pmm "Uwid/tutia Prinses Beatrix genoot van een rustige zonnige zondag op Aruba Groots afscheid van Fie Carelsen: Officier Orde Oranje Nassau Met een enkel woord Agenda MAANDAG 10 FEBRUARI 1958 Op het twee eiland der Antillen Bont carnavalsfeest in Wilhelminastadion Na gistermorgen met haar gevolg een kerkdienst, geleid door ds. Visser te hebben bijgewoond in de protestantse kerk in Oranjestad, heeft Prinses Beatrix verder kunnen genieten van een van de weinige officiële rustda gen, die het drukbezette programma van het bezoek aan de West haar toelaat. Zij heeft in het Basiruti hotel op Aruba heerlijk genoten van het strand, de zon en de zee. Het was een prettige verpozing na een bijzonder drukke zaterdag. 's Avonds was Prinses Beatrix de ere gast van een wel zeer bijzondere bijeen komst ln het Wilhelmina Stadion en wel de verkiezing van Aruba's Carnavals Koningin 1958. De tientallen verenigin gen. sociëteiten en clubs voerden hun kandidaten in vrolijke optocht het sta dion rond en de dwaze kostuums of de potsierlijke dansen brachten de honder den in het stadion bijeen al spoedig in een echte carnavalsstemming. Toen de keus was bepaald en de ge lukkige haar opwachting bij Prinses Beatrix kwam maken om de prinsesse- lijke wensen in ontvangst te nemen, loeide en juichte het hele stadion de uitverkorene toe. Flamingo's lieten verstek gaan Zaterdagmorgen vroeg - nog voor het ontbijt - had Prinses Beatrix - toen nog op Bonaire een duik genomen in de zee. Na het ontbijt werd een tochtje ge maakt in een boot met een doorzichtige bodem, waardoor zij een gezicht kreeg op hetgeen leeft en groeit onder de wateroppervlakte. Helaas lieten de fla mingo's verstek gaan. Aan het einde van de ochtend nog een kort bezoek aan een tehuis voor ouden van dagen, daarna een koude lunch en daarna wachten tot twee uur. toen het tijdstip van vertrek was aangebroken. Na een hartelijk afscheid verhief de KLM-machine zich in de lucht op weg naar Aruba, het op een na belangrijkste eiland der zes Nederlandse Antillen en de grote rivaal van Curasao. De aankomst op de luchthaven wed ijverde dan ook in feestelijke plechtig heid met die van Curacao. Verschillende mensen werden aan de Prinses voorge steld en daarna ging het snel naar het zeldzaam fraai gelegen Basiruti hotel. Het zand van het strand is daar zeer fijn en wit, de zee diep blauw, de bun galows en het hoofdgebouw gestoken ln fleurige kleuren en hoog hierboven wap perde zaterdag de prinsesselijke stan daard. Frisse verleiding teruggetrokken in haar bungalow, de rust was weergekeerd en geen onbeschei den of nieuwsgierige blikken meer het plezier zouden kunnen bederven, kon zij de verleiding van de lokkende frisse zee niet weerstaan. In gezelschap van enkele leden van haar gevolg verbleef zij ge ruime tijd op het strand. De muziek barstte in volle hevigheid los en 7fi Prinses Beatrix ooit getwijfeld mocht hebben aan het Arubaanse tem perament. dan was zij deze avond ge tuige van een vreugdevolle uitbarsting hiervan, die zij waarschijnlijk als een van de leukste gebeurtenissen tijdens haar tocht in herinnering zal houden. Op de terugtocht van het stadion naar het hotel werd een kleine omweg gemaakt, die de Prinses onder meer langs het feestelijk verlichte standbeeld van Prinses Wilhelmina voerde en haar de gelegenheid gaf iets te zien van de feestverlichting van Oranjestad. Tweede kunstmaan goed te zien De tweede Russische kunstmaan zal morgenochtend, tussen 6.40 en 6.45 uur in het zuid-oosten te zien zijn op een hoogte van ongeveer 75 graden, zo I deelt de Utrechtse Sterrenwacht ons mede. Zjj beweegt zich van het zuid-westen naar het noord-oosten en zal zo helder zjjn als de helderste ster aan de hemel. Doordat zjj betrekkelijk laag overvliegt niet hoger dan 250 km. zal zjj in vrij korte tijd over zijn gevlogen en niet langer dan 1 a 2 minuten zichtbaar zijn. Ook gisterochtend is de kunstmaan in Nederland als een zeer heldere ster waargenomen. Prijsuitreiking Stichting Kunstenaarsverzet De jaarlijkse prijs voor beeldende kunst der Stichting