immk o pUwidmMa .-^z U weeft fct: Aankomst van de „Captain Cook" met ongeveer duizend evacué's Radio-activiteit in Putten Met een enkel woord Agenda MAANDAG 20 JANUARI 1958 Vervolg van pag. 1 Zij worden ondergebracht in kamp Budel Gisteravond even na acht uur meerde de „Captain Cook", het wit geschilderde emigrantenschip van de Engelse regering, in de Noordersluis te IJmuiden. Op de dekken verdrongen zich de passagiers achter de railing en overal uit de patrijs poorten staken hoofden. Met een hartelijk gejuich van tientallen familieleden van opvarenden, belangstellenden en functionarissen van diverse diensten, die op de wal voor het schip samendromden, werden zij begroet. Namen werden over en weer geschreeuwd en intussen was een ziekenauto van het marinehospitaal te Overveen bij de loopplank voorgereden om mevrouw J. C. Heyl-Van Motman van boord te halen, die voor een spoedoperatie moest worden opgenomen. Rode Kruis-mensen brachten in grote pakken 500 dekens aan boord om de evacué's en vooral de kinderen straks by aankomst in Amsterdam tegen de koude te beschutten. Tijdens de reis de „Captain Cook" vertrok 21 december van Tandjong Priok zijn twee bejaarde dames overleden: de 77-jarige mevr. de wed. E. C. van DijkStruben (overleden op 27 decem ber) en de 69-jarige mevr. de wed. M. Y. C. I. PrinsChatelain (overleden op Nieuwjaarsdag). Beiden zijn op zee be graven. Op 13 januari werd geboren Angenissa Gerdina Hendrika van Ever- dingen. De geboorte kwam enkele weken te vroeg, zodat de baby in een ijlings geïmproviseerde couveuze moest wor den opgenomen. Aan boord zijn 527 volwassenen, 328 kinderen van 3 tot 12 jaar. 71 kinderen van 1 tot 2 jaar en 28 baby's. Goede stemming De stemming aan boord was over het algemeen goed. De jongeren zullen ge makkelijker aan de slag komen dan de ouderen. Deze laatsten weten niet wat ze moeten beginnen en begrijpen zo bleek uit gesprekken dat als ze aan de slag komen zij. in vergelijking met Indonesië, in positie zullen zakken. Een 20-tal der bijna 1000 evacuees spreekt geen Nederlands. Meer dan de helft der evacuees is in Nederland ge boren. De maatschappelijk werkster van de C.C.K.P. mevr. C. van Coevor- denVan Gelder, vertelde, dat er tus sen de groep Indische Nederlanders en de anderen een scherpe scheiding aan boord was. zonder dat dit echter tot moeilijkheden aanleiding heeft gege ven. Integendeel, men hielp elkaar. Maar de Indische groep aanvaardde al les met oosterse gelatenheid; men zat bij elkaar. Zij was begonnen met groeps gewijs aan de Indische Nederlanders (ongeveer de helft der evacuees) voor lichting te geven over wat hen in Ne derland zou wachten, met name t.a.v. het huisvestingsprobleem. In Port Said kwamen uit Nederland de geruchten over het kamp te Budel. Velen waren angstig en vonden het ontzettend, dat men in een kamp zou moeten blijven. En het heeft mevr. van Coevorden heel wat overredingskracht gekost om de evancuees er van te overtuigen, dat het verblijf in Budel maar zes dagen zal duren. Problemen Een heel apart probleem vormen de door hun huwelijk Nederlandse gewor den Indonesische vrouwen, wier man overleden is. Zij worden in Indonesië niet aanvaard en komen naar Neder land. Ook zijn er bij, wier mannen Prins Bernhard naar Liberia vertrokken Koningin Juliana deed hem uitgeleide Gisterochtend tegen 12 uur is Prins Bernhard met de regeringsdakota Douglas DC-3 CPH-PBA van het vlieg veld Soesterberg vertrokken naar Mon rovia voor een officieel tegenbezoek van de president van Liberia en mevrouw V. S. Tubman. De Prins werd uitgeleide gedaan door H. M. de Koningin en door de Prin sessen Beatrix, Margriet en Maryke. Tot het gevolg van de Prins behoren diens adjudanten luitenant-kolonel C. C. Geertsema en luitenant ter zee eerste klasse W. van Rossem, en dr. F. A. de Graaff, particulier secretaris. Tevens reizen mee de heer L. Noë, chef directie Afrika en Midden-Oosten van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken