Weer ofrtjmt weer Leids Politie Muziekgezelschap naar betere programmakeuze SCHUDELS CITROEN [Anderson slaagt al goeddeels Demmenie Amerikaanse Millie Perkins (19) zal filmrol Anne Frank spelen 96»te jaargang Donderdag 30 januari 1958 Tweede blad no. 29354 Lauwerkrans is aan het vaandel gehecht Dat op het terrein van harmonieën en fanfarekorpsen een nieuwe geest ont waakt die niet meer huizen kan in de muffe alkoven van de geboortejaren van onze oudste muziekgezelschappen, is onmiskenbaar. In de laatste jaren is over ons land de naam Kerkrade gevallen en tot een begrip en een geweten geoworden voor dit ontwaken. Daar toch is een Europese kwaliteitswedyver ontbrand, die de ogen geopend heeft. Het ligt nu aan het distinctiegevoel van de korpsen, dat zij zich onderwerpen aan de geordende artistieke inzichten en hun concerterende plaats bevechten naast kamermuziek, oratorium en symfonie-orkest. Zij moeten als deze de kunst gaan dienen, nu hun instrumentarium dit toelaat en de dirigerende vakman overvloedig voorhanden is. Een fanfare die het in zich heeft om dit te kunnen doen is het Leids Politie Muziek Gezelschap en dat heeft het overigens te danken aan zijn leider Dick Anderson. Het gisteren gehoorde programma ver delen we in vier rubrieken: de marsen die het omlijstten, concoursnummers waarmee verleden zomer in Zeist een eerste prijs werd behaald, een symfo nisch gedicht en twee composities die dienden tot opwekking en verstrooiing van de geest. Vrijwel alles was daarbij arrangement. Een principieel bezwaar bezitten wij niet tegen arrangeren. De grootste arran geur aller tijden heet Johann Sebastiaan Bach! Men moet echter werk terzijde schuiven dat door arrangement geen „herschepping'' wordt en vooral de beunhaas onder de arrangeurs de voet dwars zetten. Gelukkig heeft ons geen onkundige bewerking kunnen hinderen. Moerenhout en Pope schrijven ook ori gineel en zelfs uitstekend voor de korp sen en ook namen als Mol en Molenaar geven vertrouwen. Deze dingen waren dus in orde, al geloven we dat men er naar moet blijven streven om het oor spronkelijk werk te doen domineren. Maar met de doorvoering van dit be ginsel is men er niet altijd. Afgezien van een mars van Terro was het enige oorspronkelijke werk ,,Arlequin et Co- lombine" van de Vlaming De Roeck. Het kon moeilijk boeien. De delen waren soms te veel uitgesponnen of teveel toe gespitst op technische knepen. Maar Anderson staat daar buiten, het stuk, zijnde verplicht concoursnummer, was niet zijn keuze. Het orkest heeft kenne lijk ook niet met geestdrift gespeeld, want in de sax-groep waren storende fouten te rapporteren. Héél wat aantrekkelijker was het an dere concoursnummer, de suite „Cépha- le et Procris" van de Luikenaar Grtry. een tijdgenoot van Haydn. De dirigent moet hier een stijl in acht nemen, im mers kamermuziek, die de korpsen door gaans niet gewend zijn Het gaat hier om helder lopende, fijngetrokken lijnen in bedwongen klankkracht gehouden en dit is Anderson uitstekend afgegaan. Twee verdere nummers die ons bij zonder bekoord hebben zijn de „Brass band Blues" van Ivor Gould en „Espana Cané" van Marquina. Het werkje van Gould is fris, de samenklanken zijn af en toe gewaagd, maar die konden juist prettig dienen om links en rechts een kwinkslag toe te dienen en het stuk een ironisch aangezicht te geven. Dertig jaar geleden had het publiek het voor bar baars gehouden! Een geslaagde keuze. Ook de Pasodoble was een fris geval, maar dan vooral in tempo en