Kunstenaarsverzet 1942 1945, dit jaar op het gebied van de teke ning. is zaterdagmiddag uitgereikt aan de schilder H. M. van der Spoel <Kloe- tinge), tydens een bijeenkomst in de aula van het Stedelijk Museum te Am sterdam. De prijs voor letterkunde (f. 1000. werd, als erkenning voor zijn verdien sten op het gebied van het korte verhaal, toegekend aan W. F. Hermans. Deze heeft echter de prijs geweigerd op grond van zijn principiële bezwaren tegen lite raire prijzen in het algemeen. Het bestuur der Stichting heeft toen besloten deze prijs te schenken aan mr. J. F. van Royenstichting, herstellings oord voor kunstenaars. De vice-voorzitter van de Stichting Kunstenaarsverzet reikte voor de eer ste maal aan de heer Van der Spoel de legpenning uit. welke het bestuur heeft laten ontwerpen door prof. Gre- goire. De beeldenaar is geïnspireerd op „Jacob en de Engel". Aan alle bekroonden van voorgaande jaren zal alsnog deze penning worden uitgereikt. Anders ga ik huilen J r! e fl t J VOOR HEDENAVOND: Hilversum I (402 m.). VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Amus muz. 1845 Hamerklavier, viool en cello. 19.05 Pari. overz. 19.20 Lichte muz. 19.45 Regerlngsultz Landb. rubr. Landarbei ders ln de zand- en rivlerklelgebleden II. 20.00 Nws. 20.05 De familie Doorsnee. 20.35 Dansmuz. 21.10 Plantaardig en mineraal. 21.50 Hoe zit een politieke partij ln el kaar? cau6. 22.05 Omr. ork. en solist. 23.00 Nws. 23.15-24 00 Gram. Hilversum II (298 m.). NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Sport. 18.40 Engelse les. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Honderd Jaar schoolzang. 19.35 Parlementair comm. 19.50 Gram. 20 00 Radiokrant. 20.20 Lich te muz. 20.40 Er waren twee vorstenkin deren historisch hoorsp. 21.50 Gram. 22.00 Boekbespr. 22.10 Orgelconc. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 20.30 Meridiaan, maandelijks Journaal. 21.15 Muzikaal Intermezzo. 21.25 Ziet u er Iets ln? 21.35-22 00 Modeshow. NTS: 22.15-22.45 Eurovisie: Fllmoverz. wereldkampioenschappen skiën. VOOR DINSDAG 11 FEBRUARI Hilversum I (102 nt.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Orgel en zang. 11.30 Pianovoordr. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded 12.33 Metropole-ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prome- nade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Pianovoordr. 15 30 Voor de zieken. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij. caus. 17.30 Ama- teursprogr. AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Journ. 18.30 R.- V.U.: Aangeboren hartgebreken bij klnde- Goede reportages Zaterdag en zondag zyn de televisie kijkers op bezoek geweest in Bad-Gas- tein. waar de wereldkampioenschappen skiën werden gehouden. De camera's waren zodanig opgesteld, dat men de deelnemenden van het begin tot het einde op hun lange tocht kon volgen. Afgezien van de sportieve prestaties, was het tevens een goede propaganda voor het Oostenrijkse wintersportcen trum. Het volgende buitenlandse bezoek be trof de Italiaanse badplaats Viareggio aan de Middellandse Zee. waar zondag middag duizenden op de been waren om de carnavalsoptocht te zien voorbij trekken. Deze plaats is op dit gebied even bekend als Nice. Ook daar trekken grote figuren en tableaus door de straten. De cameramannen hadden het door de geweldige drukte zwaar te verduren, maar zij zijn er toch in geslaagd een goed beeld te geven van de tocht. Dichter bij huis was de reportage van de badmintonkampioenschappen in het Krelagehuis te Haarlem, waar Aad van Leeuwen commentaar gaf bij de pres taties van de finalisten. Voor belangstel lenden in deze sport was de uitzending goed geslaagd. Geen enthousiasme Over het zaterdagavondprogramma van de V.P.R.O.