en de heer C. Sesink, hoofd van de veiligheids dienst van het Koninklijk Huis. Bestuur der van de regeringsdakota is kapitein vlieger W. J. Holswilder. Woensdag omstreeks twaalf uur zal het gezelschap te Monrovia aaankomen. Het officiële bezoek van de Prins aan Liberia duurt tot 27 januari. Prins Bern hard zal nog tot het eind van februari in Liberia verblijven om tochten te ma ken. o.a. langs rubber- en cacaoplan tages en fjzer- en kopermijnen. Hij hoopt omstreeks 1 maart in Nederland terug te zijn. Met prof. dr. J. F. Nuboer uit Utrecht, een particuliere relatie van de Prins, die op eigen gelegenheid naar Liberia komt, zal de Prins in de binnen landen gaan jagen. Voor zijn vertrek zeide Prins Bernhard, die enigszins verkouden was, dat hij zich verheugde op zijn reis naar Liberia, waar hy nog nooit is geweest. Prins Bernhard is inmiddels gister avond te Lissabon aangekomen. Hij werd begroet door de Nederlandse ambassa deur, de heer T. Elink Schuurman, door het hoofd van het militaire huis van de Portugese president en door de chef van protocol van het Portugese mi nisterie van Buitenlandse Zaken. De Prins logeerde in een groot hotel in Lissabon. Het diner gebruikte hij als gast van de heer Elink Schuurman. Vanochtend reisde de Prins via Casa blanca door naar Monrovia. In Indonesië: nog drie Nederlandse politieke gevangenen Van de 36 Nederlanders, die eind 1953. en begin 1954 om politieke rede nen werden gearresteerd, worden thans nog 3 gevangen gehouden, aldus deelt minister Luns in de Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer mede. Het zyn de heren H. C. J. G. Schmidt en H. de Braai, die van de tegen hen uitgesproken vonnissen revisie hebben aangetekend, en de heer A. H. Door nik, die nog steeds op berechting wacht. Ondanks de psychische druk van de jarenlange ongerechtvaardigde gevan genschap en van de onzekerheid omtrent hun uiteindelijk lot, waarvan betrokke nen te lijden hebben, genieten zij nog een redelijk goede gezondheid en hebben geen reden tot klachten over de wijze, waarop zij in de gevangenis worden be handeld. naar Nederland gingen en waarvan zij geen adres weten. Aan boord was een geval van een 60-jarig vrouwtje, wier man al 15 jaar zoek is. die nu. zoals zij vertelde „haar man gaat verrassen". Weer een ander probleem zijn Indi sche Nederlanders, die indertijd op aandrang van hoge Nederlandse autori teiten het Indonesische staatsburger schap aannamen, waarvan er aan boord ook een paar waren. o.a. een gezin met 9 kinderen. Ook zij komen naar Nederland. De 60-jarige directrice van het tehuis voor bejaarde dames van de Roemer Visser vereniging nabij Djakarta mevr. J. E. RollFilet, vertelde dat zij vier dagen tevoren van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging de aanzegging kreeg, dat 18 van de 20 oudjes met de „Captain Cook" mee moesten. Eerste Nederlandse aviatrice overleden (Van onze Haagse redactie) Op 74-jarige leeftijd is in het Zee hospitium te Kijkduin overleden de eer ste Nederlandse aviatrice, mevr. Beatrix de Rijk. Zij behaalde haar vliegbrevet te Reims (Fr.) op de 6de oktober 1911. Zoals alle anderen uit die tijd leerde zy het vliegen zonder instructeur naast zich en moest zichzelf zien te redden. Het duurde niet lang of zy was klaar voor haar vliegbrevet. Zij maakte tien achten boven het vliegveld en kwam daarna on- berispelyk terug. Haar hoogtevlucht was 100 meter. Zy moest in 1914 Frankryk verlaten. Teruggekeerd in Nederland verzocht zy de minister van Oorlog voor de Nederlandse Militaire Luchtvaart te mogen vliegen. Maar haar verzoek werd wegens het niet beschikbaar hebben van vliegtuigen afgewezen. Rijsttafel. De functionarissen van de verschil lende diensten begonnen gisteravond direct met de controle, indeling en andere administratieve behandelingen der evacuees voor de debarkatie en het vervoer naar Budel. De dekens van het Rode Kruis werden uitgereikt en voor de mannen