang, waar elke 36 uur dezelfde boot meert, om haar buik te laten vol gieten met 3000 ton van de meest begeerde vloeistof, die moeder aarde in dikke vette stralen en dikwijls ten onrechte aan de mensheid toevertrouwt. Waar te landen? Dertien tankers varen er dag en nacht, week aan week, jaar aan jaar, hun pendeldienst, van Perawang naar de overslagplaats bü de monding: Sg. Pakning. Er zyn zes Nederlandse schepen bij, die alle Caltex heten, met de toevoegingen Slak, Bengkalis, Riouw, Roepat, Pakan Baroe en Me- dan. Met zesmaal acht Nederlanders aan boord en zesmaal zesendertig Chinezen. Verder zyn er een Panamees en een aantal Italiaanse schepen, die in charter varen. Rhoembai is een nederzetting met on geveer 600 blanken: Australiërs, En gelsen, Amerikanen en „toen ik in augustus vertrok", zei de heer De Looff) 165 Nederlanders. Amerikaans raket naar de maan Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van defensie verwachten, dat het Amerikaanse leger opdracht zal kra gen mogelijk nog dit jaar een raket naar de maan te zenden, aldus meldt de „New York Times". De ballistische raket, die hiervoor zal worden gebruikt, zal worden uitgerust met een materiaal, dat bij de slag, waar mee de raket op het maanoppervlak te rechtkomt, een op de aarde zichtbaar schijnsel zal geven. De Luchtmacht, die ook heeft verzocht om een opdracht tot het zenden van een raket naar de maan, zal zich waar schijnlijk moeten toeleggen op de ont wikkeling van militaire ruimteschepen, waar-onder een bemande aarasateliei, aldus de „New York Times". Voor ruim 28 miljoen aan militaire orders Het ministerie van Economische Zaken heeft een nieuwe opgave gepubliceerd van contracten tot een totale waarde van ruim 28 miljoen gulden, die door de ministeries van Oorlog en Marine wer den gesloten met Nederlandse en buiten landse ondernemingen. De heer mr. dr. T. F. J. A. Dolk. dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Delfland en directeur van de Unie van Watei-schapsbonden, die op 10 januari j.l. 70 jaar is geworden, zal aan het einde van zyn ambtsperiode, in juli a.s. zijn functie van Dijkgraaf neerleggen. In een spijkerbroek en benul zonder dos (Van onze Amerikaanse correspondent) Bobby Fischer, die op 12 maart vijftien jaar zal worden, heeft het schaak kampioenschap van Ame rika gewonnen. Bobby is een onbemiddelde jongen uit Brooklyn en zijn moe der vertelt over hem, dat hij als baby reeds opval lend talent had om meta len Japanse „puzzel-rin gen" ui't elkaar te halen. Men wordt geen schaak kampioen van de Vere nigde Staten als men niet over een grote theoreti sche schaakkennis be schikt en die bezit Bobby ongetwijfeld. Maar hij heeft meer dan dat: hij heeft schaak-intuïtie. Dat blijkt vooral wanneer hij „vluggertjes" speelt (per zet mag men dan niet langer dan tien seconden denken) of meer nog, wanneer hij een spelletje bliksem-schaak ten beste geeft (1 seconde per zet!) De „New York Times" heeft alleraardigst be schreven onder welke om standigheden Bobby Fi scher Amerikaans schaak kampioen is geworden. Fischer was met zijn eigen, laatste partij, die remise werd. al gauw klaar. Reschewski, zijn ri vaal, moest winnen om ge lijk met hem te eindigen. Bobby probeerde onver schillig te doen en ging in de hoek van de zaal bliksem-schaak spelen. Van tijd tot tijd kwamen zijn vrienden hem vertel len hoe de partij van Reschewski tegen Lom- bardy, een jongen van twintig, verliep. Tenslotte kon Bobby het toch niet meer uithouden en ging hij zelf kijken hoe Reschewski ervoor stond. Nadat hij 15 seconden op het bord had gestaard, zei hij tegen zijn vrienden: „Reschewski is er ge weest!" Toch waren er varen spelers nog van me ning, dat Reschewski al thans remise kon bereiken. Maar Bobby wist hen snel ervan te overtuigen, dat Reschewski binnen tien zetten zou moeten opge ven. Dat gebeurde inder daad en Bobby was met één punt verschil schaak kampioen van Amerika geworden! Een kampioen in spijkerbroek en hemd zonder das Nu heeft hij al