WYBERT IT W W Rij kssteuii eigen-woning!>ouw pUwÏGMMÜ. Demmenie Agenda DINSDAG 4 FEBRUARI 1958 Adres aan de regering: Een hogere toeslag zal nodig zijn De N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft in een nota aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid bizondere steunmaat regelen bepleit voor de eigen-wonlng- bouw van arbeiders en kleine zelf standigen. In de nota wordt medegedeeld, dat voor de woningwetbouw thans kapitaal beschikbaar wordt gesteld tegen een rente van 4%. maar dat de particulier die zich een eigen woning wil verschaf fen een rente moet betalen van om- streks 6'/2r'. Aanvang 1957 kon het ver schil* in wekelijkse lasten tussen een eigen woning en eenzelfde huurwoning op grond van de bestaande subsidiever- schillen. reeds worden geraamd op plm. f 3 per week. aldus het adres. In dien wordt aangenomen, dat het ren- teverschil tussen de eigenwoningbouw en de woningwetbouw 2T<- bedraagt, dan betekent dit op een lening van f 15.000 een bedrag van f 300 per jaar of f 6 per week. zodat het totale verschil bij precies hetzelfde wooncomfort hierdoor •op omstreeks f 9 per week is gekomen. Voorts deelt zij mede, dat allen, die met de eigen-woningbouw te maken hebben, de ervaring hebben opge daan, dat het publiek onder deze om standigheden de lasten voor een eigen-woning tenzij in sprekende noodgevallen niet op zieh wenst te nemen. Het lijkt adressanten onver mijdelijk, dat. wil de regering de ra ming van 80.000 te bouwen woningen, waarvan 40.000 in de premiesector, verwerkelijkt zien, er voor de premie- bouw op de kortst mogelijke termijn bizondere maatregelen worden ge troffen. Zij wijzen er op dat het ont slag van vele bouwvakarbeiders de continuïteit in de woningbouw in ge vaar brengt. Zou het Rijk er inderdaad toe kun nen besluiten een deel van de eigen woningbouw als „sociale woningbouw" met verdergaande rijkssteun af te bakenen, dan zou als criterium wel licht de oppervlakte van de woningen kunnen dienen, op dezelfde wijze als dit criterium voor de woningwetwo ningen wordt toegepast. In de regeling bevordering eigen-wo- ningbezit wordt op het ogenblik als grens, waarboven geen toeslag meer kan worden verleend, een bedrag van f. 30.000 voor de stichtingskosten gesteld Wel licht zal de hierdoor afgebakende wo ningcategorie te ruim blijken voor het Van dak naar divan (Speciale berichtgeving) Aan de Van Heemskerekstraat. te Groningen, is gistermiddag een 23-jarige timmerman van het dak gevallen. Hij kwam op het divanbed in een slaapka mer terecht De timmerman leunde over een een steens-muurtje, dat om het dak is ge metseld. Enige stenen raakten los. waar door de timmerman naar beneden viel. Hij wist zich even vast te grijpen aan een aan de muur gespijkerde lat, waar door de man achterwaarts door een slaapkamerraam sloeg, tegen de punt van de ombouw van een opklapbed kwam en tenslotte op het divanbed viel. Het raam is anderhalve meter lager en een meter terzijde van de plaats waar de man viel. Het slachtoffer kreeg snij- wonden aan de rechterhand en klaagde over hevige pijn in de rug. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen gebracht en kon later naar huis terugkeren. in de voorgaande zin als „sociale wo ningbouw" afgebakende gebied. Wij zouden ons dan ook kunnen voor stellen. aldus adressanten, dat het Rijk enerzijds zou besluiten, de steun op grond van de regeling bevordering eigen- woningbezit. in het vervolg te bepalen tot de hierboven begrensde „sociale wo ningbouw". Anderzijds zou dan deze steun voor de onder deze groep vallende eigen woningen dusdanig verhoogd kunnen worden, dat zou kunnen worden gespro ken van een