685: WYBERT Hasselman Pander bank twee fauteuils Contact onderwijs en industrie had gelukkige start Raad van Hazerswoude besprak grondkwestie voor wijkgehouw WONING TE KATWIJK DOOR BRAND GEHEEL VERWOEST VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958 Tunesisch verzet tegen een verbeden zone met Algerije Tunesië heeft gisteren bij de V.N. een klacht Ingediend, dat Franse militaire vliegtuigen herhaaldelijk het Tunesische luchtruim schenden „ondanks de waar schuwingen van de Tunesische autori teiten". Voorts heeft de Tunesische af gevaardigde bij de V.N., Mongi Slim. de aandacht van secretaris-generaal Hammarskjöld gevestigd op de gevolgen van de instelling van een verboden zone in Algerqe langs de grens met Tunesië, die door de Fransen wordt beoogd. Een van de gevolgen zou zijn, dat ongeveer 250.000 Algerijnen hun woonplaats moe ten verlaten. Slim noemt dit in een brief aan Hammarskjöld een „onmen selijke maatregel". Ook president Bourguiba van Tunesië heeft zich gisteren heftig gekeerd tegen het Franse plan voor een niemandsland tussen Algerije en Tunesië Hij deed dit in zijn wekelijkse radiotoespraak, waarin hij ook de Westelijke mogendhe den vroeg tussenbeide te komen in de Algerijnse oorlog ..Om Frankrijk uit de impasse te halen, waarin het zich thans bevindt. Frankrijks bondgenoten moe ten Frankrijk ervan overtuigen, dat een oplossing van het Algerijnse vraagstuk nimmer door wapengeweld kan worden gevonden". In het gebied van Cap Bon in Tune sië zijn twee Fransen gearresteerd, na dat in hun woningen wapens waren ont dekt. In Tunis zijn zeven Fransen gear resteerd. (Advertentie) in onze etalage Botermarkt kersenhouten Pullman kussens Sterke damast bekleding compleet Personeelsbeleid bij Sikkens bekeken door docenten Twee beelden van de conferentie der Verenigde Naties betreffende het internationale zeerecht, die op het ogenblik in Genève wordt ge houden. De bovenste foto toont een overzicht van de conferentiezaal: de onderste de Nederlandse delegatie tijdens de debatten. Voorstel van B en W maar net aanvaard De raad van Hazerswoude kwam gisteravond in vergadering bijeen met als belangrijkste punt op de agenda de kwestie van het wijkgebouw van de Vereni ging voor Wijkverpleging. De raad werd voorgesteld een perceel grond hiervoor te verkopen, doch het bestuur achtte deze grond ongeschikt voor het doel, zoals wij reeds woensdag schreven. De burgemeester, de heer L. J. den Hol lander, begon met een uitvoerige uiteenzetting te geven van de gang van zaken. De pogingen van de Vereniging voor Zieken- en Wijkverpleging, om in 1949 een woning te kopen op de hoek Dorps- straat-Gemeeneweg, mislukten. De ge meente kocht in 1952 een perceel grond met 4 woningen tegenover het Raad huis, met het doel daar een dorps plein te maken, met daarom heen de bestaande herv. kerk, het raadhuis, het wijkgebouw, badhuis en een dorpshuis. Er kwam een plan tot stand voor het dorpshuis, bevattende een grote zaal voor 350 personen, een wijkgebouw, een badhuis en daarboven een riante woning voor de wijkverpleegster en daar naast een dienstgebouw voor de herv. gemeente. De kosten zouden bestreden kunnen worden uit een uitkering uit een departementaal fonds, en het zou de ge meentenaren dus niets kosten. Dit plan werd door ieder met enthousiasme ont vangen. Door de bestedingsbeperking kwam dit plan in portefeuille te liggen. Toen zuster Boer haar afscheid aankon digde stond het bestuur voor grote moei lijkheden, daar er geen wijkgebouw en er geen woning voor de verpleegster was. Het gemeentebestuur