\Ieine nederlaag van zwemploeg in Wuppertal tegen Duitsland 'antastisclie race van Hoogveld op 100 meter vrije slag Strijd om wereldtitels wielrennen 1959 in ons land in Triest weekeind voor de Wolves 7ste Jaargang Maandag 3 maart 1958 Derde blad no. 29381 Schoonspringen deed ons team de das om Met vijf punten verschil (114 tegen 109) eeft de Duitse ploeg de landenwedstrijd zwem en, schoonspringen en waterpolo vqn het Ne- rrlandse team in Wuppertal gewonnen. Ondanks i Nederlandse waterpolozege met 5—3 en idanks het winnen van alle dames zwem- immers. Twee dagen van zwemsport op hoog niveau, in spanning, van verrassingen en teleurstellin- ;n. Men kan lang en breed gaan uitweiden over mogelijkheden, die er waren, over de papieren- insen van Nederland om met de successen van ize zwemmeisjes het tegenwicht te vormen voor :t sterke zwemmen van de Duitse heren. Men in dan aanvoeren, dat die verhouding dan al bij >orbaat in het voordeel der gastheren was om- In het Nederlandse kamp, daar in de prachtige, met bijna 2000 bezoekers ivulde „schwlmmoper" van Wuppertal, was men teleurgesteld over de derde nats van Greetje Kraan op de 100 meter vr^je slag, over de matige prestatie ,n Jaap de Jong op de rugslag en de onverwachte laatste plaats van Lenie (brands op de 200 meter schoolslag. Inderdaad betekenden deze resultaten intenverlies, waarmee in alle bespiegelingen vooraf geen rekening was gehouden, j werd in die redenering echter over het hoofd gezien, dat Theo Hoogveld middels voor de allergrootste verrassing had gezorgd door al in het tweede immer van zaterdag de geduchte Duitse sprinters Wolfgang Baumann en Paul jell te verslaan. dat zij één nummer (de 800 meter vrije slag) méér op het programma hadden staan. Maar zo was het Olympische programma nu eenmaal vast gesteld en met de puntentelling 5-3-2-1 voor de persoonlijke nummers en 106 voor de estafettes en de officiële waterpolowedstrijd werden de winnaars van verschillende onderdelen, nu een maal wat schraal bedeeld. Nederland kan zich troosten met de weten schap dat het zwemmen en het waterpolo werden gewonnen het zwemmen met 93 tegen 92 punten en dat het stiefkind schoonspringen, dat de Duitsers zestien punten en ons slechts zes punten opleverde, de schaal tenslotte naar de andere zijde heeft doen doorslaan. (n een fantastische race, die ogen- itjnlyk in een dead-heat eindigde, rd de Amersfoortse politieman eerste de nieuwe Nederlandse recordtijd van 6 sec. Baumann kreeg ook 56.8 sec. ater zijn naam en op de derde plaats am alweer tot ieders verrassing Leeuwardenaar Jan Osinga in 57.4 dezelfde tijd als Voell en eveneens s onder het oude record van Herman Jlemse. dat op 57.7 stond. De man die het meest verbaasd was ;r het record was Hoogveld zelf. U at die verhalen: weinig gelegenheid trainen gehad en nu ineens een lord. Tjonge, tjongeop de keeper ichouwd een bewijs, dat er iets aan i training ontbreekt. Nog meer records lan nationale records in Wuppertal rouwens geen gebrek. Mary Kok iwom haar 400 meter vrije slag nog ineller dan enkele weken geleden in Sremen. De Duitse lucht doet haar (ennelijk goed, want van de Bremer 1.56.2 werd het nu 4.55.9. Het forml- label zwemmende Robben-meisje, dat ïu zo langzamerhand ook al weer drie laar achtereen de ene wereldrecordtijd ip de andere laat volgen, trok haar iiubgenote Judith de Nys naar een iveneens prachtige tijd: 4.57.3. Ursel