PAMIRSHAG Voorlichtingsdag Leidse Academie Grandioos liondenfeest van KV „RijnlancP GERDING IEDERE DAG NIEUWE FOTOKOOPJES Foto-Ciné JAN WOLFSLAG ,Jn, komt U ni Toekomstige studenten en hun ouders hoorden over aard en betekenis der vorming an T.I.G. aar binnen Belangstelling uit binnen- en buitenland DOUWE EGBERTS 96ste jaargang Maandag 20 januari 1958 Tweede blad no. 29345 Januari. Dat wil zeggen, dat de Leidse Groningers hun „Nüjoarsvezide" houden, een nummer van het jaarlijkse program, uat juist vanwege de locale intimiteit nooit wordt overgeslagen. Zo waren vele „Grunnigers" dan zater dagavond bijeen in de Jacoba-zaal van „Den Burcht". Het zaaltje was geheel gevuld. Na opening door de voorzitter, de heer H. A. Vriend, die natuurlijk alle leden het beste toewenste in het nieuwe jaar evenals de vereniging in haar geheel, werd met eigen krachten een zeer afwis selend program ten beste gegeven, dat er even smakelijk inging als de „kouke, olie wieven en kniepertjes", die nu eenmaal bij zo'n Gronings feest horen en waarop alle aanwezigen ruimschoots werden ge trakteerd. De eigen zangvereniging „Ons Laid" onder leiding van de heer Riks deed zich een paar maal horen en bevestigde de goede naam, die deze „zangliesters" zich hebben verworven. Gemeenschappelijke zang naast het gebruikelijke zingen van het volkslied „Van Louwerszee tot Dollard tou" hielp vervolgens mede om er de gewenste stemming in te bren gen. En dan trad op het eigen gezelschap „De Tiedverdrievers" onder leiding van de heer Enzerink in enkele operette nummers als anderszins. Het hoofdnummer blijft op deze avond evenwel toch de nieuwjaarswens van Kloas en Grait, de Groningse Thomas- vaer en Pieternel. Deze wens, samenge steld en ten tonele gebracht door het echtpaar Boekhoud, bevatte naast de heilwensen een opwekking om mee te helpen aan de verzameling van zilver papier, theelood en dergelijke, waarmede invaliden geholpen kunnen worden, om het Gronings maandblad door een abon nement te schragen en een opsomming vat: het voornaamste wat zich in het afgelopen jaar in Stad en Ommeland heeft afgespeeld. Ook nu vond deze heil wens een dankbaar applaus. Tot slot sprak de voorzitter woorden van warme dank aan allen, die aan de verzorging van deze avond hadden deel genomen. HU kon tevens de verheugende mededeling doen. dat het jaar goed was ingezet, want tien nieuwe leden hadden zich aangemeld! Natuurlijk volgde nog een gezellig dansje onder leiding van de heer Mekel. ONDEUGDELIJKE KOFFIE De politie waarschuwt de ingezetenen tegen het optreden van lieden, die aan de deur goedkope koffie aanbieden, welke evenwel van zeer inferieure kwaliteit is. De heer F. L. Th. du Pon, werk zaam bij de Dienst van Sociale Zaken alhier, is benoemd tot lid-deskundige op het gebied van maatschappelijk werk van het bureau van consultatie in het arrondissement 's-Gravenhage. brtEESTRAAT 123 HAARLEMMERSTRAAT 102 In de naoorlogse jaren treedt door vele omstandigheden steeds meer de wenselijkheid op, tijdig aan toekomstige studenten en hun ouders voorlichting te geven over de mogelijkheden, moeilijkheden en bete kenis van een universitaire studie. Deze voorlichting dient tijdig te geschieden, indien deze toekomstige studenten en hun ouders zich op een juiste keuze willen kunnen bezinnen. De Leidse Universiteit organiseerde derhalve reeds zaterdag j.l. zulk een voorlichtingsdag, die veel belangstelling trok. Daarvan getuigde het feit, dat tijdens de openingsbijeenkomst de grote Stadsgehoorzaal vrijwel geheel was bezet. Nadien vonden bijeenkomsten in kleiner faculteitsverband plaats. Veranderde constellatie misvattingen en overijlde oordelen kun. nen voortvloeien. In de stadsgehoorzaal zette de