-televisie kunnen we kort zijn. Nadat Guus Oster voor Simon Carmiggelt en de andere i o-schouwers een serie merendeels goedgelukte imi taties op „Gijsbreght"-tekst had wegge geven kwam een als internationaal aan gekondigd cabaret de aandacht opeisen. Opeisen en boeien zijn twee verschil lende dingen en dat laatste vermocht eigenlijk enkel het groepje Los Baritos. dat knap werk te zien en te horen gaf. Dit laatste nummer werd ook door de B.B.C. uitgezonden. De overige prestaties lagen grotendeels wel op cultureel peil, doch waren vaak door gebrek aan tem po niet in staat tot enthousiasme te inspireren. Busongeluk in Korea: 26 slachtoffers SU Tanjon in Midden-Korea is gis teravond een bus geslipt en in de rivier de Koem gestort. Van de dertig inzit tenden z(jn er 26 om het leven gekomen. De bus maakte een val van 15 meter van een brug af. Israël vreest rode wapens meer dan rode invloed De wapens, die de Russen aan de Arabische landen leveren, vormen een grotere bedreiging dan de Russische in vloed in de Arabische wereld, aldus ver klaarde Mosje Dajan, de kortgeleden afgetreden chef van de Israëlische gene rale staf. zondagavond voor de televisie. Waar wfj ons werkelijk zorgen om maken zijn de tanks, de kanonnen en de vliegtuigen en niet zozeer de communis tische ideologie, zo men die al slikt, aldus Mosje Dajan. Hy was van mening, dat de Israëlische strijdkrachten een aanval van de Arabische landen kunnen afslaan zolang als de Arabieren slechts de beschikking hebben over wapens van het klassieke type. Mosje Dajan zei voorts, dat Israël zijn wapens hoofdzakelijk uit Europa betrekt en meende dat op het ogenblik het besef in Europa doordringt, dat Israël sterk kan zijn teneinde een oorlog in het Midden-Oosten te kunnen voor komen. Nog een moord in een auto in Zuidoost-Engeland Britse rechercheurs nemen aan, dat de 52-jarige verkoopster Lillian Chubb, wier lijk donderdagochtend nabfj haar woning te Broadstairs in het graafschap Kent werd gevonden, is vermoord door een automobilist, die zij kende. Het onderzoek heeft aangetoond, dat de vrouw werd gewurgd en dat er geen sprake is geweest van een zeden delict. Ook roof wordt als motief voor de moord uitgesloten geacht. Lilian Chubb is de vierde vrouw, die in de laatste zeventien maanden in een betrekkelijk klein gebied in het zuid oosten van Engeland is vermoord na kennelijk in een auto te zijn gestapt. De andere drie waren de 36-jarige Diane Suttey, de 17 jarige Anne Noblet en het 19-jarige Nederlandse meisje Maria Kriek. „Ik gaf alleen maar door wat ik kreeg" Toen de toneelspeelster Fie Carelsen zaterdagavond na afloop van haar afscheidsvoorstelling „Toontje heeft een paard getekend", temidden van vele bloemen en omringd door de leden van de Haagse Comedie op het toneel van de Kon. Schouwburg te Den Haag zat, strooiden haar bewonderaars en bewonde raarsters van de balkons af handen vol bloemen over haar heen. „Uw laatste woorden in het toneelstuk waren „Ik zit hier net alsof ik zo dadelijk gekroond zal worden", zo sprak de minister van O., K. en W., mr. Cals, „maar een kroning geschiedt aan het begin van een vorstelyke loopbaan. U sluit nu een vorstelijke toneelloopbaan af. Namens de regering kom ik u dank zeggen voor alles wat u voor de cultuur in Nederland hebt gedaan. U bent „the first lady" (de eerste dame) van het Haagse toneel. Het is mij een voorrecht u de hulde van de regering te mogen overbrengen en ik mag u mededelen dat u be noemd bent tot Officier ln de Orde van Oranje Nassau". C.P.N. „zuivert" twee leden weg Het Tweede Kamerlid R. Reuter is uit het bestuur van C.P.N. gestoten en hem is verzocht zfjn Kamerzetel ter beschikking te stellen. Het bestuurslid B. Brandsen is als lid van de commu nistische partij geschorst in afwach ting van een verantwoording, die hü tegenover het bestuur zal dienen af te leggen. Dat Is de „straf", die het C.P.N.