iVinkler was in 5.16.4 de snelste Duitse, /oor een derde nationaal record zorg de IJ-zwemmer Bert Sitters op de 200 iter vlinderslag. De Duitsers Weber leuw Duits record in 2.22.7) en Restler 33.1) waren op dit nummer ongenaak- ir. maar de 2.34.6 van Sitters was snel loeg om zijn eigen record van 14 gen terug (2.37.5) met 2.9 sec. te ver ieren. r werd ook nog een Nederlands record ivenaard. Op de 800 meter vrije slag s André Hermsen ondanks zijn lelijke, rustige slag met 10 min. 5.2 sec. even »1 als Herman Willemse in juli van 5 vorig jaar. Willemse maakte zijn tijd en echter op een 50 meter baan. Be- lve door Weber werden Duitse records Uitslagen van Wuppertal 1x100 meter vrüe slag dames: 1. Ncder- ïd 4 min 20.1 sec; 2. Duitsland 4 ir.in ,0 sec. 100 meter vrije slag heren: 1. Theo >ogveld (Ned.) 56.8 sec (nieuw Ned. :ord); 2. Wolfgang Baumann (Did) .8; 3. Jan Osinga (Ned.) 57.4; 4. Paul tell (Did.) 58.7. 200 meter schoolslag heren: 1. Klaus (dinger <D) 2.37.1; 2. Uli Rademacher i) 2.40.3; 3. Wieger Manzonides vN) 4.1; 4. Klaas Koetse (N) 2.45 8. 100 meter rugslag heren: 1. Ekkerhard lersch (D) 1.05.6; 2. Frans van Enst 1.05.9; 3. Jaap de Jong (N) 1.06.3; 4. ins Botsch (D) 1.07.6. 100 meter vlinderslag dames: 1. Atie lorbij (N) 1.12.8; 2. Hertha Haase <D) .3.83. Jopie Troost (N) 1.15.8; 4 Wil- )d Urselmann (D) 1.19.3. 800 meter vrije slag heren: 1. Horst eeker (D) 9.49.6; 2. Andre Hermsen 10.05.2 (evenaring van Nederlands ïord) 3. Klaus Schneider (D) 10.12.5; 4. >nk van der Linden (N) 10.13.6; 100 meter vrije slag dames: 1. Mary >k (N) 4.55.9 (nieuw Nederlands re- rd); 2. Judith de Nijs (N) 4.57.1; 3. eel Winkler (D) 5.16.4; 4. Ingrid lenzel (D) 5.18.7. 1x100 meter wisselslag estafette heren: 1. Duitsland 4.17.7; 2. Nederland 4.22.2. 1x200 meter vrije slag estafette heren: 1. Duitsland 8 min 39.9 sec; 2. Neder, nd 8 min 46.7 sec. 100 meter vrije slag dames: 1. Cockie istelaars (Ned.) 1 min 3.2 sec; 2. Herta *ase (D) 1.05.4; 3. Greetje Kraan (N) 15.9; 4. Ingrid Kuenzel (D) 1.07.5. 200 meter vlinderslag heren: 1. Weber 1) 2 min 22.7 sec (nieuw Duits record); 2. Restle (D) 2.33.1; 3. Bert Sitters li 2.34.6 (nieuw Nederlands record;4. Haling <N) 2.419. 200 meter schoolslag dames: 1. Ada n Haan (N) 2.47.8; 2. Wiltrud Ursel- ann <D) 2.50.3: 3. Sieglinde Wolff (D) 15.5; 4. Lenie Sybrands (Ned) 2.55.5. 100 meter rugslag dames: 1. Ria van ïlzen (N) 1.13.4; 2. Jopie van Alphen 1> 1.14.1; 3 Helga Schmidt (D) 1.14.8; Baerbel Gosziniak (D) 1.17.4. 400 meter vrije slag heren: 1. Bleeker 4 min 39.4 sec; 2. Baumann (D) 19.2; 3. Coos de Jong (N) 4.52.3; 4 lap de Jong (N) 4.54.7. 4x100 meter wisselslag estafette imes: 1. Duitsland 4 min 54.2 sec; 2. üitsland 4 min 57.4 sec. omlaag gehaald door Klaus Bodinger, die als Oost-Duitser in 1954 Europees kampioen werd op de 200 meter school slag in 2.37.1 en door Hertha Haase die op de 100 meter vlinderslag in 1.13.8 tweede werd achter Atie Voorbij (1.12.8) en vóór Jopie Troost (1.15.8). Hertha klopte Greet Voor de snelle Hertha waren het trou wens toch grote dagen. Want na haar record op zaterdag had zij zondag op nieuw een belangrijk aandeel in het be halen van de Duitse zege. Geheel onver wachts bleef zü op de honderd meter vrije slag in het kielzog van Cockie Gastelaars zwemmen. De Schiedamse THEO HOOGVELD verrassing zwemster had op de 4 x 100 meter vrije slag als tussentijd 1 min. 2.2 