Sport i/k* Ue Zaterdag VERRASSENDE NEDERLAAG VAN KOUDEKERK BIJ DEVJO Kansen van Lisser Boys op de titel weer gestegen Ter Leede verspeelde kostbaar punt aan VVGZ: 1 -1 MAANDAG 3 FEBRUARI 1958 Vierde klassers saterdagvoetbal Een grote verrassing in de vierde klasse A was de nederlaag van Koudekerk tegen DEVJO. De kampioenskansen van de Rijnstreek- bewoners zijn hierdoor op losser schroeven komen te staan, waarvan overigens de niet spelende koploper Noordwijk ongetwijfeld met genoegen kennis zal hebben genomen. Opvallend was verder in deze klasse de stevige zege van RCL op RAS. In 4 B zal Katwijk stevig op haar tellen moeten gaan passen nu opnieuw verloren werd, ditmaal met 51 van SV '35. Teleurstellend was hier ook de forse nederlaag van Leiden tegen Unicum, eveneens met 5—1. In de vierde klasse A van het district West 1 zijn de kansen van Lisser Boys op de titel weer gestegen nu zij zelf wonnen van Telefonia en CSCA een verras sende nederlaag leed bij Vlug en Vaardig. zijn de Rijnstreekbewoners toch niet goed meer te boven gekomen. In de tweede helft liepen de gasten vrij snel uit naar een 14 voorsprong. Door Duuk van Vegten werd het 24 en kort voor het einde zorgde Alb. Zweeris voor een 34 stand. Het scheelde maar een haar of Arie Zweeris had ook nog voor de overigens wel verdiende gelijkmaker gezorgd. RCL was in Den Haag tegen RAS voortdurend dik in de meerderheid. In de eerste helft kwamen de Leiderdorpers door doelpunten van F. de Jong en Luyk op een 2—0 voorsprong, welke zy na de hervatting vergrootten door treffers van G. Maas (2x) en Luyk. De Haagse voorhoede had bij de solide Leiderdorpse defensie weinig in de melk te brokkelen. Bij RCL debuteerde in deze prettige wedstrijd de oud-UVS'er „good-old" Teun Oostrom, die het vak nog niet ver leerd bleek te zijn. In de wedstrijd VWSSemper Altius namen de Haagse bezoekers na acht minuten spelen de leiding door Van Lent. Daarna werd VWS sterker, maar Sinteur en Kluts wisten niet was sco ren was, terwijl de trage Huug Kok bo vendien nog remmend op de Leidse aanval werkte. Toch maakten de wol mensen voor de rust nog gelijk, toen een schot van Lefebre van richting veran derde en De Pleyt in het Haagse doel daardoor kansloos werd. Na de thee kwam VWS stevig in het offensief en door J. Schouten, die een door Keyzer tegen de lat geschoten bal opving, werd het 21. Jammer genoeg drukten de L'eidenaars niet dóór. waardoor Semper Altius uit een onnodig door Visser ver oorzaakte penalty weer naast hen kon komen. Twee minuten later werd het zelfs 23 voor S. Altius uit een vrije trap. Het laatste deel van de wedstrijd had met sport weinig meer gemeen. In Den Haag werd Oegstgeest door Die Haghe volkomen overspeeld. De rust ging hier met 30 in en het einde kwam met 70. De ploeg van Oegstgeest ram melde in alle linies en de aanval ont brak het aan doorzettingsvermogen. In Voorschoten lieten de elftallen van Rouwkoop en De Lier matig voetbal zien. Het gelijke spel (11) was dan ook een bijzonder juiste uitslag. Jaap Roest opende met een prima doelpunt in de eerste helft de score voor de thuisclub, terwijl in de tweede helft De Lier naast de Voorschotenaren kwam, toen een Westlandse