-be stuur deze leden heeft opgelegd, omdat zij niet meer aan de leiband van het bestuur wilden lopen. Volgens een uitge geven verklaring hadden de beide uit gestotenen de leiding op zich genomen van een rechtse fractie in de partij Zij genoten de bescherming van de Kamer leden H. Gortzak en R. LipsOdinot. die zich ook nu verzet hebben tegen de genomen maatregelen. Op deze houding is kritiek uitgeoefend door het partij bestuur. Het bestuur van C.P.N. zegt, dat de heren Reuter en Brandsen bU het leiden van die rechtse fractie het apparaat van de E V C. voor hun groep en zijn actie tegen de partijpolitiek en de partijlei ding hebben misbruikt. Zfj zouden er naar gestreefd hebben communisten, die niet bereid waren met het partij bestuur te breken te verwijderen uit de leidende functies van de E V.C. Vooral wordt hun zwaar aangerekend, dat zij een „negatieve houding" hebben aange nomen in het Haagse bouwconflict De heer Reuter zou zelfs gedreigd hebben met een „openlijke oorlog" tegen het partijbestuur als maatregelen genomen zouden worden. De bürgemeester van 's-Gravenhage, mr. H. A. M. T. Kolfschoten bracht de jubilerende toneelspeelster de dank van de Haagse burgerij over. Hij bood haar haar portret aan geschilderd door Piet van der Hem. „Wij hopen dat u het zult willen afstaan aan de Haagse schouw burg zodat u dan in lengte van jaren in ons midden zult blijven", aldus burge meester Kolfschoten Er volgde een lange rij van sprekers. De voorzitter van het werkcomité de heer Paul Rijkens bood haar een enve loppe met inhoud van de talloos vele vereersters van de kunstenares aan, evenals de heer J van Velsen. die het woord voerde namens de Haagse Kunst kring. Cees Laseur die namens de direc tie van de Haagse Comedie sprak zei o.m. dat „hij als artiest dus als egoïst alleen had gedacht aan het grote verlies voor het Haagse toneel. „Het grote verlies ligt ook op financieel terrein, wij zullen dus bij de minister een nieuwe subsidie-aanvraag moeten indienen", zei hij. Hij bood haar de kleine versierselen behorende bij de Orde van Oranje Nassau aan. De actrice Eli sabeth Andersen schonk mevrouw Ca relsen namens de Haagse Comedie een radio en de heer Knias namens het personeel van de Haagse Schouwburg een vulpen „om uw memoires te schrij ven". Namens de Nederlandse Schouwburg en Concertgebouwdirecties bood de heer Van Kamp een geschenk onder couvert aan. De acteur Bob de Lange offreerde namens het Rotterdams Toneel bloemen en Louis Gimberg huldigde de actrice met een op rijm gezette toespraak, waar in hij sprak over alle stukken waarin Fie Carelsen de laatste 10 jaar heeft ge speeld. De directeur van de Kon. Schouwburg, de heer Van Leërsum. las vele telegrammen voor die uit alle delen van de wereld waren gezonden. „Zo'n grote hulde had ik echt niet verwacht", zei Fie Carelsen in haar dankwoord. „Ik denk altijd dat die hulde niet geheel verdiend is. Want als ik werkelijk zo veel heb gegeven dan heb ik alleen maar doorgegeven wat ik zelf zo kwistig heb gekregen". De actrice zette uiteen waarom z(j op houdt met toneelspelen. „Een enkele maal in de laatste jaren was ik niet geheel tevreden over mijzelf. Daarom vond ik het verstandiger op te houden want ik wil graag dat u het jammer vindt dat ik ophoud. Het zal wel moei lijk z(jn straks na de vacantie als ik 's morgens niet meer naar de repetitie moet of 's middags niet meer met de bus mee om ergens in het land te gaan spelen.Maar ik geloof wel dat het ver standig was om op te houden", zo zei zij. „Nu moet ik ophouden anders ga ik huilen", waren haar laatste woor den BINNENLAND Het licht in het voornemen van H M. de Koningin op woensdag 19 februari a.s. een bezoek te brengen aan West-Friesland. Woensdag a.s. om halfelf zullen door de commandant van het korps lucht machtstaf, de kolonel A. S Westra. 32 re serveofficieren van de Kon. Luchtmacht worden beëdigd. De plechtigheid zal plaats vinden op de vliegbasis Ypenburg. Dr S L. Mansholt. oud-minister van Landbouw, heeft zaterdagmiddag in een druk bezochte Jaarvergadering van het gewest Groningen van de P v d A af scheid genomen van dit gewest met een rede over de eenwording van Europa De 700 ton draagvermogen metende kustvaarder ..Julia Anna" ls gistermorgen voor een deel door brand verwoest Op het schip, dat eind vorige week leeg uit Engeland terugkwam, brak brand ln een der verblijven uit. De Delfzljlse brandweer kon niet voorkomen, dat de verblijven van de bemanning de stuurhut en de machinekamer ln het achterschip verwoest werden. De drie zich aan boord