OVERROMPELENDE AANVAL VAN KLEINE AUTO OP DE RAI RAI-teiitoonstelliiig opent poorten onder minder gunstig perspectief UW BEKLEDER IN UW STAD MARINUS BRINKS Zn. R.A.I.-automobieltentoonstelling N.V. HET MOTORHUIS „Veel te zware fiscale lasten" Spanningen op liet hoogtepunt Kostprijs wordt sterk gedrukt GENERAL MOTORS CONTINENTAL LEIDEN telefoon 24741 Wegenbouw gaat door! Nieuw RAI-gebouw 96ste jaargang Donderdag 13 februari 1958 Derde blad no. 29366 DAF-stand trekt grootste belangstelling (Van een speciale verslaggever) Wie zou het vroeger ooit gedacht hebben, dat de massa van automobielkopend Nederland zich nog eens voor een kleinere en tenslotte voor de kleinste auto zou interesseren? Als je voor de oorlog naar de RAI ging om een auto te kopen, dan keek je wel eens terzijde naar de kleine wa gens, maar je kocht tenslotte een „Amerikaan". Nogal begrijpelijk, want een Chevrolet bijvoor beeld kostte toen praktisch hetzelfde als een Renault, Citroen of een Opel. Wie bekommerde zich om het benzineverbruik, toen deze vloeistof op een gegeven ogenblik slechts v ij f hele cen ten per liter kostte? En nu.in 1957 kwamen er van elke 100 verkochte nieuwe auto's in ons land nog geen zes uit de USA, terwijl er in dat jaar al 200.000 Europese wagens in de Verenigde Staten werden gekocht. Deze omwenteling is zeker de ideeën van DAF ten goede gekomen; immers schijnen de directeu ren van dit bedrijf reeds van 1927 af, al met het heimelijke plan rondgelopen te hebben, een per sonenauto van Nederlandse schepping te creëren. Het leidt geen twijfel dat stand 26 van de DAF de grootste belangstelling zal genieten vanwege haar creatie: de nieuwe (goedkope) personenauto, met werkelijk minimale rijkosten. U hebt al van de verrassende voordelen gelezen, die deze volle dige automobiel de bestuurder biedt, o.a. door afwezigheid van koppelingspedaal en versnel lingshefboom, waardoor het rijden zoveel vereen voudigd wordt. De voorzitter van de RAI, de heer E. F. Eriksson, heeft in het korte toespraakje, waarmede hij minister mr. J. Algera voor de officiële ope ning inleidde gezegd, dat de directe vooruitzichten voor de omzetten in de auto-industrie minder rooskleurig zijn. „Een reeks fiscale lasten heeft in het afgelopen jaar de personen auto getroffen. Volgens onze bereke ningen betekent een en ander, dat een berijder van een auto in de prijsklasse van f 6000, die 25 duizend kilometer per jaar aflegtjaarlijks ruim 900 gulden aan de fiscus moet afdragen. Het kan dan ook niet uit blijven, dat deze aanzienlijke verho ging van lasten op den duur in het prijspeil van talrijke artikelen tot uiting zal komen". Dat na de oorlog ons autopark aanmerkelijk is uitgebreid, is een van de factoren, die de groei van onze economie mogelijk maakten. Datgene, wat technisch vernuft bin nen het bereik van velen brengt (toenemende aanbod van kleine auto's) wordt echter door fiscale maatregelen geblokkeerd. Dit treft des te meer nu tegelijker tijd tengevolge van dezelfde beste dingsbeperking de uitvoering van I het wegenprogramma wordt ver- traagd. Geef Uw auto een nieuw interieur; een vlotte bekledingshoes over banken en portieren doet wonderen. Een grote collectie bekledingsstoffen wordt U uit voorraad getoond. STEENSTRAAT 5 le BINNENVESTGRACHT 1—2 TELEFOON 21905 LEIDEN II ordt Midden-Sumatra geïsoleerd? Handelen Hoessein e.s. te overijld? (Van onze correspondent in Djakarta) De binnenlandse politieke spanningen in Indonesië hebben thans een hoogtepunt bereikt als nooit tevoren op een moment, dat dit land met ernstige economische moeilijkheden wordt geconfronteerd, als een gevolg van de anti-Nederlandse maatregelen in het kader van de West-Irian-actie. Dit blijkt uit de verklaring van eerste minister Djoeanda, dat „de regering krachtig zal optreden naar aanleiding van de laatste ontwikkelingen, ofschoon zij van