SAMSON Facetten van verpleegstersberoep getoond in Academisch Ziekenhuis SAMlSO Misleidend bord: niet 70 maar 50! Die is goed! half zware shag* Groter aanbod nog onvoldoende MORGEN IS HET VULPENKLINIEK 97»te jaargang Donderdag 6 maart 1958 Tweede blad no. 29384 Geen propagandamaar eerlijke voorlichting Het is geen nieuws, wanneer wij vertellen, dat het ziekenhuiswezen in ons land nog steeds kampt met een stevig tekort aan verplegend personeel. Bij vele gelegenheden werd de vinger gelegd op deze schrijnende wonde. Toch doet het merkwaardige feit zich voor, dat dit tekort niet te wijten is aan een teruglopend aanbod. Integendeel, ieder jaar nog neemt het aantal personen, dat zich wil gaan wijden aan het verplegers- of verpleegsterswerk toe. Beter dan woorden kun nen cijfers dat illustreren. In 1946 werd aan ongeveer 1500 personen het diploma A uitgereikt en aan 418 het diploma B. Geleidelijk zijn deze getallen hoger geworden en in 1956 ontvingen 2600 personen het diploma A en 623 het diploma B. Cijfers, die voor zichzelf spreken. Maar hoe is dat nijpende men zou geniegd zijn te zeggen: chro nische tekort dan te verklaren? Het is een gevolg van een aantal factoren, die sterk zijn toe te juichen en slechts één nadeel hebben n.l. dat zij het tekort aan verplegers en verpleegsters nog doen toenemen. Daartoe wordt zelf geen voorlichting ge geven, maar wel wordt materiaal ter be schikking gesteld. De activiteit van deze stichting heeft o.m. geleid tot de sa menstelling van een tentoonstelling over de opleiding van het werk van de verple- genden, een tentoonstelling, die onder grote belangstelling op 17 januari j.l. in het Oude Raadhuis te Den Haag door minister Suurhoff voor de eerste maal werd geopend. Deze tentoonstelling werd door tussenkomst van de Rijksvoorlich tingsdienst samengesteld door het ar chitectenbureau Parry en Truijen. Morgen de opening In de eerste plaats is het aantal ziekenhuisbedden in ons land met grote sprongen omhoog gegaan. Tel den wij in 1938 in Nederland 31.762 bedden (3.7 per duizend inwoners), in 1955 was dit aantal gestegen tot 48.292 (4.5 per duizend iniuoners). Maar dat niet alleen. Ook het so ciaal hygiënische werk heeft in de loop der jaren een enorme vooruit gang geboekt. Steeds meer verpleeg sters worden aan de ziekenhuizen onttrokken voor werk in de bedrij ven, voor maatschappelijk werk en voor andere arbeid op sociaal hy giënisch gebied. Bovendien is het aantal werkuren van de verpleegster minder geworden. Voor 1947 was een verpleegster 55 uur per week in de weer. In dat jaar is het aan tal werkuren teruggebracht tot 51 en twee jaar later ging daar nog drie uur af. En dr. M. W. Jongsma, directeur geneesheer van het Leids Academisch Ziekenhuis, die ons deze cijfers ver schafte, is persoonlijk van mening, dat deze werktijd in een zo veeleisend beroep nog te lang is. Tot hoever hij het in ons land teruggebracht wil zien liet hij zich niet over uit, maar hij haalde als voor beeld de Amerikaanse ziekenhuizen aan, waarin de verpleegsters vandaag de dag 40 uur per week in touw zijn, terwijl ge streefd wordt naar 37 uur. En tenslotte, zo gaf dr. Jongsma ons te kennen, de geneeskundige hulp is in de laatste ja ren zo ingrijpend veranderd. Meer en meer krijgt de verpleegster een taak bij de behandeling van een patiënt en wordt zij het onmisbare verlengstuk van de arts. Niet voldoende Doof al deze oorzaken is de vraag naar verplegend personeel dus enorm toegenomen en is helaas het grotere aanbod nog niet voldoende om aan deze vraag te voldoen. Daarom wordt het werk van de „Stichting tot algemene voorlichting over het beroep van verpte- genden" zo belangrijk geacht. Toen de stichting tot herdenking van Florence Nightingale in 1954 na de herdenkings datum haar taak met een batig saldo