aanval onderschat werd. waarvan de De Lier-midvoor dankbaar profiteerde. Koudekerk begon tegen DEVJO met een ongemotiveerd groot zelfvertrouwen. Men werd spoedig ontnuchterd, toen De Lange twee maal naar het net werd ge stuurd. Wel wist Koudekerk daarna het spel te verplaatsen en door Alb. Zweeris tegen te scoren (12), maar de teleur stelling van het snelle succes van DEVJO Zaterdagvoetbal Uitslagen - standen 2e KLASSE HoogvlietExcelsior M33 ARC—SSS 3—1 Quick Boys's-Gravenz. SV 21 VVGZ—Ter Leede 1—1 KWHKozakken Bovs 11 Quick Boys 13 10 1 2 21 44—15 Ter Leede 13 8 3 2 19 48—20 Excelsior M. 14 6 3 5 15 36—29 ARC 13 5 3 5 13 22—34 Hoogvliet 11 5 2 4 12 26—19 's-Grav. S.V. 13 5 2 6 12 17—23 RWH 12 3 3 6 9 19—25 WGZ 13 3 3 7 9 23—42 Kozakken B. 10 3 2 5 8 20—26 SSS 12 2 2 8 6 16—24 3e KLASSE A Ornas—SHS 3—2 MonsterRijnsb. Boys 05 NSW-Caipelle 3—0 Zwart WitExcelsior P00 Sport lustGroote Lindt 21 NSW 13—20 Gr Lindt 13—10 Zwart Wit 14—20 Capelle 13—10 Ornas 1318 Excelsior P 1410 Monster 14—16 SHS 14—9 Rijnsb. B. 13'13 Sportlust 13—8 4e KLASSE A Die HagheOegstgeest70 KoudekerkDEVJO 34 RAS—RCL 0—5 VWS—Semper AH2—3 Rouwkoop—De Lier11 Noordwijk 1423 Die Haghe 1411 Koudekerk 13—18 VWS 12—10 Semper Alt. 12—17 DEVJO 13—9 RAS 1314 Oegstgeest 148 De Lier 1314 Rouwkoop 125 ROL 12—13 4e KLASSE B JAC—HVO 1—1 (o.p-v. HVO) GWS—ZVV 4—0 RCV—TOGR 2—6 LeidenUnicum 15 SV '35—Katwijk 5—1 JAC 13—18 Smirit 13—12 HVO 12—17 Leiden 12—11 Unicum 12—17 ZW 127 TOGR 12—16 Katwijk 13—7 GWS 12—13 RCV 11—4 SV "35 12—12 4e KLASSE A (WEST 1) Lisser BoysTelefonia 71 Zandv. MeeuwenSVOVV 23 Vlug en VaardigCSCA 31 PVWAKromhout 4—2 OSCA 13—21 Kromhout 12—12 Lisser Boys 12—19 SVOW 13—7 VI. en Vaar. 1216 Zandv. M. 126 Kinheim 1315 Telefonia 111 PVWA 12—13 4e klasse B GWS liet er in haar thuiswedstrijd tegen Zwammerdamse ZW geen gras over groeien en had bij de rust reeds een geruststellende 30 voorsprong door doelpunten van v. d. Wel. Zaal en Lens. ZVV had wel enkele kansen gehad, maar wist hiervan geen profijt te trekken. Na de hervatting deden de Sassemers het wat kalmer aan. Desondanks slaagde v. ging theedrinken met een 11 stand door treffers van Clements (Unicum» en Heshusius. Na de hervatting ging even wel ook de defensie van Leiden door de knieën en liep het sterke Unicum uit naar een 15 stand. Ook Katwijk verloor met een 51 score en wel bij SV '35. Tanninga en Lagas (2x) zorgden voor een 30 voorsprong voor de thuisclub bij rust. Na de hervat ting lanceerde Katwijk een fel offensief, maar de voortreffelijke kansen die De Best en Herberts gepresenteerd werden, werden niet benut. Daarna was het woord weer aan SV '35, dat door treffers van R. Lagas en J. v. d. Zee op 50 kwam. Een schot van Herberts werd ten slotte door Verdoes van richting veran derd en dat redde de Katwijkse eer: 5—1. District West I In de vierde klasse A van het district West 1 had Lisser Boys weinig mede lijden met het zwakke Telefonia. Het werd 71 voor de gastheren. Gijs Ha gen <2x» en Broekhuizen zorgden voor een 30 voorsprong, waarna Telefonia uit een strafschop wegens hands tegen, scoorde. De bezoekers hanteerden de bui- tenspelval met veel succes, want de Lisser voorhoede tippelde er keer