GOLDEN FICTION Zandheuvel voor de landingsbaan oorzaak K.L.M.-ongeluk in Caïro Prinses Beatrix gistereu naar westelijk Suriname vertrokken Met een enkel woord Zolang blijven de tabakken voor in Virginia narij pen) in het vat om u die extra zachtheid te geven a Agenda DINSDAG 25 FEBRUARI 1958 Bemanningsleden op Schiphol Gisteren is het lijntoestel uit Cairo, aan boord waarvan zich als gewone pas sagiers de zeven leden van de beman ning van de woensdag j.l. op het vlieg veld van Cairo verongelukte viermotori ge DC-6B, de „Jan Huyghen van Lin- schoten" bevonden, op Schiphol aange komen. Hangende het onderzoek van de Rijksluchtvaartdienst en van enkele KLM-deskundigen, die enkele dagen ge leden naar de plaats van het ongeluk zijn gevlogen, konden gezagvoerder H. J. Musselman (Canada) en J. Kroon, derde bestuurder, evenmin als de andere leden van de bemanning enige mededeling doen over de oorzaak van de mislukte landing en de schade, welke de DC-6B hierbij heeft opgelopen. De lieer J. J. Abspoel hoofd vliegbe drijf KLM, die tezamen met de heer M. K. Dousi hoofd dienst cabinepersoneel bij de terugkeer van de bemanning op Schiphol aanwezig was, bleek bereid, on der voorbehoud, een verklaring af te leggen. ..Deze DC-6B heeft", aldus deze zegs man, ',een obstakel in de nadering van de landingsbaan geraakt. Hoe ver dit obstakel, een zandheuvel, van de drem pel van de baan verwijderd lag. is mij op dit ogenblik nog niet bekend. Vast staat, dat de gezagvoerder ingeleid door een technische storing onder moeilijke omstandigheden een landing zou ma ken, dat heeft de captain aan de con troletoren medegedeeld. Of die medede ling verstrekt is vóór of na het raken van de zandheuvel door het landingsge stel, is nog een vraag. In ieder geval heeft de heer Musselman een zeer goede nadering gemaakt, hij kwam recht voor de baan. landde op twee wielen, het lin- kerhoofdwiel en het neuswiel. Het rech- terhoofdwiel was door het raken van de zandheuvel in het ongerede gekomen. Na het afnemen van de snelheid op de baan van het vliegveld moest de machi ne wel een draai naar rechts maken, waardoor het toestel van de baan in het zand terecht kwam, met de rechtervleu gel omlaag. Het toestel was op twee mo toren binnengekomen en gezagvoerder Musselman had het consigne „noodsi tuatie" gegeven, hetgeen tevens bete kent, dat ieder lid van de bemanning bij de landing zijn of haar plaats weet. Zo moest de tweede piloot Moraal zijn plaats aan het noodluik bij de vleugel innemen". De tweede piloot moet, toen de machine in het zand tot stilstand was gekomen, het noodluik hebben ge- Stop van Ternaaien wordt opgeheven De werkzaamheden voor de opheffing van de Stop van Ternaaien zijn giste ren met een officiële plechtigheid be gonnen, waarbij ons land door minister Algera werd vertegenwoordigd. De Bel gische minister van Openbare Werken, Van Oudenhove, die met een symbolisch gebaar de werken op gang bracht, noemde de gebeurtenis een mijlpaal In de economische geschiedenis van België en in de verbindingen te water van het Maasbekken met Nederland en het Rijnland. De bewindsman wees erop. dat Bel gië bij de Nederlandse regering het vol ste begrip voor de oplossing van het vraagstuk had gevonden. En dankte in het bijzonder minister Algera voor de verleende steun. De Nederlandse regering, zo ging hij verder, heeft steeds blijk gegeven van die geest van samenwerking, die vereist is om zon onderneming te doen slagen. Hij sprak voorts de hoop uit, dat de vraagstukken van het Moerdijkkanaal en de sluis van Terneuzen in dezelfde geest van samenwerking hun beslag zul len krijgen. Minister Algera beklemtoonde even eens het belang van de werken voor beide landen en voor de Europese Eco nomische Unie. Hij prees de