Twee jubilea bij Rotogravure In laatste maand en werden 4800 automobilisten bekeurd WOENSDAG 5 MAART 1958 G. van Oosten en A. H. Stouten veertig jaar in dienst van het Leidse bedrijf Gisteren vierden twee leden van het personeel van de N.V. Ned. Rotogravure Mij. hier ter stede, hun veertigjarig jubileum: de heer G. van Oosten van het bedrijfskantoor en de heer A. H. Stouten van de afdeling overdragerij. De hul diging van eerstgenoemde geschiedde 's morgens om 11 uur in de fraai versierde recreatiezaal. De heer J. C. Stafleu, directeur van de N.V. Ned. Rotogravure Maatschappij, opende de rij van sprekers en prees de jubilaris op hartelijke wijze voor het werk dat hij al die jaren voor de onder neming gedaan heeft. Ook zijn activi teit voor de personeelsvereniging werd gememoreerd. Met de beste wensen voor de toekomst overhandigde de heer Sta fleu de jubilaris een prachtig vergro tingsapparaat en een lichtmeter, als mede een enveloppe met inhoud. Daar na speldde de directeur hem de verguld zilveren draagpenning op van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Daarna sprak de heer Hakkaart na mens het personeel welgemeende woor den en bood de jubilaris een fotosnij machine aan. De algeheel bedrijfsleider, de heer A. A. Verhoef, die daarna het woord voerde, zwaaide de heer Van Oos ten lof toe en dankte hem voor de pret tige samenwerking in hartelijke woor den. die hij vergezeld deed gaan met diverse geschenken van de afdeling Be- drijfskantoor. De heer A. C..Goddijn sprak namens verkoopleiding, technische leiding en kantoor; hij boodt de jubilaris een prak tisch geschenk aan. Tenslotte werden de jubilaris nog eni ge woorden van lof toegezwaaid door de tweede voorzitter van de personeelsver- Twee vingers van jongere afgerukt (Speciale berichtgeving). Twee vingers werden het 11-jarig zoontje van de familie Owsel aan de Kastanjelaan te Winschoten gister middag afgerukt, toen hü met een ste vige slag een plasticbuisje, waarin een ontplofbaar mengsel zat, met een ha mer wilde dichtslaan. Een 16-jarige leerling van het gym nasium had wat kaliumchloraat en zwa vel bijeengebracht in het buisje, dat aan een uiteinde dicht was gemaakt. Ook de andere kant moest nog dicht en het buurjongetje wilde hem graag behulp zaam zijn. Deze zou toen met een ha mer de zaak in orde brengen. Hij sloeg echter midden op de buis. waardoor er een ontploffing ontstond, die zo hevig was. dat de ringvinger van zijn rechter hand meteen finaal werd afgerukt en de pink er bij hing. Deze moest later in het ziekenhuis worden geamputeerd. Het ventje is in het ziekenhuis opgenomen. Fuchs vertrokken naar Nieuw-Zeeland De Britse Poolonderzoeker dr. Fuchs en zijn expeditiegroep zijn vandaag aan boord van het expeditieschip „Endea vour" van de Scottbasis in het Zuid poolgebied naar Nieuw-Zeeland vertrok ken. Ook Hillary, die de gids van Fuchs is geweest op het laatste deel van zyn tocht dwars door het Zuidpoolgebied, bevindt zich aan boord van de „Endea vour". De reis naar Nieuw-Zeeland zal onge veer elf dagen duren. Robin Douglas-Home is in Stockholm aangekomen Robin Douglas-Home, die dingt naar de hand van Prinses Margaretha van Zweden, is gisteren per vliegtuig uit Londen naar Stockholm vertrokken. Hij reisde onder de naam Yorke om de pers op een dwaalspoor te brengen. Douglas- Home, die tegenwoordig directeur van een drukkerij is, zal een week in Zweden blijven en in die tyd de Prinses voor het. eerst sinds een jaar weer ontmoeten. Indien het tot een huwelijk komt, zal Prinses Margaretha