op keer schijnbaar met genoegen in. Na de hervatting paste men beter op en Gijs Hagen (2x), Mondriaan en Broekhuizen zorgden toen voor een 71 eindstand. Een aangename verrassing in deze afdeling was de 23 zege van SVOW by Zandvoort Meeuwen en dat zonder Ro sier en Gernt Bos! Zandvoort Meeuwen opende de score vrij spoedig, maar Kees de Bruyn wist nog voor de thee gelijk te maken. Ook in de tweede helft trok aanvankelijk de thuisclub het initiatief weer het eerst tot zich en toen de bal, na een uittrap Blankenstein won Bosloop in Leiden De Leidse Bosloop, een wedstrijd over 5000 meter, gisteren in de Leidse Hout gehouden, is een zege voor de Hagenaar Meindert Blankenstein geworden. De Trekvogelman liep de afstand in 15 min. Cl.-, tweede werd de Rotterdammer De Bruin in 15 min. 02.- sec. en derde Jan Vergeer van AV '47 uit Boskoop in 15 min. 25.6 sec. Een aardige bijzonderheid is dat de snelste B-klasser. Borstelaar van E.M.M. uit Middelburg, met zijn tijd van 15 min. 03 - sec. in de A-klasse op de derde plaats zou zijn geëindigd voor Vergeer. Oosterman, en Kórtekaas. De uitslag luidt: 1. Blankenstein (Trekvogels Den Haag) 15.01.-. 2. De Bruin (Minerva-Rotter- dam) 15 02.-. 3. Vergeer <AV'47-Boskoop) 15.25.6. 4. Oosterman (Siomo-Den Haag) 15.26.6. 5. Kórtekaas (Holland-Haarlem) 15.28.8. Zeeuw er in nog eenmaal te scoren, van Hoegendijkhoff, ineens werd terug. zodat het einde in volslagen duister nis! met 40 voor GWS kwam. Dank zy prima spel van haar verde diging wist Leiden in haar thuiswed strijd tegen Unicum in de eerste helft de balans in evenwicht te houden. Men geschoten was het 21. Jan v. d. Meer sloot vervolgens een spannende periode af met een treffer voor SVOW en in het laatste kwartier slaagde zowaar mid- voor Bruinest eyn erin de zege voor de Oudeweteringers te grijpen: 23. Voorliefde voor houtiverk (Van een onzer verslaggevers) Vriend en vijand zullen het er over eens zijn, dat Ter Leede een flinke over winning zonder twijfel zou zijn toegekomen. Maar we kunnen ons geen wedstrijd herinneren, waarin de Sassemers zoveel kansen onbenut hebben belaten of die door pech verloren zagen gaan. En dat terwijl het zo veelbelovend begon. Want de wedstrijd was pas twee minuten oud toen Ter Leede een corner afdwong, die fraai door Molenaar werd genomen. Hoog kwam de bal voor het Zwjjndrechtse doel, waar Harskamp gereed stond om met een ferme kopstoot VVGZ's doelman een mistroostige gang naar het net te laten maken. Dat was het sein voor Ter Leede om tot een flink offensief te komen. Aanval op aanval rolde af op de Zwündrechtse veste, maar de roodgelen hadden het blijkbaar aan de stok met de produktiviteit, die deze middag verstek liet gaan. Actief waren de Sassemers genoeg en vooral Manus Molenaar vocht fel voor een goed resultaat. Tot tweemaal toe kwam hij in deze kansrijke eerste helft voor doelman Nouwen, maar nog lever de dat geen doelpunt op. De eerste maal trof zijn schot de paal, de tweede keer suisde de bal hard naast. Ook Hars kamp zocht nog eenmaal het doel op de plaats, waar het niet was. want ook zijn schot daverde tegen de paal. VVGZ was gelukkiger toen het na een snelle aan val over rechts succes had. Van