Kerkdiensten Leiden en omgeving Tijdelijke opleving op wolveemarkt Minister Butler als ree tor met tomaten en meelbommen begroet ontspanning Prinses Beatrix besloot drukke dag met muziek- en balletavond ZATERDAG 22 FEBRUARI 1953 Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) De lezers van deze rubriek zullen na tuurlijk opgemerkt hebben dat we ln ons vorige overzicht ten aanzien van de toe stand op de wolveemarkt in onze be schouwingen de nodige voorzichtigheid hebben betracht. We waren dan ook be- slist in twijfel omtrent de juist aange- I gane overeenkomst met Frankrijk over de extra contingenten schapevlees tot een totaal van 1000 ton. waarvan de Ne derlandse exporteurs plm. 350 ton zou den kunnen leveren. De markt heeft hierop onmiddellijk sterk in gunstige zin gereageerd. De prijzen liepen ge middeld f 15.per stuk omhoog, maar de concurrentie van enkele andere lan den vooral uit Polen was op de Franse markt zó groot, dat aldaar de prijzen eerder lager waren dan voorheen. Het gevolg is geweest, dat de kooplust hier te lande weer duidelijk minder was en hier op de Leidse markt, waar weer I een flink aanbod was, de handel een traag verloop had en de prijzen weer op de bases van begin februari terug vielen: f75—f95: enkele extra beste koppels wat daarboven: Nog laat in de morgen stonden veel hokken te koop en het zag er naar uit dat niet alles zou worden geplaatst. Ooien met lammeren worden nog niet aangeboden zodat hier van nog geen notering kan worden ge geven. Er was ook in Noord-Holland nog geen handel in gedaan. Leeuwarden noteerde vrijdag ook een zeer stroeve handel met gedrukte prij zen voor de schachtschapen, terwijl in de fokschapen ook zeer weinig kooplust werd getoond. De rundveehandel verliep bij redelijke aanvoeren deze week over de gehele li nie zeer kalm met moeilijk of niet ge heel te handhaven prijzen. Voor het slechtvee bleef de prima kwaliteit vast in prijs. De rest ging weer met trage handel ongeveer prijshoudend van de hand. n.l. f 2.50—f 3.05 per kg. geslacht gewicht. De aanvoeren van vette kalveren en nuchtere kalveren nemen sterk toe. De handel is daardoor langzamer en de pryzen zakten weer wat in. Voor de vette noteerden we van onder haar boven f 1.80—f 2.70 en voor de nuchtere f 1.— tot f 1.20 gemiddeld per kg. levend ge wicht. De vette varkensmarkt heeft zich op het prijsniveau van vorige week zeer goed kunnen handhaven, op prijzen in hoofdzaak tussen f 165 en fl.70 per kg. levend gewicht. Zeer zware soorten van ongeveer 200 kg. f 1.60—f 1.62 en zouters f 1.50—f 1.60 per kg., naar gelang het gewicht. Mestvarkens met matige han del f 1.75—f 1.90 en biggen tot f2per leg. levend gewicht. De paardemarkt had zowel voor werk- als voor slachtpaarden een geanimeerd verloop met hogere prijzen. We noteer den voor werk- en luxe paarden van f 800 tot aan f 1250 per stuk toe. Slach ters van f2 tot f2.40 per kg. geslacht gewicht. Zondag 23 februari Lelden Hervormde Gemeente Pieters kerk: 10 uur ds. M. Ottevanger. Hooglandse Kerk: 10.30 uur ds. P. Kloek Oosterkerk: 10 uur ds. J. C. Norel te Bloemendaal. 5 uur ds. H. J. van Achter berg (Ned Gel. Bel. art. 8). Marekerk: 10.30 uur ds. J. van der Wiel 7 uur ds. W. G. Overbosch te Amsterdam. (Bljz. kerkdienst. Onderwerp: Aanklacht en aanbidding). Koolkapel: 10 uur d6. J. N. de Ruiter. Maranathakerk: 9.30 uur ds. J. de Wit. Herv. School Boshulzerkade11 uur ds. J de Wit. Herv. Muloschool Asserstraat: 10 uur ds. D J Vosser6. Ver. Vrijz. Herv (Leidse Volkshuls): 10 30 ds. W. J. H. Hubeek. Egllse Wallonne: 10.30 uur ds. W. A. van Griethuysen. Academisch Ziekenhuis: 10 uur de heer J. F G. Slerat. Diaconessenhuls: 10.30 dr. K. E. H. Op- penhelmer Jeugdkerk (Aula Gymnasium): 10 uur de heer N Vriellnk. Geref. Kerk Zulderkerk: 10 uur ds. Heu- le. 3 uur dienst voor doven, 5 uur dr. D. K Wlelenga, van Wassenaar. School Tlmorstraat: 10 uur dr. Weste rink, 5 uur ds. Heule. Oude Vest: 10 uur dr. B. Rietveld van Den Haag. 5 en 7 uur ds. Maaskant. Maranathakerk: 11 uur ds. Maaskant, 5 uur dr. von Meyenfeldt. School Telderskade: 10 uur dr. von Meyenfeldt, 5 uur dr. Westerink. Chr. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. O. v. d. Wecle (H A. en Dankz.). Geref Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. W G. de Vries. Evang Luth. Gem.! 10.30 uur ds. H. J. A Haan Rem. Gemeente: 10.30 en 6 uur ds. J. Th. Mackenzie. Doopsgez. Gemeente: 10.30 uur ds. S. L. Verheus (gezlnsdlenst). Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 9 45 uur Hoogmis. (Vrijdag 7.30 uur Avond Mis). Vrije Kath Kerk (Vreewijkstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4): 10 30 uur dienst. t Evang Chr Gemeenschap (Middelste gracht 3): 10 en 5 uur dhr. Th. Dlkkes (woensdag 8 uur dhr. Bruyn van Wasse naar). Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur dhr. H Schouten Jr. Leger des Hells: 10 uur wljdlngsdlenst. 6 45 uur straatpredlklng Gangetje. 7.30 u. opwekkingssamenkomst o.l.v. 6r. kapt. A. de Graaf. Aarlanrlerveen Herv. Gem.: 10 uur ds E G. Boesenkool. 7 uur ds. P Kloek van Lelden (Jeugddienst); Geref. Kerk: 10 en 6 30 uur ds. W. J van Hoek: Chr. Geref Kerk 9.30 uur leesdlenst, 2.15 uur ds. C van der Weele van Lelden. Ahhenes Herv. Gem 9 30 uur ds. F Offeringa van Katwijk aan Zee. 380 uur ds H. Brons. Alphen aan den Rijn Herv. Gem. Jullanastraat10 uur ds J. H Bogers. 630 uur ds. P A. Lefeber. Jeugddienst; Gebouw Jonathan: 10 uur ds. M. Hane- maaijer; Kapel Gouwsluls: 10 uur kand. J. Schipper beroepen predikant te Goënga; Kapel Hooftstraat: 9.30 en 6.30 uur ds. A. J Jorlssen; Oudshoornseweg: 10 uur ds G Cadée; Martha-Stlchtlng10.30 uur ds. Th Meijer; Gereformeerde Kerk Zulderkerk 10 uur ds G Mulder. 6 30 u d.- F Vroon van Rotterdam; Noorderkerk: 10 uur ds. A Pos te Haarlem. 6.30 uur ds. G Mulder. Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds. F Vroon. 6.30 uur ds. A Pos; Hooftstraat: 10 en 6 30 uur ds. W Tom; Geref. Kerk (art, 31) Hotel Centraal: 9 en 6.30 uur ds. G Hagens van Bussum; Chr. Geref. Kerk van Reedestraat: 10 en 6 uur ds. J. Brons te Mijdrecht; Oud Geref. Gem. van Man- dersloostraat 9.30 en 4 uur leesdlenst: Rem Geref Gem. van Mandersloostraat: 7 uur ds. W Muilwijk van Hilversum; Evan gelisatie IJsbaangebouw: 10 uur H.A.. 6.30 uur de heer Jb Klein Haneveld van Bode graven. Benthuizen Herv. Gem. 9.30 en 6 uur ds. A. van EIJk; Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdlenst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds J W van der Linden van Den Haag; 6.30 uur ds. J. C. Terlouw: Nleuwerbrug: 6.30 uur ds. C. van den Bosch: Herv. Evang.: 4 30 en 7 uur ds J H. Mulder van Rotter dam; Geref Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Ridderkerk (krach tens de desbetrefende overgangsbepaling) Ph Ouwendljk. voorganger Vereniging van Vrljz. Hervormden te Bolnes-Slikkerveer. Aangenomen de benoeming tot vicaris te 2de Exloërmond C. Balk, kand. te El- burg. GEREF. KERKEN Bedankt voor Strathroy (Ontario, Cana da) C. L. Tlmmers te Slnt-Pancras. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tholen H. van Gllst te Dlrksland. BISSCHOP VAN HAARLEM KRIJGT CO-ADJUTOR De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, heeft in verband met zijn hoge leeftijd aan de Paus verzocht een bis schop co-adjutor met recht van opvol ging te benoemen. De Pauj heeft geant woord aan dit verzoek te sullen voldoen. Kersten. Nleuwerbrug: 9.30 en 6.30 uur ds. i Segers van Gouda; Geref. Kerk (art. 31): 10 45 en 4 30 uur ds G. Hagen van Bus- sum; Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; Luth. Gem.: 10 uur ds. W. F. ten Rouwe- laar; Evang. Kring: 10 uur Eredienst; 7 u. dhr. A. Ramakers van Rotterdam. Boskoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. de Leeuw. 