het vierde lid van de Zweedse koninklijke familie zijn, dat haar koninklijke titels door een morga natisch huwelijk verliest. Volgens haar vrienden kan haar dat weinig schelen. Douglas-Home logeert bij de Britse mi litaire attaché in Stockholm. De vader van Robin, majoor Henry Douglas-Home, heeft tegenover de cor respondent van de „Daily Sketch" ver klaard, dat het rumoer om de kwestie hem ziek maakt. Hij was verder van me ning, dat meisjes een huwelijksaanzoek niet met een „voorwaardelijk ja" mogen beantwoorden. Tenslotte kondigde hij aan. dat hij niet naar de bruiloft zal gaan, omdat hij teveel op zijn boerderij te doen heeft. Caféhouder schoot klant in de benen (Speciale berichtgeving) Een caféhouder te Lettelbert (Gr.) heeft gistermiddag een klant uit Zeven huizen met een jachtgeweer in beide benen gesloten. Gistr r, brachten hij en twee vriend' un thuisreis van de vee markt v- ingen een bezoek aan het café „I voor allen" te Lettelbert. Vermoed*. is de caféhouder dermate getergd, dat hij geheel overstuur raakte en met zyn dubbelloops jachtgeweer de klant op kniehoogte in beide benen schoot. De dader nam hierna de vlucht, maar keerde later in het café terug, waar hij door de politie in hechtenis werd genomen. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 maart Groenteveiling. Waspeen A (export, per kist) 8.60-11.30, Idem A (binnenland, per kist) 6.90-8.90, Idem B (export, pef kist) 8.00-10.20, idem B binnenland, per kist) 2.10-3.40. Aanvoer was 36.500 kg., waarvan 18.000 kg., voor export werd afgezet. RIJNSBURG, 4 maart. Bloemenvei ling FLORA. Tulpen per bos: Prunus 1.00- 1.40, Campfire 1.10-1.50. Karei Doorman 1 15-1.40. Or. Expres 1.00-1.20. van Mol ken 90-95. Krelage 60-70. Hlllegarde 65-70 Gen. de Wet 90-1.00, V. d. Eerden 80-1.20. Golden Harvest 80-1.15. Yellow Gem. 1.10- 1.35, Copland 1.00-1.50. W. Sail 80-85. Pax 1.00-1.05. W. Vlrgine 1.05-1.15. Albim 1.00- 1.10, Athleet 90-95, Mr. van der Hoef 80- 90, Jac. Blossum 75-90, Or. Nassau 70-85. Electra 65-80, E Eddy 65-85, C. Huil 90- 1 25, Paris 85-1.05, Gr. Bernadotte 1.00-1.15 Lafeber Fav. 1.80-2.30, Eisenhower 1.95- 2.05. Denbola 60-70, W. Gold 75-1.00. Be- lona 1 05-1.25. Crater 70-85. Kornlforis 75- 90. Narcissen: Rembrandt 55-62. Carlton 57-64. Poetaz L. 40-46. Actea 38-44. King Alfred 50-61 Hyacinten 11-19 cent r-er st eniging, welke vergezeld gingen van een langspeelplaat. De heer Van Oosten, overweldigd door al die hartelijke woorden en geschenken, dankte alle sprekers afzonderlijk. Nadat er druk gebruik gemaakt was van de ge legenheid om de jubilaris de hand te drukken, bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. Om half vier ving de huldiging aan van de heer A. de recreatiezaal. Bij deze gelegenheid nam wederom als eerste de heer J. C. Stafleu het woord. Hij prees de jubilaris om zijn stugge arbeid en zijn trouw aan de NRM met hartelijke gelukwensen voor deze dag overhandigde de directeur de heer Stouten de gebruikelijke enve loppe. en speldde ook hem de verguld zilveren draagpenning op. Namens het personeel sprak de heer F. Hakkaart en tekende de jubilaris als iemand, die rustig zijn gang gaat. ge concentreerd in zijn werk. Hij bood een enveloppe met inhoud aan. Uit naam van de afdeling sprak de heer Donkers- goed. die hem eveneens een geschenk aanbood. Na een dankwoord van de heer Stou ten bleef men nog bijeen. Produktiebevordering een noodzaak voor middenstand Efficiency, specialisatie* parallelisa- tie en produktiviteit. Begrippen, die men in onze tüd herhaaldelijk