Geef ons maar NESCAFÉ! Nescafé LERAAR WERKTUIGBOUWKUNDE NET MEISJE TYPISTE - FACTURISTE TE beneden- en bovenwoning Café Rest. „IN DEN VERGULDEN TURK" Nescafé is zé geurig, zé pittig en zó verrukkelijk! Uw beste keuze... koop zo'n bus! WOENSDAG 22 JANUARI 1958 Geen kledinginzameling voor Oude man redt vege lijf door gerepatrieerde n sprong van drie meter Ontslagen in Nederland in verband met Indonesië (Van onze Haagse redactie) Twee bedrijven met belangen in Indonesië, de N.V. Tels en Co. en de Administratie-Maatschappij Geo Wehry en Co. N.V., beide te Amster dam, hebben in verband met de onze kere toestand in Indonesië personeel in Nederland ontslag moeten aanzeg gen. Naar de directie van de N.V. Tels en Co. ons meedeelde, heeft men een kleine reductie op de staf in Nederland, die zich met zaken, Indonesië betreffende, bezig hield, moeten aanbrengen. Bij de staf in Indonesië zijn geen wijzigingen aange bracht. Iedereen is op zijn post; de ge zinnen zijn geëvacueerd. Bij Geo Wehry heeft men eveneens de Nederlandse staf met ca. 17 man inge krompen. Over het personeel in Indone sië kon men nog niets mededelen; de situatie is nog te onzeker. Van vele zyden worden zowel het Nederlandsche Roode Kruis als het C.C.K.P. opgebeld voor het aanbieden van gebruikte kleding voor de repa triërende Nederlanders. Waarschijn lijk is zulks een gevolg van het feit, dat men zich door de sneeuwstormen bij aankomst van de repatriërings schepen „Korfoe", „Sibajak", „Oran- tes" etc- duidelijker is gaan realiseren, hoe groot de overgang wel is voor mensen die in Nederland aankomen, nadat ze vele jaren soms hun ge hele leven in een tropisch klimaat hebben geleefd. Het medegevoel, dat uit deze aanbie dingen spreekt wordt door beide orga nisaties bijzonder op prijs gesteld, maar desondanks kunnen zij zich niet meteen inzameling van gedragen kleding belas ten. De ervaringen, die het Ned. Roode Kruis met de kledinginzameling tijdens de watersnood heeft opgedaan, hebben Gistermiddag moest de 86-jarige heer j Th. Westerhuis, eigenaar van een klompenmakerij in de Vledderstraat te Meppel, het vege Ijjf redden door een sprong van drie meter hoogte, toen hij aangetoond, dat het om vele redenen onpraktisch zou zijn zulks thans weder om te doen. Het sorteren, reinigen, be waren en distribueren van kleding brengt zeer veel werk mee, de kosten die aan opslag, vervoer en deskundige be handeling verbonden zijn, overtreffen de waarde van de ingezamelde hoeveel heden vele malen. Bovendien zullen de genen, die met extra warme kleding ge holpen zouden moeten worden bo ven de redelijke voorzieningen die de regering daarvoor heeft getroffen - deze veel liever aanvaarden van een vriendschappelijke particulier dan na een algemene inzameling, hoe goed deze overigens ook is bedoeld. plotseling ontdekte, dat achter hem alles brandde en de weg naar de be- nedenverdieping was afgesneden. De oude heer Westerhuis kwam met de schrik vrjj. Oud-schipper J. Knol, die nog geprobeerd had opa te berei ken, kreeg enkele brandwonden aan zijn gezicht. Intussen was de brandweer met groot alarm naar de brand gedirigeerd. Toen brandde de uit twee delen bestaande kloppenmakerrij reeds hevig en hoog sloegen de vlammen op. Hierdoor hadden ook enkele daklijsten van de belendende huishoudschool vlamgevat. Een kracht dadige bestrijding van het vuur voor kwam erger en na een uur was de brand geblust. De gehele klompenma kerij was toen uitgebrand, o.a. enkele machines. Omtrent de mogelijke oorzaak wordt gezocht naar een oliekachel, die op de droogzolder stond, waar ook de heer Westerhuis