gelijkstelling met de wo ningwetwoningen. Om dit te bereiken zal een hogere toeslag nodig zijn dan tot dusver, met daarboven een tegemoetkoming in de door de hoge rentevoet voor de eigen woning opgetreden lastenstijging. Het Bouwfonds meent deze oplos sing met klem aan de minister ter overweging te moeten geven. (Advertentie) Bij guur weer kunt U verkoudheid voorkomen met Sultan van Djokja spreekt vandaag met Nixon Reis door de Ver. Staten De sultan van Djokja heeft vandaag te Washington een bespreking met vice- president Richard M. Nixon. De sultan, die voorzitter van de Indo nesische raad voor het toerisme is, is zondagavond in Washington gearriveerd, voor een verblijf van drie dagen. Na een bezoek aan diverse delen van de V.S., zal hij op 17 februari de vergadering van de Pacific Area Tourism Association te Santa Barbara in Californië bijwonen Vandaag voert de sultan in het mi nisterie van Buitenlandse Zaken ook be sprekingen met de plaatsvervangend onder-minister van Buitenlandse Zaken Robert Murphy en Howard Jones, plv. onder-minister van Buitenlandse Zaken voor zaken van het Verre Oosten, die ambassadeur in Indonesië wordt. Mur phy en Jones zullen de sultan een lunch aanbieden. In de Indonesische kanselarij houdt hij voorts een persconferentie. Morgen zal de sultan in het ministerie van Landbouw spreken over de tabak en suikerproduktie. waarin hij geïnte resseerd is. Speciaal wenst hij inlichtin gen over de Amerikaanse politiek inzake agrarische kredieten en leningen. Hij wil iets dergelijks in zijn gebied doorvoeren. Morgen zal de suitan zittingen van het Huis van Afgevaardigden en de Senaat bqwonen en een ontmoeting hebben met Eric Johnston, een adviseur van de pre sident betreffende economische zaken in het Midden-Oosten. Donderdag be- i gint de tournee door de V. S. Intrekking B.P.M.-concessie Het Indonesische besluit tot intrek king van de concessierechten van de BPM in Noord-Sumatra en Atjeh heeft volgens welingelichte kringen geen al te grote schok veroorzaakt. Algemeen is men van mening, dat de Indonesische regering haar de facte besluit van 1949 op een de jure basis heeft geplaatst en de deur voor alle onderhandelingen heeft dichtgetrok ken. De Shell Petroleum Company te Lon- den wilde nog geen commentaar geven. Zy deelde mede officieel niets omtrent 1 deze kwestie te hebben vernomen. Ook de algemeen vertegenwoordiger van de Shell in Djakarta was niet bereid commentaar te leveren. In de bekendmaking werd gezegd, dat het besluit was genomen om de voort gezette produktie van olie in beide ge bieden te verzekeren, daar de operaties de laatste tijd werden „gehinderd". Bij de positie van de olie-arbeiders is ook de binnenlandse veiligheidssituatie in Atjeh en Noord-Sumatra betrokken, aldus de bekendmaking. Het besluit van de militaire gezagheb ber was gedateerd 15 oktober 1957, doch werd niet eerder dan vandaag gepubli ceerd. De olieterreinen in Noord-Sumatra zijn sedert de soevereiniteitsoverdracht in 1949 onderwerp van bespreking ge weest tussen de Shell en de Indonesische regering. V.N.-conferentie over het zeerecht Van 24 februari25 april a.s. houden de V.N. te Genève een diplomatieke conferentie over het zeerecht. Uitgangspunt voor discussie in de conferentie zal een ontwerp verdrag van 73 artikelen zijn. dat door de commissie voor internationaal recht van de V.N. werd opgesteld op grond van vooront werpen van onze landgenoot, prof. mr. J. P. A. Francois. De conferentie zal trachten de belang rijkste regelen van zeerecht in een of meer verdragen vast te leggen. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns heeft vanmorgen de Nederlandse delegatie naar deze con ferentie geïnstalleerd. De Nederlandse delegatie staat onder voorzitterschap van prof. mr. dr. J. H. W. Verzijl. hoogleraar aan de Rijks universiteit te Utrecht. Tot 35 jaar stewardess Enige tijd geleden heeft de KLM be sloten de eindleeftijd van het beroep van stewardess te stellen op 35 jaar. De ervaring heeft geleerd, dat deze leef tijdsgrens. die ook door een aantal an dere luchtvaartmaatschappijen is ge steld, de juiste is. De stewardessen, die deze leeftijd hebben overschreden zullen de uitoefe ning van deze functie moeten beëindigen hetgeen gepaard zal gaan met een fi nanciële regeling. Voor die dames, die daarop prijs stellen, zal een passende grondfunctie in het bedrijf worden ge zocht. tegen een daarmee in overeen stemming zijnd salaris. SECRETARIS VAN STRIJDOM-™ VEROORDEELD De 39-jarige particuliere secretaris van de Zuidafrikaanse premier Strijdom Gideon Keyser. is zaterdag schuldig be vonden aan overtreding van de apart heidsbepalingen door het onderhouden van „immorele betrekkingen" met een negentienjarige niet-blanke vrouw. Hij werd veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf en vier stokslagen. Keyser heeft hoger beroep aangete kend. Bende inbrekers opgerold 42 diefstallen (buit f 370.000) (Van onze Haagse redactie) In samenwerking met de Rijkspolitie te Den Haag is de Haagse recherche erin geslaagd een uitgebreide bende van inbrekers, experts in het openen van brandkasten en helers, aan te houden. De hoofdrolspeler in de bende is een 62-jarige reiziger uit Den Haag, die in Vught is ingesloten en inmid dels zijn aandeel in 42 inbraken en diefstallen heeft bekend- De totale buit, bestaande uit zegels van het So ciaal Fonds voor het Bouwbedrijf, sieraden en contanten, heeft een waarde van rond f 370.000. Het onder zoek in deze uitgebreide affaire loopt sedert augustus van het vorig jaar en is nog steeds niet afgesloten. Hoe ge raffineerd en brutaal men te werk ging, blykt uit het feit, dat de hoofd figuur in de loop der afgelopen maan den twee keer is aangehouden, maar beide keren zulk hoog spel speelde, dat de politie hem wegens gebrek aan be wijs weer moest laten gaan. In totaal zijn zeven arrestaties verricht. Rechtschapen stuk brood Tijdens het uitgebreide verhoor heb ben de daders o.m. nog verteld, dat zij een volledig plan hebben gehad om in Brabant twee bejaarde dames neer te schieten en vervolgens hun drie brand kasten te plunderen. Door omstandig heden ging dit echter niet door. Behalve een handelsreiziger, een mon teur, een brandkasten-specialist uit 's Gravenzande en Den Haag, twee aan nemers en een 22-jarige los werk man, bevindt zich thans ook nog in arrest een Haagse koopman, die gestolen juwelen heeft geheeld. Van het geld dat her en der werd ge stolen, is niet veel meer over. De reiziger heeft veel ervan ver speeld in de clubs te Baarle-Hertog en Baarle-Nassau. De politie is verbaasd, dat hy thans, voor het eerst in zijn lange misdadigersloopbaan, volledig heeft bekend. De rechercheurs ver moeden dat hij dit heeft gedaan als een soort triomfantelijke afsluiting van zijn „carrière". Hij voelt zichzelf in het geheel geen misdadiger. „Ik wilde een rechtschapen stuk brood verdie- nene door de mensen van enig bezit te ontlasten", zo zei hij. Acteur of -actrice slechts zo goed als regisseur Kim Novak heeft berichten, als zou tussen haar en regisseur Alfred Hitch cock meer dan vriendschap bestaan, na drukkelijk ontkend. „Maar ik ben wel i van plan een Hitchcock-„fanclub" op te richten", zo voegde zij hier aan toe. I Meer dan voor iemand anders in Hol- l lywood heeft Kim Novak bewondering voor Hitchcock, onder wiens leiding