ritme, ge knipt voor een orkest dat alles aan kan, om van de eerste maat af heerlijk van de grond weg te veren. We zouden bijna, omdat we het muzi kaal minder goed vonden, het Symfo nische gedicht vergeten van Percy Fletcher, dat „Labour and Love" tot ti tel heeft. De in het programma uitgebreid af gedrukte ontwikkelingsgang van een m^n. die mismoedig is onder zijn werk, de stem der Liefde leert kennen en ten slotte Arbeid en Liefde leert verzoenen, heeft de componist de gelegenheid ge opend om - zonder diepgaande muzikale betekenis - elke nieuwe ontwikkelings fase te verbinden aan een instrumen tale solo, zoals tuba. trombone, hoorn, cornet. Zo hoorde men, hoe de vaardig heid in het bespelen door héél het or kest verspreid is. Een bijzonderheid was nog het staan de op de achtergrond opstellen van de trombone-groep in de mars van Scull in aansluiting waaraan nog als toegift de Gladiatoren-mars van Sousa valt te vermelden. Zon programma toont al veel verrui ming en wijder uitslaan van de vleuge len. De helft van wat over heel Neder land door de korpsen weggeblazen wordt is nog steeds romantische rommel en één pot nat. Het Politie Gezelschap is daar vrijwel geheel onder uit. En dat kost de vereniging geen toehoorder min der, want geen stoel leek ons onbezet in de grote Stadszaal. De werken van Grétry. Gould en Mar quina zijn met talent geschreven. Maar wij zullen pas écht voldaan zijn, wan neer dat met elk uitgevoerd werk het geval wordt. De marsen inbegrepen, want hébben die, hoezeer ook traditie, in het algemeen concertwaarde? Het LPMG heeft de technische stand en de kunstzinnige vertolkingsmogelijkheden verworven om ook tot programmatische volmaaktheid te komen. Er is vooraf veel gesproken. Nadat de verwelkoming was gericht tot autoritei ten en afgevaardigden, die we bij alle Politie-uitvoeringeh plegen te zien, heeft commissaris Dreeuws als ere-voor- zitter het woord genomen, allereerst om de op het concours gewonnen zilveren lauwerkrans aan het vaandel te hech ten, waarmee tevens een promotie van Uitmuntendheid" naai- Ere-afdeling geregistreerd werd. Vervolgens om voor zitter Teunissen te huldigen die 32 jaar van het bestuur deel uitmaakte en in maart de dienst met pensioen verlaat. De bestuurssecretaris. de heer Ver- staaten, roemde daarmee zijn collega als „een rots in de branding-' en mocht hem als aandenken een fototoestel overhan digen. Mevrouw Teunissen werd met bloemen in de hulde betrokken. Adjudant Teunissen heeft daarop de sprekers en ..de jongens" zijn diepste dank gebracht voor alles wat zij voor hem geweest zijn. Geschenken zijn ten slotte nog aan geboden aan de heer en mevrouw An derson en de heer Monteba, de man van de tamboers, en aan diens echt genote. Een cabaret-programma heeft na de xuuziek de aanwezigen nog lang bezig gehouden. V. aBPfcft «spie Op stap in Amerika Leiden krijgt speciale opleiding voor Leidse Expogé kwam bijeen werkers met radio-activiteit (Advertentie! DU88FL GtSTOOKTt NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN AFSCHEID H. L. A. MAARTENSE PROMOTIE LEIDSE UNIVERSITEIT. „Het grote avontuur" Leidse scholieren zagen film van Zweedse makelij Vele honderden leerlingen van ver schillende middelbare scholen in Lei den kwamen gistermiddag in het Trianon-theater bij elkaar. Onder auspiciën van K. en O. werd daar n.l. voor hen een Zweedse film gedraaid. Deze rolprent was jaren geleden reeds in omloop, doch verdient ook nu nog meer dan alleen maar gewone belang stelling. De