Nugte- ren trok de bal voor doel. waar De Waard zich. helemaal vrij staande, ge makkelijk de tijd kon gunnen goed te Quick Boys won op het nippertje van Gravei ïz. S.V. s (Van een onzer verslaggevers) In een meer dan matig gespeelde wedstrijd is Quick Boys zaterdagmid dag op „Nieuw-Zuid" met 21 tegen 's-Gravenzande maar net op het nip pertje met de hielen over de sloot ge komen. De hard vechtende bezoekers stonden hun gastheren niet toe hun gewone spel te ontplooien, terwijl bo vendien Quick Boys het in de eerste helft nogal wat gemakkelijk opnam, te meer daar de Westlanders aanval lend maar heel weinig presteerden en doelman De Hollander in het Quick Boys-doel het heel gemakkelijk had. Veel is er over deze wedstrijd dan ook niet te vermelden. Toen er 5 minuten gespeeld waren bracht v. d. Oever met een mooi schot de stand op 10, maar hierbij bleef het voorlopig. Wel bracht een overstapbal van Nieuwenhuizen van Rooyen vrij voor het doel maar de Kat wijkse linksbuiten benutte de unieke kans niet. Uit een voorzet van v. d. Oever kwam de bal bij Van Rooyen, die een trekbal gaf naar Nieuwenhuizen die van dichtbij inkopte 20. Na de rust wist zowaar Lugtenburg na een fout in de blauwwitte achter hoede voor 's-Gravenzande te scoren (2—1) waardoor er weer hoop in de Westlandse gelederen kwam. Soms wel eens een beetje al te enthousiast pro beerden de bezoekers de gelijkmaker te forceren. Maar hoewel zij enige goede kansen kregen, die gelijkmaker kwam niet, al moest eenmaal Pluimgraaff op de doellijn redding brengen. Van den Oever kwam vrij voor keeper Molenaar, maar hij faalde. Daarna schoot dezelfde speler uit een vrije kans naast. In het verdere gedeelte van de wedstrijd ging Quick Boys sterk in de aanval, maar in deze periode voorkwam de uitstekende doelman Molenaar verdere Katwijkse successen. Het was en bleef 2—1. Voor de rest doet men goed niet meer over deze wedstrijd na te kaarten. Er viel weinig te genieten. richten. Tegen zijn schot was De Vries niet opgewassen. Ook in de tweede helft kreeg Ter Leede nog volop gelegenheid de score een beter aanzien te geven, maar wat er ook werd geprobeerd, niets lukte deze middag. Kansen kwamen er nog volop, die de bezoekers verkregen door beter en vooral intelligenter voetbal. Want dat was bij de thuisclub, die gesteund door het publiek, dat in een getal van zeker 1000 man aanwezig was. maar pover. Het was al enthou siast en hard sjouwen wat de klok sloeg, maar dat hieruit geen kansen ontstonden, begrepen de roodhemden zelf ook wel. Vandaar dat zij met dat gelijke spel meer gebaat zijn dan Ter Leede. dat terecht kan spreken van een kostbaar verliespunt. Ook in deze tweede helft kreeg Ter Leede nog voldoende kansen, maar op nieuw was enkele malen de paal een sta in de weg. Het ergst was dit wel voor Molenaar, die vlak voor tijd nogmaals door de VVGZ-defensie wandelde en zijn harde schot weer gekeerd zag door de paal. Daarmee eindigde deze voor Ter Leede zo teleurstellende strijd, waarover echt niet veel meer te vertel len valt. Van Maris had een produktieve bui Rijnsb. Boys verrast opnieuw met daverende zege ARC had langste adem (Van één onzer verslaggevers) Dank zü een goede tweede