zij in „Vertigo" van Paramount optreedt. „Een acteur of actrice is slechts zo goed als de regisseur", merkte zij naar aanleiding van deze film op. ..Hitchcock is een verbazingwekkend regisseur en een verbazingwekkend verteller" „Hij is altijd bereid te luisteren naar het idee dat je als actrice van een be paalde scène hebt. Wanneer hij gelooft dat je het bij het verkeerde einde hebt legt hij je dat uit. Het einde is dat je hem gelijk moet geven. Hij overreedt niet, hij overtuigt". In juli luchtbus Den Haag—Fernis (Speciale berichtgeving) De directeur van de Aero Contractors, de heer Schreiner, deelt mee, dat het in de bedoeling ligt in juli a.s. een vier maal daagse helikopterdienst te ope nen tussen de heliport aan de Cats- hoek, Den Haag en Pernis. Niet vreemd aan dit besluit is het belang, dat de olieraffinaderijen te Pernis hebben bij een snelle recht streekse verbinding met de hoofdkan toren in Den Haag. Van de zyde der oliemaatschappijen en ook van rede rijen, werd grote belangstelling ge toond voor een „luchtbus" tussen Per nis en Den Haag. Aero Contractors heeft nu het plan deze dienst te *SJ9)d03fi[3i( suoosaad jftA )3ui uauado Vliegveld Zestienhoven blijft welis waar de basis van N.V. Aero Contractors, maar de heliport aan de Catshoek is de plaats die opgenomen wordt in de dage lijkse dienst. De duur van de vlucht Pernis—Den Haag is circa een kwartier; het tarief zal ongeveer f. 25 per persoon zyn. Of ook het industriegebied in de Botlek-contreien als zijtak van de lucht bus in de dienstregeling zal worden opgenomen, is afhankelijk van de be langstelling van die zijde. Morgenochtend zal een proefvlucht worden gemaakt met Zestienhoven als startplaats. Wanneer de luchtbus een succes wordt, hoopt Aero Contractors helikopters voor 1220 passagiers in dienst te kunnen stellen. Conferentie over antarctisch onderzoek (Van onze Haagse redactie) Gisteren is in het voormalig paleis aan het Noordeinde te Den Haag een internationale wetenschappelijke confe rentie begonnen, waaraan 18 geleerden uit elf landen deelnemen. Op deze con ferentie. die tot 6 februari a.s. duurt, wordt de voortzetting van het antrac- tisch onderzoek na afloop van het internationaal geophysisch jaar (31 december 1958) besproken. Verder wil men tot coördinatie van het onderzoek aan de Zuidpool komen. V R xNv J f J e fi t J VOOR HEDENAVOND: Hilversum I (402 m.). AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 R.VU. Het U.N.O.-werk ln de onderontwikkelde gebieden van India, door ir. P. B. Carba- sius Weber. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Strijkkwart. 19.45 Film- praatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Operamuz. 22 55 Ik geloof, dat caus. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 New York calling. 23.21 24.00 Gram. Hilversum II (298 m.). i KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., I caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Van klanten en wanten weten. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 La Traviata, opera (20.15—20.30 Act. 21.40—21.55 In 1 het hart van een beweging, klankb.). 22 35 De Radiodokter. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23 00 Nws. 23.15—24.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.45 Filmprogramma. VOOR WOENSDAG 5 FEBRUARI Hilversum I (402 m.). VARA: 7,00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws 8.18 De ontbijtclüb. 9.00 Voor de vrouw. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Ge- De Britse Zuidpoolexpeditie heeft N/lot pnrp woorri aan beide Zijden van de Zuidpool, onder LVJ." I C?C?11 C71IJS.01 VVUUiU cen laag jjs van 50 tot 70 nieter, bergen I ontdekt. De Zuidpool zelf is bedekt met een laag ijs van circa 2.300 meter dik. Dit is meegedeeld door de leider van de ex peditie, dr Vivian Fuchs, die voorts nog berichtte, dat het lid van zijn expeditie, Geoffrey Pratt, hersteld is. Zoals bekend leed Pratt aan kolendampvergiftiging. BINNENLAND I Op 1 maart a.s. zal ir. M le Cosqulno de Bussv. hoofdingenieur-directeur der generaledirectie van de Rijkswaterstaat de dienst met pensioen verlaten. Tot zijn opvolger is benoemd ir. A, E. J. Nap. hoofdlngenier-dlrecteur ter generale di rectie van de Rijkswaterstaat, tot voor kort plaatsvervangend hoofd van de af deling van de directie van de Waterstaat. In de vacature, ontstaan door het per april a.s. verleende ontslag aan de heer J. M. Klveron. is benoemd tot secre taris-generaal van het Ministerie van Za ken Overzee de heer B. Krijger, thans werkzaam als chef directie Ned. Nieuw Guinea van dat ministerie. Dinsdag a.s. zal te Amsterdam wor den geopend "het Instituut voor middel eeuwse muziekwetenschap, opgericht door prof. dr. Jos Smits van Waesberghe Voor zover bekend is dit de enige instelling op dit gebied in Europa. De Koninklijke Vereniging „Het Ne derlandse Trekpaard" zal donderdag 6 fe bruari in de Bossche Veemarkthallen een centrale hengstenkeuring houden. BUITENLAND Lewis Strauss, voorzitter van de Amerikaanse Commissie voor Atoomener gie. heeft te Washington bevestigd, dat verscheidene Amerikaanse vliegtuigen met atoombommen aan boord waren neerge stort zonder dat zich ontploffingen had den voorgedaan. De Verenigde (oppositie) partij ln Zuid-Afrika heeft gisteren de Nationale partij van premier Strijdom ln de Volks raad gesteund bij de stemming in tweede lezing over het wetsvoorstel om de dood straf uit te breiden tot gevallen van bero ving en inbraak met geweldpleging. Er waren slechts zeven tegenstemmers, nl. de drie vertegenwoordigers van de naturellen, twee socialisten en twee partijlozen. Ondanks zijn naturalisatie tot Ame- j rikaan wordt Wornher von Braun, de gro- te man van de Amerikaanse kunstmaan. in Duitsland als een nationale held be schouwd. In de gehele Westduitse pers komen artikelen voor. waarin zijn leven en zijn wetenschappelijke loopbaan wor den beschreven. In Hamburg is men van I plan een film over zijn leven te maken. I Zoals bekend is Von Braun degene die ln d" laatste oorlog ln Peenemünde de V-2 I heeft gebouwd. I Volgens het weekblad „U.S. News j And World Report" zou Henry Cabot Lod ge. sinds 1953 afgevaardigde van de Ver- i enigde Staten bij de Verenigde Naties, I1 John Foster Dulles opvolgen als minister van Buitenlandse Zaken als Dulles in de volgende drie jaar om gezondheidsredenen zijn functie zou moeten neerleggen. Een vleugel van Paleis Het Loo' is door H.M. de Koningin ter be schikking gesteld van uit Indonesië gerepatrieerde landgenoten. Men is thans druk bezig om dit gedeelte van het paleis in gereedheid te brengen. Schijn- en werkelijkheid Dat de NCRV het televisietoestel goed voor ontspanning weet te gebruiken, heeft deze omroepvereniging al eerder laten zien, maar dat zij het ook heel graag de pedagoog laat spelen is mis schien consequenter dan ooit tevoren in het programma van maandagavond aangetoond. In de volledige uitzending tussen half negen en half elf zat een op voedende onderstroom. Het begon met „Attentie", - de rubriek waarin gewoon lijk Peter van Campen tegen de geva ren-om-ons-heen waarschuwend de vin ger opsteekt. Dit keer moest hij zich evenwel wegens ziekte laten vervangen door Kees van Langenraad. die overi gens niet minder zuiver de ernst van het onaangename in onze dagelijkse samen leving doorziet