Coopuaett Nederlanders volkomen uitgesloten van handel coopvaext nederlaag in londen Markten naar andere landen hoofdpijn Het gele licht Beruchte nazi belast met testen van jonge Westduitse piloten WOENSDAG 29 JANUARI 1958 In bevrijdingsstrijd om West-Irian: Met betrekking tot handel en produktie zeide premier Djoeanda In ztfn ver klaring voor het parlement nog het volgende: 1. „Met het oog op het feit, dat elke activiteit van de zijde der regering zal ifhangen van de continuïteit en het verloop van de buitenlandse handel, en van de export in het bjjzonder, wijdt de regering haar aandacht aan oplossing van het exportvraagstuk, teneinde te bereiken dat de export zo soepel mogelijk kan geschieden en tot een zelfde omvang als voorheen. Om dit te bereiken, zal de regering binnenkort een centraal bureau voor de uitvoer instellen, dat tot taak zal hebben: a) controle op en het behartigen op de best mogelijke wijze van de zaken, zodat de exportbedrijven op de door de regering nodig geachte wijze zullen kun nen blijven functioneren; b) toe te zien op de financiering van de transacties, van deze bedrijven. De leiding van elke onderneming Is toevertrouwd aan de zorgen van door de regering benoemde Indonesiërs". 2. „Met betrekking tot de produkten van Nederlandse cultuurondernemingen, die thans onder regeringstoezicht zijn gesteld, is de volgende verkoopprocedure ontworpen: a) de PPN Baroe (de nieu we organisatie van Gouvemements- landbouwbedrijven) zal in staat worden gesteld hun produkten rechtstreeks uit te voeren, b.) daarnaast verkoopt de PPN Baroe hun produkten aan rege ringsorganisaties, die. zioh op het ge bied van de export bewegen, zoals het Centraal Bureau voor de Uitvoer, c) voorzover mogelijk verkoopt de PPN Ba roe hun produkten rechtstreeks aan ex porteurs". Versnellingsproces 8. Teneinde het Indonesianisatie- proces op elk gebied van de handel te versnellen, heeft de regering de volgen de stappen genomen op het terrein van de in- en uitvoer, a) staking van de ac tiviteit van Nederlanderse exporteurs door aan hen uitvoerlicenties te weige ren en over te schakelen op nationale exportondernemingen en andere expor teurs. In dat geval is het doel van de gevolgde politiek om de nationale ex port ondernemingen te leiden en aan te moedigen. Getracht- moet worden, dat nationale exporteurs handelsbetrekkingen aankno pen met andere landen dan Nederland, b). wat betreft de Import, moeten: 1) de Nederlandse importeurs van hun activi teit worden ontheven die aan nationale Importeurs moet worden overgedragen. 2). alleen-agentschappen van merkarti kelen, die zich in handen van Neder landse importeurs bevinden, worden overgedragen aan nationale importeurs. 8). nationale importeurs, die totdusver betrekkingen met Nederland onderhiel den. trachten In relatie te komen met andere landen". Spreiding handelsrelaties 4. ,;In het kader van de strijd voor de bevrijding van West-Irian heeft de re gering gestreefd naar een spreiding van de buitenlandse handelsbetrekkingen, voorzover deze tot dusver werden geleid over Nederland, over andere landen. Sa mengevat kan worden gezegd, dat voor de verbreking van de met Nederland bestaande handelsbetrekkingen, de vol gende maatregelen zijn genomen: a) het niet meer plaatsen van bestellingen in Nederland en het beëindigen van in voer uit Nederland en b) het niet meer verkopen van land bouw produkten aan. of het leiden van de uitvoer daarvan over Nederland. Wat punt a betreft, dit hebben de im porteurs bewerkstellingd door connecties aan te knopen met andere landen en ten aanzien van punt b is de regering van oordeel - na ingewonnen advies van de ministeries van Landbouw en Han del en legerleiding - dat de markten voor tabak, rubber, palmolie, thee en koffie van Nederland naar elders die nen te worden verplaatst. De regering heeft de daartoe nodige maatregelen ge troffen". Nederlanders blijven, tot... 