Vandaag komt aan vermoeiende toeht van de Prinses een einde C.H.U.geen concrete uitspraak over het samengaan met de A.R. Verklaring van Sjafroeddin Vrouwen! PAD», Met een enkel woord DdnipObevrijd! Agenda MAANDAG 3 MAART 1958 Het bezoek van Prinses Beatrix aan de West nadert zijn einde. Van daag zal de Kroonprinses in het KLM-toestel stappen, dat haar naar ons land zal terugbrengen, en zal deze vermoeiende tocht tot het ver leden behoren. Hoe vermoeiend deze reis wel is geweest bleek zaterdag avond voor de eerste maal zeer dui delijk, toen de Prinses haar voorge nomen bezoek aan de feestavond van „Spes Patriae" afgelastte. Ook gistermorgen kwam het bezoek aan de Paramaribose markt, dat buiten het officiële programma viel, te ver vallen. Tijdens het laatste weekeinde in de West werd dus strikt aan het officiële programma vastgehouden. Dat stond zaterdagochtend geheel in het teken van het voor Suriname zo belangrijke tien jarenplan. Nadat mr. Th. van der Peyl en ir. W. Snijders, directeur en onder directeur van het Planbureau, de Kroon prinses in het gouvernementshuis een uitvoerige uiteenzetting hadden gegeven maakte zij met hen een tocht langs de verschillende projecten. In de namiddag, voordat de Prinses naar het Stadion ging, werd gestopt in de belangrijkste winkelstraat van Para maribo, de Domineestraat, waar even gewinkeld werd. Dit niet aangekondigde bezoek trok uiteraard zeer de aandacht. Gelukkig begreep men. dat zij het op prijs zou stellen ongehinderd haar in- j kopen te kunnen doen. Daarna werd doorgereden naar het Stadion, waar een grootse jeugddemonstratie werd gehou den. De Prinses genoot van het kleurige geheel. Na afloop trokken kinderen zin gend en vrolijk zwaaiend met hun vlag- getjes langs de tribune. Het was grap- pig te zien hoe de peuters, die met veel bravour kwamen aanmarcheren, een maal voor de Prinses gekomen ophiel den met zwaaiden en zingen, de hoge gast alleen maar aankeken en zelfs vergaten door te lopen, 's Avonds werd in het gouvernementshuls een galadi ner aangeboden. De zondagochtend werd rustig doorge bracht in de fraaie, lommerrijke pa leistuin. In de namiddag echter werd de Prinses verrast door een geweldige be volkingsdemonstratie. waaraan door alle rassen en landaarden, die in Paramari bo leven, werd deelgenomen. De huldi ging was een enorm succes. Het publiek verbrak de afzetting en omringde de Prinses onder het zingen van ..Oranje boven, leve de Kroonprinses". De be volking van Suriname is diep onder de indruk van de charme en de hartelijk heid van de jonge Prinses. Na dit mas sale huldebetoon woonde de Prinses een dienst bij in de hervormde kerk. Aan het einde van de dienst smeekte de voorganger, ds. C. A. Paap, de Aller hoogste het welzijn van de leden van het Koninklijk Huis af. Onmiddellijk na afloop van de dienst werd teruggereden naar het paleis, waar vroeg de lichten doofden, want de dag van vertrek zou weer druk worden en de terugreis zeer vermoeiend. Stalinist in Polen uit partij gestoten Het centrale comité van de Poolse communistische partij besloot zaterdag na een stormachtige discussie van drie dagen de Stalinist Klosiewicz uit het comité te stoten, nadat deze een hef tige aanval had gedaan op de politiek van partijleider Gomoelka. Volgens de uit het comité gestoten Stalinist zou de positie van zowel de partij als het land door de liberale politiek van Gomoelka zijn verslechterd. Hij zei. dat Gomoelka de beginselen van het communisme had verraden, zoals die werden neerge legd tijdens de viering in Moskou van de veertigste verjaardag van de Russi sche revolutie. Waarschijnlijk deze laatste beschul diging is het geweest, welke Gomoelka en zijn aanhangers ertoe heeft ge bracht krachtige maatregelen te treffen tegen Klosiewicz. Overigens stond Klosiewicz niet alleen. Hij werd bij zijn aanval gesteund door