en zijn half uurtje met waarschuwingen tegen brandgevaar, ver keersonveiligheid en* zakkenrollerij zeer overtuigend vol maakte, dankzij een ge varieerde en tegelijk bondige aanpak. De daaropvolgende vertoning van het toneelstuk „In de auto naar Trenton en Cambden" van Thornton Wilder dwong tot aandacht door haar uitzonderlijke vorm. met name door het erin geheel ontbreken van speciale kostumering en decor, waardoor de spelers (Ida Wasser man. Ineke Brinkman, Winnifred Bos boom. Willy Ruys en Dicky Bos) - zoals bedoeld door de schrijver van het stuk - genoodzaakt werden zich tot het uiter ste te concentreren op de werkelijkheid, die in de schijnbaarheid van de verbeel ding besloten ligt. Niet gewend aan zulk „kaal" toneel, zal menige kijker aanvan kelijk niet precies hebben begrepen wat regisseur en spelers met deze voorstel ling voor hadden, ondanks de pregnan te en de volledig de opzet verklarende inleiding van Ton Lutz. die de opvoering leidde. Maar dichter naar het slot moe ten de meeste kijkers ook hebben erva ren. dat de acteurs en actrices er min of meer in slaagden het gemis aan „ui terlijkheden" weg te spelen. Vooral Ida Wasserman bleek in haar „gewone jurk" de verbeelding tenminste even sterk te kunnen laten spreken als gekleed in toe passelijke kostumering. En daarmee werd het wezen van één der meest ele mentaire facetten van het toneel aan de kijker voorgedragen. Wie zich bij het zien van deze opvoering toch van een zekere opzettelijkheid bewust is gebleven en daardoor het toneel niet voldoende heeft kunnen beleven, doet er naar onze mening goed aan zich te realiseren, dat hij doorgaans vermoedelijk meer door de schijnbaarheid dan door de werke- Advertentle KANTOOR BENODIGDHEDEN Haarlemmerstraat 169 voor de zware industrie zou een groep „Britse en Amerikaanse agenten" ontdekt zijn, die was georganiseerd door een amb tenaar. Stefan Balounek. In de officiële bekendmaking werd niet gezegd, hoeveel personen zijn aangehouden. Vorige week werd de arrestatie bekendgemaakt van een „Britse agent" en van vijf Slowaken. die voor de Westduitse spionage-organisatle - Gehlen zouden hebben gewerkt. Maandag is de Constantine, in Oost- Algerlje, ln een menigte die voor een win kel stond, een handgranaat geworpen, met het gevolg dat zevenendertig personen \erwond werden, van wie zes ernstig. Elf kinderen onder de vijftien jaar behoren tot de slachtoffers. Volgens de bevelheb ber van de Franse troepen in Algiers, ge neraal Paul Allard. omvat de strijdmacht, van de opstandelingen 26.000 man. met inbegrip van 2.500 man in Tunesië en on geveer 1.000 man in Marokko. De sterkte der Franse troepen is volgens de generaal meer dan 500.000 man. var. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Lich te muz. 13.50 Medische kron. 14 00 Cello en piano. 14.30 Voor de Jeugd 16.30 Gram. 17.15 Dansmuz. 17.50 Regerlngsuitz.: Rijksdelen Overzee: Jeugduitz. De brie venbus gaat open. Correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dans muz. 18.50 Act. 19.00 Voor de kind. 19.10 De christen en zijn politieke keuze, toe spraak. 19.25 VARA-Varla. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Cabaret. 21.10 Aan een zijden draad, hoorsp. 21.50 Lichte muz. 22.15 Kritisch beluisterd. 22.45 Tussen mens en nevel vlek, $aus. 23.00 Nws. 23.15 Jazzmuz. 23.30 Hammondorgelspel. 23.50-24.00 Soc. nws. ln Esperanto. Hilversum II (298 m.). NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.35 Amus. muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.25 Een kop je koffie voor oom Hans, hoorspel. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Musettemuz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Concertork. 