het standpunt uitgaat, dat zij haar uiterste best moet doen het uitbreken van een burgeroorlog te voorkomen". Dit zei de premier in antwoord op het ultimatum van kolonel Ahmad Hoessein. Hoewel niemand een burgerkrijg wenst, wijst het feit, dat het gebruik van geweld niet wordt uitgesloten, op de auto van Renault, die op de zoutvlakten in de Verenigde Staten ruim 308 kilome ter per uur haalde. Renmonster Eigenlijk is dit maar een peuleschil letje vergeleken bij de prestaties van John Cobb die in 1947 in de USA al "7* "*U ruim 634 kilometer per uur haalde met ernst van de toestand, waarin Indonesië zich thans bevindt, een Railton Special en wiens record tot nu toe onaangetast is gebleven. Dit Intussen is Hoesseins ultimatum in renmonster nummer 1 kunt U ook op I oppositie-kringen te Djakarta minder de RAI bewonderen maar proefrit- j gunstig ontvangen. Hoewel men van ten hiermee zijn beslist niet toege- j oordeel is. dat de regering-Djoeanda zo staan spoedig mogelijk moet verdwijnen om Naar onze mening is dit echter alleen maar bijzaak. Trouwens welke personen autobestuurder van enige ervaring vindt het af en toe schakelen en koppelings pedaal indrukken nu een bezwaar? Zeker niemand. Het verbluffende voordeel bR deze nieuwe DAF-wagen zit in de afwezigheid van: le de gewone koppeling, 2e de versnellingsbak en 3e het differentieel. Hierdoor vervallen een hele serie van dure onderdelen, waarvan de fabricagekosten door de hoge eisen van nauwkeurigheid een belangrijk deel uitmaken van de kostprijs van elk ander merk automobiel. Het zou ons niet verwonderen, indien het door de DAF ontwikkelde systeem van transmissie der motorkracht op de achterwielen, een baanbreker zal blijken te zijn en veel navolging zal vinden bij andere fabrikanten van automobielen met een cilinderinhoud tot een 600 cc. Wat nu de levering van deze creatie betreft, slechts een duizendtal exemplaren zullen dit jaar van de band komen, maar volgend jaar zal een veelvoud hiervan beschikbaar zijn. Een andere primeur in de categorie van de meest economische wagens is de Zuendapp, op stand 21. Bij motorrijders is Zuendapp een bekende naam. Men moest trouwens wel over een grondige ervaring beschikken in deze techniek, om een motortje van slechts 245 ccm cilinderinhoud heen, een volledige auto mobiel te bouwen met vier plaatsen voor volwassenen en die nog 80 km/uur te laten halen. In de bergen zal het toeren met dit voertuig met een volle bezetting wel een probleem worden! Een andere nieuweling in ons land: de Maico op stand 12. Een produkt van de West-Duitse industrie uit de „klein- wagen'-categorie. Vier personenwagen met een 2 cilinder 2 tactmotor van 452 ccm. Op stand 32 vindt men ook bij Fiat twee nieuwigheden, le de 500, een twee cilinder volwaardige wagen voor twee volwassenen met twee kindertjes. Voor liefhebbers is er een aardig boekje be schikbaar met alle details van dit nieuwste model. Als tweede nouveauté met model 1200, een vernieuwde uitvoe ring van de vroegere 1100. Ook deze nieuwe wagen is voor het eerst buiten Italië hier te zien. Vooral Vespa-scooter-eigenaars zullen even op stand 28 hun blikken werpen, op wat misschien hun toekomstdroom zal zijn: een volledig gesloten auto voor twee volwassenen plus twee kinder- plaatsjes, in Frankrijk gebouwd, creatie van de constructeur van de bekende scooter. Een opvallende verschijning in de Duitse auto-industrie is de pas drie jaar oude Goggomobil van stand 1, direct bij de ingang. Een vier persoonswagen met een 2 cilinder 2 tact motor van 400 ccm, dus uit de kleine klasse. Aardig is hier de uitvoering met elektrische schakeling van de versnellingen, een uitzondering in deze populaire prijsklasse. Bij D.K.W. op stand 15/16 vindt U nu ook een uitvoering zonder koppeling- pedaal. Het systeem werkt met een elektro magnetisch contact op de ver