waren er lange broeken, die vakkundig op maat aan de gegadigden werden uitgedeeld. In Budel krygen de mensen een wollen vest dat zjj mogen houden, en voorts ter leen regenkleding. De eerste maal- tijd in het kamp is: een rysttafel. Morgen is de medische keuring en de dag daarop is bestemd om de mensen volledig van kleding te voorzien. De evacuees, die met de „Captain Cook" meekwamen zyn voomameiyk afkomstig uit Djakarta, Bandoeng en plantersgezinnen uit Bantam. Het schip, onder commando van kapitein Alexander Bankier, werd voor deze reis door de Nederlandse regering ge charterd. Vervolg van pag. 1 Zal de Justitie vervolging instellen? De officier van Justitie te Utrecht, mr. W. H. Overbeek, heeft zich in middels op de hoogte gesteld van het ongeval. Of de Justitie een vervolging zal instellen op grond van grove na latigheid, is tot nu toe nog niet be kend. Dit zal afhangen van een me disch onderzoek dat ingesteld is door het Staatstoezicht op de volksgezond heid. Wel heeft prof. dr. W. Froentjes, directeur van het gerechtelijk natuur- wetenschappelyk laboratorium te Den Haag; een bezoek gebracht aan Putten en Utrecht. In overleg met de Officier van Justitie zal de Justitie zich nog nader beraden over de te nemen stap pen. Hedenmorgen zouden de eerste rap porten van het ingestelde medische en biofysische onderzoek by de directeur- generaal voor de Volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam, worden ingediend, waarna men zich zal beraden over de te nemen maatregelen. Het wordt niet uitgesloten geacht, wanneer blijkt dat het gehele huis en zyn omgeving radioactief is. dat de wo ning. eigendom van de gemeente Putten, vier jaar geleden gebouwd, zal worden afgebroken. Ook hierover zou vanochtend een be slissing worden genomen. Metingen heb ben inmiddels uitgewezen dat de binnen muur tussen de woning van de familie Haanschoten en de daarnaast liggende woning van de familie Willemsen niet radio-actief is. Volgens dr. J. J. Went van de KEMA te Arnhem zal hij begin dezer week een voorstel doen over de opruiming van de as en aarde die radio-actief is en mo menteel nog in afgesloten emmers is geborgen. In medische kringen te Utrecht vraagt men zich af. hoe het mogelijk is ge weest, dat de radiumkop onopgemerkt in de neusholte van het kind is achter gebleven. De naalden zyn meestal van platina of goud en hebben een bepaalde stevigheid, waardoor een afbreken van de kop waarin radium geborgen zit, op gemerkt moest worden. Overigens wordt aan het radio-actieve gevaar niet zo'n grote betekenis toege schreven. Er zouden, volgens deze me dische kringen, grotere waarden wor den gemeten in ruimten waar wordt doorgelicht. Intuïtie Van de zijde van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid is medegedeeld, dat het onderzoek naar het geval van radio-actieve besmetting in Putten met kracht wordt voortgezet. Hierbij zyn betrokken de geneeskundige inspecties en de farmaceutische inspec ties in Gelderland en Utrecht, het Rijks instituut voor Volksgezondheid en de K.E.M.A. te Arnhem. Wachten beloond De aankomst van de „Sibajak" te Rot terdam met een groot aantal Nederlan ders uit Indonesië aan boord is zondag avond op het televisiescherm te zien ge weest. Verwacht was dat de uitzending om vyf uur zou beginnen, maar het werd later als gevolg van de storm. Om de tyd te vullen werden eerst enige films ver toond en daarna moesten de kykers nog een half uur geduld oefenen. De kykers zyn voor het wachten beloond, want zy hebben een goede reportage gezien. Ter- wyl de technici van de N.T.S. aan boord werkzaam waren om voorbereidingen voor de uitzending te treffen, was Koningin Juliana gearriveerd en had zy de passagiers welkom geheten. Dit ge deelte kwam daardoor niet op het beeld. Maar wel heeft men de Koningin gezien tijdens gesprekken met families aan boord. Dick van Bommel. Siebe van der Zee en Henk van Stipriaan hebben de gebeurtenissen toegelicht en korte inter