rector, magnificus prof. dr. S. E. de Jongh uit een, dat deze - voorlichting vooral voor de ouders van zeer grote belang is. De keuze van de studierichting, zelfs van het kiezen van een academische studie zelve, behoort dan wel bij de student te berusten, de verantwoordelijkheid ligt vooralsnog b(j de ouders. De wenselijk heid van een voorlichting als deze werd vroeger minder gevoeld, door de om standigheden dat de studenten toen vrijwel uitsluitend voortkwamen uit het milieu der academisch gevormden. Daaraan is nu gelukkig een einde ge komen enerzijds door verheugende wij zigingen in het maatschappelijk bestel, anderzijds door een uitgebreider beur zenstelsel. Hoezeer dit ook is toe te juichen, dit brengt het bezwaar mee dat de ouders veelal vreemd staan tegen over de uni versitaire vorming en sfeer, waaruit Woon in studiestad Prof. de Jongh schetste de typerende verschillen tussen het „school-milieu" en de universitaire sfeer, waarbij hij er de nadruk op legde dat een essentieel onderdeel van de academische vorming gezocht moet worden in het zo spoedig mogelijk leren dragen van eigen ver antwoordelijkheid door de studenten. Vooral van de ouders wordt een grote mate van wijsheid en ruimheid van denken gevergd, om deze verantwoor delijkheid te kunnen overlaten. Belangrijk achtte spreker, dat de studenten in hun studiestad zelf wonen, omdat zjj slechts daardoor ten volle deel kunnen nemen aan de vormende activiteiten buiten college- en practi- cumrooster om. Lezingen, disputen, ge zelligheidsverenigingen, faculteitsvereni gingen e.d. zijn essentiele onderdelen I van de algemene vorming. Helaas leiden financiële motieven en moeilijkheden in de huisvesting vaak tot het spoorstudentschap, doch de pogingen die ook van de zijde van de universiteit worden aangewend om deze factoren zoveel doenlijk te elimineren tekent, hoezeer men zich in deze kring bewust is van de noodzaak van studentenhuis vesting in de studiestad. Geen werkstudentschap Het instituut van het werkstudent- schap achtte spreker op enkele inciden. tele gevallen na waar men diepe bewon dering voor moet hebben, over het alge. meen onjuist, omdat het in het meren deel van de gevallen niet zonder kwade gevolgen voor studie en vorming mogelijk blijkt te zijn in de studietijd de aan dacht over wetenschapsbeoefening, vor ming en betaalde arbeid te verdelen. Doolhof Op enkele problemen vooral ten aan zien van het studenten leven ging de praeses van de Leidse Studenten Con tactcommissie de heer A. E. du Perron nader in. Hij vergeleek de studentenmaatschap. PÜ met een doolhof tussen de middel bare schoolopleiding en de kille maat schappij. een doolhof waar men moet afleren geleefd te worden en moet leren dit zelf naar eigen verantwoordelijkheid te doen. Dit is naast de wetenschappe lijke vorming wel een van de belangrijk ste aspecten van de studietijd. En het moet slechts mogelijk worden geacht hieraan de volle aandacht te besteden wanneer de student door in de studie stad te wonen ten volle deelneemt aan het studentenleven buiten de studie om. Spreker behandelde enige aspecten van de gezelliglheidsverenigingen, de ver enigingen op levensbeschouwelijke grondslag en de faculteltsverenigingen om tenslotte te constateren, dat de universiteit een voorportaal voor het grote leven is. en dat de student reeds in dit voorportaal moet trachten door deel uit te maken van de gemeenschap der studenten de essentiele aspecten van Broederschap van oud-padvinders VELE ACTIVITEITEN. Invitatie t Gezellige avond temidden van normaal gezin „Ja, komt U maar binnen. Hang Uw jas aan de kapstok. Wij zijn een ge woon gezin weet U. Een vader, een moeder, een dochter Gevolg gevend aan deze u-.tnodiging, maakten