afsloot werd op verzoek van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, het gold gebruikt om genoemde stich ting in het leven te roepen. Het doel van deze stichting is in het kort gezegd bij de leerlingen van het voortgezet on derwijs belangstelling te wekken voor het beroep van verpleegster of verpleger. ZEEVAART-EXAMENS Tot leden van de commissie, welke in 1958 belast is met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van zeeschepen zijn benoemd de heren K. M. Bok te I Voorschoten (tevens secretaris), A. de Best en J. van Konijnenburg te Oegst- geest en P. M. Verstelle te Sassenheim. Tot plaatsvervangende leden zijn be noemd de heren E. J. Tjerkstra te Lei den. N. de Groot te Oegstgeest, N. van Meerten te Wassenaar en J. Munnik te Noordwijk-Zee. Tot plaatsvervangende leden van de examencommissie voor de diploma's als machinist, machinist-stoker en motor drijver aan boord van zeevissersvaar- tuigen zijn benoemd de heren J. ten Cafe W. M. Leyder en J. W. Schuld, allen te Wassenaar en L. Ophof te Sas senheim. Tot leden van de commissie voor het diploma als stuurman aan boord van zeevissersvaartuigen en van het bewijs van bekendheid met de bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee werden benoemd de heren E. J. Tjerk stra te Leiden, A. de Best te Oegstgeest, J. Munnik te Noordwijk aan Zee en J. Hamersma te Voorschoten; tot plaats vervangende leden de heren N. de Groot te Oegstgeest en L. van der Plas en C. Varkevisser te Katwijk aan Zee. Prof. A. A. Prins alhier is benoemd tot onder-voorzitter van de commissie voor de examens Engels M.O. De heren M. Meijer alhier en J. Stafleu te Wassenaar zfjn benoemd tot leden van eeA commissie voor het afne men van examens voor akten Nijver heidsonderwijs. Mej. H. André de la Porte alhier is door de minister van O., K. en W. voor het tijdvak van 1 februari j.l. tot en met 30 juli a.s. benoemd tot lerares aan de R.H.B.S. te 's-Hertogenbosch. Prof. dr. P. B. Kreukniet alhier is bij beschikking van de minister van O.. K. en W. benoemd tot lid van de examencommissie Staathuishoudkunde M.O.; prof. mr. J. V. Rijpperda Wierds- ma in die voor Staatsinrichting M.O Naar Leiden Samenwerking tussen alle Leidse zie kenhuizen, de Stichting Endegeest en de Pedologische kliniek „Het Curium" te Oegstgeest heeft er thans toegeleid, dat deze expositie ook in de Sleutelstad te zien zal zijn. Morgenochtend zal dr. Jongsma deze tentoonstelling in de kleine cursuszaal van het Academisch Ziekenhuis met een kort woord openen. Van 7 tot en met 12 maart zal deze ten toonstelling iedere dag van 10 tot 5 en van half 8 tot half 10 behalve zater dagavond en de gehele zondag voor een ieder geopend zijn. Speciale uitno digingen zjjn uitgegaan naar aile mid delbare scholen in onze stad en de orga nisatoren hopen, dat deze scnolen zoals ook in de' Residentie gebruikelijk was in klassikaal verband gehoor zullen geven aan deze uitnodiging. Steeds zullen er in de zaal docenten van de verpleegsterscursus of verpleeg sters aanwezig zijn, die de bezoekers van voorlichting kunnen dienen. Het gaat er niet om propaganda te maken voor het verpleegstersberoep. Dr. Jongsma acht dit uit den boze. De opzet is een eerlijke voorlichting te verschaffen, zodat, er wellicht jongens of meisjes zullen zijn, die wel idee hadden in dit werk, maar na deze kennismaking besluiten hun aspira ties in die richting te laten varen. Maar daar tegenover hopen de organisatoren ook jongeren te vinden, die zich nooit (Advertentie) Niemeijer in handige plastic verpakking ook jongeren te vmaen, aie zien nooit w-* i tot deze arbeid geroepen hebben gevoeld. 