in allerlei bladen kan tegenkomen. Modewoorden? Men zou het als niet-ingewijde geneigd zün te geloven en toch is niets minder waar. „Produktiviteit" om een van deze begrippen by de kop te nemen is zelfs een noodzaak. Het grootbedrijf schenkt al jarenlang grote aandacht aan de produktiviteits- bevordering en boekt op dit terrein be langrijke successen. De middenstand zal er in al zijn geledingen goed aan doen op dit terrein ook de uiterste waak zaamheid in acht te nemen wil hij niet achterop geraken. En als men dan be reid is iets in die richting te doen, een efficiëntere werkwijze te zoeken dan rijst onmiddellijk bij elke middenstander j de vraag „Hoe kan ik dat in mijn bedrijf i bereiken?" Velen denken dan alleen aan s. mechanisatie, aan dure investeringen. H. Stouten, eveneens in Njets is echter minder waar. Niet altijd behoeft het in de grote dingen gezocht te worden. Hoeveel kleine verbeteringen in transport, in inrichting van bedrijf, in voorkomen van verloren uren, in de boekhouding, in assortiment zouden niet tot een grotere doelmatigheid kun nen bijdragen als men slechts de moeite zou willen nemen kritisch tegenover de gang van de zaken in het eigen bedrijf te gaan staan. Maar dan nog is het niet gemakkelijk de weg te vinden, die naar de verbete ring leidt maar gelukkig hebben de mid denstanders in hun consulenten goede gidsen. Deze consulenten zullen gaarne desgevraagd hun tüd beschikbaar stel len om op midd^nstandsbijeenkomsten enige tijd gezellig I over dit onderwerp het woord te komen voeren. Poolcomniissie vrijdag a.s. geïnstalleerd De minister van Justitie, heeft heden ochtend in de Eerste Kamer geant woord op de opmerkingen, die er ge maakt waren naar aanleiding van zün begroting. Minister Samkalden gaf te kennen, dat hü zich niet aan de indruk kon onttrekken, dat men zich thans minder strikt houdt aan de bepalingen voor de maximum-snelheid dan in het begin. In januari werden meer dan 4800 processen-verbaal opgemaakt. De mi nister is ervan overtuigd, dat een juiste Voorts betreurde de minister het, dat de My. voor Geneeskunst nog steeds geen medewerking wil verlenen bij het afnemen van de bloedproef. Er is thans geen andere mogelijkheid om uit de im passe te geraken dan een nieuwe me thode af te wachten om het alcoholper centage vast. te stellen. Analyse van de adem is hierbij voor de rechter geen voldoende bewijs. Het aantal aanvragen voor visum van personen in Indonesië is zo toegenomen naleving van de vijftig kilometergrens dat de behandeling niet snel genoeg kan de verkeersveiligheid in hoge mate be- gebeuren. Men zal zich dan ook tot de vordert. Hij verzekerde, dat de ver- duidelijkste en zeer urgente gevallen scherpte controle zal voortduren. j moeten beperken. In gevallen van al- j leenstaande minderjarigen zal soepel i worden behandeld. Over naturalisatie OEGSTGEEST j van spijtoptanten zei minister- Samkal den, dat de termijn van 5 jaar niet geldt voor oud-Nederlanders. Een redelijke wachttijd is nuttig om af te wachten of het verblijf in Nederland duurzaam zal zijn. Filmavond voor herv. Poelgeester wijkgemeente Voor het werk van de cineast Herman Kleibrink bleek gisteravond in Irene grote belangstelling te bestaan. Ds. G. F. Callenbach sprak voor de Poelgeester- wijkgemeente van de Hervormde Kerk zijn voldoening uit over de grote op komst op deze avond, waar ditmaal geen kerkelijke zaken behandeld zouden wor den, doch bedoeld was als een ontspan ningsavond. Herman Kleibrink, aldus ds. Callenbach, maakt van zijn liefhebbery een