RODENT Gewapende overval op apotheker te Hilversum liep nog goed af Franse torpedobootjagers namen Joegoslavische wapens in beslag V'rhu,zen? SPECIALE RECLAME Fa. A. Hogenes Zn EET NU BIEFSTUK, zacht als zijde, 12— per pond H. VAN SCHAICK Moet U minder roken? hulp i. d. huishouding ABONNEERT U OP DIT BLAD MAANDAG 20 JANUARI 1958 „Om een pakje zuiveringszout Kogelgaten spraken een duidelijke taal (Speciale berichtgeving) Een gewapende roofoverval, door drie mannen in de nacht van zaterdag op zondag op een apotheek aan de Kamerlingh Onnesweg te Hilversum gepleegd, is dank zij het koelbloedig en vastberaden optreden van de apotheker C. J. Ver boom (41) mislukt en uitgelopen op een wilde schietpartij op straat, toen de man, die zü als hun slachtoffer hadden uitgekozen en die zich door twee dreigend op hem gerichte pistolen niet van de wys had laten brengen, een van de misdadigers blootsvoets achtervolgde. Daarbij werden uit beide pistolen in totaal vier of vijf schoten gelost. Een der kogels ketste af op de voorgevoel van een woning aan de Van 't Hoffstraat, twee andere doorboorden een ruitje van een huis aan de overzijde van de Kamerlingh Onnesweg. De daders, die zich o.m. bedienden van een wapen met patronen van het kaliber 12 mm., wisten met een grijze auto, die zü in een naburige straat hadden geparkeerd, te ontkomen. De politie heeft direct nadat z\j gealarmeerd was, met al het beschikbare personeel de uitvalswegen afgezet, doch de vogels waren reeds gevlogen. Nachtelijke klant De heer Verboom vertelde ons, dat zaterdagnacht omstreeks kwart voor twee, nadat hy al drie keer eerder door klanten met recepten uit zijn bed was geroepen, de bel ging. „Ik schoot mijn kamerjas over mijn pyjama aan, stapte in mijn pantoffels en liep de trap af. Voor de winkeldeur zag ik een keurige man staan, goed gekleed, een beschaafd gezicht". De apotheker liet de nachtelijke klant binnen, die tot zijn grote verbazing om een pakje zuiveringszout vroeg. „Man. bel je me daar voor mijn bed uit? Dat is toch geen stijl, daar zijn we niet voor", had hij de onbekende verontwaardigd toegevoegd. „De kinderen hebben zo n branderige maag", had deze geantwoord, waarop de apotheker hem het gevraagde overhandigde. De man, die een tas onder de arm geklemd hield en een keurige spraak had, vroeg hierna ook nog om een tube slaaptabletten, die de héér Ver boom eveneens voor hem neerlegde. Hij vroeg f 1.37, werd betaald met een rijks daalder, sloeg het bedrag op het kas register aan en gaf het wisseldgeld terug. Meisje van pier geslagen en verdronken Gistermiddag om kwart over drie is "de 19-jarige Amsterdamse mej. G. Dirkzwager door een stortzee van de IJmuidense zuiderpier geslagen en ver dronken. Zij wandelde met haar verloofde en vele tientallen andere nieuwsgierigen, ondanks waarschuwingsborden en verbo den achter de neergeslagen slagboom over de pier, toen een stortzee een vier tal wandelaars overviel. Het meisje raakte te water. Haar verloofde sprong haar na, kreeg haar te pakken, maar moest haar in de hoge golfslag weer loslaten. De jongeman is na veel moeite door agenten en omstanders op het droge gebracht. De reddingboot „Neeltje Jacoba" heeft ruim anderhalf uur vergeefs naar het omgekomen meisje gezocht. SLA NAAR OOSTENRIJK. In Oostenrijk is officieel bekend ge maakt, dat de invoer van sla in dit land onbeperkt zal mogen geschieden, met directe ingang tot 1 april a.s. Er is op het ogenblik in ons land nog een groot aanbod van sla. Daarom hoopt men, dat er op de Oostenrijkse markt vraag naar zal bestaan. PROFESSOR