Vooruitzichten werkloosheid in de diverse bedrijfstakken Vraag geen verfvraag Rl POLIN WILLEM II Minister is niet optimistisch Z.O.-Drente uit ziju isolement WEER MOGELIJKHEDEN VOOR NEDERLANDERS IN LIBERIA Makatita vraagt morele steun van liet Westen, speeiaal Nederland UW BRAVO OLIFANT 96ste jaargang Vrijdag 28 februari 1958 Derde blad no. 29379 Bestedingsbeperking blijft (Van onze parlementaire redacteur) Volgens een schatting zal de werkloosheid eind februari 125.000 mannen bedragen tegen 122.500 op 31 januari. Aangezien normaal in februari de werk loosheid pleegt te dalen, betekent dit in werkelijkheid dat de werkloosheid in februari onder de mannen met ongeveer 9000 is gestegen. Het voorspellen van de werkloosheid in de loop van 1958 (waarnaar de heer Biewenga gisteren in de Tweede Kamer had gevraagd) vond minister Suurhoff een hachelijke zaak. Zonder cijfers, zei hij, is echter wel ongeveer aan te geven in welke bedrijfstakken de ontwikkeling in 1958 voorshands nog minder gunstig zal zijn, indien geen speciale maatregelen worden getroffen ons deze ontwikkeling te keren. Bouwnijverheid. In de eerste plaats dient dan genoemd te worden de bouw nijverheid, waar vooral in de water-, spoor- en wegenbouw in de e.k. maan den nog geen herstel is te verwachten. Weliswaar zal het aantal werkloze bouwvakarbeiders als gevolg van sei zoenfactoren een daling gaan vertonen, doch deze daling zal geringer zijn dan normaal in de eerste helft van het jaar optreedt. De hoeveelheid onderhouden werk in de bouwnijverheid loopt nog steeds terug als gevolg van een onvoldoende aantal nieuwe objecten dat in uitvoe ring wordt genomen. Ook in de burger lijke en utiliteitsbouw is een lichte terug gang te voorzien wegens het dalende aantal woningen dat in uitvoering is en de te verwachten aanziennlijke daling in de sector nijverheidsgebouwen. Deze teruggang zal waarschijnlijk niet geheel kunnen worden opgevangen door de meerdere bouw in de sector handel en verkeer. Metaalnijverheid. Daarnaast, deels als gevolg van de slapte in de bouw sector, zal in een groot deel van de metaalnijverheid eveneens een verdere teruggang in de werkgelegenheid moe ten worden verwacht. Ook de invloed van de bestedingsbeperking zal voelbaar blijven. Textielnijverheid. Verschillende an dere bedrijfstakken zullen, zij het in mindere mate, eveneens een zekere terugslag van de genoemde factoren ondervinden, hetzij direct, hetzij in hun toelevering van andere bedrijfstakken. In het bijzonder zij hierbij de textiel nijverheid genoemd, waarvan de struc turele positie al jaren zwak is te noe men, waardoor vele ondernemingen in deze branche moeite zullen hebben om de thans bestaande moeilijkheden het hoofd te bieden. Andere industrieën. Voorts wordt een voortzetting verwacht van de lichte teruggang in de aardewerk- en baksteen industrie, de houtverwerkende industrie, de leder- en rubberindustrie, de veen derijen, de strokartonindustrie en voorts in de sector handel en verkeer. De confectie-industrie vertoont weer einge opleving. Een volledig herstel zal echter nog wel enige tijd op zich laten wachten, gezien de verminderde koop kracht. In de overheidssector zal ook in 1958 nog aan een krappe personeelspolitiek de hand moeten worden gehouden. Er kunnen echter ook bedrijfstakken worden vermeld, die (in de gedachte De „diplomatieke klap" De eerste secretaris van de (Perzische) ambassade deelt naar aanleiding van het gebeurde te Delft mede. dat volgens hem de bestelwagen een andere wagen wilde passeren en dientengevolge de witte streep op het midden van de rijweg overschreed. De bestelwagen kwam naar hem toe en de secretaris zou op vijf meter afstand hebben moeten remmen om een ongeluk te voorkomen. Vervol gens zou de bestuurder van de bestel wagen het stuur hebben omgegooid en zyn weg hebben vervolgd. De secretaris, die