velen zaterdag in de Stadsge hoorzaal een avond mee temidden van een normaal gezin, oiwel een in een blijspel gegoten toneelstuk van de hand van Wim Bischot. Hoewel het stuk zich in Parijs afspeelde - in het huis van een familie aan de Boulevard St. Germain - was deze invitatie voor de talrijke aan wezigen een uiterst aangename. Dit komt hoofdzakelijk omdat men, natuurlijk in figuurlijke zin, dit huisge zin in handen van de toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" had gelegd. Deze toneelvereniging heeft niet met de handen in het haar gezeten. Integen deel, want wat zaterdagavond op de planken werd gebracht was een leuk en vlot gespeeld blijspel. Een pluim verdient in ieder geval het gezin, bestaande uit vader, moeder en twee kinderen. Dit viertal wist op uit stekende wijze samen te spelen. Hoewel zij vaak kibbelden waren zij toch, wat spel betreft een harmonisch geheel. De vader. Ton Arentsen was een druk zakenman, zó druk zelfs dat hij zijn va derlijke taak in zijn gezin bijna verge ten was. Zijn beste tegenspeelster was mevr. J. Mosselman-Boom. Hun dialogen waren flitsend maar ook sprankelend van humor. Een leuke dochter was Anneke Jonk, hoewel de souffleur er wel eens aan te pas kwam. Maar haar gevatte en snedi ge opmerkingen vergoedden deze kleine slippertjes volkomen. De laatste van dit viertal was Nico v. Tilburg, die op een gemoedelijke wijze als het „enfant terrible" acteerde. Dit viertal was alleen al een blijspel waard, maar zoals de tifcel van dit to neelstuk aanduidde. n.l. .,De vader, de moeder, de dochter enz." werd alles pas kompleet met de bijvoeging van: het meisje, de zakenrelatie, de actrice en de man. In een gezin met „moderne" kinderen, komt een nieuwe dienstbode, die zoals blijkt tijdens de ontknoping aan het eind van het stuk, van haar echtgenoot gevlucht is. ARJOS KWAM BIJEEN. Het leven In Duitsland. In het Gereformeerd Jeugdhuis hiel den de Leidse A R. jongeren een bijeen komst. waarop de heer J. Francke. voorzitter, vertelde over zijn reis naar Duitsland. In het bijzonder wees de heer Francke op het vluchtelingen vraagstuk, wat naar zijn mening voor lopig niet opgelost kan worden. Verder vertelde de heer Francke over de Ber- lijnse Oostzone, waarin hij enige tijd geweest is. Nadat hij een kort overzicht gegeven had van de geschiedenis der laatste twintig jaar besprak hij de huidige situatie. Het ijzeren gordijn moet ge zien worden als een onverbiddelijke scheiding tussen Oost en West. Er zijn echter mazen. In Oost-Berlijn heeft de heer Francke o.a. een school bezocht. Het eerste wat hier opvalt, is dat de Duitse taal op het lesrooster ontbreekt en vervangen is door het Russisch. Het onderwijs in aardrijkskunde gaat niet verder dan de communistische landen. Verder staan als vakken op het lesrooster het scha ken. terwijl in de vierde klas reeds aan gevangen wordt met scheikunde. Sprekende over de verhouding Kerk staat. moest de heer Francke conclude ren. dat het voor de Christenen in Oost-Duitsland zeer moeilijk is om te leven. Wanneer een dominee, die van Staatswege betaald wordt, verkeerde dingen zegt wordt hij uit zijn gemeen te gehaald. Het gevolg is, dat de her derloze gemeente geen dominee krijgt. Tenslotte sprak de heer Francke over de vluchtelingen, die nog dagelijks in grote aantallen naar het Westen ko men. het gro.te leven: eerbiediging van el kaar en de aanvaarding van de verant woordelijkheid, ten volle te erkennen. Bijeenkomsten in faculteitsverband Faoulteitsgewijze werden door middel van referaten en persoonlijk contact tussen ouders, aanstaande studenten, hoogleraren en docenten deze denk beelden en de meer vak-technische as pecten van de studie nader