1)1*311(1 1H WOUUl0" tUUl ronTOSTISCn resUITaar maar die nu tot de overtuiging komen, dat in dit werk een mooie toekomst voor hen is weggelegd. Lbzi ers sch rijven dp: werkloosheid en de ambtenaren. Is het niet bedroevend dat nu er zo veel werkloosheid heerst en een patroon alles moet doen om zijn werkkrachten bij elkaar te houden, er in hun vrije tijd zoveel karweitjes worden verricht door rijks- en gemeentepersoneel? Dit is niet alleen schadelijk voor de werkgevers en werknemers in het algemeen, maar ook voor de fiscus, want voor dergelijke arbeid wordt natuurlijk geen loonbelas ting ingehouden. Bouwvakarbeider. A. van Benten VIJFENTWINTIG JAAR BIJ DE AMSTERDAMSCHE BANK—INCASSO BANK Vanmorgen werd ten kantore van de Amsterdamsche Bank het 25-jarig jubi- 1 leum gevierd van de heer A. van Ben- ten, werkzaam in de effecten-afdeling. De jubilaris werd, met zijn echtgenote en twee zoons, door de directie ontvan gen en in tegenwoordigheid van het ge hele personeel door een der directeuren, de heer E. H. Moens. zeer waarderend toegesproken. Hij ontving van de direc tie. behalve de gebruikelijke gratificatie, een persoonlijk geschenk. Aan mevrouw van Benten werden bloemen aangebo- Nicolaas Beetsstraat Gisteravond omstreeks kwart over ze ven brak brand uit in een woning aan de Nicolaas Beetstraat. De bewoonster van het pand. no. 22a. zocht op dat tijd stip in een als bergplaats ingericht slaapkamertje naar een bepaald kleding stuk. Zij deed dat evenwel met een brandende lucifer. Vermoedelijk vatte hierdoor in het vertrek hangende kle ding vlam. De brandweer kon niet ver hinderen, dat het kamertje geheel uit brandde. O.m. gingen een gevulde kle renkast. enkele schoenen en enig was goed bij deze brand, die zich aanvanke lijk ernstig liet aanzien - de vlammen sloegen op een gegeven ogenblik naar buiten - verloren. BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij Kon. besluit is dr. M. Mandel be noemd tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidse Universi teit, waar hij onderwijs zal geven in de fysische scheikunde. Voorts is mevr. mr. M. A. Kakebeeke— Van der Put bij beschikking van de mi nister van O., K. en W. met ingang van 1 februari j.l. benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij, de faculteit der rechtsgeleerdheid. den. De heer H. van der Werf. een der procuratiehouders, sprak namens colle ga's en enige oud-collega's de mede aanwezig waren en bood daarbij namens allen een polshorloge aan, terwijl een bloemenhulde niet achterwege bleef. Als gebruikelijk bij jubilea werd de jubilaris in de gelegenheid gesteld de rest van de dag buiten de banksfeer door te brengen. BAZAAR STAALWIJK BRACHT BRUTO F. 4630 OP De tweedaagse bazaar, welke in het gebouw Staalwijk is gehouden, heeft een fantastisch resultaat opgeleverd, t.w. bruto f. 4630.09. Tot op het moment van sluiting hebben zich honderden langs de stands verdrongen. Zoals bekend is dit bedrag bestemd om de nog op de res tauratie van de grote zaal rustende schuld af te lossen. Morgenavond houdt de Zwitserse predikant Eugène Reymond algemeen secretaris van de Société des Missions de la Suisse romande. in de Waalse Biblio theek een lezing over de evangelische zending in Zuid-Afrika. Advertentie alweer de laatste dag dat onze VULPENEXPERT „openbaar" consult houdt. Maak daarom nog even gebruik van onze unieke VULPEN-SERVICE DAG (consult is gratis voor alle merken). BREESTRAAT 145 Tel. 23211 - Leiden BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Elisabeth, dr van W. Vavier en J. van Vliet, Everardus Johannes Simon, zn van E. J. van den Eshof en C. A. van Schooten Sonja, dr van P. Verbooij en C. Korenhof. Henriëtte Louise, dr van P. Loovens en H. L. de Bree, Christlaan, zn van C. Brouwer en A F. Klerk, Jacobus Pleter en Dirk Jan zns van D. Verboon en A. H. van der Plas. Maria, dr van W. van Houten en M. Ro- rëer.. Hoewel het thans iedere automobilist wel duidelijk