Oók al aan desigaa^?^ I Ajax kansloos in Boedapest tegen bekwaam Vasas: 4—0 Zeer lauwe tweede helft JERRY BEY VERSPEELT EEN GEWONNEN STELLING Brandwonden Kloosterbalsem Redelijke belastinginspecteurs vormen geen voldoende waarborg FAMILIE HAANSCHOTEN IS NU WEER THUIS IN PUTTEN DONDERDAG 27 FEBRUARI 1958 Hongaren hadden les goed geleerd en Dundzsak bracht de snel sprintende Szilagyi in vrye positie. De Hongaar stond duidelijk buitenspel, maar de heer Nedelkowski, die zich ook later in de strüd enkele keren t.a.v. de bui tenspelregel vergiste liet doorspelen en dat betekende een 2—0 stand. VERTWIJFELD IN DEFENSIE Deze slag kwam Ajax niet meer te boven. De aanvallen, toch reeds oppor tunistisch, verloren hun dreigende ka- Op het modderige, uiterst zwaar bespeelbare terrein van het impo sante NEP-stadion te Boedapest vervloog gistermiddag een illusie, de uvwvi>i ,v.„.v„ 0, illusie van Ajax op een plaats onder de vier top-clubteams van Europa. ra^er en <^e Ploee tr0* zic^ vertwij- xt„ ji1- LL"feld in de verdediging terug. Vasas beheerste nu de strijd volko men. Pieters Graafland speelde prach tig, reageerde steeds tijdig bij de talrijke schoten en kopballen, die op hem afge vuurd werden, maar was tenslotte na 28 minuten kansloos bij een vrije schop, die even buiten het strafschopgebied door Lenkei werd genomen en beheerst door Bundzsak zeven meter voor het doel staande werd afgewerkt: 30. Na 38 minuten scoorde Szilagyi met een kopbal uit een voorzet van Lenkei het vierde doelpunt (40). In de tweede helft zakten het tempo en het niveau van de stryd aanmerke lijk. De Hongaren wensten kennelijk hun krachten te sparen voor het competitie duel van zondag a.s. Er waren dan ook weinig hoogtepunten in deze tweede periode en het publiek toonde zich dui delijk zeer teleurstellend. De Amster dammers waren te vermoeid om nog een gunstiger score te bereiken Vasas toonde zich met de stand tevreden. De Nederlandse kampioen werd namelijk voor ruim 70.000 toeschou wers door Vasas met een forse score (4—0) uitgeschakeld voor verdere deelneming aan het toernooi om de Europese voetbalbeker. De Amsterdammers hebben in dit duel met de technisch en tactisch bekwamere tegenstanders, die zij drie weken geleden door opportu nisme en een opmerkelijke wilskracht een verrassend gelijk spel (2—2) afdwongen, geen kansen op de zege gehad. Slechts vijf minuten bleef de illusie behouden, daarna echter forceerde Vasas een duidelijk overwicht, dat in korte tijd door fortuinlijke treffers tot een 2—0 stand leidde. Ajax was volkomen gedeprimeerd, werd door het superieure spel der Hon garen op de eigen helft teruggedrongen en tenslotte geheel overspeeld. De eerste speelhelft werd afgesloten met een 40 stand het werd de eind- score, want Vasas speelde na de rust in een aanmerkelijk lager tempo de Hongaren werden daarvoor zelfs door de eigen toeschouwers uitgefloten en Ajax was inmiddels door de tevergeefse „afweerslag" te vermoeid geworden om werkelijk dreigende situaties voor doel man Kovalik te forceren. SLECHTS VIJF MINUTEN Vijf minuten dus heeft Vasas de drei ging van het opportunisme gevoeld. Het opportunisme, dat de Hongaarse ploeg in het Olympisch Stadion lange tijd vol komen ontredderde. Want Ajax begon nadat spelers en toeschouwers met een beklemmende stilte de slachtoffers van de vliegramp bij München hadden herdacht onmiddellijk met een aan tal flitsende combinaties, die diep door drongen in de verdediging van de Hon gaarse kampioen. De dartele, „ongrijp bare'' Piet van der Kuil schoot na drie