uitvoerders en de Belgische redering voor de ge toonde geest van samenwerking. Tot be sluit sprak hij de hoop uit, dat. men over enkele jaren elkaar opnieuw zal ontmoe ten om de nieuwe verbinding officieel in tewijden. Tot besluit gaf dc burgemeester van Ternaaien uiting aan de trots van zijn gemeente. opend. Hij kan onmogelijk uit de cabine naar buiten zijn gezogen. Hij is vermoe delijk in de donkere nacht op de schuin naar boven staande linkervleugel ge stapt. Bij die beweging is hij met een van de nog draaiende schroeven in aan raking gekomen met het bekende nood lottige gevolg. Het spreekt vanzelf, dat naar de oor zaak van het ongeluk een diepgaand on derzoek wordt ingesteld", aldus de heer Van Abspoel. „Waarschijnlijk staat het toestel nu in de hangar van het vlieg veld. Kranen waren reeds enkele dagen geleden aangerukt, maar twee nationale feestdagen in Egypte hebben de arbeid gestagneerd. Ik heb er een vermoeden van. dat de DC-6B weer zal kunnen worden opgebouwd. De grondige inspec tie met de daaraan verbonden name tingen is echter nog niet afgelopen en eerst over enkele dagen verwacht de KLM een definitief bericht uit Caïro te ontvangen. De KLM-deskundige der Douglastoestellen, de heer H. Wester huis, tevens lid van de staf technisch bedrijf bevindt zich in Caïro. Twee pro pellers zijn gebroken, een motor is stuk. Er is in Caïro een Italiaanse firma, die in staat mag worden geacht, na ont vangst van de te vernieuwen onderde len, de reparatie te verrichten", aldus besloot de KLM-functionaris zijn ver klaring. Zuitl-Afrika en Rhodesia bieden beperkte kansen De Nederlandse minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, is gisteravond, na een ver blijf van ruim een maand in Zuid- Afrika, Rhodesia en Israël, met een machine van de „El Al" uit het zonnige Tel Aviv op het zwaar besneeuwde Schiphol aangekomen. Tegenover pers vertegenwoordigers verklaarde de minis ter, dat van een massale emigratie van Nederlanders naar Zuid-Afrika en Rho desia, zoals dat gebeurt naar Canada en Australië, zeker geen sprake zal kunnen zijn. Verschillende oorzaken zijn daar voor aan te wijzen. Toch zijn de mogelijkheden met 1200 emigranten naar Zuid-Afrika en 250 emigranten naar Rhodesia, zoals de jaarcijfers op het ogenblik liggen, niet uitgeput. Integendeel, aldus minister Suurhoff, voor Zuid-Afrikka kan het ge tal tot 2500 3000 emigranten per jaar worden opgevoerd en ook voor Rhodesia is het maximum nog niet bereikt. In beide landen staan de Nederlanders bij zonder hoog aangeschreven en zonder twijfel mag van beide regeringen alle medewerking worden verwacht om het Nederlandse streven te steunen. Op een vraag of extra faciliteiten ten aanzien van de emigratie van Neder landers, die uit Indonesië komen, zullen worden .verstrekt, antwoordde de minis ter, dat het aanbod van 1000 personen zeker niet bedoeld is om hen onge clausuleerd in Zuid-Afrika toe te laten. Zij zullen zonder uitzondering aan be paalde eisen moeten voldoen. Tijdens haar bezoek aan de West heeft Prinses Beatrix reeds talloze geschenken aangeboden gekregen. Zij raakt er dus wel aan gewend iets in ontvangst te nemen. Maar zij stond toch ivel even vreemd te kij ken, toen haar tijdens haar verblijf in Brokopondo een twee maanden oud Saoewijntje - een klein, bijna wit aapje - werd aangeboden. Spon taan noemde de Prinses het diertje „Kshie". Gisterochtend was het eenter weer tijd om afscheid te nemen van dat groeiende plaatsje in het hartje van het Surinaamse oerwoud. De Prinses en haar gezelschap gingen weer aan boord van de korjalen, die naar Berg en Dal voeren. Door de lage waterstand is het in dit jaargetijde niet mogelijk Broko pondo op een andere manier te bereiken of te verlaten. Het is niet zo