hartstocht in de goede zin van het woord. De eerste film die gedraaid werd be handelde de geschiedenis en het bedrijf van de bekende korenmolen „De Valk". Oude gravures en documenten kwamen op het witte doek, die lieten zien hoe de beide voorgangers van de molen, zoals wij die thans kennen eruit zagen en wel ke eigenaars er vroeger waren geweest. Het was een interessant filmwerk, dat het uit- en inwendige van de molen in alle funesses liet zien. De kleurenfilm die hierna volgde toonde fragmenten uit lente en herfst met verschillende beelden uit Leiden. Na de pauze werd de bouw van een Over de voetbalpools zei de bewinds man, dat hü vrüdag a.s. de commissie zal installeren, die terzake een onderzoek zal instellen. Het is niet mogelijk reeds thans een termijn te stellen, waarbin nen deze commissie een rapport zal moeten indienen. Dat zowel tegen de or ganisatoren van de KNVB-pool als de j m Charitaspool opnieuw strafvervolgingen zijn ingesteld, heeft tot doel rechtscen- Onmiddellijk na de bijeenkomsten, heid en dus rechtszekerheid te bereiken, begaf dc premier zich in conferentie met Het vraagstuk van de puzzels achtte de generaal-majoor Nasoetion en de chefs Het „goede heertje" failliet De arrondissementsrechtbank te Am sterdam heeft vanmiddag het faillisse ment uitgesproken van de 49-jarige voormalige boekhouder-kassier en pro curatiehouder van de N.V. F. Berger en Co. te Amsterdam, het „goede heertje", die in de afgelopen 10 jaar een bedrag van bijna 1.8 miljoen gulden van deze firma zou hebben verduisterd. De aanvrage werd namens de N.V. Berger en Co. ingediend door mr. C. P. Kalff met het doel een door de recht bank aan te wijzen curator in de gele genheid te stellen eventueel nog aanwe zige vermogensbestanddelen van de kassier op te sporen en te beheren en tevens na te gaan of er nog uitstaande leningen kunnen worden geïncasseerd. De gedetineerde was ter zitting niet zelf verschenen, doch werd vertegen woordigd door zijn raadsman, mr. Jel- jer de Jong als gemachtigde. De rechtbank benoemde mr. M. Knap tot rechter-commissaris en mr. dr. F. B Jonker tot curator. Stijgende spanning in Djakarta Neemt Katta aan de regering deel De Indonesische president Soekarno, minister-president Djoeanda en tal- ryke hoge regeringsfunctionarissen zün hedenochtend .tweemaal büeen geweest om de toestand te bespreken en een standpunt te bepalen. Resul taten van deze besprekingen zün nog niet bekend, maar reeds gisteren heeft premier Djoenda beweerd, dat geweld het enige middel was om de situatie op Midden-Sumatra weer in de hand te krqgen. BEURSOVERZICHT Senembah's zeer vast AMSTERDAM, 5 maart Aandelen Senembah eisten vanmiddag de grootste belangstelling van de beurs voor zich op. Het fonds werd bü de opening in een open hoek verhandeld op 55'2 tegen gisteren slotprijs 52%. In het verdere beursverloop steeg de koers tot 56'2 en sloot op de hoogste prijs van de dag. Een bekend commissiehuis te Amsterdam vestigde in haar weekover zicht speciaal de aandacht op aandelen Senembah. Op de eerstkomende verga dering van de maatschappy zal een aan bod van Noorse zijde, (die een meerder heidsbelang bü de Senembah heeft) ter tafel worden gebracht, om de niet Noorse aandeelhouders tevreden te stel- De kroonprins van Jemen. Prins Saif al Badir (midden) gefotogra- fcerd met president Nasser ran Egypte (links) en president Koe- watly van Syrië rechtstijdens de eerste bijeenkomst van de staats hoofden na het besluit van Jemen cm toe te treden tot de Verenigde Arabische Republiek. minister