minuten de bal juist over het doel, kort daarop moest doelman Kovalik al zijn capaciteiten aanwenden om een kopbal van Bleyenberg te verwerken. Maar Vasas had de „les van Amster dam" goed begrepen. Gesteund door het windvoordeel drong het fel op en ont nam daarmee aan Bleyenberg en Van der Kuil de beste Amsterdamse voor hoedespelers de steun, die noodzake lijk was voor hun acties. Het overwicht veroorzaakte onmiddel lijk moeilijke momenten voor het Am sterdamse doel, momenten, die gedu rende enkele minuten door sterk verde digend spel konden worden opgelost. Een hoekschop, die Ajax na acht minu ten moest toestaan, werd echter fataal. Doelman Pieters Graafland kon de bal, ingezonden door rechtsbuiten Raduly, namelijk niet onder controle krygen en Dezoe Bundzsak profiteerde daarvan onmiddellijk: 10. Het tempo der Hongaren bleef hoog. Ajax verweerde zich echter fel, over- BILJARTEN Van Hossel vervangt Ossorio in Arnhem Het heeft heel wat moeite gekost om het definitieve veld voor het Europees kampioenschap groot biljart anker ka- rompeide enkefe keren met geraffineer-j der 71/2, dat vandaag in Arnhem be de uitvallen en hield daardoor de strijd gint, bij elkaar te krijgen. in deze fase uiterst grimmig en aan-1 Vorige week liet de Spanjaard Galvez trekkelijk. Een foutieve beslissing van de Zuid- slavische scheidsrechter Nedelkowski tastte echter na een kwartier het zelfvertrouwen en het enthousiasme der Amsterdammers beslissend aan. weten, dat hij niet kon komen en giste ren werd een telegram van Ossorio (Spanje) ontvangen, dat hij ziek is In allerijl is toen nog getracht een tweede Fransman uit te nodigen, maar dit heeft geen resultaat opgeleverd De achtste plaats is nu aangeboden aan de Een knappe combinatie tussen links- Belg Clement van Hasscl, die deze uit- half Berendi, midvoor Gyula Szilagyi nodiging heeft aanvaard. AUTOMOBILISME Tulpen Rally gaat jubileum vieren De tiende internationale Tulpen-Ral ly, die van 26 april tot 2 mei wordt ge houden, zal met recht een jubileum- sterrit kunnen worden genoemd. Die conclusie kon men gemakkelijk trekken uit de woorden van Piet Nortier, die gis teren in Amsterdam bijzonderheden be kendmaakte over deze rally. Zaterdag 26 april in de avond zal het „fepst" beginnen. Dan zullen de équipes in zes plaatsen de ruim 3300 km. lange tocht beginnen. Via de zes aaniooprou- tes, alle ongeveer 500 km. lang gaat het op de Nuerburgring aan, daar komen alle rijders tezamen. Van de Nuergurgring gaat het pal zuidwaarts, bij Saarbrücken wordt de Franse grens bereikt. In de Vogezen be gint vervolgens het grote gevecht, daar wisselen klassementsproeven en speciale etappes elkaar af. De wagens blijven in zuidelijke richting rijden. Zondagmiddag komen ze in Champagnole aan, waar in de vertrouwde omgeving van hotel Ri- potot een uur rust kan worden gehou den. De rijders zullen die rust hard no dig hebben, aangezien in de nacht van zondag op maandag een speciale etappe van maar liefst 270 km. op het pro gramma staat. Maandagmorgen wordt dan de tijdcontrole te Valence, het meest zuidelijke punt van de route, be reikt. In de derde nacht worden de Vogezen nogmaals, en zeer grondig, doorkruist. Maar zelfs nadat de Rally-karavaan Frankrijk verlaten heeft, blijft het op passen voor de deelnemers. Ook in Lu xemburg en België volgen namelijk nog klassementsproeven. Natuurlijk werd de „route der 1000 bochten" - ..het zullen er ditmaal wel wat meer wor den'merkte de heer Nortier nog op - in de route opgenomen. Pas nadat Luik is gepasseerd en de Nederlandse