snellingshefboom, die via de onderdruk uit de zuigbuis van de carburateur, een servo mechanisme in werking zet, dat de koppeling bedient. Als dit merk niet zo een langjarige reputatie genoot op het gebied van de „kleinwagen" zoals deze in het Oosten genoemd worden zou genoemde constructie van het kop pelingsmechanisme ons bezorgd maken in geval van bergrijden, als een mensen leven dan juist van de koppeling af hangt. Op dezelfde stands vindt U ook de B.M.W., als vooroorlogs merk al van reputatie. Behalve de 1 cilinder Isetta, die onder de 4000 gulden komt, vallen de andere BMW automobielen in veel duurdere klassen, maar daar staat tegenover, dat ze ook technisch te rang schikken vallen onder de „luxe" wagens. Begrijpelijk dat ze in elk opzicht voor beeldig zijn uitgerust en afgewerkt. „Lelijk eendje" We zouden dit overigens niet volledige overzicht van de tot 600 cc-klasse kleine wagens niet kunnen besluiten, zonder de 2 pk Citroën (stand 35) te memoreren, alhoewel van dit model niets nieuws getoond of verteld kan worden. Het is toch merkwaardig, dat deze automobiel, afkomstig uit het land, dat op het gebied van lijnen en vormen in de mode toonaangevend genoemd mag worden, beslist als het „lelijke eendje" onder de auto's geldt. Dit asDect schijnt toch geen afbreuk gedaan te hebben aan de verkoop resultaten, als men de duizenden wagens van dit merk op onze wegen ziet rijden. De onovertroffen vering en de kolos sale ruimte van de carrosserie zullen hier wel grotendeels de oorzaak van zijn. Ook van de beide andere Citroën- modellen, de ID 19 en de DS 19, is sinds hun laatste verschijning in het Grand Palais in Parijs niets nieuws te melden. Of het zou moeten zijn, dat General John Cobb bij zijn Railton Mo bil Special", welk racemonster op de RAI-tentoonstelling geëxpo seerd wordt. Motors in de Verenigde Staten nu ook luchtvering op enkele van haar produk- ten schijnt te proberen, hetgeen ons in ziens een groot compliment voor de Citroënconstructeurs betekent, die dit dan toch maar voor het eerst in de praktijk op grote schaal toepassen, zoals het met zoveel Franse vindingen op automobielconstructie gebied het geval is geweest. Nu we toch met Frankrijk bezig zijn, komen we aan een andere kleine wagen, die ook al in vele duizenden exemplaren in ons land rondrijdt. Op stand 10 van Renault vindt U de over-bekende 4 pk en de vergrote uitgave hiervan: de Dauphine. Deze beide typen, die toch nog eigenlijk tot de kleine klassen be horen zelfs de Dauphine heeft nog maar 845 cc zijn al in het bezit van een koppeling, welke men toch wel het predikaat „automatisch" mag geven. In ieder geval is dit op de kleine wagens nog maar een uitzondering en betekent stellig een aangenaam voordeel voor menig bestuurder. Het grote Renault- model, de Fregate, heeft nu zelfs vol automatische transmissie en geen kop pelingspedaal meer. Wie nu eens precies wil zien hoe zo'n systeem werkt, vindt op deze stand een transparant plastic model van dit mechanisme, dat alles duidelijk verklaarbaar maakt. Tenslotte vindt U op deze stand renmonster num mer 2, zijnde de experimentele turbine Hiermede maken wij U attent op de welke gehouden wordt van donderdag 13 t.m. zondag 23 februari. In het bijzonder VTagen wij Uw aandacht voor de stand van waar alle produkten, door haar gevoerd, tentoongesteld staan. Official dealer voor Chevrolet Opel Buick lllilllUIIIIIIIIIIrs Engelse wagens We zijn nu aan de Engelse industrie toe, die het meer in de middenklasse zoekt. De Vauxhall brengt twee voor ons land geheel nieuwe modellen, de Cresta en de Velox. Het zijn ontegenzeglijk de Europese wagens, die het sterkst aan de grote Amerikaanse merken van het GMC-concern doen denken, want hun uiterlijk is op en top Amerikaans. Toch is het jammer, dat de moderne carros serie-lijnen van dit soort wagens het niet mogelijk maken, de