VAN SLOGTEREN WEER THUIS. Prof. dr. E. van Slogteren is uit het ziekenhuis ontslagen en in zijn woning teruggekeerd. Het herstel maakt goede vooruitgang, doch dat wil niet zeggen, dat prof. Van Slogteren zijn werk in het laboratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse kan hervatten. Dat zal nog wel enkele weken duren. Soekarno in Syrië President Soekarno is gisteren per vliegtuig uit Belgrado te Damascus aangekomen voor een officieel bezoek van één dag aan Syrië. Hij is te Da mascus met groot enthousiasme be groet. Duizenden Syriërs juichten hem toe. De Nederlandse gezant was bij de aankomst niet aanwezig. Op een banket, dat ter ere van het In- denesische staatshoofd werd gegeven, verklaarde president Sjoekri el Koewatli. dat Syrië Indonesië „in zijn strijd tegen Nederland om de soevereiniteit van Westelijk Nieuw-Guinea volledig steunt. Wij zien met trots, dat u met ons samen werkt tegen de krachten van „het kwaad en het imperialisme", aldus de president van Syrië. Soekarno is vanochtend naar Karatsji vertrokken. De Zuidslavische regering heeft zater dag officieel de Indonesische eis op Nieuw-Guinea ondersteund en in een gemeenschappelijk Indonesisch-Zuid - Slavisch communiqué verklaard, dat het vraagstuk in overeenstemming met de nationale rechten en waardigheid van het Indonesische volk dient te worden geregeld. In het communiqué, dat na de bespre kingen in Belgrado tussen Tito en Soe karno werd uitgegeven, staat voorts dat Zuid-Slavië „bepaalde militaire uitrus ting" zal leveren en dat er binnenkort een gemengde commissie ter bevordering van de economische betrekkingen zal worden ingesteld. De beide staatshoofden waren het er over eens dat landen die niet bij de be staande machtsblokken zijn aangesloten in aanzienlijke mate aan de ontwikke ling van internationale samenwerkingen de versterking van de vrede kunnen bij dragen. Aangekondigd werd ook dat gelyk gemeld president Tito dit jaar een bezoek aan Indonesië zal brengen. Soekarno en Tito spraken tenslotte hun bezorgdheid over de internationale toe stand uit en achtten internationale ont wapening een vitale behoefte voor de mensheid. Diplomatieke waarnemers in Bel grado commentarieerden dat het com muniqué zinspelingen bevat op Tito's pogingen een conferentie van „onver bonden landen" bijeen te roepen om druk op de grote mogendheden uit te oefenen voor het aanknopen van onderhandelingen. Zü achtten het niet waarschynlijk dat Tito voor de vol gende winter naar Indonesië zal gaan. Men vond voorts dat uit het commu niqué Zuidslavisch streven blykt om „Ik liep naar de deur, opende deze en op hetzelfde moment, terwijl de klant zich niet verroerde, zag ik twee andere mannen, kleiner van stuk en zo te zien échte vechtertjes, vlak voor de deur staan. Beiden hielden zij een pistool voor de borst geklemd, waar van de loop op mij was gericht. Zü lachten zo'n beetje en één van hen voegde me toe: „je begrpt het zeker wel?" Ik werd verschrikkelyk kwaad en sprong een van de kerels naar de keel, want in een flits schoot het door me heen: „als ik niets doe ben ik weg". Ik weet niet meer of ik hem ook heb geraakt, maar in ieder geval rende hij de straat op. Ik vloog achter hem aan. Hü kon beter uit de voeten dan ik op m'n sloffen, maar ik verloor er een en zette de achtervolging op blote voeten voort. „Help, help" Juist op dat moment kwam de 37-ja- rige heer W. de Man uit de Van 't Hoff straat van een feestje thuis. Hy hoorde de knallen, hoorde ook de heer Verboom „help, help" roepen en schoot te hulp. Op verzoek van de apotheker