13.50 Gram. 15.00 Jeugdork. 15.45 Gram. 16 00 Voor de jeugd. 17.20 Muz. caus. 17 40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Heils kwartier. 18.15 Spectrum v. h Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Jeugdkoor. 18.50 Gram. 19 00 Nws. en weerber. 19.15 Op de man af. caus 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr. ork. 21.10 Bijbel en Kunst. 21.55 Geestelijke liederen. 22.25 Filmbeschouwing. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws 23.15 Sportuitsl. 23.20-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 Voor de Jeugd. KRO: 20.00 Vademecum. 20.30 Prettige feestdagen. TV-spel. Engeland, BBC' Home Service (330 m.). 13.00 Dansmuz. 13.30 Voor de boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorspel. 14.40 Gram. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Indian sum mer. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19 40 Sport 19.45 Dansmuz. 20.00 Evening Star. 20.30 schappelijk overz. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06-0.11 Koersen. Engeland. BBC Light Progr. (1500 en 247 m.).: 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. (Om 15.30 Nws.) 16.00 Just seven. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Variété ork. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.45 Gevar. muz. (Om 18.30 Nws.). 19.00 Lichte muz. (Om 19.30 Nws.). 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en verz. progr. 22.30 Nws. en gevar. progr. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwest Deutscher Rundfunk (309 m.). 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ope- rettemuz. 16.00 Vlooi en piano. 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.35 Opera- conc. 21.45 Nws. 22.10 Kamerconc. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.10-1.00 Gevar. muz. Frankrijk, Nationaal Progr. (347 m.). 12.00 Symf. ork. 13.00 Nws. 13.25 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.00 Symf. conc. 16.55 Gram. 19.00 Oosterse muz. 22.30 Nws. 23.52-24.00 Idem. Brussel, (324 cn 484 m.). 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.10 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Voor de Jeugd. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Orgel en cello. 18.20 Gram. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Volks zang. 20.00 Omr. ork. 20.20 Gram. 21.00 Omr ork., koor en sol. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.10 Nws. 23.15 Voor de zeelie den. 484 m.: 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14 10 Idem. 14.15 Belg. muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 17 00 Nws 17.10 Gram. 17.30 Strijkkwart. 17.45 Gram i 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nwi. 1 lijkheid van het toneel wordt getroffen. Vooral tot hem was deze voorstelling gericht - en dat kunnen we dan het pe dagogische trekje in dit programma onderdeel noemen. We kunnen ons evenwel evenals de NCRV voorstellen, dat voor een aantal kiikers de vertoning in haar geheel toch niet méér heeft kunnen betekenen dan een willekeurig geëxperimenteer met schijnbaarheden. De realiteit trad voor hen ongetwijfeld weer naar voren in „Het goede antwoord", een reportage van de korte samenkomst van het Leger des Heils in de Congreszaal te Rotter dam. waarin zij als slot van de uitzen ding „het enige antwoord" konden her kennen. DINSDAG Schouwburg. K. en O. Cabaret Wim Sonneveld ..A la carte". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)LKK „Voor Al len" Johanna Martzy en Jean Antoniettl. 8 uur nam. Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19)dr. mr. P. G. Knibbe bespreekt rassenproble men in Zuid-Afrika. 