erg, want wederom onderging een ieder de bij zondere bekoring van de tocht langs de met tropische flora omzoomde rivieroe vers in de primitieve vaartuigen, die feilloos door de bosnegers werden be stuurd. Toen de Prinses dan ook in Berg en Dal aan boord van het jacht van gouverneur Van Tilburg stapte, was een van de interessantste delen van haar tocht door Suriname ten einde. Met de „Oranje" ging het nu stroomafwaarts naar Smalkalden, waar een bezoek werd gebacht aan het bauxietbedrijf N.V. Bil- liton Mij Suriname. Na een rondleiding vertrok men naar Paramaribo, doch de auto's moesten te Domburg stoppen om de bevolking gelegenheid te geven hun vreugde te uiten. Verschillende ge schenken werden ook hier aangeboden. Eerst tegen half zes arriveerde het ge- TENTOONSTELLING „DE VERZAMELAAR" (Van onze Haagse redactie) De Nederlandse Vereniging „De Ver zamelaar" heeft het plan om op de eerste vier dagen van augustus a.s. in de Houtrusthallen in Den Haag een internationale tentoonstelling van ver zamelingen te houden. Zoals men weet zijn er vele objecten, die de belang stelling van verzamelaars in ons land en daar buiten hebben: postzegels, bier viltjes, munten, historische prentbrief kaarten, lucifersmerken, suikerzakjes, kroonkurken enz., enz. Deze expositie zal de pootste worden, welke de vereniging ooit heeft georga niseerd. BINNENLAND Bij aankomst van een Nederlands vrachtschip ln de haven van Amsterdam heeft de Rijkspolitie te water dit week einde elf zeelleden gearresteerd, die ervan verdacht worden zich op de heenreis naar Afrika te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van ladinggoederen. De kapitein van het schip deed aangifte van het ont vreemden van bier. textiel en gebruiks voorwerpen. De waarde van de gestolen goederen is nog niet vastgesteld. In april a.6. vertrekt de schrijfster Miep Dlekman, wier kinderboek ,,De boten van Brakkeput" onlangs werd gekroond naar de Nederlandse Antillen. Zij zal daar ongeveer vier weken blijven en onder aus piciën van de Sticusa lezingen houden over „Het goede kinderboek". BUITENLAND De Japanse Zuidpoolexpeditie heeft definitief de hoop opgegeven om de vijf tien sledehonden, die op het eiland Ongul aan de Zuidpool zijn achtergelaten, nog uit hun isolement te kunnen verlossen. De dieren hebben een voedselvoorraad van 'n maand. Men verwachtte namelijk nog, dat liet mogelijk zou zijn geweest de dieren af te halen, maar de ongunstige weersom standigheden hebben dit verhinderd. De American Motors Corporation heeft bekendgemaakt, dat zij haar fabrie ken in Milwaukee en Kenosha (Wisconsin) van 3 tot 10 maart zal sluiten. Hierdoor zullen in deze periode bijna 10.000 arbei ders zonder werk zijn. De Ford Motor Company heeft ln het weekeinde bekend gemaakt, dat zij 8.000 arbeiders van twee van haar fabrieken zal ontslaan. Het aantal werklozen in Engeland ls deze maand met ongeveer 28.000 gestegen tot 423.000, zo is gisteren door de minis ter van Arbeid, Macleod, bekend gemaakt. Hij deelde mede. dat deze stijging niet aan seizoensinvloeden is toe te schrijven Op het ogenblik ls 1.9% van de beroepsbevol king werkloos tegen 1.8% ln Januari. De minister voegde hier echter aan toe, dat de werkgelegenheid in Engeland nog steeds groter is dan ooit tevoren. Sir John Hunt, leider van de expedi tie, die ln 1953 de Mount Everest beklom, zal ln juli een Britse expeditie naar de Kaukasus, in de Sovjet-Unie, leiden. De groep is de eerste uit het Westen, welke sedert 20 Jaar naar de Kaukasus gaat. Men zal trachten een aantal toppen te beklim men. Bij Sidi-Bel-Abbes in Algerije heeft men de verminkte lijken gevonden van 12 Muzelmannen, die geweigerd hadden de opstandelingen te steunen. Maureen Morton, een achttienjarige inwoonster