uitno digingen ontvangen om te komen schaken in Argen tinië, Engeland (Hastings) en de Sovjet-Unie. Maar het ziet er naar uit. dat Bobby voorlopig alleen naar Joego-Slaviè zal gaan voor het interzonale toer nooi. Eindigt hij daar op de bovenste helft van de ranglijst, dan komt hij in aanmerking voor het uit- dagerstoernooi en de win naar daarvan mag uitko men tegen de Russische wereldkampioen Smyslow. Dit doet ons denken aan het grapje, dat wij laatst zagen in een Amerikaanse krant: een kleine jongen laat aan zijn vader een schoolrapport zien vol vij ven en de vader zegt: „Jantje, denk je soms dat je op die manier de Rus sen inhaalt?" Men moet zeggen: Bobby Fischer is beter op weg. De Hoop medio april terug (Van onze Haagse redactie) Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" I zal vermoedelijk tussen zaterdag 5 vn i dinsdag 15 april in Nederland terugke- ren van zijn Noorse reis. „De Hoop" ver zorgt op het ogenblik de hulpverlening aan de Noorse kabeljauwvissers bij de Lofoten. Het schip heeft ligplaats ge kozen in Rust, aan de uiterste westpunt vam de Lofoten. Tot nu toe zijn 83 pa tiënten behandeld, maar de kabeljauw- visserij heeft haar hoogtepunt nog niet bereikt. Volgende week zal „De Hoop" naar het plaatsje Bodo varen, aan de overkant van de Vestfjord, om drink water te laden. Daarna gaat het schip weer naar Rust terug. llllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllll!!llllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllll> Wanneer U al eens een reddings- haak van de L.R.B. gebruikt om I Uw hoed uit het water te vissen, leg hem dan tenminste weer op z'n plaats! Het is de bedoeling dat het hospitaal- kerkschip na het aflopen van de kabel jauwvisserij rechtstreeks naar Neder land terugkomt, zonder nog andere Noorse havens aan te doen, zoals dat verleden jaar met representatieve be doelingen is geschied. Indonesië eist teruggave Kasimbar Naar wy van Indonesische zijde in Den Haag vernemen heeft de Indonesi sche zaakgelastigde, de heer M. M ara mis. vanmiddag on het ministerie van I Buitenlandse Zaken een uitvoerige Indo nesische protestnota overhandigd inza ke de aanhouding door Hr. Als. „Dren the" van het KPAI-schip Kasimbar. De Indonesische regering eist van het Koninkrijk der Nederlanden: 1. Teruggave aan de regering van de R. I. van het m.s. Kasimbar op grond van het bepaalde In artikel 28 van de verordening medewerking bedryven, Staatsblad 1945 no. 136. 2. Onmiddellijke terugzending van de passagiers, bemanning en militairen met hun wapens en de lading van het m.s. Kasimbar naar de oorspronkelijke plaats van bestemming of naar de originele plaats van afvaart. 3. Volledige vergoeding door het Kon. der Nederlanden ten aanzien van alle schade, verlies en of slachtoffers die het gevolg zijn van het optreden van het oorlogsschip Drenthe. Bombardement op Bitoeng bevestigd Het Indonesische Marinehoofdkwar tier heeft in een communiqué, dat door Radio Djakarta is omgeroepen, de be schieting van pakhuizen in de oceaan haven Bitoeng, in Noord-Celebes. be vestigd. Voorts werd in het communiqué me degedeeld. dat in de wateren rondom Bitoeng mijnen zijn gelegd en dat deze wateren „gevaarlijk" zijn verklaard. Bitoeng is de voornaamste uitvoerha- ven van kopra voor Oost-Indonesië. Indonesische regering beschuldigt Amerika Enkele minuten na de aankomst in Djakarta van de nieuwe Amerikaanse ambassadeur. Howard Jones te Dja karta, verklaarde de woordvoerder van het Indonesische ministerie van Voor lichting, dat de Amerikaanse pers „er niet voor terugdeinst het bezoek van een staatsgast aan hun land te mis bruiken als een onderwerp van ten dentieuze berichtgeving". De woordvoerder leverde commentaar op berichten in de pers. dat de Sultan van Djocja. Hamengkoe Boewono in Californië heeft verklaard, dat „er aan beide zijden van de Indonesische revolu tie goede mensen zyn". Het ministerie van Voorlichting heeft inlichtingen ontvangen waarin de juist heid van deze verklaring wordt tegen gesproken. Sultan Hamengkoe Boewono werd door de tegenregering als nationaal lei der genoemd, die zy tezamen met oud- vice-president Hatta als kabinetsforma teur wensen. De Sultan keert morgen van zijn reis naar de V.S. in Djakarta terug. Van daag deed het gerucht de ronde, dat hij zou deelnemen aan de besprekin gen tussen Soekarno en Hatta. die naar men verwacht, morgen zullen worden verwacht. BEURSOVERZICHT Verdeelde markt AMSTERDAM. 