waarnemend premier Zenon Nowak en door andere leden van de „Natolin- groep". De crisis kwam geheel onverwacht. Volgens partijkringen had men niet ver wacht, dat een economisch rapport door Stefan Jedrychowski zulke grote me ningsverschillen aan de dag zou brengen. Spoetnik II vier maanden in heelal Russische waardering voor westerse waarnemingen In een overzicht over de waarne mingen van de Russische kunstmanen, door Radio Moskou gisteravond gegeven ter gelegenheid van het feit, dat de Spoetnik II vandaag vier maanden in de ruimte is, werd met ere melding ge maakt van de waarnemingen van het Amerikaanse observatorium van Cam bridge in Massachusetts en van de waarnemingsstations van Nieuw Zeeland en Engeland, en in het bijzonder van die van het Schotse waarnemingssta tion van Edinburgh. Amerika's meest vooraanstaande ra ket tenspecialist. dr. Werner von Braun, heeft gisteravond in een vraaggesprek voor de Britse televisie verklaard dat de tweede Amerikaanse kunstmaan voor eind april in de ruimte zal worden ge bracht. Hij verklaarde tevens ervan overtuigd te zyn dat in de komende vijf jaren een mens naar de ruimte zal worden afgeschoten. Volgens Von Braun zal de volgende Amerikaanse kunstmaan een band opname apparaat bevatten voor het verzamelen van gegevens over kosmische straling. Een proefdier zou nog niet wor den meegezonden. Jaarvergadering te Amsterdam Commissie zal rapporteren aan Unieraad Het al of niet samengaan tussen de C.H.U. en de A.-R. heeft zater dagmiddag een uitvoerig punt van bespreking uitgemaakt op de ver gadering van de Christelijk Historische Unie in Krasnapolsky te Amsterdam. De aanleiding tot debat was een voorstel van de kies vereniging „Vlaardingen", die in het belang van de C.H.U. en ter handhaving van de spankracht binnen haar gelederen een concrete uitspraak over het al of niet samengaan vroeg. De wens van Vlaardingen is niet in vervulling gegaan, want na ampele besprekingen werd zonder hoofdelijke stemming het standpunt van het hoofdbestuur door de vergadering overgenomen. En het hoofdbestuur ontraadde de algemene vergadering een concrete uit spraak te vragen. Het bestuur zal nu een commissie verzoeken een rapport over deze materie uit te brengen aan de Unieraad (en niet aan de algemene vergadering, zoals door enkele sprekers was voorgesteld). fensie, ir. C. Staf. die nog eens de nood zaak onderstreepte van een sterke de fensie in ons land. Minister Staf was van oordeel, dat alles gedaan moet worden om tot een internationale ont spanning te komen, maar zolang die er niet is moet men bijzonder voorzichtig zijn met verkleining van defensie-in spanning. Men moet niet bang zijn een raketbasis in ons land te vestigen ter i verdediging van onze eigen vrijheid. nieuw sameneestelde hoofdbestuur een slechb d samenwerking van voorzitter kleien als opvolger van de de yr(J t, k Wed h.«r H. W. T.lanus Dere nieuwe voor- derne Jwaptns kan een oorlog worden zitter hoopt b(j de viering van het vijf- voorkomen tig-jarig bestaan van de Unie op 9 juli a.s., zijn intrede te doen. Tot lid van het hoofdbestuur van de C.H.U. werden gekozen de heren dr. P. A. Elderenbosch uit Amersfoort, jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein uit Vrees wijk en mr. K. de Vries uit Leiden in de vacatures van de heren dr. J. W- Beerekamp, J. Kroles en H. W. Tilanus. Mej. mr. E. A. Haars werd als bestuurs lid herkozen. De Unieraad zal binnenkort uit dit j DEFENSIE De heer H. W. Tilanus leidde de ver gadering in Amsterdam nog als alge meen voorzitter. Reeds in zijn openings woord. zoals wij zaterdag schreven, repte hij over het samengaan met de A.R. en stelde dat als een nog niet te verwezen- ken ideaal. Na hem was het woord op de bijeenkomst aan de minister van De- MAJOOR K. EN HELMEN Minister Staf sprak ook nog even over ..het rumoer over de zaak