6.30 uur ds. J Pronk; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J de Bruin; Geref Gem 9.30 en 6 uur lees dlenst; Ver. Vrljz. Herv.: 10 uur de heer P. J. van Ouwerkerk. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Joh. Stehouwer van Alphen aan den Rijn. 6.30 uur ds. Chr. v d. Leeden van Hazerswoude; Geref. Kerk: 9.30 en 680 uur ds. N. W. v. d. Hout. Hillegoin Herv. Gem. 10 uur ds. F. Brouwer. 7 uur ds. Schouten uit Vlaardln- gen (JeugdappèliGeref. Kerk: 10 en 5 u. ds. Rang uit Vijfhuizen; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. H. Schippers. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. Roth. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. A. van Leeuwen, 5 uur ds. L. C. Baljé van Vijf huizen (Jeugddienst). Katw(|k aan den Rijn Herv. Gem.: 10 en 6 uur ds. A Makkenze. 10.30 u. (gym nastieklokaal Narcisstraat)ds. H. J. van Achterberg te Leiden; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. B. J. A. Streefkerk te Den Haag. j Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. P. Moerenhout. 6 uur ds. j Jac. de Vos; Oude Kerk: 10 u. ds. Bouman j 6 uur ds. F. Offerings; Kapel: 10 uur ds. i W. A. B. Hagen. 5 uur ds. P. Moerenhout; Geref. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. Nawijn, 5 uur ds. F Pijlman; Zeehospitium: 6 45 u. j ds. Nawijn; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong; Geref. Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur leesdlenst; Geref Gem. in I Ned. Casa Cara: 10 en 5 uur leesdienst; Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. C. J. Breen. Koudekerk Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. Koerselman; Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Zljlstra. I.elmulden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. 1 D. H. GIJsbers; Pnlel: 7 uur ds. D. H. Gijs- bers; Geref. Kerk: 9 30 en 2.30 uur ds. H J Koffrle. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. G Pettlnga. 5 uur vicaris J. Schipper; Geref Kerk 10 en 5 uur ds. K. Schouten (K.A.); Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur ds. H. W. Eerland; Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds L. Kleboom; Geref Kerk (art. 31): 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur: Oud Geref Gem 9.30 en 3 uur leesdlenst; Ned. Prot. Bond: geen dienst Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. P A. Lefeber van Alphen aan den Rijn; 6 30 uur ds. J P. Honnef; Kerkzaal: 9 uur ds. J P. Honnef; Geref. Kerk: 10 uur ds. Ban- ga. 5 uur ds. Dijk; Kerkzaal: 10.30 uur ds. j Dijk. 5 uur ds. Banga; Vrljz. Herv. Ge bouw Lindelaan 12a i 7 uur ds J P. van Mullem van Rotterdam. Nleuwveen Herv Gem.: 9.30 u. kand. Noordergraaf van Noorden. 3.15 uur ds. Smldt van Zeist; 6 30 uur kand Noorder graaf van Noorden: Geref Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Snel Nieuwkoop Herv, Gein 10 uur de heer van Nleuwenhulzen. 6 30 uur ds. J. Steehouwer; Rem. Kerk: 7 u. ds. G. Bloe mendaal; Geref. Kerk: 9 30 uur ds A M Krabbe. 6.30 uur ds J Speelman; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 leesdlenst. (Advertentie) BEGRAFENISONDERNEMING A. ZAALBERG Middelweg 2 telefoon ^$605 De hervormde kerk van Abbenes (Foto L.D./Van Vliet) Nieuw-Yennep Herv. Gem.: 9 en 10.30 I uur ds. H. Brons. 7 uur ds. H. J. Kalf van Bennebroek (Jeugddienst); Bethelkapel: i 10 uur ds. J. A. van Boven: Pnlël: 10 uur ds. Pop van Sassenhelm; Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. IJ. v. d. Zee: Chr. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Noordwilk-Binnen Herv. Gem 10 en 7 uur ds. van Dok: Geref Kerk- 9.30 en 5 uur ds. Heinen; V. d. Berghstlchttng: 11 uur ds. Heinen; Ned. Protestantenbond (lokaal Lindenpleln)10.30 uur ds. J. van Goudoever van Lelden. Noordw(jk aan Zee Herv. Gem.: 10 u. vic. Kamman en 5 uur ds. Bronsgeest van Heemstede. Jeugddienst; Jeugdkerk: 10 uur in de De Vlsserschool, Huis ter Duin straat; Geref. Kerk: 10 uur ds. De Graaf van Voorburg en 5 uur ds. B. Bouma: Sole Mlo: 10 uur ds. Bouma; Herv. Geref. Evan gelisatie (lokaal Schoolstraat)10 uur ds. Monster van Gouda en 4 uur ds Van den Bosch van Bodegraven. Oegstgeest Herv. Gem. Groene Kerk: 10.30 uur ds. G F. Callenbach (H.A.); Pauluskerk: 10.30 uur ds. A. M. Nortler van Den Haag. 7 uur ds. J. Veenendaal. v. Hillegom; Hoge Mors: 9 uur ds. G. F. Cal lenbach; Ver. v. Vrijz. Herv.: W. de Zwij- gerkerk: 10.30 uur ds. P Smits van Den Haag; Geref. Kerk Mauritslaan: 10 en 4.30 uur dr. K. J. Kraan van Rotterdam. Oude Wetering Herv Gem.: 10 uur ds. A. M. Knottnerus: Geref. Kerk: 9 30 en 3 uur ds. A. G. Kornet; Rem, Geref. Gem.: 10.15 tiur ds. A C. Dorhout Mees van Doesburg. RUnsaterwoude Herv. Gem.: 10.30 uur ds. T. D. van Soest. 7 uur ds. H. van Amstel van Ter Aar. Rijnsburg Herv. Gem.: Grote Kerk: 10 uur ds. M. C. Groepewoud. 5 uur ds. H. G. van Heerlen, pred te Scheveningen. Herdenkingsdienst, 80-Jarig bestaan van de CJMV.; Kleine Kerk 10 uur ds. H. van Gosliga. 5 uur ds. M. C Groenewoud; Ger. Kerk Rapenburg- 9 30 uur ds. J. Bijleveld. 5 uur ds. H. Post; Voorhouterweg9.30 uur ds. H. Post. 5 uur ds H v. d Berg uit Sassenhelm; Maranathakerk: 9 30 uur ds j L van der Linde, 5 uur ds. J Bijleveld; Geref Kerk (art. 31): kerkgebouw Lange- vaart: 10 en 5 uur ds. K. Bruning; Chr. Geref. Gem 10 en 5 uur ds. J. Kampman, j Sassenhelm Herv Gem.: y eii 10.30 j uur ds. Walvaart. 5 uur ds. Hagen -van Katwijk aan Zee; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. van der Berg. 5 uur ds. Kuiper; Chr. Ger. Kerk: 10 uur leesdlenst. 3 uur ds. Schip- 1 pers uit Hillegom; Ned Prot Bond: 10.30 uur ds. Faber uit Wassenaar. Stehouwer; Rem. Kerk: 7 uur ds. G. Bloe- Ter Aar Herv Gem 9.30 uur ds. van Amstel. 6 30 uur ds van Soest uit Rijn- j saterwoude: Geref. Kerk- 10 en 6.30 uur ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gem 10 en 6.30 u. ds. Lekkerkerker: Geref Kerk: 10 en 5 u. ds. Langeler; Geref. Kerk (art 31): 10.15 1 en 5 uur ds Brands. Wilde tafrelen bij inauguratie Vier studenten werden gearresteerd (Van onze Londense correspondent) De rustige, nuchtere Richard Butler, de Engelse minister van Binnen landse Zaken, is gisteren, toen hij bij zijn inwijding als rector van de uni versiteit van Glasgow de studenten toesprak, een half uur lang bekogeld met tomaten, eieren en zakken meel. Hij werd met water bespoten, toilet- rollen werden bij wijze van serpentines naar hem toegeslingerd, vuurioerk knalde, terwijl er voortdurend op trompetten en fluitjes werd geblazen. In een oogwenk was hij witbestoven en zag hij eruit als een clown. Drie professoren verlieten uit protest de zaal. Er ontstonden vechtpartijen tus sen studenten, die voorkomen wilden dat de herrieschoppers het brandblusappa- raat op de minister richtten en de rad draaiers. Buiten worstelde de politie met de woelige studenten. Ook de agen ten werden bekogeld met meelbommen. Een winkelruit viel aan scherven. Hoewel door het oorverdovend lawaai Butlers speech praktisch geheel verloren ging. sprak hij even kalm als hij dat in het Lagerhuis gewend is te doen. Hij zeide overigens dingen die de moeite waard waren. Butler verklaarde dat tegen 1970 Engeland een toeneming van haar welvaart kan verwachten met 41 procent. „Wjj staan op de drempel van een opgang, welke uniek is in de ge schiedenis der mensheid", aldus Butler. Hij bleef bij zijn optimistische voorspel