achterportieren van de vierdeurs sedans voldoende wijd te openen, opdat ook wat stramme men sen nog behoorlijk kunnen plaatsnemen op de achterbank. Dit is voor een twee- deurs carrosserie ook al een probleem. Lustrum voor minister mr. J. Algera Het was een lustrum voor minister mr. J. Algera. Voor de vijfde maal opende hij de RAI-tentoonstelling. Vanmorgen zijn de poorten van de groots opgezette autoshow „het nationale evenement" voor het belangstellende publiek open gegaan. De bewindsman wees er echter in zijn openingswoord op, dat de vooruit zichten, waaronder deze tentoonstelling wordt gehouden, economisch gezien, heel wat slechter zijn dan in 1956, toen terecht van een „top jaar" gesproken kon worden. In drie jaar tijd was toen de autoverkoop met niet minder dan vijftig procent gestegen, 1956 vormde de bekro ning van deze snelle opgang. Nu liggen de zaken echter anders. De noodzakelijk geworden bestedingsbeperking zal een nog sterkere invloed gaan uitoefenen op de verkoop van auto's en ook de samen hangende zwaardere lasten in de vorm aan een verhoogde omzet belasting zullen ook een remmende invloed uitoefenen. „Ter voorkoming van onnodig pes simisme" wees de minister erop, dat het voor 1958 beschikbare bedrag voor de aanleg van Rijkswegen toch voor het doorgaand gemotoriseerde verkeer van het meeste belang wel iets verlaagd is door de bestedings beperking, maar dat dit zeker gecom penseerd zal worden door de daling van kostprijzen in de wegenbouw sector. Deze tentoonstelling van bijna 200 in zendingen getuigt, hoe ook de RAI ertoe bijdraagt de moeilijkheden van het ogenblik te boven te komen, zo vervolg de minister Algera, die wees op een enkel lichtpunt, met name in interna tionaal verband: de vereenvoudiging van de grensformaliteiten, waartoe enige landen zijn overgegaan. Hetgeen voor de bevordering van het internationale verkeer van het grootste belang is. Uitstekende delen Voorts: het gevaar van uitsteeksel is zo ernstig, dat in een ontwerp-wijziging van het wegenverkeersreglement, dat in een vergevorderd stadium van voorbe reiding is, de bepaling voorkomt, dat motorrijtuigen na 1 januari 1959 niet meer mogen zijn voorzien van scherpe uitstekende delen, welke onnodig zijn en ingeval van botsing of aanrijding ver wondingen kunnen veroorzaken. Het lijkt mij bepaald verantwoord, dat in dit opzicht de sierlijkheid van het uiterlijk aanzien iets wordt opgeofferd aan de veiligheid van het verkeer. Maximumsnelheid Terzake van de knipperbollen en de maximumsnelheid zei de bewindsman: Uit recente persberichten is mij ge bleken, dat men in Amsterdam over de bijzonder optimistisch is gestemd, zulks in tegenstelling met andere grote ste den. Het lijkt mij nog te vroeg om een definitief oordeel uit te spreken maar wil toch tegen voortijdig pessimisme waarschuwen. Beide maatregelen heb- hen tijd nodig om in te burgeren. „De maximumsnelheid heeft reeds zeer veel gemoederen en pennen in be weging gebracht, vóór zij was ingevoerd en ook daarna is de rust nog niet weer gekeerd. Welke bezwaren men ook moge aanvoeren, na 1 november van het vo rige jaar heeft het ongevallen cijfer een opmerkelijke daling ondergaan en niemand zal durven volhouden, dat deze daling met de snelheidsbeperking binnen de bebouwde kom generlei ver band houdt. Tot mijn spijt moet ik constateren, dat de automobilisten, die kennelijk menen dat de maximale snelheid niet voor hen geldt, in aantal toenemen. Ik doe een ernstig beroep op alle wel menende automobilisten om er toe mede te werken, dat de maatregel inzake de maximum snelheid, die reeds nu bewe zen heeft op de verkeersveiligheid een positief gunstige invloed te künnen uit oefenen, zijn goede uitwerking niet mist". Gunstige noot Nadat minister Algera zijn grote waardering had uitgesproken voor de energie en ondernemingszin, die de DAF-personenauto