van majoor i K. en de zogenaamde helmenaffaire". De bewindsman zei: „Ik en al mijn medewerkers zijn in de eerste plaats ge houden om het belastinggeld op de meest doelmatige wijze te besteden Dat by een jaarlijkse uitgave 7an an derhalf miljard wel eens fouten worden gemaakt, laat zich begrijpen, al moet uiteraard getracht worden dit te voor komen. Ook misstanden en corruptie dienen met de grootste kracht te worden bestreden. Gevallen, die aan het licht komen moeten direct ter kennis van de Justitie worden gebracht. Het Is vaak een ambtenaar van een der militaire departementen, die in financiële moeilijkheden geraakt door onver- De revolutionaire regering van premier Sjafroeddin is haar derde week inge- antwoordelUke elementen uit het be- ,JJ drijfsleven met aanlokkelijke bedragen gaan en verwacht wordt dat Sjafroeddin deze week, door middel van een wordt benaderd", zo zei de minister met beleidsverklaring, zal uitstippelen hoe hy zal afrekenen met belangrijkepr oblemen j de grootste nadruk, van lange termijn, zoals de doorvoering van een economische blokkade tegen de overzeese investeringen en de olie-revenuen van Indonesië, aldus U.P. Padang denkt economische strijd te winnen i Vanaf 15 maart ook verkrijgbaar in 10 stuks 45 ct Rucphenaar door messteek gedood Dader gearresteerd Gisteravond is op de Bredaseweg te Etten een oude vete tussen twee jon gemannen met het mes beslecht. Het slachtoffer werd de 21-jarige stof feerder A. W. Regtop, wonende op de Ettenseweg in Ruephen. Drie kwar tier na de aanslag is hij in het St.- Ignatiusziekenhuis te Breda overleden. De dader kon door het voortreffe lijke werk van de Rijkspolitie in Etten ruim een half uur na de steekpartij worden aangehouden. Hij bleek een 21-jarige Ettense fabrieksarbeider te zijn. De beide mannen hadden elkaar op de Bredaseweg ontmoet. Een oude vete tussen hen was plotseling weer opge laaid. die zo hoog liep dat de fabrieks arbeider een mes trok en daarmee Regtop stak De dader is daarna ge vlucht, doch zijn signalement was be kend. Nog geen drie kwartier later slaagde de rijkspolitie er in hem te ar resteren. Hij heeft een volledige beken tenis afgelegd. Inmiddels zijn autoriteiten te Padang van gevoelen dat de voorbereidingen die getroffen worden en het kennelijk goede moreel van de troepen van kolonel Achmad Hoessein er mogelijk in zullen slagen de drie maanden tijd te winnen die naar de schatting van Sjafroeddin no dig zyn om de val van het regime Soe- karno-Djoeanda tot stand te brengen niet door geweld, maar door econo mische druk. „Het feit dat Djakarta de stappen der revolutionaire regering prompt beantwoord heeft met onverwacht ge weld, bevestigt onze mening dat wij een economische strijd op lange ter mijn kunnen winnen en is voor ons een aanwijzing dat Djakarta dat ook gelooft", zo werd uit officiële bron vernomen. De zegsman voegde hier aan toe: „Wij zullen wat problemen hebben als gevolg van de blokkade, maar de pro blemen van onze ongeveer tien miljoen mensen, die over zulk een groot ge bied verspreid zijn. kunnen niet ver geleken worden met de ernstige moei lijkheden waarvoor de 52 miljoen mensen die op Java samengepakt zijn. te staan zullen komen". De zegsman verklaarde voorts: „We hebben thans vele mensen op Java. die woedend zijn op de regering Soekarno- Djoeanda. Spoedig zal hun aantal sterk toenemen". Terwijl vanaf het begin aan beide zijden uitdrukking is gegeven aan be zorgdheid dat de situatie zich zou kun nen ontwikkelen tot een „nieuw Korea", hebben beide regeririg verklaard dat zij geen interventie van derde partijen wensen, verklaarde de zegsman. Hij voegde hier aan toe dat naar zijn me ning het niet waarschijnlijk is dat dit probleem ontstaan zal. „Het is niet logisch dat de commu nisten er bij komen. Uiteindelijk zou den zy slechts delen van Java krygen, hetgeen, ondanks de strategische waar de van dat gebied, desniettemin een groot probleem zou blyken, omdat de zeer grote bevolking zeer grote hoe veelheden geïmporteerd voedsel en andere artikelen voor eerste levens onderhoud nidig zou hebben", aldus deze zegsman. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pijnverdryver. Togal is onschadelijk voor hart. nieren en maag Bij apotheek en drogist f 0.95. f 2 40 en f 8.83 ff e fl f A VOOR HEDENAVOND Hilversum 1, (402 m.). AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Regeringsuitz.: Serie: Een loopbaan bij het onderwijs. II. Waarom zou ik onderwijzer worden? door C. Kleywegt. lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 18.25 Amateursprogr. 13.50 Carillonbespeling. 19.10 Pianorecital. 19.30 Muzikale caus. 19.45 Gram. 20.00 Nws 20 05 De Radioscoop. 23.00 Nws 23.15 Koersen te New York. 23.16 Act. of gram. 23.30-24 00 Frontloge. Hilversum II (298 m.). NCRV: 18 00 Orgelspel. 18.30 Sport. 18.40 Engelse les 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Schoolzang. 19.35 Volk en Staat, caus 19.50 Gram .20.00 Ra diokrant 20.20 Lichte muz. 20.50 De zaak Vampier, hoorspel 21.40 Gram. 21.50 Uit de Boekerij 22.05 Orgelconc. 22 35 Rep. be- Goed amusement Het Vara-programma van zaterdag avond met „Hommeles" en „Weet wel, wat je waagt" werd gekenmerkt door een merkwaardig experiment op het ge bied van de kijkthriller. „Pension Hom meles" was namelijk het toneel van een avonturenroman in optima forma, met de geheimzinnige „mister X" en een vastgebonden slachtoffer en een meisje, dat overweldigd wordt, zowel door de boosdoener als door de kleine Cupido. Een uitstekende rol van Ramses Shaffy maakte dit experiment tot een genoeg lijk en soms zelfs bewonderendswaardig televisiespel, waarin weliswaar vrijelijk de hand wérd gelicht met de realiteit doch in het algemeen veel goed amuse ment zat. En verder, Piet te Nuyl, die zich weer hersteld heeft van zyn val. al zit zijn been nog in het gips, heeft Willy van Hemert laten uitweiden over de Neder landse film „Jenny", alsof de bioscoop toeschouwer straks bij de beoordeling van dit produkt rekening zal houden met de moeilijkheden, die het maken ervan teweeg bracht. Een vijfkamp In de zondvloed van serieluisterspelen is gisteravond op Hilversum II een ark van bijzondere makelij komen aandrij ven. Van „Als je nog vry bent" is name lijk elk der vijf delen door een andere auteur geschreven. Michel van der Plas heeft het het gemakkelijkst gehad, om dat hij het eerste deel kreeg toegewezen, zodat hy zijn opvolgers voor een voldon gen feit kon stellen. Maar hij heeft het hen niet al te moeilijk gemaakt. Hen- riëtte van Eyck kan in de tweede afleve ring nog alle kanten uit met de geschie denis van vier notabelen uit het stille, statige Zwolle, die twee aan twee een weddenschap hebben aangegaan, met de huwelijkskans van de enige vrijgezel onder hen tot inzet. Het interesseert ons niet alleen hoe na Henriëtte van Eyck, Jan Willem Hofstra, Edmond Nicolas en Willy Corsari zich uit deze situatie zul len redden, maar vooral ook hoe daarbij de toon en de geest van de eerste auteur merkbaar verandert. Want Van der Plas. het is al eerder gebleken, verstaat de kunst van het luisterspel als een der weinigen in ons land. Zyn balans tussen vertellen en handelen is altijd mooi in evenwicht, zijn tekst bijzonder lichtvoe tig en ironisch als het onderwerp het vereist. Hij wist bovendien met passend geluid de sfeer van de provinciële hoofd stad scherp te treffen. Zullen de volgen de schrijvers onze hooggespannen ver wachtingen niet teleurstellen? Wij zijn er nieuwsgierig naar. Maar het kost ons na Paul Vlaanderen weer vijf zondag avonden Televisie-filmprijs De NTS deelt mede, dat de Union Europeenne de radiodiffusion (U.E.R.) te Genève ter gelegenheid van het elfde filmfestival in