ling, dat dank zij de nieuwe, vrijwel on beperkte energiebronnen Engeland in de eerstvolgende kwart eeuw zijn levens standaard kan verdubbelen. Fotograaf „sneuvelt" door savoyekool Butler ging echter onverstoorbaar voort en protesteerde geen enkele keer. De autoriteiten van de universiteit von den echter, dat de studenten te ver wa ren gegaan bij de ontgroening van hun rector. Strafmaatregelen worden dan ook beraamd. Vier studenten werden ge arresteerd. De functie van rector is in Engeland een erebaantje, welke door bekende per soonlijkheden wordt bekleed. Toen Butler zich naar het podium be gaf, werd hij verwelkomd door de tonen van een jazzband, geschreeuw en gezang, terwijl vuurpijlen door de lucht suisden. De eerste projectielen vlogen op hem af. Een tomaat trof hem op de rug op het ogenblik, dat hem zijn toga werd om hangen. Even later kreeg hij er nog twee op de borst. Magistraten van de gemeente Glasgow, die in de stoet achter Butler liepen werden bekogeld met rot fruit, roetbommen en vormden het doel wit van vuurwerk. Een student klom van de hal langs de pilaren naar het balkon. Een ander voerde een „koorddans" uit op de ballustrade. Gedurende het groot ste deel van Butlers rede zweefde boven de zaal een „nachtspiegel" gedrapeerd met toiletpapier. Toen de minister zijn rede besloot, spoot men Butler nat met een brandblusser. Een fotograaf werd door een enorme savoyekool op het hoofd getroffen en viel bewusteloos neer. Advertentie Geef Uw zenuwen Geef ze Niet verdovend maar genezend Het wetencchoppellik verantwoord VINOBASIS N V AMSTERDAM. Voorschoten Herv. Gem Dorp: 10.30 uur ds. E. Saraber. 7 uur Jeugddienst: ds Callenbach van Oegstgeest; Rijndijk: 10 uur ds. W. G. Meljerlng; Hulp en Heil: 10 uur ds Kalmijn van Rotterdam; Nleuw- Voordorp Jeugdkapel: 10.30 uur mevr. Kloosterman-Fortgens; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. M. den Boer; Geref. Kerk (art. 31): 8.30 uur ds. de Vries van Lelden. 3.15 uur ds. Verkade van Voorburg. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur dlir. D. G. van Hoeven, godsd. onderw. te Benthuizen, 6.30 uur ds. J. R. Cuperus; V/ykgebouw Esdoornlaan: 9.30 uur ds J. P. Cuperus. 6.30 uur dhr. D. G. van Hoe ven; Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. B Went- zel te Oudewater: Rem. Geref. Kerk: 10 u. Ook gistermorgen was het voor Prinses Beatrix weer vroeg dag. Een druk programma wachtte haar. Om acht uur was zjj met haar ge zelschap op weg naar het tehuis voor Indonesische kindertjes. Maar toen had zij reeds een bezoek aan een soort gelijk tehuis voor Ilindostaanse kin deren te Alkmaar achter de rug. In heide tehuizen was de ontvangst door de kinderen hartelijk en spontaan. Zij zongen hun welkomstliedjes, zwaaiden met vlaggetjes en dansten voor de hoge bezoekster. Daarna werd de terugtocht naar Para maribo aanvaard. Dit keer stapte men te Nieuw Amsterdam aan boord van de „Oranje" en voer de brede Suriname- rivier over naar Leonsberg, waar de auto gereed stond om de vorstelijke gast naar de Surinaamse hoofdstad terug te brengen. Later op de ochtend ontving de Prinses een aantal dames ten paleïze, die zich verdienstelijk maken op het gebied van sociaal werk. Meer dan anderhalf uur heeft de Kroonprinses zich over het werk op dit gebied laten voorlichten en daar bij grote belangstelling getoond voor de problemen, die er op sociaal gebied in Suriname zijn, aan de dag gelegd. Weer later op de dag ontving de Prinses vertegenwoordigers en vertegen woordigsters van de studerende jeugd en ook met deze Jonge mensen werd in ongedwongen sfeer uitvoerig over menig interesant onderwerp gesproken. Het was opvallend, hoe de Prinses haar jeugdige gasten onmiddellijk over hun verlegen heid heen hielp en ze op hun gemak stelde, zodat het