5. „In verschillende sectoren van de ondernemingsproduktie wordt het gemis gevoeld aan geschoold Indonesisch per soneel voor de bediening van machine kamers en het voeren van de onderne- mings-administratie. De PPN Baroe zal met spoed een lijst samenstellen van buitenlandse deskundigen, inclusief Ne derlanders, die men tijdelijk nog zal nodig hebben en waarvoor zodanig aan trekkelijke voorwaarden moeten worden geschapen, dat zij dit werk zullen willen blijven verrichten. Daarna zal het no dige worden gedaan om de Nederlanders door andere buitenlanders te vervan gen". V.N.-troepen in Zuid-Korea hebben atoomartillerie De strijdkrachten van de V.N. in Zuid-Korea zijn uitgerust met atoom- artillerie, zo heeft een woordvoerder van het hoofdkw artier te Seoel vandaag me degedeeld. Hij wilde echter niet zeggen, of er ook granaten met kernlading in Zuid-Korea zijn. De Noordkoreanen zouden beschikken over zes atoomkanonnen van onbekend kaliber. Landen van Bagdadpact krijgen één opperbevel Het ziet er naar uit, dat de landen van het Verdrag van Bagdad (Turkije, Irak, Perzië, Pakistan. Engeland en ten dele ook Amerika) één opperbevel zul len krijgen. Een eerste stap in deze richting is reeds genomen door de be noeming van de Turkse generaal Ekrem Akalin tot voorzitter van een nieuwe militaire stad van het Bagdadpact, die belast is met het maken van de plan nen. De benoeming geldt voor een jaar. Tot waarnemend voorzitter van de staf is de Amerikaanse generaal van de luchtmacht Daniel Campbell benoemd. De nieuwe gemeenschappelijke staf ver vangt de militaire organisatie van het pacht, welke het vorig jaar in Karatsji werd opgericht. Tot de taken van de nieuwe staf behoort de bestudering van de standaardisatie der wapens. Prins Bernhard in Bangui Prins Bernhard heeft gisteren op weg van Douala in Frans Kameroen naar Stanleystad een tussenlanding gemaakt te Bangui, de hoofdstad van Oebangi- Sjari dat een onderdeel vormt van Frans Equatoriaal Afrika. De Prins werd begroet door de heer Mourruau, de secretaris-generaal van het gebied, die hem de stad liet zien en hem een lunch aanbood. Na twee uur zette de Prins zijn reis voort. die niet wijken wii AKKERTJES helpen direct Wanneer op een kruispunt het gele licht van een verkeerslicht gaat bran den, dan betekent dit: Stop, vóór de stopstreep of de over steekplaats. Het verkeer dat de stopstreep of de oversteekplaats reeds is gepasseerd, of zó dicht genaderd, dat stoppen redelij kerwijs niet meer mogelijk is, mag door gaan. Het door het gele licht rijden „omdat het toch nog niet op rood staat" getuigt van gebrek aan verkeersdicipline en is bovendien strafbaar. Men mag slechts door het gele licht rijden wanneer: a. de afstand tot de stopstreep te kort is om nog remmend tot stilstand te komen; b. door hard remmen weliswaar nog tijdig gestopt kan worden, doch met mogelijk gevaar voor het achteropko mend verkeer. Nooit mag de stopstreep worden ge passeerd als het verkeerslicht op rood staat. Springt het licht weer op groen, dan doet men er goed aan zo snel mogelijk op te trekken en geen al te grote af stand tot de voorligger te laten ontstaan. Juist op drukke kruispunten is een vlotte afwikkeling van het verkeer drin gend gewenst; daarom moet men ook bij het stilstaan voor een verkeerslicht ook zo dicht mogelijk achter de voor ligger aansluiten. Nadert men een geel knipperlicht dan betekent dit: Opgelet, gevaar, voorzich- t'-heid geboden l Bedenkelijke benoeming van figuurdie proeven nam met vrijwilligers (Van onze correspondent in West-Duitsland) Men vindt het in Bonn tot in de hoogste militaire kringen toe een bedenkelijk teken dat een man, die-in de nazi-tijd een op zijn minst gezegd zeer eigenaardige rol heeft gespeeld, thans belast is met het testen van de piloten van de jonge luchtstrijdkrachten van de Westduitse Bondsrepubliek. Deze man is prof. dr. Siegfried Ruff, die