sec. ge maakt en in schitterende stijl met flit sende keerpunten, joeg zij op het per soonlijke sprintnummer onbedreigd over de baan. De 1.03.2 was niet helemaal vol gens de verwachtingen, maar ook een topzwemster is maar een mens. Op veel gevoeliger wijze heeft Greetje Kraan dit, op het zelfde nummer, ervaren. De ex- Europese recordhoudster kon na het tweede keerpunt haar hoge tempo niet volhouden. Hertha Haase zette onder luid tumult van haar landgenoten een felle aanval in. Zij kwam naast Greetje en tikte even later zowaar met een arm lengte voorsprong aan: 1.05.4 was de tijd van de dolgelukkige Duitse, 1.05.9 voor Greetje Kraan. Onder grote spanning verliep nummer na nummer. Na de eerste dag had Nederland de leiding met 60.54 punten, na het schoonspringen dames was de stand 76—76, gelijk dus. En de vraag rees nu of Nederland op de 200 meter schoolslag dames de mogelijke voor sprong van vijf punten zou heroveren. Al na ruim een baan was het duidelijk dat Lenie Sijbrands geen kans zou maken de tweede plaats te bezetten en zo ontwikkelden zich twee duels tegelijk. Ada de Haan tegen Wiltrud Urselmann en Lenie Sijbrands tegen Sieglinde Wolff. Onze wereldrecordhoudster die al eens van Wiltrud had verloren, lag na 100 meter nog iets achter. Maar met haar veel mooiere glijdende slag, met haar zwiepende beenbeweging werkte zij de achterstand rustig weg, nam de lei ding over en won in de fraaie tijd van 2.4.8 slechts 1.4 sec. boven haar Neder lands record. Lenie Sijbrands zette haar aanval op de derde positie van Sieglinde Wolff iets te laat in. Het Amsterdamse meisje kwam een meter te kort 2.55.5 was de fraaie tijd voor beiden, maar de Duitse werd als derde geklasseerd. Schoonspringen Over het schoonspringen zijn wij helaas gauw uitgepraat. Noch de dames Greetje Lugthart en Judith Dupon. noch de springers Kettler en Mussert konden aan de atletische beheersing van hun tegenstanderd tippen. Na de verplichte sprongen van Greetje Lugthart bleek er een kans voor de tweede plaats in te zitten, doch de veel gewaagder en dus ook hoger gewaardeerde vrije sprongen kant was verwezen. Eerst schoot Hans Muller mis, daarna Nico Luchs. maar de tegenaanval werd prachtig door Lamme onderschept en enkele seconden later schoot de opgezwommen Luchs met een hoge bal raak. Een misverstand bij het overnemen stelde Pennekamp in de gelegenheid gelijk te maken en vijf minuten later kreeg Osselmann met een strafworp tegen Lamme de kans Duitsland aan eeh voorsprong te helpen. Maar de onge naakbare Kniest ranselde de hard inge schoten bal uit de hoek. Dit leek de instorten van de Duitse weerstand te hebben ingeluid. Eerst kon Van Dorp uit een vrije worp van Smol scoren, daarna zorgde Smol vanaf de midvoor plaats voor een 3—1 voorsprong. Even leek het of de Robbenspeler zijn solo-actie te lang doorzette maar de Nederlandse van Baerbel Urban en Angelika Hellwig j aanvoerder had de kansen gezien en 1--Jprecies op tijd kwam de bal bij Smol. De ploeg kwam na rust goed los en ook Haro Ran trok nu af en toe naar voren. De Duitse rechtsachter Penne kamp moest het water verlaten, maar nog voor van de numerieke meerderheid gebruik was gemaakt, zat ook Luchs aan de kant. Schepers kreeg een kans, maar de lat keerde het harde schot. De spe lersverhouding werd 6 tegen 5 in Duits voordeel, toen Ran wegens hinderen uit het water werd gezonden, maar in plaats van 32 werd