Bmzïaia, onze grootst© komiek van voor de oorlog, is niet meer Leids anthropogeneticus vond nieuw ziektebeeld Vermoord Engels meisj'e Noblett in bossen van Whitwell gevonden dinsdag 4 februari 1958 Gisteravond is een van onze befaamdste clowneske kunstenaars, Johannes Franciscus Buziau, in zijn woning te Rijswijk op 81-jarige leeftijd overleden. Hij was reeds geruime tijd ziek. Buziau is op 7 januari 1877 in Den Haag geboren. Zijn leven heeft het gloriepunt betekend van de Nederlandse revue. Zonder zijn zo bijzondere kunst was de grote faam, die de revues van Ter Hall en Bouwmeester kregen, waarschijnlijk niet mogelijk geweest. Dat alles is nu verleden tijd geworden. Prins Beijfhard naar Tanganjika Prins Bernhard heeft gisteren een be zoek van vijf dagen aan de nationale parken van Oeganda, waar hij het leven van de wilde dieren bestudeerde, be sloten en is vervolgens met de regerings- dakota naar Aroesja in Tanganjika ge vlogen waar hij een boerderij heeft. De Prins heeft het weekeinde in het nationale park „Queen Elizabeth" door- kasteel Akershüs en op de Nederlandse gebracht. oorlogsbegraafplaats. de „overijssel" uit oslo Naar den helder Hr. Ms. onderzeebootjager „Overijssel" is gisteren uit de haven van Oslo naar Den Helder vertrokken. Het 2.476 ton metende oorlogsschip was vrydag voor een operationeel niet-officieel bezoek in Oslo aangekomen. Tijdens het bezoek heeft de comman dant van het schip, kapitein-luitenant ter-zee W. A. de Looze, kransen gelegd bij 't Noorse oorlogsmonument bij het Dr. J. van den Bosch, anthropogeneticus van het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde alhier en docent in de anthropogenetica in de facutleit der genees kunde van de Leidse Universiteit, heeft enige tijd geleden een nieuw ziektebeeld gevonden, dat op een erfelijke basis berust en alleen bij jongens voorkomt. Dr. Van den Bosch, die zojuist een wetenschappelijke publikatie over zijn ontdek king heeft gedaan, is thans uitgenodigd om hierover voordrachten in Engeland en België te komen houden. De kosten van het door dr. Van den Bosch verrichte onderzoek werden gedragen door het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde en het Zuiderziekenhuis te Rotterdam, waar de patiënten waren opgenomen. Dit alles klopte nu volkomen met de stamboom van de beide patiëntjes, die dr. Van den Bosch te onderzoeken kreeg, daar behalve deze twee zieke kinderen, vijf andere jongens in vorige generaties hetzelfde ziektebeeld hadden vertoond en daaraan overleden waren. Aangezien beide broertjes na 1945 geboren waren, kon hun leven gered worden door het toedienen' van antibiotica. Waren zij vroeger ter wereld gekomen, dan zou men door het ontbreken van peniciline en streptomicine machteloos hebben ge staan. Behalve dit ziektebeeld werd in 1957 Komt alleen bij jongens voor In een onderhoud, vertelde dr. Van den Bosch ons, dat hij het vorige jaar bij twee jongetjes broertjes van 7 en 9 jaar was geroepen die zoveel verschijnselen vertoonden, dat er aan vankelijk geen verband te zien was tus sen de verschillende onderdelen van hun ziektebeeld. Deze verschijnselen beston den onder meer uit debiliteit, verschil lende afwijkingen op oogheelkundig gebied, een nog niet eerder beschreven huidafwijking en een gestoorde tempe- ratuurregulatie. Door zijn kennis van de erfelijkheidsfactoren kwam dr. Van den Bosch weldra tot het inzicht, dat er een zeer duidelijk verband bestond tussen dit gehele complex van 'symptomen en het gelukte hem zowel op klinische- als op genetische gronden aan te tonen, dat hun ziekte hoogstwaarschijnlijk werd veroorzaakt door een kiempje op het x-chromosoom. Wim Sonneveld brengt goed cabaret Wim Sonneveld heeft een bezoek aan Amerika gebracht en dat heeft hem ongetwijfeld voordeel gebracht. Zelf ls hy ongedwongener geworden in zija op treden en bovendien heeft hy het aangedurfd om te spelen in een echte Ame rikaanse entourage van uiterst felle