views gehouden met enige van de Neder landers. die gedwongen waren Indonesië te verlaten. Zo er besmetting bestaat voor perso nen, die de laatste dagen in de woning zijn geweest van de familie Haanscho ten, zou, aldus het ministerie deze, voor- namelyk zyn veroorzaakt door de radio activiteit van de kachel, nadat het braaksel daarin verbrand was. De stra ling welke van het kind zelf is uitge gaan doordat het nog het radium in zich had, is in verband met de afstand tot b.v. mede-reizigers in de trein en de peperkte tyd waarover het contact zich zo gering, dat hieruit volgens het ministerie, geen verontrus- j paalde aanleiding om de loden doos ting behoeft voort te spruiten. te controleren, maar heeft intuïtief Succes voor Ned. team te Londen By de zaterdagmiddag te Londen ge houden internationale vliegtuigherken- ningskampioenschappen is het vertegen woordigende team van de Kon. Lucht macht algemeen zowel als militair kam pioen geworden. Het team. bestaande uit tweede luitenant J. G. A. Valette, dienst plichtig sergeant W. Kroese, en dienst plichtig soldaat A. J. van Niekerk, won hiermee de „Silver Hurricane Trophee", uitgeloofd voor het team, dat de hoogste score behaalde, zomede de B. E. A. Vis count Trophee voor het hoogst geklas seerde militaire team van de Britse of Navo-strydkrachten. Soldaat van Nie kerk werd algemeen kampioen met 33 van de totaal te behalen 35 punten. Hij won hiermee de Brittannia Trophee, uitgeloofd voor degeen, die individueel het hoogste aantal punten verkreeg. Hy won tevens het model van de Fokker D- 21, welke dit jaar door de chef van de Nederlandse Luchtmacht Staf, luite nant-generaal A. Schaper beschikbaar werd gesteld als prys voor de militaire deelnemer met het hoogste aantal punten. Ongewijzigd standpunt jegens Zuid-Molukken In antwoord op vragen van leden der Tweede Kamer over nieuwe stappen bij de V. N. inzake de Zuid-Molukken deelt minister Luns in de Memorie van Ant woord over de begroting van Buiten landse Zaken mede, dat recente bui tenlandse publikaties hem geen aanlei ding geven 'tot concluderen, dat de in ternationale belangstelling voor deze kwestie zó is gegroeid, dat een wyziging van de bestaande zienswyze gerecht vaardigd kan worden geacht. De minister voegt hieraan toe, dat het niet juist is, dat het probleem van de status van de Zuid-Molukken opnieuw aan de Veiligheidsraad is voorgelegd. Het Staatstoezicht op de Volksgezond heid heeft inmiddels een bezoek aan het ziekenhuis te Utrecht gebracht. Onder zocht wordt wie aansprakelijk moet worden gesteld voor het achterblyven van de radiumkop. Naar wij vernemen heeft dr. De Wit wetenschappelijk hoofdambtenaar. Verdeeld genoegen Het N.T.S.-journaal bevatte zaterdag avond enkele weerzinwekkende beelden van de arrestatie van de actrice Sarah Churchill wegen dronkenschap. Zélfs al zou dit soort publiciteit principieel ver dedigbaar zyn wy menen overigens van niet dan nog is het zeker dat het Nederlandse publiek, waarby op een zaterdagavond uiteraard ook veel kinde ren zyn, gelukkig niet gewend is aan een dergelyke schokkende berichtgeving die daarom als onjuist sensatiebejag moet worden gekwalificeerd. Het nieuwe quiz-programma „Van je familie moet je 't hebben" werd door Mies Bouwman slagvaardig en met keiharde publiciteits- zin geleid. Het principe blijft natuurlijk het punten winnen met vragen beant woorden. By het onderhavige spel was daar echter het spanningselement van een soort veredelde prijzengrabbelton aan toegevoegd. Dick de Vilder hield een praatje over filmregisseur Billy Wilder, waarby hy goedgekozen filmfragmenten liet tonen. De „weekendshow" met Cees de Lange was volledig vervelend. Johnny Kraaykamp had zijn dagje die avond niet, maar is toch altyd amusant om zyn mimiek en gekke gebaren. Hy begint over Kraaijkamp zelf te praten, zoals Cees de Lange over Cees de Lange praat. Eigen roem in de show betrekken is al tijd een teken van- uitputting. Voor