gesprek inderdaad vlot kon verlopen. In de vooravond nog een kort bezoek aan het detachement van de Kon. Marechaussee wier bescherm vrouwe zij is in Fort Zeelandia en de dag werd besloten met een bezoek aan het Cultureel Centrum Suriname, waar het jeugdorkest onder andere „Sympho- nia" van J. S. Bach ten gehore bracht. Ook de jeugdballetgroep van liet C.C.S. trad voor de Prinses op. Het was aandoenlijk de ernstige gezichtjes te zien, waarmede deze zeer jeugdige artiesten aan het werk waren. Ver moedelijk is een dergelijke manifesta tie pniek in de wereld, want waar dan sen Chinese, Indonesische, blanke, neger- en Hindostaanse kinderen met elkaar hand in hand in de volle over tuiging, tezamen tot één koninkrijk te behoren onder het Huis van Oranje. ds G. Ch. Dulnker; Chr. Afgescheiden Ge meente: 9.30 en 5 uur leesdienst; Ver j ..Wet en Evangelie": 9.30 uur ds. J. C J Dijkstra, herv. pred. te Rotterdam, 7 uur 1 ds E. H. Kalkman, herv. pred. te Voor- i hout. Warmond Herv. Gem.: 10 uur ds. Brouwer van Hillegom, 7 uur ds. Hagen, van Katwijk aan Zee; 10 uur Jeugdkerk ln 't Trefpunt. Voorganger: J. Vink. Wassenaar Herv. Gem. Dorpskerk: 10 xiur: ds. H. Beker, 7 uur ds. E. B. Rljn- ders, van Amsterdam, Jeugddienst; Zui derhout: 10 uur dr. H J. Honders. 5 uur ds J. T. Wlersma; Deylerhuis: 10.15 uur ds J. T. Wlersma. 7 uur d6. H. Beker. Geref. Kerk Zijllaan: 10 en 5 uur dr. K. Dronkert van Lelden; Bloemcamplaan10 en 5 uur ds. G. van Duinen; Ned. Prot. Bond: 10.35 uur ds. H. N. Bierman van Breda; Johannahuls: 10.30 uur ds. E. J Kuiper, van Den Haag. Woubrugge Herv. Gem 9 30 uur ds. van der Leeden van Hazerswoude. 6.30 uur ds. A. de Leeuw van Boskoop; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. VerweiJ, 7 uur ds. H. J. Teutscher van Rotterdam. Jeugddienst; Geref. Kerk' 9.30 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar van Zwam- merdam. Zwammerdam Herv Gem.: 10 en 6 30 uur ds. C. L. van den Broeck; Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. W. WIJma van Alphen; Rem. Geref. Gem. 7 uur ds. J. van Goud- Singapore verbiedt wapenuitvoer De regering van Singapore, die een strikt neutrale houding aanneemt ten opzichte van de situatie in Indonesië, heeft een verbod ingesteld op de uit voer van oorlogsmateriaal en derge lijke naar elke Indonesische haven. Een woordvoerder van het ministerie van Handel en Industrie deelde mede, dat hieronder vallen goederen ais pantserwagens, stalen helmen en machinegeweren, en mogeljjk ook grensgevallen als byv. hagelpatronen. Sjafroedtlin contra Soekarno WORDT TROUW HEDEN OPGEZEGD? De premier van de revolutionaire regering te Padang, Sjafroeddin heeft president Soekarno ervan beschuldigd een burgeroorlog uit te lokken. Wellicht kan vandaag een formele verklaring van de revolutionaire rege ring worden verwacht waarin de pre sident de trouw wordt opgezegd, zo zeide Sjafroeddin. Sjafroeddin en zijn ministers hoorden Soekarno's toespraak in de ontvangst zaal van het gouvernementspaleis thans zetel der tegenregering aan. en enkele minuten na afloop van de toe spraak verklaarde Sjafroeddin met be drukt gelaat: „Nu is de deur gesloten". Gevraagd naar zjjn oordeel over de pogingen om Hatta en Soekarno teza men te brengen, zei Sjafroeddin: „Hatta is te beschaafd en Soekarno kent te weinig scrupules". De toestand van het ogenblik vraagt om doorzettingsvermogen, aldus Sja froeddin; de gehele kwestie zal tijd vragen. Nadat hij de toespraak van Soekarno had beluisterd noemde Sjafroeddin Soekarno „een lafaard en een leuge naar, die zijn land in de tweede wereldoorlog aan Japan verkocht heeft. De tegenregering van Padang heeft na de toespraak van Soekarno een vergade ring belegd, terwijl ook de militaire autoriteiten van de tegenregering een bespreking hebben. Later