van mening is dat de bestuurder het verkeer in gevaar had gebracht, zegt het zijn plicht te hebben geacht „mede omdat de politie zich altijd beklaagt over het rijden van di plomaten" de bestelwagen achterna te gaan, aan te houden en de bestuurder naar de Delftse politie te brengen. Volgens de secretaris voerde de be stuurder van de bestelwagen, die zich achtervolgd voelde, de snelheid tot on geveer 70 km. op en trachtte hij door allerlei steegjes aan zijn achtervolger te ontkomen. De secretaris zegt de wagen vervolgens buiten Delft tegenover de Porseleinfabriek te hebben ingehaald en aangehouden „om de bestuurder naar de Delftse politie te brengen". De be stuurder weigerde echter mee te gaan. Daar er geen politie aanwezig was. zegt de secretaris zich verplicht gevoeld te hebben het contactsleuteltje van de be stelwagen te nemen om de bestuurder te dwingen. Hij is daarna rechtstreeks naar de politie gegaan waar hij het sleuteltje heeft overhandigd en de zaak uitgelegd. De chauffeur van de bestelwagen arri veerde daar een kwartier later en be klaagde zich erover dat de secretris hem zou hebben geslagen. De secretaris ver klaart, dat dit een leugen is. Eenvoudiger douaneregeling voor stalen en monsters Morgen treedt een overeenkomst, gesloten door een aantal Europese staten, waaronder ook Nederland, in werking. welke beoogt het internatio nale verkeer met handelsmonsters en handelsstalen te vereenvoudigen. De regeling stemt op vele punten overeen met die van de carnets de pas sage en douane voor motorrijtuigen. Carnets zullen in Nederland worden af gegeven door de Kamers van Koophan del en Fabrieken, elk voor haar gebied. Zij hebben tegenover de Nederlandse douane-administratie de aansprakelijk heid aanvaardt voor de door haar af gegeven carnets alsook voor de carnets E C S.. verstrekt door buitenlandse zus terorganisaties. Een en ander geschiedt onder auspiciën van het te Parijs ge vestigde bureau „International Infor mation de Chambre de Commerce" (B.I.I.C.C.). Voor de handelsreizigers betekent de nieuwe regeling een uitkomst. Er is van borgstorting geen sprake meer. De Ka mers van Koophandel staan nu tegen over het ministerie van Financiën borg dat de verschuldigde invoerrechten zul len worden betaald als er door een of andere oorzaak iets misloopt met de in gevoerde monsters en/of stalen. Er be staat in die verantwoordelijkheid een wisselwerking tussen de Nederlandse Kamers en de zusterorganisaties in het buitenland. Zfj betalen, als dat nodig mocht blijken, en dienen dan later de rekenmg in. van een gemiddelde werkloosheid over 1958 van 100.000 mannen) hun tot nu toe gunstige werkgelegenheid zullen kunnen handhaven. Genoemd kunnen worden de chemische nijverheid, de mijnen, de voedingsmiddelenindustrie, terwijl ook in de grafische nijverheid en de bank- en verzekeringsinstellin gen nauwelijks enige vermindering van de bedrijvigheid wordt verwacht. Wat laatstgenoemde groep betreft, zou ten hoogste als gevolg van een voort gaande automatisering van de admi nistratie enige werkgelegenheid kun nen wegvallen. Landbouw. In de landbouw ten slotte zal de invloed van de genoemde factoren beperkt blijven tot een ver minderde uitvoering van cultuur-tech nische werken. Hier moet echter voorts rekening worden gehouden met het aan de gang zijnde proces van mechanisatie en rationalisatie, dat een geleidelijke, doch vrij snelle teruggang in de werk gelegenheid in deze sector teweeg brengt. Nog niet terugdraaien „Onmiskenbaar vertoont de handels balans en de financiële positie van het Rijk verbetering", merkte minister Suurhoff op, maar het te verwachten overschot op de betalingsbalans zal moeten worden gebruikt voor aflossing van kortlopende buitenlandse schuld. Ook als de gunstige ontwikkeling doorzet, zal aan het einde van 1958 de deviezenreserve nog maar toerei