helft mag de 31 overwinning, die ARC op het bezoekende SSS behaalde, als verdiend beschouwd worden. Een fraaie wed strijd is het overigens niet geworden. Vooral in de eerste helft trapten heide partijen maar zo'n beetje in het wilde- weg, waarbü aan plaatsen en positie spel blijkbaar niet gedacht werd. Het zware terrein bleek de bezoekers een half uur voor het einde danig in de benen te zitten, waardoor de rood zwarten meer vrijheid van handelen kregen en het pleit stellig voor hen, dat zij hiervan ook een dankbaar ge bruik wisten te maken. De elftalcommissie had voor deze ont moeting enige jongere spelers opgesteld. Borst fungeerde als midvoor en Van dei- Kolk als rechtshalf. Het harde werken van Borst werd met twee goede doel punten beloond, v. d- Kolk begon beslist zwak, maar herstelde zich in de tweede helft. Dat de Klaaswaalse voorhoede tegen de aanvankelijk maar moeilijk op gang komende ARC-defensie niet tot scoren kon komen, moet haar ernstig aange rekend worden. Pas in de zeventiende minuut wist midvoor Andeweg de roos te treffen (0—1), toen doelman Van Oosten verzuimde uit te lopen. Aan de andere kant bleek de ARC-voorhoede voorlopig niet in staat de SSS defensie ln moeilijkheden te brengen. Noomen en De Bruin genoten wel een extra bewa king. Toch kwam ARC nog voor de pauze weer naast de bezoekers, doordat Borst na een goede combinatie van verre afstand een treffer afvuurde. 1—1 Met een prachtige uitval wist de SSS-doel- man Makkenze nog net voor de rusteen schot van Oosterloo uit zijn doel te houden. In de tweede helft ging de vermoeid heid bij de bezoekers steeds meer mee spreken. ARC nam nu. goed gesteund door middenlinie en binnenspelers, het spel in handen en de ene aanval na de andere kreeg de SSS-achterhoede te verwerken. Dit duurde tot twintig mi- nutpn voor het einde, toen Borst goed op een scherpe pass doorliep en de bal keihard langs Makkenze in het net knalde: 2—1. Tien minuten daarna stelde De Bruin de zege veilig, toen hij na goed werk van Boogaard de bal te pakken kreeg en de SSS-doelman op nieuw naar het net dwong 3—1. Scheids rechter Molendijk, die te laat arriveerde en de wedstrijd had overgenomen van een arbiter die aangewezen was voor de reserve elftallen, kon daarna deze spor tieve strijd eindigen. Als <le wodka in de man is Het Russische nationale team is gisteren naar Peking vertrokken zonder de 20-jarige midvoor Eouard Streltsov, het idool van miljoenen voetballiefhebbers. Streltsov ivas uit gestoten uitgestoten wegens dronkenschap. Nu had Streltsov het in de laatste jaren ook wel erg bont gemaakt. Te erg zelfs voor een „ster", die zich toch al meer kan veroorloven dan anderen. Door zijn prestaties op het voetbalveld ivas de jeugdige midvoor een volkomen onhandelbarehoog moedige knaap geworden, die meer malen schandaaltjes veroorzaakte. Het blad van de communisti sche jeugdbeweging Komsomolskya Pravda" heeft in een lang hoofdar tikel, bedoeld als een waarschuwing Voetbal in Engeland Matthews vierde 43ste verjaardag Wolverhampton Wanderers, de top- ploeg van de eerste divisie van de En gelse league, is haar inzinking kennelijk te boven. Na sedert tweede kerstdag in vier wedstrijden