besproken is bijeenkomsten van kleinere aard in academie en universitaire instituten. Zij wordt aangenomen op de voor avond van een ontmoeting van enkele zakenrelaties, die bij haar „nieuwe me neer" plaats zal vinden. Om de zaken wat te laten vlotten heeft men ook een actrice uitgenodigd, die haar charme nu niet bepaald onder stoelen en banken stak. De dienstbode (mej. Jannv Willebrand) wist in het begin nogal moeilijk haar juiste plaats te vinden en kwam na het derde bedrijf pas goed op dreef. Mevrouw M. Boom-Schild speelde als een echte actrice en Piet Horrée was de zenuwachtige man, die zijn vrouw terug kwam halen. Omdat de kibbelpartijtjes in het ge zin en bepaalde situaties rondom de liefde, in dit blijspel uitgewerkt volko men normaal waren, maar niettemin zeer geestig, hadden de leden van ..Tot Ieders Genoegen" in het geheel geen moeite deze lichte kost te verteren. De hulde die de spelers aan het eind van de avond ten deel viel was dan ook volkomen verdiend. Buigend ontvingen zij een dankbaar applaus van het publiek terwijl de da mes door het bestuur met een kleine at tentie verrast werden. Een geanimeerd bal o.l.v. Jan Alphe- naar en met medewerking van Cor Vin- courts Ballroomorkest en ..The Comets" o.l.v. N. Blankenstijn prolongeerde de vrolijke stemming voor nog enige uren. „«TOPRECHTE AMATEUR". In de kleine Stadsgehoorzaal hoopt de afdeling Leiden van de Stichting „d'Op- rechte Amateur" zaterdag aa. de eerste van een serie openbare avonden te ge ven. Tijdens deze avond zal men kenms kunnen maken anet de resultaten van de vrije tijdsbesteding van de leden der Stichting. Uit de vele aanmeldingen is een keuze gemaakt; er wordt een programma ge boden. waarin jongeren en ouderen laten zien en horen, wat met enthousiasme en toewijding bereikt kan worden Een deskundige jury zal, in tegenwoor digheid van uitvoerenden en toehoor ders, het gebodene na afloop beoordelen een kritiek, waarin aan de amateurs, zo nodig, kleine aanwijzingen of raadgevin gen zullen worden gegeven om de gele verde prestaties zo mogelijk nog te verbeteren. CONTACTAVOND HERINGA VAN WIJK. Zaterdag vond in de grote zaal van „Den Burcht" een contactavond plaats, welke was georganiseerd voor de werk nemers bij de wolfabrieken Heringa en Van Wijk. De voorzitter, de heer L. Gijs man, heette een geheel gevulde zaal hartelijk welkom. De avond werd verder gevuld door het Haags Ambtenaren Ca baret .Schots en Scheef", dat de aan wezigen een gevarieerd programma voor zette. Als gast verraste de Haagse goo chelaar Roel de Vries de aanwezigen met enkele goocheltoeren. De contactavond werd besloten met een gezellig dansje o.l v de heer v Wijk, terwijl de dansmuziek werd verzorgd door „The Rythme Makers" o. 1 v. W. Mark. INBRAAK LEVERDE f57— OP. Zaterdagavond is ingebroken in een perceel aan de Haagweg. De dief <of dieven) verschafte zich toegang tot de woning door een ruit van een der bal kondeuren te verbreken. Hij kwam zo doende in de slaapkamer, waar hij de muurkasten en de linnenkast doorzocht. De buit bedroeg slechts f57. W. v. d. REIJDEN 25 JAAR BM DE N.E M. De heer W. v. d. Reijden koperslager en autogenisch lasser van de N.V Ned dag het feit, dat hij voor 25 jaar bij deze dag het feit. dat hij voor 25 jaar bjj deze N.V. in dienst trad. Ter gelegenheid van dit jubileum vond zaterdag ih de recrea tiezaal van de H C W. en de N E M ren hartelijke huldiging plaats Achtereen volgens werd de jubilaris toegesproken door de bedrijfsleider, de heer Leupe. de voorzitter van het jubileumfonds van de N.E.M.. de heer C. Mooten, de heer Bonte en de heer H. Laman, voorzitter van „De Stalen Band". Enkele gesenen ken werden aangeboden Na afloop vn deze huldiging werd de heer v. d Re'i- den en diens echtgenote ln de direct«e- kamer ontvangen, waar hij bii afuez'"- heid van de directeur, ir Bon-ae-^. toegesproken werd door de heer P s Stokman. Namens de directie ontvirg hij een enveloppe met inhoud Hierna verplaatste de gezelligheid zich naar Tn den Vergulden Turk" waar men nog <.