op de dag zou den regeringsfunctionarissen besprekin gen voeren met vooraanstaande zaken lieden, naar aangenomen wordt over de voorziening van Sumatra met levens middelen en andere noodzakelijkheden. MINISTERIEEL BEZOEK AAN SIKKENS De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, ir. H. B. J. Witte, zal op woensdag 26 februari een werkbezoek brengen aan Sikkens Lakfabrieken N.V. te Sassenheim De minister wordt ver gezeld door de secretaris-generaal van zijn departement, mej. H. Günther, de directeur-generaal van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid, ir. H. M. Bus- kens en het hoofd van de afdeling voor lichting, de heer W. Dam. LEIDERDORP Medische dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dokter H. Bakema, Acaialaan 58, tel. 24828. OEGSTGEEST Medische dienst Dit weekeinde nemen waar de doktoren Held, tel. 24549 en LanenBaron, tel. 21610. VOORSCHOTEN Medische dienst. De dienst der dok toren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356; voor wijkverpleegster: Gezond heidscentrum, telef. 2177. WARMOND Medische dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dokter H. Kwint. tel. K 2532 - 7253 en dokter H. Walenkamp, tel. K1711 - 220 WASSENAAR Medische dienst - De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Janse en Geer lings. 1 MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 21 februari. Coöp. Veren. „De Boskoopse Veiling". Diversen per tak, Slerkers Rosëa, le kw. 1.05, id. 2e kw. 55- 75. idem 3e kw. 26-33, Forsythia, le kw. 29. ld. 2e kw. 16-24, Prunustriloba 15-19, Slerkers Hlzakura le kw. 75-95, Amandel- takken 21-26. Rododendronkoppen in soor ten 30-37. Magnollaknoppen in soorten p. knop 22-31, Diversen per bos: Wllgekatjes 18-29, Forsythia 90-1.30. Prunustriloba 85- 1.20. Slerkers Rosëa 95-1 80, id. Hizakura 2.10. Andromedablad 25-48. Mahoniablad 59-80. Amandeltakken 1.10-1.60. Primula, per stuk, 25-30, Clnneraria 85-1.10, per st. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 februari. Groenteveiling: waspeen A export 31.00 39.50, idem A binnenland 26.00-38.00, ld. B export 27.50-32.50. idem B binnenland 10.00-21.00, kroten 6.00-7.50, spruiten A 45.00-89.00. idem B 16.00-38.00. idem ge schoond 41.00-52.00. rode kool 7.00-9.20, boerenkool 12.00-16.00. gele kool 8.70-8 80, bi eekpeen 6.50-7.50, uien 13.50-16.00. groe ne kool 18 00-21 00. witlof 41.00-49.00, knol selderie 7.00-16.00. Aanvoer waspeen 47.000 kg. waarvan 26.000 ton voor export werd verkocht. LISSE. 20 februari. Plantgoedveiling GLADIOLEN. Op de plantgoedveiling van de Coöp. Bloembollenveiling H.B.G. was een grote kooplust. Er werden zeer goede pryzen besteed voor: GLADIOLEN 6/8 4/6: Acca Laurentla 130. Atlantic 2 30. Benares 1.35 1.20, Bloemfontein 6/8 1.40. Dr. Albert Verwey 1.25. Gen. Eisenhower 1.90 1.35, Gold Dust 4/6 1.00, Gratia 6/8 1.00, Han van Meege ren 1.55. Hawaii 1.20 0.80, Java 6/8 1.20, Joh. Strauss 1.60, Juniklokken 1.50 1.10. Kard. Spellmann 4/6 1.20. Lilac Time 6/8 1.90. Lustige Witwe 1.30 0.85. Mansoer 6/8 1.70, Morning Kiss 1.30 0.80, Nieuw Europa 2.80 1.50. Philippo's Memory 6/8 0.75. Pl- cardy 1.60. Prinses Beatrix 2.10, Pactolus 1.25, Red Signal 1.70 1.35, Ruffled Cham pion 1.30. Salman's Sensation 1.50. Sans Soucl 1.70 0.85. Sneeuwprlnses 6/8 1.20, Mabel Violet 1.45. GLADIOLEN: kralen per liter: Hawaii f 0.85. Hopman's Glory 2.00. Joh. Strauss 1.50, Lavender Giant 1.00. Mrs. Marks' Me mory 0.70, Pactolus 0.65, Sneeuwprlnses f 1.00. RIJNSBURG. 