bevin dende opvarenden bleven ongedeerd Gisteravond heeft te Den Haag een Haagse autobus een tram met aanhang wagen vlak voor het politiebureau van der Vennestraat uit de rails geramd De motorwagen kwam dwars over de weg te staan met het balkon tegen de pul ener banketbakkeril Van de Inzittenden van de tram werden enigen gewond. De an dere passagiers kwamen met de schrik vr(J. De secretaris-penningmeester van het waterschap Nlervaert te Klundert (N. Br.) is gearresteerd op verdenking van fraude. Controle van de boeken van het waterschap heeft namelijk een tekort aangetoond van rond de f 20 000 Nederland ls ln 1957 de belangrijk ste Europese cliënt van de Engelse vlieg tuigindustrie geweest, hetgeen blijkt uit gegevens die door de overkoepelende or ganisatie van de Britse vliegtuigfabrieken ter beschikking zijn gesteld Aan vlieg tuigen en onderdelen van vliegmachines (motoren instrumenten, elektrlsohe uit rusting. banden, e.d. zlln dus niet ln het bedrag bctrrepeni werd in het afgelopen Jaar voor een waarde van 60 miljoen gulden aan Nederland geleverd tegen 24 miljoen gulden ln 1956. Zaterdag ls tn het Centraal Museum te Utrecht een architectuur-tentoonstel ling geopend, die daar tot en met 13 fe bruari wordt gehouden door het Neder lands Architecten Genootschap Zaterdagnacht is de 24-Jarige K Wouters uit Weesp by het station Bussum onder een goederentrein terechtgekomen en op slag gedood BUITENLAND Zaterdagavond zijn te Rangoon (Bir ma) ruim 3.000 bamboewoningen door brand verwoest, waardoor 20.000 mensen dakloos zijn geworden. Drie personen kwamen bij de brand om het leven De schade wordt geschat op bijna 35.000.000 gulden De Falkland-eilanden, die Brits be zit zijn, maar waarop Argentinië aan spraak maakt, zlln door een keten van onderzeese heuvels met het Argentijnse vasteland verbonden, aldus is te Buenos Aires bekendgemaakt. Dit zou zijn ont dekt bij een onderzoek door Amerikaanse en Argentijnse geleerden als onderdeel van het geofysische Jaar De Israëlische minister van Finan ciën. Levi Esjkol heeft bekendgemaakt, dat het water van de rivier de Jarkon binnenkort naar de Negeb-woestljn zal worden geleid De minister zei dit tijdens een plechtigheid ter gelegenheid van de voltooiing van de aanleg van een groot kunstmatig meer ln het zuiden van Israël De regering van San Marino heeft de deuren van de zetels der communistische en socialistische partil en van het alge meen verbond van vakverenigingen laten verzegelen. De gebouwen, die van de staat ziln. zouden vandaag door de politie wor den bezet. Het onderzoek naar het vergiftigde brood ln Ca'ro. waarvan 29 mensen het slachtoffer zijn geworden heeft aange toond. dat de oorzaak ..ter plaatse" ge zocht moet worden. Het Franse meel dat gebruikt ls. was onschadelijk zo heeft de Egyptische procureur Sadlk el Mahdi die het onderzoek leidde, verklaard Er zlln thans vijf personen gearresteerd Het ongeluk met de Britse Eliza bethan" by Mtlnchen schijnt veroorzaakt te zyn door ysafzettlng op de vleugels, aldus een rapport over het voorlopig on derzoek van het Westduitse bureau voor de luchtvaart. Het onderzoek heeft aan getoond. dat de motoren geen defect ver- boomden. Kans op vreedzame oplossing? Volgens een Indonesische functionaris verwacht men. dat president Soekarno na zijn terugkeer in Djakarta een con ferentie zal byeenroepen ter bespreking van de eisen van de opstandige groepen. Vandaag besprak de president de be richten over de in Padang gehouden massa-bijeenkomst met zyn adviseurs. Een van deze adviseurs verklaarde, dat men een veel „krachtiger" houding had verwacht, en dat de kansen op een vreedzame oplossing „thans beter lijken dan ooit". 