bood de helpende hand en bood de raadhuiswo ning aan, die in te richten is als wijk gebouw en woning voor de zuster. De voorwaarden waren gunstig. Dit plan kon echter door allerlei oorzaken in 1957 niet doorgaan. ZEER VAAG. Het comité tot stichting van een wijkgebouw heeft thans een beroep op de gemeente gedaan grond be schikbaar te stellen. Hoeveel geld er opgehaald is, aldus de voorzitter, is mij niet bekend, en ovendien weet ik niet hoeveel vrij geld daarbij is. Men heeft grond gevraagd „bij de hervorm de kerk", hetgeen dus zeer vaag is. Een duidelijke situatietekening heeft men niet over kunnen leggen. De ge meente kon dus niets anders doen dan de grond, die volgens de plannen ter beschikking is voor het wijkgebouw, ter beschikking stellen. Doch hierin kan natuurlijk nog verandering komen als er een betere plaats blijkt te zijn. De voor stelling van zaken, zoals gedaan is van de zijde der vereniging, is bepaald on juist, aldus de voorzitter, die de publi- katie van woensdag betreurde. MET 6—5 STEMMEN. De heer Van Rijn, zelf lid van het comité der Vereniging kon zich met de gang van zaken, zoals voorgesteld door het gemeentebestuur, volledig verenigen. De heer Slootweg vroeg zich echter af of de grond niet gratis ter beschik king kon worden gesteld. De voorzitter merkte op, dat dit niet rechtvaardig zou zijn tegenover het Wit-Gele Kruis aan de Rijndijk. De heer Kaashoek wilde ook de grond gratis geven. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aanvaard met 6 tegen 5 stemmen. De overige voorstellen werden zonder veel op- en aanmerkingen aanvaard. De raad stelde o.m. f4262 beschikbaar voor het maatschappelijk werk voor het pro testantse deel der bevolking. De Stichting Contaclcentrum Bedrijfs leven-Onderwijs organiseerde giste ren (voor het eerst) een bedrijfsbe zoek voor hoofden en docenten bij het voorbereidend hoger en middel baar onderwijs ln Leiden. Oegstgeest en Voorschoten. Een bezoek werd ge bracht aan Sikkens Lakfabrieken N.V. te Sassenheim. waar in het bijzon der het personeelsbeleid de aandacht trok. Als inleiding van lezingen en uit eenzettingen op dit speciale gebied werd in de middaguren het bedrijf bezichtigd, waarbij men kennis kon nemen van het fabricageproces doch tevens van de praktijk van de be drijfsopleiding en de personeelszorg, die in deze industrie reeds eerder de aandacht hebben getrokken o.m. tij dens het parlementaire industriebe- zoek. Deze personeelszorgen strekken zich verder uit dan in de meeste be drijven het geval is. De keuze van deze industrie voor dit eerste oriën terende bedrijfsbezoek kan dan ook niet anders dan toegejuicht worden. Na een gemeenschappelijke maaltijd, die besloten werd met een uitstekende kleurenfilm over de lakfabricage en het Sikkensbedrijf als geheel sprak mej. A. M. Dertien, plaatsvervangend hoofd van de afdeling personeelszaken van de on derneming, over de opleiding in het be drijf. Deze is. na de algemene school opleiding. uiteraard van een veel meer gericht en beperkt karakter, waarbij het er omgaat de juiste man op de juiste plaats in het bedrijf te krijgen, ener zijds door vorming van de man. an derzijds door aanpassing van het werk. In deze vorming in het bedrijf gaat het om een wisselwerking tussen man of vrouw, gemeenschap bedrijfsbelangen, waarbij vooral ook aandacht moet wor- Advertentle Rokershoest wordt voorkome - en bestreden met Europese samenwerking kernenergie De bestuurscommissie van het Euro pese Centrum voor Kernenergie heeft besloten de beste deskundigen op het gebied van de kernfysica