vijf punten te hebben verspeeld, herstelden de leiders zich za terdag met een forse 51 zege op Lei eester City, nummer voorlaatst in de rangschikking. De voorsprong van vyf punten bleef dus onaangetast. De „Wolves" kunnen nochtans in de resterende 14 wedstrijden nog zeer veel moeilijkheden verwachten van Preston North End. dat Birmingham City de grootste nederlaag in zijn geschiedenis toebracht (8—0en van kampioen Manchester United. De „Busby-Babes" bereikten namelijk door een moeizaam behaalde 54 zege op Arsenal de derde plaats, want West Bromwich Albion ver- loor verrassend met 41 van Manches- j ter City. I „Mi-, football" Stanley Matthews vierde zaterdag zijn 43ste verjaardag I Niet met. een zege Blackpool kwam j tegen Aston Villa slechts tot een 11 score maar wel (opnieuw) met „ver- I blindend" knap spel. De „Maestro" had echter onvoldoende steun van andere voorhoedespelers. Felicitaties en cadeaus dus voor Mat- (hews. De 68-jarige manager van Black- pool, Joe Smith, had daarentegen een sombere dag. Kort voor de wedstrijd deelde hü mede, dat de club, die hij 23 jaar heeft gediend, hem ontslag heeft aangezegd. Volgens onbevestigde berich ten zou Matthews de nieuwe manager van Blackpool worden. De stand aan de top van de eerste di visie is: 1. Wolverhampton Wanderers 2842; I 2. Preston North Er.d 2837; 3. Man chester United 2836; 4. West Brom- I wich Albion 2835; 5. Luton Town I 2834; 6. Manchester City 2833; 7. Burnley 2831. De uitslagen in de eerste divisie luiden ArsenalManchester United 45; As ton Villa—Blackpool 11; Bolton Wan derersLeeds United 0—2; Burnley- Chelsea 21; EvertonLuton Town 02; Manchester CityWest Bromwich Albion 41; Newcastle UnitedSur. derland 22; Nottingham ForestPorts mouth 20; Preston North EndBir mingham City 80; Sheffield Wednes dayTottenham Hotspur 20 Wolver hampton WanderersLeiceister City 5—1. (Van een onzer verslaggevers) In Rynsburgse kringen wordt het zwaar betreurd, dat dc Boys enkele competitiewedstryden te laat in de vorm zijn gekomen, waarin zy thans verkeren en waarin de ene grote na de andere een zware nederlaag krygt. Was het enkele weken geleden het lei dende NSVV, dat met 62 naar Nu- mansdorp wetd teruggezonden, nog slechter verging het ditmaal Monster, dat een 50 nederlaag leed. En deze nederlaag had stellig nog veel hoger kunnen zyn, als de geelzwarten niet z.o nonchalant met de kansen waren omgesprongen en zich in het laatste deel van de stryd niet teveel aan indi vidueel spel hadden bezondigd. Het begon al veelbelovend, want vlak na de aftrap miste van Maris op een haar een prachtige kans. toen hij net bij een scherpe voorzet kon. Dit was echter voor deze linksbinnen de inlei ding voor een prachtige en vooral pro duktieve wedstrijd. Na tien minuten kwam de openingstreffer toen van der Sleet de bal keurig doorplaatste naar v Rijst, die v. Maris in staat stelde met een fantastisch hard schot van zeker 25 meter afstand te doelpunten. Aanval op aanval volgde hierop op het Westlandse doel, maar voorlopig bleef het bij die 1-0, ook al omdat v. d. Ven tot tweemaal toe een uitstekende kans onbenut liet. Tenslotte deed v. Maris het dan maar. Een kwartier voor tijd gaf linksbuiten