is. dat hij in een bebouwde kom van een gemeente niet harder dan 50 km. per uur mag rijden, kan hij in Leiden, komende uit de richting De Vink, op een dwaalspoor worden ge bracht en de Sleutelstad met een snel heid van 70 km. per uur kunnen door kruisen. Wat is nl. het geval? Ongeveer ter hoogte van de molen van de firma Noordman aan de Haagweg, daar waar het bord „Leiden" het binnenrijden van de bebouwde kom aangeeft (zie foto), wordt hij erop attent gemaakt, dat hem een maximum snelheid van 70 km. per uur wordt toegestaan. Leiden maakt in dit opzicht geen uitzondering op vele andere gemeenten waar men een der gelijke aanduiding ook aantreft. Doch waarin men in andere gemeenten wel heeft voorzien, is achterwege gebleven langs deze invalsweg van Leiden. Tever geefs zal de automobilist langs deze route zoeken naar het bord „50 km." Uit informaties, welke wij van de ver keerspolitie ontvingen, is ons gebleken, dat het gemeentebestuur van Leiden op geen enkele weg, welke onder zijn be heer valt, een hogere snelheid dan 50 km per uur binnen de bebouwde kom toestaat. Er zijn evenwel binnen de be bouwde kom der gemeente ook rijks- en provinciale wegen, waarover resp. de minister van Verkeer en Waterstaat en Ged. Staten het beheer hebben. Zo is de Haagweg tot ongeveer de Potgieterlaan een Rijksweg. De Rijkswaterstaat heeft nu bevorderd, dat voor dit gedeelte van de Haagweg een maximum snelheid van 70 km per uur is toegestaan. Vandaar de borden op de Haagweg Reeds bij de plaatsing daarvan heeft de Leidse verkeerspolitie hiertegen ge protesteerd Thans heeft ook het ge meentebestuur een protest bij de Rijks waterstaat ingediend De borden zijn n.l. geheel buiten het gemeentebestuur om geplaatst. De verkeerspolitie ziet, zo deelde men ons mede, geen heil in het plaatsen van een bord „50 km" nabij de Da Costa- straat onder handhaving van het bord „70 km per uur toegestaan" bij de grens van de bebouwde kom. Zij is van me- nin, dat het in het geheel geen kwaad kan als op het gedeelte van de Haagweg tussen de aanduiding van de bebouwde I kom en de Da Costastraat ook 50 km. per uur gereden wordt. De snelheid van auto's, komende van de Rijksweg Rot- terdamAmsterdam is dan reeds wat afgeremd voordat ze in de smalle stra ten van Leiden komen, waar in feite een snelheid van 50 km per uur nog te hoog is. Uit het bovenstaande blijkt dat er van gemeentelijke zijde reeds gewerkt wordt om de situatie op de Haagweg in overeenstemming met de voorschriften te brengen, welke 50 km als maximum snelheid toelaten. Door verwijdering van het bordje betreffende de 70 km is deze oplossing reeds bereikt. Een voorlopige andere oplossing van het probleem is niet te verwezenlijken. Leiden zou op de Haagweg bij de Pot gieterlaan. waar de zeggenschap van Rijkswaterstaat eindigt, een bord ..max. 50 km kunnen plaatsen, doch dit bord heeft, omdat de wet het niet kent. geen enkele rechtskracht. Ook herhaling van het bord „Leiden" op deze plaats als aanduiding dat de maximum snelheid van dat punt af 50 km bedraagt be hoort niet tot de mogelijkheden. Dit bord „Leiden" moet in de eerste plaats op de grens van de bebouwde kom staan en niet ergens anders, waar de rechts kracht ook al twijfelachtig zou zijn. maar brengt ook dit mee, dat automobilisten. Leiden uitrijdende, van dit punt af aan geen enkele snelheidsgrens meer gebon den zouden zijn, hetgeen in strijd is met de maximum snelheid van 70 km. die nadrukkelijk voor het weggedeelte tot het omstreden bord is vastgesteld. Overigens zijn er in de wetgeving ten aanzien van de maximumsnelheid argu menten te vinden, dat de ontheffing van de 50-km.