GEBR. HUISMAN, Hogewoerd 66-68, tel. 31292 i f 2500,00 Pleidooi invoering aaiivoerschema garantieprijzen in de visserij en Afgelopen jaar was ongunstig Kranige jongens en meisjes in Zweden krijgen een beloning VRIJDAG 24 JANUARI 1958 Jaarrede voorzitter Produktschap vis (Van onze Haagse correspondent) Bestudering van de mogelijkheden voor het invoeren van een aan- voerschema in de visserij, verhoging van de minimumprijzen voor sommige visserijprodukten, een dynamischer werking van de egalisatie regelingen en invoering van een systeem van garantieprijzen in het visserijbedrijf. Voor deze punten heeft de voorzitter van het Produkt schap voor vis en visprodukten, de heer D. J. van Dijk, een klemmend pleidooi gehouden tijdens een gistermiddag in Den Haag gehouden openbare bestuursvergadering van het Produktschap. De problemen, welke zich rondom devan het gebrek aan stabiliteit in het visvoorziening in het binnenland voor doen. worden nog vergroot door de om standigheid. dat gedurende een deel van het jaar veel schepen uitsluitend worden gebruikt voor de aanvoer van haring en in andere maanden uitsluitend weer zeevis aanvoeren. Een onregelmatige aanvoer wordt hierdoor sterk in de hand gewerkt. Het is nog niet mogelijk ge bleken, voor deze grote onregelmatig heden in de aanvoer een oplossing te vinden. Integendeel moet worden ge vreesd. dat door de recente wijzigingen in de vloot, de moeilijkheden nog zullen worden vergroot. Aanvoerschema Het invoeren van een aanvoerschema, dat zou voorzien in een regeling van de aanvoer en eventueel in een tijdelijk stilleggen vah schepen, zou naar het oordeel van de heer Van Dijk wellicht tot een oplossing van de moeilijkheden kunnen leiden. Erkennend dat invoering van een aanvoer-schema zijn invloed kan doen gelden op werkgelegenheid en rentabilitit van de schepen, stelde de voorzitter van het Produktschap dat bestudering van de mogelijkheden van invoering van een dergelijk schema zeer de moeite waard is. In enkele naburige landen is, door de omstandigheden ge dwongen, een aanvoer- en oplegschema reeds verscheidene jaren in de praktijk gebracht. De heer Van Dijk vroeg zich in zijn jaarrede verder af. of de egalisatie- regelingen in het visserijbedrijf be perkt moeten blijven tot een egalisa tie in engere zin, d.w.z. dat de fondsen niet meer kunnen geven dan een overbrugging tussen minimumprijs en vismeelprijs. Het lijkt gewenst, het volledig statistische karakter van deze fondsen te vervangen door een dyna mischer werking, positief gericht. Met het oog op de gestegen kosten lijkt een verhoging van de* minimumprijzen van visserijprodukten gemotiveerd, al dus de heer Van Dijk. Het zal echter van wijs beleid getuigen, er voor te zor gen. dat het niveau van de minimum prijzen een goed verloop van de afzet niet bemoeilijkt. Invoering van een systeem van ga rantieprijzen. dat dringend overweging verdient, zou in belangrijke mate tege moet kunnen komen aan het vraagstuk pryzenniveau- Ongunstig jaar Voor vele onderdelen van het visse rijbedrijf is 1957 een ongunstig jaar geweest, hetzij wat de vangsten, hetzij wat de financiële resultaten betreft. Bij de omvang en de samenstelling van de vloot valt de sterke vermindering van het aantal loggers, veroorzaakt door het afvoeren van verouderde schepen, op. Vijf nieuwe