fietste hij de wegsnellende mannen achterna. Hij kon nog net waarnemen hoe deze in een grijze auto sprongen en snel wegreden. De heer Verboom heeft op het mo ment, dat geschoten werd, nog even gedacht, dat klapperpistools werden gebruikt, maar al spoedig werd duide- lijk dat hij aan de dood was ontsnapt. De kogelgaten in het ruitje van de woning aan de overzijde van de straat en de sporen van de afgeketste kogel op de gevel van het door de hevig ge schrokken familie Mous bewoonde huis spraken duidelijke taal, terwijl het politie-onderzoek nog maar net op gang was, toen op straat drie patroon hulzen werden gevonden. Daarbij bleek dat beide wapens waren afgevuurd: men vond hulzen van het kaliber 6.35 mm. en 12 mm. Vals S.O.S.? Zaterdagavond omstreeks halftien hebben Scheveningen Radio en Nord- deichradio noodseinen opgevangen van een Zweeds schip, waarvan de naam niet was te ontcijferen. Geseind werd. dat de bemanning binnen tien minuten het schip zou verlaten. Als positie werd een plaats op een afstand van tachtig mijl n.o.w. van Terschelling opgegeven. Onmiddellijk voer de sleepboot „Hol land"' van de rederij Doeksen op Ter schelling uit. hoewel getwijfeld werd aan de echtheid van het S.O.S.-sein. Sche pen in de onmiddellijke nabijheid van de opgegeven plaats werden verzocht uit te kijken. „De Mamelloyd" van de Kon .Rotterdamse Lloyd stoomde direct op naar de plek. Maar later rees het vermoeden, dat het noodsignaal vals was en het bedoelde schip veilig in de haven van IJmuiden lag. De politie stelt een onderzoek in. Het vermoeden ont stond, doordat het noodsein in Den Helder en Terschelling zwak werd ont- Minister Luns luncht met Engelse collega Lloyd Minister Luns is zaterdagmiddag naar chequers gegaan voor een lunch met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd. Chequers is het buitenver blijf van de Britse premiers. Een Nederlandse woordvoerder deelde mede. dat minister Luns vrijdag voor een particulier bezoek in Londen was aange komen, weer naar Den Haag zal ver trekken. Een Britse woordvoerder zei. dat Lloyd de uitnodiging voor een lunch verstuurde toen hy de aankomst van minister Luns in Londen vernam. vangen, maar in IJmuiden sterk. Er liggen in de IJmuidense haven op het ogenblik veel schepen in afwachting van de storm. Het is daardoor niet ge makkelijk de zender van het valse S O S. te vinden, temeer daar het sig naal te kort duurde om een peiling te kunnen nemen. Krachtiger houding? Amerika gaat vermoedelijk niet in op verzoek wapen leveranties Een anti-communistische conferentie Het schijnt op het ogenblik aan sterke twijfel onderhevig of de V.S. ook maar voor een deel op het verzoek van de Indonesische regering om Amerikaanse wapenlevèranties zullen ingaan, zo is uit welingelichte bron te Washington vernomen. Er is grond om te veronderstellen dat Amerika ten aanzien van dit verzoek, dat reeds in de afgelopen zomer is gedaan, eenzelfde houding zal aannemen als tegenover een soortgelijk verzoek van Israël, dat reeds van drie jaar her dateert. Israël kreeg op zijn herhaalde vragen om uitsluitsel steeds weer te horen dat het verzoek ,,een grondige bestudering" verlangde, maar de Amerikanen hebben een besliste weigering steeds vermeden. De Amer. specialisten hebben goede nota genomen van Soebandrio's opmerking I werkelijkt won in Cairo dat „Rusland betere en goed' „Indien dit plan inderdaad eens ver- erkelijkt wordt op een voor het Westen vijandige manier, zouden de Westelijke kopere wapens" dan het Westen had j landen hun handels- en verdedigings aangeboden. Ook houdt