in Mehlem, een buitenwijk van Bad Godesbcrg, onder de rook van Bonn, woont (in Mehlem hebben ook veel buiten landse diplomaten hun tenten opgeslagen). Dr. Ruff, die thans aan het hoofd van een aero-medisch instituut staat, heeft na het einde van de oorlog in het zogenaamde „artsenproces" te Neurenberg als beklaagde voor de groene tafel gestaan. Een aantal andere geneesheren is in dat proces, voor wat zij onder het nazi-regiem weerloze slachtoffers in concentratiekampen hadden aangedaan, ter dood veroordeeld. Ruff werd wegens gebrek aan bewijs door het Amerikaanse militaire gerechtshof vrijgesproken. Toch had hij geheime rapporten ondertekend over proeven, die men met levende mensen, gevangenen uit concentratiekampen, had genomen. Hij verdedigde zich in Neurenberg door te beweren, dat hij niet persoonlijk bij die proeven aanwezig was geweest en dat men voor die proeven overigens alleen maar „vrijwilligers" had gebruikt, mensen dus die zich zelf zouden hebben aangemeld. waren de gevangenen, die men ervoor genomen had, toch al ter dood veroor deeld. (Advertentie) DOUWE EGBERTS DOUWE. jgguip ^BP^ijptabak il?lf Een nieuwe melange van de fijnste baaitabakken - in handige tabakszak! Inb'eke. Stal voor H0.000: ploeg van „robben" leed Een oetrapping op heterdaad heeft de politie opheldering verschaft in een se rie van minstens 18 inbraken in Amster dam-oost, waarbij in het totaal voor on geveer f. 10.000 aan geld is gestolen Een 23-jarige loodgieter werd gister nacht door enkele surveillerende agen ten aangehouden, toen hij een poging deed in te breken in een winkel aan het Krugerplein. Hij is ingesloten op het bureau Linneausstraat. waar hij inmid dels 18 inbraken heeft bekend die hij sedert november van het vorig jaar in vele winkels in Amsterdam-oost ge pleegd zou hebben. De politie verdenkt hem van nog meer inbraken. Het was hem uitsluitend te doen om contant geld. Hij is zonder vaste woon plaats en verbleef de laatste maanden voortdurend in Amsterdam. Van Kamerstenograaf tot predikant In een bijeenkomst van het personeel van de stenografische inrichting der Staten-Generaal heeft de heer G. Was sing gisteren in het gebouw van de Eerste Kamer wegens zijn a.s. beroep tot predikant in een doopsgezinde ge meente afscheid van de Rijksdienst ge nomen. Na de directeur richtte ook de heer H. W. Tilanus, voorzitter van de gemengde commissie voor de stenografie, die verge zeld was door het lid der commissie de heer Algra, woorden van dank voor de bewezen diensten tot de scheidende stenograaf. De bijeenkomst werd bijgewoond door enige ministers o.w. de minister-jJresi- dent en de voorzitter van de Eerste Kamer. Afschuwelijke ervaringen Wij weten hoe het indertijd met de spontaneïteit en de bereidwilligheid van de bewoners van de Duitse concentratie kampen gesteld is geweest. De Nazi's gingen niet bepaald vriende.'ik en voor zichtig met hun gevangenen om. Ze ga ven hun veel te weinig eten en lieten hen onder de afschuwelijkste en meest mensonwaardige omstandigheden het zwaarste werk verrichten. De arme stak kerds wisten heel goed, dat ze, wanneer het zo doorging, hoogstens nog maar een paar maanden in leven konden biyven. Het was dus geen wonder, dat tal van gevangenen naar voren stapten, toen nun werd verteld, dat ze behoorlijk voed sel konden krijgen hetzelfde voedsel dat hun bewaaers, de gevreesde S.S.