motorloggers werden in bedrijf genomen en een tiental schepen is in aanbouw. Het aantal motortreilers steeg, evenals het aantal Noordzee- kotters^ De nieuwbouw van vissersschepen toejuichend, gaf de heer Van Dijk het visserijbedrijf toch in overweging te streven naar een zeker evenwicht tus sen aanvoer en afzet. Een klein sur plus aan vangstcapaciteit leidt tot een prijsdaling, welke vaak in een oneven redige verhouding staat tot de omvang van het surplus. Vergroting van de totale vangcapaeiteit van de vloot zal dan ook zeer geleidelijk moeten ge schieden. Aanvoer en uitvoer In zijn Jaarrede gaf de voorzitter van het Produktschap een interessant over zicht in cijfers van de aanvoer en uit voer van de Nederlandse visserij in 1957. De aanvoer van gezouten haring waiwel bijzonder teleurstellend. Aangevoerd werden. 756.000 kantjes, dat is bijna 200 000 kantjes minder dan in 1955 en 41 000 kantjes minder dan in de toch al zeer slechte teelt 1956. Opmerkelijk is dat de grootste achteruitgang zich voor deed bij de maatjesharing De gemid delde prijs was met veertig cent per kg. belangrijk hoger dan in 1956. Volgens de cijfers van het Produktschap bedroeg de totale uitvoer van gezouten haring 48 400 ton. een stijging ten opzichte van 1956 van 3800 ton. De aanvoer van verse haring was met 40 816 ton bijna gelijk aan die in 1956. De aanvoer van ver-e zeevis was vrijwel gelijk aan die in 1956 De totale aan voer. exclusief makreel, bedroeg 46.474 ton. Aan makreel werd aangevoerd 14.174 ton. of ruim 3000 ton meer dan in 1956. De uitvoer van zeevis bleef met 14.894 ton vrijwel gelijk aan die in 1956 De visconservenindustrie kon met grote moeite haar uitvoerpositie hand haven. De waarde van de export was slechts f 600 000 groter dan in 1955. On geveer 11.000 ton verse haring werd ver werkt en ca. 4000 ton makreel. Er zijn gelukkig nog jongelui-met-pit (Van onze correspondent in Stockholm! MARKTBERICHTEN LEIDEN. 24 januari. Veemarkt. Aan gevoerd: 3 stieren. 35 melkkoeien. 180 vette koelen. 17 vare koelen, 46 vette kal veren. 80 nuchtere kalveren. 25 vette schapen. 1449 vette lammeren, 35 varkens zeugen, 333 schrammen, 491 biggen, 5 geiten. Totaal 2699. Melkkoeien f850-1000, vette koelen schoon gew. f 2.55-3.05. varekoeien f600- f800. vette kalveren, levend gewicht f 1.80 tot f 2 50. nüchtere kalveren levend gew. f 1 30-1.50. vette schapen f 60-85. vette lammeren f 65-90. drachtige zeugen f 225- 300. schrammen f 60-95. biggen f 30-34, en extra f 37-44. Handel: voor melkkoeien rustig, vette koelen matig, varekoelen stil, vette kalve ren matig, nuchtere kalveren redelijk, vet te schapen en vette lammeren zeer traag, zeugen, schrammen en biggen matig. LEIDEN. 24 Januari. Kaasmarkt. Aan gevoerd 11 Goudse partyen. Notering: Goudse eerste kwaliteit f 2.05-2.17. Han del kalm. RIJNSBURG. 23 Januari. Bloemen veiling „Flora". Tulpen per bos: W. Sail 85-110, Krelage 60-72. W. Gold 70-90. v. d. Eerde 75-100, Copland 100-120, Roland 110 125. Preludium 65-80. Golden Harvest 80-100. Hillegarde 60-70. Superbe 65-85, Or Express 80-90. Vlctorlne 85-95. Lusti ge Wltwe 80-100. Beatrix 100-105, K. Door man 120-130, C. Huil 125-155, Prunus 150- 180. Danton 80-85, Gem. dlv. 70-80, Hya cinten: Pink Pearl 12-18, L'Innocence 16- 20. Ostra 13-17. Delftsblauw 12-18. Jan Bos 13-19. Narcissen: Helios 34-41. Carl ton 45-60. King Alfred 55-62. Golden Har dest 58-69. Scarlet Weg. 50-54; Blauwe Druifjes 33-41 per bos. Krokus 170-290 p. 100. RIJNSBURG. 