kleuren, die echter zo geraffineerd zyn gemixed, dat de decors het prachtig doen, alle schynbaar vloekende kleu- renschakeringen ten spyt. A la carte Waar het aan haperde bij de aanvang van zijn nieuw program, dat tot titel draagt „A li carte", hoewel het publiek feitelijk een uitgestippeld menu zich ziet voorgeschoteld, we weten het niet, maar het begin was zowel op als voor het to neel koeltjes en ietwat gereserveerd. Lag het aan het feit. dat de schouwburg niet zo goed bezet was, als we bij K. en O. gewoon zijn? Waren er andere niet aan wijsbare factoren? Het blijft een gissen. Maar gelukkig verbeterde de stemming zienderogen naar mate de schotels el kaar opvolgden, doch de ware sfeer van een cabaretvoorstelling, zoals die behoort te zijn, kwam pas na de pauze, toen Wim Sonneveld grotendeels zelf de schotels opdiende, daarbij de rest ge bruikend als garnering; met af en toe iets pikants daarin verborgen. Toen was Wim prachtig op dreef, zo wel als conferencier, acteur, als liedjes zanger. Speciaal deze liedjes weet hij uitmuntend te brengen, al staan zy niet alle op even hoog niveau- Toen bleek, dat Wim beslist behoort tot de besten in dit genre en een eigen stijl weet te bewaren en te cultiveren. Van zyn vroegere gezelschap zijn er slechts twee overgebleven: Conny Stuart en Joop Doderer. Beider genre is genoeg zaam bekend en zij hebben daarin aan kracht nog niets ingeboet, eerder het tegendeel. Uit Amerika heeft Sonneveld twee ..gezichten" meegebracht: in de eerste plaats de neger-zanger Freddy Hamil ton. die nog wat moet acclimatiseren, meer geperfectioneerd en geraffineerder dan vroeger. De Amerikaanse reis heeft Sonneveld goed gedaan! Aan het slot knalde dan ook een da verend applaus. Aan de dames werden bloemen aangeboden. M. (Advertentie) nog de oorzaak van een ander gevonden, j ma^r bet toch aI aardig doet En ln de' tweede plaats de danser Bertl Ekkart, aan wie Sonneveld de Amsterdamse In- grid Valerius heeft toegevoegd. Zij vor men reeds een aardig paar, dat voor de toekomst beloften in zich bergt. Het zelfde kan gezegd worden van Els Hille- waarvan het ziektekiempje eveneens op het x-chromosoom bleek te liggen. Het ging hier om een ziekte van bepaalde spiergroepen van handen en voeten, waardoor deze na verloop van enkele jaren aanzienlijk zwakker worden om tenslotte de dienst geheel en al te wei- j ntasTdieaanleïheeft voor het brengen Een ziekte waarvan het kiempje op de j &eren- van een .levensliedje", al mag de inhoud x-chromosoom ligt, kan nooit van de Door deze vondsten zyn hoogstwaar- voorlopig dan nog niet to hoog gaan. vader op de zoon overgaan, maar alleen schynlijk twee nieuwe genen op het Aan de vleugel zit thans Henk van op de dochter. De dochter is dan naar menselijk x-chromosoom toegevoegd aan I Dijk. die de begeleiding naar behoren het uiteriyk weliswaar gezond, maar de 56, die men in de loop der jaren ge- j verricht, bijgestaan door de gitarist Jan draagt op haar beurt het kiempje weer vonden heeft. Het belang van deze ont- Blok, een oude bekende. aan de eigen kinderen over: voor de helft aan haar zoons en voor de helft aan haar dochters. Dit betekent, dat de helft der zoons de ziekte zal krijgen en de helft der dochters wederom over- draagster zal zijn. dekkingen, zo besloot dr. Van den Bosch, i Deur in, deur uit was een goede inzet ligt in de grotere kennis, die wij aldus en speciaal geroemd mag ook worden van de genen verwerven en de directe de revue-finale als slotnummer voor de toepasbaarheid dezer vondsten ter voor- pauze, bijzonder goed verzorgd in de koming van ziekten in de volgende j kostuums. generaties. I Maar ook de overige nummers waren Rijk gemonteerde schouwspelen zijn door de daaraan verbonden kosten nau welijks meer mogelijk. En ook een clown als Buziau ontbreekt-.... De theaters in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam Scala, het Paleis voor Volksvlijt en andere bestaan niet meer. Buziau kwam wel