grens in zicht komt kunnen de rijders het wat kalmer aan gaan doen. Langs de gebrui kelijke weg. dus via Eindhoven waar de gebruikelijke rust is geprojecteerd, gaat het dan op Noordwijk aan. Dinsdagmid dag tegen 2 uur wordt de eerste wagen daar verwacht. Natuurlijk wordt ook deze jubileum rally besloten met de Tulpen Rally-ra ces op het circuit van Zandvoort. Deze worden woensdag 30 april, op Koningin nedag dus, gehouden. Om de Zdveren LD-Koning Jerry Bey heeft in de vijfde ronde om het persoonlijk kampioenschap van I de Leidse Schaakbond, de kans ver zuimd om nog verder op zijn naaste concurrenten uit te lopen. Tegen de jeugdige Etmans kreeg hij na reeds tien zetten pionwinst en een zeer gevaarlijk uitziende koningsaanval. Inplaats van het aanvoeren van reservemateriaal, liet hij zich verleiden tot een paardoffer waarvoor hij weliswaar drie pionnen kreeg, doch dc kracht van zijn aanval brak. Door enige minder goede zetten kwam hij zelfs verloren te staan. In een precaire stelling overschreed hij tenslot te dc bedenktijd. Een ongelukkig ver- liespunt! Ook Demmendal was gisteravond niet best op dreef. De Boskoper Donker zet te de partij fris op. kreeg de overhand in het centrum en besliste de partij in zijn voordeel. Door deze nederlaag is de LSG-er nu praktisch uitgeschakeld. Op het bord van vader en zoon Wes- tra speelde zich een hoogst interessante strijd af. Mr. ir. J. Westra moest na de opening zijn dame geven voor drie lichte stukken. Weliswaar kreeg hij een aardig tegenspel, doch een minder goede zet was oorzaak, dat Westra jr. de bakens kon verzetten en de volle winst wist binnen te halen. Door deze zege heeft hij samen met Jerry Bey de leiding ge nomen. W. F. Schuss had zijn vrije ron de. In de tweede klasse ging koploper Se- gaar voort op het pad der overwinnin gen. Ditmaal was Kerkhoven zijn slachtoffer. Piket bleef goed volgen door een over winning op Buis. C. C. Berg boekte zijn eerste overwinning op de lang niet zwakke Braggaar. Door deze gang van zaken zal het in deze klasse nu wel gaan tussen Segaar en de jeugdkam pioen Piket. De gedetailleerde uitslagen luiden: Eerste klasse: W. Donker—W. G. Demmendal 10, R. D. Westramr. ir. Westra 1-0, Jerry BevM. D. Etmans 0-1. Sportsplinters De tweedaagse schaatswedstrijd tussen Rusland en Noorwegen, welke in het Bisletstadion te Oslo is gehouden, is geëindigd in een overwinning voor de gasten. ^De Russen hadden een totaal van 1346.672 punten tegen Noorwegen 1367.743. Knut Johannesen versloeg de Europese- en wereldkampioen Gontsja- renko, welke laatste echter in het per soonlijk eindklassement eerste werd. De vriendschappelijke wedstrijd tussen Sportclub Enschede en de Spaan se voetbalploeg Valencia, waarin Wilkes als gastspeler meespeelde, is gisteravond in het Diekman-stadion te Enschede in een gelijkspel 3—3 geëindigd. Bij de rust was de stand 3—1 in het voordeel van de Spanjaarden. De Tsjechische motorrijder Vaclav Langer, een der leden van het Tsjechi sche team in de laatst gehouden inter nationale motorzesdaagse te Spindler- muhle, is tijdens een verkeersongeval gedood. Hij reed tegen een vrachtwagen op. Langer was 32 jaar oud. De Nederlandse zwemploeg zal het zaterdag en zondag zonder de Eindho- vense vi-ije slag-zwemmer Leo Verburgt moeten doen. Verburgt is ziek en kan niet starten. Voor de Nederlandse he- renploeg is dit een ernstig verlies, aan gezien Verburgt op de 400 meter vrije slag zeker niet kansloos was. Hij zal waarschijnlijk worden vervangen door Coos de Jong van LZO. De data van het