20.000 mensen uit Indonesië naar V.S. (Van onze correspondent te Washington) Mr. J. van Grevenstein en dr. E. O. baron van Boetzelaar hebben te Wash ington en New York de mogelijkheden onderzocht voor emigratie naar Amerika van een gedeelte der uit Indonesië ge- evacueerden. Zy streven ernaar toelating te krijgen voor 20.000 mensen, die uit Indonesië zijn uitgeweken. Die 20.000 behoeven niet al len Indonesië verlaten te hebben tenge volge van de jongste Indonesische acties. Ook een aantal van hen die tussen augustus 1953 en december 1957 Indo nesië vaarwel hebben gezegd, zouden kans kunnen maken Uitgebroken jeugdige gevangene weer vast Spoor van inbraken De jeugdige Rotterdammer, die vrij dagmiddag na zijn ontvluchting uit de open afdeling van de bijzondere strafge vangenis voor jongemannen te Zutfen een roofoverval pleegde in Warken. is zaterdag door de Utrechtse politie ge arresteerd. De vluchteling heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een inbraak gepleegd bij een firma in Vor- den, welke ook in wapens handelt. Hij ontvreemdde hier 30 dames- en heren horloges, een pistool dat niet geladen was. en een alarmpistool. Voorts stal hij een klein bedrag aan geld en verwisselde hij zijn kleding voor die van een jager. Op weg van Vorden naar Hengelo heeft de jongeman ook nog ingebroken in een woning, waar hij een scheermes stal. Dienstbode stal f 1000.- (Van onze Haagse redactie) Zonder dat er ooit aangifte is gedaan bij de politie, is er in een pension aan de Van Stolkweg te Den Haag in het afgelopen halfjaar ruim f. 1000 ont vreemd. Dit kwam de recherche pas ter ore toen zij vrijdag werd geroepen om een 21-jarige dienstbode aan te houden, die in het pension op heterdaad was betrapt bij het wegnemen van een briefje van f. 25 ten nadele van een van de. merendeels bejaarde, bewoonsters van het pension. De dienstbode was pas een half Jaar in dienst. Zij heeft de diefstallen tot een bedrag van ongeveer f1000 bekend, doch de recherche vermoedt, dat zij nog meer heeft gestolen. Hoog Militair Gerechtshof Bij K.B. zijn aangewezen tot raadslid (plaatsvervangend lid) in het Hoog Mi litair Gerechtshof: prof. mr. B. H. Ka- zemier, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden: mr. L. van Lookeren Cam pagne, vice-president van het Gerechts hof te 's-Gravenhage; mr. J. Milders, raadsheer in het Gerechtshof te 's-Gra venhage; mr. A. J, Veldman, raadsheer in het Gerechtshof te 's-Gravenhage; mr. E A. M. Lamers, directeur-generaal van het gevangeniswezen bij het ministerie van justitie. ren, door dr. C. L. C. van Nieuwenhuizen. Eerste lezing 19.00 Voor de kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Koorconc. 19.45 V. d Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Pianovoordr. 22.35 Experimentele muz. 22.55 Ik geloof, dat 23.00 Nws. I 23.15 Koersen v. New York. 23.16-24.00 Fl- 1 nale Nat. Eurovisie Song Festival. Hilversum II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7 10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.45 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. i 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus 12.00 Mid- dagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. I nws. 13.20 Platennieuws. 13.25 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.30 Voor de plattelandsvrouwen. 14.40 Gevar. progr. I 16 00 De zonnebloem. 16.30 Zieken lof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 I Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: dr. J. 'IS. Zonneveld: De Savannegordel in Su- j rlname. j KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 ld. 18.40 I Gram. 18.45 Dit is leven. caus. 19.00 Nws. I I 19.10 Comm. 19.15 Honderd Jaar Lourdes. j rep. 19.30 Pontificale avondmis. 21.00 I Gram. 21.15 Cello en plano. 21.45 Bezoek Prinses Beatrix aan de Nederlandse Antil len en Suriname. 22.00 Concertgebouwork. I 22.35 De Radiodokter. 22.45 Gram. 23 00 i Nws 23.15-24.00 Naissance de Lourdes. 1 klankb TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.50 Nederlandse Eurovisiefilm. 21.15 Eurovisie Song Festival 1958: Nat. Finale. Engeland, BBC Home Service (330 m.). 12.00 Voor de scholen. 13.00 Ork. conc 13.55 Weerber. 14 00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo 15.00 Voor de scholen. 16.00 Caus. 16.15 Flultrecltal. 16.30 Hoor spel. 17.00 Caus 17.15 Ork. conc 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19 00 Nws. 19.15 Stad en land. 19 40 Sportber. 