hadden mogelijk ge maakt, besloot hij zijn openingsrede met er zijn „blijdschap over uit te spreken, dat zich thans gunstiger perspectieven lijken te openen voor de bouw van een nieuw tentoonstellingsgebouw. Ik weet, dat, door het steeds stijgende aantal inzendingen het ruimtevraagstuk van jaar tot jaar nijpender wordt en het zou mfj dan ook bijzonder verheugen, indien binnenkort de definitieve beslis- Bij de stand no. 2 van de Morris en stand 21 van Austin zult U vergeefs naar primeurs zoeken. Deze beide mer ken zijn al enige tijd geleden met hun nieuwste modellen uitgekomen en zoals dat tegenwoordig steeds meer gebruike lijk wordt, worden ze dan zonder op een jaarlijkse autotentoonstelling te wach ten, rustig aan de liefhebbers afgeleverd. Op stand 21 is voor liefhebbers van autotechniek een doorsnede van een voltautomatische versnellingsbak met overdrive van een Austin te bewonderen. Op stand 12 vinden we enige andere goed bekende Engelse merken, die met plaats te maken voor een regering met dr. Hatta aan het hoofd, menen deze politici, dat Hoessein te abrupt heeft gehandeld. Dit. heeft hén in een zeer moeilijke positie gebracht. Met betrex- king tot de maatregelen tegen de hui dige regering, wensen deze politici te wachten tot president Soekarno in de hoofdstad zal zijn teruggekeerd. Zij willen namelijk trachten de rege ring In het Parlement ten val te bren gen door de begroting voor 1958, die binnenkort ter sprake zal worden ge bracht, af te keuren. Indien deze po ging mocht mislukken, heeft de oppo sitie haar hoop erop gevestigd het Parle ment te kunnen bewegen het benoemen van een regering te verzoeken, die geba seerd zal zijn op een samengaan van Soekarno en Hatta, naar de wens van de vorig jaar september gehouden natio. nale conferentie. Deze regeling wordt als zeer goed mo gelijk beschouwd, daar alle belangrijke politieke partijen, de communisten uit gezonderd, haar zullen steunen. Verder zijn de leden der Djakartase oppositie van mening, dat indien Hoessein c.s. stappen zullen nemen naar aanleiding van de verwerping van hun ultimatum door de regering, zij, in het defensief gedrongen, voor een alternatief zullen worden geplaatst. Door Hoessein te blij ven steunen zouden zij tot een illegaie beweging gaan behoren. In het andere geval, wanneer zij Hoessein en de zijnen hun steun opzeggen, zullen zij de positie van de huidige regering versterken. In politieke kringen in Djakarta wordt overigens algemeen aangenomen, dat, indien de kolonels in Midden- Sumatra na het verstrijken van de tijds limiet voor het ultimatum, verdere stappen zullen ondernemen, zü niet door de andere delen van dat eiland, zullen worden gesteund. Midden-Sumatra dat economisch niet zelfstandig is, zal dan geheel geïsoleerd zijn. wat wij van de Vauxhall constateerden, een Europese wagen, maar volkomen Amerikaans van uiterlijk. DeBorgward vindt U op stand 5. Iets nieuws is er voor ons niet; want alle typen lopen hier reeds. De verzorgde binnen- en buitenafwerking van dit merk is opvallend mooi en moet een iets nieuws voor de dag komen de Hill- i plezier zijn voor de eigenaar van zo'n man met het nieuwe model, de Husky wager om er zelf en anderen naar te en een nieuw model Humber. Dit laatste merk is wel een typisch specimen van de prachtig afgewerkte carrosserie uit de goede middenklasse, voor mensen die iets beters dan de doorsnee auto willen bezitten. Het valt op, dat de Hillman- fabriek nog blijft vasthouden aan het Instrumentenbord van de oude stijl, waarbij de snelheidsmeter en andere be langrijke aanwijzingen voor de chauf feur zich in het midden van de carrosse rie bevinden: in plaats van recht voor de bestuurder, dus direct boven het stuurwiel, zoals bijna alle andere mer ken tegenwoordig maken. Via Engeland kijken we nog even naar Zweden, waar op stand 27 de nieuwe Volvo Amazon getoond wordt, een wagen die nog niet eerder in Nederland te zien was. Goed uitgerust en goed af gewerkt, maar niet iets bijzonders in zijn prijsklasse. Het nieuwe gebouw Hoewel de financiële besprekin gen tussen R.A.I. en het gemeente bestuur van Amsterdam nog niet zijn beëindigd, heeft de heer E. F. Eriksson, algemeen voorzitter van de R.A.I.gisteren medegedeeld, dat, indien in de eerste helft van april 1958 de Rijksgoedkeuring voor de bouw afkomt, kort daarna een begin zal worden gemaakt met het bouwen van het nieuwe R.A.I.