6 maart Aan de betere slotkoersen van New York werd door het Damrak vanmiddag I weinig gevolg gegeven. De markt was verdeeld en de affaire over de gehele 1 linie zeer minimaal en terughoudend. Deze houding werd veroorzaakt door het feit, dat het lanceren van de tweede kunstmaan in Amerika is mislukt. Wall Street sloot gisteren beter op het lan ceren van deze kunstmaan en nu dat is mislukt verwacht men op de Europese beurzen, dat New York vandaag lagere koersen te zien zal geven. Hoewel Kon. Olie circa 60 cent hoger lag dan de vorige slotikoers, noteerde het fonds toch ruim f. 1 beneden pariteit New York. Afzonderlijk plantsoen voor blinden in Wenen (Van onze Weense correspondent) De Weense gemeenteraad heeft beslo ten om in verband met de uitbreiding van het Wertheimstein-park ook een apart plantsoen voor blinden aan te leggen. Men had een prysvraag uitge schreven en nu wordt het met 2000 gul- I dén bekroonde ontwerp van de tuin architectuur Mödlhammer en Vlada j uitgevoerd. De blinden krijgen een I eigen plantsoen van ongeveer 6000 vier- kante meter ter beschikking. De bedoe- i ling is, dat zij zichzelf in deze tuin zul- len redden zonder vreemde hulp. Daar- om worden er speciale reuk- en tast- j planten neergezet, wegwyzers aange bracht in blindenschrifi. akoestische fonteinen, boxen voor blindenhonden. alsmede een speelplaats voor blinde kinderen. Ook hebben paden en wegen telkens een andere bestrating, zodat de blinden zich op gTond daarvan gemak- kelyk kunnen oriënteren! Wenen is de vierde stad met een blindenplantsoen. Voorop staat Engeland met twee blin- dentuinen en dan volgt Zuid-Afrika. Wethouder mr. van Aartsen van Den Haag stelde gisteren de radarinstallatie voor de Scheve- ningse haven in gebruik. Dit is de eerste radarinrichting ter wereld speciaal gebouwd voor een vissers haven. Zaken waren er hoegenaamd niet. Uni lever had slechts enkele stuks aanbod te verwerken, doch dit bleek voldoende te zyn, om de koers t.o.v. gisteren 2 pun ten lager te stellen. Aandelen Philips ondergingen eenzelfde lot. Een omge keerde tendentie viel te constateren voor aandelen Aku. Bij geringe vraag steeg het fonds van 150% tot 1511 4 ofwel 3 punten boven gisteren. De eerste koers van aandelen KLM was op f. 106, een gulden hoger. De Scheepvaarthoek lag aanvankelyk geheel verlaten met merendeels lagere koersen. In het laatste beurshalfuur kwam enige vraag los, vooral voor aan delen KPM, die per saldo 2 punten op gisteren monteerden. Ook HAL kon zich een punt verbeteren. De overige waar den bleven onregelmatig. Van de cultures zetten aandelen Senembah de styging voort. De fluctua ties bleven binnen nauwe grenzen; de koerswinst vergeleken bij de slotkoers van de vorige dag bedroeg 2 punten. De overige fondsen in deze sector waren fractioneel lager. Staatsobligaties zeer rustig en prijs houdend. Aandelen Fokker, die de laat ste dagen een flinke koersstijging onder gingen werden geadviseerd op 245 k 250 244op de gunstige orderportefeuille. N V. Gero te Zeist publiceert een divl- dendvoorstel over 1957 van 9(7*4%). De koers van deze aandelen werd ver nomen op 119 (117). WISSELKOERSEN Amsterdam, 6 maart - Londen 10 61% —10.62%, N. York 3.7812—3.79A; Mon treal 3 86%—3.87%: Parijs 89 80—69 90; Brussel 7 60%7.60%Frankfurt 90.22— 90 27: Zürich 86 47—86 52, Zürich <vr. fr.) 88 42'!88 47%; Stockholm 73 06% —73.11%; Kopnhagen 54 85—54.90; Oslo 53 04—53 09: Milaan 60 76%—60.81%; Wenen 14.57%—14.58%. Beurs van Amsterdam Industr. Obligaties Donderdag 6 maart ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. ZOETERWOUDE INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING In deze gemeente zal de volgende weck een begin worden gemaakt met de inenting tegen kinderverlamming van de kinderen die geboren zijn in 1952. 