van Johannesburg, in Zuid- Afrika. had reeds meer dan een Jaar de hik. Zij ontving zevenhonderd brieven met raadgevingen uit de gehele wereld, doch niets hielp. Ten einde raad nam Maureen een hypnotiseur in de arm en zij hikt niet meer. De Zuidpoolexpeditie van dr. Fuchs wordt ln de eerste week van maart in Scottbasls verwacht, waarschijnlijk ln het begin hiervan. Fuchs zou van plan zijn slechts twee of drie dagen op de basis te blijven, voordat hij per schip naar Nieuw- Zeeland vertrekt. Premier Menderes van Turkije heeft in antwoord op brieven van premier Boel- ganin van de Sovjet-Unie het Russische voorstel voor de vorming van een neutrale zone in het Midden-Oosten van de hand gewezen. Een 61-jarige handelaar in muziekin strumenten, Werro, is gisteren voor een rechtbank te Bern geleld, omdat hij ervan wordt beschuldigd violen ten onrechte te hebben verkocht als meesterwerken van bekende vioolbouwers als Stradivarius en Guernerl. Er zijn 22 ln Zwitserland wo nende musici, die zeggen door Werro te zijn bedrogen bij de aankoop van violen. Een van hen betaalde 110.000 gulden voor een viool, die hem als een Stradivarius was verkocht. De drie rechters en de acht le den van de jury hebben besloten de zaak terug te wijzen naar de rechter van in structie. Ook is besloten vijf deskundigen aan te wijzen die moeten vaststellen of de verkochte violen al of niet oude meester werken zijn. Ralph Waldo Trine, de Amerikaanse schrijver, die wereldbekend ls geworden door zijn boek "In tune with the infinite" (In harmonie met het oneindige) is zater dag in de ouderdom van 91 jaar te Clare- mont Californle) overleden. BIJ een debat over godsdienstzaken ls het gisteren in het Turkse parlement tot een handgemeen gekomen. Verscheidene afgevaardigden werden gekwetst. Het ge vecht begon toen iemand een tegenstander ongodsdienstig noemde. Het is tijdens het driedaagse debat al eens eerder tot een vechtpartij gekomen. Een 23-Jarige mijnwerkersvrouw uit Repeln ln Rijnland heeft gisteren het le ven geschonken aan een vierling van het vrouwelijk geslacht; volgens de artsen van het ziekenhuis, waar zij verpleegd wordt, maken de vier meisjes-het best. De grootste toeneming van het aan tal dodelijk verongelukte voetgangers van boven de 65 jaar is volgens een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie, dat achttien landen betreft, geconstateerd ln Nederland, waar het van 40.5 per Jaar per miljoen Inwoners ln de periode 1950-1952 steeg tot 96.8 ln de periode 1953-55, een I toeneming dus van 139 procent. zelschap weer op het Gouvemements- plein. Enkele uren later ging de Prinses weer scheep voor de reis naar Nickerie. Na het losgooien van de kabels ving de nachtelijke reis naar het westelijke deel van Suriname, het grote rijstgebied te Nickerie. aan. De Prinses wordt op déze tocht begeleid door de minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij, ir. M. I. Lobati. Ook de gouverneur en zijn gade maken de reis mee. Vervolg van pag. 1 Murpliy staat voor een moeilijke taak Voor Washington en Londen staat er inderdaad meer op het spel dan enkel hun verlangen de gevoeligheden van hun Franse bondgenoot te ontzien. Tot dusverre zijn zij er nog in geslaagd de Algerijnse oorlog te lokaliseren als een probleem van intern-Westelijke orde, maar bij de dag wordt het gevaar gro ter dat Habib Bourguiba, de laatste bondgenoot, die het Westen nog in de Arabische wereld bezit, door de onver zettelijkheid en het conservatisme van Frankrijk zal worden verplicht de ba kens te verzetten door zijn heil bij Nas ser, zo niet bij Moskou, te gaan zoeken. De Algerijnse kwestie dreigt zo een speelbal tussen Oost en West te worden en voor Parijs valt het te vrezen, dat het met al zijn juridische spitsvondig