werkzaam was. De brand moet zich vliegensvlug hebben verspreid in deze houtopslag, waardoor de eigenaar niet meer weg heeft kun- i nen komen. Kapitaal eerste bouwjaar Europoort beschikbaar De wethouder van Financiën van Rotterdam, mej. mr. J. Zeelenberg, heeft redenen om aan te nemen, dat er dit jaar voor het plan-Europoort (nieuw havencomplex van f 165.000.000 op de kop van het eiland Rozenburg) geen financiële moeilijkheden zullen komen. Op het ogenblik is er zeker heid, dat Rotterdam de financiële middelen zal krijgen om gronden van de C.V. Landverbetering, nodig voor de eerste stap voor de verwezenlijking van „Europoort", te kunnen verwer ven. Zij deed deze uitspraken tijdens de algemene beschouwingen over de ontwerpbegroting voor 1958. Minister Hofstra over de woningbouw Bij een produktie van 40.000 woning wetwoningen per jaar nemen de ten laste van het Rijk komende huursub sidies jaarlijks met ongeveer f 14 mil joen toe, aldus deelt de minister van Financiën mede in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer op het voorlopig verslag omtrent de algemene financiële beschouwingen over begroting 1958. Deze last zou nog veel hoger zijn indien men hierin het verschil zou wil len begrijpen tussen de rente over de Rijksvoorschotten voor de woningwet- bouw, welke op 4 is gefixeerd en het peil van de marktrente, wanneer deze lang hoog zou blijven. De minister ver wacht echter dat de rentestand van eind 1957, begin 1958 een tijdelijke piek zal blijken te zyn. De belangrijke manier om de huursubsidies te verminderen is naar zijn oordeel in een verdere huur verhoging gelegen. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kanitoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. 9 Voor Uw vogels. Zangzaad le kwaliteit Ö.30 p. 1/4 kg., 0.90 p. kg., tropisch vogelzaad 0.75 p. kg., pankietenzaad 0.60 p. kg., priana samenstelling en concurrerende prijzen. Den Holder Zaadihandel Janvossen- steeg 75/77, b/d. Haaxl .straat. E3 Geeft Uw hond 't beste, ons bekende prima vers honde- brocd, 30 of 50% vlees, voer- mout (Donatin), Bonzo-hon debrood. vlees in blik, Felix, Hols, Flora kattebrood. Den Holder, Jamvossenst. 75/77. B Eiken hulskamerameuble- ment bestaande uit mooi dres soir, tafel met toulpblad en 6 stoelen. Event, term.bet. Inl. telef. 21498. B Aangeb. gein. zitk. en slaap kamer met wast., stookgel., ge bruik douche, op goede stand te Leiderdorp voor 1 of 2 be- sch. pers. Prijs n. o. t. k. Br. bur. v. d. blad no. 4750 k Te huur aangeboden aan dame, b. b. h. h.. gr. kamer aan zonz. m. aangrenzende slaapgelegenheid m. v. wast., stookgel. en gas, riant gel., vrij uitzicht. Brieven bur. van dit blad onder no. 4869 k. Autorijschool Van D\jk— Swinkels, erk. ged. instr. Les* wagen Ford-Anglia. Succes ver zekerd. Hoogl. Kerkgr. 42, Lei den. Tel. 30256. Roet Uw ollestook? Gebruik dan Caltex edel-haardolie. Be stel rechtstreeks bij Caltex olie-servicedienst. Fa. Sasburg, De Wetstraat 35, Leiden, teL 21523. Laten wij U eens een speciale proeflevering bezor gen. B Aangeboden per 1 febr., in directe omgeving van Leiden, gestoffeerde woonruimte, 2 ka mers, keuken en gang. Huur prijs f80 p. maand. Brieven bur. van dit blad no. 5616 k. A.s. scooterryders....!!! U wist misschien niet dat de Faka scooter zo'n goedkope scooter was. Nu kunt U hem nog bemachtigen voor f 1470, geheel compleet. Met I.L.O.- motor. Valik a/h. H. Schouw, Voorschoten. BStlpdonk's autoverhuur. liet nieuwste materiaal met radio, Ford Consul, Opel Rekord, Morris Minor. Billijk tarief. Hoogl. Kerkgraoht 30. Telef. 