van niet minder belang. Het zal zeker aandacht krügen van de com missie voor het loterüwezen. Op korte termün kan een arrest worden verwacht van de Hoge Raad in een van de pro^ cessen. van staven van zee- en luchtmacht, schout bij nacht Soeb.vakto en vice- maarschalk Soeriyadarma. terwijl pre sident Soekarno de vergadering van de „Nationale raad" bijwoonde. De leiders van de Masjoemi, welker voorzitter Moh. Natsir op het ogenblik in Midden-Sumatra verblijft, waar het andere lid van de Masjoemi. Sjafroed- din als leider van het tegenregime op treedt. verklaarden vandaag te hopen, dat Hatta zich zo spoedig mogelijk bij de regering zal aansluiten, in het be- lang van de Staat. Het nieuwste schip, dat onlangs door In Djakarta liep het gerucht, dat Soe- radiotelescoop getoond en besloten werd de Kon. Rott. Lloyd in de vaart werd karno en Hatta vrijdag hun besprekin- met het meeste recente werk over gebracht, het m.s. „Mississippi Lloyd", gen zullen voortzetten. Hollands duin. is op zün eerste reis bij het opvaren van Rijkspostspaarbank Voor het eerst Mississippi reer feestelijk ontvangen, sinds lange tijd is er weer een spaar- Feestelijke ontvangst van de „Mississippi Lloyd" Anonieme bestrijding van de rookgewoonte Naast de ..Alcoholics Anonymous" (de vereniging voor anonieme drankbestrij ding) heeft Engelan-d nu ook een ..Smo kers Anonymous", een vereniging die zich tot doel stelt mensen, die het roken op willen geven daarbij persoonlijk hulp te bieden. Het initiatief daartoe is genomen door de 27-jarige mevr. Rose mary Williams uit Crosby, secretaresse van de Engelse vereniging van niet- rokers- Zij heeft zoveel brieven ontvan gen van mensen, die het roken graag op zouiden willen geven, maar het niet kunnen, dat zij aanstuurde op een kli niek voor deze mensen. Dezer dagen is deze kliniek geopend in Liverpool De voorzitter van de vereniging van niet- rokers, dr. Lennox Johnson, zal aan het hoofd staan. Hoe de behandeling zal zyn, vertelde mevr. Williams niet. Het doel is alle psychologische zwakheden die de pa tiënten by hun pogingen in de weg staan, weg te nemen, en hen te helpen en van advies te dienen. Evenals bij de anonieme drankbestrijding zullen de genezen patiënten hun nog niet zover gevorderde broeders bijstaan en zullen ook de patiënten elkaar onderling tot steun zijn- De genezing ligt tenslotte echter in handen van de patiënt zelf. STUDENT NEERGESLAGEN Op de Mathenesserdijk te Rotterdam is gisteravond de 26-jarige student J. P. Kamhaay door twee mannen neerge slagen. De mannen spraken hem op straat aan en vroegen hem in gebrekkig Engels om geld. Toen hü hier niet op ringing, vielen zü hem plotseling van achteren aan. Met een ernstige hoofd wonde is de student naar het Coolsin- I gel ziekenhuis gebracht. len. hetzü door een bod. hetzü door een terugbetaling op de aandelen. Een en ander houdt, aldus de beurs, gunstige perspectieven in voor de aandeelhouders. De overige cultuurwaarden bleven prijshoudend. De optimistische stemming van de vorige dagen zette zich vanmiddag niet voort voor de internationale waarden. Alleen aandelen Kon. Olie pasten zich aan bij de hogere koers van deze papie ren in New York. Na een opening op f. 150.10 steeg de koers tot f. 150.40, tegen gisteren f. 149. De aandelen ble ven uiteindelijk nog 60 ct. beneden pari teit New York. De handel was minimaal. In de Unilever hoek heerste een lus teloze stemming De koers kon zich bij opening nauwelijks handhaven op het niveau van gisteren. In het verdere beursverloop echter werd 