toernooi om het Europees honkbalkampioenschap zijn thans definitief vastgesteld. Het toer nooi. dat in Amsterdam wordt gehou den. begint op 4 juli en zal tot 10 of 11 juli duren. De Koninklijke Neder landse Honkbalbond voert nog bespre kingen omtrent het veld. waarop de wedstrijden zullen worden gehouden. Tweede klasse E. J. Kerkhoven—M. G. Segaar 0-1. J. BuisJ. J. Piket 0-1, J. J. Braggaar—C. C. Berg 0-1. De standen zien er als volgt uit: Eerste klasse: 1. en 2. Jerry Bey en R. D. Westra 3 pnt., 3. en 4. W. F. Schuss en W. Donker 2 pnt., 5. en 6. mr. ir. J. Westra en M. D. Etmans l'/2 pnt, 7. W. G. Demmendal 1 punt. Tweede klasse: 1. M. G. Segaar 3 pnt., en 1 afgebr. partij. 2. J. J. Piket 3 pnt., 3. en 4. E. J. Kerkhoven en J. J. Brag gaar l'/j pnt., 5. en 6. J. Buis en C. C. Berg 1 punt. De afgebroken partij Etmans-Schuss werd door Schuss gewonnen. Grotere schepen naar Amsterdamse haven Gunstige economische perspectieven De burgemeester van Amsterdam mr- G. van Hall, heeft gistermiddag tijdens de begrotingsdebatten in de Amster damse gemeenteraad verklaard van me ning te zijn, dat hij de z.g. supertank schepen en dito ertsboten van 100.000 ton nooit in de Amsterdamse haven verwacht, om de eenvoudige reden dat deze schepen er volgens hem voorlopig wel niet zullen komen. Niettemin zal Amsterdam rekening dienen te houden met het verschepen binnen afzienbare tijd van belangrijker grote erts- en tank- boten dan tot dusver, zelfs tot 65.000 ton. Daarbij zullen de waterverbindingen van de hoofdstad van zee en naar het ach terland geschikt moeten worden ge maakt voor een drukkere scheepvaart. Dit is een der belangrijk economische perspectieven voor Amsterdam als in ternationale handelsstad. Een tweede is de toekomstige Europese integratie. In de V.S. heeft mr. Van Hall tijdens een recent bezoek grote belang stelling bij het bedrijfsleven aldaar ge constateerd voor vestigingen in dit nieu we Europese vrijhandelsgebied. Hier lig gen grote kansen voor Amsterdam. Dit zal voor de Amstelstad een ontwikkeling van de industrieterreinen, van het ener giebedrijf en bovenal vergroting van de woningbouw meebrengen. Verbreding pieren te IJmuiden In verband met de mogelijkheid van de komst van z.g. super tankers en dito ertsschepen, merkte burgemeester, mr. Van Hall,, nog op. dat er twee knelpun ten zyn: n.l. de pieren te IJmuiden en de Hembrug. In de loop van het volgende Jaar. zo wordt verwacht, hoopt men te begin nen met de verbreding van deze pie ren. Persoonlijk zei de burgemeester van mening te zijn, dat hij het ver breden van de pieren voor tankers van 100.000 ton (kosten 100 miljoen) niet rendabel acht, want hij verwacht gelijk gezegd deze superschepen niet in de Amsterdamse haven, zolang er zich daar geen raffinaderijen bevin den. Het aanvankelijk enthousiasme voor deze superboten bij de scheep vaartmaatschappijen is aanmerkelijk geluwd, omdat ze naar de mening van deskundigen niet rendabel kunnen worden geëxploiteerd. Slechts voor het vervoer over zeer lange afstanden verwacht men er enig heil van. zo was mr. Van Hall gebleken tijdens zijn reis naar de V.S. Bovendien zijn voor het verschepen van ertsboten van 100 000 ton niet minder dan 100 bin nenschepen nodig, alsmede een daarmee overeenkomende geoutilleerde binnen haven. Advertentie KloosterbaLsem zuivert en ge neest de wond. bevordert de groei van een nieuwe huid. "geen goud zo goed" J Rechtsstaat in het geding De rechtszekerheid is in het geding (Van onze parlementaire redacteur) Het debat in de Tweede Kamer over de