19.45 Piano recital. 20.00 Verz. progr. 21.15 Klankb. 22.00 Nws. 22.15 Buitenl. overz. 22.45 Don- derdagavondconc. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06-0.11 Koersen. Academie: Ned. Instituut voor het Na bije Oosten. Spr. prof. dr. P. Lambrechts over „Herodotus en de Scythen". 8.15 uur nam. Prediker: Volle Evang. Kerk. Spr. B.. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Rapenburg 61: Ver. van Gerepatrieer- den. Spr. J. A. Mulder over de positie der Indische Nederlanders ln Ned.-Indie tot 1940. 8 uur nam. Prediker: Spreker ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Oegstgeest, PatronaatsgebouwTo neelver. ,,Le Lekenspelers". Opvoering „De strijd van dr. Benders". 8.15 uur nam. DONDERDAG St.-Antonius Clubhuis. „Euripidas" speelt „Gaslicht". 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Huldigings- avond Alg. Ned. Bedryfsbond voor de Metaalnijverheid. 8 uur nam Engeland, BBC Light Progr. (1500 en 1 247 m.) 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Dale s dagboek 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 1 Gram. 13.30 Nws. en Voor de arbeid. 14.00 Dansmuz. (Om 14 30 Nws.) 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw Om 15 30 Nws. 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Mil. ork. 17.30 Nws. en mrs Dale's dagb. 17.45 Gevar. muz (Om 18 30 Nws 19.00 Gevar. progr (Om 19.30 Nws). 19 45 Hoor spel. 20.00 Journ 20.25 Sport. 20.30 Nws. j en Have a go. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. en voordr. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23 40 Dansmuz. I 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwest Deutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Lichte muz. 13 00 Nws. 13 15 Ope- rettemuz. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Dansmuz. 19.00 Nws 19.55 Hoorspelen. 21.45 Nws. 23.30 Viool en piano 24.00 Nws 0.10-1.00 Dansmuz. Frankryk Progr. III (Nat. Progr.) (280 en 233 m.). 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.10 Piano recital. 14.35 Ork. conc. 17.00 Kamermuz. 17.20 Gram. 20.00 Kamermuz. 23.52-24 00 Nws. Brussel (324 en 484 m.). 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianospel 12.30 Weerber 12.34 Pianospel. (Om 12.55 Koersen). 13 00 Nws. 13.11 Gram. 14 00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Strijk- kwlnt. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Pianorecital. 17.45 Boekbespr. 18 00 Muz door de Jeugd 18.30 Voor de sold. 19 00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22 15 Viool, cello en klavecimbel. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14 45 Ork conc. 15.15 Gram. 15 30 Gregoriaanse zang. 16 05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Discografie. 19.30 Nws 20.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.10 Vrye tijd. 22.55 Nws. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jacinta Theodora Maria, dr. van W. J. Harteveld en A. J.'H. M van Zandwyk; Marianne, dr van H. van Vliet en M. de Vries; Toby Luclen Marie, zm. van W. G. A. van de KooiJ en J. C. van Benten; Hendrik Andrles. zn. van H A. van der Linden en W Klakhoven; Allda Wilhel mina, dr. van F. Pracht en L. A. vanDuyn; Alber.tlne, dr. van B. van Voorthuysen en J SJardJjn; Bernardus Gerardus Pleter. zn van P. van Wecrlee en M. Spek; Cor nelia. dr. van J. Varkevlsser en L, Harte- velt; Hans Herman, zn. van H J. A. Cas- telijns en M. C. Eberson; Jozef Theodoras Julius, zn van G. C. Baak en J. P. Wldlak. GEHUWD J P. Casparle en J. M. van Alphen OVERLEDEN F M. HllkhuJjsen, dr. 9 Jr.; P. J. de Munck, man 64 Jr. Rapenourg 6. K. en O.-demonstratie Aziatische bloemslerkunst 8 uur nam. Kweekschool voor Voorber. Onderwijs K en O.-cursus Boetseren. 8 uur nam. De Doelen. Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Gulden Vlies: Leldse Assurantieclub. Spr. B. de Boer ever Beurstermer en -be grippen 8 uur nam Stadszaal (grote zaal): AVRO-tournee. 8 uur nam. Gymnasium: Lezing B. van Lier over AJax van Sophocles. 