kend zyn voor de invoer van drie maanden en dat is niet zo bijzonder hoog. Minister Suurhoff concludeerde dat de kapitaalmarkt en de overheids financiën nog niet zo zijn, dat tot een terugdraaien van de maatregelen tot bestedingsbeperking kan worden be sloten. Daarom heeft de regering be sloten tot maatregelen, die gericht zijn op bestrijding van de werkloos heid in bepaalde gebieden en bedrijfs takken. Tezamen zullen deze maat regelen 140 tot 150 miljoen gulden be lopen. Daarmede hoopt de regering de onaanvaardbare toppen van de werk loosheid de baas te kunnen worden zonder het programma van beste dingsbeperking in gevaar te brengen. Water in Maas en Rijn stijgt nog steeds Tegen hoest en verkoudheid KEELTABLETTEN Sterk desinfecterend 60 tabletten f 0.98 PHH.IPS-ROXANE NEDERLAND Groots project ijzermijn en spoorweg van de Rijn ditmaal naar verwachting zo hoog komen, dat de weg voor een be. langrjjk gedeelte onder de waterspiegel zal verdwijnen. Dit is niet alleen een grote belemmering voor de te Lobith en Spijk gelegen steenfabrieken, maar oos voertuigen lichter dan anderhalve ton zullen Spijk niet meer kunnen bereiken. Lobith is alleen nog bereikbaar via Babberich en de brug bij Herwen, waar. van de capaciteit echter beperkt blijft tot personenauto's en kleine vracht wagens. Goedkoop boerderij-type (Speciale berichtgeving) De „Agrobouw" is een groep van par ticuliere architetcen, die zich bezig houdt met de bouw van boerderijen in Nederland en die een type heeft ont worpen, dat volgens deze groep veel goedkoper is dan het traditionele. De kosten van zulk een boerderij gerekend naar een grootte van bijv. 18 ha, zullen ongeveer f. 44 000 bedragen, de woning komt op f 20 000 extra. Het plan opent de mogelijkheid een bedrijf te houden van 26 stuks vee en 10 stuks jongvee, in dien er geen varkens zyn. De eerste boerderij van dit type zal na een half jaar klaar zyn, want er is voor dit Agro-boerderymodel grote belangstelling van de zijde van verschillende officiële instellingen. Vele plaatsen en dorpen in zuidoost Drente die enige dagen door de hevige sneeuwval vrijwel waren geïsoleerd, zijn gisteren uit hun isolement bevrijd. De meeste hoofdwegen in dit gebied kwamen in de morgenuren sneeuwvrij, zodat het verkeer weer kon rijden. Andere wegen kwamen eerst in de middaguren voor het verkeer vrü. De plaatsen en dorpen zijn hierdoor weer bereikbaar geworden en in de loop van de dag kwamen dan ook vele werkkrachten vanuit, de dorpen in Emmen (de grootste plaats in dit ge bied) weer op hun werk, dat zij voor korte tijd hadden moeten opgeven. De busdiensten zij vrijwel geheel hersteld en verzorgen weer de verbindingen in het gebied, zodat post en couranten enz. weer ter plaatse kunnen komen. De binnenwegen zijn nog niet alle be. gaanbaar voor het grote verkeer, doch voor voetgangers en wielrijders is het mogelijk hiervan gebruik te maken. Aangenomen kan echter worden dat de sneeuwruimers ook deze wegen zeer snel vrij zullen hebben. Voor de bestuurders van motorvoertuigen is het echter nog uitkijken, daar bepaalde gedeelten van de wegen glad zijn terwijl op andere ge. deelten slechts een nauwe doorgang bestaat. Het water in Maas en Rjjn blijft nog stijgen. Bij Venlo is de Maas thans zo hoog gestegen, dat alleen diep geladen schepen de spoorburg nog kunnen passeren. Verscheidene vaartuigen lig gen al nabij de brug te wachten op het zakken van het water. In de Venlose haven staat het water bijna 17 meter boven N.A.P. De havenkaden liggen dieD onder water en alleen aan de winter- I kade kan worden gelost. In de kelders van huizen langs de Maas begint men steeds meer last te ondervinden van het opstijgende grondwater. En men ver moedt. dat de hoogste stand nog niet is bereikt, gezien de grote hoeveelheden smeltwater, die in Noord-Frankrijk en België op de Maas worden