FILMS VAN DEZE WEEK: Weense Ijsrevue in grootse vorm De natuur verbeteren d"nZT" 7kku- ^nK'nomdThe,Z V" v«" Topprestatie van K. O.: 2200 Leidenaars naar Den Haag Romy Schneider filmster no. 1 Bestuur afdeling Leiden K.V.P. trad en Idoe af Vele leden waren het niet eens met advies gemeenteraadsverkiezing 96ste jaargang Zaterdag 22 februari 1958 Tweede blad no. 29374 d' w,nd dtorZ""oZ de "ndcl°K 200 dc hemd dc d' doemen ,n,ilZ' dt n^ht, l>« is. uur 15 goed, zoals d" dazraa°nTetsb'z0U gedach,e op, verbeteren. W'"« of kunnen natuurproduct d hc' de natuurlijke verkwikking Dat K. en O. niet voor een kleintje vervaard is, is langzamerhand wel bekend! Deze stichting, die is uitgegroeid tot een ware Volksuniversiteit, is niets te veel om haar leden te brengen: Kunst en Ontspanning in de beste zin van het ivoord. Het liefst natuurlijk in onze Sleutelstad zelf, maar gaat dat niet, dan deinst zij er niet voor terug om het elders te zoeken. Men denke bijv. aan de opera-voorstellingen in Den Haag. Maar nu heeft K. en O. toch zeker wel een record gevestigd door een bezoek mogelijk te maken aan de Weense IJsrevue in de Houtrusthallen in onze residentie! Tegen vrijwel de halve prijs op twee beste rangen. Dat dit op hoge prijs is gesteld, bewijst het feit. dat bijna 2200 deelnemers zich opgaven. Over belang stelling dus niet te klagen. een volledig succes leidde, wat het ver- voer-probleem van zulk een massa be treft. De waardering was dan ook groot. Een 1800 van deze deelnemers hadden zich opgegeven voor het busvervoer, dat K. en O. voor deze gelegenheid had ge organiseerd. Niet minder dan 41 bus sen waren hiervoor benodigd, betrokken van 5 vervoermaatschappijen. Van 5 startplaatsen vertrokken deze bussen: Stationsplein. Noordeindsplein. Stad huisplein. Koninginnel aan en Lage Rijndijk, waaruit de deelnemers konden kiezen. Welk een organisatie er nodig is geweest, om dit alles feilloos te regelen, behoeft zeker geen nader betoog! En feilloos was het inderdaad, deze exodus uit Leiden en invasie in Den Haag. Prachtig op tijd arriveerde het ganse gezelschap ter plaatse. Om na afloop evengoed geregeld weer te worden thuis gebracht! Deelnemers uit de buitengemeenten werden na afloop zelfs nog kosteloos naar hun plaats van bestemming ge bracht. De bussen hiervoor benodigd, vertrokken van het Stationsplein. K. en O. heeft hiermede een toppres tatie geleverd, die niet gemakkelijk te overtreffen zal zijn! Een ere-saluut zij volmondig gebracht aan al degenen, die voor deze prachtige regeling hebben zorg gedragen, die tot Vrouwenwereldgebedsdag in Marekerk In de Marekerk werd gisteravond een dienstgehouden in het kader van de Vrouwen-Wereldgebedsdag. Het onderwerp van de liturgie was: „Het brood des Levens". Mevrouw Roze- mond hield hierover een korte meditatie. Zij was ervan overtuigd, dat alle aan wezigen hun ware vreugde en vrede in de gemeenschap van Christus stelden en dat deze verwachting hen steeds doet verenigen in gebed.* Spreekster haalde enkele voorbeelden aan over de Wereld gebedsdag en zij noemde de deelneem sters de graankorrels die door God zelf bijeen gelezen waren. Zij staan allen in het teken van eenheid in deze verwarde wereld, Zy geloven in die eenheid en hebben daarin hun houvast. Dit geloof en deze oefening gaat met lijden gepaard en doordat men op de weg is naar Pasen zal de Satan zijn vernuft gebruiken om al deze eenheid ui' elkaar te slaan. Maar Jezus weet in welke gevaren Hij ons achtergelaten heeft. Hij bidt voor ons en zal voor ons het Brood des Levens zijn. De weg kan moeilijk zijn, maar de wil mag ons niet ontbreken. De verdere dienst bestond uit een uit gebreide