algemene beginselenwet inzake de Rijksbelastingen is gisteren plotseling geschorst in afwachting van een nota van de regering over de rechtszekerheid van de belastingplichtige, want in verband met de toenemende overheidsbemoeiing op allerlei terrein wenst een belangrijk deel van de Kamer althans op belastinggebied dat de belastingplichtige zich kan beroepen op de rechter. Motie Lucas Wanneer iemand een onjuiste aan gifte heeft gedaan en daardoor te wei nig belasting heeft betaald, kan de inspecteur van de belastingen (de admi nistratie) op grond van de wet de na vorderingsaanslag met 100 r'r verhogen, voorzover het niet aan opzet of grove schuld van de belastingplichtige is te wijten, dat te weinig belasting is gehe ven. De „boete" kan (door kwijtschel ding van een gedeelte) ook minder zijn dan 100%. Dat hangt af van de rede lijkheid van de belastinginspecteurs. Daarom diende de heer Lucas (KVP) een amendement in met de strekking het mogelijk te maken het oordeel van de rechter in te roepen, ook over de omvang van de verhoging, en het tevens mogelijk te maken dat ook in gevallen van een geringere laakbaarheid dan die van opzet of grove schuld, een verho ging wordt opgelegd. In het gewone leven draagt men de bevoegdheid tot het opleggen van straf toch ook niet over aan de politie? Hebben wij een politiestaat of een rechtsstaat? „Zeer juist", viel prof. Oud (VVD) de heer Lucas bij. De regering zet de admi nistratie op de stoel van de strafrechter. Minister Hofstra, bijgevallen door zyn partijgenoot Peschar (P. v. d. A.) vreesde als gevolg van het amende ment een stroom van duizenden be- Nog sneeuwoverlast iu zuidoost Drente Gisteren hebben sneeuwploegen de ge. hele dag door moeite gedaan de wegen in zuidoost Drente voor het verkeer zo mogelijk open te houden of vrij te ma ken. De plaatsen Emmer-Compascuum en Klazinaveen zijn tot heden van he' 1 centrumdorp Emmen uit niet bereikbaar. Vrijwel het gehele busverkeer ligt stil Met het noorden is geen verbinding meer. De treinenloop gaat zeer onregel- matig. Te Emmerschans sneeuwde een kleine woning geheel onder. De bewoner heeft zich gisteren weten uit te graven Een groep arbeiders van de Enkalon fa. briek te Emmen heeft de weg vrijgemaakt voor het vervoer van een patient in een j ziekenauto. Ruim vier uren had men no dig om de weg vrij te krygen. Te Zweeloo was de gehele mannelijke bevolking de gehele dag bezig geweest de wegen In het dorp en de verbindingswegen met 1 andere dorpen vrij te maken. Een aantal i gestrande auto's en bussen werden ver lost. De sneeuw joeg gisteren echter nog met grote snelheid over de wijde vlakte, zodat tegen de avond opnieuw het ver keer volkomen stil is komen te liggen. I „Pappa, dat is ons huis niet meer'' Joke wilde niets welen van vele persmensen^ (Van onze correspondent) De familie Haanschoten - inclu-1 sief Joke - is weer thuis. Gistermid dag om precies tien over drie stopte I de grote zwarte auto, waarin het ge zin Haanschoten van het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht naar Putten was gekomenvoor het totaal gerestaureerde huis aan de Schoolstraat 90. na meer dan een maand quarantaine in het ziéken- Enige auto's waren spoedig ingesneeuwd. Te Emmen wist een groot aantal sneeuwruimers de voornaamste wegen in het dorp schoon te houden. De aanvoer vanuit het noorden en zuiden, anders dan per trein, is tot nu toe niet mogelijk. De post heeft gedeeltelijk haar bezorging moeten staken. huis, tijdens welke de Haanschotens gevangen waren in het oog van de publiciteit, pers, radio