-grens tot maximaal 70 km. eindigt bij de eerstvolgende verharde zijweg wanneer nadien het bord „70 km." niet wordt herhaald. Dit zou betekenen dat uit het omstreden bord NIET voort vloeit dat men ongestraft zeventig kilo meter per uur door geheel Leiden zou kunnen rijden. Maar zekerheid omtrent de uitlegging van de wet op dit punt bestaat nog niet. Het afscheid van ir. P. de Gruyter ZEER DRUK BEZOCHTE AFSCHEIDSRECEPTIE Tij-dens een gistermiddag in het ge- gebouw van het Hoogtheemraad.schap Rijnland gehouden receptie hebben zeer velen ir. P. de Gruyter in verband met zijn aanstaand vertrek naar Syrië de hand ten afscheid gedrukt. Uit menig persoonlijk gesprek, dat veelal gepaard ging met de aanbieding van een geschenk, moet Ihet ir. De Gruyter wel duidelijk zijn geworden, dat hij zich in zijn Leidse tijd vele vrienden heeft gemaakt en dat zijn werk in brede kring wordt gewaardeerd. Onder de circa 200 aanwezigen bevon den zich talrijke burgemeesters uit de omgeving, vertegenwoordigers van pol derbesturen en waterschappen, prof, W. F. J. M. Krul van het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoorziening, dr. ir. P. C. Lindenberg. directeur van de L.D.M.. ir. J. J. G. van Hoek. ondervoor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, de onlangs afgetreden secretaris van deze Kamer, mr. dr. P. G. Knibbe, mevr P. H Smits- Witvliet namens de afdeling Leiden- Oegstgeest van de Ver. voor Interna tionale Rechtsorde, de oud-hoogheem raden. de heren mr. S. Naaijen en Ch. M. Reijnders Volmer, mr. D. J. Gorter, voorzitter van de Raad van Arbeid, wethouder A. J. Jongeleen en mr. J. Bool en voorts tal van industriëlen. Bovendien ontving ir. De Gruyter deze middag ook veel telegrammen van af scheid en gelukwens met zijn Konink lijke onderscheiding. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op firoefschrift geti teld: „The Geology and Petrology of the Trois Seigneurs Massif", de heer J. H. Allaart, geboren en wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift geti teld: „Paramagnetische relaxatie bij lage temperatuur en lage frequenties", de heer L. C van der Marei, geboren en wonende te Katwijk. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doet. ex. kunstge schiedenis, de heer W. P. Martens (Den Haag). GEVONDEN VOORWERPEN In de maand februari zijn de vol gende voorwerpen gevonden: breiwol met pennen: damespolshorloge: munt biljet; droogscheerapparaat: portcmon- naie; boodschappentas: jas; vulpen; pa- rapluie; bankbiljet; sleutels; bril; hand schoenen; wanten: sjaal; zakmes: ion- genspet; damesmuts; boeken; handtas; elektrische klok; dekzeil; schooletui; schoenen; wandelstok; gouden ring; pantoffel: autostep; jerseypakje; regen jas; rietmandje met inhoud; kinder tasje; autowieldop; badhanddoek; '.wem broek; beursje. Terug te halen en inlichtingen te ver krijgen aan het bureau van gevonden 'voorwerpen. Nieuwsteeg 8 ingang poort, [op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 2 en 4 uur. Telefonische inlichtingen kunnen, niet worden verstrekt. De aankomst van het Britse vorstenpaar II. M. Koningin Elizabeth II van Groot-Brittannië en Z. K. H. Prins Phi lip zullen aan boord van het koninklijke jacht „Britannia" gedurende de vroege morgenuren van 25 maart a.s. de Neder landse territoriale wateren ten westen van IJmuiden binnenvaren. Het ko ninklijk jacht, geëscorteerd door de an ti-onderzeeboot-fregatten Grenville, Pa- din en Pellew, zal ter plaatse worden opgewacht door een escorte van drie Ne derlandse oorlogsbodems, bestaande uit de kruiser „De Zeven Provinciën", de onderzeebootjager „Utrecht" en de on derzeebootjager „Overijssel". Om half acht precies zal „De Zeven Provinciën" een saluut afgeven van 21 schoten ter begroeting van de Britse vorsten. Daarna zullen de Nederlandse onderzeeboot j agers de ..Britannia" en de Engelse escorteurs naar de haven van IJ muiden begeleiden. „De Zeven Provin ciën" zal het escorte verlaten