liturgie, Afgewisseld met koor zang. In de middag was er, eveneens in deze kerk, een samenkomst met de jeugd. SERENADE VOOR J. v. d. HAVEN Vijfentwintig jaar lid „Trouw en Durf" Gisteren had de Harmonie-kapel „Trouw en Durf" een zilveren lid in haar midden. Het was de heer J. v. d. Haven, aan wie voor zijn woning aan de Lage Rijndijk een serenade werd gebracht. Bij monde van de voorzitter, de heer W. IJzerman, werd hem een medaille aan geboden, hetgeen gepaard ging met een hartelijk woord van felicitatie. Boven dien ontving de jubilaris van bestuur en leden een gouden ring. DE REVUE Maar de waardering voor hetgeen men daar in de Houtrusthallen te zien kreeg was zeker niet minder, integendeel. Op getogen was wellicht nog te zacht uit gedrukt. voor de totaal indruk van deze Weense ijsrevue. Reeds tien jaren komt dit gezelschap nu naar ons land en telkens is de be langstelling groter geworden. Geen won der, want het gebrachte was steeds van prima kwaliteit en een ijsfeest weet men in Holland te savoureren met smaak. Üs-minded als de Hollander is en blijft, al krijgt het jonge geslacht de laatste jaren weinig kans om on de gladde ijzers te oefenen. Aan de revue voor dit lustrum was terecht de grootste zorg besteed en voor het eerst liep er een verbindende draad door het ge.geven. Weliswaar een heel bescheiden dun draadje, maar het was er toch, evenals in de eerste revues van Ter Hall. Wanneer de ijs-ster Sylvia op vakan tie in Oostenrijk verblijft, wordt zij be stormd door fotografen, journalisten etc. en zij vertelt hun op verzoek, hoe zij I Charme op het ijs. De Weense showgirls, die gisteravond veel kleur en fleur aan de ijsrevue gaven. haar beroemde carrière heeft opge bouwd. Begonnen aan een balletschool - natuurlijk zwaar werken - dan met nog twee andere meisjes uitverkoren voor een eerste engagement in een havenstad, ruw en louche, daar weggelopen en naar Zuid-Amerika gegaan, waai- het grote succes een aanvang nam. dan een groot revue-theater in New York. gevolgd door Venetië om te eindigen, waar begonnen werd: in Wenen! Deze hele levensloop ziet men kalei- doscopisch aan zich voorbijtrekken. Met een gratie, een souplesse, een vaart, een lieftalligheid, die bewonderenswaardig mogen heten. Compleet alles, wat op ijs- terein te bieden valt. kan men aan schouwen op verbluffende wijze. De moeilijkste toeren worden uitgevoerd met een gemak alsof het kinderspel is. De Sylvia wordt uitnemend ..ge schaatst." door Emmy Puzinger. bijge staan door een lange 'rij van prominen ten. waaronder Europese kampioenen! Noemen willen we speciaal Fernand Leemans. Hanna Eigel. Inge en Willi Schelling en Helmut Loefke. Niet vergeten mag worden het ballet, dat prachtig op elkaar is ingesteld. Bijzonder verzorgd zijn ook de kos tuums en de decors op de achtergrond. Uitgevoerd in een weelderig kleuren gamma. dat een lust voor het oog is. Men denke aan de taferelen in Zuid- Amerika en Venetië. Het hoogtepunt vonden wij evenwel de finale, de onver valste Wienerwals, Trianon Wanneer er dezer dagen een enquete zou worden ingesteld welke acteur of actrice zich momenteel in de grootste populariteit mag verheugen, dan is het nauwelijks aan twijfel onderhevig of de jeugdige Romy Schneider zou althans in Nederland als nr. I uit dat voorkeursstrijdperk te voorschijn treden. Er heerst momenteel een ware Romy Schneider-rage, men ziet haar foto's in alle dag-, week- en maandbladen en buitendien circuleert er een enorm aan tal ansichtkaarten, waarin, vooral onder de jeugd, een levendige ruilhandel wordt bedreven. Een Leidse boekhandelaar vertrouwde ons toe: ..M'n drempel wordt platgelopen door jeugdige bewonderaar