v. Zuylen een uitstekende voorzet, die bij van Egmond terecht kwam. Deze zag v. Maris in vrije positie, een kort tikje en even later kon de Monstergoalie op nieuw een tocht naar het net maken. De tweede helft was nauwelijks be gonnen of opnieuw had v. Maris succes, ditmaal weer met een uitstekende schui ver, die de Monsterdoelman te machtig was. Wel poogde hierna de thuisclub de bakens te verzetten, maar tegen de hechte Rijnsburgse defensie, waarin vooral Kralt een uitstekende wedstrijd speelde, waren de Monsteraanvallen bij lange na niet opgewassen. Na een kwartier schiet v. Maris op nieuw een voorzet hard in. Het schot wordt slechts ten dele gekeerd, waarop v Zuijlen de terugspringende bal voor de voeten van v Rijst plaatst, die hard en onhoudbaar inschiet. Nog is het voor Maris blijkbaar niet genoeg, want korte tijd later weet deze linksbinnen de stand op 5-0 te brengen, waarmee hij zelf zijn vierde doelpunt scoort. Daarna is het al Rijnsburg wat de klok slaat, maar doel punten levert dat toch niet meer op. doordat nu iedereen wil proberen de Monsterdefensie op eigen houtje te pas seren. Als de Boys in deze vorm blijven spe len, zullen zij niet alleen hoog op de competitieladder eindigen, maar nog menige tegenstander de weg naar succes versperren. aan de andere sportmensen, een op somming van Streltsov's zonden ge geven. Enige tijd geleden moest de club van Streltsov een belangrijke wed strijd spelen aldus het blad, „maar tien minuten voor het vertrek was de midvoor nog niet aanwezig. Coach Antiponek ging op onderzoek uit en trof Streltsov en een andere speler volkomen dronken aan. Beide spelers werden in een auto gezet en toen volgde een wilde rit van ander half uur naar het plaatsje Mazhaisk, icaar de trein zou passeren. Op uit drukkelijk bevel van de onder-minis ter voor de Spoorwegen, die telefo nisch was verwittigd, stopte de trein en de dronkaards werden door de andere spelers in een coupé gehesen, Omdat de wedstrijd werd gewonnen kregen beiden zelfs geen standje „Nauwelijks een maand later moest coach Antiponek opnieuw naar de (dronken) midvoor zoeken", zo ver volgt het blad - en het verzucht „drie jaar geleden ivas Streltsov een prettige eerlijke knaap, die bloosde als hij een standje kreeg. Nu wil de „ster" bij voorkeur nog slechts in een ,fZil limousine" rijden", - een wagen, die gewoonlijk slechts ge bruikt wordt door hoge Sovjet-auto riteiten. „Toen Streltsov onlangs in een zie kenhuis lag nam zijn moeder geen fruit of boeken voor hem mee, maar wodka En toen de artsen hem het gebruik van alcohol verboden hing hij een beddelaken uit het raam. waaraan zijn vrienden nog twee flessen wodka bevestigden Toch zal Streltsov nog een nieuwe kans krijgen. „Als hij maar zijn fou ten inziet", zeggen zijn vrienden. De uitsluiting volgde vorige week op een schandaal in een restaurant. Ook enkele spelers van „Spartak" schijnen zich te hebben misdragen Tijdens een vorig jaar gespeelde wedstrijd „zagen twee spelers niets, de bal noch hun teamgenoten"De oorzaak? „Een stevige fuif, de avond tevoren De Bataven organiseerden giste- ren in de Leidse Hout een nationale Bosloop. Op de foto ziet men de atleten in actie. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Reserve 2e divisie B: Xerxes 2SVV 2 0—2; ONA 2—Fortuna VI. 2 1—2; UVS 2 —EDO 2 4—3; DOSKO 2—RBC 2 afg.; Emma 2EBOH 2 30. AMATEURS Res. 2e klasse A: HW 2—LFC 2 3—4; ADO 4—VUC 2 1—2; HBS 2—Quick 2 3—1; SHS 3—Postduiven 2 4—4; RVO 2 Celeritas 2 33. Res. 3e klasse A: UVS 3—WP 2 afg.; Archipel 2Roodenburg 2 02; LFC 3 Lugdunum 2 11; Rijswijk 2Wilhel mus 2 afg-; Westerkiw. 2Alphen 2 43. Res. 3e klasse B: Lisse 2HBS 3 05; BMT 2—ASC 2 0—1DOCOS 2—Archi pel 3 24; Te Werve 2UVS 4 42j Wassenaar 2'Laakkwartier 2 13. ZATERDAGVOETBAL Res. Ze klasse: ARC 2-^NSW 2 2—4j Kozakken Boys 2TSB 2 10; Rijnsb. Boys 2Zwart Wit 2 51; Quick Boys 2Noordwijk 2 50. Res. 3e klasse A: Ter Leede 2'Zwa luwen 2 40; ROL 2Leiden 2 12; Jodan Boys 2Quick Boys 3 afg: 's-Gra venz. SV 2—Ornas 2 3—1; DEVJO 2— JAC 2 2—2. KUNSTRIJDEN Ingritl Wencll werd Europees kampioene Joan Haanappel op derde plaats Het 17-jarige Oostenrijkse meisje Ingrid Wendl, in 1956 Europees kam pioene in het kunstrijden voor dames, heeft de Europese titel te Bratislava wederom veroverd. Een jaar heeft zü dit kampioenschap moeten afstaan en wel aan haar landgenote Hanna Eigel, die dit jaar niet aan de wedstrijden heeft deelgenomen, aangezien zij naar het professionalisme is overgegaan. JOAN HAAN APPEL. derde plaats In het' Nederlandse kamp heerste grote vreugde over de uitstekende pres tatie van het 17-jarige Haagse meisje Joan Haanappel. De harde training onder leiding van Gerschwiller en Kurt Oppelt was beloond. Zij bezette de derde plaats in het eindklassement, hetgeen nog geen Nederlandse kunstrydster had gepresteerd. Toen Joan op het ereplatform kwam te staan schreeuwden de toeschouwers in Tsjecho-Slowakije is Joantje zeer bemind, vele bladen publiceerden foto's van haar „Hanapalova", „Hanapalo- va" (met een zinspeling op de beroemde Russische balletdanseres Anna Pavlova). Voor onze landgenote Sjouke Dijkstra is dit toernooi enigszins teleurstellend verlopen. In het eindklassement werd zy gepasseerd door de Tsjechische Krampe- rova, die haar van de vyfde plaats ver drong. De oorzaak was een slecht ge reden kuer. Vrijwel onmiddellyk na het begin kwam het meisje uit Amstelveen na het maken van een dubbele Rittber- ber ten val. waarbü zü op knieën en elle bogen terecht kwam. Haar zelfvertrou wen kreeg hierdoor een knak. Het officiële eindklassement: 1. en Europees kampioene Ingrid Wendl (Oostenrijk) 1632.5 pnt; 2. Hanna Wal ter (Oostenrijk) 1584.2 pnt: 3. Joan Haanappel (Ned.) 1528 pnt: 4. Mej. Peach (G.B.» 1484.9 pnt: 5. Kramperova iTsj.-Sl.) 1470.3 pnt; 6. Sjoukje Dykstra (Ned.) 1467.3; 22. Jeanin Ferir (Ned.) 1146.7 pnt. Het Europees kampioenschap ijsdan- sen is gewonnen door de Engelsen June Markham en Courtney Jones. Ook in 1957 legden zij beslag op deze titel. Hier was het eindklassement: 1. en Europees kampioen: June Mark ham en Courtney (G.B.) 184.0 pnt: 2. Catherine Morris en Robinson (G.B.) 174.2 pnt: 3. Barbara Thompson en Rigby (G.B.» 172- pnt: 4. Christianne en Jean Guhel (Fr.) 169.7 pnt; 5. Luzia en Rudolf Zorn (Oostenrijk) 151.3 pi»t; 6, Toky en Koos Odink (Ned.) 149.7 pnt.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6