en de tech niek der kernenergie zowel uit Europese en Noord-Amerikaanse landen als van Euratom uit te nodigen, teneinde het gehele O.E.E S.programma voor de op richting van experimentele reactoren te bestuderen. In het bijzonder zullen de deskundigen het voorstel onderzoeken voor de gemeenschappelijke exploitatie van de kokend-water-reactor, die door het Noorse instituut voor atoomenergie in Halden (Noorwegen) gebouwd werd. Evenals het ontwerp voor een homogene waterige reactor, waarover thans bespre kingen gaande zijn. Er werd voorts overeengekomen, dat op het terrein van de openbare gezond heid en veiligheid gemeenschappelijke werkzaamheden zullen worden verricht, opdat dezelfde grondregels voor alle Westeuropese landen zullen worden op gesteld. STAAT ISRAËL BESTAAT 10 JAAR Acfie van christelijke kerken Een spontane gedachte, die bij een aantal personen van protestants kerke lijke zijde is opgekomen om ook daad werkelijke belangstelling en medeleven te tonen met de staat Israël bij de her denking van zijn tienjarig bestaan op 24 april a.s.. heeft zich geconcretiseerd in de vorming van een commissie, welke een actie gaat ondernemen met als leu ze. ..Wij doen mee". Alle leden van christelijke kerken in Nederland-christelijke gemeenten en in stellingen. beheerders van kerkelijke fondsen zowel als particulieren - worden opgewekt in te schrijven op de ontwik kelingslening 1954 van de staat Israël (State of Israëls Bonds), om op deze wijze uitdrukking te geven aan htm ver trouwen in de toekomst van de jonge staat. De organisatiecommissie bestaat uit dr. C. P. Gunning, voorzitter, ds. Fr. Kuiper, secretaris, ds. H. Dekker en ds. C J. Sikkel. K Nasser ageert den besteed aan de ontplooiingsmoge lijkheden en de kansen op vooruitko men. De introductie van het personeel in het bedrijf vindt in twee etappes plaats, namelijk een algemeen oriënterende, druppelsgewijs verzorgd door de afdeling personeelszaken in een achttal bijeen komsten. en een introductie gericht op het directe werk waar ln de afdelings chef een belangrijke taak heeft. Nadien zijn er gespecialiseerde opleidingen, die naar behoefte van de persoon kunnen worden gevolgd zonder dat daarbij van dwang sprake is. Eventuele examens worden niet vanwege het bedrijf afge nomen doch door neutrale instanties. Een belangrijke rol vervullen voorts discussiegroepen, waarin van gedachten kan worden gewisseld over menselijke problemen in de Bedrijfsgemeenschap. Na deze korte uiteenzetting behan delden ir. A van Drlel. directeur, en de heer H L. Zuidema. hoofd van de af deling personeelszaken in een origineel opgezet „gesprek" verschillende aspec ten van de personeelszorg, waarbij de gewichtige taak van de chef (die eigen lijk een schaap met vijf poten moet ztfn wil hij aan alle vereisten voldoen) duidelijk tot uitdrukking kwam. Na deze voorlichting vond nog een ge animeerde discussie plaats, waaruit bleek dat men waardering koesterde voor hetgeen deze dag geboden was. Advertentie Voer uw hond het beste wat er is. Geef hem Bonzo. Hij glanst u dan tegen! 