sters van Romy. Hoeveel kaarten ik ook bestel, ze zijn in een ogenblik uitver kocht Vanwaar dit succes? In de eerste plaats omdat, ondanks alle materialisatie en belangstelling voor de ontwikkeling van de moderne techniek, de jeugd nog altijd en gelukkig! openstaat voor de romantiek. Romy is van deze stelling het sterkst- sprekende bewijs. Haar Sissi-films appe leren niet alleen op een onnavolgbare wijze aan romantische gevoelens, maai de ongekunstelde wijze waarop zij haar rollen vertolkt, verovert stormenderhand het hart van oud en jong. Welke „bak vis" zou het niet prachtig vinden wan- neer een 18-jarige seksegenote onver- De tijger valt aan Enerverende geschiedenis Rex Martine Carol en Van Johnson, twee trekpleisters in de rolprent, die deze week aan de Haarlemmerstraat draait: ..De tijger valt aan". Martine Carol speelt de rol van Tracy Mallem- bert, die alles wil doen om haar broer te redden uit zijn ballingschap in het communistische Albanië. Van Johnson is de avonturier, die zich voor geld en lieve woordjes voor haar wagentje laat span nen en die er met haar. na in veel hachelijke situaties te zijn geraakt, in slaagt deze drieste onderneming tot een goed einde te brengen door het gezel schap op veilige Griekse bodem te zet ten. Regisseur Terence Young heeft de vele mogelijkheden, welke dit verhaal biedt voor spannende scènes, tenvolle uitgebuit en zo deze cinemascopefilm tot een enerverende geschiedenis gemaakt. Men slaakt onwillekeurig een zucht van verlichting als het groepje mensen ein delijk de laatste valstrik van de Alba nese geheime politie achter zich heeft j heimzinnige moordenaar van een aantal gelaten en de veiligheid heeft bereikt. Hard tegen hard Vlotte avonturenfilm Lido Een van die avontuurlijke rol prenten, die bijna aan de lopende band de filmstudio's uitrollen. Zij behoren tot het type films, dat zich steeds door de jaren heen heeft weten te handhaven, met aan plaats of tijd is gebonden slechts zelden boven de middelmaat Bijzonder zijn ook de mers" waarin men kan ware ijsacrobatiek, genieten van wachts geroepen werd tot het Koning- tiltkomt maar prak sch altïid een ge schap van Engeland en kort daarna voor zenig uurUe ontspanning garandeert dc keuze gesteld wordt van een echtge- Ook deze Arthur R^^n^nkne K c^n noot' In het kader van de romantische hoogdravende uitschieter. maar geen kleurige verfilming van een vlot verhaal vol actie en spanning en met een ener verende elimax. Een jongeman, die nog maar enkele maanden te leven heeft, erft van zijn grootvader, die hij nog Romy-figuur is het volstrekt logisch, dat i verstandelijke overwegingen geen enkele rol spelen en dat zij hals-over-kop ver- clown-num- 1 liefd wordt op een willekeurige student, die 24 uur later een prins van De muziek is in hoofdzaak san Robert °P Polltl<* en diP'omat''ï nlveau aan" Stolz. maar ook andere melodie»» k.jn I Bewezen huwelhkskandld.ren niet vergeten, Geen wonder, dat deze Weense Ijsre vue stormenderhand aller harten ver overt. waar zij ook ontreedt. Gelijk zij dat doet in Den Haag. Het annlaus uit de bijkans geheel gevulde hallen nam meermalen de vorm van een ova'ie aan. K. en O. heeft weer eens velen aan zich verplicht! M. I film, belangrijke rollen. ??k5-?,:F.?bu.r_g b'W te.zii" en j nooit heeft gezien, een stukje grind in de bergen. De grootvader was bezeten van de gedachte, dat er in zijn grond een schat, in de vorm van olie, was ver borgen. Steeds heeft hij getracht de aanwezigheid te bewijzen, de bewoners van een dorpje in de omgeving hadden hun spaarcentjes in zijn maatschappij En ondanks de aanvankelijk-weder- zijdse afkeer van deze gedwongen ver