Nederlandse titel luidt: „Het grote avontuur". Het gaat hier om een zowel in artis tiek als in technisch opzicht knap ver vaardigde natuurfilm, die wel met ver bazingwekkend veel geduld moet zijn opgenomen. De bioscoopbezoeker wordt geconfronteerd met het leven der dieren in het hoge noorden. Hij ziet hoe de wolvenmoeder haar jongen van voedsel voorziet en hoe zij door de mens wordt nagejaagd. HU maakt verder kennis met de grappige visotters. dieren, die zowel in Europa als in Azië vervolgd worden om de pels. Dan is er de lynx. die 's nachts door de bossen sluipt en kleine dieren tot zijn prooi maakt en verder nog de korhoenders en de vele andere vogels. Kortom er valt veel -te genieten j in deze door A. Suchsdorf geregisseerde film: Het op- en ondergaan van de zon, het schijnen van de maan en de wisse ling der seizoenen, het is alles met liefde en vakmanschap in beeld gebracht. Des te meer valt het te betreuren, dat de cineast zich heeft laten verleiden om in zijn film een „verhaaltje" te ver werken. De stem van Wim Povel. die een en ander commentarieerde, voldoet uitste kend. Waarom echter dat in de meeste gevallen verwerpelijke systeem van na synchroniseren toegepast? Het doet o.i. veel afbreuk aan de schoonheid van het werk. Edoch er blijft in „Het grote avontuur" gelukkig nog veel te genieten over. De fotografie is in één woord voor treffelijk, evenals trouwens de muziek. De lengte van de film was er onge twijfeld de oorzaak van dat de aandacht van de Jongelui tegen het einde van de voorstelling wat verslapte. Vooraf draai de een grappig tekenfilmpje. Het was een zeer bekende figuur, die gistermiddag, in gezelschap van zijn echtgenote, wegens pensioengerechtigde leeftijd op het postkantoor afscheid nam: de heer H. L. A. Maartense, kwi tantie-loper der posterijen en daarnaast, sedert de laatste jaren, ook werkzaam bij de binnendienst op het postkantoor. De directeur, de heer J. Habermehl, getuigde van de uitstekende, maar ook prettige en vlotte wijze waarop de heer Maartense tot op de laatste dag zijn werkzaamheden verrichtte, een wijze, die vele jongeren zich ten voorbeeld kunnen nemen. Hij overhandigde hem als blijk van waardering de legpenning, die het bedrijf in dergelijke gevallen beschik baar stelt. De heer J. Evers sprak de scheidende namens het personeel toe en haalde enige herinneringen op. Hij overhandig de hem een enveloppe met inhoud en aan mevr. Maartense bloemen. Na een dankwoord van de heer Maartense druk te het postpersoneel hem de hand ten afscheid. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „The experimental determination of dielectric properties at frequencies be tween 50 c/s and 5000 Mc/s", de heer F. C. de Vos, geboren te Den Haag en thans wonende te Leiden. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex, klassieke taal- en letterkunde, mevr. H. Visser - Brouwers (Amsterdam); kand.ex.Kunst geschiedenis, mej. N. Hooring (Haar lem). Gisteravond omstreeks 10.15 uur vond op de hoek van de Haarlemmerstraat en de Prinsessekade een aanrijding plaats tussen een autobus van de Citosa, die van de Haarlemmerstraat kwam en een personenauto komende van de Prin sessekade. Beide voertuinen reden in de richting Blauwpoortsbrug en botsten met de voorzijde tegen elkaar. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Op uitnodiging van de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevange nen uit de bezettingstijd (Expogé) sprak gisteravond in de Harmonie mej. H. Tol, uit Tennessee (U.S.A.) over „Op stap In Amerika". Mej. Tol. van Hollandse origine, hield haar causerie, die geïllustreerd werd door het projecteren van kleurendia's op een zeer vlotte en amusante wijze. Spreekster liet de aanwezigen de keuze met welk vervoermiddel zij wilden gaan. Het meest gebruikelijke middel is natuurlijk de auto. Ieder gezin bezit dit vervoermiddel, zelfs komt het in som mige staten voor. dat men op elke vier personen drie auto's heeft. De benzine is goedkoper dan in Europa en de mogenlijkheden om met een auto op stap te gaan zijn ook groter. Zij, die de .bus prefereren, maken ge bruik van het grote busnet, dat men in de Amerikaanse staten aantreft. Mej. Tol vertelde, dat een buskaartje soms een meter lang kan zijn, dit in verband met de trajecten die men aflegt en de overstapplaatsen, waar telkens een ge deelte van de „kaart" afgescheurd wordt. De trein is vrij duur. Dit vervoermid del is evenals het vliegtuig voor de haastige mens bestemd. Een Amerikaan loopt of fietst weinig. Het laatste is bovendien gevaarlijk, want verkeersregels voor de twee wieier be staan er niet. Iedereen rijdt dan ook déar, waar hij het zelf het veiligst vindt. De bromfiets is in Amerika onbekend. Amerika biedt zijn inwoners woestij nen, bergen, meren, het platteland, be sneeuwde bossen en door de zon besche nen stranden. Bovendien kan men gedurende het hele jaar overal terecht, want specifieke vakantiemaanden als in Nederland zijn er niet. I Velen trekken er een maand met hun gezin op uit. Kamperen is dan wel de belangrijkste sport. Hotels ztfn erg duur, I want voor slapen betaalt men al gauw f. 15 per nacht! Plaats en gelegenheid tot kamperen is er in overvloed. Langs j de autowegen zijn vele campings, zelfs j voorzien van elektriciteit en stromend j warm water. Voor f. 0.50 mag men de tent opslaan en er is gedurende de hele nacht een goede bewaking. Bereikt men zo'n In Leiden zal een speciale opleiding worden gevestigd voor mensen, die in de toekomst leidende of andere belangrijke functies zullen krijgen op gebieden die verband houden met toepassing van radio-activiteit. Dit is meegedeeld door prof. dr. J. A. Cohen, directeur van het Medisch-Biolo- gisch laboratorium van de Rijksverdedi gingsorganisatie T.N.O. Deze opleiding zal worden gegeven door samenwerkende onderwijsinstituten en technische instellingen: de Leidse camping niet meer, dan slaapt men langs de kant van de weg of in een boer derij. De plattelandsbevolking is erg gastvrij en men zal dan ook nooit tevergeefs aankloppen voor nachtlogies. Na deze korte inleiding vertoonde mej. Tol haar kleurendia's. De aanwezigen raakten geheel thuis met het postsysteem en het winkelen in U.S.A. Een hartelijk applaus was de dank, die men uitte voor de vele interes sante dingen die mej. Tol vertelde en liet zien. De voorzitter, de heer L Questroo, herdacht aan het begin van de avond het overlijden van de tweede voorzitter, de heer M. J. Smit. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Pleternella. dr van C. de Kooter en J. P. Steenpoorte. Frits Sin TJlang, zn van S. B. TJlo en E. H. Schwelzer. Laurens Chris- tlaan Cornells, zn van A. Volkers en B Lubbers. Paulina Maria, dr van J. van der Slot en P. van der Eist, Karei Pieter Anton, zn van A. W. van Helden en A. van der Stel. Adrlana Maria, dr van J. BekooiJ en A. F. van Lien, Jacques Henri Louis, zn van A. J. M. van Kimmenaede en A. G. Wljgers, Marianne Johanna Petronella. dr. van J. Kokkedee en J. P. Kromhout. Dirk Martin, zn van