70 cent per pak. SVfrrf tegen „de stromannen van liet imperialisme" President Nasser van Egypte heeft gisteravond in de Damascus verklaard te zullen strijden tegen de „stromannen van het imperialisme" in Bagdad (Irak) en Amman (Jordanië), aldus meldt Ra dio-Cairo. Hij noemde als zodanig de Jordaanse en Iraakse ministers van Bui tenlandse Zaken, Rifai en Basjayan, en de voormalige Iraakse premier Fadhil al Djamali, die allen verklaringen ten nadele van de Nieuwe Syrisch-Egypti- sche unie zouden hebben afgelegd. „De dag van de afrekening voor deze agenten van hetimperialisme is nabij", aldus Nasser, die Rifal „agent nummer é|i" noemde. Rifal had zijn tegen de Verenigde Ara bische republiek gerichte verklaringen afgelegd „om het imperialisme, om de dollar te behagen". „De agenten van het i imperialisme zijn gevaarlijker dan het imperialisme zelf", aldus Nasser, die i door duizenden Syriërs werd toegejuicht. Kroesjtsjef krijgt zijn zin Collectieve boerderijen krijgen voortaan een eigen machinepark Streven naar verlaging van de prijzen „Voorspoedige tijd" Het centrale comité van de Russische communistische partij heeft het voorstel van Kroesjtsjef aanvaard om collectieve boerderijen toe te staan een eigen machinepark te hebben, zo meldt Tass. Kroesjtsjef deed zijn voorstel het eerst in een rede op 22 januari. Waarnemers hebben het voorstel van Kroesjtsjef het begin genoemd van een revolutionaire omwenteling in de Russi sche landbouw. Het centrale comité was het er over eens, dat bespreking van de voorgestelde maatregelen in geheel Rus land nuttig zal zijn in afwachting van de behandeling hiervan door de Opper ste Sovjet (het Russische „parlement"). Het centrale comité acht het raad zaam de tractoren en andere landbouw machines voortaan rechtstreeks aan de collectieve boerderijen te verkopen. Zo als bekend betrokken de collectieve boerderüen al jaren de landbouwmachi nes van speciale tractorcentrales. Deze centrales moeten volgens het centrale comité nu worden verbouwd tot centra les voor herstelwerkzaamheden. De reorganisatie moet geleidelijk geschieden. In gebieden waar niet alle boerderijen in staat zjjn machines te kopen of juist te gebruiken, moet het oude systeem tijde lijk gehandhaafd blijven. Waarnemers te Moskou zyn van mening, dat het Kroesjtsjefs bedoeling is te komen tot algehele verlaging van de prijzen voor voedingsmiddelen in de Sovjet-Unie. De partijsecretaris zal zelf zijn land- bouwplannen ln de Opperste Sovjet uit eenzetten. wanneer dit lichaam na de verkiezingen op 16 maart as. bijeen komt. Volgens een bekendmaking van het centrale partijcomité zijn de inkomsten van de collectieve boerderijen in de af gelopen vier jaar met 33 procent geste gen. Hieruit leidt men af, dat vele boer derijen financieel krachtig genoeg wor den geacht om zelf tractors te kopen en te onderhouden. De deelnemers aan de collectieve boerderijen hebben, dank zij een reeks maatregelen na de dood van Stalin, nog nooit zulk een voorspoedig I tijd gekend als nu. De plannen van Kroesjtsjef worden te Moskou ook beschouwd als een belang- ï'jke stap in het program om de V.S. voorbij te streven wat betreft de produk- tie van vlees, boter en melk. DeOekraine zou per hoofd van de bevolking al even veel melk produceren als de V.S. Des kundigen zien in de voorstellen van de partijsecretaris ook een poging om de collectieve boerderijen die slechts ge deeltelijk zijn gesocialiseerd wat dich ter tot de staatsboerderijen te brengen, die geheel staatseigendom zijn. De vol ledige socialisering van de landbouw is het moeilijkste vraagstuk, waarvoor Kroesjtsjef es. zich zien geplaatst. „Midden-Sumatra heeft schepen genoeg" Des Alwi, de voorlichtingsfunctionaris van de revolutionaire regering in Mid den-Sumatra, heeft in een gesprek met persvertegenwoordigers verklaard, dat zijn regering geen schepen wenst te ko pen. Een onderneming in Singapore had hem enige schepen ter overname aange boden. „Wij zijn niet geïnteresseerd in het kopen van oorlogsschepen of vracht schepen voor onze ruilhandel. Onze