en televisie. Bij het binnentreden van de gloed nieuw gemeubileerde en gestoffeerde woonkamer riep de zevenjarige Wim Haanschoten geschrokken uit ..Pappa, dit is ons huis niet meer". Alle goede en tedere zorgen van de hele Puttense ge meenschap van hoog tot laag konden toch niet al het eigene, waaraan een ge zin zich in de loop der jaren heeft ge hecht, vervangen. Al het oude vertrouw de was weg. op een theemeubel na. Nieuw behang, nieuwe kleden, tafels en stoelen en een prachtige schemerlamp als geschenk van de buren hadden de kamer onherkenbaar veranderd, nog versterkt overigens door de uitstalling van fruit en bloemen, die in een lange rij van manden stonden tentoongesteld. Onder meer een fruitmand van het ge meentebestuur van Putten en een bloe menmand van de dienst der Marine, die het huis zo vakkundig van radio-activi teit heeft gezuiverd. De burgemeester, mr. W. F. Quarles van Ufford en de heer L. F. Louwe Koovmans van de Dienst voor Volksge zondheid waren ter verwelkoming aan wezig. Zij hielpen bij aankomst het ge zin Haanschoten met uitstappen. De gehele buurt was toen uitgelopen. Ook vele buiten- en binnenlandse persmen sen verdrongen zich om het kleine groepje, zodat het bijna onmogelijk was de woning te betreden. De kleine Joke toonde zich weinig meegaand, maar na het welkomstwoord van de burgemeester werd de situatie iets overzichtelijker. Toen kwam echter de jeugd opzetten met de schoolvriendinnetjes van Joke voorop, die meer tact bleken te bezitten dan vele ouderen. ..Over het ziekenhuis horen we later wel zei een kleine peu ter van drie turven hoog tegen Joke. Ben Goerion ongerust over Iraakse troepenbewegingen roepen op de rechter, terwjjl het niet nodig is, want de belastinginspecteurs zyn heus wel redelijk en het systeem van de administratieve boete werkt al jarenlang bevredigend, evenals in an dere landen. De belastingplichtigen zouden niet geholpen zijn met een prachtige recht spraak op papier, vulde minister Sam- kalden (Justitie) aan, wanneer zij als gevolg van de stroom van gevallen vier jaar of langer (zoals in Frankrijk) op een uitspraak moeten wachten. Daarom moet men niet alleen letten op het be ginsel van de rechtsstaat, maar ook op de praktische uitvoerbaarheid en dus op de omvang van het aantal te behande len zaken, die het gevolg zouden zyn van de aanneming van het amende ment. Als men vreest dat die omvang te groot wordt, repliceerde prof. Oud, en om die reden in deze tyd van toene mende overheidsbemoeiing afziet van een behoorlijke administratieve recht spraak, dan ondergraaft men het hele systeem van onze rechtsstaat. De uit breiding van de overheidsbemoeiing moet gepaard gaan met de uitbreiding van het apparaat om de burger rechtsbescherming te geven. Overigens zal het met de omvang van het aantal zaken niet zo'n vaart lopen, meende prof. Oud. die ook overtuigd was van de redelijkheid van de belas tinginspecteurs. Maar dat is geen vol doende waarborg. De rechtszekerheid moet verankerd liggen in de wet. Dertig jaar geleden is de ambtenarenrecht- spraak ingevoerd. Sedertdien is het aan tal ambtenaren enorm toegenomen, maar dat betekent niet dat de ambtenaren- rechtspraak onmogelyk is geworden Ook de heer Van Leeuwen (VVD» had op dit terrein een amendement inge diend. Hij wil dat een belastingplichtige of een boete door de belastinginspec teur krijgt opgelegd, of wordt gestraft door de rechter. Maar het moet niet zo zijn. dat als de rechter iemand vrij spreekt. de belastinginspecteur krach tens de wet de belastingplichtige