het 41 voor Nederland. Harry Lamme probeerde het met een sloegen deze hoop de bodem in, Waterpolo Eerlijk gezegd hebben wU de water- polo-wcdstrijd met angst en beven tegemoet gezien. De historie van de interland wedstrijden van het Neder lands zevental leert, dat onze ploeg altijd de grootste moeite met de Duit sers heeft gehad en maar zelden werd een overwinning behaald. Nu vrijwel hetzelfde zevental was opgesteld dat In het Trofee-toernooi in Zagreb had gefaald, leek het verstandig om met i ver schot en doelman Bildstein sta-k er een nederlaag rekening te houden. En geen.hani* ^aar m- - - - 'was het 5—1 door een keurig drukbal- letje van de vrijgezwommen Smol. De Duitse tegenactie, gekenmerkt door stevig spel, maar slecht schieten, werden steeds goed opgevangen door de geslo ten verdediging, doch de inderdaad wat geflatteerde 5—1 voorsprong was ken nelijk een te grote weelde en door twee ernstige dekkingsfouten kon de Duis- burger Osselmann de Duitse nederlaag tenslotte nog wat dragelijker maken: j 3—5. In de vriendschappelijke, buiten de puntentelling vallende wedstrijd van de I tweede dag won de met reserves spelen- I de Nederlandse ploeg in een aantrekke- 1 lijke strijd met 7—2. Europese beker In de halve finales voor de Europese beker zal Manchester United of tegen FC Milan of tegen Borussia Dortmund uitkomen. Laatstgenoemde clubs, wier eerste ontmoeting in een gelijk spel (11) eindigde, zullen op 26 maart te Milaan hun tweede wedstrijd spelen. De andere halve finale brengt Real Madrid en Vasas Boedapest tegenover elkaar. Er werd geen loting verricht. Het or ganisatiecomité deelde, eenstemmig, de ploegen in met het doel aan Manches ter United de meest geschikte wedstrijd te geven uit een oogpunt van de te maken reis. De halve finales <uit- en thuiswed strijd) moeten gespeeld zijn vóór 30 april a.s. De finale is bepaald op 28 mei in het Heyselstadion te Brussel, en zal ge leid worden door een Belgische scheids rechter, bijgestaan door Belgische grens rechters. ATLETIEK Hein Cujé veroverde nationale cross-titel Zondagmiddag is te Breda het kam pioenschap van Nederland cross ge houden. Winnaar werd de Zeeuw Hein Cujé, die het 14.100 meter lange par- wie tijdens de wedstrijd, toen de Duit se ploeg een steeds grotere achter stand opliep, de reactie van de Duitse ingewijden volgden, kon zien dat ook zij eigenlijk op een Duits succes had den gerekend. Al in de eerste fase van de strijd was het duidelijk, dat hier twee ploegen in het water lagen die bang voor elkaar waren. De dekking was aan beide zijden zwaar, en de weifelende Italiaanse arbi ter Costa stond by vele hang- en trek- partijen vaak voor raadsels. Zyn oplos singen waren helaas niet altyd gelukkig. Nederland nam de leiding toen de Duitse linksvoor Rademacher naar de Het congres van de UCf de internationale wielerfederatie, heeft de organisatie van de wereldkampioenschappen op de baan en op de weg in 1959 toegewezen aan Nederland, die van de wereldkampioenschap cyclo-cross aan Zwitserland en die voor cyclo-bal en kunstryden aan West-Duitsland. De baankampioenschappen 1959 zullen gehouden worden In het Olympisch Stadion te Amsterdam. Voor de wegkampioenschappen heeft men het oog op Zandvoort, waar voor het parcours een gedeelte van het auto-circuit zou worden gebruikt. De heer Adriano Rodoni (Italië) werd benoemd tot president van de UCI als opvolger van wylen