f 60.000 aan gouden voorwerpen gestolen Talloze gouden voorwerpen ter waarde van ongeveer f. 60.000 zyn gestolen uit een uurwerken-, goud- en zilverwinkel in de Van Baerlestraat te Amsterdam. Tot deze ontdekking kwam het perso neel, toen het zaterdagochtend de zaak betrad. De buitendeur bleek niet te zyn afgesloten en uit de vitrines waren vele gouden dames- en herenhorloges, zegelringen, gouden manchetknopen, dasspelden en andere kostbaarheden verdwenen. De recherche van het bureau Leidsche Plein vermoedt, dat de inbrekers, die in de nacht hun slag hebben geslagen, zich met een valse sleutel toegang hebben verschaft. Eenmaal in de winkel stuitten de inbrekers op een yzeren rolschermd waarachter zich de afdeling van de gou den voorwerpen bevindt. Zij zyn erin ge slaagd het scherm omhoog te schuiven en alles mede te nemen wat van hun gading was. Tydens hun werkzaamheden konden de inbrekers zich schuil houden achter de uitstalkasten, zodat zy niet door voorbygangers konden worden op gemerkt. De winkel was niét voorzien van een alarminstallatie. tl r. j fi t J VOOR HEDENAVOND: AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Regeringsuitz.: De Hr. B. M. van Grlethuysen van het Ministerie van O. K. en W. over voorzie - donderdagmorgen ontdekt, dat de kop nIngen t a v de openlucht Recreatie ln van de naald was. Hy had geen be- - - te controleren, maar heeft gevoeld dat er iets haperde. Zelfs het breien werd me te zwaar - zo naar voelde ik me. Maar... 2 'ASPRO's en ik voel me weer fit. Geen middel verdrijft zo snel BINNENLAND Het ministerie van O. K. en W. heeft aan de cineast Theo van Haren Noman een subsidie verleend ten behoeve van de vervaardiging van een korte film over de Amsterdamse Jodenbuurt en verscheidene verdwynende aspecten van het Joodse le ven in Amsterdam. Zaterdagmiddag is de 51-Jarlge brom fietser L. Meester uit Amsterdam, toen hij by het motel de Haagse weg overstak, door een personenauto aangereden. De heer Meester werd ernstig gewond en is zater dagmiddag in het Wllhelmlna Gasthuis te Amsterdam overleden. Zaterdagavond is de 22-jarige N. Marcelis uit Arcen onder Tienray. ge meente Meerlo, door de trein gegrepen en gedood. De wagenbestuurder had een lichte schok gevoeld en dat gemeld aan het station Venray. Bij onderzoek werd het slachtoffer gevonden. Naast hem lag een rywlel. Naar aanleiding van de door vele leden van de Tweede Kamer kenbaar ge maakte bedenkingen tegen het terugbren gen van de voor hulpverlening aan mln- derontwikkelde gebieden voor 1958 uitge trokken fondsen zegt minister Luns in de Memorie van Antwoord op de begroting van Buitenlandse Zaken, dat de regering, met het oog op de precaire toestand van '8 lands financien, noodgedwongen heeft moeten besluiten van het uitgetrokken bedrag van 20 miljoen gulden voorshands voorlopig een som van 10 miljoen gulden te blokkeren. De regering zou het niet realistisch achten om in dit stadium reeds een ter- myn te stellen, waarbinnen de ontwikke lingstaak op Nleuw-Gulnea zou moeten zijn voltooid, aldus deelt minister Luns ln de Memorie van Antwoord over de begro ting van Buitenlandse Zaken mede aan de Tweede Kamer Tydens het zwabberen van het dek van het schip „Hoop en Vertrouwen" uit Zwolle is de 24-Jarlge zoon van het schip- persechtpaar Duizendstra zaterdagmiddag over boord geslagen en verdronken voor de ogen van zyn ouders Het ongeluk ge beurde op de Maas naby Lomm. Bij K.b. is benoemd tot gewoon hoog leraar in de afdeling der elektrotechniek aan de Technische Hogeschool te Delft, om onderwijs te geven ln de schakeltech niek, de techniek van de informatiever werkende machines en de telegrafie: dr, lr. R. M. M. Oberman, thans buitengewoon hoogleraar aan deze hogeschool en hoofd ingenieur ln algemene dienst bij de PTT. BUITENLAND De jongste dochter van de Neder landse ambassadeur in Oostenrijk, Marie Frederique Isabella Star-Busmann. is za terdag ln Wenen ln het huwelijk getreden