men rekening I lijnen in dit gebied gevaarlijk gehinderd met de mogelijkheid van wapenleverin- 1 zien", zo merkt men te Washington op. gen uit Zuid-Slavië en Tsjecho-Slowa- kije. De indruk die men op het ogenblik in Washington krijgt, is dat de V.S. nu een krachtiger houding jegens Indone sië hebben verkozen, welke verande ring werd geïllustreerd door het Ame rikaanse protest bij de Indonesische regering tegen haar voornemen om de grens van de territoriale wateren in Indonesië tot 12 mijl uit te breiden in plaats van de gebruikelüke drie mijl. Hoewel men in de Amerikaanse hoofd stad hoopt, dat Indonesië het bij de aan kondiging alleen zal laten meent men er toch rekening mee te moeten houden, dat het IndoneSsche kabinet het voor nemen wil uitvoeren, weshalve Amerika zijn gereserveerdheid heeft laten varen. Duizenden kisten geweren en munitie rooi de Algerijnse rebellen achterhaald Twee Franse torpedobootjagers, de Cassard en de Kabyle, zün er zaterdag avond in geslaagd voor de kust van Algerüe het Joegoslavische Slovenija (5800 ton) aan te houden. Het schip kreeg opdracht naar Oran te varen, waar 150 ton wapens werden uitgeladen. Deze wapens waren bestemd voor de opstandelingen organisatie FLN in Algerije en zouden in Casablanca in Marokko worden uitge laden, vanwaar zü naar de plaats van bestemming zouden worden vervoerd. De Fransen hadden de bewegingen van de Slovenija reeds dagenlang gevolgd, nadat het schip door radarposten aan de kust was ontdekt. Het was bekend, dat Joego slavië lichte wapens en bepaalde typen middelzware artillerie wilde verkopen. De Joegoslavische wapenfabrieken werken niet op volle kracht, reden waarom de regering had medegedeeld dat zü bereid was wapens aan het buitenland te leveren. De thans in beslag genomen hierveelheid wapens is driemaal zo groot als die, welke In oktober 1956 aan boord van het jacht „Athos" werd gevonden. De Athos kwam uit Alexandrië in Egypte. Communistische organisaties van Z.- Sumatra, Midden-Sumatra en Celebes, Borneo en West-Java zullen deelne men aan een conferentie, welke in Palembang zal worden gehouden ter bespreking van de vraag hoe het com munisme in Indonesië onder ogen kan worden gezien. Dit werd medegedeeld door een woord voerder aan het „anti-ommunistische front". De conferentie zal op 25 januari beginnen. Vele ongelukken op de gladde wegen Het opvriezen van de vochtige wegen heeft gisteravond een plotselinge glad heid veroorzaakt. Talrüke ongelukken waren het gevolg. Op de Rijksweg Den HaagAmsterdam kwamen bü het via. duet bü de Vijfhuizerweg niet minder dan acht personenauto's met elkaar in botsing, waarbij twee personen werden gewond. Toen de Rijkspolitie ter plaatse kwam om met een rode lantaarn de naderende automobilisten te waarschuwen voor het slipgevaar, gleden opnieuw vier wagens op elkaar in. Een van de wagens sloeg over de kop en moest weggesleept wor- j den .De materiele schade was zeer Verklaring van Soebandrio er<»t De Amsterdamse politie had in- middels een radiowagen by het begin Prins Bernhard is gisteren voor een officieel bezoek aan Liberia van het vliegveld Soesterberg vertrok ken. De Koningin en de Prinsessen Beatrix. Margriet en Marijke bij het afscheid op het vliegveld. Laffe overval van vermomde opstandelingen op Fransen Toen het Joegoslavische schip gisteren toestemming kreeg om te vertrekken, was het volgens een bericht van United Press 3.286 kisten lichter. Deze bevatten zesduizend geweren en machinegeweren van diverse typen, een grote hoeveelheid 9 mm. kogels en een groot aantal ban