de heer Achille Jolnard (FrankrUk). Er ls over deze opvol ging niet gestemd. Nadat de heren Louis Doreau (FrankrUk) en Paul Wilwertz (Luxemburg) zich hadden teruggetrokken was de heer Rodoni als enige kandidaat voor het presidentschap overgebleven. Hockey-uitslagen Vriendschappelijk Voor de competitie van de Konink-1 JTaa°fS "Dllfoliclï. ffillS; ond werden I o o lijke Nederlandse Hockeybond zondag slechts twee wedstrijden speeld, beide voor de westelijke eerste klasse. Togo verloor te Den Haag met 1—2 van Delftse Studenten en Laren won op eigen terrein met 21 van HHIJC. Manchester United ook nu ongeslagen Manchester United, hoezeer ook ver. zwakt door de tragische vliegramp, heeft zijn faam behouden. Zaterdag immers bereikte de „nieuwe" ploeg der Mancu- nionas in haar eerste uitwedstryd een duel voor de kwartfinales van het toer nooi om de Engelse voetbalbeker een voortreffelijke 22 score tegen het sterke West Bromwich Albion, een der favorieten voor de titel, en bleef daardoor voor de derde achtereenvolgen, de keer ongeslagen. De wedstrijd wordt woensdag a.s. opnieuw gespeeld. Was deze prestatie opmerkeiyk, nóg verrassender beschouwen de Britten de 21 nederlaag, die de huidige leider tan de eerste divisie en, volgens de prognose de belangrijkste kandidaat voor de „Cup" Wolverhampton Wanderers leed tegen Bolton Wanderers. Geen „doublé" dus voor de WolvesBehal ve Bolton Wanderers bereikten ook de tweede divisieteams Fulham en Black burn Rovers de halve finales. ZU .scha kelden respectievelijk Bristol Rovelrs (3—1) en Liverpool (21) uit. Wolverhampton Wanderers slechts één Nederlaag in de laatste 28 compe titie- en bekerwedstrijden beleefde een dubbel triest weekend. In de stryd om de Cup een nederlaag en in de com petitie behaalde Preston North End een duidelijke 30 zege op Sunderland en benaderde daardoor de topploeg, die een wedstrijd minder heeft, gespeeld, tot op drie punten. Tom Finney speelde weer een voor- treffeiyke wedstryd voor Preston. Luton Town, dat als vierde staat geklasseerd, faalde verrassend tegen Sheffield Wed nesday (een 2—1 nederlaag), dat door dit resultaat de laatste plaats verliet, Sunderland sluit nu de ry. Burnley ver speelde zijn zesde plaats. Het verloor met 20 van Everton, terwyl Manchester City en Nottingham Forest overwinnin gen behaalden op respectieveiyk Black pool (43) en Leicester City (3 1). Ook de positie van Arsenal, dat op Bir mingham stuitte (41), werd ongun stiger. Aston Villa daarentegen ver richtte een uitstekende prestatie met een 42 triomf op Newcastle United. De stand aan de top is: Wolverhampton Wanderers 3046; Preston North End 3143: West Brom wich Albian 3038: Luton Town 32—38; Manchester United 29—37 Manchester City 31—35; Nottingham Forest 32—35. arbiter te lijf De vriendschappeiykc wedstrijd tus sen SHS en Sparta, die gistermiddag voor 9000 toeschouwers op „Hout- rust" te Den Haag werd gespeeld, is met wanordelykheden geëindigd. On geveer 6 minuten voor tijd sprongen veie toeschouwers, veelal jongeren, na een overtreding van een der Sparta nen tegenover de Hagenaar Wim Zwarts, op het veld en wilden scheids rechter Jeiders te lijf gaan. De arbiter moest In bescherming worden genomen door enkele spelers, terreinknecht van Duyn en de politie. In zijn shirt was inmiddels echter een flinke scheur ge komen. Toen de heer Jeiders later de strijd wilde hervatten ontstonden er