bintenis, eindigt dit verhaal op een wijze, die niet alleen leidt tot een voor de bei de hoofdpersonen gelukkig compromis, maar niet gevonden. Beladen met smaad ver schouwer zich van harte kan verenigen Naast Romy vervullen Moeder Magda het eeuwige, het aan zijn kleinzoon overlatend alsnog de olie op te sporen en zijn naam van blaam te zuiveren. Deze I wil dat zien als zyn laatste levenstaak, maar in zijn plannen wordt hij hevig I gedwarsboomd door een maatschappij, die het stukje land bestemd heeft om er een dam op te plaatsen. De strijd gaat hard tegen hard, maar reeds bij het begin van het verhaal lydt het geen twijfel, wie uiteindelijk aan het langste eind zal trekken. En om alles nu maar meteen volmaakt te maken, constateert de dokter aan het slot, dat zijn collega's zich vergist hebben en dat de jongeman nog lang te leven heeft aan de zyde van zijn in de felle stryd tegengekomen ge liefde. Men ziet het. niet bepaald een geschiedenis, stralend van originele ge dachten, maar het is met verve verfilmd tegen een boeiende natuurlijke achter grond. Bovendien worden de hoofdrollen bekwaam vertolkt door Dick Bogarde en Barbara Murray. Terwijl de stad slaapt Journalisten jagen op vrouwenmoordenaar Casino. Niet bijzonder origineel, maar wel spannend is deze film, welke de toeschouwer een blik gunt op zekere kanten van de Amerikaanse journalis tiek. Na de dood van zijn vader Amos Kyne weet zijn zoon Walter, die zich nooit voor het krantenbednjf, dat door senior werd groot gemaakt, heeft ge ïnteresseerd, niet anders te doen dan een drietal kopstukken tegen elkaar uit te spelen, waarbij de jacht op de pe- jonge vrouwen de inzet vormt van de strijd om de eerste plaats. Het ziet er aanvankelijk nogal ingewikkeld uit, maar steeds duidelijker komen de partijen tegenover elkaar te staan. De ene in trige volgt op de andere en de opwin ding stijgt ten top, als, in overleg met de politie, gepoogd wordt de moordenaar in een val te lokken. Het volgend „slachtoffer" goed door de politie be waakt zal Nancy Liggett zyn, een redactie-secretaresse, die met de jour nalist Mobley is verloofd. Wonder boven wonder komt alles nog goed terecht, al ziet het er zowel voor de verloving van Mobley als voor het leven van Nancv op zeker ogenblik bepaald somber uit. Erg overtuigend is het verhaal niet, maar dank zij de medewerking van niet minder dan tien „sterren" van het witte doek ontstond er een geheel, dat de tekortkomingen van het scenario doet voorbijzien. Als men na het zien van deze film nu maar niet denkt, dat dit beeld van een krantenwereldje represen tatief is voor de journalistiek in haar geheel! „Montpi" Voor de derde week Luxor De charmante Romy Schnei der is nog steeds nu voor de derde week in de film Montpi in dit theater te zien. Romy, wier grote liefde in Parys zo tragisch eindigt, weet ook in dit voor haar geheel nieuwe genre te boeien. Men zal haar graag willen volgen in haar opvallende creatie van het „mo derne" Jonge meisje, dat tóch haar „hart" behouden heeft Zoals bekend werd bij een door een adviescommissie van de afdeling Lel den van de KVP uitgebracht politiek advies voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing de huidige fractievoorzitter, de heer A. van Dyk. op een niet verkies bare plaats gesteld. In deze adviescommissie heeft, naast het bestuur een aantal leden zitting ge had. Na het bekend worden van dit advies heeft een aantal leden van de KVP van zijn recht gebruik gemaakt om op grond van de statuten een commissie te vor men, teneinde de heer Van Dijk op de ranglijst bij de a.s. groslijststemming op een verkiesbare plaats te krijgen. Tijdens een gisteravond door