met graaf Ferdinand Maximlliaan Trautt- mansdorff-Weinsberg. ridder van de orde van Malta. De plechtigheid, in de Domi nicaanse kerk in Wenen, werd o.a. door verscheidene diplomaten en de hertog van Hobenberg als vertegenwoordiger van aartshertog Otto van Habsburg. bijge woond. Nationallstisch-Chinese straaljagers hebben zaterdag voor de kust van de pro vincie Tsjeklang een luchtgevecht gele verd met communistlsch-Chinese straal jagers. die hen aanvielen, aldus heeft het hoofdkwartier \an de nationalistische luchtmacht zondag bekendgemaakt. De Russische geleerde prof. Iwan Bar- din heeft in een blad voor industrie en economie geschreven, dat het binnenkort heel gewoon zal zijn, dat men lood in goud verandert. Ook zal men over niet al te lange tijd zeldzame chemische produk- ten gemakkelijk kunnen bereiden uit heel gewone grondstoffen, aldus prof. Bardin. die waarnemend voorzitter van de Sovjet- Russische Academie van Wetenschappen is Van Poolse officiële zyde is catego risch tegengesproken dat de Sovjetrus- sische premier, maarschalk Boelganin, par- tyielder Kroestslef zou hebben vergezeld toen deze verleden week op Pools gebied besprekingen voerde met de leider der Poolse communistische partij Gomoelka en premier Cyranklewicz. In Poolse officiële kringen wordt ook nog verklaard dat de besprekingen „niets bijzonders" waren, daar zij werden gehouden in het kader der „meningsultwissellngen. die geregeld tussen leiders en ministers der communis- j I tlsche staten plaats vinden". I Twee vooraanstaande figuren van de Chinese Democratische Liga, een van de politieke partijen in communistisch China, die hoofdzakelijk bestaan uit intellectue len en hoogleraren, hebben volgens een bericht van „Nieuw China" „hun misda den tegen de Chinese communistische par tij. het Chinese volk en het socialisme' bekend. Zaterdag is te Madrid van officiële zijde medegedeeld, dat een poging is ver ijdeld om de verboden Spaanse communis tische partij opnieuw op te richten: 44 personen zijn in verband hiermede gear resteerd. De Spaanse autoriteiten hebben medegedeeld, dat de arrestanten werden geholpen door speciaal daarvoor uit het buitenland gekomen communisten. Zij hadden tot opdracht binnen te dringen in studentenorganisaties en vakbonden. Een der gearresteerden is een vrouw. De Britse eerste-mlnister. Macmlllan, is in Auckland aangekomen voor een be zoek van acht dagen aan Nieuw-Zeeland. Macmillan maakt op het ogenblik een reis door de landen van het Britse Gemene best. Een duizendtal Indianen heeft zater dag te Maxton in de Amerikaanse staat Noord-Carolina een aanval gedaan op een openluchtbijeenkomst van de geheime or ganisatie Ku Klux Klan. De Indianen, die woedend waren wegens de recente activi teit van de Ku Klux Klan ln het anders zo rustige Maxton. waren met geweren gewapend Zij hadden de Klan gewaar schuwd. dat zij de bijeenkomst zouden verstoren. Toen zij. in de lucht schietend, aanstalten maakten om de daad bij het woord te voegen, kwam de politie met traangas tussenbeide. Vier mannen wer den licht gewond. De politie legde beslag op een honderdtal geweren, doch de In dianen gingen tevreden naar huls: de by- eenkomst moest afgelast worden. Een expeditie, gefinancierd door de Amerikaanse oliemagnaat Tom Slick en geleid door de Britse hoogleraar Gerald Russell, zal de volgende maand beginnen met een poging om de „verschrikkeiyke sneeuwman" te vangen. Slick had het vo rig jaar reeds in Nepal een dergelijke ex peditie georganiseerd, maar deze had geen succes De expeditie omvat 17 man, on der wie een cineast, die de Yeti hoopt te filmen en zyn geluiden wil vastleggen. het Deltagebied. 18.25 Gram. 19.00 Piano recital. 19.30 Muzikale caus. 19.45 Rege ringsuitz.: LandbouwrubrlekZuivelvarla: van koe tot melkfabriek II. 20.00 Nws. 20.05 De Radloscoop. 23.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 Act. 23.30- 24.00 Frontloge. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Sport. 