8 uur nam. St.-Antonlus Clubhuis. Ver. Oud-leerlin gen Ambachtsschool. Spr. M. Scheffers over „vloersystemen". 7.30 uur nam. Den Burcht: Voorlichtingsavond Algem. Verladers- en Eigen Vervoerders Organisa tie. 8 uur nam. Middelstegracht 77: Officiële opening Curtiss Wright Corporation. 3 uur nam. Prediker: Filmvoorstelling „De man van smarten van Gallilea". 7.30 uur nam. Voorschoten: Cultureel Cen trum. Haags Symphonle Orkest. 8.15 uur nam. WOENSDAG Gerecht 10. Spiritlsch Genootschap. 8 uur nam. Schouwburg: Leldse Studenten Toneel „Des Teufels General". 8 uur nam. Prediker: Filmvoorstelling „De man van smarten van Gallilea". 7.30 uur nam. Prediker. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. St.-Antonius Clubhuis: Demonstraties zelfschilderen. 8 uur nam. Rapenburg 73. Lezing Oosters Genoot schap. Spr. mevr. M. T. Ullens de Schoo- ten. 8.15 uur nam. R.-K. School voor VGLO. K. en O.-cur- sus kleine reparaties aan huis. 8 uur nam. DONDERDAG Gerecht 10. K. en O.-cursus fotografie. 8 uur nam. Prediker: Filmvoorstelling „De man van smarten van Gallilea". 7.30 uur nam. Stadzsaal (grote zaal): Concert Moer- wijks Operakoor. 8 uur nam. VRIJDAG Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Spr. P. v. d. Sterre over restauraties in Leiden en Omgeving 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15-7.50 uur nam. Boerhaavelaan: Fototentoonstelling „De Sleutelring". 810 uur nam. Warmond Hotel ..De Stad Rome". Jongeren Organisatie K.V.P. Spr. mr. Th. M J. de Greef. burgemeester van Lisse, Ond. Indonesië. 8 uur nam. ZATERDAG Boerhaavelaan: Fototentoonstelling „De Sleutelring". 25 uur nam. MAANDAG Rapenburg 6. K. en O.-demonstratle Aziatische bloemsierkunst. 8 uur nam. Kweekschool voor Voorber. Onderwijs. K. en O.-cursus Boetseren. 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarvergadering Ned. Ver. van Hulsvrouwen afd. Leiden. 2.30 uur nam. De Doelen. Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub. Spr. B. de Boer over Beurstermen en -be grippen. 8 uur nam. Gymnasium: Lezing B. van Lier over Ajax van Sophocles. 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „Een echte Parisienne". 18 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: "The Tommy Steele Story". A.l. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Die Czardasfürstin". Luvor: „Spionage-web Tokio". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zondige vrouwen". 18 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Wenn der weisse Flieder wieder blüht". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d Werf park 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart) De avond- en nachtdienst van de Apo theken wordt tot zaterdagmorgen 8 febr. 8 uur waargenomen door: Leiden: Zuider-Apotheek, Lammen- schansweg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) w> d </j -j 3 E S 2 SS Helsinki drifteneeuw nnw 8 -12 0.1 Stockholm onbewolkt nw 4 -3 0.3 Oslo licht bew. w 2 -1 0 Kopenhagen geh. bew. wnw 7 1 0 Aberdeen regen zzw 2 4 2 Londen regen windstil 0 0.1 Amsterdam zwaar bew. zw 6 2 0 Brussel half bew. zzw 2 1 1 Luxemburg mist wnw 1 -5 0 Bordeaux mist windstil -2 0 Parijs geh. bew. windstil 0 0 Grenoble onbewolkt windstil -6 0 Nice licht bew. nnw 7 4 0 Berlijn geh. bew. wnw 8 2 0.1 Frankfort mist zw 2 -3 0 München mist zzw 2 -5 2 Zürlch geh. bew. w 2 -2 0 Genéve geh. bew. windstil -1 0 Locarno onbewolkt O 1 -2 0 Wenen onbewolkt wnw 10 3 1 Innsbruck zwaar bew. windstil -3 0 Rome mist windstil 1 0 Madrid onbewolkt nno 1 1 0 Mallorca onbewolkt nw 3 8 0 Algiers onbewolkt windstil 6 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2