31608. P Te koop ollestook. Een ka chel merk Inventa 060, als nieuw, f 100 beneden winkel prijs. Ook geschikt voor grote ruimte. Hortensiastraat 37, Alphen a/d. Rijn B Net burgerkosthuis aangeb. Geen beroeps. (Prot.) Mors- weg. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4882 k. pj Bekwame naaister vraagt nog enig werk, ook verander- werk, bijv. mantels keren v.af f 15. Brieven bur. van dit blad onder no. 4890 k. H Geboorte-, verlovlngs- en huwelijkskaarten, pracht sor tering. keuze uit 38 letter soorten, op Oudhollands papier. Ook alle handelsdrukwerken. Komt eens kijken. Lage prijzen! A. A. Verhoog en Zonen, Haar lemmerstraat 29. Tel. 22197 - 25374. H Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, tele foon 11.45.01. gï Diverse Volkswagens in ruil. Financiering. Garage: Oosterstraat 2 c. Julianastraat 12. Telef. 23258. B Volkswagen 1919. Zeldzaam mooi en goed f 1100.Garagei Oosterstraat 2 c. gj Autorijschool „Metro". Gara ge: Oosterstraat 2 c. Privé! Gasstraat 46. Telef. 31493. Lest de gehele dag met de nieuwste Austin Metropolitan 1958. Zonn. gemeub. zit-sl.kamer aangeb. v. jongedame die weekend afwezig is. Brieven bur. van dit blad no. 4907 k. B Nette werkster biedt zich aan voor maandag-, woensdag en vrijdagochtend. Brieven bur. van dit blad no. 4911 k. p Spoed. Volkswagen 1949 1. pr. st. f850.Garage: Oos terstraat 2 c. jyj W(j leveren U ruime solide hangkasten met legplank 54.50 Legkasten 6 vakken 59.50. Dub bele kasten 110.Keuken kasten enz. Ook ultneembaar. ,.De Tlmmerwlnkel". Uiterste gracht 168 bij de Oude Rijn. Tel. 20051. 19 In goede staat zijnde Natio nal Kasregister, mahoniekleu- rig, aanslag tot f 1.000. Prijs: f225. Foto-Ciné Jan Wolfslag. Breestraat 123. H Uw kindje ln de eigen omge ving gefotografeerd. Gegaran deerd leuke resultaten, 5 ver schillende opnamen f 9.75. A. G. Ober. Hooglandse Kerk- koorsteeg 5. Tel. 24134. B Mercedes dieseltje van 1952, type 170 4-deurs kleur zwart, verbruikt 1 cent per km. Keu ring toegestaan. Prijs f2250. Janvossensteeg 34. Fraai modern dressoir, zwaar eiken dressoir met leeuwe koppen ,dlto tafel, ook andere soorten, mahonie llts-jumeaux met linnenkast, 2-pers. ledi kant met spiralen, bad en kas ten. W. F. Kooreman, 9 Nwe Rijn 9. t/o. V. en D. Let op tel. 23261. H Aangeb. Singèr handnaai- Prljs f 55. Naumann handnaal- mach. 1. z. g. st. met garantie. Prijs f 75. Herenstraat 23, Lei den. Tel. 32027. P Aangeboden geni. zit- en slaapkamer met stookgel., keu ken met balkon, voor dame alleen of 2 vriendinnen. Brie- ven bur. v. d. blad no. 4880 k. P Rijbewijs? Erkende Bondsry- school. Gediplomeerd Instruc teur. Lessen onder volle ga- I rantie. Hendriks, Schelpen kade 3 a. Zeemanlaan 17. Burgemeester en wethouders van de gemeente HILLEGOM roepen sollicitanten op naar de betrek king van aan de gemeentelijke avondnijverheids school voor zes lesuren per week. Schriftelijke sollicitaties in te zenden binnen 7 dagen aan de burgemeester. HANDELSKANTOOR in Leiden vraagt voor directe indiensttreding een geroutineerde Brieven onder no. 5674 aan het bureau v. d. blad. een op prima stand te Leiden gelegen pand, met schitterend uitzicht, bestaan de uit De benedenwoning is direct te be trekken. Brieven aan het bur. v. d. blad onder no. 5612. te LEIDEN vraagt een voor BUFFETWERKZAAMHEDEN. Niet beneden 18 jaar. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan de Directie, Breestraat 84. SLEUTELTJES GEVRAAGD Meisje voor halve dagen ge vraagd, bij Du Prie v. d. Valk Boumanweg 41, Leiderdorp. Tel. 26090. Jong echtpaar z. k., zoekt ongem. of gemeub. kamers met stook- en kookgel. Brieven bur. van dit blad no. 4870 k. Gevraagd in goede staat zijnde gitaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 4877 k. Werkende Jongeman, 24 J„ zoekt rustig kosthuis. Liefst centrum stad. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4879 k. Brandkast gevr. Aanb. met merk, hoogte, deurdikte en prijs bur. van dit blad onder no. 5620 k. H Flinke werkster gevr., 2 ocht. p. week. Mevr. Lancel, Rljnsb.weg 79, Lelden. B Jongeman, 30 J.. zoekt kost huis. in klein gezin of bij vrouw alleen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4888 k. Gevraagd hulp by ouder echtpaar, voor enkele uren 's morgens. Brieven bur. van dit blad onder no. 4897 k. Werkster gevraagd voor 1 ochtend per week. Aanm. gevraagt ooiroena per week. nou donderdag tussen 67 uur, Haarl-straat 21 (boven). P Typistes voor uitzending direct gevraagd. Gehuwd geen bezwaar. Soil. tel. 30225. Jongste bediende (vrl.) di rect gevraagd. Kantoorervaring niet vereist. Brieven bur. van dit blad onder no. 5672 k. Pas getrouwde academicus, buitenlander, zoekt woning voor 2 jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 5673 k. Klein slaapkamertje gevr. voor meisje 21 Jaar. B. b. h. h. Br. bur. v. d. blad no. 4894 k Si Klaverjasclub Haven 40, secretariaat H. Pufkes, Bees tenmarkt 12, vraagt enkele nieuwe leden. 11 Gem. kamers met kookge legenheid of huls gevraagd voor buitenl. studentenecht paar z. kinderen. Brieven Post bus 173, Lelden. B Gitaars, plck-ups, mando lines. grammofoonplaten enz. enz. gevraagd. Wij geven goe de prijs! W. Gronloh, Burg- steeg 9. muziekhandel Leiden Filmtoestel ter overname gevraagd voor vrouw die jaren lang ziek is. Adres: Burgsteeg 9, Lelden. BR Te koop gevr. kinderstoel en klnderledlkantje. Brieven met prijsopgaaf bur. van dit blad onder no. 4949 k. p Hulp ln de hulsh. voor di rect gevraagd. Intern. Rijnsburger weg 50. Tel. 25997. p Eehtp. zond. kind zoekt woonruimte. Leiden of omg. Br. bur. v. d. blad no. 4953 k p Net meisje gevraagd als hulp in de huish. Geheel zelfstandig kunn. werken. Aanm. Fred. Hendriklaan 4. Oegstgeest. Net kosthuis gevr. met hui- selij'k verkeer door heer. Brie ven bur. v. d. blad no. 4954 k Kamer gevr. met kook- en stookgelegenh. en tel. Brieven bur. van dit blad no. 4955 k. AANGEBODEN Tuin- en bloemzaden. Soort- echt en hoge kiemkracht. By vroegtijdige bestelling 20% korting. Vraagt onze prijs courant. W. Segaar en Zn. Dief steeg 8, Leiden. Accu-service Groenen, Nieu we Rijn 106, tel. 23140, Lelden. Het aangewezen adres voor aan koop van Uw batterij. Tevens revisie, reparatie, laden en ver huren van batterijen. Gratis leenbatterij. Handel en indus trie korting. II Knlttax de koning der brei machines. Met 198 naalden, draadgeleider. kluwenhouder, toerenteller en verende tong naalden, prys f 360.Model 164 naalden, de breimachine voor iedereen f 270. 't Breima chinehuis. Haarlemmerstraat 196 a, Leiden. Telef. 23214. B Alvorens ryie9 te gaan ne men, bij wie dan ook, vraag zeker eerst of de rijschoolhou der gediplomeerd Ls door de F.N.O.P. Rooljackers en naaimachines een begrip: prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraagt vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naaimachinehandel Rooljackers Leemansstraat 31 Leiden. Tel. 31324. Rooljackers en naaimachines een begrip. Wilt U verzekerd zijn van prima kwaliteit, erva ren vakmanschap en vlotte service? Dan Uw adres: Naai machinehandel Rooij ackers. Leemansstraat 31, Leiden. Tel. 31324. Kousenreparaties. Klaar terwijl U wacht. De Haas. stoffen- en. damesmode-maga zijn, Haarlemmerstraat 8082. Damespolshorloges. Edel- doublé 17 st. anker, onbr. veer schokvrij (Incabloc). In de on overtroffen EWE-anker kwa liteit. Geen f 79.50, slechts f 57.50. „De Goedkopere Zaak", S. v. d. Water en Zn., Haar lemmerstraat 207. Rybewys halen dan naar de Rijschool voor Leiden e.o. „Lowl", rijks- en burgergedipl. instructeur. Coornhertstr. 