23 januari. Groente veiling. Rode kool 6-8. gele kool 6-9. groe ne kool 16-21. uien 10-15. kroten 5-6. was- peen A 10-32. Idem B 8-32. alles per kg., peterselie 17-18 per bos. knolselderle 5-22 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 23 Januari. Groenteveiling: waspeen A export per kist 5,40-6.50. Idem A binnenland per kist 2.80-6.30, Idem B export per kist 3.30-4 00 knolselderle per 100 st. 4.00-21.00. prei 31.00. Wat men ook over de jeugd zegt, er zijn nog altijd jongens van-ijzer en staal. Ze doen hun werk zonder reclame en zonder er iets extra's voor te krijgen. Maar. dat zal nu in Zweden veranderen. Er is namelijk een (particu lier) fonds voor „jongens van ijzer en staal" opge richt en zo juist hebben zes kinderen een prijs ontvangen. De gebroeders Henrik, Hakan en Hans kregen 750 gulden. Enkele maan den geleden hadden zij namelijk elkaar beloofd de boerderij tijdens de af wezigheid van vader in orde te houden. Vader had het al moeilijk ge noeg, want in het zieken huis moesten zijn benen worden geamputeerd. De jongens, die pas 13, 12 en 9 jaar waren, slaagden er in de boerderij in stand te houden, de oogst (met enige hulp) binnen te brengen en zonder hulp de 20 koeien en 200 kip pen te verzorgen. Toen vader eindelijk thuis kwam hadden zij nog een verrassing voor hem: ze vonden het weric zo leuk, dat zij besloten ook boer te worden, iets. waar zij eerst niets voor voelden! Wat zij nu met het geld doen? De oudste koopt 'n paar ski's, de tweede wil een motor hebben, die hij zelf uit elkaar mag nemen en de jongste koopt een stok voor vader. Een knaap van een kerel is ook de elf-jarige Staffan, die zijn vader alleen op zaterdag en zondag ziet. Toen moeder ziek werd heeft hij haar 3 maanden lang met veel liefde verpleegd en bo vendien heeft hij de wo ning schoon gehouden, eten gehaald en zelfs een beetje gekookt en nog op zijn zusje gepast. Slechts één keer is hij erg bang geweest. Dat was, toen zijn zusje in een put was RIINSBURü Jaarfeest Langevaart Ondanks hét slechte weer waren gis- ter de bewoners van de Langevaart naar Vliethof getogen om aldaar een feest avond van de buurtvereniging mee te maken. De voorzitter der vereniging, de heer D. Heemskerk, opende deze avond met het laten zingen van het eerste cou plet van het Wilhelmus, waarna hij de aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder burgemeester B. H. Koo- mans en echtgenote. Spreker hoopte op een prettige samenwerking met de bur gemeester. Ook de afgevaardigden van de Oranje-Vereniging en de zusterver enigingen werden hartelijk welkom ge heten. Vervolgens kreeg de secretaris, de heer W. van Iterson, gelegenheid tot het lezen van zijn jaarverslag, waaruit wij opmerkten, dat het afgelopen jaar een druk jaar voor het bestuur was ge weest. Er is veel werk verzet, doch de resultaten waren dit jaar niet zoals an dere jaren, daar gedurende het in augustus jl. gehouden oranjefeest voor de verlichting een vijfde, voor de ver siering een vierde en voor de brug een tweede prijs in de wacht kon worden gesleept. Het aantal- leden is ruim 100. Na dit uitgebreid jaarverslag kwam de penningmeester, de