-ge bouw aan de Scheldestraat tussen Scheldeplein en Westerscheldeplein. Het nieuwe R.A.I-gebouw zal be staan uit vier expositiehallen met een totale oppervlakte van 31.655 vierkante meter. De totale bouwtijd is 2 tot jaar. laten kijken. Ditzelfde kan natuurlijk gezegd wor den van de Mercedes op stand 29. Ook hier niets nieuws, want alle modellen op een na werden het vorig jaar al in Frankfort getoond en zijn sindsdien in ons land geleverd en op de weg versche nen. De uitzondering hierop vormt het type 300, dat hier dus wel als iets splin ternieuws getoond wordt. Er moet ge zegd worden dat deze constructie ook wel maximaal up-to-date is met benzl- ne-lnjectie en natuurlijk vol-automati- sche koppeling en dito versnellingen. Geen wonder dat dit geval tegen de 50.000 gulden gaat kosten. Maar het is iets heel bijzonders, waar men ook in Amerika nog niet aan toe is. Nog even een blik op de nieuwe Stude- bakers van stand 12. Een van de weinige alleenstaande Amerikaanse merken, die hard moeten vechten om het tegen de grote drie uit de USA uit te houden. Wat bij deze Amerikanen opvalt is, dat ze nog altijd een model maken van slechts 3 cilinder inhoud, de Champion, hetgeen naar Europese begrippen een redelijk benzineverbruik mogelijk maakt. Dit in tegenstelling met vrijwel alle andere grote Amerikanen, die het nau welijks meer onder de 200 pk doen. Dondervogcl resultaten van deze maatregelen niet sing zou kunnen worden genomen, dat Bekend en vertrouwd Als we nu weer eens zien wat er in de Duitse merken geboden wordt, dan is ook op stand 20 van de Volkswagen eigenlijk alles bekend en vertrouwd, want we zien er dagelijks ontelbare exemplaren van om ons heen. De Opel op stand 3 te zien is bekend, eveneens door grote aantallen die we dagelijks om ons heen zien op de Neder landse wegen. Hiervoor geldt evenzeer met de bouw van een nieuw tentoon stellingsgebouw een aanvang kan wor den gemaakt, waardoor in de toekomst In de behoefte van een grotere en beter geoutilleerde tentoonstellingsruimte zal worden voorzien". Tenslotte krijgen we de Fordstands 4 en 4a. U vindt ze hier van de Duitse, Franse, Engelse en Amerikaanse Ford fabrieken om van de Nederlandse fabriek maar te zwijgen. De Anglia is de kleinste en de Dondervogel oftewel Thunderbird uit Amerika de grootste. Deze laatste is fonkelnieuw, „van bumper tot bumper nieuw ontworpen", zoals de persmededeling luidde. Op zijn zachtst gezegd is een dergelijke wagen met een 303 pk motor eigenlijk een vermomd renmonster met een ontzettend acceleratievermogen en we vragen ons af in welk land van deze planeet de wegen zijn, waar men zich met dit vehikel naar ratio kan „amu seren". Maar aangezien zulke modellen ook maar voor een enkeling bestemd zijn, zullen we er hier niet langer bij stil staan. We kennen de cijfers niet, maar de Anglia zal ln ons land wel een der meest verkochte modellen van de Ford-serie zijn, zijnde een zeer behoorlijke econo mische wagen voor een redelijke prijs. De Chambord en de Beaulieu verraden in hun namen de Franse afkomst.ze schijnen geparenteerd te zijn aan het vroegere model de „Versailles". Zij heb ben beslist lets ln hun lijn van Franse elegance, zoals oo) de Taunus iets van het Duitse zakelijke weg heeft in zijn uiterlijk.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5