toch nog een boete kan opleggen. De inspec teur moet kiezen of hij een boete wil opleggen of iemand wil laten vervolgen. Op dit terrein werd eveneens nog een amendement ingediend door de heer Van Rijckevorsel (KVP) en omdat de ministers achter de regeringstafel de consequenties van de amendementen niet direct konden overzien, en zij de kwestie zeer belangrijk achtten, stelde minister Samkalden voor over de rechts zekerheid van de belastingplichtige een nota aan de Kamer te verschaffen, op grond waarvan dan verdere discussie mogelijk is. J Met deze oplossing ging de Kamer akkoord en het debat werd voor onbe paalde tijd geschorst. Dat gisteren nog lang niet alle moeilijkheden van de sneeuwstorm van dinsdag waren opgelosttoont deze foto op de weg van Haarlem naar Schiphol. Een kraanwagen, die ingesneeuwde voertuigen te Israël behoudt zich het recht voor op te treden als Irak troepen naar de Jor- daans-Israëlische grens brengt, zo heeft de Israëlische eerste minister, Ben Goerion. op een persconferentie gezegd, in verband met de pasgevormde Iraaks- Jordaanse federatie en de Egyptisch- Syrische republiek. Ben Goerion zei. dat Israël geen mededeling heeft gehad, dat de Egyptisch-Syrische republiek de wapenstilstandsovereenkomst met Israël zal eerbiedigen. De Israëlische premier zei voorts. voorstander te zijn van een embargo op nieuwe wapenleveranties aan het Mid- den-Oosten en niet een. dat, zoals nu, alleen op Israël van toepassing is. I Ben Goerion zei, dat Israël de vor- i ming van de twee nieuwe Arabische unies met enige bezorgdheid gadeslaat, in het bijzonder omdat zij door militaire dictators worden geleid Naar zyn me- hulp was gesneld, moest zelf door ning bestaan in het hele gebied waar- een tractor uit de sneeuwbergen |tC3 T.sraël behoort, geen democratische regeringen, zy het met uitsondering van worden gesleept. israël zélf en TunOJe. Toestand Churchills longen „zeer bevredigend" Een röntgen-onderzoek heeft aange toond dat de toestand van Churchills longen zeer bevredigend is zo blijkt uit een medisch bulletin, dat woensdag te Roquebrune over Churchills toestand is uitgegeven. Het ligt niet in de bedoe ling nog meer bulletins uit te geven. Sir Winston houdt nog steeds het bed. Hij zou nog enige tijd in de villa te Roque brune blijven, maar zijn plannen om Eisenhower in april een bezoek te bren gen zijn niet gewijzigd. Belegerde boer gedood De krankzinnig geworden Franse boer, die (zoals wij gisteren berichtten) in zijn boerderij bij Toulouse door politieman nen werd belegerd, nadat hij met zijn jachtgeweer op gendarmes had gescho ten. die opdracht hadden hem naar een inrichting voor geesterszieken over te brengen, is tenslotte gedood. I De politie hervatte de aanval bij het aanbreken van de dag met een pantser- wagen en handgranaten. Tenslotte werd in de puinhopen van de boerderij het lijk van de boer aangetroffen. Men ver moedde. dat hij dinsdagavond j.l. door het ontploffen van een handgranaat was gedood. Bij het gevecht is één politie man gedood en één ernstig gewond. WIJZIGING LEERPLICHTWET VOORGESTELD De regering wil de mogelijkheid, dat aan leerplichtige kinderen landbouw- verlof wordt verleend uit de leerplicht wet schrappen. Zy heeft hiertoe een wetsontwerp ingediend. In het ontwerp wordt voorts voorgesteld de bepaling t.ï schrappen dat leerlingen, die by het be. I reiker. van de leeftijd van 14 jaar het, 1 zesde leerjaar van de lagere school ;üet I hebben bereikt, vrij van leerplicht zijn.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9