heer R. L. Hooge- woud, aan het woord. Uit zijn verslag bleek, dat de rekening met een batig saldo van f. 292,82 sloot. De penning meester wees er nog op, dat het in de bedoeling ligt om een permanente ver siering aan te schaffen. Hij wekte de leden op om voor dit doel zich een offer te getroosten. De kascommissie had boe ken en bescheiden in goede orde be vonden. Na dit huishoudelijk gedeelte werd overgegaan tot het meer feestelijke. De Rijnsburgse Reciteerclub voerde het blijspel in drie bedrijven ..Mijn vrouw verlangt salaris" op. In een der pauzes werd door de heer Nic. Bol uit Oegstgeest geheel belangloos een film vertoond van het bloemen corso in 1957. Verder werd op deze avond nog het woord gevoerd door de heer J. Hoogstraten namens de O.-V. en de zusterverenigingen. Spreker wees op de prettige samenwerking tussen de O.-V. en de buurtverenigingen. Tevens wekte hij de aanwezigen op om toch vooral de jaarvergadering op 30 januari bij te wonen. Ook burgemeester Koo- mans sprak aan het einde van de avond nog enkele woorden. Aan het einde van deze zeer gezellige avond dankte de voorzitter het gezelschap- Kralt voor het gebodene. Deze avond werd besloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Opening bazar Tal van medewerkers waren gister avond in de zaal achter „Avondrust" sa- gevallen en er niet uit mengekomen om de opening mee te ma- kon. Hij haalde toen een ken van de ten bate van de verwar- ijzeren stang, legde die ming van de Kleine Kerk georganiseer- dwars over de put en liet de bazaar. Mevrouw van Gosliga wees in haar openingswoord allereerst op het doel der bazaar. Zij memoreerde dat de verwar ming van de Brouwerstraatkerk f 10.000. had gekost, terwijl er nog maar f 60000. De „O 21" voor f. 141.000 verkocht Voor' de vanochtend te Alkmaar ge houden verkoping, namens de inspec teur van de Domeinen aldaar, van de onderzeeboot „O 21" enkele duik- bijeen was. Zij hoopte dat de resterende j vaartuigen en een sleepboot, bestond 4000.snel bijeen zouden worden ge- grote belangstelling. Ingeleverd waren bracht, aangezien de kerkvoogdij zich 46 biljetten, waarvan 22 de „O 21" be thans geplaatst ziet voor een nog moei- i 'troffen. Het laagste bod op deze onder- liiker financiële opgaaf: de bouw en in- i zeeër bleek afkomstig van de visroker richting van een jeugdhuis. De predi- Hesse uit Den Helder, die de duiker VAKIA Weer „Ben Hur". Na voorbereidingen die byna vijf jaar in beslag hebben genomen zullen op 1 maart de eerste opnamen worden ge maakt voor een nieuwe .monsterpro- duktie" van Metro-GoldWyn-Mayer, ,3en Hur". De film. gebaseerd op de reeds in 1880 versohenen novelle van generaal Lew Wallace, wordt geregisseerd door Wil liam Wyler. Producer is Sam Zimibalist, het draaiboek werd geschreven door Karl Tinberg. De acteurs en actrices voor de meer FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Boissevain—De Wit, dr., Amsterdam. Getrouwd: R. O. van Everdingen en E. M. Kool. Bilthoven; E. J Zeldenrust en J. W- Verhulst. Delft; ir- C. C. Kay- ser en A. M. Woutman, Laren. Overleden: W. C. Leinweber, vr. 66 jr., Apeldoorn; E. M. barones van Tuyllvan SerooskerkenVan Zaènten Jut, vr, 68 jr., Utrecht; A. C. van Wijlen, m. 60 jr., Davos; J. van Servellen, m. 72 jr., Aer- denhout; B. M. Liefstingh, m. 69 