Cannes een speciale prijs beschikbaar heeft gesteld voor de beste, speciaal voor de televisie door een par ticuliere filmproducent vervaardigd» film. PRODUKTIE VAN DE „NATIONALE" RUIM VIER MILJARD GULDEN. Aan het jaarverslag van de Nationale Levensverzekeringbank N.V. ontlenen wij, dat de bedrijfswinst f. 14.715.210.24 bedraagt. Daarvan werd ruim 8.4 mil joen aan de extra-reserve toegevoegd. Het dividend op het verplicht gestorte kapitaal is verhoogd van 3540. Over het onverplicht gestorte kapi taal wordt Arr rente vergoed. De pro- duktie bedroeg f. 525.264.053. Het in totaal by de Nationale verzekerde be drag is per 31 december 1957 gestegen tot f. 3.440 miljoen. Het totaalverzekerde bedrag heeft de 4 miljard gulden ruim *T«rachreden. BINNENLAND Aan de velling te Pijnacker heeft de tuinder C. L J Kerklaan. wonende aldaar, de eerste glassplnazle van dit seizoen aan gevoerd. Deze spinazie bracht 80 cent per kilo op. De politie te Nijmegen heeft aange houden een 33-Jarlge verzekeringsagent uit Nijmegen die er van wordt verdacht f 5000 te hebben verduisterd. Tevens onderzoekt de recherche of de verdachte ook rekenin gen vervalst heeft. Het bestuur van de bond van R.-K. Ziekenfondsen in Nederland heeft als op volger van de heer J. Hendriks sr. die als voorzitter van de bond is afgetreden, tot voorzitter benoemd de heer J. de Wolf te Breda. Kortgeleden werden ln een plaatsje ln het Westland enkele colporteurs aange houden. die voor een verkooporganisatie borstelwerk en textlelprodukten trachtten te verkopen. Zij deden dit met de mede deling dat een en ander was vervaardigd door blinden en mlnder-vallden In wer kelijkheid echter betrof het hoofdzakelijk fabrleksprodukten De aangehouden col porteurs hadden 166 bestelbonnen bij zich. toen zij werden aangehouden Het onder zoek heeft er nu toe geleld dat tegen de twee compagnons, die de leiding van de organisatie hadden, en zes colporteurs- trices, procesverbaal ls opgemaakt. Dit wegens het feit dat zij worden verdacht van overtreding van het wetsartikel op de oneeriyke mededinging. Het „Noors tijdschrift voor Handel en Scheepvaart" zegt dat ln Oslo het gerucht gaat dat Japan overweegt het Nederlandse walvisschip Willem Barendsz II te kopen. De contact-commissie voor Nutuur- en Landschapsbescherming en De Stich ting „Het Zuid-Hollands Landschap" hou den dit voorjaar een manifestatie in Rot terdam onder het motto: „Industrialisatie en recreatie". Het doel van deze actie ls de aandacht te vestigen op de noodzaak van het behoud, cq het scheppen van recrea tieterreinen in het zich sterk industriali serende zuidelijke deel van de Randstad Holland. BUITENLAND Een rechter te Chicago in de Verenig de Staten heeft de 20-Jarige Walter Mc- j Gomery veroordeeld tot 410 Jaar gevan genisstraf wegens moord en zedendelicten I De rechter zei ln zijn overwegingen, dat de jongeman een gevaarlijk mens ls. die nooit in de maatschappij terug moet ke ren Jordanië heeft zondag, opnieuw pas poorten verplicht gesteld voor reizigers tussen Syrië en Jordanië (die totnogtoe met ee nldentiteltsbewijs konden vol staan). Syriërs die ln Jordanië wonen. v.erden voorts aan bepaalde beperkingen ondeworpen. Dit ls het Jordaanse ant woord op de Syrische tolheffing voor Jor daanse vliegtuigen boven Syrië. De heerser van Bahrein, sjeik Sir Soel- man ben Hamad al Chalifa, heeft een ak koord met Koning Saoed gesloten krach tens hetwelk Saoedi-Arablë rechten krijgt op olie onder de zeebodem langs de kust. Inbegrepen exploratie en ontwikkeling van bepaalde gebieden, aldus een Bahrelnse woordvoerder Men zou de opbrengst ge lijkelijk delen Zestienhonderd mensen zijn dakloos en tweeduizend worden bedreigd met het zelfde lot door overstromingen van de Sei ne en de Marne De Parijse politie heeft meer dan duizend zwervers opgepikt, wier gebruikelijke slaapplaatsen