galore-torpedo's, welke gebruikt worden om prikkeldraad op te blazen. Dit had genoeg munitie kunnen zyn voor een diplomatieke explosie tussen Frankrijk en Joego-Slavië. In het gebied van Orleansville, ten westen van Algiers, is een afdeling Franse militairen, die halt maakte om te gaan eten, overvallen door rebellen, die zich in uniformen van de Franse valschermtroepen hadden gestoken. Hier- bü werden 28 Franse militairen gedood. Twaalf worden vermist. Bij een bomaanslag te Sidi bel Abbes in het westen van Algerije zün vier Europese vrouwen om het leven geko men. Er werden 42 personen gewond; velen van hen zün er ernstig aan toe. Anita Cerquetti heeft haar rol in De Rover vergeten Anita Cerquetti, de Italiaanse sopraan, die zich wereldfaam verwierf, toen zij twee weken geleden de rol van Maria Callas in de opera „Norma" overnam, bij de opvoering in het Romeinse Opera gebouw, daar „la Callas" verklaarde door heesheid niet meer te kunnen zingen, heeft haar rol in de opera „De Rover", die dinsdag a.s. te Palermo zal worden opgevoerd, totaal vergeten. Zij is reeds door specialisten onderzocht. Prof. Santangelo, leider van de psychi atrische kliniek van Palermo, die Anita Cerquetti heeft bezocht, verklaarde later dat zij aan een „zenuwuitputting" lydt, die waarschynlyk een gevolg is van over- werktheid. Aan haar stem mankeert niets. Santangelo heeft de sopraan kalme rende middelen en een rustkuur van twintig dagen voorgeschreven. De directeur van het operagebouw van Palermo, baron De Simmone, verklaarde zaterdag, dat de opvoering van Bellini's niet al te nauw bij het Indonesisch-1 Opera „De Rover", op dinsdagavond a.s., Nederlandse geschil betrokken te wor- waarmede het operaseizoen te Palermo den. Dat, tenslotte, Zuid-Slavië Indo- wordt geopend, in elk geval door zal nesië op beperkte schaal leveringen gaan. „ook al zou Anita Cerquetti moe- zou doen, was reeds bekend. I ten worden vervangen". De Algerynse rebellen hebben opdracht gekregen hun landgenoten die de zijde der Fransen hebben gekozen „met alle middelen" te bestrijden, aldus blykt uit inlichtingen, die de Franse autoriteiten te Algiers hebben ontvangen. Dit slaat met name op die voormalige opstande lingen, die thans, onder leiding van de vroegere rebellengeneraal Belloenis, ten zuiden van Algiers aan Franse zijde opereren. De aanvallen moeten worden uitgevoerd in die streken, waar de sterkte der Franse veiligheidsstrijd krachten het geringst is. Weer enige incidenten aan Israëlisch-Syrische grens Volgens een woordvoerder van het Israëlische leger is zaterdag een Israë lische vissersboot op het Meer van Ga- lilea van de Syrische oever beschoten. Een vaartuig van de Israëlische politie beantwoordde het vuur. Aan Israëlische züde vielen geen slachtoffers. De Israëlische militaire woordvoerder zei ook, dat Syriërs zondagochtend in het gebied van Hoeleh bü de Syrische grens op vier Israëlische herders hebben geschoten. Een herder werd gewond. De bijzondere afgezant van de Ver enigde Naties, dr. Urrutia, heeft zater dagavond medegedeeld, dat tussen de Jordaanse en Israëlische regering een overeenkomst is bereikt inzake een rege ling voor de „volledige toepassing van het akkoord uit 1948 over de berg Sco pus". Alle militaire installaties, die strij dig zijn met akkoord van 1948, zullen worden verwijderd of vernietigd. Waar nemers van de Verenigde Naties zullen op een juiste naleving van de regelingen toezien. Documenten over Hongarije zullen worden verbrand De secretaris-generaal van de V.N., Dag Hammarskjöld. heeft de aanbeve ling van de commissie