vroeg op de planken, maar had er toen al verscheidene zeer won derlijke baantjes als ijscoman, pro grammaverkoper en witter opzitten. Het hardnekkige verhaal wil dat hij door Henri ter Hall is ontdekt, toen hij eens boven op een ladder op de Amster damse Dam balanceerde. Op zijn acht tiende jaar werkte hij als atleet aan een Amsterdams revueprogramma mee. Spoedig daarna zag men hem in zyn zo groteske kostuums verschynen, het ge zicht met de wyduitstaande oren wit geschminkt. Buziau was een eenvoudige man uit het volk. Toch verwierf hy zich een publiek, zo breed als het maar kon, van de arbeider tot de intellectueel en van de middenstander tot de industrieel, zy allen werden gegrepen door zyn grote creatieve vermogen, meer van intuïtieve dan van intellectuele aard. zyn melancholieke natuur gaf aan alle grandioze kolder een diepte, die zyn kunst daardoor veel meer deed aanslaan dan van welke andere clown ook. Was hy geen Nederlander geweest dan zou zyn naam nu ongetwyfeld internationale vermaardheid hebben. Buziau heeft de Nederlanders m twee groepen verdeeld, aldus Wim Kan. zij die hem gekend hebben en zy die niet zo gelukkig zyn geweest. Voor de jon gere generatie is rijn naam alleen maar een legende. Maar dat Buziau nog by zyn leven een legende kon worden, zegt genoeg. Na veertien jaar herenigd Veertien jaar geleden zag een joods echtpaar hoe nazi-sdhildwachten hun vierjarig dochtertje in een vrachtauto wierpen, die met ombekende bestemming van het Poolse concentratiekamp Vilno wegreed. Het echtpaar Galperin gaf evenwel nimmer de hoop op hun doch ter nog eens terug te zien en zowaar werd het gezin zondag j 1 herenigd: hun dochter Barbara was inmiddels een knappe achttienjarige blondine ge worden. Na de scheiding van haar ouders door de nazi's had een Pools gezin zich over het lot van het meisje ontfermd, zy was zich steeds haar afkomst niet bewust geweest totdat korte tyd geleden haar pleegouders haar tydens een ruzietje hadden toegevoegd, dat zij joods bloed in de aderen had, waarna op haar aandringen het weinige be kende omtrent haar geschiedenis werd onthuld. Een joods weeshuis te Krakau nam haar daarna op en later stuurde een joodje organisatie haar naar Israël Zo las op zekere dag het echtpaar Gal perin een advertentie, waarin om op sporing van Barbara'6 familie werd ver zocht. Hoopvol gestemd vertelde Galpe rin aan de autoriteiten, dat zyn doch ter een moedervlek op haar dy moest hebben. Dit bleek by Barbara ook het geval, maar men vond dit niet overtui gend genoeg Het drietal werd met el kaar geconfronteerd en toen kreeg moeder Galperin de ingeving een Jid disch kinderliedje te zingen. En Bar bara. die tot dan toe niet bewust die taal had gekend, herinnerde zich plot seling de woorden en zong het liedje mee, dat ze veertien jaar geleden op haar moeders schoot had geleerd. BUZIAU Zoals theaterbezoekend Nederland hem kende Het ls voor de grote komiek in zyn laatste levensjaren moeiiyk geweest te berusten in het feit, dat hy nooit af scheid heeft kunnen nemen van het publiek, dat hem vele tientallen jaren op de handen droeg. De oorlog kwam wreed tussenbeide. Na 1945 was hy nog vol grote plan nen. In de tulnschuur achter zyn Rys- wykse woning werkte hy aan de won- derlyke attributen, die hem steeds ver gezelden by zyn grappen. Meerdere malen heeft hy verteld, hoe hy dacht zyn rentree te maken. Het is er echter in verband met zyn gezondheidstoestand nooit meer van gekomen, zyn vragende, bekommerde gezicht, staat voor altyd in hun geheugen gegrift. By zyn veertigjarig toneeljubileum, ln 1935, werd Buziau benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Voorts kreeg hy onderscheidingen van de ge meenten Tilburg, 's-Hertogenbosch en Breda. dansexamens In de geheel bezette grote Burchtzaal werd gisteravond aan een honderdtal leerlingen van het Dansinstituut Alphe- naar een dansexamen afgenomen, de zgn. medaltest. Als jurylid fungeerde de heer