1953. 1954. 1956 en 1957. totaal 505 kin deren van het dorpsgedeelte en 244 kinderen van de Hoge Rijndijk. Voor het dorpsgedeelte vindt de inenting plaats op 13 en 15 maart a.s. ten huize van dr. Kortmann, voor de Hoge Rijn- .oijk op 12 maart a.s. in het wijkgebouw van het Vit-Gele Kruis. Aan de ouders van de betreffende kinderen wordt dringend verzocht aan dc oproep gehoor te geven, daar de er varing heeft geleerd, dat deze inenting een grote mate van bescherming geeft tegen deze gevreesde ziekte. WASSENAAR Evenals vorige jaren zullen de huis artsen in maart om beurten een drietal dagen afwezig zijn en wel als volgt; 10. 11 en 12 maart Dc Wit en Baart de la Faille. 13. 14 en 15 maart Geerlings en Ten Cate, 17. 18 en 19 maart Paulides en Boer, 20. 21 en 22 maart Oosterbaan en Janse, 24. 25 en 26 maart. De Neef en De Haan, 27, 28 en 29 maart Plink. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 92 91% Grootboek obl.3% 78 Ned. '47 3% (3) 87 ft 87% 91 90% 88% 88% Ned. '48 3% 88% 88% Ned. *54 3% 84% 84% Ned '55 I 3% 85% 85% Ned. '55 II 3% 85% 85 Ned '37 3 85% 85% Ned. W.B. lening 6% 107 Ned. W.B. lening 6% 90 106% Dollarlng '47 3 92% 90 L Investeringscert. 3 90% 92% Ned. 62-64 3 90% 90% Cert. NWS 61% Indië '37 A 3 87 86% Grootboek '46 3 86% Deze modellen van de voorjaarsmode in de haardracht werden voor de Engelse televisie getoond. Van links naar rechts de televisie actrice Janet Moss met ..trapeze-lijn geïnspireerd op de modelijn van Dior. Ann Talbot met ..Chick's Kiss'' f speciaal voor Pasen) en Orrena Elder met My fair lady", ccn moderne versie van de Elizabeth-stijl. ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 25% 25% Nat. Handelsbank 75% 77% Ned. Handelmy 146% 146% 47% 47% Deli Mij .en (Ver.) 62% 62 84% 86% 33% 33% Senembah 56% 58% Vorstenlanden 10% 11% A.K.U 148%. 151% Berkel's Patent (v.) 190 191 Calvé Delft cert. 300% 298 Kon. Pap. v Gelder 172 172% Hoogovens cert 277% 279% Müller en Co. N3. 305 306 Ned. Kabelfabr 226% 225 Philips 258% 257% 146 145 337ft 335% Wilton Feyenoord 207% 175% 178% Dordtse Olie gew. 628 630% Kon Petr <f 20.—) 149 70 150.30 idem (50 a f 20. 150.25 151.10 Holl Amer lijn 134 133% Java China Paket 119% K.L.M 105 106.30 Ned Stoomv My 123 122 Kon Paket Mij 110% 113% Stoomvaart My Ned 137% 137 Nievelt Goudr cert 144% 145% v Ommeren cert 195 194% Kon Rott. Lloyd 120% 119 Ned Scheepv Unle 113% 113% Philips Dollarlng *51 95% 96 Premieleningen 97 A'dam '51 2% 88 A dam '56 I 2% 84% 84% A'dam '56 II 2% 93% 94 Eindhoven '54 2% 80% Enschede '54 2% 82 82 Den Haag '52 I 2% 90% 92 96% R'dam '52 I 2% 92 93 Idem n 2% 96% 96% Utrecht '52 2% 91% 93% NIET-ACTIVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 193% 193 H.B.U. eert187% 187% Rott. Bank 161 164% Twentsche Bank157 157 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 213 213% Borneo Sum H Mij 31% 32% Ned G en Sp fabr 168 170 Kon. Ned. Grofsm 95 94 Internatio 56% 56% Rott. Droogdok Mij. 474 485 Tieleman en Dros 8% Ned. My. Walv.vrt. 64% 66 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 8% 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 24% 24 fi 75% 75% 41% 41% Bethlehem Steel 39ft 39% Cities Service 46% 47% General Motors 33% 33ft 79% 80% Republic Steel 44% 42% 63% 64% 25% Un. States Steel 59* 58% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem lenlnge» A'dam 47 (3%» 3 89% 89' Den Haag 1937 1 3 83 Leiden 1947 9u R'dam '37 I-HI 3% 91% Aandelen VK 5/3 Edelmet Kon AA 43 43GB Pref w.a idem 57( IB Electrolas B 310GB Holl Constructie 340B Ing our v Bouwnyv 115 B 119 Int Kunststof! Ind 30 30% Lcidsche Wolspinn 147 B 149 Sikkens Lakfab "5? 197', Ver I ouwfabrieken 149% 149% Wernink's Betonm 71% 71% Van Wyk Textiel 67GL 66%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9