van onderzoek in zake het geval Bang-Jensen om onder getuigen de documenten met namen van Hongaarse getuigen in een gezegelde enveloppe te verbranden, aanvaard. Bang-Jensen zelf had vrijdag reeds ver klaard er gehoor aan te willen geven. Hammarskjöld zei zich by de mening van de commissie te kunnen aansluiten, dat de „fantastische en onverantwoorde lijke handelwijze van Bang-Jensen de aard en geloofwaardigheid van de papie ren heeft aangetast". Dr. Soebandrio, de Indonesische minis ter van Buitenlandse Zaken, is gister avond in Indonesië teruggekeerd. Hü heeft president Soekarno vergezeld op diens reis naar India, Egypte en Zuid- Slavië. Op een persconferentie zei Soebandrio, dat president Soekarno met de leiders van de bezochte landen gesproken heeft over de aankoop van wapens vq©r Indonesië. De minister is zaterdag uit Belgrado vertrokken met het oog op de onderteke ning van het Japans-Indonesische vre desverdrag en de herstelbetalings- en economische overeenkomsten tussen bei de landen. De Japanse minister van Buitenlandse Zaken arriveerde drie uur eerder dan Soebandrio in de Indonesi sche hoofdstad. Volgens Soebandrio is de gezondheids toestand van president Soekarno aan- merkelük verbeterd. De programma's die hij af te werken had waren niet al te zwaar. De reis van Soekarno was uit politiek oogpunt beschouwd „een vol ledig succes", daar de leiders van de bezochte landen steun toegezegd had den voor de Indonesische aanspraken op Westelijk Nieuw-Guinea, aldus Soebandrio. De door Soekarno aan de Indische en Egyptische leiders voorge stelde Afrikaans-Aziatische conferen tie was voor het ogenblik niet mogelük. Ook de Indonesische ambassadeur in Bonn. dr. Zain, is gisteren in Djakarta gearriveerd. Hij zal overleg plegen met zijn regering; naar men meent over het huren van Westduitse schepen. Ook Nieuw-Zeeland De regering van Nieuw-Zeeland heeft meegedeeld, dat zy niet akkoord gaat met de uitbreiding van de territoriale wateren door Indonesië Amerika, Nederland. Engeland, Japan, Australië en Frankrijk hebben dit al eer der verklaard. Ctyna heeft zich voor de 12 mylszone uitgesproken. van de Haagse weg geposteerd om de automobilisten attent te maken op het gladde wegdek. In en rond Utrecht kon men met zandstrooien de schade beperken tot twee slipgevallen. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. In Rotterdam Meer geld. De Indonesische regering wil, volgens een bericht van radio Peking, een extra 225 miljoen roepiah in omloop brengen. Het geld zal worden uitgegeven in bil jetten van een en 2.5 roepiah. „Documenten over Staat Sumatra" De Indonesische legerleiding heeft documenten in handen gekregen, die het bestaan onthullen van zekere elementen, die uit zijn op vestiging van een „Staat Sumatra" of „een andere centrale regering dan de bestaande". Volgens het persbureau Antara is dit onthuld door een offiiële woordvoerder van de stafchef van het leger gen.-maj. Nasoetion. De in deze documenten ont vouwde plannen waren uitgedacht door de buiten de wet gestelde kolonel Loebis, zo werd gezegd. In verband met deze onthulling, onderstreepte de legerwoordvoerder, ma joor Harsono. dat reeds herhaalde malen bekend is gemaakt, dat de legerleiding een krachtige houding aanneemt wat betreft illegale activiteit van deze aard. „Iedere poging om de structuur en de wet van de Staat te wyzigen door middel van gewelddadigheid of onwettige mid delen, zal resoluut verpletterd en onder drukt worden", zo verklaarde Harsono. Volgens hem is stafchef Nasoetion er van overtuigd, dat geen lid van het