337 gedaan, plus vergeleken bij dc vorige slot prijs. De Philipsaandelen ontmoetten vandaag ook niet die belangstelling, waarvan de vorige dagen sprake is ge weest. Het fonds had de grootste moeite bij de opening op peil te blijven. Lon den was geen koper en het publiek hét- vrij wel verstek gaan. Het fonds verloor circa 1%. Aku's ongeanimeerd, min 1, en KLM een halve gulden lager. Op de scheepvaartmarkt trokken de aandelen van de KPM de nodige belang stelling, en de koers van deze aandelen stak gunstig af bij die van de overige waarden in deze sector. De KPM be haalde een koerswinst van circa 2%. de overige waarden prijshoudend zonder meer. De wederom gunstige weekstaat van de Nederlandsche Bank. met een devie- zenaanwas van f. 50 miljoen, woog niet op tegen de invloed die het berich% had over een te verwachten 5Vi% obligatie lening a 99% ten laste van de Bank voor Nederlandse gemeenten. Alle staatspa pieren stonden onder druk en sloten iets lager dan gisteren. WISSELKOERSEN Amsterdam, 5 maart - Londen 10.62'4 10.62%, New York 3 78%—3 79% Mon treal 3.86%—3.87%. Parijs 89 77% 89 87% Brussel 7 90%—7 60%. Frank furt 90.23%—90.28%. Züridh 8647'- 86.52%. Züridh ('Vr. fr 88 42%—88 47%. Stockholm 730873.13. Kopenhagen 54 85%-54 90%. Oslo 53 07—53 12. Mi laan 60 75%—60 82%, Wenen 14 57%— 14.58%. overschot Er werd in februari ingelegd f. 97.596.42 en terugbetaald f. 89.968.41. VOORSCHOTEN Vlot solo-toneel van Vera Bondam Vera Bondam heeft gisteravond in het Cultureel Centrum dc zesde Nutsavond van dit seizoen tot een groot succes ge maakt. Zij heeft de heel goed gevulde zaal stormenderhand veroverd met haar vlotte en charmante solo-toneel. Haar eerste spel: „Point of Return", evenals de twee volgende een-acters spe ciaal voor haar geschreven, deden enigs zins onwaarschijnlijk aan. was in ieder geval niet volledig overtuigend. Toch toonde zij hierin al haar be kwaam acteer-talènt. waardoor het stuk toch voldoening schonk. „Sybil Moncrieff's waagstukbracht haar in een bijzonder charmante rol. die tot het. einde toe boeide. De pauze ging dan ook in met een langdurige ovatie. Na de pauze bracht ze „Liefde en Her melijn". waarin zij een gevierde actrice uitbeeldde, die opgewonden in haar kleedkamer twee rivalen op kostelijke wijze een lesje geeft en tenslotte de En gelse koning Charles II ontvangt en zijn liefde geëmotioneerd en toch beheerst beantwoordt. De tegenspelers waren allen fictief en het getuigt van groot talent, dat zij in haar alleenspraken toch de indruk wist te geven, dat ze er waren. Het was geen wonder, dat de zaal haar aan het eind van de avond staande een langdurige ovatie bracht, die door het dankwoord van de voorzitter van het Nut. de heer dr. J. F. Sirks, werd onder streept. Aan het begin van de avond wees de heer Sirks op de noodzaak het Nut nog meer te doen groeien, aangezien alleen het. hoge peil behouden kan blijven als het aantal leden en het aantal bezoekers nog meer zou stijgen. In de pauze overhandigde de heer Duijts aan de concierge van het Cultu reel Centrum een geschenk in verband met diens verjaardag, hem huldigende, ongetwijfeld namens alle andere gebrui kers van deze zaal, voor de voortreffelij ke wijze waarop hij zijn medewerking geeft aan alle opvoeringen. WARMOND Bij het binnenvaren van de haven werd het schip begroet door de machtig spuitende waterkanonnen van een ge- pavoiseerde drijvende brandspuit, waar op een enorme wimpel met ..Welcome, Mississippi Lloyd" woei. Aan boord van het brandweerschip bevonden zich ook