18.40 Engelse les. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Schoolzang. 19.35 Volk en Staat, caus. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Lichte muz. 20.45 Uw naaste, hoorsp. 21.35 Koperens. 21.50 Een wandeling door Paramaribo, rep. 22.00 Boekbespr. 22.15 Metropole ork. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15- 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 20.30 Gastenboek. 20.45 doekjes. 21.05 Reportage. 21.35 'n thee, éénacter. pl.m. 21.55 Epiloog. Open Kopje MAANDAG Prytaneum: K. en O.-cursus der mo derne woning-inrichting. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. K. en O.-cursus „Godsdiensten der mensheid". 8 uur nam. DINSDAG Universiteit (filmzaal): K. en O.-film- studiekring. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Algem. Jaarverg. Coöp. Ver. voor K.S. „Vita Nova". 9.30 uur voor middag. Stadszaal (foyer). Lezing Wim Hornman „Het masker af 8 uur nam. WOENSDAG Ryksmuseum voor Volkenkunde. Spr. mr. G. van den Steenhoven over Eskimo rendierjagers in Canada. 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarverg. Ned. Chr. Reis- vereniglng afd. Lelden. 7.30 uur nam. Herv. school Boshulzerkade. Voorlicht tlngsavond „Kerk en Wereld". 8 uur nam. De Kleine Burcht (Nieuwe Ryn)Leden vergadering Leidse Ver. van Postzegelver zamelaars. 8 uur nam. Prediker: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Steenschuur Natuurvriend". DONDERDAG Den Burcht: Voorlichting over emigratie Lissone-Lindeman. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O.-concer tenserie Residentieorkest. Vioolsoliste Eli- se Ccerfalol. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Filmavond Lissone-Lindeman. 8 uur nam. Langebrug 63: Lezing B. Lemkes van Alphen. „De gemeente, voorheen, nu en ln de toekomst" 8 uur nam. Hogewoerd 175. By eenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Herengracht 34Ledenverg. Leidse Smal film Liga. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en kale Han- I zen". 8 uur nam. VOOR DINSDAG 21 JANUARI Hilversum I (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.30 Fluit en piano. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuln- bouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Sopr. en plano. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 R.V.- U.: De stenen spreken door hun magnetis me. door prof. dr. J. Veldkamp. 19.00 Voor de kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Arna- teursprogr. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Operafacet ten. 22.55 Ik geloof, dat caus. 23.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 New York calling. 23.21-24.00 Gram. Hilversum II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerbe richten. 8.15 Gram. Voor de vrouw. 9 45 Lichtbaken, caus. 10 00 Voor de kind. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.35 Gram. 14.00 School radio. 14.30 Voor de vrouwen van het plat teland. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Voedingsonderzoek op Saba. St. Eustatlus en St. Maarten, door dr. R. Luyken. KRO: 18 00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., caus. 18.30 Lichte muz. 18 50 Vragenbe- antw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Cate chismus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 S.U.S.-actie. 22.00 wy Europeanen, klnnkb. 22.20 Gram. 22.35 Gezondh. praa1,- ie. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Iws. 23.15-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00-21.00 Die Wunderuhr. jeugd- opera. 21.00-21.15 Journ. en weerber. 21 15- 22.50 Film. Engeland. BBC Home Service (330 m.). 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Caus. 16.15 Gram. 16.30 Hoorsp. 17.00 Caus. 17.15 Schots ork. en solist. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.40 Sport. 19.45 Mezzo-sopr. en plano. 20.00 Gram. 21.00 Klankb. 22.00 Nws. 22.15 Causerieën. 22.45 Ork. conc. 23.45 Par. overz. 