Indonesische leger bereid zal zyn deel te nemen aan „verraad tegen de onafhan kelijkheidsverklaring van 1945". Nasoetion gaat in Sumatra persoonlijk een onderzoek instellen. en Den Haag waren de wegen ook glad. Meldingen van ongelukken kwamen echter niet binnen. Onder Ouder Amstel, in het buurtschap De Waver, slipte een personenauto, waarin zich drie perso nen bevonden en kwam tegen een boom terecht. Twee personen werden gewond, de derde bleef ongedeerd. De auto was ernstig beschadigd. Op de Rijksweg Am sterdam Utrecht slipte een personen auto, die bezig was een andere wagen in te halen en kwam in de middenberm tot stilstand. Een derde auto botste op de gestrande wagen. Een der bestuur ders kreeg snijwonden. Ook hier was de materiële schade aanzienlyk. Van- ochtendvroeg raakte een personenauto uit Heveskes door de gladheid te Gar- relsweer in het Damsterdiep. De vijf inzittenden konden eohter worden ge red. Het echtpaar met drie kinderen werd naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen overgebracht waar twee kinderen later moesten achterblijven voor verdere behandeling. Tito en Von Brentano ever internationale samenwerking Volgens mededelingen in Belgrado streeft de Joegoslavische president Tito naar een „topconferentie" van de lei ders van neutrale landen met het doel te komen tot een gemeenschappelyk dringend verzoek aan de blokken van Oost en West om onderhandelingen over de hangende vraagstukken te beginnen. Buitenlandse diplomaten te Belgrado betwyfelden het of Tito erin slagen zal een dergelüke neutrale topconferentie tc organiseren, maar de Syrische mi nister van Buitenlandse Zaken, Salah Bittar, verklaarde in een vraaggesprek met Radio-Cairo, dat de neutralistlsche landen een positieve houding in de stryd tussen de twee wcreldblokken moeten innemen. De Westdnitse minister van Buiten landse Zaken. Von Brentano, heeft zon dagavond in West-Berlün verklaard, dat West-Duitsland belang heeft bü het verbeteren van zijn betrekkingen met de landen van Oost-Europa. (West- Duitsland onderhoudt thans met uit zondering van de Sovjet-Unie geen diplomatieke betrekkingen met commu nistische landen). Von Brentano, die op een congres van de Westberlynse christendemocratische unie sprak sprak, zei. i'at dc betrekkin gen tussen de Bondsrepubliek en de Sovjet-Unie van het hoogste belang zün. OPENING van ons nieuwe restaurant op DONDERDAG 23 JANUARI LANGE PIETERSKERKKOORSTEEG 9 - LEIDEN TELEFOON 20998 Prima keuken Gezellig interieur Kooidfl/zulcUen Weg d'r mee 3 BIEFSTUKHAPJES 11 Pracht LAPPEN 11.20, f 1.40. 1 1.50 per 500 gram Heerlijke PALINGROOKWORST 10.80 p. 500 gram 100 gram ROOKVLEES (0.45 Haarlemmerstraat 246 - Telef. 25783 KUNSTGEBIT VOLMOLENGRACHT 23 Leiden - Telefoon 22108 Gebr. Paes R reestraat 58 naast Stadsgehoorzaajl ELKts DAG van 8—6 uur vlotte SERVICE. TE KOOP HERENHUIS Gevraagd in Voorburg GOEDE inwonend, zelfstandig kunru werken en eenvoudig koken. Verdere hulp aanwezig, als* mede oliestook. Aanmelden! mevr. GUSSENHOVEN, RÜn- en Schiekade 17, telefoon 23531 Woningruil .RIJ HERENHUIS te Oegstgeest, 6 kamers. Evt. ook vestigingsvergunning voor hoogste urgentie te Leiden (ruil). Inlichtingen: gebroken, gescheurd of tan den afgebeten, reparaties in enkele uren gereed. EN K R I I Tel. 23970 - Hogewoerd 88a LEIDEN Mak. Bur. „EIGEN HAARD". bevattende 5 kamers, badka mer en zolderverdieping te Dordrecht in ruil aangeboden voort soortgelijk huls te Lei den of Oegstgeest. Brieven onder no 5518 aan het bureau van dit blad.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9