televisie-teams, alsmede vele verslag gevers en fotografen. De in de haven liggende schepen bliezen een welkomst groet. en steeds maar teruggroetend en fluitend voer de .Mississippi Lloyd" naar haar ligplaats. Het deelnemen van Hatta aan de regering zou de eerste bestaansreden voor dc tegenregering wegnemen, daar de leiders in Padang telkens op nieuw hebben verklaard, dat hun stre ven was een krachtig nationaal ka binet, onder leiding van Hatta. Volgens sommige waarnemers zou het mogelijk kunnen zijn dat Hatta onder de tegenwoordige omstandig heden geen bezwaar zou hebben te gen het deelnemen door een beperkt aantal linkse, doeh partijloze deskun- dig.en in het kabinet, waardoor Soe karno in s»aat zou worden gesteld om zün „alle-partijen-plan" geleidelijk aan te jatcn verwateren. WOERDEN. 5 maart. Kaasmarkt Aangevoerd 7 partijen. Notering f 2.06- j Nie. 23 Jaar 2.25. Handel kalm. I Overleden BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha B. dr vu; Koudfjs en G. van Egmond. Ondertrouwd: P Schoo. 25 jaar van Berge Henegouwen. 24 Jaar Terstond na aankomst begaf de ge zagvoerder. kapitein H. G. van Brock- huisen. zich naar het kantoor van de havendienst, waar hü aan de directeur een naamwimpel van het schip aanbood, die daarna onder de Amerikaanse vlag aan de grote vlaggestok voor het kan toor van de havencommissaris werd ge hesen. Daar zal deze wimpel blijven wapoeren zolang de „Mississippi Lloyd" in dc haven van New Orleans ligt en verder telkens weer. wanneer bet seliip i.apn- hjj °P PteS^dent Soe karno by een school aan de Tjikim-we: bijna zijn voltooid Binnenkort proces moordaanslag Soekarno Uit/ ofticiele kringen te Djakarta is vernomen, dat de voorbereidingen op het proces tegen diegenen, die betrokken zyn geweest by de „TJikini-af faire" De volgende dag vond er een ont vangst ten stadhuize plaats, tijdens welke kapitein Van Broekhuisen tot ere-burger van New Orleans werd be noemd, waarbij hem de gouden sleutel van de stad werd overhandigd. Op zijn beurt vereerde de Nederlandse gezag voerder de Amerikaanse burgemeester met een fraaie kristallen vaas uit Leer dam. Tijdens een ontvangst aan boord werd aan kapitein Van Broekhuisen nog een antieke fles met Mississippi-water aan geboden. Cor de Groot voor de Kunstkring Morgenavond zal voor de Leidsche Kunstkring „Voor Allen" optreden de pianist Cor de Groot. Voor de pauze speelt hij 'twee sonates van Beethoven, terwijl hü na de pauze werken speelt van Debussy, Ravel. Mompou. Albeniz en Granados. MET BEHULP VAN EEN STOK Doordat Mary Dresselhuys gisteren in Beurs van Amsterdam mdustr. obut.uM Binnenkort zullen de zes personen die beschuldigd worden van het weroen' der handgranaten, waardoor elf personen werden gedood, voor een militaire recht bank verschijnen. Tot dusver zyn in totaal ongeveer 80 personen gearresteerd, verdacht van deelneming aan een complot tegen het leven van het staatshoofd. Gouden medaille voor Engelse nobelprijswinnaar Prof. Sir Hans Krebs, Nobelprijswin naar. Duits-Engels hoogleraar in de biochemie aan de universiteit van Ox ford, zal woensdagavond 12 maart a.s. de gouden medaille ontvangen van het Genootschap ter Bevordering van Na tuur- Genees- en Heelkunde te Amster dam. Op die avond zal prof. Krebs in de collegezaal van het Wilhelminagasthuis een referaat houden over „De synthese van celbestanddelen uit c2 verbindingen in micro-organismen". De genoemde onderscheiding is inge steld omtrent het midden van de vorige eeuw. O.a. is zij verleend aan de geleerden Woensdag 5 maart ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '53 33/i Grootboek obl.3% Ned. '47 3% (3) Ned '53 (3%) '56 3% '48 3% '54 3% '55 I 3% '55 II 3% Ned. *37 3 Ned. W B lening 6% Ned. W.B. lening 6% Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned 62-64 3 Cert NWS Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE AANDELEN Ned Ned Ned Ned Ned Vorige Slotkoers koers v. heden 92% 92 78 87 li 87 A 91 91 88% 88% 88 lè 88% 84% 84% 85% 85% 85% 85% 86% 85% 86% 107 108% 90% 90 92% 92,V 90% 90% 61% 86% 86% 87 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95 95% Premieleningen A'dam '53 3 97 97 A'dam '51 2% 87% 88 A'dam '56 I 2% 84% 84% A'dam '56 II 2% 93% 93% Eindhoven '54 2% 81 80% Enschede '54 2% 82% 82 Den Haag '52 I 2% 90 90% Idem II 2% 96% 95% R'dam '52 12% 92 Idem II 2% 96 96% Utrecht '52 2% 91 91% NIET-ACTIVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen BACONPRIJS MET VIJF CENT VERHOOGD Amsterdam in glas trapte, was zy ge- ^orentz. Kamerhngh Onnes, Einstein en noodzaakt haar Jessica in „Wie is Sir Henri Dale. Janus" van Carolyn Green met behulp van een stok te spelen in de Deventer schouwburg. De actrice werd by haar optreden met een hartelijk applaus or.t- In zün vandaag te Utrecht gehouden vangen en slaagde er ondanks haar han- vergadering besloot het Produktschap dican in de figuur van haar rol volko- voor Vee en Vlees, de prüs van de bacon M,men vPv0,ltwoorft op de planken te zp;_ met 5 cent te verhogen tot f 2 15 en de Getrouwd 3. Menijn 25 jaar en G detcn Zij betrok haar stok in het spelgewichtsgrens weer in te krimpen tot alsof de auteur van het stuk het zo had 68 kg. Verbeek, 79 Jaar. voorgeschreven. Clt. Handl. en Ind. B 22% 25% Nat. Handelsbank 74 75% Ned. Handelmy 146% 146% 47 47% Deli Mü-en (Ver.) 62% 62% H.V.A 83% 84% 30% 33% 5111 56% 10 10% AJC.U 150% 148% Berkel's Patent (v.) 189% 190 Calvé Delft eert. 300% 300% Kon. Pap. v. Gelder 173 172 Hoogovens eert 275 277% Müller en Co. NB. 303 305 Ned. Kabelfabr 225 226% Philips 260% 258% 146% 146 336 337 ,V Wilton Feyenoord 205 207% Biliton 2de r 174 175% Dordtse Olie gew. 625 628 Kon Petr (f.20.— 149.10 149 70 idem (50 ft f 20 149 05 150.25 Holl Amer lijn 134 i 134 Java China Paket 120 119% KJj.M 106 B 105 Ned Stoomv Mij 125% 123 Kon Paket Mij 109 110% Stoomvaart Mij Ned 138% 137% Nievelt Goudr eert 145 144% v. Ommeren eert. 192% B 195 Kon Rott. Lloyd 121 120% Ned Scheepv Unie 113 113% Amst. Bank 192% H.B.U. cert187V4 Rott. Bank 162 Twentsche Bank157% Industrie Ondernemingen Albert Heyn Borneo Sum. H My Ned G. en Sp. fabr Kon. Ned. Grofsm Internatio Rott. Droogdok Mij Tieleman en Dros Ned. Mü- Walv.vrt. 193% 187% 161 157 213 31% 31% 164% 168 93 96 55% 56% 478 ♦74 8% 64 64% Mü- Spoorwegen Dell Spoorweg Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel 24% 74% Anaconda 41% üf 39% 46 33 H 79% 4H, Bethlehem Steel ..HQ Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil 63 Union Pacific Un. States Steel 25% 59% 8% 24% 75% ♦1% 39A 46% 33% 44% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving NIET - ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A dam 47 (3%) 3 '9897 Den Haag 1937 1 3 83 Leiden 1947 90 R'dam '37 I-III 3% 91% 91^ Aandelen VK 4'3 Edelmet Kon. AA 46 43 Pref w.a Idem 57GB Electrolas B 310GB j Holl Constructie 340B Ing Dur v Bouwnüv 110 115 B 1 Int Kunststoff Ind 30% 30 Leidsche Wolspinn 145% 147 B Sikkens Lakfab "53 397 397% Ver Touwfabrieken 150 149% Wernink's Betonm 71V4 71% Van Wyk Textiel 67% 67GL

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9