aan de Seine thans twee meter onder modderwater lig gen '8 Werelds langste onderzeese tunnel voor voetgangers en auto's, die het Japan se eiland Hondo met het eiland Kloesjoe verbindt, is gereed gekomen. Aan de tun nel. die ongeveer vier km lang ls. is 21 Jaar gewerkt. De kosten bedragen 8 mil jard Jen (ongeveer 80 miljoen gulden). Generaal Nathan Twining, voorzitter van de raad van Amerikaanse stafchefs, heeft op een zitting van de commissie voor buitenlandse zaken van het Ameri kaanse Huls van Afgevaardigden verklaaru. dat er zich onder de goederen, die krach tens het Amerikaanse programma voor mi litaire hulp aan het buitenland zijn ge leverd. om. nylonkousen bevonden. Ame rikaanse militaire adviseurs ln Turkije hebben o.m. gevraagd om muziekinstru menten en draaistoelen. Paus Plus XII heeft zondag herdacht, dat hij 82 Jaar geleden werd geboren en 19 Jaar geleden tot paus werd gekozen. Zoals gebrulkelUk, ls op deze dubbele verjaardag geen speciale plechtigheid gehouden. I Het gerechtshof van Los Angeles heeft een beroep van de reeds ln 1948 ter dood veroordeelde Cirvl Chessman verworpen, j Chessmann had zijn beroep gebaseerd op j de omstandigheid, dat de griffier, die bij de eerste rechtszitting was overleden voor hij zijn aantekeningen had uitgewerkt. Rechter Walter R Evans besliste echter dat de veroordeling op basis van door een ander uitgewerkte aantekeningen volko men rechtsgeldig was. Gedurende de be handeling van zijn laatste beroep, die twee en een halve maand duurde, zei hij: „wan neer dit mislukt zal ik de San Quentin- gevangenls vermoedelijk wel ln een kist verlaten". Chessman, die door „Dodencel 2455" en drie andere boeken grote bekend heid verkreeg, heeft zijn verdediging voor namelijk zelf gevoerd. De Franse schrijver en journalist Ro ger Peyrefitte zal terecht moeten staan. Hij wordt ervan beschuldigd dat hij Paus Plus XII in een artikel, gepubliceerd in een communistisch Romeins blad. aan de verachting van het publiek heeft prijsge geven. Men verwacht dat het proces in begin I april gehouden zal worden Volgens het Italiaanse strafrecht is Peyrefitte. die ln Frankrijk verblijft, niet verplicht voor de rechtbank te verschijnen In de Russische kranten van zondag zijn aanvallen gedaan op het drankmis bruik in de Sovjet-Unie. waaraan de helft van alle ongelukken en 70 procent van de misdaden ln Rusland te wijten zou zijn. Het regeringsblad Izwest.la schreef dat ln teveel films en toneelstukken alcohol wordt verheerlijkt en dat de televisie en krantenfoto's te vaak gezinnen tonen, waar de drankfles op tafel staat. De nieuwe president van Guatemala, Miguel Fuentes. heeft voor de televisie een kwartier lang touwtje gesprongen om te bewijzen, dat hij niet „afgeleefd" ls. zo als de oppositie had beweerd, aldus meldt bet Mexicaanse avondblad ..Ultimas Noti- cias" De 62-Jarige Fuentes. wiens ambts- termfjn gisteren officieel begon, zei tot de toeschouwers: „Ik voel me niet zo moe na deze jongelingsoefening". Het Spaanse ministerie van Oorlog heeft een communiqué gepubliceerd waar in wordt gezegd, dat bij gevechten tussen Marokkaanse verzetsstrijders en Spaanse troepen in de Spaanse sahara, die sinds 10 februari zijn geleverd. 214 verzetsstrijders en acht Spanjaarden zijn gesneuveld. Het communiqué maakt voorts melding van samenwerking tussen Spaanse en Franse atrydkr achten. zoek H.K.H. Prinses Beatrix aan de Ne derlandse Antillen en Suriname. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.40-24.00 Het Evangelie in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 20.30 Attentie. 21.00 „Klein be ginnen". documentaire. 21.00 Filmprogr. 21.35 Het einde van het begin, éénacter. 21.55 Dagsluiting. VOOR DINSDAG 4 MAART Hilversum I, (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9^15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Alt en piano. 