heden en zijn verlangen zijn positie in Algerije te handhaven, wel weinig ge wicht meer zal kunnen werpen in de weegschaal der internationale krachts verhoudingen. De kardinale vraag, die alle objec tieve waarnemers in Parijs nu bezig houdt is daarom, of de Amerikaanse boodschapper. Robert Murphy, bij zijn uiterst delicate opdracht de wijsheid op zal weten te brengen de gevoeligheden van het Franse nationalisme te ontzien, om te voorkomen dat de bom, in plaats van in Noord-Afrika, in Frankrijk zélf zou barsten. Duidelijker gezegd: dat het Franse patriottisme of chauvinisme, dat nu een hoge graad van nervositeit heeft bereikt, in een catastrofaal avon tuur als een burgeroorlog voor zijn ver nedering redding zou zoeken voor het „verraad" der Westelijke bondgenot Op de overigens brede schouders van m'ster Robert Murphy rust daarom n:°t alleen voor de toekomst van Noord- Afrika, doch ook voor Frankrijk en indi rect voor het hele Westen wel een bij zonder zware taak. (Advertentie) 18 maanden mm f! r fl t J VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.). AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Journ. 18.30 R.- V U De atoomkern als energiebron, door prof. dr. J. A. A. Ketelaar. 19.00 Voor de kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19 45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 22.10 Bezoek Prinses Beatrix aan de West. 22 20 Pianospel. 22.35 Expe rimentele muz. 22.55 Ik geloof, dat 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York calling. 23.21-24.00 Gram. Hilversum II (298 m.). KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Zang. 13.40 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 19.45 Act. 20.00 Lijdensmeditatie. 21.00 Pianorecital. 21,45 In het hart van een beweging, klankb. 21 40 Groot koor, omr. ork. en sol. 22.40 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Nou- veauté's. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45- 22.10 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 26 FEBRUARI Hilversum I (402 m.). VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram.: 8 00 Nws. 8.18 De Ontbljtclub. 9.00 Voor de vrouw. (9:35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.001 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Ge- var. progr. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. 13.50: Medische kron. 14.00 Plano, viool en cello. 14.30 Voor de Jeugd 16.30 Bastlen und j Rastlenne, zangspel (gr.) 17.15 Planoduo. 17.35 Gram 17.50 Regerlngsuitz.: Emlgra- j tierubr. Het emigratiepraatje door H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham- I mondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram 19.00 Voor de kind. 19.10 Jood6progr. VPRO: I 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws 20.05 Tussen de" regels door, caus. 20.15 Schakels, hoorspel. 22.15 Lichte müz. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.50-24.00 Soc. nws. ln Esperanto. Hilversum II (298 m.). NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.35 In- Documentaire en reportage Gisteravond is de VARA in het tele visieprogramma begonnen met de verto ning van een uit drie documentaires be staande reeks over Israël. De maker daarvan, Milo Anstadt, is dezer dagen met zijn metgezel, de cameraman Wim Bosboom van een v«rblijf van ruim drie weken in de jonge staat in ons land teruggekeerd. Anstadt wil in deze reeks laten zien, wat hem op zijn kriskras- tocht getroffen heeft en typerend blijkt voor de op 14 mei tien jaar bestaande natie. De eerste kennismaking, een be zoek aan Tel Aviv aan de kust, aan een kibboets bij het Meer van Tiberias in het noorden, en aan de Negev-woestijn in het zuiden, gaf met het uitstekende commentaar een bevestiging van