B. den Dulk en A. A. Lle- vens, Amelia, dr van H. Labordus en B Heemskerk. Isaac, zn van I. de Fey en M Bouwhuizen. Déslrée. dr van I. dc Fey en M. Bouwhuizen. Gerrltje. dr van A. Han- no en J. Welma, Johanna Pleternella, dr van H. C. Trap en P. C. van der Hulle. OVERLEDEN G. Joosten, 95 Jaar, weduwe van W. P. Heiversteyn, A. H. Groenendijk, 74 jaar, echtgenote van B. L. A. Soudan. Verdachte Russen al Moskou Universiteit, het Instituut voor Preven tieve Geneeskunde, de Technische Hoge school te Delft en dergelijke. Het is de bedoeling, functionarissen, die in de kernfysica en op het gebied van isotopenscheiding sleutelposities krijgen, in deze opleiding vertrouwd te maken met de gevaren van de materie. Begonnen zal worden met tien tot vijf tien belangrijke functionarissen een spoedopleiding te geven. Daarna zullen onder meer bedrijfsartsen en ziekenhuis functionarissen volgen. Daarna komen fisici, chemici en technologen aan de beurt om deze medisch-biologische cur sus te volgen. KANTOORMEUBELEN Haarlemmerstraat 184 Telef 21400 terug naar (Van onze Haagse redactie) Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de van spionage beschuldigde Sovjet- russische diplomaten reeds enkele dagen uit ons land vertrokken zijn. Zaterdag j.l. werd de Sovjetrussische ambassadeur Kirsanof in het departement van Bui tenlandse Zaken in Den Haag door minister Luns in kennis gesteld van het besluit der Nederlandse regering. Dit geschiedde in een uitvoerig gedocumen teerde nota. Van Russische zijde zijn geen pogingen gedaan de beschuldigin gen te weerleggen of tegen het uitwij zingsbevel te protesteren. Van Neder landse zijde was men enigszins verrast over de publikatie inzake deze affaire. Het lag in de bedoeling hiertoe eerst over te gaan wanneer de Russische diplomaten waren vertrokken. Een bui tenlands persbureau kreeg echter in NAVO-kringen te Parijs de eerste be richten en maakte deze dinsdagavond j.l. wereldkundig. De NAVO-partners plegen elkaar in te lichten over verdachte Russische atci- viteit, een informatie-systeem, dat voor treffelijk werkt. Gezien de politiek van toenadering, welke Moskou de laatste tijd weer sterk voorstaat, komt de ont dekking van de spionage in Nederland voor de Russische machthebbers wel op een zeer ongelegen ogenblik. Vermoede lijk zal de Nederlandse regering deze gelegenheid aangrijpen om te verhinde ren. dat -de ontstane vacatures op de ambassade van de Sovjet-Unie in Den Haag zullen worden aangevuld, aange zien deze bezetting reeds alle perken te buiten gaat. De ontdekking van deze spionage-zaak is niet alleen te danken aan goed recherche-werk van de Bin nenlandse Veiligheidsdienst, maar ook aan de oplettendheid van enkele leden van het Marinepersoneel. Zij toil carrière maken in Hollywood Voor de rol van Anne Frank in een film over haar beroemde dagboek (Het Achterhuis) is het Amerikaanse meisje Millie Perkins gekozen, de dochter van een zeekapitein. Zij wordt op 12 mei a.s. negentien jaar. Zij genoot totnutoe al leen enige bekendheid als fotomodel, maar is nu vastbesloten carrière te gaan maken als filmactrice. Dit in tegenstel ling tot wat producer George Stevens zich voorstelde, toen hjj begon te zoeken naar een geschikte kandidate voor de filmrol van het Amsterdamse Joodse meisje. „Ik wil, dat het een Anne Frank is, niet een, die alleen maar speelt", zei hij toen. ..Als dan de film klaar is, moet zjj naar huis gaan en nooit meer aan filmen denken". Maar zodra Millie Perkins, die wel wat