-e- ruime tijd geanimeerd bijeen bleef Gisteren daverde de Stadsgehoorzaal weer van het hondengeblaf en het applaus van de talrijke hondenliefhebbers, die de grote zaal geheel vulden. Om 11 uur opende de voorzitter dr. ir. P. C. Lindenbergh de clubmatch met een woord van welkom tot de keurmeesters en de leden, die hun fraaiste honden ingeschreven hadden. Dan dankte hij de heer en mevrouw Smits, die voor de organisatie van deze dag bergen werk hadden verzet en die ongetwijfeld zouden zorgen voor een vlot verloop van dit hondenfeest. Onder de aanwezigen merkten we op oud-minister dr. S. L. Mansholt, wiens dochtertje een mooie Cavelier-Kin-Charles Spaniel had ingezonden, de bescherm heer van de K.V. Rijnland, jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Leiden, met echtgenote en verder de consul-generaal van Monaco, de heer Jean Rey. In een vlot en goed afgestemd tempo werden 128 honden voor de keurmees ters geleid, terwijl mevr. P. Gondrexon— Ives Browne door de microfoon de ty pische raskenmerken van de honden, die tot een veertigtal verschillende rassen behoorden, besprak Zelfs een leek op rashondengebied moest wel geïmponeerd worden door de enorme verscheidenheid, grootte-, vorm- en kleur-verscheiden- heid der hondenrassen. Eén der hoogte punten van de mid dag vormde de parade der kampioe nen. Niet minder dan 33 honden, die op een grote tentoonstelling kam pioenschappen hadden gewonnen, dongen mee naar de schoonheidsprijs. Onder daverend applaus kon burge meester Van Kinschot de fraaie beker overhandigen aan mevr. F- Baekx Bennink uit Reeuwijk, die met haar nationaal en internationaal kampioen Bobtail „Reeuwijk's Charming Mas terpiece" met algemene stemmen deze ereprijs verwierf. se Terrier, mevr C. C van Buuren— Veenenbos, Leidschendam; 3. Cairnter- rier, mevr. C. Gravin van Zuylen van Neijevelt, Wassenaar; 5. Ierse Terrier, mevr. G. M. van Buttingha Wichers- - Thomson, Den Haag. Dameshondjes: 1. Dwergpoedel, mej. N. L. v. d. Kasteele, Wassenaar; 2. Ca valier King Charles Spaniel, dr. S L. Mansholt. Wassenaar: 3. Pekingees mevr. B. Pfeiffer—Van Riet. Den Haag; 4. Japanse Spaniel, mevr. B. Pfeiffer— Van Riet, Den Haag. Kampioensklasse: 1. Bobtail, mevr. F. Backx—Bennink, Reeuwijk; 2. Dwerg poedel, mej. N. L. v. d. Kasteele, Was senaar; 3. Dashond. P- Huurman, Laren (tevens legpenning, beschikbaar gesteld door het Leidsch Dagblad); 4. Welsh Corgi (Pembroke), mevr. H. Spitzen Schill, Wassenaar; 5. Mopshond, mevr. W. A. van Meggelen-Baronesse van Kno- belsdorff. Den Haag; 6. Skye terrier, mevr. E. de Jong—v. d. Broek. Den Haag; 7. Cairnterrier. mevr. C. Gravin van Zuylen van Nijevelt, Wassenaar; 8. Basset Griffon Vendéen. mevr. P. Gondrexon-Ives Browne. Den Haag; 9. Basset Artésien Normand. mevr P. Gon drexon- Ives Browne, Den Haag; 10. Dalmatische hond. mevr. C- M. J Oppe- laar. Voorburg; 11. Golden Retriever, mevr. C. van Crevel—Van Oss, Den Haag; 12. Boston Terrier, mevr. L. Pee reboom VollerRademaker, Den Haag; 13. Shih Tzu, mevr. J. R. de Jongh— Wildschut, Wassenaar. Beste hond van de Clubmatch: 1. Coc ker Spaniel, mrs. Patricia Rey, Den Haag: 2. Foxterrier. mevr. H. Visser— Kraayenzang, Den Haag; 3. Dwergpoe del. mej. N L. v. d. Kasteele. Wassenaar; 4- Chow-Chow, A. A. Kuysten. Oegst- geest; 5. Collie, mevr. M. van Veen, Sche- veningen; 6. Boxer, D. L. Onderwater, Voorschoten. Advertentie voor kantoorinrichting