An- stadts waarde voor documentaire pro gramma's en ook als ontvankelijke rei zigers, en maakte ons derhalve nieuws gierig naar de tweede aflevering, die binnenkort zal worden vertoond. De televisieverslaggever Henk van Stipriaan leidde vervolgens een repor tage uit de legerplaats Budel. Zijn com mentaar was naar onze mening veel opgewekter dan de beelden, de repor tage als geheel gaf in ieder geval een indruk van wat de repatrianten uit In donesië op de drempel naar een ander, voor velen zeer vreemd, leven door maken. Een groepje bekende amuse mentsartiesten probeerden hen in de staart van het programma een kwar tiertje te helpen vergeten. Als gerouti neerde kijkers onder elkaar gesproken: „Een kwartiertje duurt meestal langer dan een kwartier". Daartussendoor slipte nog een stiekem opgenomen en aller vriendelijkst filmpje over het leven van een vos met vosjes. Als het programma blad of de uitzending wat betreft bron vermelding wat vollediger waren geweest, hadden wij de namen van de makers kunnen noemen. Dat verdienden zij. str. trio. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waar voor uw geld. 9.35 Lichte muz. 10.00 Gram 10,30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 De zaak Vampier, hoorspel. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamer- ork. en koor met sol. 12.37 Middagpauze- dienst. 13.00 Nws. 13 15 Met ^IT op pad. 18.20 Lichte muz. 13.50 Mosè, opera 15 40 Vocaal ens. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Mu zikale caus. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Idem. 18.15 Boekbespr. 18.30 Koorzang. 18.50 Gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.16 Orgelconc. 19.30 Bultenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Passieston- de. 21.00 Kamerork. en solist. 22.00 Film beschouwing. 22.10 Strijkork. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsport- uitsl. 23.20-24.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00-17.45 Voor de jeugd. AVRO: 20.30 Filmprogr. 21.00-23.00 Eu- ridice, toneelstuk. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.00 Voor de scholen. 13.00 Verz. progr 13.30 Voor de boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorspel. 14.40 Gram. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Hoorspel. 17 00 Vespers. 17.45 Voor oudere mensen 18.00 Voor de kinderen. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19 40 Sportber. 19.45 Engelse dansen. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Quiz- progr. 21.00 Pianorecital. 21.20 Klankb. 22.00 Nws. 22.15 Ork. conc. 23.00 Discussie 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. (1500 en 247 ni.). 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Dansmuz. (verz. progr.). 13.30 Nws. en ge- var. progr 14 00 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Lichte muz (Om 16.30 Nws,). 16.45 Ork conc. 17,30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.45 Ork. conc. (Om 18.30 Nws 19.00 Gevar. progr. (Om 19.30 Nws.) 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en Gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.00 Nws. en verz. progr 22.30 Nws. en gevar. progr. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Moderne muz. 0 30 Nws. en lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwest Deutscher Rundfunk (309 m.) i 12.00 Volksmuz. 13.00 Nws. 13 15 Ork.' conc. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws 17.35 Ge- I var. muz. 19.00 Nws. 19.55 Lichte muz. 21,45 Nws. 22.05 Chansons. 22.45 Lichte muz. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.10- 1.00 Dansmuz. 1 Frankrijk, Progr. III (Nat. Progr.) (280 en 235 in.). 12.00 Ork. conc. 13 00 Nws. 13.25 Gram. i 14.20 Kamermuz. 15.05 Ork. conc. 16.55 Gram. 19.03 Vastenpredikatie. 