24.00 Nws. 0.06-0.10 Koer sen. Engeland. BBC Light Progr. (1500 en 247 m.).: 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v.d. arb. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 Nws). 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Ork. conc. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Mil. ork. 17.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 17.45 Gevar. muz. (Om 18.30 Nws). 19.00 Gevar. muz. (Om 19.30 Nws.). 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en Have a go. 21.00 Ge var. progr. 21.30 Nws. en lichte muz. 22.30 Nws. en voordr. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23.40 Sport 24.00 Dansmuz. (Om 0.30 Nws) 0.55-1.00 Nws. Nordwest Deutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17 45 Amus. conc. 19.00 Nws. 20.00 Klankb. 21.00 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.10 Solistenconc. 23.15 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10-1.00 Dansmuz. Frankryk, Nationaal Progr. (347 m.). 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 14.05 Reci tal. 17.00 Kamermuz. 17.20 Gram. 20.00 Kamermuz. 21.50 Gram. 22.30 Nws. 23.52- 24.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.). 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel, (verv.). (Om 12.55 Koersen) 13.00 Nws. 13.11 Gram 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram 16.00 Koer sen. 16.02 Gram. 16.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Blazersens. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de Jeugd. 1830 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Voordr. v. gedichten. 20.30 Gram. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Plano recital 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws 14.45 Ork. conc. 15.30 Gregoriaanse zang. 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Dis cografie. 19.30 NWs. 20.35 Gram. 21 00 Ka mermuz. 22.30 Gram. 22.55 Nws. ZATERDAG Schouwburg: K. en O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en kale Han zen". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Stichting „d'Oprechte Amateur". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg 12): Tentoonstelling van tekeningen, de school voor esthetische vorming. Werkdagen 2-5 en 79 uur nam. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Lakenhal: Eretentoonstelllng Coba Rlt- sema. Werkd. 10-4 um; donderdag boven dien 7.30-9.30 uur; zondag: 1-5 uur (tot 27 Januari.). BIOSCOPEN Lido: „De laatsten zullen de eersten zijn". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Casino: „Het net", 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lu\or: „Bloedig Conflikt", 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30 4A5. 7 en 9.15 uur. Trianon: „De grote bluf", 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Quantez, de dode stad". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 um;. Donderdagcyclus: „De verovering van de Mount Everest". De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen door: Lelden: Apotheek Kok Rapenburg 9. tel. 24807, en te Oegstgeest: apotheek Oeg6t- geest, Wilhelmlnapark 8. tel. 26274. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN ,Van hedenmorgen 7 uur) e 5 1& .2 S GeS Helsinki «neeuw wzw 4 -5 7 Stockholm onbewolkt w 2 -10 1 Oslo onbewolkt windstil -8 0 Kopenhagen licht bew. w 6 -1 0.1 Aberdeen sneeuwbui nw 11 -2 Londen zwaar bew. w 6 -1 1 Amsterdam licht bew. zw 4 -1 1 Brussel onbewolkt wzw 4 -2 Luxemburg sneeuwbui wnw 2 -2 5 Parys mist windstil -3 17 Bordeaux regen wnw 5 9 14 Grenoble zwaar bew. windstil 4 0 Nice onbewolkt w 8 11 0 Beriyn zwaar bew. zw 6 -2 2 Frankfort sneeuw windstil -1 12 3 München sneeuw zo 2 -1 Zllrich regen w 10 6 Genève geh. bew. zw 10 8 Locarno mist windstil 1 Wenen geh. bew. ZO 4 2 0.1 Innsbruck zwaar bew. w 4 -0 0 Rome zwaar bew. ZZW 4 11 8 0.1 AJaccio Mallorca geh. bew. windstil 0 onbewolkt w 8 3 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2