om naar Rotterdam op te stomen. Nadat het koninklijk jacht om 8 uur de haven van IJmuiden zal zijn binnen gevaren, geeft de „Grenville" een saluut van 21 schoten af ter begroeting van de Nederlandse natie, welk saluut door de kustbatterijen van IJmuiden, eveneens met 21 schoten, zal worden beantwoord. De „Britannia" wordt vervolgens naar de middensluis geleid om aldaar geschut te worden. Gelijktijdig zullen de Engel se fregatten en de „Utrecht" de noor- dersluis invaren, de „Overijssel" zal eveneens in de middensluis worden ge schut, nadat -het koninklijk jacht deze sluis zal hebben verlaten. Om 8.40 uur vaart de ..Britannia" weg in de richting van Amsterdam, begeleid door enige politievaartuigen. Al het overige scheepvaartverkeer op het Noordzeekanaal zal gedurende de vaartocht naar de hoofdstad worden stilgelegd. De Engelse fregatten en de Neder landse onderzeebootjagers zullen bij het verlaten van IJmuiden en bij het passe ren van de Hembrug ongeveer dertig en zestig minuten op het koninklijk jacht achter zijn. Om half elf zal de „Britannia die dan gemeerd ligt op het IJ. worden be groet door vliegtuigen van de Koninklij ke Luchtmacht, die in formatie zullen I overvliegen. Dronken woesteling O brutaliseerde zijn mede-treinreizigers O In Zwaagwesteinde is gistermorgen een 30-jarige werkloze arbeider van de wegenbouw gearresteerd, daar hij vorige week vrijdagavond onder in vloed van sterke drank een groot aan- j tal reizigers heeft gemolesteerd van de i trein, die om vijf voor half elf uit Leeuwarden in de richting Groningen vertrok. Door het optreden van de man werd de treingeieider bloedend aan het hoofd gewond, terwijl een der passagiers bewusteloos werd geslagen. Tien tot vijftien andere inzittenden van de trein werden door de man min of meer aangevallen en bedreigd. De arbeider, die met enkele vrienden de bloemetjes had buiten gezet in Leeu warden en daarbij diep in het glaasje had gekeken, kwam luidruchtig de trein binnen en viel direct een oude, blinde man lastig. De bruut griste de man zijn rood-witte geleidestok uit de handen om zich te vermaken in het spel zichzelf als blinde te gedragen, waarbij hij te vens om geld bedelde. Toen hij zich daarbij onbehoorlijk gedroeg tegenover een dame, wekte zulks de ergernis op van een naast de dame zittende heer. Dat deze heer daaraan uiting gaf, zinde de dronken man geenszins, hetgeen hij o.m. liet merken door er met de blinde- geleidestok op los te slaan. Hij gaf de man een klap op het hoofd, waardoor deze bewusteloos geraakte. De op de grond gevallen bril van het slachtoffer trapte hij daarna stuk. De man werd zodanig gewond, dat hij gisteren nog I het bed moest houden. Bij het station Veenwoude waar- j schuwde een van de reizigers de con ducteur, die de woesteling voor het ogenblik tot bezinning wist te brengen. Toen de trein zich echter weer in be weging zette, uitte de arbeider hevige bedreigingen tot de man, die volgens I hem de conducteur had gealarmeerd. Achterna gezeten door de arbeider i vluchtte deze het toilet binnen, waarna 1 de achtervolger trachtte de deur te for ceren. In Zwaagwesteinde. het eindpunt van de reis van de bruut, wenste deze I de trein niet te verlaten. Toen het de I treingeieider met een employe van de spoorwegen met veel moeite was gelukt hem te verwijderen, rukte de woesteling de conducteur zijn bandelier van het lijf en sloeg hem daarmede in het gezicht. Deze raakte daardoor bloedend gewond i en moest zich door een arts laten ver binden. De arbeider, wiens naam niet bekend was, wist in de consternatie te ntkomen. De Rijkspolitie te Zwaagwest einde heeft hem na vier dagen weten j op te sporen. Hjj is ingesloten en wordt vandaag voor de officier van Justitie geleid.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3