23.10 Ro mantische muz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, (324 en 484 m.). 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koer sen. 16.02 Gram. 16.15 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Caus. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Koorzang. 20.00 Hoorsp. 21.20 Gram. 21.30 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.25 Polyfone muz. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 en 14.10 Gram. 14.15 Belgische muz. 15.00 Kamerork. en solist. 15 15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.05 Idem, 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Klavecimbelrecital. 17.50 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Nws. 22.55 Idem. DINSDAG Den Burcht (grote zaal): Jaarvergade ring Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel. 8 uur nam. Lakenhal: K. en O. Spectacle coupé. Haagse Operaklasse. 8 uur nam. De Harmonie. Ned. Ver. Expogé. Spr. Jel- le Troelstra over het zien van schilderijen 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing prof. dr. G. van Hoorn over „Samothrace. mysterlënelland" 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering Chr. Muzlekver. „Concordia". 7.30 uur nam. Voorschoten r.Allemans geest" Jaarvergadering Voorschotense sportraad. 8.30 uur nam. WOENSDAG Stadszaal (foyer)Filmavond over Zwitserland 8 uur nam Rapenburg 8. Lezing Vlro Spr. mr J. VV A. Huibregtse. „Benelux Economische Unie." 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. G. E. van Wengen „De Javaanse ga melan". 8 uur nam. Den Burcht. Leidse Bestuurdersbond. Filmvoorstelling „Mandy". 8 uur nam. ('s- middags 2 uur jeugdvoorstelling „Zwaan kleef aan"). Stadszaal (grote zaal): Concert Hohner- accordeon-orkest met koorbegelelding. 8 uur nam. Rapenburg 22. Ledenvergadering Mij voor Toonkunst. 7.45 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. „Litteris Sacrum" „De kinderen van Eduard". 8 uur nam. De Kleine Burcht. Ledenvergadering Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Middelstegracht 3. Maranatha-lezing. Spr. D. J. Bruyn. 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenvergadering Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „De liefdesroman van een ko ningin". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Monpti". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Terwijl de stad slaapt". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De wonderman" (Danny Kaye). Lido: „Hard tegen hard". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De tijger valt aan". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling ..Volk van Suriname" (tot 1 maart) De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt tot zaterdagmorgen 1 maart te 8 uur waargenomen door Te Leiden: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136 en te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist hel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) *3 «3 Helsinki onbewolkt nw 1 -23 0 Stockholm sneeuw no 2-21 0.1 Oslo sneeuw n 1 -15 0.2 Kopenhagen geh. bew. o 14 -4 1 Aberdeen sneeuwbui ono 1-17 Londen regen nno 9 1 15 Amsterdam regen ono 7 0 14 Bi ussel regenbui zw 9 9 16 mburg regenbui zw 9 7 15 Parijs geh. bew. zzw 8 9 4 Bordeaux geh. bew. z 3 9 1 Grenoble licht bew. windstil 2 0 Nice half bew. n 6 7 0 Beriyn sneeuw zo 6-2 3 Frankfort zwaar bew. zw 8 9 9 Münohen licht bew. z 5 5 4 Zllrich half bew. zo 2 2 16 Genève licht bew. wzw 3 7 6 Locarno onbewolkt windstil -1 0 Wenen half bew. verand. 3 2 Innsbruck mist w 5-11 Rome zwaar bew. z 10 12 5 AJacclo zwaar bew. o 3 10 0 Madrid half bew. wzw 7 0 Mallorca licht bew. windstil 10 0 Algiers half bew. zzw 2 10 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2