jr., Groningen; Ch. A. A Krabbenbosch. m. 54 jr., Amsterdam; M. C. H. van Es Stahl, vr., Rotterdam: M. J. Dijkhuis Herweyer. vr. 74 jr., Winsum; A. Pelle- boer, m. 70 jr., Den Haag; jhr. L. C. de Villeneuve, m. 77 jr.. Den Haag; mr. W. J. A. van Deventer, m. 49 Jr.. Den Haag. zioh zelf, hangend aan de benen naar beneden ben gelen. Zo kon hij zus een hand geven en haar naar boven trekken. Ook een meisje kreeg een prijs. Ze is pas zes jaar en de jongste van een stel van vier. Toen moeder ziek werd, heeft zij echter alles gedaan. HI^H De anderen immers moes- kantsvrouwen noemde het feit dat de ten naar school (in Zwe- kerkbestuurders geldhonger heeft echter den begint men pas met een verheugend verschijnsel, aangezien zeven). „De anderen had- dat getuigt van een levende gemeente, den er geen tijd voor", Belangrijk noemde mevr. van Gosliga zegt ze nu zonder op te het ook dat bij het organiseren van scheppen en zij vindt het deze bazaar vele dames iets van zichzelf niets buitengewoons, dat hebben gegeven. De samenbindende zij zelf de boodschappen kracht die van de organisatie van een naar boven heeft gesleept, festijn als dit uitgaat is eveneens type- de kamers en bedden in rend voor een levende gemeente, orde gemaakt en ook Met de hoop uit te spreken dat het moeder lief verzorgde, j voor kopers en verkopers een gezellige Maar de hele familie is en succesvolle bazaar zal worden ver- toch trots op deze ben- klaarde mevr. van Gosliga de bazaar Jamin. die 75 gulden voor geopend. De belangstelling was ondanks de slechte weersomstandigheden buiten verwachting groot, zowel 's middags als 's avonds.' Geen wonder overigens, want er was voor elck wat wils. Men kon sjoe len en meespelen bij het rad van avon tuur. hengelen en speerwerpen, terwijl Truus en Gert van der Gugten voor een gezellig muziekje zorgden. Tevens kon men deelnemen aan een verloting, waarvan een maquette van de Grote Kerk en een grote pop de hoofdprijzen zijn. BENOEMINGEN. kreeg. dan 25 hoofdrollen zullen de komende weken worden gecontracteerd. In totaal omvat „Ben Hur" 425 sprekende rollen. In Noord-Afrika zullen opnamen worden gemaakt voor de woestijn scènes. met 2.500 paarden en 200 kame len. Op 1 april gaat de gehele ploeg naar Rome, waar in de CinecittA Stu dio's wordt gewerkt aan een bijna com plete arena. Deze arena, die 20.000 per sonen kan bevatten, is reeds half vol tooid. Hier zullen opnamen worden ge maakt van het wagenrenen. Speciaal voor dit doel worden reeds geruime tijd 72 paarden door Yakima Canut/t, een bekend ruiter, getraind. De mode-ontwerpster Elizabeth Haf- fenden reist al geruime tijd in West- Europa. op zoek naar kostuums. Men rekent in totaal 50.000 kostuums nodig te zullen hebben. De chef-inspecient. Henry Henigson. verblijft reeds al lan ger dan een jaar in Rome, druk bezig met de inrichting van de arena en der gelijke De muziek zal worden geschreven door Miklós Rozsa Hij zal zich bij zijn composities baseren op oude joodsè en Arabische liederen. flIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM 1 Houdt vooral het stoken in Uw hand. Dit voorkomt bij 1 vorst een felle brand. Brandweer bellen: 22241 I Met ingang van 1 januari 1958 is in de plaats van de heer Hogewoning de heer G. van Delft benoemd tot lid van het Waarborginstituut. De heer Hemmes is benoemd tot assistent-bedrijfsleider van „Flora". KAAG BEROEP VOOR DS. A. v. LEEUWEN Ds. A. van Leeuwen, heiw. predikant alhier, ontving toezegging van beroep van de gemeente Almen-Harfsen, wyk- gemeente Harfsen. 