voortaan Breestraat 11 De kring Rijnland van de Broeder schap van Oud-Padvinders hield een vergadering ln het Gereformeerd Jeugd huis. Op de agenda stonden uitsluitend punten van huishoudelijke aard. De voorzitter, de heer H. van Dijl, opende de vergadering. Uit een overzicht, dat de tweede secretaris gaf van de kringbijeenkom sten. welke in 1957 gehouden werden, bleek dat de Kring een grote activiteit aan de dag heeft gelegd. Behalve voor het huisvesten van Hongaarse vluch telingen-kinderen heeft de kring zich verdienstelijk gemaakt met het vervoe ren van gehandicapte padvinders naar verschillende bijeenkomsten. Verder or ganiseerde de Kring in het afgelopen jaar de landelijke Kringvergadering, die te Wassenaar gehouden werd. Men werkt aan een plan om een blindegeleide hond aan te schaffen. Op de feestdagen in december werden verschillende feesten op touw gezet. Tenslotte heeft de Kring ook de jubileumviering van de districts commissaris van de N.P.V. in het district Rijnland georganiseerd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de financiële toestand van de Kring gezond is. Een bestuursverkiezing bracht de vol gende wijzigingen: voorzitter werd de heer E 's Kronenburg. Verder werden in het bestuur gekozen mevr. Ginsel van Rijn en heren D. Lepelaar. B. van Ingen Schenau, J. Bosvelt en K. van Rije. Voor de kandidaatstelling van een lid voor het landelijk bestuur werd ge kozen de heer K. van Rije. De heer D. Lepelaar werd kandidaat gesteld voor A.D.C.O. PV. Een voorstel van het bestuur om de contributie met een gulden per jaar te verhogen, werd met algemene stemmen aangenomen. De apotheose van deze dag was de keuring voor de „Beste Hond" van de Clubmatch. Na lang en rjjp beraad van drie keurmeesters werd als winnaar uit geroepen de excellente Cocker Spaniel van mrs- Patricia Rey uit Den Haag met een kleine voorsprong op een juweel van een Foxterrier uit Engeland, ge- importeerd door mevr. H. Visser— Kraayenzang, Den Haag. DE UITSLAGEN Hier volgen de voornaamste uitslagen: Dogachtigen: 1. Boxer, van D. L. On derwater, Voorschoten; 2. Nieuw Found- lander van dr. H. G. Ruhaak, Oegst- geest. Herdershonden: 1. Collie, mevr. M. van Veen, Scheveningen; 2. Bobtail, mevr. W. A. van Meggelen-Baronesse van Kno- belsdorff, Den Haag; 3. Duitse Herder, E. Gevers, Breda; 4. Bearded Collie, mevr. J. C. van Krevelen—Simons, Den Haag; 5. Welsh Corgi (Cardigan), mevr. G. A. v. Noortwjjk—Van Dam. Wasse naar; 6. Border Collie, mej. S. Leman, Leiden; 7. Lakense Herder. Th. Jerpha- nion, Leiden. Jachthonden: 1. Cocker Spaniel, mrs. Patricia Rey. Den Haag; 2. Poedel, mej. N. L. v. d. Kasteele, Wassenaar; 3. Gol den Retriever, mevr. C. v. Crevel—Van Oss, Den Haag; 4. Basset Artésien Nor mand, mevr. P. Gondrexon- Ives Brow ne, Den Haag; 5. Dalmatische hond, W. K. Busser, Wassenaar. Windhonden: 1. Afghaanse Windhond mevr. E. Tulleners—Boers, Loosdrecht. Keesachtigen: 1. Chow-Chow, A. A. Kuysten, Oegstgeest. Pinchers: 1. Duitse Dwergpincher, mej. P. H. Lek, Leiden; 2. Dobermann Pincher, mevr. G. Hoogerheide, Lei derdorp. Terriers: 1. Foxterriers, mevr. H. Vis ser—Kraayenzang, Den Haag; 2. Schot- Grunniger Nijjoarsvezide EEN INTIEM AVONDJE Twee prachtige Dalmatische hon~ Voorburg worden onderworpen aan I meester; resultaat: de tiende prijs in den van Mevrouw Oppelaar uit het kritisch oordeel van de keur- de kampioensklasse. I 1 (Foto L.D./Van Vliet) (Advertentie) de goudgele VIRGINIA! Voortaan nog lekkerder roken van Necrlands fijnste shag: tot het laatste toe blijft de tabak vers - daardoor zachter en geuriger. Door de extra opening bovendien gemakkelijker rollen! (Advertentie)

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3