geloosd. Ten dïïJe.Tblank koïlënT »'ïcns erkenning van de Padangse regering als de officiële regering van Indonesië zou inhouden en die erkenning is voor de regering-Sjafroeddin drin gende noodzaak. Tegen het internationale communisme Wij veroordelen Djakarta's methoden (Van onze Londense correspondent) „Anton Pieter Makatita, die onlangs als handelsraad van de Indonesische ambassade te Londen werd ontslagen, werd vanmorgen wakker om tot ontdek king te komen, dat hy verheven was tot de rang van „ambassadeur". Hy vond in zyn brievenbus een indrukwekkend document waarin werd verklaard dat hij benoemd was tot ambassadeur van de regering in Padang aan het Hof van St.-James". Aldus Engelands meest gelezen dagblad met een oplaag van 5'2 mil joen exemplaren, de populaire Daily Mirror. Zó eenvoudig als het Engelse blad het voorstelde, was de situatie, waarin Makatita zich bevond, evenwel bij lange na niet. Inderdaad was hü benoemd tot vertegenwoordiger voor de Sumatraanse tegenregering in West-Europa, maar daarmee was hem nog niet de diplomatieke status toegekend. Dit te bewerkstelligen is Makatita's bedoeling. Niet uit eer zuchtige overwegingen, maar omdat zün verheffing tot de rang van ambassadeur Niers bij Gennep is buiten de oevers ge. treden, de uiterwaarden zijn over stroomd. De wegverbinding Elten-Spfjk is voor zwaar wegverkeer afgesloten.. Hoewel deze weg twee jaar geleden be langrijk werd opgehoogd, zal het water ,In het noorden van Liberia, aan de grens van Frans Guinee, zijn in het ruim 1800 meter hoge Nimbagebergte ijzer- ertslagen aangetroffen, die tot de rijkste ter wereld worden gerekend. Ongeveer twee jaar geleden is de Lamco (Liberian- American-Swedish Minerals Company) met de werkelijke exploitatie begonnen. In 1961 hoopt men een begin te maken met de exploitatie. Verwacht wordt, dat men in het eerste jaar reeds de volle produktie van 10 miljoen ton zal berei ken. De Lamco beschikt voor deze ont ginning over een kapitaal van meer dan 200 miljoen dollars. Behalve over de rijke ijzerertsconces sies in het Nimbagebergte bezit de Lamco ook concessies voor de ontgin ning van de ijzerertslagen, die in het zuidelijk gedeelte van Liberia, in Bassa County zijn aangetroffen. Dit terrein is dicht by de Atlantische Oceaan gelegen. Er zal nu in Buchanan een zeehaven worden aangelegd, waarheen het gedol ven ijzererts zal worden vervoerd. Voor dit vervoer zal een spoorweg worden aangelegd vanaf het Nimbagebergte tot aan de aan te leggen zeehaven, een af stand van 180 mijlen. Het is de bedoe ling. dat die spoorweg ook voor het openbaar vervoer van personen en goe deren zal worden gebruikt. Dat zal dan de eerste spoorweg in Liberia zijn. Tot- nutoe bestaat er alleen een smalspoor tussen de Bomi Hills-ijzererfcsmijnen en de vrijhaven van Monrovia, dat alleen wordt gebruikt voor het transport van ijzererts. Dit enorme project zal in de toe komst zeker voor een 200-tal Neder landers en hun gezinnen een werk kring kunnen verschaffen. Daarbij is vooral ook gedacht aan de uit Indone- Advertentle DE FIJNE BOLKNAK VOOR 20 ct Een „vrij" Indonesië „Wij hebben het Westen verzocht ons moreel te steunen", vertelde de heer Makatita. toen ik hem in zijn woning opzocht. ..En wel in de eerste plaats door de regering-Sjafroeddin als de officiële regering van Indonesië te erkennen. Wy hoeven het niet te verdoezelen: er is burgeroorlog in Indonesië en het zal hard tegen hard gaan. Zolang Sumatra alleen tegen Java te vechten heeft, kan het zijn mannetje staan, maar de mogelijk heid is niet uitgesloten dat Djakarta direct of indirect de hulp van Rusland zal inroepen en in dat geval komen de zaken anders te liggen en zullen wij ons tot het Westen wenden om hulp. Dat kan echter alleen indien onze regering offi cieel is erkend. Hoe langer het Westen deze erkenning uitstelt, hoe meer het 't