J. Donders, voorzitter van de Ned. Vereniging van Dansleraren. Aan de navolgende leerlingen werd het diploma „in zilver" uitgereikt: de dames G. G. Rozier, C. Honsbeek, R. Pynaken, M. P. Haasnoot, N. Nieuwenhuizen, R. v. Kes- teren, L. Kramp, C. Stoof, S. Heetveld, W. Alblas, J. H. Wansink, Mevrouw Plomp, W. Galjaard, A. E. M. de Best, J. Lou wrier, H. W. v. Du uren en de heren R. D. Knetsch, J. A. E. Bokma, W. Ravensbergen, J. Talens, A. Lin- schooten, A. v. d. Broek, H. S. Noppen, J. v. Velzen, G. Middelkoop, F. Marijt, G. Plomp, D. Kikkert, J. v. Heusden en H. Landman. Voor de graad „brons" slaagden de heren: M. W. Flipse, H. Rodenburg, J. J. v. Zonneveld, J. Louwrier, W. Frans, A. W. Gyzeny, F. Daalmeyer, C. Gehrels, P. Regeer, J. Lips, H. W. Bokma, A. J. Nachtegeller, J. Berger, D. J. Filippo, P. v. d. Knijff, D. Beekman, L. Kamphues (met lof), J. v. d. Winkel, D. v. Sons- beek, J. W. Filippo, P. Janssen, W. v. d. Kaay, J. Balkestein en de dames J. Ba- velaar, F. Esderts, G. J. Gros. E. de Tombe, P. J. Hogenes, A. Kromhout, I. de Jong, A. Kroon, C. Pouw, E. Don- kersgoed, G. E. Knyff, P. Pielanen, H. Wierdeman, R. v. d. Klugt, I. Hansen, D. Huybens, N. Schouten, J. M. Bakker, W. Ahrens, T. Segaar, C. Labordus, C. v. Vliet, N. den Haan, N. Zwaan, C. Horstman, J. Verschelling, E. Kamps, J. Arnoldus, C. Ouwehand, M. Ouwehand, A. A. v. d. Buuse, C. Holswilder (met lof), D. Meyvogel, L. de Vink, B. de Jong, L. Oortman-Gerlings, E. de Wyn, C. v. d. Vail, J .v. Nieuwkoop, M. Schaap, F. v. Dyk, R. Stikkelorum, J. de Later, D. Rol, A. Bink (met lof), M. P. Haas noot, H. G. Kraan, I. Ramp, C. J. Bal kestein en A. M. Muiselaar. IN DE TRAM GEHOORD Daar ben ik me toch drie haltes te verl (Zó boeiend is nu PANORAMA Zondagmiddag is H.K.H. Prinses Beatrix met een KLM supercon- stellation op de dr. Albert Plesman- luchthaven te Willemstad op Cu rasao aangekomenOp deze tele- foto ziet men H.K.H. Prinses Bea trix, die na de inspectie van de ere wacht een boeketje bloemen kreeg aangeboden van het 10-jarige ne germeisje Margareta Manuela Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Gelselaar (toez.) E. C. van Offeren te Hoek van Holland Aangenomen naar Hoek van Holland (toez.) H. S. Wasslnk te Gelselaar. Be roepen te Rheden (2de pred. pl.) G. A. Waardenburg te Emmer-Compascuum te Schelluinen J. T. Doornenbal te Oene. GEREF. KERKEN Bedankt voor de benoeming tot hulp prediker te Nordhorn (Graafschap Bent- heim, Dultsl.) (voor de arbeid onder de verstrooiden) A. Klaasen, kand. te Ech- telerveld (Did). GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Bedankt voor Ederveen F. Mallan te Brulnisse. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Krallngen P. Op den Velde te Hilversum-Oost. Oecumenische verantwoordelijkheid VOOR ACADEMISCHE GEMEENSCHAPPEN In de vergadering van de Oecumeni sche Raad van Kerken is besloten dat het moderamen van de Raad op grond van ingekomen antwoorden besprekin gen zal gaan voeren met de studenten- predikanten der verschillende kerken in zake de gemeenschappelijke oecumeni sche verantwoordelijkheid voor de aca demische gemeenschappen. Gezien het oecumenisch karakter van de Neder landse gemeenten in het buitenland be sloot de raad tot overleg met de daar werkende predikanten. Een gedeelte der vergadering werd bij gewoond door dr. H. R. Weber. secreta ris van het lekendepartement van de Wereldraad van Kerken te Genéve. Ge sproken werd over de medewerking van de leken in de kerk. MOBILISATIE VAN LEKEN Over de gehele wereld spreekt men in alle kerken over de mobilisatie van de leken. Het bij de Wereldraad opgerichte le kendepartement houdt zich thans met twee vraagstukken bezig: 1ste de vraag van de toerusting, de theologische vorm geving van de leek, en 2de de gevolgen voor het kerkelijk leven, indien de leken theologisch worden toegerust. Het departement zal ook de vraag be handelen van de herordening van de structuur van de kerkelyke