opnieuw moeilijkheden, hy staakte daarop het duel. Sparta leidde met 1—0. Aan het incident was halverwege de tweede helft een gebeurtenis vooraf gegaan, waardoor de tot op dat mo ment uiterst aantrekkelijke wedstrijd zeer „geprikkeld" werd. De linksbuiten van S.H.S., Jan Huntink, werd na melijk in vrye scoringspositie door een der Rotterdammers in het straf schopgebied dusdanig ten val ge bracht. dat hij zijn sleutelbeen brak. Scheidsrechter Jeiders bestrafte de overtreding niet. Huntink werd ter behandeling overgebracht naar het ziekenhuis „De Volharding" te Den Haag. ny zal dit seizoen waarschyn- lyk niet meer kunnen spelen. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN Excelsior—Feyenoord 1—1; PSV En schede 44; Fortuna '54-Eindhoven 2—2; VVV—FC. Lever-Russen (Did.) 3—1; RBC-BVV 2-1. Hein Cujé in actie cours in 48 min. 40 sec. aflegde. Het clubkampioenschap van Nederland werd behaald door het Bredase Sprint. De uitslagen luiden: 1. Hein Cujé EMM-Middelburg) 48.40 0: 2. Henk Viset (Cialfo-Arnhem» 48 47.0; 3. Anton Jonkers (Sprint-Arnhem) 4854.0; 4. Frans Kunen <Sprint-Breda> 49 04 6: 5. Anton Veldhuizen «Generaal Michaelis- Best) 49.23.4; 6. Jans Koster (Trek vogels-Den Haag) 50.06.0; 7. J. de Lange (Hellas-Utrecht) 50.24.0. De enige Leidenaar, die met prijs naar huis keerde was de B-junior Hans I Peen (A.V. „Holland") Hy behaalde op I dit zware 3450 m lange parcours een eer. j volle 3de plaats achter Antonissen en Moerkamp, beiden van Sprint. Tijden; I 12.49.-; 12.54.-; 13 min West Duitsland won verdiend van België De Westduitse voetbalploeg heeft gis teren voor de ogen van 65.000 toeschou wers in het Heyzelstadion te Brussel met 20 revanche genomen voor de onmiddellyk na de wereldkampioen schappen in 1954 geleden nederlaag. Het was een in alle opzichten verdiende revanche, want behalve in de eerste 25 minuten hebben de Duitsers de stryd volkomen beheerst. Hun spel was tak- tisch bekwamer en werd gesteund door een voortreffelyke individuele techniek. Sepp Herberger had ere-aanvoerder Fritz Walter om taktische redenen uit zyn ploeg gelaten. Aanvankelijk heette het „wegens een dybeenblessure", maar later versprak Herberger zich en bleek, dat het zware modderige terrein hem genoopt had „der Alte" maar niet op te stellen. Overigens, diens vervanger Kel- bassa voldeed niet. Na een ontstuimig Belgisch begin, namen de Duitsers het heft in handen om dat tot het einde toe vast te houden. Linksbinnen Schafer benutte na 25 minuten spelen een pass van de beste speler van het veld, de linkshalf Szymaniak In de tweede helft duurde het 14 minuten eer rechtsbinnen Schmidt met een hard. laag schot de Duitse zege veilig stelde. IJSHOCKEY In het toernooi om het wereld- en Europeeskampioenschap ijshockey te Oslo werden de volgende uitslagen ver kregen: Rusland—Finland 10—0: Cana da—Polen 141; Zweden—Finland 5—2; RuslandNoorwegen 102; Canada Noorwegen 12—0. ttsrtwtiififliM Het tweede Delftse doelpunt in de wedstrijd TOGO-Delftse Stu~ denten 12. Tafeltenniscompetitie Treffers won van V riendenschaar Opnieuw lag de competitie in de hoofdklasse stil wegens de in Assen gespeelde interlandwedstrijd tegen Luxemburg. In de overgangsklassen werd geluk kig volop gespeeld en dat is maar goed ook, want de laatste wedstrijden zul len pas op 5 april a.s. worden ge speeld. waarna dan nog in afmat tende promotiestrijd een aantal weken voort wordt