'Deze pag Is gedeeltelijk gecorrigeerd) niet hoger taxeerde dan f.10.135.Het hoogste bod was afkomstig van de Alk- maarse handelaar in oude metalen G. P- van Beekum, in combinatie met an deren. Zijn bod beliep f. 141.001— Door loting werd de duikboot toege wezen aan de genoemde heer Van Bee kum, die, als hij daarvoor toestemming van B. en W. van Alkmaar krijgt, de „O 21" naar de kaasstad zal doen sle pen om de boot ergens in het kanaal in schroot te doen veranderen. Przewalski-veulen in Blij-dorp geboren STAMVADER VAN HET PAARD (Speciale berichtgeving) In Diergaarde Bljj-Dorp te Rotter dam is een Przewalski-veulen geboren, hetgeen niet alleen de moeder, Arna, met grote vreugde vervult, maar ook de directie van de diergaarde. Zoölo gen beschouwen het Przewaiskipaard immers als een bijzonder zeldzaam dier, dat waarschijnlijk niet meer in de vrije natuur voorkomt. In 1931 zou de stamvader van het paard, want als zodanig wordt de Prze- walski beschouwd, nog in Midden-Azië zijn waargenomen. Daarna heeft men er niets meer van gehoord. Aangenomen wordt dus, dat dit zeldzame dier alleen nog maar in dierenrtuinen. en dan nog maar enkele, voorkomt. Vandaar dat elke geboorte met grote vreugde wordt begroet. In 1954 hebben vader Iwan en moeder Arna hun intrede in de Rotter damse diergaarde gedaan. Het eerste nog maar in dierentuinen, en dan nog wereld bracht was een merrie, die Walski werd genoemd. Deze luchtopname van ANP-Foto toonthoe vreemd de wereld er in het sneeuwkleed van boven af ge- zien uitziet. Dit is Doesburg aan de IJssel. gewoonlijk een wirwar van donkere daken, nu een wit heuvel- landschap waarin enkele straten, waarin de sneeuw tot modder is verredenstrakke zwarte strepen trekken KATWIJK Vergadering Quick Boys H. BARNHOORN ERELID Gisteravond hield de voetbalvereniging „Quick Boys" in „Casa Cara" een leden vergadering. De voorzitter, de heer J. Pluimgraaff, opende deze vergadering met een woord van welkom in het bij zonder gericht tot degenen die voor het eerst een vergadering van „Quick Boys" bijwonen. Hfj wees erop, dat het de ver eniging in 1957 redelijk goed is gegaan. Hierna werd overgegaan tot het behan delen van de korte agenda. Allereerst werd besloten voortaan contactavonden voor senioren en junioren te organise ren. In verband met het a.s. 40-jarig bestaan van de vereniging werd de con tactcommissie uitgebreid met de heren A. de Best, W. van Duijn en C. Schone- veld. Op voorstel van een vijftal leden werd de heer H. Barnhoorn onder applaus benoemd tot erelid der vereni ging, in verband met zijn grote verdien sten in het belang van de vereniging. De voorzitter feliciteerde het nieuwe erelid hartelijk en hoopte, dat de heer Barnhoorn ook in de toekomst nog veel voor de vereniging zal kunnen doen. Tijdens de rondvraag kwam o.a. ter sprake de reis van het eerste elftal naar Engeland in het voorjaar van dit jaar. Na een verloting van voetbalattributen sprak de voorzitter een slotwoord, waar na hij het eerste en tweede elftal, die een buitengewoon goede plaats innemen, opwekte om zich tot het alleruiterste te geven, opdat straks