het be stuur van de KVP uitgeschreven verga dering kwam deze kwestie by punt 4 van de agenda: „bespreking bestuursbeleid" ter sprake. Bij de behandeling van dit punt las de voorzitter, mr. H. A. L. Vijverberg, een uitvoerige verklaring voor, waarin een .De Leidse Sleuteltjeshet kinderkoortje dat reeds menigmaal voor radio en televisie onder leiding van opsomming ^n^ft^advies^11 ^en^dan Henk Franke is opgetreden en dat woensdagarond in Je Stadsgehoorzaal ter gelegenheid ran het 40-jarig ,ea aaIJ,e Vyasn ojjlt'— t*n jubileum van de Arbeidersmuziekvereniging ..Nieuw Leven' sterk dc aandacht trok. zal vanmiddag in het grondslag lagen Een grote rol speelde kindemuitje ran dc VARA om rijf uur te zien en te l.oren zal zijn. Het zal voor velen aardig zijn hun Düakr%d|e^0öniangSWglhoudd^eekrmg" vriendinnetjes en vriendjes in de huiskamer te ontmoetenl I vergadering had aangenomen en de op door hem gestelde deze bijeenkomst vragen. Nadat deze verklaring nogmaals was voorgelezen kreeg de heer Van Dyk het woord voor zyn verweer, waarin hy zich krachtig verzette-tegen de zeer persoon lijke beweringen, welke het bestuur tegen hem gemeend had te moeten uit brengen. EEN MOTIE In zyn antwoord bleef mr. Vijverberg op het door het bestuur ingenomen standpunt staan, waarop uit de verga dering werd opgemerkt, dat het geen zin had om onder deze omstandighe den verder te praten. Een motie werd ingediend, waarin afkeuring over het bestuursbeleid werd uitgesproken. Na aanneming van deze motie, deelde de voorzitter mede, dat het bestuur op staande voet zijn werkzaamheden zou staken en zich onder geen beding meer herkiesbaar stelde. Op grond van deze mededeling be noemde de vergadering, mede uit protest tegen de h.i. onreglementaire handel wijze van het bestuur, een uit zeven per sonen bestaande commissie, welke even tueel tot elf leden kan worden uitgebreid welke tot taak heeft een nieuwe verga dering uit te schryven. waarin dan een bestuur zal worden gekozen. Ijsfeest in sublieme uitvoering Bloemenexposirie in Zürieh geopend Valsheid in geschrifte? (Speciale berichtgeving) De gemeentepolitie van Heerenveen heeft te Oranjewoud (Fr.) wegens vals- 1 heid In geschrifte, een fabrikant van houtwaren, gearresteerd. De dader, die naar ons werd medegedeeld, vrij zeker in financiële moeilijkheden is geraakt.1 heeft een kwitantie, die hij zelf heeft uitgeschreven, door toevoeging van enkele woorden veranderd. Het bedrag loopt in de tienduizenden. De dader is inmiddels naar Leeuwar- j den overgebracht om voor de Officier van Justitie te worden geleid. RIJNSBURGSE BLOEMEN GEUREN VER VAN HUIS Onder het motto „Holland groet Zü rieh" is gisteravond in het stadhuis van I Zürieh een Nederlandse bloemententoon stelling geopend. Tal van gasten woon den de plechtigheid bij. De tentoonstel ling blijft tot 3 maart geopend. De expositie staat onder bescherm heerschap van jhr J W M. Snouck Hurgronje, de Nederlandse gezant in Zwitserland, en van Stadtprasident dr Emil Landolt van Zürieh. Vooral vertegenwoordigers van Neder landse organisaties in Zwitserland wa ren voor de opening verschenen en wer den door dr. Landolt in een plechtige openingsceremonie welkom geheten. De eeuwenoude goede betrekkingen tussen Nederland en Zürieh werden door dr. Landolt met erkentelijkheid in herinne- ring geroepen. De heer D. C. M. Bauduin, Nederlands consul-generaal in Zürieh, hield een be groetingsrede. Zo lang de tentoonstelling duurt, zul len zoals bekend in de ziekenhui- zenzen in Zürieh, en verder aan jonge moeders en trouwpaartjes ruikers Rijns- burgse bloemen geschonken worden.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3