12.00 Orgel en plano. 12.20 Rege ringsuitz.: Landbouwrubriek. 1. Kentering op het platteland: I. Structuurwijzigin gen. 2. Landbouwkundig weeroverzicht. 12.30 Meded. v. land- en tuinb. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Strljkork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15 00 Viool en plano. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 R.V.- U.: Kernenergie ln Nederland, door prof. dr. J. A. A. Ketelaar. 19.00 Voor de kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Vrouwenkoor en soliste. 19.25 Gitaarspel. 19.45 Film- praatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Rep. v. d. bezoek v. Prinses Beatrix aan de West. 22.15 Operafacetten. 22.55 Ik geloof, dat caus. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 New York calling, caus. 23.21-24.00 Gram. Hilversum II (298 m.). KRO: 7.0,0 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weer ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.45 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10 50 Gram 11.00 Voor de vrouw .11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Piano recital. 14.25 Gram. 14.30 Voor de vrouwen van het platteland. 14.40 Kamerork. en sol. 15.30 Metropole ork. en soliste. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings uitz.: Rijksdelen Overzee: Manokwarl. stad en zeehaven, door Claude Balloni. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., causerie 18 30 Lichte muz. 18.50 Van klan ten en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm op het nws. 19.15 Chan sons 19.35 Gram 19.45 Act. 20.00 Lijdens meditatie. 21.00 Radio Philh. ork. en sol. 22 10 Pianokwint. 22.50 Boekenweek, ook voor de Missie, caus. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Relais v. d. Vlaamse TV: 20.00- 21.00 De Geschiedenis van het Kostuum door de Eeuwen heen. NTS: 21.00 Journ en weeroverz. 21.25- 22.45 Filmprogr. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.00 Voor de scholen. 13.00 Orkestconc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14 55 Intermezzo. 15 00 Voor de scholen. 16 00 Caus. 16.15 Gram. 16.30 Hoorsp. 17.00 Caus 17.15 Orkestconc. 18.00 Voor de kind. 1855 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 22.15 Caus. 22 45 Concert. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06-0.11 Koersen. Engeland. BBC Light Progr. (1500 en 247 ni.).: 1200 Voordr. 12.15 mrs. Dale's Dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en v. d. arb. 14.00 Dans muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kleu ters. 15.00 Voor de vrouw, (Om 15.30 Nws.) 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Or kestconc. 17.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 17.45 Gevar. mu2 (Om 18.30 Nws 19.00 Lichte muz. (Om 19.30 Nws.) .19 45 Hoor spel. 20.00 Journ 20.25 Sport. 20.30 Nws en Have a Go! 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar muz. 22.30 Nws en klankb. 23.00 Gram 23 30 Nws. 23.40 Dansmuz. 0 30 Nws en lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwest Deutseher Rundfunk (309 m.) 12.00 Lichte muz. 13 00 Nws 13 15 Amus. muz, 16.00 Gevar conc. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Viool en plano. 19.45 Hoorspel m. muz 21.15 Ork. conc. 21.45 Nws 23 30 Symf. ork. en soliste. 24 00 Nws. 0.10-1.00 Pianotrio. Frankrijk, Programma III (Nat. Progr.) (280 en 235 ni.). 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 14.10 Vlooi en piano. 14.40 Koorzang 16 40 Moderne muz. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 20.00 Kamermuz. 21.50 Gram. 23.10 Nws. 23.52- 24.00 Idem. Brussel, (324 en 484 m.) 324 ni.: 12.00 Gram 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.35 Tulnb. kron. 12.40 Planorecital. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.30 Symf. muz. 17.00 Nws. 17.10 Barok-ens 17".45 Boek- bespr. 