vloot is op het ogenblik groot genoeg", aldus Des Alwi. Drang naar zelfvernietiging? Het dagblad „Indonesia Raya" heeft gemeld uit kringen van het ministerie van Scheepvaart te hebben vernomen, dat dit ministerie opdracht heeft gege ven alle in Indonesische havens liggende schepen van de KPM op te leggen. Des noods moeten deze schepen tot zinken worden gebracht, om herhaling van een geval als met de „Kasimbar" te voorko men. aldus het blad. Borneo staakt ruilhandel De militaire commandant van Borneo, luitenant-kolonel Hasan Basri. die op het ogenblik in Djakarta vertoeft, heeft in een onderhoud met. een journalist van het dagblad „Merdeka" medegedeeld, dat Borneo met ingang van 1 maart de ruilhandel met het buitenland zal sta ken. Overste Basri is naar de hoofdstad ge komen om meer rijst voor Zuid- en Midden-Sumatra te vragen. Djoeanda over inmenging Premier Djoeanda heeft vanmorgen in het parlement verklaard, dat de „beroe ring" in Midden-Sumatra een spring plank voor buitenlandse inmenging zou kunnen zijn. Hij zeide, „dat de procla matie van de revolutionaire regering in Boekit Tinggi voor Indonesië moeilijk heden van grotere orde heeft geschapen dan de gevolgen van de anti-Nederland se campagne over Westelijk Nieuw-Gui- nea. De regering hoopt, dat de Neder landers niet in hoge mate zullen profi teren van de interne moeilijkheden van Indonesië". Djoeanda verklaarde, dat de regering er tot dusver in geslaagd is buitenland se inmenging te voorkomen Hoofdredacteuren verhoerd De hoofdredacteuren van de rege ringsgezinde dagbladen ..Soeloeh Indo nesia". het partijorgaan van de Na tionalistische partij, en ..Pemoeda". een links georiënteerd blad. werden vandaag door de militaire gezaghebber van Dja karta verhoord. De woordvoerder van het plaatselijk militair commando wens te geen inlichtingen te verstreden over de door deze bladen gepubliceerde be richten. die aanleiding waren tot dit verhoor. Ontslagaanvrage prof. Djohan De minister van Onderwijs, professor Prijono heeft de president van de uni versiteit van Indonesië, prof. Bahder Vader wierp zijn kinderen uit liet raam Vermoedelijk door een explosie in een hete luchtkachel brak gisteravond te ruim kwart over negen brand uit ln de woning Baron van Wassenaerlaan 42 te Katwijk aan den Rijn. Dit pand. deel uitmakende van een complex van 126 woningen van de Katwykse Bouwvereniging, werd bewoond door het gezin G. W. Hoogendorp, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, resp. 5 en 3 jaar oud. Het vuur greep zeer snel om zich heen en slechts te nauwernood gelukte het de bewoner om zijn twee jonge kinderen, die zich In bed bevonden, te redden door ze uit het raam van de eerste etage naar beneden te werpen, waarna hjj zichzelf langs dezelfde weg in veiligheid stelde. Wonder boven wonder liep slechts de heer Hoogendorp zelf bij deze noodsprong enige onbetekenende verwondingen op. wat ongetwijfeld het gelukkige gevolg is van het feit, dat de grond in de voortuin door de dooi zeer week was. Reeds ongeveer zeven minuten na het uitbreken van de brand verscheen de sectie Katwjjk aan den Rijn van de Katwijkse brandweer onder leiding van brandmeester T. de Jong met de mate riaalwagen op het terrein van de brand, onmiddellijk gevolgd door de brandweer van Katwyk aan Zee, die, onder leiding van de commandant de heer J. Buiten huis. met twee zware motorspuiten de stryd tegen de woedende vuurhaard opende. Met zes stralen op de waterlei ding was men reeds na ongeveer twin tig minuten het vuur meestér. Dit ver hinderde ondertussen niet dat