8 uur nem Oegstgeest Zyzaal W. de Zwyger- kerk. Baptisten Gemeente. Spr. A. H. Ag- tereek 8 uur nam. DINSDAG R.-K. Teohnlsche School „Don Bosco". Voorlichtingsavond over Canada. 8 u. nam. Ryksmuseum van Oudheden. Spr. A. W J. Holleman over het muziekleven ln de Grieks-Romeinse oudheid" 8 uur nam. Lakenhal. K. en O. Operaklas Haags Conservatorium geeft Spectacle coupé. 8 uur nam Schouwburg: Personeelsver. Sted. Licht fabrieken. „Cronyk van het Licht". 8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht (grote zaal)Toneeluitvoe ring Professoren wijk. 8 uur nam. Rehoboth. Jaarvergadering Chr. Bond van Plattelandsvrouwen en Boerinnen. 8 uur nam. Schouwburg. Personeelsver Sted. Licht fabrieken „Cronyk van het Licht" 8 uur nam. St.-Antonius Clubhuls. Forum Ver. voor j Pedagogiek. 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarvergadering Ned. Ver. van Hulsvrouwen afd. Lelden. 2.30 uur nam. Wykgebouw Levendaal: Jaarvergadering Chr. Hlst. Unie afd. Lelden. 8 uur nam. Schouwburg: Personeelsver. Sted. Licht fabrieken „Cronyck van het Licht". 8 uur nam. Levendaal 1: Stichting Goed Handwerk, l'l uur voorm.5 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Veron. Spr. dhr. Gravemeyer van Noordwijk. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovaha Getuigen. 74 uur nam. VRIJDAG Stadhuis (trouwzaal): Jeugdparlement. Weth. van der Kwaak spreekt over „Fi nanciën". 7.30 uur nam. Rembrandt Lyceum: Verg. contribuan ten Stichting Ceno. 84 uur nam. Wykgebouw Levendaal: Jaarverg. Ned. Chr. Landarbeldersbond. 74 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mevr. G. Kraan-v. d. Burgover „Veranderd Vrouwenleven". 8 u. nam. De Doelen: Genootschap Nederland-En- geland. Spr. prof. J. Danby over Shake speare's "King Lear". 8 uur nam. Harmonie: Propaganda-avond Arjos. Spr. de heer Schakel. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O.-lezing Lucy Schouten over de Indianen en Zuia-Ame- rlka. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal). Jaarvergade ring Ned. Ver. tot bescherming van Die ren. 8 uur nam. Schouwburg: Personeelsver. Sted. Licht fabrieken „Cronyck van het Licht". 8 uur nam. ZATERDAG Schouwburg: Personeelsver. Sted. Licht fabrieken „Cronyck van het Licht". 8 uur nam. Luxor-theater: K. en O.-filmserie „Lachen en laten lachen". 4 3/4 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je- hovahs Getuigen. 54 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Monptl", 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „De vloek van Frankenstein", 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „De 41ste",*14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Een echte Parlslenne", 18 Jaar Werkdagen: 2 30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Uex: „Vrijgevochten". 14 Jaar. Werkda gen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling ..Volk van Suriname" (tot 1 maart) Academ. Historisch Museum. Tentoon stelling 75 Jaar studententoneel. Werk dagen 10 uur voorm. 5 uur nam. (6 tot 14 februari). De avond- en nachtdienst der apotheken te Leiden wordt tot zaterdagmorgen 15 fe bruari 8 uur waargenomen door de Apo theek Duyster, N. Rijn 18. tel. 20523 en te oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. Bij geen gehooi bij Uw hulsarts of specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) s Helsinki zwaar bew. nw 2 -17 0 Stockholm licht bew. windstil -20 3 Oslo half bew. n 1 -16 0 Kopenhagen sneeuw o 14 -2 Aberdeen regen windstil 2 3 Londen regen zw 9 10 2 Amsterdam regen z 8 8 7 Brussel zwaar bew. zw 8 10 0 Luxemburg zwaar bew. z 4 5 Parys onbewolkt zzw 6 11 0 Bordeaux onbewolkt o zo 6 9 0 Grenoble half bew. windstil 4 0 Nice regen n 3 11 12 Berlijn half bew. z 5 4 0.1 Frankfurt mist windstil 1 2 München onbewolkt windstil -1 0 Zürich mist windstil -0 0 Genêve licht bew. w 6 6 0 Locarno regen o 2 4 1 Wenen mist verand. -0 0 In nsbruck onbewolkt w 6 1 0 Rome zwaar bew. z 8 12 6 AJacclo half bew. o 2 10 2 Madrid zwaar bew. z 2 9 0 3 Mal lor ca mist windstil 10 0 Algiers onbewolkt windstil 9 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2