internationale communisme in de hand werkt. Wij hebben Soekarno als Staats hoofd verworpen, omdat hij de beginse len van de in augustus 1945 ingestelde basis van de Vrije Republik Indonesië ontrouw is geworden. Wij willen een onafhankelijke staat op democratische grondslag doch door openlijk te heulen met de communisten en de „geleide de. Hier geen „vreemde" Als handelsraad van de Indonesische ambassade te Londen, in welke functie hij in mei 1955 werd aangesteld, heeft de heer Makatita een brede ervaring opge daan, die hem als vertegenwoordiger der Sumatraanse tegenregering goed te stade zal komen. Als economisch expert heeft hij Indonesië op tal van internationale conferenties vertegenwoordigd. Reed3 een jaar lang heeft hij met de Indone sische ambassadeur in Londen Soenarjo in onmin geleefd, doch de breuk kwam pas in november van het vorige jaar. Een paar weken geleden gevolgd door het officiële ontslag. In Nederland Is deze sympatieke Indo_ nesiër allerminst een vreemde. Hij heeft er gestudeerd zyn vrouw is een Neder landse en zijn broer die aan het verzet in Nederland deelnam, werd op weg naar Spanje in Frankryk gegrepen en ter plaatse gefusilleerd door de Duitsers. Desondanks is Makatita in hart en nie ren een Indonesische nationalist, wie de Indonesische onafhankelijkheid ter harte gaat «n die kritisch staat tegen over de door Nederland gevoerde kolo niale politiek. Met de Indonesische ~v -v uidir puiiutK. .un ae inaonesiscne mocratie volgens Chinees pafroon te machthebbers verschilt hü echter hier- sië teruggekeerde Nederlanders, die tropenervaring hebben. Er zullen dok ters, ingenieurs, allerlei technici en werkkrachten voor de bouw van de spoorweg, van de haven en van alles wat met de toekomstige exploitatie van de ijzerertsmijnen verband houdt, nodig zijn. Van de vice-president en de directie van Lamco vernamen wij, dat zij zeer gaarne Nederlandse deskundigen en werkkrachten in het algemeen, ver welkomen. Reeds zyn er bij de explo ratiewerkzaamheden een aantal Neder landers werkzaam, die zich zeer enthousiast over de werkzaamheden en de vele mogelijkheden uitlieten. Ook zij zouden de komst van landge noten in de toekomst zeer toejuichen. Het consulaat-generaal van Liberia in Rotterdam zal over enige weken na dere inlichtingen kunnen verschaffen. propageren, heeft Soekarno de revolutie verraden. Wy wensen een vry, democra. tisch Indonesië met een op het federa listische principe gebaseerd staatsbestel, dat georiënteerd is op het Westen. De Pravda moge er ons van beschuldigen, dat WU „heulen met het imperialistische Westen," maar dat laat ons koud. Het is het communisme dat wy uit Indone sië willen weren en daartoe zoeken wij samenwerking met de vrye wereld, zowel in Azië als elders. in, dat hij anti-communist is, die een demacratisch, federalistisch op het Wes ten gericht Indonesië voorstaat. Basis van gelijk- gerechtigheid Wadsworth opvolger van Stassen Tot opvolger van Harold Stassen als adviseur van Eisenhower voor ontwa peningsaangelegenheden is donderdag benoemd James Wadsworth. die lid is van de Amerikaanse delegatie by de V.N. Stassen is kortgeleden als zodanig af getreden om een campagne te kunnen voeren voor zijn eventuele verkiezing tot republikeins gouverneur van Pennsyl vania. Aan zijn ontslag zou o.m. onenig heid met Dulles over de ontwapenings- politiek vooraf zijn gegaan. I Wadsworth is plaatsvervangend hoofd van de Amerikaanse delegatie bij de V.N. Na zijn ontslag heeft Stassen in het openbaar voorstellen gedaan die in strijd zijn met de officiële ontwapeningspoli- tiek van de V S. Men verwacht, dat de V.S. nu spoedig een nieuwe stap in de V.N. zullen doen om te trachten de impasse over de ont- i wapening te doorbreken, j President Eisenhower heeft ook een uit vier leden bestaande commissie voor ontwapeningskwesties ingesteld, die mi