gespeeld. Maar de teams, die tot de gelukkigen behoren, zullen dat er graag voor over hebben. De stryd in de overgangsklassen is daar om wel zeer interessant dit seizoen. In groep F werd de stand voor Tref fers weer wat gunstiger. Zelf wonnen Heemskerk c.s. gemakkelijk van Vrien denschaar, dat het bovendien nog zon der zyn beste spelers moest stellen. Hét werd 9—1 voor Treffers, alleen Jos v. d. Meer verloor eenmaal van Mul. Een be langrijke bijdrage voor de verbeterde positie van de Roelofarendsveners was het gelijke spel, dat Batswingers 2 moest incasseren 'tegen Docos. Wel bleef Grim bergen by de Leidenaars zonder winst en zag ook Steenbergen zich nog ge klopt door v. Veen, maar Bakker was opnieuw ongenaakbaar en won driemaal op uitstekende wijze, waarbij Steenber gen zich aansloot met winst op Goed- bloed en v. d. Akker. Het dubbelspel stelde Batswingers in de gelegenheid ten slotte toch nog één punt in de wacht te slepen. DOS 2 zag zich geslagen door USV 2. Invaller Bekkerhof won van v. d. Giessen en Hofland en verloor slechts op het nippertje met 22—20 in de 3de game van Roodzant. Harkx voegde daaraan nog een overwinning toe op v. d. Giessen. By Wibo 4 ATTC bleef v. d. Horst van Wibo onge slagen. Augustinus moest de winst- af staan aan v. d. Neut en v. d. Laaken, de laatste won bovendien nog van Vos- kuijl. De wedstrijd Treffers 2—DOS 1 wordt hedenavond gespeeld. De stand in groep F luidt nu: Treffers 1 16 13 2 1 28 114-46 Docos 15 10 4 1 24 93-57 Batswingers 2 15 10 4 1 24 92-58 U S V. 2 15 10 3 2 23 95-55 Treffers 2 14 8 3 3 19 86-54 Wibo 4 16 6 3 7 15 80-80 Vriendensch. 15 3 4 8 10 69-81 A.TT.C. 16 3 2 11 8 63-97 D O S. 2 16 4 0 12 8 62-98 DOS. 1 15 2 3 10 7 61-89 Salamanders 15 0 0 15 0 21-129 Pikeur verkleedde 1 zieh als vrouw In een dravery voor dames, welke te Dinslaken werd gehouden, heeft zich een incident voorgedaan, dat de lachlust van sommigen en de er gernis van anderen heeft opgewekt. Het paard „Historius" met „juf frouw Maria Koenen" uit Kalkar op de sulky ging zo vlot van start en bleef de gehele koers zo gemak kelijk draven dat de experts zieh hierover verbaasden. De leiders van de draforganisatie, die „Ilistorius" kennen, konden hun ogen nauwe lijks geloven en een akelig vermoe den dat hier iets niet in de haak was, bleek juist te zyn. Na afloop van de dravery werd zowel „mej. Koenen" als het paard voor een na dere keuring gevorderd. Toen een van de „onderzoekers" de dame de pet van het hoofd nam, hield hfj niet alleen de pet maar ook een pruik in zyn handen....! „Historius" was door zyn eige naar. Dieter Mulder uit Kalkar, ge reden. Hiertoe had Mulder zich als vrouw verkleed. Het bedrog werd aan het bestuur van de Duitse Draf Sport gemeld, dat Mulder onmiddellijk van alle deelneming aan draverijen uitsloot. Ook de trainer, die van de verkleedpartij van zijn baas op de hoogte was, zal met een bestraffing rekening moeten houden. Ronde van Nederland één dag vervroegd De organisatoren van de Ronde van Nederland hebben, na uitvoerig overleg tydens het U Cl.-congres te Parijs, besloten de Ronde in haar geheel een dag te vervroegen, teneinde de aspi rant Tour de France-renners tussen de verschillende wedstrijden voldoende rust te geven De ronde start nu op Dingdag 17 juni a.s en eindigt op zondag 22 Juni. De finish is in het Olvmpisch sta dion te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 27