21 februari. Bloemen veiling FLORA. Tulpen: Krelage 55-70, Wintergold 70-90. Cordell Hull 1.00-1.15, Campfire 85-1.05, Prunus 90-1.00, Pax 1.00 —1.15. Athleet 90-1.05. White Sail 85-95, Beatrix 80-90, Alberio 75-85, V. d. Eerden 80-1.00, Edith Eddy 70-85, Oranje Wonder 85-90. Hillegarda 65-75. Albright 75-90, Copland 90-1.15, Ibis 70-75, Her Graze 75- 85, Pink Throfy 70-80, Mr. Herbert 70-75, Champion 75-80, Delize 60-90, Korniforis 80-90, Brillant Star 40-55, Narcissen: King Alfred 55-63, Golden Harvest 50-62, Lau rens Koster 52-58, Poetaz L. 50-64. Rem brandt 55-68, Blauwe Druifjes 28-34, alles per bos. Hyacinten: Pink Pearl 13-20, Hin denburg 15-21. L'innocence 14-20. Anne Marie 16-22, Delftsblauw 13-18. Jan Bos 14-17 per stuk, Anemonen 7.00-9.00 per 100. ROELOFARENDSVEEN. 21 februari. Bloemenveiling: Anemonen 59-87, Blauwe Druifjes 16-32. Fresia's 55-94. Irissen 1.35- 1 80. Tulpen: E. Eddy 71-90, Belona 67-1.01 Wintergold 61-90. Rose Copland 78-1.01, Krelage' 50-67, W. Pltt 72-86. V. d. Eerden 73-95, Crown Imperial 60-71, Nansen 76- 87, Korniforis 77-1.07, Reforma 90-98, Gol den Harvest 78-1.05, Br. Star 39-57. Mlr- Joran 90-98. Golden Measure 1.00-1.02, Athleet 90-1.07, Albino 72-77. Weber 60-79 Lustige Witwe 88-1.05, Bruno Walter 93- 95. Queen Elisabeth 99-1.02, Hillegarde 62- 74. Purper Copland 78-1.00 Visioen 73-75. Zenober 57-68. Preludium 92-97. Parkiet tulpen 80-1.20. Dubbele Tulpen 57-93. Nar cissen: L'innocence 59-60. Actea 42-75, Earley Glorie 46-65, Whrestler 51-64, King Alfred 48-73. Havelo 45-47. Kosters 56-62. Carlton 50-62. Cragford 48-49. Rembrandt 60-62. Narcissen volle grond 45 ct. per bos. Am. Anjers 5-16 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 21 februari. Groenteveiling: witlof 1 41.00-48.00, Idem 2 32.00-43.00, waspeen 18.00. glasandhvie 54.00. RIJNSBURG. 21 februari. Groente veiling: rode kool 7-10. gele kool 6-10. gr. kool 7-23. boerenkool 10-20. waspeen A 10 42. B 8-30. kroten 5-6. uien 8-16, per kg. peterselie 18-20, selderie 10-12, kervel 17- 18 per bos. TER AAR. 21 februari. Groenteveiling witlof 1 41-49. Idem 2 29-39. Idem stek 6- 21. uien 7-9. glasandijvie B 25, spruiten 40-45. idem B 28-38, Idem afw. 15-19. kro ten B 5-6, spinazie 82. waspeen 23-24. alles per kg., knolselderle 6-15 per stuk, bossel- dorij 5 per bos. boerenkool 70-1.10 per kist. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Gerardus Bernardus Wilhelmus, zn van W. P. Slats en J. A. J. Wolters. Yolanda, dr. van H. P. Vollmar en N. J. Eichhorn, Hendrikus Gerardus Wilhelmus, zn van G. J. Brussel en C. J. J de Romijn. Lieneke, dr van G. G. Waasdorp en R. Tlggelman. Cornelia Agatha Maria, dr van C. Keljzer en L. van der Slot. Daniëlle Adriana. dr van G. W. A. Kneljber en A. Schnur. Ma ria Joanna Agnes Petronella, dr van T. P. J Nagel en T. W. Creemers. Adrlanus Franclscus Wilhelmus, zn van F. A. Koe mans en C. de Winter. Aagje Arendle. dr van H van Duljn en L. van Duljn, "Carla Gerarda Maria, dr van M. G. van Rossen berg en M. E. J. Visser. Marie Thérèze. dr van A. Dool en G J Seriier, Elisabeth Cor nelia. dr van G. Reijnders en A. G. van der Meer. ONDERTROUWD F. J. M. Hobbelen en W. Kooijmans. F. de Jong en C. M. Hundersmarck. J. van Dam en L. Boon. A. van Wijk en W. C. M. Hermsen. S. Ciere en J. van der Vlsch. J. Kloos en F. W. van Weeren. B. H. v. Win kel en S. M Rietbergen, H. Gordijn en A. J Stlgter, C. Veenhuis en P. M. van den Brink. L. H. M. van der Meel en C. M. Ver- plancke. OVERLEDEN W R. Stempels. 71 Jaar. man; P. P. de Jong. 84 Jaar. man. G. van Niekerk. 52 Jaar echtgenote van F van Doorn. LEIDEN. 22 februari. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg and(jvle 56-62, kroten 6-7. kroten, ge kookt 25. boerenkool 8-25. rode kool 8-11, gele kool 6-9. groene kool 14. postelein 27. prei 10-22. rabarber 46-91, spinazie 1.11- 1.14. spruiten A 40-60, Idem B 18-55. uien 2-16. witlof 25-60. per 100 stuks: knolsel derle 5-10. sla A 29-31. B 22-2/ per 100 bos: peterselie 21-29, selderie 5-14.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4