het pand. waarvan de binnenmuren slechts uit boardplaten bestonden, geheel uitbrand de, terwijl ook het dak instortte. Ook van het belendende pand, genummerd 41, bewoond door het gezin A. W. Aan- hane. werd het dak door het vuur aan getast en ernstig beschadigd. De aan de andere zijde van de vuurhaard gelegen woning kon door het spoedig ingrijpen van de brandweer geheel worden behou den. alhoewel deze uit veiligheidsover wegingen werd ontruimd. De bewoners van de getroffen panden werden elders ondergebracht. De nablussingswerk- zaamheden duurden tot ruim elf uur. De burgemeester van Katwyk alsmede de wethouders H. P Bloot en D. J. Kleen en de directeur van gemeente werken. de heer P. C. Priester, waren na afloop van de gehouden raadsverga dering op het terrein van de brand aanwezig. Op één dag: Twee Russische H-bomproeveii In de Sovjet-Unie hebben woensdag twee ontploffingen van kernwapens plaats gehad, aldus heeft de voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, Lewis L. Strauss, medege deeld. Beide ontploffingen waren in de megaton-klasse. De kracht van één megaton is gelijk aan die van een mil joen ton T.N.T. Kernontploffingen van deze grootte zijn steeds H-bomexplosies. Het aantal kernexplosies in de Sovjet- Unie, dat in het Westen bekend is be draagt de vijf afgelopen dagen drie De twee ontploffingen van woensdag hadden, evenals die van zondag j.l. in het gebied binnen de poolcirkel plaats, doch waren nog kraohtiger dan die van zondag. Dit waren de 28ste en 29ste Russische kernontploffingen waarvan de Ameri kaanse commissie voor atoomenergie melding heeft gemaakt. De V.S. zullen in april en mei een nieuwe serie proeven houden in het gebied van Eniwetok in de Stille Oceaan. Ziektekostenverzekering voor particulieren ((Speciale berichtgeving) Om meer eenheid te brengen in de ziektekostenverzekering van de parti culiere patiënt, heeft een 35-tal ver zekeringsmaatschappijen besloten tot invoering van een uniforme, onopzeg bare en moderne ziektekostenpolis, waarmede zoals betrokken maat schappijen menen de ziekenhuizen, sanatoria, specialisten en huisartsen, henevens uiteraard het publiek, het beste gediend kunnen worden. In grote lijnen komt de dekking, welke deze „algemene Nederlandse polis voor ziektekostenverzekering" biedt, overeen met de inzichten inzake de verzekering tegen de kosten van geneeskundige ver zorging voor de groep van de bevolking, welke boven de loon- of inkomensgrens van de ziekenfondsverzekering valt, neergelegd in een door de Kon. Ned. Maatschappij tot bevordering der ge neeskunst gepubliceerd rapport. In vele gevallen zo zeggen de ver zekeringsmaatschappijen - gaat de dek king van de nieuwe polis verder dan die geadviseerd in genoemd rapport. Herkenningsteken voor bromfietsen (Van onze Haagse redactie) Het herkenningsteken voor bromfiet sen, dat deze zomer krachtens een wij ziging van het wegenverkeersreglement zal worden Ingevoerd, zal een rechthoe kig geel plaatje zjjn. 6 cm. hoog ptx 16 cm. breed, met afgeronde hoeken. Het moet aangebracht worden op hefc voorspatbord van de bromfiets. Indien op het voorspatbord een motor is bevestigd, dan moet het herkennings teken aan beide zijden van de motor worden aangebracht. Als de brandstof tank van deze motor voldoende ruimte biedt voor het beschilderen van een geel vlak van 16 by 6 cm., dan ih dit eveneens toegestaan. Er is voorzien ln een ruime overgangs termijn. NIEUWE UITGAVEN De nog steeds groeiende belangstelling voor de schoolradio, welke onder meer biykt uit de talloze verzoeken om nadere