nister Dulles moet bijstaan. In deze commissie hebben oa. generaal Alfred Grunther, de voormalige opperbevelheb ber van de NAVO-strijdkrachten in Europa, en Walter Bedell Smith, voor Ook met Nederland zoeken wy die sa menwerking en het. *s van Nederland ln de eerste plaats, dat wy morele steun verwachten. Nederland's kapitaal en Nederlandse ondernemingslust roepen wy van harte welkom, maar alleen op basis van gelijkgerechtigdheid met an dere mogendheden en niet in de bevoor rechte positie, die het Nederlandse be drijfsleven in Indonesië tot voor kort genoot. Ook wy zijn tegen een overheer sende invloed gekant, maar wy veroor delen de methode, die door de regering te Djakarta de laatste tijd tegen de Ne derlanders is toegepast. Ook geven wij de eis tot overdracht van Nieuw-Guinea niet op en verzoeken wij de Nederlandse regering een gesprek over dit gebieds deel opnieuw te openen, ditmaal met de regering Sjafroeddin. Het gaat er niet om dat Nederland onmiddellijk zegt: „Hier heb je Nieuw-Guinea. Maar al leen: wij zijn bereid hierover te praten. Alleen al door deze concessie zullen wij de regering-Soekarno de wind uit de zeilen nemen, want Nieuw-Guinea was de directe aanleiding tot de anti-Neder. landse actie" Zeker 35 «loden bij vliegramp in Lancashire Tijdens een show van kinder-jeugdige dichteres hier met een kort kleding in Parijs fungeerde het toodleren jasje op een wit jurkje veelbesproken wonderkind Minou j met plooirok. Drouet als mannequin. We zien de\ Het vliegtuigongeluk in Engeland, waarvan wy in een deel van onze editie van gisteren reeds melding maakten, heeft aan 35 van de 48 inzittenden het - leven gekost. Het verongelukte toestel malig ambassadeur te Moskou en thans was een viermotorige „Britannia 170" j hoofd van de centrale geheime dienst, die Van het eiland Man naar Manches zitting. ter was vertrokken. De passagiers waren j Naar verluidt zouden de V.S. in maart autohandelaars, die in Manchester een de ontwapeningscommissie, waarin 25 tentoonstelling wilden bezoeken. Onder V.N.-leden zijn vertegenwoordigd, bijeen de overlevenden zyn zes zwaar gewon- willen laten komen. Zoals bekend wei- den Het toestel is in drieën gebroken gert de Sovjet-Unie aan het werk van Delen ervan liggen over een groot gebied deze commissie deel te nemen, omdat verspreid. Alleen de staart is heel geble- het Westen er een overwicht in zou heb- ven. Het ongeluk deed zich voor in de hen. Als de Sovjet-Unie inderdaad niet buurt van het stadje Horwich, in de meedoet, zouden de V.S. de Veiligheids- hoofdstraat waarvan gisteravond een raad bijeen willen laten komen om een vuur werd ontstoken, om als baken te weg uit de impasse te zoeken. Amcri- dienen voor drie hefschroefvliegtuigen, j kaanse diplomaten polsen andere rege- die onderweg waren naar de plaats waar ringen over een dergelijke gang van het wrak ligt. namelyk in het bergter- I zaken. j rein van Lancashire. oude en jonge j SftOMV Communisten op eerste plaats in Soerabaja Het persbureau Pia meldt, dat volgens de eerste resultaten van de in Soerabaja gehouden herverkiezingen voor de ge meenteraad. de communistische party de eerste plaats heeft behouden Deze herverkiezingen waren nodig, omdat zich bij de vorig jaar gehouden verkiezingen onregelmatigheden hadden voorgedaan. K. e r k e 1 ij k Lev 'en m;i>. iiekv. kekk Beroepen te Oude- en Nljehorne A Don- I ker te Dwingelo - te Hedel J A de Waard j kand te Rijsoord. Benoemd tot hulp prediker te Overlangbroek S. C van Wijn gaarden. em. pred te Veenendaal Be noemd tot huiprediker te Schermerhorn J. J. Homan. a.s. em pred te Meeden c a. GEREF. KEItKEN Bedankt voor Diever G. Hengeveld te Woubrugge. KEM. BROEDERSCHAP Tweetal te Arnhem P Pols te Hengelo (O.) en D. TJalsma te Groningen, van wie I laatstgenoemde is beroepen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5