organisatie. FUNCTIE VAN PREDIKANT By de nabespreking bjeek. dat er in alle kerken grote onzekerheid bestaat over de functie van de predikant. De di verse kerkorden en belijdenisgeschriften geven daarover voor de huidige situatie weinig licht. Wel moeten de kerken be tere theologen krygen. maar moet iedere predikant theoloog zyn? Dat is de vraag, die beantwoord dient te worden. Dr. P. J. Roscom Abbing HOOGLERAAR TE GRONINGEN De generale synode der Ned. Herv. Kerk heeft gisteren in haar zitting te Driebergen allereerst een moderamen voor het nieuwe zittingsjaar benoemd, waarbij herbenoemd werd tot praeses dr. A. A. Koolhaas, predikant te Amers foort en tot assessor ds. J. Vink te Sloot- dorp. Voorts werd benoemd tot hoogle raar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de Ryksuniversiteit te Groningen in de aanstaande vacature van prof. dr. J. H. Semmelink, dr. P. J. Roscam Abbing, predikant te Scheveningen. Dr. Roscam Abbing werd geboren in 1914, was hulpprediker te Uithuizen, predikant te Bovensmilde en predikant van het Diaconessenhuis te Utrecht waar hy tevens de opleiding ter hand nam van kerkelyk sociale werksters. In 1947 werd hy benoemd tot predikant in algemene dienst, als predikant-directeur en hoofddocent van laatstgenoemde op leiding „De Rank". Dr. Roscam Abbing promoveerde in 1950 aan de Universi teit te Utrecht, op een proefschrift ge titeld „Diakonia". In 1951 werd hy pre dikant te Scheveningen. reformatie-conferentie Op 12 en 13 februari zal in het Eyk- manshuis te Driebergen een conferentie worden gehouden over het onderwerp: ,,Hoe wordt de bijbel gelezen door rooms-katholieken en door protestan ten?''. Als referenten zullen optreden de heren prof. dr. A. J. Rasker, theologisch hoogleraar te Leiden, met het onder werp: „De plaats van de by bel onder protestanten" en prof. dr. J. N. Seven- ster, hoogleraar aan de Gem. Universi teit te Amsterdam, met het onderwerp;: „Hoe wordt de bijbel gehanteerd bij Rome?" ds. j. p. enklaar overleden In de ouderdom van 76 jaar is te Del den overleden ds. J. P. Enklaar, emeri tus-predikant der Ned. Herv. Kerk. Het stoffelyk overschot zal woensdag middag om half vier op het oude protes tantse kerkhof te Ginneken teraarde worden besteld, nadat 's morgens om half elf in de herv. kerk te Delden een rouwdienst zal zijn gehouden. PHIUPS-ROXANE NEDERLAND N.V. Vragen over K.V.P.-sfandpunt in Limburg In de vergadering van Provinciale Staten van Limburg heeft de heer J. van der Woude uit Heerlen (PvdA) ge vraagd welk standpunt precies de KVP- fractie in de Staten innemen ten op zichte van de PvdA. Met name vroeg de heer van der Woude of de KVP-fractie in de Limburgse staten evenals de voor zitter van de Katholieke Mynwerkers- bond, de heer F. Dohmen, meent „dat Limburg een doorn in het oog is van allen die niet katholiek zyn". Voorts vroeg de heer van der Woude of de KVP-fractie evenals de heer Dohmen „van mening is, dat de Socialisten en C. H. Jongeren over komende verkiezing De Chr. Hist. Jongerengroep Leiden kwam gisteravond in één der bovenzalen van hotel „Centraal" byeen. De voor zitter, de heer J. F. Th. Zilverentant, opende de vergadering op de gebruike- lyke wyze en heette daarna in het bij zonder welkom het Tweede Kamer-lid, de heer D. F. v. d. Mei, die zou spreken over het belang van Staten- en Raads verkiezingen. De heer v ,d- Mei zette op duidelijke wyze uiteen, dat de komende verkiezin gen hoe onbelangrijk zy ook mogen schynen in deze tyd van internationale spanningen voor de C.H.U. van grote be tekenis zyn. Het gaat hier om de be leving van ons beginsel, aldus spreker. Als politieke party erkent de C.H.U. im mers de soevereiniteit van God op alle levensterreinen. Ook in het kader van de Europese eenwording spelen de a s. verkiezingen een byzondere rol. De een heid van Europa kan n.l. alleen maar levensvatbaar zyn als alle delen van die eenheid gezond zyn. De heer v. d. Mei noemde de verkiezingen, die