Inlichtingen over doel en werkwijze ervan. Is aanleiding geworden, dat de KRO. ter gelegenheid van het tienjarig bestaan lp april a.s. een Informatief boekje heeft uitgegeven, getiteld „K.R.O. school radio". Prof dr. J. J. Glelen. oud-mlnlster van Onderwijs, wijdt ln dit boekje een be langrijk. wellicht het belangrijkste, hoofd stuk aan de pedagoglsche-dldaktlsche pro blematiek van de schoolradio en verklaart daarin o.a. „van de grote waarde van de radio ala leermiddel zijn wy overtuigd Een beter getuigschrift ls moeilijk denk baar. Djohan verzocht zijn ambt te blijven vervullen, totdat het kabinet een beslis sing zal hebben genomen op zijn ont slag-aanvrage. Op 25 februari diende prof. Djohan - naar gemeld - zijn ontslag in. als pro test tegen het bombarderen door de luchtmacht op het plaatsje Painan. in Midden-Sumatra. MARKTBERICHTEN I LEIDEN. 28 februari. Veemarkt. Aanvoer: 90 melkkoeien. 200 vette koelen, 63 varekoeien. 73 vette kalveren. 265 nuch tere kalveren. 40 vette schapen. 15 fok schapen. 1229 vette lammeren. 2 zuiglam- meren. 42 varkens. 372 schrammen 464 biggen. 1 paard, 5 gelten. totaal 2861. Notering: melkkoeien f800 tot f1050, vette koelen per kilogram 6Choon gewicht f 2.70 tot f 3.05, vare koelen f 600 tot f 825 vette kalveren per kilogram levend gew. f 1.70-2.30. nuchtere kalveren f35.tot f 48.vette schapen f 70-95. vette lam meren f 75-100, drachtige zeugen f 223- f 300. schrammen f 60-95, biggen f 32-36, biggen extra kwaliteit f 38-45. Handel: melkkoeien slepend. vette koelen matig, varekoelen stil, vette lam- meren matig, zeugen, schrammen en big- gen redelijk. LEIDEN. 28 februari Kaasmarkt Aanvoer 9 partijen Goudse kaas No-erlng Goudse kaas eerste kwaliteit f 2.13-2.28, Goudse tweede kwaliteit f 2.00-2 12. Han del kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN. 27 februari. Groenteveiling: waspeen A export (per kist» 7 00-9 20 .Idem A binnenland (per kist» 6 00-8 80. Idem B export (per kist) 6 00-7 80. boerenkool 22 00-35 00. knolsel- derle 8.00-15 00. rode kool 7.00-9 00. breek- peen (per kist) 1.50-3.10. ROELOFARENDSVEEN. 27 februari Bloemenveiling: Blauwe Druifjes 14-26, Anemonen 46-74. Fresia's 50-89. Tulpent Reforma 60-83. E. Eddy 62-78. Rose Cop land 60-87, Wlntergold 60-75, Golden Har vest 72-91. Elmus 77-92. Gen. de Wet 70- 80. Nansen 67-73, Piccadilly 77-91, Purper Copland 83-92. Kornlforls 74-83. V d. Eerden 70-94. Bandoeng 88-96. Sonja 70- 78. Paris 60-67. Golden Measure 70-78. Queen of the Night 1 10-1 16. Plquante 78-81. Dellce 70-72. At>eldoorn 1.50-1.53, W Pitt 73-1 00. Zenober 44-59. White Sail 80-90, Dubb. Tulpen 52-80, Narcissen: Earley Glorie 36-57, Actea 35-43. Whrestler 38-45. King Alfred 41-56, Carlton 46-54, LTnnocence 37-48. Cheerfulness 33-43. Fortuna 37-44. FrUhllng 50-56 per bos. j Am. Anjers 10-26 per stuk. RIJNSBURG. 27 februari Bloemen- FLORA. Tulpen per bos C Hull 85-1 10, Krelage 65-80, E Eddy 60-85. Prunus 85- 1.15. Campfire 90-1.20. Beatrix 80-in. Mr. v d Hoef 65-80. Pac. Blossum 70-85. Or. Nassau 60-75. Pax 85-1 00, Athleet 80-95. W Sail 75-85. W Vlrglne 90-1 05. Albino 80-95. v d Eerden 80-1.10. Heroine 80-90, Copland 85-1 15. Kornlforls 75-85. Or Ex press 1.00-1 10. Or. Wonder 80-85. Crater 70-80. Yellow Gem 85-1 10. Belona 90-1 15. Alberlo 60-75. Allbrlght 80-1 05. Her Grace 75-80. Narcissen Helios 33-42 'Jolden Harvest 50-66. Carlton 60-72. Reoihtandt r?-69 Actea 46-49. Poetaz L 50-58. Koster 45-52. K Alfred 50-57, Blauwe Druifjes 24- I 30, Hyacinten 13-22 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11