-ers, elke dag werd voorgezet als zij zich ter beschikking wuden stellen voor „gevaarloze" experimenten. Ze zouden misschien toch nog teruggedeinsd zyn als ze hadden geweten wat voor afschuwe lijke gewaarwordingen hun te wachten stonden. Ze werden toen met een zuur stofmasker voor het gezicht in een ka mer met iuchtaichte wannen gezet. Er werd lucht uit weggezogen, totdat ae druk gelijk was als op een hoogte van 15 kilometer Doven ae grond. Dan moesten ze het masicer afnemen. De mensen wer den door heltige krampen aangegrepen, hun ruggegraai/ boog zich naar aciner, ze staken hun armen naar voren en ademaen aisof ze in doodstrijd waren. Langzaam wera daarop weer lucht in de aamcr gebracht. De slachtoffers begon nen wild met armen en benen om zich heen te siaan, schreeuwden uit alle macht, heten het noofd naar voren vanen, maakten de afschuwelijkste grimassen en beten zich op de tong. Ook toen de luchtdruk weer normaal geworden was, maakten ze nog de indruk volkomen krankzinnig te zijn. Ze renden tegen muren, tegen donkere voorwerpen en zelfs tegen vensterruiten aan, waar de zon doorheen scheen. Ze waren ook hun herinneringsvermogen ten dele kwijt. Pas na 24 uur was hun toestand weer enigs zins normaal maar van het experiment zelf konden zij zich niets meer herin neren. Deze experimenten hebben weliswaar geen mensenlevens gekost, maar dat was wel het geval met andere proeven, waarbij men de slachtoffers geruune tyd in een vertrek met buitengewoon lage luchtdruk hield opgesloten. De proeven werden in het beruchte concentratie kamp van Dachau genomen. Men had hierbij niet om .vrijwilligers" gevraagd, maar willekeurig de gevangenen aange wezen. De proeven hadden, zo hebben dr. Ruff en een dokter, die in de Nazi- tyd onder hem heeft gewerkt, tot hun verdediging voor de rechtbank te Neu renberg beweerd, op hoog bevel van Himmler plaats gehad, en bovendien Ruff staat thans aan het hoofd van een laboratorium in Bonn. Zjjn naam heeft bij allen, die vroeger tegenstan ders van het Hitlerregime zyn ge weest, een zeer onaangename klank be houden. Daarom vindt men het haast onbegrijpelijk, dat hij thans weer een belangrijke rol kan spelen en zelfs in aangelegenheden van het leger (dat met het Westen moet samenwerken) een woordje mag; meespreken De Ver. Naties zullen op 14 april 1958 een postzegel uitgeven in een waarde van 3 en 8 cent. De zegel draagt de afbeelding van de centrale hal van de Westminster in Londen, waar in 1946 de eerste algemene ver gadering van de Ver. Naties werd gehouden. De zegel is ontworpen door de Deen Olav Mathiesen en de kleur van de 3 cent is blauw, de 8 cent overwegend purper. Deze zegel is de eerste van een se rie welke de beeltenis zal dragen van de diverse gebouwen waarin de Algemene Vergadering van de Ver. Naties zitting heelt gehouden. Een gisteravond te Londen gehou den zwemwedstrijd tussen een Lon- dens team en een ploeg van „De Rob ben" uit Hilversum is geëindigd in een overwinning voor de Britten die in zeven nummers zegevierden. De Robben brachten het tot drie over winningen. Zowel de 100 yards vrije slag dames als de 100 yards vTije slag heren le verde een Engelse zege op. De 14-jarige Judy Samuels, een van Engelands veelbelovendste zwemsters, klopte na een felle strijd Astrid Sanderson. Judy kwam tot 1 min. 2,3 sec., Astrid had er 0.2 sec. langer voor nodig. Bij de heren moest Herman Wil- lemse daarna zijn meerdere erkennen in Stan Clarke. Clarke kwam tot de goede tijd van 52,7 sec., Willemse tot 53,8 sec. De Parijse mode-ontwerper Vir- i ginie heeft zijn lente- en zomerI collectie 1958 getoond, waarhij de ronde lijnen opvallend waren. Links: „Chat Pecche", een jurkje*) van katoen bedrukt met grote bloe men in levendige kleuren. Rechts: Baccaraeen avondjurk van groene voile met satijnen dotten »an dezelfde kleur Derde testmatch Zuid-AfrikaAustralië Gedurende de vierde dag van de derde testmatch tussen Zuid-Afrika en Austra lië hebben de Zuidafrikaanse batslieden in hun eerste innings 384 runs gescoord (all out». Het Australische eerste in ningstotaal bedroeg slechts 163 runs. zo dat de „Aussies" voor de tweede maal naar de wickets werden gezonden met een achterstand van 221 punten. In deze tweede innings weerstonden de Australische openingsbatslieden de Zuidafrikaanse bowlery aanzienlijk beter dan enkele dagen geleden. Bij het trek ken van de stumps was de score 117 voor 1, zodat de gasten tenminste nog 104 