63. Telef. 23113. Expl.: W. Onstenk. B Horloges, wy leveren voor slechts 39.50 een prima 21- steens anker herenpolshorloge, waterdicht, schokvrij, antl- magnetlsch, stalen bodem, on- breekb. veer, 1 Jaar schrift, ga rantie. Alleen het Rlngenhuis, Morsstraat 9. Leldsc Autoi-yscliool. Nu midden in de stad Hooigracht 66. Tel. 21280. Voor alle rijbe wijzen Verkeersles donderdags avonds 8 uur. Aangesloten bij de F.N.O.P. Financiering van Uw auto. bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke. Kanaal- weg 11, Lelden. Telef. 26785. Verhuur zonder chauffeur 4-, 5- en 6-pers. all risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogelijke service. Bil lijke tarieven. Werkhoven's luxe autoverhuur. Van 't Hoff- straat. 11. Telef. 22300. Iedereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19.50, tweepers. f 26.50 Smlt's bedden-tapljtenmagazih Mare 98. Vrouwensteeg 9. tel. 23913. Volkswagen de Luxe. hvdr. remmen, ln ultst. staat f 1450. Garages Oosterstraat 2 c. Geen wonder dat méér echte koffieliefhebbers op Nescafé zijn gebrand, dan op elke andere oplosbare koffie: Nescafé is speciaal gebrand naar Nederlandse smaak! Geurig, pittig, krachtig - voor 100% bereid uit le keus koffie van 's werelds beste plantages - biedt Nescafé het hoogste genoegen dat een goede kop koffie maar geven kan! Alleen Nescafé biedt U zó veel mogelijkheden: Junior bus Normale bus Familie bus Normale bus Coffeïnevrij Familie bus Coffeïnevrij Normale bus Espresso Alleen Nescafé is verkrijgbaar in 3 soorten: NORMAAL COFFEÏNEVRIJ ESPRESSO Nescafé is een gedeponeerd handelsmerk voor Nestlé's koffie-extract in poedervorm. „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. te lefoon 26854. P '200 bloembollen voor slechts f 11.50, bloeien allemaal. Half pakket f 6.50. Vlieland's Zaad- handel, Nieuwe Rijn 50 t.o. 't Gangetje. Alba Lien wasmachines f 395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 2, Leiden. Kerkstraat 48. Noordwij k. Zeeweg 1. Katwijk aan Zee. Te koop kinderwagen, tevens wedstrijdsjoelbak, voor zeer lage prijs. Magd. Moonsstraat 1 23 A, Leiden. Dames! Bontmantels, kort en lang, v.af f 125, reeds v.af f2 p. w. Coupeur bezoekt U aan huls. Strikte geheimhou ding. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5647 k. PP Wegens vertrek Philips radio type BX 760 met balans-eind- trap. van f 685 voor f 175. Sim plex herenfiets met krulsframe compleet f 45. Ruton sleestof zuiger, 125 V. compleet f 35. Hoefstraat 1 (bij d© Doezastr.) Rywlelen f 25 goedkoper, i Enorm restant klnderrijwie- len. voor Jongens en meisjes. met remnaaf 5 kleuren. Volle garantie. Thans f 56.Alleen j contant. Fa. Dusoswa. Turf- j markt 2. Lelden, Kerkstraat 48 i Noord wijk. Zeeweg 1. Katwijk 1 aan Zee, Meisje, 19 jaar. 1». z. a. als i verkoopster. Liefst textiel branche. Brieven bur. van dit blad onder no. 5611 k. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30, Solex de Luxe f 399.50 p. m. f 20.24 Inclusief all risk verzekering. Service Station Gebr. Huisman, Ho- gewoerd 6668, telef. 31292. H Aangeboden 2 oude boven- koppen van gaslantaarns, zon der glas. 160 meter boekbin derslinnen. crème en grijs, te gen helft inkoopprijs, twee armstoelen en vier stoelen f 7.50. Spoorstraat 5.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6