ook het kampioen schap behaald zal worden. Ook de ad- spiranten en de junioren betrok spreker in deze opwekking, waarna de vergade ring gesloten werd. De Heinkel-scooter wordt door ons gegarandeerd als zijnde de goedkoopste scooter in onderhoud De HEINREL-TOURIST neemt onder de scooters een zeer bijzondere plaats In. Niet alleen de viertakt-motor verschaft hem zjjn grote aantrekkelijkheid, doch door de vaste wegligging valt hij ook direct op. De soepel werkende vering en het lage zwaartepunt zyn even zoveel factoren voor grote veiligheid. Door de wegligging en de sterke motor kan le TOURIST een hoge kruissnelheid bereiken. Inderdaad is de kracht van de motor opval lend, hetgeen betekent snel optrekken in het stadsverkeer cn veiligheid bU het inhalen. De mogelijkheid veel bagage te kunnen mede- nemen pleit voor zijn benaming „TOURIST". ^V£/A//f£i Een echte TOURIST op alle wegen, een elegant voertuig, waar vaart in zit. Overtuigt U zelf door een proefrit Prijs NU nog f 1995.- compleet. AUTO's scooter f 3495. OFFICIAL DEALER. EIGEN FINANCIERING. x „PUZZEL U RIJK" No. 14 Voor deze puzzel Is en blijft de pot: 'f£ Deze pot gaat er beslist uit. Voor 5 verschillende personen I 500.- contant CQp" 19. Inzendingen t/m I zo MOET U HET DOEN! p 1» PUZZEL U RIJK. POSTBUS Denkt U dat het woord in de eerste kolom juist is, zet dan een I. Vijfde kolom gratis als U Denkt U dat het woord in de tweede kolom juist is, zet dan een 2. de vier andere kolommen Denkt U dat beide woorden goed zijn, zet dan een 3. hebt ingevuld. (4x25ct) A. Op hem kun je rekenen, 't is e Bbevalt me nog -niet", zei de man. nadat hij alle stalen stof had bekeken I C. Ik vond het bepaaldvan hem om na dat feestje de wagen te besturen. D. Het was verheugend, van de voorzitter te vernemen, dat het bestuur de zaak zou I E. meneer'" riep de portier, toen de vertrekkende gast aan de dubbele glazen deur stond te morrelen. F. „Een lekker panneqe om wat in te de winkelbediende. mevrouw zei I G. „Komen er nog extraop?" vroeg ze. H. „Ik vind het niet fm te beginnen" i hem om nu al over de erfenis I I. Zijn prestaties bleven ver beneden de verwachtingen, hoe- wel hij zich op de wedstrijd had voorbereid. J. Ze keek hem verbaasd aan en zei„Ik kan het n Ik kan mijdat hij tot deze daad gekomen i I L. „Dat ze ons bedanken voor de ontvangst van.onze geluk wensen vind ikzei de chef tot zijn secretaresse zeer allent onvoor zichtig bespreken uitstekend geloven indenken 2) royale Het dessin begrijpen vreemd 1 I 2 3 4 5 „PUZZEL U RIJK" No. 14! Postbus 1306, A'dam ëi Oplossing puzzel no. 13 dd 17.1.'SB: 1-3-3-3 - 1 -3 - t - 3-3-3-3-"» maal éénduizend gulden 5 maal een 12-daagse Rivièra-re.s per Reisbureau „TOURDELUX". Reguliersdwarsstriat 108 te Amsterdam I gaan naar A P WALSTRA. Ziilweg 124. Haarlem - P UIJLDERT. Popelmanslaan 35'. Alkmaar - O PROOS-OTTENBROS )ac. Frank- i hof 5h«* A'dam - C. V WAARD. Meidoornweg 4'. A'dam -|. WILMERING. Nic. Maesstraat 24. A dam Deze inzender, hebben 0 fout Motiveringen kunt U sehnfteli|k aanvragen aan ons kantoor Zet in de linkerbovenhoek van Uw schreven MOTIVERING. Aanvragen binnen één week indienen BOB WALLACH M. d. LINDEN, Fred. Hendrikstr. 129, A'daoi-A. van CAPPELLEN Oud-Administrateur van Politia te A'dam

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4