runs moeten scoren met negen wickets in handen om een innings nederlaag te ontgaan. De „Springbokken", die vóór de lunch aan bat stonden, toonden weinig respect voor spinbowler Richie Benaud, die wel iswaar vijf wickets nam, doch 114 runs op zich gescoord zag. Jim Burke, legde in de middag de basis voor het Australische herstel. Hy bleef, mede dank zij zeer voorzichtig batten, met 64 runs not out. VOLLEYBAL Stellenwedstrijden Leiden-Delft Ondanks de goede wedstrijden, welke thans dikwijls op vrijdagavond ln het Gymnasium op hoofd- en overgangs klasse niveau worden gespeeld, heeft de NeVoBo, afdeling Leiden toch gemeend de tot een traditie uitgroeiende steden- ontmoeting LeidenDelft te moeten handhaven. Het is deze keer de beurt aan de Afdeling Leiden als gastheer op te treden. Aan de ontmoeting nemen 4 teams van iedere stad deel: een dames-team en 3 heren-teams, t.w. een A-team, gevormd door hoofd- en overgangsklassespelers; een B-team gevormd door spelers uit de Leidse Afdeling en een juniorenteam. Vorig jaar ln Delft werden de punten broederlijk (en zusterlijk) gedeeld. De wedstrijden vangen 's middags aan om 2.30 uur en worden 's avonds voort gezet om half acht. De Leidse teams zijn als volgt samen gesteld Jeugd team. coach: de heer A. de Weyert: J. Crama, W. Crama, Van Bie- men (HVL)N. Meyer, P. Nijhof, J. Kartsens (Kangoeroes); A. Jonker (Or. Groen». Damesteam, coach: de heer P. Walop: I. Jansen. W. Nederlof (PW); A. Hijs- bergen, M. v. Westen (Argos); K. Nap, R. Schotanus (Kangoeroes); L. Vis (N. Brunhilde) B-team, coach de heer A. de Weyert: Brouwer, Schonenberg (KVC); J. v. d. Lely, J. de Klerk (VVS); R. Meyer. T. Tieleman (Kangoeroes); Leuring (DSB). A-team. coach de heer J. v. Egmond: D. Bonnet, A. de Weyert. H. Kwestro, C. Zilverentant <HVL>; F. Mulder. A. Bekooy, G. Schrievers, F. Sieval (Prof. Wijk). SyrischIsraëlisch incident: twee doden Een groepje Syrische militairen heeft gisteravond bij het dorpje Dan. in het noordoosten van Israël, de grens over schreden en het vuur geopend op Is raëlische arbeiders, die in de gedemili tariseerde zone mijnenvelden aan het opruimen waren. De arbeiders waren in de buurt van een waarnemingspost van de V.N.-bestandscommlssie aan het werk. Twee Israëliërs zijn gesneuveld, zes werden gewond. De Israëlische politie is er. na een vuurgevecht van twee uur, in geslaagd de 40 tot 50 Syrische invallers te ver drijven. Er vielen aan Israëlische zijde twee doden en verscheidene gewonden, zo is officieel bekendgemaakt. In dit ge bied, ten noorden van het Hoeleh-meer. heeft de V.N.-bestandscommissie on langs vier observatieposten ingericht om Incidenten te verhonderen. Volgens een Syrische woordvoerder zouden zestig Israëlische soldaten, ge steund door drie pantserwagens en vliegtuigen, bij Khan Dweit in de gede militariseerde zone Syrische boeren on der vuur hebben genomen. Na een vuur gevecht van twee uur trokken de Is raëliërs zich naar de Nederzetting Dan terug. Aan Syrische zijde vielen geen slachtoffers, aldus deze verklaring;. Het was wereldrecordhoudster Greetje Kraan die voor de eerste Nederlandse overwinning zorgde. Op de 100 yards rugslag klopte zij in 1 min. 6.6 sec Judy Hoyle. die 1 min. 8.8 sec. liet afdrukken. Tot de laatste baan slaagde het Engelse meisje erin het Robben-zwemstertje te bedreigen, doch de sprint van de we reldrecordhoudster bleek haar te mach tig. Met groot verschil werd André Herm- sen op de 100 yards rugslag verslagen door Ron Fairchlld, die een regelmatee overwinning boekte. De tijd van de Brit was 1 min. 4,2 sec., die van Hermsen 1 min. 9,2 sec. Kansloos was ook Rita Kroon op de 100 yards schoolslag Haar tegenstand ster. Christine Gosden. had een goede start en vergrootte haar voorsprong op Rita regelmatig. Christine zorgde met 1 min. 14.7 sec. voor een nieuw Brits re cord. Rita Kroon tikte na 1 min. 19.1 sec. aan. Het zesde nummer, de 