18.00 Voor de Jeugd. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Radlokron. 2100 Gram. 21.15 Omr. ork. en solist 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.45 Ork conc. 15 30 Gregoriaanse zang. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws 17.10 Gram. 18 30 Discografie. 19.20 Gram. 19.30 i Nws. 20.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tyd. 22.56 Nws. neus, keel.borst van vastzittend slijro Stadszaal (kleine zaal)Ver. voor Pe dagogiek. Spr. mej. J. Boschma over het schoolmaatschappelljke werk. 8 uur nam. T. Brandsmastraat 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Toneelgroep „Theater" „Grote hanzen en kale halzen". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Fotocabaret „Juist belicht". 8 uur nam. DINSDAG SchouwburgAbonnementsvoorstelling Toneelgroep „Theater" „Grote hanzen en kale halzen". 8 uur nam. Staalwijk. Bazar 2.30-5 uur en van 7- 10.30 uur nam. Voorschoten: Culturele Cen trum. Optreden Vera Bondem ln Sola-to- neel. 8 uur nam. Oegstgeest Irene. Herv. Gem. Poelgeesterwljk. Filmavond Herman Klel- brink. 8 uur nam. WOENSDAG Rijnlandshuls (Breestraat). Afscheids receptie lr. P. de Gruyter. 3.30-5 uur nam. Staalwyk. Bazar 2-5 en 7-10.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jeugdconcert Mij. voor Toonkunst. Quintetto Chlgiano. 2.30 uur nam; 's avonds te 8 uur concert voor leden e.a. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal)L.K.K. „Voor Al len", Planosollst Cor de Groot. 8 uur nam. St.-Antonlusclubhul6. Chr. Toneelgroep ...Tlmdelerclub" speelt „Dryfzand". 8 uur nam. Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Oegstgeest Irene. Herv. Gem. Rhijngeesterwijk. Ds. Tabaksblatt over het hedendaagse Israël. 8 uur nam. VRIJDAG Rapenburg 6. K. en O.-cursus moderne litteratuur. 8 uur nam. Leiderdorp Dorpshuis. Feest avond R.C.L. m.m.v. „Show time" uit Bos koop. 7.45 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (Jacobazaal). Ledenverga dering „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling ..Volk van Suriname" (tot en met 16 maart). Openbare Leeszaal Reuvens: Boeken weekexpositie. Geopend tijdens openings uren bibliotheek (tot 8 maart). BIOSCOPEN Luxor: „Rose Bernd" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, T en 9.15 uur. Casino: „De blonde heks". 18Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. aZndag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „De liefdesroman van een ko ningin". Alle leeft. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido „Het vlees ls zwak". 18 Jaar. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Duivels van de weg". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Morgen ls het te laat". De avond- en nachtdienst der apotheken wordt tot zaterdagmorgen 8 maart 8 uur waargenomen door: te Lelden: Apotheek van Driesum. Mare 110, tel. 20406; te Oegstgeest: door Apotheek Oegstgeest. Wil. helminapark 8. tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw buisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 3 p. c3 li S e 1 Goj Helsinki onbewolkt nno 5 -17 0 Stockholm onbewolkt nnw 2 -12 1 Oslo mist windstil -4 0 Kopenhagen onbewolkt n 9 -0 0 Aberdeen zwaar bew. windstil -1 Londen licht bew. windstil 0 0 Amsterdam geh. bew. n 5 4 0 Brussel regen nnw 4 4 0.4 Luxemburg geh. bew. nno 4 1 0 Parijs geh. bew. n 6 4 0 Bordeaux onbewolkt nnw 4 3 0 Grenoble geh. bew. windstil 0 0 Nice onbewolkt nnw 7 7 0 Berlijn motregen n 6 1 0.1 Frankfort geh. bew. wnw 2 2 0 Munchen sneeuw wnw 5 -0 10 Zürich geh. bew. windstil -0 1 Genéve licht bew. no 10 2 0 Locarno zwaar bew. o 4 6 0 Wenen sneeuw nw 8 1 15 Innsbruck sneeuw windstil -1 4 Rome onbewolkt ono 2 4 0 Ajaccio onbewolkt ono 3 3 1 Algiers regen bul onbewolkt z 4 6 0.3 Madrid windstil 0 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 22