lijkt op Audrie Hepburn in haar bakvis jaren, in Hollywood was, verklaarde zij beroepsactrice te willen worden. „Dat is de reden waarom ik hier ben. En ik hoop hier te kunnen blijven voor een carrière". Zij vertelde, dat zij het dag boek gelezen had. maar het toneelstuk niet had gezien. Zij was eerste helemaal niet van plan zich aan te bieden voor de rol in de film. Het eerste aanbod voor een proef- opname wees zij zelfs van de hand. om dat zy dacht, dat het geen ernst was en omdat zij er een afspraak om model te zitten voor een foto voor zou moeten afzeggen. Het tweede aanbod nam zij aan en dit werd gevolgd door een op- Het was moeilijk een keus te maken uit de vele honderden kan didaten voor de filmrol van Anne Frank. Hoe moeilijk die keus was. blijkt uit de rechtse foto. waar een van de filmautoriteiten in diep ge peins is verzonken voor een collec tie foto's. Links het 18-jarige New- yorkse fotomodel Millie Perkins, die tenslotte werd gekozen. roep naar Hollywood te komen voor een uitgebreider frim-proefopname. Zij ont ving deze oproep toen zij in Parijs was. de adspirant-fllmactrice heeft geen en kele toneelspeler in haar familie. De Westduitse zender NDR (Nord- deutscher Rundfunk) zal zondag 9 maart a.s. een hoorspel uitzenden, dat is geba seerd op een biografie van Anne Frank door de schrijver Ernst Schnabel De uitzending zal door de andere Westduit se stations en West-Berlijn worden over genomen. Atoomenergie en land- en tuinbouw „Wij mogen van de toepassingsmoge lijkheden van de atoomenergie niet ver. wachten, dat de gewassen nu spoedig als raketten uit de grond gaan schieten. Nu wij een ontwikkelingsperiode van de toepassing van kernenergie beleven, zul len we zonder overijling, voorzichtig en rustig verder moeten zoeken. Daartoe bestaat hier te lande het „Instituut voor Toepassing van Atoomenergie in de Landbouw", dat een eigen aloomreactor zal krjjgen. Aldus sprak de directeur-generaal van de Landbouw, ir. A. W. van de Plas- sche, gisteren ter inleiding van een studiedag van de Nederlandse Tuin- bouwraad en de Tuinbouwvoorlichtings- dienst in de Dierentuin te 's-Graven- hage over het onderwerp atoomenergie. De toepassing van kernenergie zal hoge eisen aan de verantwoordelijkheid van de toekomstige mens stellen. Zoals eens het nieuw ontdekte vuur, zo zal men thans de kernenergie moeten leren ontdekken en beheersen. Wij moeten de moeilijkheden zonder angst tegemoet leren treden, om later de zegenrijke mogelijkheden te kunnen ervaren In de middaguren hebben dr. ir D. de Zeeuw, van het Ital, ir. C Broertjes van het Proefstation voor Boomkwe kerij te Boskoop en dr D. A. Mossel van het Centraal Instituut voor Voe dingsonderzoek, het gebruik der isoto pen nader toegelicht, ieder op hun ter rein. De voordrachten Werden met films en discussies afgewisseld MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 januari. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: andijvie 66-69. kroten 9-10, Idem, ?ekookt 20-25, boerenkool 11-28, rode kool -13: gele kool 9-10, groene kool 11-14, witte kool 7, prei 12-26, spinazie 75. stoof sla 16-63, spruiten A 42-67, Idem B 35-65. uien 9-19, waspeen 15-27, witlof 32-57, per 100 stuks knolselderie 6-23. sla A 6.20-16.70, per 100 bos: selderie 9-11. BARNEVELD, 30 Januari. Eiervelllng SBE. Aanvoer 612.180 stuks Handel kalm. Notering eieren van 56 tot 60 gram f 11.56 tot 1 12.18, eieren van 60-63 gram f 12 24- f 12.58. eieren van 63-66 gram f 12.66- f 13.01, eieren van 66-69 gram f 13.21-13.94 eieren van 91-94 gram I 16,00-17.04. Coöperatieve Veluwse Eiervelllng Barne- veld-Ede. Weekaanvoer circa 1.000.000 st. Handel kalm. Notering eieren van 57-60 gram f 11.83-12,26, eieren van 60-63 gr. f 12.36-12.64, eieren van 63-66 gr. f 12.74- 13.14, eieren van 66-70 gr. f 13.27-13.99, alles per 100 stuks. Eeiermarkt. Aanvoer 1.450.000 stuks i (schatting). Handel kalm Notering ele- ren 56-66 gram f 11.75-13.50. algemene prijs f 12,60 per 100 stuks, kiloprijs f 2.07 basis 61 gram. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver eniging van Eierhandelaren. Grote eieren f 12.60-13.80. gewicht 62-68 gram. kleine eieren f 11.50-12.35, gewicht 56-61 gram. BOSKOOP. 29 Januari. Coöp. Veren. ..De Boskoopse Veiling". Diversen per tak: Forsythia. Ie soort 36-49. Idem 2e soort 22 -30, Prunustrlloba 17. Kers-Rosèa. Ie srt 65. Idem 2e srt 22-28, Magnollaknoppen, le srt per knop 41. Idem 2e srt 19-29, Di versen per bos: Forsythia 1.30-1.90. Pru nustrlloba 1,20, Mahonlablad 41-56, Rosea 95-1.20. GOUDA. 30 Januari. Kaasmarkt, i Aanvoer: 21 partijen Notering per kg.: eerste kwaliteit f 2.08-2.17. tweede kwali teit f 2.00-2.07. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN. 29 Januari. Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 4.90-7.40. Idem A binnenland (per kist) 3.40-5.40. Idem B (per kist) 1.60-2 10 gele kool 5.10-8.30. rode kool 3.90-8.70. gr. kool 10.00-16.50, boerenkool 12.00-20.00, prei 6.00-20.00. breekpeen i per kist) 1.20- 3 20. spruiten A 50.00-62 00. idem B 46 00, uien (per kist) 3 90. idem geschoond (per 100 kg.) 18 00-22.00. schorseneren 50.00, witlof 34.00-51.00. ROELOFARENDSVEEN. 29 Januari. Bloemenveiling: Fresia's 90-1.35. Blau we Druifjes 16-28, Narcissen: Earlev Glo rie 48-68. Magniflcense 46-62. Golden Har vest 61-63. Fortuna 52-64. King Alfred 60- 64. Carlton 55-64. Whrestlcr 51-56. Frlih- llng 70-73. Jules Verne 60-64. Cragford 66- 63. Tulpen: Krelage 57-68. Wlntergold 67- 88. Rose Copland 88-1 09. v d Eerden 72- 92. Pr. Carnaval 90-96. Golden Harvest 80- 97. Weber 72-76. Purper Copland 1 00-1 12, Sabaros 85-88, Sulfer Triumph 70-90. Pre ludium 78-81, Nancy 98-1 04. Lustige Wlt- we 85-91, Hlllegarda 64-78, Topscore 1 01- 1.05. Zenober 60-70, Earlev Queen 56-70, Plquante 1.01-1.10. E Eddv 77-1.01. Hoangho 78-1.02, Demeeter 1 05-1 06. Or. Nassau 69-71 per bos. Am Anjers 12-23 p. stuk. Met ingang van volgende week maandag zal er dagelijks bloemenveiling gehouden worden. ROELOFARENDSVEEN. 29 Januari Groenteveiling: witlof 1 41.00-48 00. idem II 29 00-41.00. spruiten 34.00 per 100 kg RIJNSBURG. 29 Januari Bloemen veiling FLORA. Tulpen per bos Krelage 70-1.00. v. d. Eerden 85-1 10. Golden Har vest 80-1.05. Roland 1 20-1.30. Cr. Imperial 75-85. Earley Queen 65-80. White Sail 90- 1.16. Albino 1.20-1.25, Brilliant Star 48-56, Grotlus 1.00-1 10. W. Gold 80-1.00, Hllle- garde 65-75, Preludium 85-1 00. Orient Express 1.00-1.05. Generaal de Wet 105- 1 15. Demeeter 1.15-130. Karei Doorman 1 25-1.50. C. Huil 1 40-1 60. Prunlco 180- 1 95. Hyacinten: Pink Pearl 13-24. Ostara 12-20, L'Innocence 16-21, Delfts Blauw 11- 17. Narcissen: Helios 40-55, Carlton 62-72, Golden Harvest 70-80, Poetaz 75-85. TER AAR, 29 Januari Groenteveiling witlof 1 40-49. Idem 2 26-40. Idem stek 2- 20. spruiten 45-55. Idem B 35-40. ld afw. 15. kroten 6. sjalotten 20. prei 31. aardap pelen 5 alles per kg knolselderie 12-18 per stuk. boerenkool 60-80 per kist.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3