100 yards schoolslag heren, leverde het vijfde winstpunt voor de Londenaars op. Dy- ball won in 1 min. 12.8 sec., vóór Dick Pet die tot 1 min. 14,9 sec. kwam Atie Voorby zorgde voor een tweede Nederlandse overwinning. Zij werd c - ste op de 100 yards vlinderslag De Britse Pat Baines moest de Hilversumse direct al een voorsprong toestaan, zon der veel strijd tikte Atie na 1 min. 6 8 sec. aan. haar tegenstandster deed er 1 min 12,1 sec. over. De heren hebben het in geen enkel nummer tot een eerste plaats weten te brengen. Willy Vink moest op de 100 yards met de tweede plaats genoegen nemen. Winnaar werd Ian Watson in 1 min. 2.8 sec. De Nederlander bleek kansloos, zijn tijd was 1 min. 12 sec De 4 x 66 2/3 yards wisselslag esta fette werd eveneens met groot verschil door de gastheren gewonnen. De Lon- dense ploeg liet 3 min. 1.3 sec. afdruk ken; Hermsen. Pet. Vink en Willemse noteerden 3 min. 13.9 sec. Greetje Kraan. Rita Kroon. At:e Voorbij en Judith de Nfjs klopten ten slotte de Engelse meisjes op de 4 x 66 2 3 yards wisselslag estafette. Doch dit was een strijd die pas in de laatste meter werd beslist. Bijna gelijktijdig tikten Judith de Nijs en Judv Samuels aan. De tijd van de Robben-ploeg bedroeg 3 min 19.8 sec voor de Britse meisjes werd 3 min. 19.9 sec. genoteerd. Leidse Damvereniging In de laatste wedstrijd van het toer nooi om het clubkampioenschap dam men van Zuid-Holland maakte de L'ad- se Dam Vereniging de verre reis naar Papendrecht. De wedstrijd werd litee- broken bij een 88 stand. De twee al- gebroken partijen zien er remise-ach tig uit. zodat de ontmoeting waarsehynirk met een 1010 score zal worden aUe- sloten. De LDV-reserves speelden hun laatste competitiewedstrijd. Doordat de leider in de eerste klasse. SDV. haar laatste wedstrijd verloor, kreeg LDV 2 weer kampioenskansen. Het Katwyk KWZ 2 moest dit ondervinden en werd met 17-3 verslagen. Het kampioenschau van de LDV-ers hangt nu af van i et resultaat van de afgebroken wedstri d LDV 2—DES (stand 10-8», welke heden avond werd uitgespeeld. Wint LDV dan ls het kampioen, wordt gelijk gespeeld, dan moet een besllssingswedstriir: wer den gespeeld tussen LDV 2 en SDV. Sportsplinters Zaterdag a.s. wordt in het Krelagc- huis te Haarlem het 12-districten vol leybalkampioenschap van Nederland voor dames en heren gehouden. Alle districten van de Nevobo zullen ver tegenwoordigd zijn. Het district Den Haag ls houder van de beker. Zaterdagavond a s. half acht zal ln het Sportfondsenbad-Oost te Amster dam de veelvoudige Olympische zwem- kampioene bij de spelen van 1936. R:e Mastenbroek, het eerste lot van de NOC-loterfj aanbieden aan Jan de Vries, Frans Kuiper en de daar aanwezige wa- terpolospelers, die de training meema ken voor de samenstelling van het Ne derlandse waterpoloteam. De Brit Peter Waterman heeft gis teravond in de Harringay Arena te Lon den de Italiaan Emilio Marconi. Euro pees kampioen weltergewicht. in een titelgevecht verslagen De scheidsrech ter intervenieerde ten gunste van de Brit in de 14e ronde De Italiaan had zeer veel last van een wond boven het oog. Het gevecht was vastgesteld op 15 ronden. De tweede divisie-club Bristol Ro vers heeft gisteren de „replay" uit de vierde ronde van de Engelse bekerrom- petitie tegen Burnley eerste divisie) met 3—2 gewonnen. In de vijfde ronde zal Bristol Rovers nu uitkomen tegen Br C Gistermiddag werd te Monte Carlo de behendigheidsproef van de 27e Rally Monte Carlo gehouden. In deze proef, die in feite geheel los staat van de ster- rit. moesten de deelnemers die ervoor ingeschreven hadden met hun wagens een door tonnetjes gemarkeerd parkoers rUden. De Portugees Lobo Correia bleek met een Alfa Romeo de snelste, ztjn t(jd wn 1 min. 7 81 sec. De Nederlander Hans Tak met een Mercedes 300 sl. legde beslag op de v.er- de plaats met een tijd van 1 m r». R 88.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7