binnenkort overal in ons land gehouden zullen wor den, een evenement met vele aspecten. Een en ander vormt een beleving van onze vryheid, welke wy moeten beschou wen als een geschenk van God. Vanuit deze vryheid pakken wij de verschillende vraagstukken, die er zyn, aan. Het be zit van een democratische rechtsorde brengt vanzelfsprekend verantwoorde- ïykheid met zich- mede, zo vervolgde spreker. Men zal goed moeten bedenken dat de democratie ernstig aangetast kan worden door gebrek aan politieke be langstelling by die staatsburgers, die het voorrecht hebben in vryheid te mogen leven. Met klem drong de heer v. d. Mei er by de Jongeren op aan om de verkie zingsstrijd te voeren op basis van het partybeginsel. Een beginsel, dat levens kracht heeft en niet kan verouderen. De heer v. d. Mei vertelde op deze leerzame avond ook nog wat de Prov. Staten en de Gemeenteraden eigenlijk voor orga nen zijn en wat zy doen. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen. De opkomst was jam mer genoeg byzonder gering. Liberalen zonder God of godsdienst daarby geholpen door Liberalen van katholieke huize en „andere kortzichtige personen" samenspannen om het bolwerk van katholicisme in Limburg te ondermynen". Tenslotte informeerde de heer van der Woude wat de KVP bedoelde met de woorden ,.voor wat be treft de beginselen staan wij achter de mynwerkers." De heer Van der Woude heeft deze vragen gesteld naar aanleiding van een aantal uitlatingen van de heer Dohmen tydens een vergadering die vorig jaar 1 april te Kerkrade is gehouden. De KVP- fractie zal vandaag op de vragen van de heer Van der Woude antwoorden. Werd lijk een maand in ijskast bewaard? Meer kans op opheldering van moord op Mary Kriek (Van onze Londense correspondent) In de bossen van Whitwell, ongeveer elf kilometer van haar woning in Wheathampstead (Hertfordshire) is het lichaam gevonden van de zeventienjarige Ann Noblett die vier weken geleden reeds vermist werd. Het. meisje bleek te zijn aangerand en gewurgd. De politie gelooft dat het. lijk in het bos is neergeworpen, nadat, dit enkele dagen na haar verdwyning verschillende malen grondig was doorzocht. Het lyk werd gevonden door een in Whitwell wonende vlieger van de RAF, die met zyn veertienjarige broer en hun hond een wandeling door de bossen maakte. Een 68-jarige jachtopziener verklaarde, dat hy elke dag met zyn twee honden door het bos gaat om de fazanten te voederen. Hij gebruikt daarby een pad dat slechts 20 meter verwyderd is van de plek, waar het lijk nu is gevonden. Hy is er zeker van, dat indien het daar enige tyd zou hebben gelegen, de honden er ongetwyfeld zyn aandacht op zouden hebben gevestigd. hereboer, tevens directeur van een han dels onderneming, verdween op 30 de cember nadat ze in de late avond op öOO meter afstand van haar woning uit de bus was gestapt, terugkerende van een dansavondje. Rechercheurs, bezig met het onder zoek inzake de moord op het 19-jarige Nederlandse meisje Mary Kriek uit Voorburg, proberen thans beide zoveel overeenkomst vertonende moordgevallen met elkaar in verband te brengen. Beide meisjes werden namelyk vermoord na dat zij een bus hadden verlaten en bei den werden doodgeslagen. Aangenomen wordt, dat zy een „lift" van een auto bestuurder hebben geaccepteerd. By een intensief onderzoek van Scot, land Yard naar de moord op Ann No blett ls een nieuwe theorie gerezen: het IUk, dat byzonder goed bewaard was ge bleven en zeer koud aanvoelde, moet een maand lang in bevroren toestand zyn bewaard en kort voor de ontdekking in het bos zyn neergelegd. De politie, zoekt thans naar de moordenaar onder de 150 boeren en kwekers in de omgeving, die over een yskast beschikken. Men ver moedt voorts, dat het meisje in een ys. auto naar het bos is gebracht toen de moordenaar het niet langer vertrouwde Het meisje Noblett, dochter van een het Ijjk nog langer thuis te hebben.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4